Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, a d7100-nak van ismert rákfenéje? Mint pl. d600 olaj, d7000 af problémák, stb.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19402) Eszterrr


Eszterrr
csendes tag

Sokat agyaltam már milyen fényképezőt.. Tettem is fel ezer meg ezer kommentet itt mostanában a topikokban..

Arra jutottam, hogy a sima kompakt gépek meg ezek a milcek vagy mik.. :) Nem elégítenék ki azt a belső jó érzést kontra pedig nem sokkal drágább a tükörreflex..

Beszéltem ismerősi körömből is egy fotózásban kicsit jártas ismerősömmel is.
Nikon gépeket ajánlotta, és hogy kezdésnek mindenképp egy 18-105mm-es objektívvel vegyem, az nekem az elején jó lesz mindenre..

Ez eddig így megállja a helyét? :)
Mivel szeretnék sokat videózni is vele nyaralásokon, családi rendezvényeken, ezért a d5100-at néztem ki, mert kihajtható a kijelzője..

Annyi kérdésem lenne, hogy ez mennyivel rosszabb gép mint mondjuk egy d3200 ? Mert az lenne a másik kiszemelt..

Még mielőtt megrendelem valamelyik webáruházból gondoltam utoljára kérdezek egyet, itt nagyon sok jó tanácsot kaptam mindenkitől, hátha mondtok valami más ötletet :)

(#19403) Dare2Live válasza #40935168 (#19398) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vhol értelmezhetetlen, hogy évek óta várjuk a nikon milcet, mármint nem az 1et ami köszönöm volt, nagyon jó de egy vicc, hanem APSC/FFel. De nemhogy ez nem jön össze még egy wifit se képesek belerakni a fél-1misis vázaikba.
Kifejezetten örülök, hogy zuhannak a DSLR eladások, MILCek meg erősödnek és ha a Fuji evvel a lendülettel folytatja nincs kecmec ő lesz a 21.század nikon/canonja.

Eszterrr: imo D5100 +18-105VR tökéletes választás.

BYK01: Nem 100%ig korrekt. De lehet megvillant itt vmit abból mért is lesz nálam az ami.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19404) Freddy76 válasza Dare2Live (#19403) üzenetére


Freddy76
addikt

Fuji inkább az új Leica címre hajt, szinte nyíltan bevallva :DDD . Mindenek felett a masszivitás, kezelhetőség, konzervatív kezelőszervek, képminőség, kompromisszummentes üvegek, baromi drágán. Annyi a különbség, hogy a fuji vázak tudnak af-et, bár ezekkel sem feltétlenül gyorsabb, mint a távmérős leica-k... A fujinak még azért kell pár év szvsz...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19405) flash-


flash-
veterán

akvárium fotózáshoz tudnátok pár értelmes tippet adni?

nem csináltam még ilyet, nemsoká havernál kellene fotóznom akváriumot, csinált már valaki közületek ilyet?
vaku nélkül és extra fotós megvilágítás nélkül esélytelen a jó kép hiába Nikkor 35 1.8G obi?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19406) #40935168 válasza Larry303 (#19399) üzenetére


#40935168
törölt tag

Dehogy, semmi. Csak ha lenne egy 70-200 2.8 VR2-es üvegem úgy 600k körül, és 70mm-en más AF fine tune értéket kérne, mint 200-on, bajban lennék ugyebár. Főleg 36 megapixelen, bár nálam még van benne AA szűrő, de egy 800E vagy 810 ? Hülye Nikon :W

(#19407) forceberg válasza Freddy76 (#19401) üzenetére


forceberg
veterán

Bandázik Bandingol a szenzor... ;]

(#19406) Eperkutyus : és az AF fine tune csak egy SW-es ficsőr... á la Sigma dokk.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19408) #40935168 válasza flash- (#19405) üzenetére


#40935168
törölt tag

1.8-on alig van mélységélesség, kisebb rekeszen meg nagy iso kell, mert a szemnek látványos fentről jövő megvilágítás is édeskevés a gép szenzornak. 3200 körül számíts, persze fényerősség függő minden, enyémben volt sok növény anno, de azért fény is, tudtam fotózni a halakat szépen, de max iso-n volt a kis 450D :) és hát full szemcse minden.. Modernebb vázzal ez már nem téma.

[ Szerkesztve ]

(#19409) Real_Necro válasza flash- (#19405) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akvakertesz.hu fórumon van sok okosság erről.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19410) alba-regia válasza Freddy76 (#19401) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Nincs. Az AF is pontos volt 35mm-es Nikkorral. Legalábbis nálam.

(#19411) Larry303 válasza #40935168 (#19406) üzenetére


Larry303
addikt

elég sokan használják ezt a kombót én nem hallottam/olvastam sok hisztiről.

freddy: vidonál van egy kis bug, nem megy az auto iso full manualban...kb ennyi. -ha extremmódom akar belenyúlni akkor 3-4fé rángatás után sávosodik a sötét rész, de ezt pl az mk3 is tudja :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19412) cOxeR válasza *Ropi* (#19366) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem ez ultra gáz. :)

(#19413) *Ropi* válasza cOxeR (#19412) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem is, a Nikon nagyon vrágja a fát maga alatt. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19414) Dare2Live válasza cOxeR (#19412) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Teli vannak hibás újonnan 300-1misiFt vázakkal.

Teljesség igénye nélkül amiről én tudok.
D80 metering rendszer mindt spot. D7000 AF rakat obival problémás. D600 szenzor problémák. D610 bal oldalon jó a fokusz, jobb oldalon nem. D800ak fokusz problémák, zár/tükör akkorát dob nem müködik reciprok, D810 ld link.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19415) *Ropi* válasza Dare2Live (#19414) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az olajozottan működő gépezetet ki ne felejtsd! ;] ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19416) imyourfriend válasza Dare2Live (#19414) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kíváncsi lennék hányan használnak itt D600-at és hány embernek van közülük olaj vagy egyéb problémája, mert mondani mindenki tudja hogy olajosodik a szenzor és ugye jórészt csak ezt hallani. ;)

(#19417) spanyoll válasza imyourfriend (#19416) üzenetére


spanyoll
addikt

Kötekedéstől mentesen, de emlékeim szerint te is azt mondtad, hogy olajosodik, csak te x ezer expo után pucolod, így pedig tudsz vele együtt élni.
Aztán lehet, hogy az én emlékeim homályosak, lusta vagyok most ezért keresni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19418) m3ss válasza spanyoll (#19417) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD :))
en is igy emlexem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19419) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Nikon vásárlás előtt állunk, 2 opció jött szóba:

NIKON D3100 + 18-55VR + 55-300VR objektívek 175.000 HUF
NIKON D3200 + 18-55VR + 55-300VR objektívek 196.000 HUF

Ár/érték arányban melyik az ideálisabb választás (hobbi fényképezésre kellene). Köszi előre is a választ!

Üdv:
Peti

(#19420) mik-oca válasza Dare2Live (#19414) üzenetére


mik-oca
tag

Szia!
Mi volt ez a D610 egyik oldalon jó a fókusz másikon nem probléma?
Ezt nem figyeltem annak idején.
Köszi!

(#19421) Real_Necro válasza spanyoll (#19417) üzenetére


Real_Necro
veterán

Viszont ő kapott ajándékba lenspent ott ahol vette, így nem kellett rááldozni az eszközre... 5 sör mellett meg vígan megy a pucolás is. ;] :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19422) spanyoll válasza spanyoll (#19417) üzenetére


spanyoll
addikt

Na mivel mások is bólogattak így kerestem egy két percet és ezt meg ezt.
Nem szeretem az inkonzekvens megnyilvánulásokat, csak azért írom most ezt, még mielőtt személyeskedésnek vennéd.
Mod: ja off, senki nem kíváncsi a hülyeségre ontopicként :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19423) imyourfriend válasza spanyoll (#19422) üzenetére


imyourfriend
őstag

7-8ezer környékén volt vele gond, akkor egy takarítás és most 10ezer után ilyen: [link]. Taglaltam Én is hogy volt vele gond, most meg nincs. Csak más mikor valaki tapasztalatból mondja, vagy meghallja a d600 márkajelzést és jön hogy ja az egy szenzorproblémás váz. off.

(#19424) forceberg válasza imyourfriend (#19423) üzenetére


forceberg
veterán

A lap aljánál látszik három épp befolyó olajcsepp! :Y
:DD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19425) aleister válasza Dare2Live (#19414) üzenetére


aleister
veterán

Akinek D800-zal fókusz problémája van, annak MF-fel is lesz. :U

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19426) anaqer válasza Dare2Live (#19414) üzenetére


anaqer
veterán

D7000-nél mit jelent pontosan a "rakat"? Van valami szavahihető lista? Eddig csak a 35/1.8-ról meg 16-85-ről hallottam, de kíváncsi vagyok...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19427) m3ss válasza anaqer (#19426) üzenetére


m3ss
veterán

sztem ez juzerfuggo...lehet sokaknak fel sem tunnek a problemak. itt pl sokan irtak hogy jo a 35 1.8g, bar paran azt is hogy semmi gond vele. nekem 2 bol 2 szar volt. es most olvastam talan sigma art tesztet pixinfon, pont ott emlegettek hogy 8bol 8 35 1.8g volt nekik hasznalhatatlan :DDD

" Eddig csak a 35/1.8-ról meg 16-85-ről hallottam, de kíváncsi vagyok..."
hat az mar eleg baj, mivel ezen kivul tul sok fenyeros, olcso, hasonlo latoszogu fix dx-re nem nagyon van nikonnal.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19428) Freddy76 válasza m3ss (#19427) üzenetére


Freddy76
addikt

Pont ez volt a sírámom fő oka. A d7000 baromi jó váz, egyik vázamat sem szerettem annyira használni, mint azt. De nagyon hiányzott a kis fényerős fix az általam preferált ekv. 40-50 mm tartományban.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19429) m3ss válasza Freddy76 (#19428) üzenetére


m3ss
veterán

35 1.4 art + dx? :DDD vagy 18-35? valszeg tetszene mind2. bar egyik sem tul konnyu.
ff (meg milc kinalat is) bezzeg tomve van fenyeros ekv 20-50mm obikkal, szerencsere.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19430) Freddy76 válasza m3ss (#19429) üzenetére


Freddy76
addikt

Kis fényerős, mondom. A 35/1.4 art minden, csak nem kicsi :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19431) negyedes válasza m3ss (#19427) üzenetére


negyedes
addikt

:Y jo hogy most olvasom akkor mar bajos lesz a 35os atvinni nagyobb vazra. :( valakitol hallotam hogy 18-105el sem ment rendesen az af.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19432) forceberg válasza Freddy76 (#19430) üzenetére


forceberg
veterán

Igaz, drágább és nehezebb, de a Sigma 30/1,4DC-t meg lehet azért próbálni, főleg az új, ami kompatibilis a dokkolóval is már, ha jól tudom!

[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#19433) anaqer válasza m3ss (#19427) üzenetére


anaqer
veterán

Nem azt vitatom, hogy ez nem elég nagy blama... de azért ez mégiscsak kettő (2) obi, ráadásul pont két olyan, ami konkrétan engem viszonylag hidegen hagy.

Szeptemberben tervezek egyet venni, azért kérdeztem - és amikor ilyen "rakat"-okat olvasok, akkor már elkezdek gondolkodni rajta, hogy vajon azok is beleesnek-e, amivel használni szeretném majd...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19434) Freddy76 válasza anaqer (#19433) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig a d7000 pont ezzel a két obival eléggé ultimate cucc lehetne sok átlagjúzer számára.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19435) anaqer válasza Freddy76 (#19434) üzenetére


anaqer
veterán

Lehet. A kérdésem nem erre vonatkozott - hanem hogy ezeken kívül mi a helyzet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19436) Horbal válasza anaqer (#19433) üzenetére


Horbal
őstag

Nincs rakat (saját vélemény).

Nekem D7000-em van. 2 éve kb. Hibátlan a 18-105 és a 35 is van még 70-300 tami és 50/1,4D nikkor ezekkel sincs semmi baj. A tokina 11-16 ot csak azért nem hozom fel mert ugye azon kb minden éles lesz 1.5 méter után mert végtelenen van.

Ami biztos, hogy a D7000 AF rendszere nagyon érzékeny és nem felhasználó barát. Az előtte lévő D3100-am sokkal toleránsabb volt. Nagy rekeszeken 2,8-3,x alatt hajlamos a D7K minden kis hibát megtorolni értsd jól mellé fókuszál - ezt meg kell szokni.

Elhiszem, hogy akiknek volt vele bajuk azok utálják és teljesen jogosan kritizálják mindenhol, de szerintem kb 70%-a ezeknek user error (csak tipp).

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#19437) Freddy76 válasza Horbal (#19436) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha ez igaz lenne, akkor júzer error lett volna az 50/1.8-cal is, vagy éppen a Tamron 17-50/2.8-cal, melyet sokat használtam nyitva. De nem volt, ezekkel pöpec volt a cucc, csak a 35 nem volt jó. De ez sem igaz mindenkinél. De ha valakit nem érdekel ez az obi, akkor nem is kell foglalkoznia vele, a d7000 nagyon jó váz. Ergonómiai telitalálat, masszív, pazar képminőséggel, jó és gyors af-fel (leszámítva a jelzett problémákat, amelyek nálam csak egy obival jelentkeztek). Ha kijön a d7200, és jó olcsó lesz, lehet, hogy veszek is egyet :))

Érdekes módon nekem a fogása is jobban bejön, mint a d7100-nak. A d7100 burkolata más, kicsit gagyibbnak éreztem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19438) Dare2Live válasza anaqer (#19435) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aszem nekem szólt akkor legyen ez a kettő a rakat. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19439) Dare2Live válasza aleister (#19425) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

luminusról [link]

"AUTOFOCUS ISSUES
Irritating issues with autofocus seem to be the new normal. The same holds true with this lens. The cat tails and frost photo at the top of this article is a prime example. Using traditional TTL Phase detection AF (that is, focussing using the viewfinder and not live view), the cat tails are simply not ideally sharp. These are very high contrast subjects, which filled the small AF frame markers in the viewfinder. But they’re just not sharp. It may be that my attempt at fine-tuning the AF on the lens was flawed. But man is this irritating! While I dislike using electronic viewfinders, I have to say that the enhanced reliability of focusing off the sensor itself could convert me one day if this keeps up.

Suffice to say that this – and really all lenses – are best focused on a tripod, with live view. Now if only the live view implementation on the D800 were better….."

jobb oldali fokusz probléma. video [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19440) anaqer válasza Freddy76 (#19437) üzenetére


anaqer
veterán

"Ha ez igaz lenne, akkor júzer error lett volna az 50/1.8-cal is, vagy éppen a Tamron 17-50/2.8-cal, melyet sokat használtam nyitva. De nem volt, ezekkel pöpec volt a cucc,"

Na, ez pl. hasznos és megnyugtató infó - pont ezekből, meg egy 70-300 VC-ből tervezem összerakni a rendszert.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19441) Horbal válasza Freddy76 (#19437) üzenetére


Horbal
őstag

Nekem az a véleményem/tapasztalatom hogy a 35-el és az 50-el is ugyanúgy képes mellé fókuszálni, és tartom hogy ezek a mellé fókuszálások az esetek döntő többségében user error-ok.

Azért mondom ezt mert annó mikor megvettem, én is beleestem ebbe a dologba, hogy deszar mellé fókuszál csak hőzöngés helyett alaposan leteszteltem a gépet. Állványról soha semmelyik obival semmilyen rekeszen nem volt baj. Kézből viszont lőttem már fos képet mind 35-el mind 50-el 2.8-as rekesz alatt, tehát a hiba egészen biztosan bennem volt.

A D7K meg egy remek masina ebben egyet értünk.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#19442) Dare2Live válasza Horbal (#19441) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jól értem, hogy kézből mellé fokuszál álványról meg jól.?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19443) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#19437) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mivan, visszatérsz? ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#19444) aleister válasza Dare2Live (#19439) üzenetére


aleister
veterán

Az egyrészt nem jobb oldali, hanem bal.
Másodrészt a szerviz ingyenesen javítja. Eperkutyusé volt is kint. Btw csodálom, hogy a roppant "lényeges" élőképp wb aberrációját nem hoztad fel.
Harmadrészt a korai modellek voltak csak érintettek. Az enyém sem mai darab, de már nem állt fenn ez a hiba.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19445) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#19443) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem. Most éppen a fujiban mélyedek el...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19446) Horbal válasza Dare2Live (#19442) üzenetére


Horbal
őstag

Nekem ez a tapasztalatom - ami szerintem azt jelenti, hogy az AF jó és pontos, csak baromi érzékeny.

Amin én változtattam, hogy amíg a D3100am volt (meg előtte a többi digit gépem) addig gyakorlatom volt, hogy az expogomb félállása és a teljes lenyomás között sokkal több idő hagytam. Erről leszoktam, mostanában ha exponálok és nem komponálom át a képet akkor nyomom kapásból, illetve kétgombos exponálásra szoktatom most magam.

Annyiban pontosítok még, hogy "nem mellé fókuszál", hajlamos mellé fókuszálni.

Azt sem mondom, hogy nálam az igazság, ezek csak tapasztalatok/bevált módszerek - nekem.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#19447) m3ss


m3ss
veterán

"Ami biztos, hogy a D7000 AF rendszere nagyon érzékeny és nem felhasználó barát. Az előtte lévő D3100-am sokkal toleránsabb volt.
Elhiszem, hogy akiknek volt vele bajuk azok utálják és teljesen jogosan kritizálják mindenhol, de szerintem kb 70%-a ezeknek user error (csak tipp).
Nekem ez a tapasztalatom - ami szerintem azt jelenti, hogy az AF jó és pontos, csak baromi érzékeny.
Nekem az a véleményem/tapasztalatom hogy a 35-el és az 50-el is ugyanúgy képes mellé fókuszálni, és tartom hogy ezek a mellé fókuszálások az esetek döntő többségében user error-ok."

kicsit viragnyelven beszelsz :D erzekeny, nem felhasznalo barat, nem tolerans? mit jelentenek ezek? hidd el az en 35-oseim sz*rok voltak, mind2. 1m front, 1m back..ossze-vissza. d90-en, d300-on is.
ha neked uannyit hibazik mint az 50-es, akkor jo a 35-osod!
d7k...en af rendszererol nem sok rosszat hallottam, itt legalabbis. freddynek a 35-ossel szorakozott, azt nem irnam a vaz szamlajara :DDD larrynel meg a 16-85.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19448) Horbal válasza m3ss (#19447) üzenetére


Horbal
őstag

Ezt mondom én is.

Nemtom megfogalmazni :DDD és nem is tudok rá képletet felállítani. Ami nekem tapasztalatból kijött az annyi hogy nagyra nyitott rekeszen a D7K-val, kézből sokkal jobban kell figyelni a megfelelő gép kezelésre, tartásra, mint amit a D3100 megkövelt - erre gondolok mikor azt írom, hogy nem toleráns.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#19449) Freddy76 válasza m3ss (#19447) üzenetére


Freddy76
addikt

A 16-85 sokaknál problémás, a net tele van ilyenekkel. Egy fórumtárs egyszerre rendelt három 16-85-öt három webáruházból, azzal, hogy amelyik jó, azt megtartja, amelyik rossz, visszaküldi. Visszaküldte mindhármat :DDD . Én a 16-85-öt nem próbáltam, arról nincs is véleményem. A 35-ösön kívül minden obi, ami járt a vázamon, pontos volt. Nyílvánvaló, hogy az obi a ludas, pláne, hogy a d90-en is ez problémás többeknél.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19450) m3ss válasza Horbal (#19448) üzenetére


m3ss
veterán

allits olyan zaridot ahol nem razod be, meg a modelljeid se mozdulnak be. akkor latod legalabb hogy felrefokuszalt vagy mi a gond
nincs ott akkora papir dof dx-en 35mm-en 1.8-on sem...hozza kepest nagyon tolerans az 5d1+50mm :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.