Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

a barátnőmnek egy D60 gépe van 18-55 vr és 55-200 vr objektívekkel.

A kis objektív normálisan működik viszont az 55-200 nagyon sok esetben homályos, elmosódó képeket készít. Bármilyen beállításokkal is próbálkozom a képek sötétek lesznek és homályosak. Ha jól tudom létezik itthon valami olyasmi hogy a Nikonhoz ellehet küldeni az objektíveket kalibrálásra, erről esetleg nem tud valaki mondani valamit hogy hogyan működik?

Most majd még kipróbálom az én vázamon is azt az objektívet de úgy tudom, hogy az a jó ha mindegyiket a saját vázra állítanak be.

(#18652) aleister válasza Anubris (#18651) üzenetére


aleister
veterán

Ha alulexpós, akkor azon nem fog az AF kalibrálás segíteni.

Próbáld ki a vázadon, valamint tölts fel ide egy képet, hogy lássuk, hogy miről van szó pontosan!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18653) Anubris válasza aleister (#18652) üzenetére


Anubris
őstag

Oké a mai nap folyamán majd teszek fel képet, igazából arról van szó, hogy pl egyik nap beltéren akart fotózni.
Mindegy hogy automata vaku nélküli, A stb üzemmódot használt, iso 1600 és +/- expo változtatások és legalacsonyabb azt hiszem 5,6 f-nél is 20-30 volt a shutter speed és ezért minden kép sötét és elmosódott volt.
Míg a kis objektív mindenféle beállítások nélkül hozta a normális éles képeket.

(#18654) *Ropi* válasza Anubris (#18653) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez teljesen normális, hiszen a kis objektív kisebb fókusztávjaihoz kisebb záridőket kell kitartani bemozdulás nélkül.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18655) Tomate válasza *Ropi* (#18654) üzenetére


Tomate
veterán

Tudom, hogy nem illik topicba hirdetést szúrni, de holnap estig sürgősen eladó egy Nikon D90 Budapesten.
Csak azért írom, hogyha akar valaki egy korrekt darabot jó áron akkor mindketten jól járjunk... [link]

(#18656) *Ropi* válasza Tomate (#18655) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi történt? :Y

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18657) Tomate válasza *Ropi* (#18656) üzenetére


Tomate
veterán

péntekig ki kell perkálnom egy autót. Eddig motoroztam, azzal elütöttek azt eladtam de muszáj járnom valamivel. Kb pont ennyi hiányzik, a biztosítóra meg nem várok mert k*rva lassuak... Ha elmegy és fizet a biztosító majd jön egy D7000 :))

[ Szerkesztve ]

(#18658) becohu


becohu
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a D3300 + 18-105mm VR Kit kombóról?
Van valamilyen tapasztalat? Inkább D3200?

Bécó

(#18659) TayRol válasza Tomate (#18657) üzenetére


TayRol
veterán

Te az a tomate vagy, akit 4-5 éve a sportmotor.hu-n is szoktam látni? Meg nem mondom milyen, de valami nagyobb köbcentis motorral...

(#18660) Tomate válasza TayRol (#18659) üzenetére


Tomate
veterán

Én voltam, vagyis még most is vagyok.

Ő volt az a nagy köbcentis és hogy ne legyek nagyon off, D90-el lőtt kép :)

(#18661) TayRol válasza Tomate (#18660) üzenetére


TayRol
veterán

szép. én a banditos topicban hesszeltem, de a nevedre emlékszem.

(#18662) *Ropi* válasza Tomate (#18657) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencsére akkor *előre menekülsz*. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18663) alba-regia válasza becohu (#18658) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Ha árban nincs nagy különbség, inkább D3300. De a 3200 is nagyon jó. A 18-105mm kitobi meg egyenesen ajánlott a 18-55mm helyett.

(#18664) torzo válasza Tomate (#18660) üzenetére


torzo
Ármester

De szép vas! Gallyra ment? Te szerencsére megúsztad? Nem tudom, mi van idén? Már lassan nekem sincs kedvem mocizni, annyi a temetés az ismeretségi körben. :((

(#18665) Tomate válasza torzo (#18664) üzenetére


Tomate
veterán

Zúzódásokkal megúsztam... Helyreállítható lett volna, futómű, váz, motor nem sérült tehát nagy gáz nem lett, de én ezt a motort már egyszer felépítettem a nulláról... még egyszer nem volt kedvem. Pedig szívemhez nőtt nagyon. Én is rengeteg balesetet halálesetet hallottam és mindig csak annyit tudtam mondani a p*csába is miért? Egyszerűen a legtöbb kivédhetetlen mint pl a motoros szerkesztő újságíró srácé is. Ha random jön a kaszás akkor jön és ez durva :/

[ Szerkesztve ]

(#18666) laszlo168 válasza Tomate (#18665) üzenetére


laszlo168
senior tag

Azért sok minden kivédhető, csak nem kell annyira szoritani a gázkart :)

(#18667) Tomate válasza laszlo168 (#18666) üzenetére


Tomate
veterán

40el mentem és mikor az autó mellé értem akkor lökött el oldalról mikor ki akart kanyarodni. Ráadásul az út közepén mentem. Esélyem nem volt...

(#18668) ujtzjani


ujtzjani
tag

Sziasztok. egy kis segítséget kérnék napokban felhőket próbáltam fotózni de nem is az a lényeg, hanem hogy minden képen ugyan ott egy csomó foltot látok és ez mindig f20-tól f36 felé haladva egyre intenzívebb. Mi lehet ez? Koszos a szenzor? hoztam egy képet is... [link]

A képes beillesztés nem sikerül de a link működik talán. Előre is köszönöm a válaszokat....

[ Szerkesztve ]

(#18669) A Zéé válasza ujtzjani (#18668) üzenetére


A Zéé
addikt

az bizony dzsuva a szenzoron, vagy az obi hátsó lencséjén.

Just a simple Lineman...

(#18670) ujtzjani válasza A Zéé (#18669) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm a választ. Van valami módszer hogy ki tudjam szűrni hol a kosz?
Azt viszont nem értem hogy honnan került oda kosz mert nem vettem le az obit amióta megvan a gép kb. félév... Na mindegy. Köszönöm még egyszer. :R

[ Szerkesztve ]

(#18671) phaseOne


phaseOne
tag

Tán kicsit off, de nem találtam jobb helyet:
Van valakinek tapasztalata Black rapid vs Sun sniper téren?
Ti mit használtok a saját masinátokon? Jó-jó ez a nyakpánt, de van azért vele baj ha nagyobb üveget tesz fel az ember :D

ujtzjani: Magad is megtisztíthatod a szenzort, amihez én valami erre készült pár ezer forintos kis készletet javasolnék, vagy Nikon kft. is megcsinálja. Szoftveres megoldás is van ha Capture NX-t használsz, nem tudom a többi (pl Lr) tudja-e itt van hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#18672) t_a_m_a_s válasza phaseOne (#18671) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerintem meg ha a linkelt képből nem derült ki számára egyértelműen, hogy koszos a szenzor, akkor ne álljon neki takarítani...
Ha itthoni hivatalos garis a gép, akkor a Fóti úton ingyen megcsinálják pár perc alatt.

Azt hiszem atoknak van valami ilyesmi vállpántja, elég komoly cuccok ezek, árban is. Többünknek van ezek ebayos változata, az is megteszi, ár/érték arányban kedvezőbb megoldások, de műszakilag ezek amit te nézegetsz, biztosan komolyabbak. Szerintem egyik márkával sem jársz rosszul. Nagyobb súly esetén (váz, markolat, tele) határozottan jobban esik vállon cipelni a súlyt mint nyakban:)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#18673) flash- válasza Tomate (#18665) üzenetére


flash-
veterán

hú akkor biztos kaptad az ívet hogy naugye minek neked motor sokkal veszélesebb mint az autó,stb..
azoknak bátran linkeld ezt a cikket:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18674) phaseOne válasza t_a_m_a_s (#18672) üzenetére


phaseOne
tag

igen, távolból nem könnyű felmérni valakinek a képességeit, de azért nem egy nagyon nehéz feladat, csak figyelni kell, és egyszer meg kell tanulni...
ha tutira akar menni a kolléga akkor meg tényleg a Nikon kft a jó választás :)
(ja, és ha lejárt a mo-i garancia akkor is csak 3k körül van ;) )

e-bayesre mekkora súlyt tudtok tenni?
tudsz mutatni egy olyat amiről az az általános vélemény, hogy jó minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#18675) Byk01 válasza phaseOne (#18674) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem úgy volt, hogy ha hivatalos magyar forrásból származik (értsd a Nikon Kft.), akkor örök életig ingyé tisztítják a Fóti úton?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18676) ujtzjani válasza t_a_m_a_s (#18672) üzenetére


ujtzjani
tag

Ott a pont én ilyeneknek nem állok neki majd a szerviz megcsinálja... És igen, nem titkolom, hogy elég na-jó full amatőr vagyok még. De majd csak belejövök... Köszönet a válaszokért és a tanácsokért... :R

(#18677) t_a_m_a_s válasza phaseOne (#18674) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

nekem ilyen van: [link]
aleisternek meg asszem ilyen: [link]

Nekem D5000+70-300 lógott már rajta, nem éreztem instabilnak, alinak meg D800-a van, az sem kicsi...

ujtzjani: én sem mertem még nekiállni szenzortisztításnak. Ha odagigyelsz obicserénél, elég sokáig ki lehet húzni "portalanul", évente-kétévente meg belefér egy kirándulás a Fóti útra:)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#18678) Karima válasza t_a_m_a_s (#18677) üzenetére


Karima
őstag

Nekem is Caden van, mint alisternek, én a d7000+sigma70-200/2.8 kombót biztosnak érzem rajta, annál nehezebbet meg szerintem nem nagyon tesz rá senki :)

(#18679) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szeretném kipróbálni a makró fotózást (van egy D3200 alap gépem egy 18-105 Vr és egy 35 mm 1.8 optika).

Sokat olvastam a témában, de nem tudom eldönteni, hogy közgyűrűt vegyek, vagy előtét lencsét. Ebben az okoz fejtörést, hogy a 18-105 obira amennyiben teszek makró előtét lencsét, akkor használható-e a zoom?

Alapesetben inkább a nagyobb fényerejű obira vennék lencsét, de ha lencse "hatása" tovább növelhető a zoom-al, akkor inkább arra vennék.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#18680) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Pontosabban nagyon tetszik a Raynox DCR-250 előtétlencse képessége. Elvileg ezek a képek ezzel és egy Nikon 18-105 Vr obival készültek. [link]

(#18681) Real_Necro válasza qpakcovboy (#18680) üzenetére


Real_Necro
veterán

Érdemes a Raynox előtét oldalával is ismerkedni. Sok hasznos infó van fent: [link] ;)

Pl az is le van írva, hogy 75mm vagy nagyobb gyutáv szükséges.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18682) Mercutio_ válasza Real_Necro (#18681) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább azt mondanám, hogy a (kis)tele tartományra van optimalizálva a lencserendszer amiből áll, de azért ekv. 40-en is össze lehet vele hozni jó dolgokat: 1, 2, 3, 4, 5

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18683) hotkar válasza qpakcovboy (#18680) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az a baj, hogy ezek után már nincs kedvem makrózni.

Már mindent lefényképeztek előttem :((

(#18684) phaseOne válasza t_a_m_a_s (#18677) üzenetére


phaseOne
tag

köszönöm, még meditálok rajta a hétvégén, mert tényleg 10x drágább az original, de nem olcsó a felszerelés amit alkalomadtán ráakasztok... ezért is olyan szimpatikus, hogy némely SunSniper-ben még fém drót is van az anyagba szőve :K

(#18685) Horbal válasza phaseOne (#18671) üzenetére


Horbal
őstag

Nekem van egy black rapid sport slim vállpántom - és imádom. Mocskos drága de nagyon hasznos és minőségi cucc - azóta csak nagyon ritkán viszek táskát magammal.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18686) Fandango válasza Horbal (#18685) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is az van, tenyleg jo cucc, csak ajanlani tudom!

(#18687) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Vettem egy 16 GB-os EVO Samsung SD kártyát (MB-SP16D/EU) a D3200-es gépemhez. Kb minden második bekapcsoláskor kiírja, hogy nem tudja használni, mert lehet, hogy sérült. Pedig a fényképezőben formáztam meg. Amikor nem írja ezt ki, akkor tökéletesen működik. Mintha néha nem ismerné fel.
Ezelőtt volt egy szintén 16 GB-os Class 10-es Samsung kártya (MB-SPAGA/EU), azzal a mai napig semmi gond. Bocs, de elsőre csak német linkeket találtam. :)
Mi lehet a gond? Számítógép kártyaolvasójában minden esetben működik az új is. A D3200-esben a legújabb firmware van.
:R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18688) Cyborg válasza Anubis_9 (#18687) üzenetére


Cyborg
őstag

Nekem is van Samsung micro SD-m, és minden gép felismeri(a telefonjaimban is Samsungok vannak), kivéve a Pentax K30-am, kártya hibát ír rá.
Több helyen olvastam Samsung SD-fényképezőgép kompatibilitási hibákról.

[ Szerkesztve ]

(#18689) Real_Necro válasza Anubis_9 (#18687) üzenetére


Real_Necro
veterán

Esetleg egy próbát megér, formázd meg pc-n, majd utána vázon is. Érintkezők rendben vannak?

Én 2 db MB-SGBGB-t használok, azok tökéletesek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18690) Anubis_9 válasza Real_Necro (#18689) üzenetére


Anubis_9
őstag

Teljesen épek az érintkezők. Megformáztam FAT32-re, gyorsformázással a gépen. Áttettem a D3200-be és kapásból írta is, hogy a kártya nem használható, bla, bla, bla... :(((
Most nagy nehezen bekapcsolt a Nikon vele, gyorsan megformáztam és most 5-ből 5x felismeri a gép... Remélem, így is marad... Elég nagy csalódás lenne, ha nem tudnám használni! :O

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18691) MokkaCicc


MokkaCicc
csendes tag

Gondoltam itt is megkérdezem: Milyen adaptert érdemes venni M42-es lencsékhez? D90-el tolom, igazából különleges obit nem nagyon fogok használni, csak a régi, GDR-es meg orosz obik nagy ár/érték aránya vonz engem.

(#18692) Real_Necro válasza MokkaCicc (#18691) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lényegében tökmindegy, bármilyen lencsés adaptert veszel, romlani fog a képminőség. Nem hiába nem használ szinte senki m42-es üvegeket Nikon vázon. ;)

Anubis:

Hátha valami formázási anomália volt csak. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18693) A Zéé válasza MokkaCicc (#18691) üzenetére


A Zéé
addikt

semmilyent. Nikon, meg m42 cinkes együtt a Nikon nagyobb bázistávolsága miatt.
Lencse nélkülivel nincs végtelened, rövidlátó lesz az obi. Ez obinként változó, hogy mennyire. Az 50-esek úgy emlékszem kb 2-3 méterre látnak el, az meg már portrézni is kevés lehet.
Lencsés adapterrel lesz végtelen, de az meg a képminőséget rontja jelentősen.

Just a simple Lineman...

(#18694) csacsi77 válasza MokkaCicc (#18691) üzenetére


csacsi77
senior tag

Semmilyent. A bázistávolság különbség miatt csak lencsés adapterrel lenne végtelened (ellenkező esetben nagyon kis távolságon tudnál csak élesre állni), ami meg ront a képminőségen. M42-es üvegeket Canonon (talán Pentax-on is, most nem ugrik be) érdemes használni.

(#18693) A Zéé válasza MokkaCicc (#18691) üzenetére
(#18692) Real_Necro válasza MokkaCicc (#18691) üzenetére
Na ezt hárman is jól megmondtuk.... :DD

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#18695) MokkaCicc válasza Real_Necro (#18692) üzenetére


MokkaCicc
csendes tag

Hol érdemes körülnézni ha lencsét akarok olcsóba'?

Olyan "részmunkaidős-egyetemistás-néhaelfelejtikazórátkiszámlázni" olcsóba. :)

[ Szerkesztve ]

(#18696) csacsi77 válasza MokkaCicc (#18695) üzenetére


csacsi77
senior tag

A piacon olcsón kapsz lencsét.... ;]
Egyébként bolhapiacokon jó áron lehet kapni régi objektíveket. Esetleg a Soós optikában, de itt a Hardveraprón is fogsz kapni emberi áron.

Öreg fater megoldja!!!!

(#18697) Anubis_9 válasza Real_Necro (#18692) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sajnos nem, most ismét nem indul el a kártyával. :O

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18698) MokkaCicc


MokkaCicc
csendes tag

Most olvasom, hogy a D90-en fénymérés meg fókusz visszajelzés nincsen manuális lencsékkel. Ez valahogyan orvosolható?
Igazából nem látom ennek az értelmét, hogy miért nem működnek ezek a funkciók, mivel ezek kb. függetlenek a lencsétől és csak a tükörre vetített képpel dolgoznak.

(#18699) Freddy76 válasza MokkaCicc (#18698) üzenetére


Freddy76
addikt

Tévedés.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18700) Real_Necro válasza MokkaCicc (#18698) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neked kell eldöntened, hogy kinek hiszel... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.