Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Mercutio_ válasza Eszterrr (#18247) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van Milyen cserélhető objektíves gépet vegyek topic ott több lehetőséget felvazolnak neked...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18252) Karima


Karima
őstag

Tudtok ajánlani olyan külső (mobil) hdd-t, amiben van kártyaolvasó is, így egy többhetes utazás során számítógép nélkül át tudom másolni a képeket kártyáról? Az se baj, ha tabletre köthető, hogy tudjam ellenőrizni, hogy tényleg átmásolta-e :) Előre is köszi.

(#18253) forceberg válasza Karima (#18252) üzenetére


forceberg
veterán

A dupla kártyás megoldás nem elég?
Én jelenleg úgy használom a gépet, hogy kicsik az 1-es slotban és egy nagy a 2-es slotban backupnak.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18254) Karima válasza forceberg (#18253) üzenetére


Karima
őstag

Hát nem tudom, hogy 2x16G elég lesz-e egy kéthetes toszkánai útra. (Ja főleg úgy nem, ha az egyik backup lenne.)

[ Szerkesztve ]

(#18255) Real_Necro válasza Karima (#18252) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem erre a célra egy Vosonic van 120GB vinyóval. Talán még találni valamerre használtan...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18256) Real_Necro válasza Real_Necro (#18255) üzenetére


Real_Necro
veterán

Találtam egy másik típust eladót, de nem ismerem akksija milyen, valamint mennyire eszi meg a Nikon nefeket. [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18257) csacsi77


csacsi77
senior tag

Későn kelőknek:
Nikon D810
Tényleg nem D400(9300).... :O

Öreg fater megoldja!!!!

(#18258) *Ropi* válasza gab.m (#18249) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos: közben beugrott, hogy az ISO 50 és kiterjesztett. :)

(#18256) Real_Necro: Azt nem tudom, hogy a nef-eket hogy eszi, de a másolási sebessége 3-4-5 MB/s és az akkuja eléggé Titanic módon merül (volt ilyenem). Viszont ki tudod próbálni a nef-eket, mert a mostanidon ugyanaz a FW van, mint ezen, tehát ha a tiéd viszi, akkor az is. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18259) *Ropi* válasza Karima (#18254) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18260) L4mie válasza csacsi77 (#18257) üzenetére


L4mie
veterán

kár, bár nyilván ez se rossz, legalább lenyomja a 800 árát :D
igazság szerint mi akkora nagy újdonság benne, hogy megérte új típust kiadni? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18261) Real_Necro válasza *Ropi* (#18258) üzenetére


Real_Necro
veterán

A D7100 nef-jeit is szereti, nem csak a D90-ét. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18262) Peczek válasza aleister (#18238) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi. Beszéltem velük: a nem saját motoros objektívek sajnos nem kalibrálhatók. Illetve ez amúgy is egy régi termék, ezt már nem javítják.

(#18263) Deadzone41 válasza L4mie (#18260) üzenetére


Deadzone41
őstag

nekem sokkal szimpibb lenne, ha raktak volna bele több ponton kalibrálható af rendszert és ha már van bent elektronikus zár, 1/8000-edes vakuszinkront nem értem miért hagyták ki.

(#18264) Chance


Chance
tag

Sziasztok!

A szakértőktől kérdezem, hogy egy Nikon D90-hez használhatok biztonságosan egy régi filmes gépekhez való Yashica CS 240 Auto vakut (Yashica CS-240 Auto: 7.2 volt)? Természetesen manuális módban, de kb semmi információt nem találok a vakuról, így nem nagyon mertem rárakni a gépre eddig....

Köszi!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#18265) m3ss válasza Chance (#18264) üzenetére


m3ss
veterán

elvileg 250v talpfeszig jo a d90, szoval hajra.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18266) Gobbo


Gobbo
csendes tag

Tud valaki híreket a Dslr 4K ról?

(#18267) Chance válasza m3ss (#18265) üzenetére


Chance
tag

Köszi m3ss, reméltem, hogy számíthatok rád :)
Akkor kipróbálom. Beletanulni a vakuzásba biztos jó lesz.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#18268) *Ropi* válasza Chance (#18267) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha meg mégsem, akkor viszont táncolni is megtanít: lábadban a boogie... :;] ;) :DDD

Csak wiccezek... :D

(#18261) Real_Necro: Jó tudni. :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18269) #40935168


#40935168
törölt tag

71.
Volt valami ? Jön a dényóctíz, semmi extra, átléphetitek :))

(#18270) *Ropi* válasza #40935168 (#18269) üzenetére


*Ropi*
félisten

Canonra jövő héten érkezik a YN622C TX, de ez titeket nem érdekel gondolom (max. J.B.-t). :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18271) Chance válasza *Ropi* (#18268) üzenetére


Chance
tag

Most felvillanyozott a lehetőség :)
Végülis a tánc meg a fotótudásom kb egy szinten van, úgyhogy...

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#18272) *Ropi* válasza Chance (#18271) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez az igazi 2 in 1 workshop. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18273) aleister válasza #40935168 (#18269) üzenetére


aleister
veterán

A d810 kapcsán akkor röhögtem hangosan fel, amikor valami olyan marketing szöveggel jöttek, hogy "villámgyors (7 kép/mp) sorozatképek". Na mondom ez tényleg fasza, nézzük meg. Aztán kiderült, hogy valami fura DX módban tudja, extra aksival, tán jpg-ben. Alapból az FX raw-ból csak 5 megy.

Be is zártam az oldalt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18274) Karima válasza *Ropi* (#18259) üzenetére


Karima
őstag

Sajnos nekem is van egy ilyen gyanúm :)

(#18275) Karima válasza Karima (#18274) üzenetére


Karima
őstag

Közben találtam egy ilyen megoldást + ebbe bele egy 500gb-s hdd. Erről mi a véleményetek? Nem túl sérülékeny? Mondjuk ezt a cuccot nem hordoznám napi szinten, csak este menteném rá a képeket.

(#18276) tetrix válasza aleister (#18273) üzenetére


tetrix
tag

- a 800 az meg 6-ot tud DX,ben,az más kérdés hogy pl. gyors mozgású sportok,témák fotózására az is kevés, a 7 is az és az csak JPEG;riportra elég lehet.itt a gond inkább a crop mód kereső keretével van, elég nehéz gyorsabb mozgásokat lekövetni,inkább ez dobja vissza a használhatóságát,tehát hogy a DX -es keresőképen kívüli részt itt sem oldották meg hogy pl elsötétedjen.legalábbis nem írnak sehol róla.

[ Szerkesztve ]

(#18277) flash-


flash-
veterán

Ezek után senkinek sem ajánlon a Tripont nevű céget
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18278) Rent


Rent
senior tag

Egy kártyával kapcsolatos kérdésem lenne. Nem tudom közületek esetleg valaki próbálta -e már a Samsung Pro SD sorozatát.
Egy Kingstone 16GB 10/10MB/s -ről gondolkozom hogy váltsak, egy Samsung 64GB PRO 90/80MB/s változatra. Arra lennék kiváncsi, hogy megéri -e az árát, vagy parasztvakítás a 80MB/s írás?
Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)

Erről lenne szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18279) Balinov válasza flash- (#18277) üzenetére


Balinov
félisten

jezus szive... :Y a tripont kommente sem gyenge! persze, majd aki a PSN-t feltorte kartyaadatokat lopva majd az o boltjukat zargatja ,mi? Hameg 3-4 nap alatt erkezik be a penz, (ami persze oltari baromsag) akkor az europai amazon miert szallit aznap, ha x idopont elott leadod a rendelest..

Rent: ha nincs USI-s kartyaolvasod ami SDXC-vel kompatibilis es olyan vazat, ami kihasznalj ezeknek az opcioknak az elonyet ,akkor felesleges kiadas.szerintem

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18280) cOxeR válasza flash- (#18277) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez elég kétélű... történet. :) Nekem Peti Balázzsal jók a tapasztalataim...
Fel van ez hájpolva... mert valaki fel akarta hájpolni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18281) Balinov válasza cOxeR (#18280) üzenetére


Balinov
félisten

persze,persze, minden fel sarkosit ezerrel, de sztem az egyik kommentben van a lenyeg.

Kártyás vásárlásnál a webshopok küldenek a banknak egy zárolási kérést egy összegre ami gyors és azonnali, zárolja a vevő számláján az összeget, amihez 15 NAPIG csak a webshop férhet hozzá, senki más.... TEHÁT a sikeres visszaigazolásnál a "rendszer" már tudja, hogy pénz van, pénz lesz biztosan. Szóval a termék ki van fizetve....

magyaran KF_nel a vevo es az elado is vedve van.

Persze a legegyszerubb az lenne, amit mondjuk UK/IRL-ben az Agos nevu (kurvanagy) katalogusbolt csinal. Neten lecsekkolod, megnezed, hogy az aru a neked kenyelmes kozelben levo uzletben van-e raktaron, ha igen, par adat megadasaval le tudod foglalni. Bemesz, meg emberhez sem kell beszelni, van 2-3 terminal, erintokijelzo, beutod az egyedi foglalasazonositot, megkerdezi, hogy szeretnel-e mas termeket is hozzaadni, keresz-e szatyrot!!, majd Pay now, kartya beilleszt, keypadon pin megad, szamla, ugyfelszammal kivesz, kartya kivesz, leulsz a szekekre vagy nezelodsz a boltban, kozben nezed, hogy a te sorszamod hogy all a Queue-ban, aztan mikor mondjak, hogy 666, odaslattyogsz, bemutatod a blokkot, leszignozzak, odaadjak a cuccot es elegedetten tavozol a rákba. A foglalast 2 vagy 3 napig tartjak, utana ujra szabad keszlet lesz.

Egy ilyen rendszert szerintem (jo, lehet a bolt meretobol kifolyolag nem ennyire szofisztikaltat) nem lenne nagy durranas bevezetni. A foglalas vedi a vevot, hiszen annak birtokaban nem kell potyara bemennie atvenni, vedi az eladot is, hiszen fizetes (mindegy,hogy kasszanal kp-val/kartyaval/ajandekutalvannyal, vagy terminalos kartyas megodlassal) utan tudja elhozni a vasarlo a cuccot, legyen az macskavalagkaparo, vagy 50"+os UHD TV

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18282) aleister válasza flash- (#18277) üzenetére


aleister
veterán

Maradjunk annyiban, hogy ha nem akarsz, akkor ne vásárolj ott.

Én speciel sokkal jobban örülnék annak, ha plusz 5 perc elmegy azzal, hogy igazolom a személyazonosságom, mint hogy amikor át akarom venni a negyed millás objektívem, néznek hülyén hogy már valaki elvitte.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18283) Real_Necro válasza cOxeR (#18280) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ennek ellenére a boltnak nem volt semmi joga elkérni személyes adatokat. Nem hatóság...szóval akár sarkított, akár nem, szar rendszerre támaszkodva szarul kezelték a dolgot. Ezen nincs mit magyarázkodni...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18284) Mercutio_ válasza Balinov (#18281) üzenetére


Mercutio_
félisten

666 után a leszignózzák-ot leszigonyozzáknak olvastam :D

Real_Necro : Ne dumálj, inkább süsd a pogit! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18285) Rent válasza Balinov (#18279) üzenetére


Rent
senior tag

Komolyan? D5200 kihasználná? Amennyiben nem, akkor melyik az a max. sebességű kártya, amit egy d5200 kihasználna?

[ Szerkesztve ]

(#18286) T1m3l3ss


T1m3l3ss
csendes tag

Valakinek lenne kölcsön en-el4(a) akksija vasárnap ~kb. 1-2 óra időtartamra Bp-en? Természetesen az akksi értékét letétbe helyezném a kölcsön idejére, továbbá fizetnék még egy jelképes összeget is a szívességért cserébe.

(#18287) Rent


Rent
senior tag

Ahogy utánaolvastam a D5200 kihasználná a 90/80-as samsung kártyát, egy uhs-i usb3-as olvasó a kártyához pedig 2k. [link] Pls írjátok meg, ha tévesek az információim, mert akkor visszamondom a rendelést. :)

(#18288) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Úgy tűnik a másik oldalon sem fenékig tejfel az élet. :)

(#18289) Balinov válasza Mercutio_ (#18284) üzenetére


Balinov
félisten

szigony? :DDD

Rent: Nikon imaging szerint a D5200 vaz mind az SDXC-t, mint az UHS1/I-t tamogatja. Az, hogy neked megeri-e viszont nem tudom eldonteni.

Az a transcend olvaso szerintem okes. nekem a P6-os elodje van, mig nem lett ceges lapos, sd olvasoval, azt hasznaltam mindig, annyi nem penz erte. szerintem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18290) Rent válasza Balinov (#18289) üzenetére


Rent
senior tag

Köszi szépen! Nekem megéri, ennyiért 128-as alsó kategóriás Kingstone-t lehet venni, ami sebességben szinte ugyanaz, mint a mostani 16-osom és leginkább a sebességgel van bajom. :) Van amúgy az asztali házamban is gyári sd olvasó, meg a notiban is, de nem tudom, hogy kihajtanák -e a kártyát. 2k-t meg megér ez a Transcend sztem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#18291) Balinov válasza Rent (#18290) üzenetére


Balinov
félisten

128GB-os kartya pekfenyezoben? Igy elszalltak a fajlmeretek. en meg most is elvagyok a 8gb-s kartyakkal..

Az a lassusag lehet am nem azert van, mert az SDCX kell, hanem mert a Kingston...khm...kiralyko ide, vagy oda...nem veletlen nincs benne a Nikon kezikonyvekben, mint ajanlott brand.

Ha fontos a sok tarhely, inkabb tobb 16GB-os sdhc-t vennek (Samu,sandisk,transcend)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18292) Karima válasza Real_Necro (#18283) üzenetére


Karima
őstag

A bankok is elkérhetik, ha hitelt veszel fel, illetve a bank alkalmazottai egy üzletben, ha részletre vásárolsz.

(#18293) Balinov válasza Karima (#18292) üzenetére


Balinov
félisten

ebben az esetben egyik eshetosegrol sem volt szo. Mondjuk nekem annyira mindegy, mint mokusnak az erdotuz, csak furcsa, hogy ennyire varialnak, sajat izuk szerint..megiscsak egy KP-s vevojuk volt, 0 macera, instant priznyic...Tovabbra is tartom viszont, hogy az az Argos-os online lefoglalasos rendszer szvsz korrektul mukodne sok esetben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18294) Karima válasza Balinov (#18293) üzenetére


Karima
őstag

Persze, ezzel egyetértek, én csak arra akartam rávilágítani, hogy nem csak a hatóság kérheti el a személyes adataidat.

(#18295) imyourfriend válasza Rent (#18290) üzenetére


imyourfriend
őstag

128GB :Y De hogy minek annyi, ezt nem értem. Nekem D600-ban egy 32-es sandisk extreme van meg egy 8gb-s darab és bőven megvagyok velük. Pedig raw+fine-t használok nagyrészt.

(#18296) Real_Necro válasza Karima (#18294) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó, most nem akartam én felsorolni minden illetékest... de érted mire gondolok. ;)

Én a vevő felháborodását amúgy teljesen megértem és jogosnak tartom. Nekem is volt már másik üzletben, hogy kiküldték, hogy mehetek cuccért, aztán boltban derült ki, hogy meg sem jött és az a típus már nem is lesz. Sűrű bocsánatkérések után felajánlották, hogy "nagyker áron" (bolti netto alatt) válasszak egy másik típust, ha megfelel. Megfelelt. Korrekt volt. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18297) *Ropi* válasza Rent (#18290) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kingston kártyát nem vennék, újabban elég sok gond van velük. Meg aztán nem is sebességbajnokok: vannak a gyors kártyák, a lassú kártyák, meg a Kingston... ;] :DDD Mellesleg számítógépre másolásnál hálálja meg a gyors kártya az árát: "lassabb" (400x) CF-el ennyit tud folyamatosan, gyors (1000x CF-el meg 120 MB/s körül, arról most nem találom a képet, korábban linkeltem már valamelyik topicba). ;) 8 GB-os kártyánal a gyakorlatban ez ~20 perc vs. ~3 perc. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18298) OPiiPO


OPiiPO
addikt

D5200 és D5300 közt van lényegi különbség képminőségben (állókép és videó tekintetében) ?

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18299) #40935168


#40935168
törölt tag

Nem tudom láttátok-e már ... [link] ..

(#18300) torzo válasza #40935168 (#18299) üzenetére


torzo
Ármester

IYF már linkelte, csak senki sem figyelt rá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.