Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) bandigno válasza Balinov (#18600) üzenetére


bandigno
senior tag

én Tamront használok és simán nem bántam meg h nem nikkort vettem! lehet h jó példányt fogtam ki belőle, de teszteltük dx-en és fx-en és eléggé penge darab! a stabija simán ráver a vr-re!

(#18602) aleister válasza bandigno (#18601) üzenetére


aleister
veterán

+1

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18603) lmaresz válasza aleister (#18602) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Én is elégedett vagyok a 70-300VC-vel a stabi különösen jó benne, szóval +1

(#18604) Larry303 válasza bandigno (#18601) üzenetére


Larry303
addikt

csak a stabi miatt biztos, hogy nem cserélném el, nagy jó a nikon is, negativ auto állásban simán használható.
ami jobban érdeklene az az élesség a végén.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18605) bandigno válasza Larry303 (#18604) üzenetére


bandigno
senior tag

így hirtelen 210-250 mm-en lőtt képeket találok a gépen, a többi meg vhol vinyón van! ezek meg ugye így nem mérvadóak! De mint a nikkor, ez is 300on veszít az élességből! Ha kíváncsi vagy, holnap lövök 1-2őt 300on!

(#18606) Larry303 válasza bandigno (#18605) üzenetére


Larry303
addikt

250 is fontos már, nikon ott már lágyul. amúgy leméretezve teljesen jók 300on is, csak ha már összehasonlítunk gondoltam :DDD
ez itt 300mm kicsit rekeszelve, cropolva...nézd meg eredeti méretben is, sztem rendben van egy ilyen értékű üvegtől

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18607) bandigno válasza Larry303 (#18604) üzenetére


bandigno
senior tag

lejárt a szerkesztési idő, de ilyenek gondolom sokat láttál már! Nikon vs Tamron

itt egy saját 250-en, f7,1, iso200, 1/160s, kézből Kép

[ Szerkesztve ]

(#18608) Larry303 válasza bandigno (#18607) üzenetére


Larry303
addikt

ja ez nem érdekel :)
személyes véleményed annál inkább :D
én pl nagyon ritkán tekerem 250ig vagy fölé....220 körül megállok, ott még atom, a többit meg cropból...elvégre van miből :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18609) bandigno válasza Larry303 (#18608) üzenetére


bandigno
senior tag

Közben beszúrtam még az előzőbe egy sajátot, D3200-vel készült! Holnap előkeresek D200 és 610 tesztképeket is 300 mm-en! Amúgy a tami 70-en a legerősebb, kitolva a leglágyabb (mint a többi), de van 160 és 220 körül is némi formahanyatlás, de f8 segít, igaz kitartani erdőben már nem nagyon megy akkor :)

(#18610) forceberg válasza Balinov (#18600) üzenetére


forceberg
veterán

Vigyázz, Te nem a VR-es verziót írtad a kérdésbe!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18611) nesa válasza bandigno (#18607) üzenetére


nesa
veterán

Az a baj hogy ezek a tesztek csak egy bizonyos targy tavot neznek a nikon 70-300VR minnel kozelebb fotozol ugy gyengul, viszont 8-10 meter korul egesz jo, nekem ezert nemvaloszinu hogy kene a nikon mert ott gyenge mint a harmat ahol hasznalnam, aki 20-30-40 meterre lovoldozik annak lehet megfelelo.

(#18612) Mercutio_ válasza Balinov (#18600) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legyen benne VR.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18613) Larry303 válasza nesa (#18611) üzenetére


Larry303
addikt

másfél méter kb a közelpontja, eleve teléről beszélünk, sztem az a 8-10 m is teljesen rendben van, bár én nem vettem észre lágyulást közelebbre fókuszált képnél sem, de most megnézem majd, kíváncsi vagyok.
közelebbre fokuszált portrékon nem tűnt fel eddig, mondjuk portrén nem is biztos, hogy baj.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18614) Horbal válasza bandigno (#18601) üzenetére


Horbal
őstag

Nekem is 70-300 VC Tamron van. Nagyon szeretem csak nagyon keveset használom - mert közben rájöttem, hogy nem érdekel a telézés illetve azok a témák amihez tele kellene.

Mondjuk lehet vele jó kis tárgyfotókat is csinálni :DDD

A stabija valami baromi, szinte már ijesztő főleg a hangja :K

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18615) forceberg válasza Larry303 (#18613) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem volt ugye együtt 70-300VR és 55-300VR. Közelre az 55-ös, távolra a 70-es volt a jobb.
300mm-en hasonlítgattam őket, mert ugye ott a leggyengébbek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18616) Balinov válasza forceberg (#18610) üzenetére


Balinov
félisten

tudom, tudom., kozben en is rajottem. marad a VR-es, szerencsere abszolut nem surgos, csak ramjott az upgrade laz...(keretbol amugyis pelenka lesz veve nemsokara :) )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18617) nesa válasza Larry303 (#18613) üzenetére


nesa
veterán

Nekem meg max 5 meterig erdekes, messzebre ritkan lovok televel.

Anno osszevetettem zuiko 70-300 al, kozelre agyonverte a zuiko a nikon VR-t.

(#18618) imyourfriend


imyourfriend
őstag

(#18619) azka79 válasza imyourfriend (#18618) üzenetére


azka79
aktív tag

És mennyiért vállalod?

(#18620) Vikthor válasza azka79 (#18619) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez egy vicc, trollkaja csak... ugye nem gondolod, hogy imyourfriend fotós tudása ilyen szinten van?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#18621) OPiiPO válasza imyourfriend (#18618) üzenetére


OPiiPO
addikt

gyorsan terjed :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18622) JohnyBlue válasza imyourfriend (#18618) üzenetére


JohnyBlue
őstag

azé' dúúúrva az a hangyás kép a hangyapisivel :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#18623) gab.m válasza Vikthor (#18620) üzenetére


gab.m
senior tag

Mivel meg soha nem lattunk kepet tole, ezert siman lehet, hogy az o kepei meg ez alatt vannak :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18624) matyi012345 válasza imyourfriend (#18618) üzenetére


matyi012345
őstag

Nagyon hamar kúszik felfelé a népszerűsége. Érik egy új Barabásbarombéla?

Szerk : off

[ Szerkesztve ]

(#18625) Karima


Karima
őstag

Sziasztok. Mi a véleményetek a MediaMarktban 8ezer Ft-ért kapható NISI márkájú cpl szűrőről? Vagy ilyen árban van jobb alternatíva?

(#18626) Karima


Karima
őstag

Még kb ilyen áron láttam Kenkot, 5000ért meg Polaroidot. Nem nagyon értek hozzá, hogy melyik a jó, ajándékba lesz, nekem sose volt ilyen szűrőm. (Ja de, a sigma 10-20hoz adtak egy Marumit, de kb egyszer volt fent, amikor kipróbáltam:))

(#18627) L4mie válasza Karima (#18626) üzenetére


L4mie
veterán

nekem marumim van, anno asszem alister /de nem biztos/ lionkelt egy tesztet ott baromi jó ár/érték aránnyal szerepelt ezért választottam, meg talán nem hamisítják annyira mint a hoya-t

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18628) aleister válasza Karima (#18626) üzenetére


aleister
veterán

A Kenko jó lehet. Hoya gyártmány az is.

Furkoo:
Igen, én voltam. Azóta is azt használom. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18629) #40935168 válasza L4mie (#18627) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Marumi prémium szűrői nagyon jók, szorosan a B&W környékén. :K (Egy kb. 1 évvel ezelőtti tesztből ez jött ki, meglepett). A középkategóriáját a Dörr előszeretettel márkázza át Dörr-é ugye, az alsó kategóriája pedig még mindig jobb, mint a HAMA és társai.

(#18630) Larry303 válasza Karima (#18625) üzenetére


Larry303
addikt

vario NDm van nisitől, meg vagyok vele elégedve, semmi colorcast, semmi anomália, rendben van.
cpl nagyon sokszor jól jön, sztem vedd meg.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18631) Mercutio_ válasza Larry303 (#18630) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi egy 52-es vario?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18632) Larry303 válasza Mercutio_ (#18631) üzenetére


Larry303
addikt

passz, ez 67es 28 körül volt asszem.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18633) Mercutio_ válasza Larry303 (#18632) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyi pénz nincs is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18634) Karima válasza Larry303 (#18630) üzenetére


Karima
őstag

Nem nekem kellene (nekem ott a marumi a 10-20-ra, ha igényt tartanék rá: ) ), ez lelkes fotós kolléganőnek lenne névnapra 18-55re kitobira, és limitált a keret. 8k körülig még elmegyek, de a BW-ket most hanyagolom :)

Szóval akkor ebből a háromból (NISI-8, Polaroid-5, Kenko-8) melyik legyen? :)

[ Szerkesztve ]

(#18635) Real_Necro válasza Karima (#18634) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy szavazat Kenko-ra, bár gondolom az egy alacsonyabb kategória lehet.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18636) Byk01 válasza Karima (#18634) üzenetére


Byk01
senior tag

Bocs, hogy belevau, de biztos polár a legjobb a kitobira, aminek forog a szűrőfoglalata?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18637) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Phottix D5100-as portrémarkolatról van valakinek tapasztalata?

(#18638) Novics válasza Byk01 (#18636) üzenetére


Novics
senior tag

Én is ilyen obin használtam polárt. Előbb fókusz, majd af-lock és be lehet állítani a szűrőt. :K Persze azért most egyszerűbb, hogy a 16-45 nem forog össze-vissza. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18639) Byk01 válasza Novics (#18638) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem mondtam én, hogy nem lehet használni, csak macerás, lehet, hogy lehetne mást is találni kis fejtöréssel.
De ha nem, akkor jó ez, csak egy észrevétel volt tőlem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18640) Deadzone41


Deadzone41
őstag

a realpower akkumulátorairól van tapasztalat? konkrétan en-el15-öt vennék.

(#18641) alba-regia válasza Deadzone41 (#18640) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Nálam konkrétan majdnem annyit bír, mint a gyári. Egy éve használom.

(#18642) Novics válasza Byk01 (#18639) üzenetére


Novics
senior tag

Persze, nem is azért mondtam. Én például nagyon bántam volna, ha nem használtam volna a tájképekhez.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18643) Deadzone41 válasza alba-regia (#18641) üzenetére


Deadzone41
őstag

köszi!

(#18644) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Ha megengeditek, leírom "remek" tapasztalatomat a digifenykep ( Mediker)-el kapcsolatban.

Vettem tőlük egy Eye-fi Mobi wi-fi-s sd kártyát, a kártya pár hónap használat után konkrétan ketté vált, úgy hogy nem is nagyon volt kiszedve a fényképező gépből.
Felhívtam őket, két kolegának is elmondtam a panaszomat, mondták hozzam be. Bevittem az üzletükbe, majd a kolegína kezébe adtam a kártyát, aki emlékezett is rám telefonból. Pár hümmögés után, odaadta az SD kártyát egy másik kedves eladó úriembernek, aki első ránézés után közölte velem, hogy én ezt eltörtem. Elmeséltem nekik, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt ki-be téve a gépbe, nem ejtettem le, nem vertem kalapáccsal, nem ezzel támasztottam alá a billegő konyhaasztalt, majd ezek után a képembe vigyorogva megint közölte velem, hogy én ezt kettétörtem, és ezzel ők nem tudtak mit kezdeni, meg körülbelül mit képzelek magamról, hogy át akarom őket b*szni.
Bár nem tudom mi ilyenkor a módi, vagy mit mondanak a törvények, de kérésemre megtagadták, hogy szervizbe küldjék, és esetleg ott valami szakember megállapíthassa, hogy talán anyaghiba, vagy gondatlanság okozta-e a problémát. Megkérdeztem tőlük, hogy ugyan már miért nem tudták akkor ezt velem telefonon közölni, ugyanis pontosan leírtam a hibát, és akkor nem autózom feleslegesen x kilómétert, hogy lefolytassam velük ezt a remek párbeszédet. Érdemi választ nem kaptam, majd visszatolta a kezembe a terméket.

Engem kissé kiborított ez az arrogáns, hülyének nézés, (amihez hozzáteszem, hogy már a kártya megvételekor is tapasztaltam) az eladók részéről. Még ha az én hibámból is adódott volna a kártya meghibásodása, (bár nem gondolom, hogy egy 18 ezer forintos kártyának, rendeltetés szerű használat mellett pár hónap után szét kéne hullania), akkor sem ilyen magatartást várnék el.

Mi a véleményetek?

(#18645) Freddy76 válasza Deadzone41 (#18644) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha magánszemélyként vetted, fogyasztóvédelem. Ha számlára vetted, cégnek, akkor perelheted őket, és kérni kell egy szakértői bizonyítást. Magyarán nem éri meg...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18646) Real_Necro válasza Deadzone41 (#18644) üzenetére


Real_Necro
veterán

Panaszkönyvet azért remélem kikérted és szépen leírtad az egész esetet, beleértve az eladók nevét is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18647) Deadzone41 válasza Freddy76 (#18645) üzenetére


Deadzone41
őstag

Freddy76: köszi az infókat!

Real_Necro: Sajnos ez elmaradt, de tanultam az esetből.

(#18648) aleister válasza Deadzone41 (#18647) üzenetére


aleister
veterán

Be kell menni holnap ismét, és elkérni a panaszkönyvet.
Írj le benne mindent! Azt is, hogy mennyire lekezelőek voltak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18649) KZP válasza Deadzone41 (#18644) üzenetére


KZP
őstag

Én javaslom, hogy ezt a leírást a homár blogra is tedd fel. Jó kis reklám lesz eme remek cégnek. ;]

(#18650) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
keresnék szombathelyi D3200 tulajt, aki esetleg meg tudná nekem mutatni a gépet működés közben.
Írjon Nekem egy privátot legyen szíves.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.