Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Pee-Tee válasza A Zéé (#18950) üzenetére


Pee-Tee
tag

Köszönöm!
Most már csak az a kérdés, hogy elég a 16 GB-os, vagy legyen 32 . . . 6e Vs 10e

[ Szerkesztve ]

(#18952) Wa2x_ válasza Pee-Tee (#18951) üzenetére


Wa2x_
veterán

Inkább több kisebb.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18953) A Zéé válasza Pee-Tee (#18951) üzenetére


A Zéé
addikt

hát szokás kérdése. Valaki kevés nagy karira esküszik, valaki több kisebbre. Nagy kari előnye akkor jön ki, ha sokat videózol, vagy ha gyakran jársz olyan helyeken, ahol napokig nem tudsz képeket lementeni, vagy ha esetleg olyan típus vagy, aki egy egyhetes nyaralásból több ezer képpel megy haza.
Ha több kisebb karid van, és cserélgetve használod őket, akkor viszont ha esetleg valamelyik lehal, akkor nem az összes képed veszik el, csak egy része.

Just a simple Lineman...

(#18954) Pee-Tee válasza A Zéé (#18953) üzenetére


Pee-Tee
tag

Igaz. Sőt most azon gondolkodom, hogy inkább veszek mellé egy UV szűrőt, féltem az obi lencséjét ....

(#18955) Pee-Tee válasza Pee-Tee (#18954) üzenetére


Pee-Tee
tag

Most olvasgatok a témában és nagyon sokan nem ajánlanak szűrőt a lencse védelmére, inkább a napellenzőt
egy példa:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18956) m3ss válasza Pee-Tee (#18955) üzenetére


m3ss
veterán

felejtsd el. esetleg ha krosszmotorokat vagy hasonlot fotozol...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18957) *Ropi* válasza A Zéé (#18953) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha 2 kártyát kezelő vázad van, akkor két egyforma méretű nagy kártya mehet bele és tükörmentésben legyenek az adatok mentve! Ha 1 kártyás vázad van, akkor több kisebb kártya biztonságosabb. Ha 1 kártyás vázzal akarsz videózni, akkor arra tarts egy külön nagy kártyát! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18958) Pee-Tee válasza *Ropi* (#18957) üzenetére


Pee-Tee
tag

ThanX srácok. :R

(#18959) Tonyk válasza m3ss (#18956) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem akarok belevauvau, csak egy ellenpéldát hoznék. Kis küzdés után megérkezett az UV szűrő a 18-105-ömre. Másnap az asszony elvitte gyerekeket fényképezni.... Tovább nem is mondom. Hozott haza egy marék üveget: "Valaminek nekikoccant..." Nem tudom mi lett volna az obival, ha nincs rajta. Értelmes magyarázat azóta sincs mi történt. Hallgat róla keményen. Örültem, hogy egy nappal korábban érkezett.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18960) Real_Necro válasza Tonyk (#18959) üzenetére


Real_Necro
veterán

A napellenző fent volt az obin?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18961) Tonyk válasza Real_Necro (#18960) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerintem nem mert, hogy zárt térben fotózott. De ez most olyan "ha van rajta sapka, ha nincs" eset? ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18962) forceberg válasza Tonyk (#18961) üzenetére


forceberg
veterán

Hülyeség ellen nincs gyógyszer. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18963) Kleroo válasza forceberg (#18962) üzenetére


Kleroo
veterán

Azért egy bizonyos kapszula elég hatékony tud lenni... :D és egy fontos szín is a "nyomtatás világában" :D :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#18964) Tonyk válasza forceberg (#18962) üzenetére


Tonyk
veterán

szeretném érteni mire gondoltál így látatlanban :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18965) yolan válasza Tonyk (#18964) üzenetére


yolan
őstag

D5100-rol lehet tudni hogy kb mennyit bir a zarszerkezet? illetve tipushibai vannak?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18966) Tonyk válasza yolan (#18965) üzenetére


Tonyk
veterán

Passzolom, vannak itt nálam okosabbak is. Sőt, csak okosabbak vannak.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18967) yolan válasza Tonyk (#18966) üzenetére


yolan
őstag

eh, szorri, nem valasz hanem uj hsz akart lenni, meg koran van

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18968) Tonyk válasza yolan (#18967) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi gond, de még így látatlanban is beletaláltál. Tölts ki egy lottót!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18969) Freddy76 válasza Tonyk (#18959) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, lehet, hogy semmi nem történt volna...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18970) Tonyk válasza Freddy76 (#18969) üzenetére


Tonyk
veterán

Értem, biztos arra teccik' célozni, hogy kár volt megnősülni. Gyereket csinálni meg végképp, ha nincs gyerek, nincs kit fényképezni....
De hogy értsem is: a popup flash-t azért szépen ki tudja takarni a napellenző... Tudom, vegyek normális vakut. Jelentem vettem! Utána.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18971) A Zéé válasza Tonyk (#18970) üzenetére


A Zéé
addikt

nem, arra céloz, hogy a műanyag kevésbé rideg, ha az koccan oda valamihez, akkor lehet, hogy nem törik el.
Vagy ha mégis, akkor nem szilánkosra, míg egy alapvetően rideg fémből és üvegből álló cucc olyan ütéstől is törhet, amit a műanyag simán elvisel. Pláne, ha napellenző az a műanyag, ami még deformálódni is tud vmennyire.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#18972) Tonyk válasza A Zéé (#18971) üzenetére


Tonyk
veterán

értettem én, mint ahogyan írtam is :K

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#18973) Freddy76 válasza Tonyk (#18970) üzenetére


Freddy76
addikt

Kérdésed: "Nem tudom mi lett volna az obival, ha nincs rajta. " Erre válaszoltam, azt, hogy lehet, hogy semmi sem történt volna. A szűrő egy rossz minőségű, vékony, rideg valami. Nekikoccan valaminek, és törik. A frontlencse kemény, edzett, több bevonattal elátott réteg. Nem törik olyan könnyen.

Felesleges belelátni olyat, ami nincs benne.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#18974) forceberg válasza Freddy76 (#18973) üzenetére


forceberg
veterán

Egy dologra lehet jó az UV-szűrő...
Ha gyakran cserél obit az ember, akkor nem kell az első kupakkal baxakodni, hanem a szűrővel előre mehet a tokba az obi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18975) Byk01 válasza forceberg (#18974) üzenetére


Byk01
senior tag

Az is koszolódik, tisztítani kell, ha kiveszed, főleg, hogy a szűrőhöz hamarabb hozzáérsz, mint a kicsit mélyebben lévő frontlencséhez.
Karcolódik is, talán még jobban, mint a frontlencse. Egy jó minőségű UV-szűrő nem 10 Ft, szóval folyton újat venni, mikor már sokat ront a képminőségen, nem olcsó mulatság.
Ergo inkább a sapka, mint a szűrő.

Szerk: szerintem

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18976) forceberg válasza Byk01 (#18975) üzenetére


forceberg
veterán

Jól bírják az UV-k is azért, de 1-1 pici karc nem látszik a képeken, de mégsem a frontlencse karcolódik.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18977) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

1-2 hónapon belül vázcserén gondolkozom, és a D5200 vs. D5300 között sodródom. Szerintetek érdemesebb az 5300 irányába mozdulni, vagy annyival nem nyújt többet? (nyilván az adatlapokat, összehasonlításokat végignyálaztam. Egyéni véleményekre, gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi inkább) FF váltás egyelőre tuti nem fér bele, D7x00 már majdnem használt FF árban van, szóval nem nagyon van más ötletem.

Szerintetek van rá esély, hogy ősz környékén lehet már D5300-at venni használtan? Egyelőre nem nagyon találok hírdetéseket.

(#18978) A Zéé válasza kilozsul (#18977) üzenetére


A Zéé
addikt

hol kapsz egy használt D7k áráért (130-ért) használt Nikon FX-et? :U
szerk: amúgy ha lesz is D5300 őszre használtan, az se lesz igazán olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#18979) kilozsul válasza A Zéé (#18978) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nem úgy értettem! De igazad van, lehet félreérthetően írtam: Szóval egy új D7100 áránál már elgondolkoznék egy használd D600-on mondjuk. Így marad a D5k kategória.

(#18980) Wa2x_ válasza kilozsul (#18979) üzenetére


Wa2x_
veterán

5200-at vedd, annyival nem jobb az 5300, előbbiből legalább már van a használt piacon jó áron is.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#18981) lakkusjj válasza kilozsul (#18979) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Az 5300 új árán már kapsz használt 7100-at.

(#18982) BigBlackDog válasza yolan (#18965) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#18983) forceberg válasza kilozsul (#18979) üzenetére


forceberg
veterán

A D7000-ek ára lassan már a béka hátsója alatt lesz, pedig igen jó vázak.
Használtan a magyar garis példányokra vadásznék.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18984) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Egyre jobban kezdek ráérezni a dolgokra, nagyon szeretem a D3100-as masinámat:) Kit obival van, de most nálam van egy 55-200 VR amivel szórakozom. Nagyon szép képeket lehet vele készíteni. Próbálgattam egy 50/1.8 D-t is, persze csak manuális fókusszal. Nagyon bejött az 50-es, elképesztően szép képeket készít. Főleg a kislányomat fotózom (6 hónapos múlt), szobában, szabadban, mindenhol:)

Az 55-200 VR kegyetlenül jó a szabadban, nagyon jó képeket sikerült vele készítenem. De az 50/1.8 élességét semmi sem veri, így egy jó ideje gyúrok egy 50/1.8 G obira. Az 55-200 VR-t vissza kell majd adnom, de később az is tervben van:)

Persze szeretnék még egy vakut is, főleg egy SB-400-at (nem kell nagyobb, szintén kölcsönben volt nálam egy SB-400, sokkal több előnye volt annak, hogy kicsi, kompakt, mint hátránya, hogy szerény tudású). Sajnos az obi és a vaku nem megy egyszerre, még az egyiket is csak nehezen fogom összekapargatni...

Használtan mennyire veszélyes dolog egy 50/1.8 G obi megvétele? Azt ugye nem tudom, hogy mennyit lett használva, így ha pl sokat, de vigyáztak rá, akkor nyugodtan meg lehet venni? Főleg, hogy ez fix lencse. Mire érdemes odafigyelni? Ha valami romlik, akkor az mi lehet és mik a jellemző "tünetek"?

Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#18985) aleister válasza gurabli (#18984) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Örömmel hallom, hogy bejött a fotózás! Biztos sok szép élményed lesz még ennek a kapcsán.

A használt vételétől egyáltalán nem kell félni. 45 tájékán mennek az 50 1.8G-k. Gari alapvetően nem lenne fontos, de én azt tanácsolom, hogy olyat nézz, amin akár minimális 1-2 hét van még, ugyanis ha frontos/bekkes, akkor a szerviz ingyen kalibrálja.

Hamarosan bővítem az obis topik első hsz-ét a használt üvegek vásárlásával. Elöljáróban annyit, hogy a legfontosabb a gombafertőzések vizsgálata. Leggyakrabban a frontlencsén telepednek meg. Meg kell vizsgálni a fókusz gyűrű járását, a csatlakozók állapotát, a lamellák helyes mozgását.
A kisebb karcok a frontlencsén nem befolyásolják a képalkotást.
Tesztképet mindenképp lőj!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18986) gurabli válasza aleister (#18985) üzenetére


gurabli
senior tag

Szia!

Előtte is szerettem fotózni, de csak point and shoot gépeket használtam, meg bridge-t, de amikor először használtam DSLR-t, rájöttem, hogy az mind játékszer:) Végre visszatért a régi Praktika-feeling, csak film nélkül:)
Azért vettem, hogy a gyerekekről minél jobb és szebb képeket készítsek, és ezután is ez a cél. A képek örökre megmaradnak, nem mindegy, hogy milyen képek lesznek ezekről a felejthetetlen, de gyorsan múló pillanatokról. Érdekel a természetfotózás is, de alig van időm bármire a munka mellett:(

A D3100-al nagyon meg vagyok elégedve, kicsi, könnyű, és elég jó tudású váz, amit az utolsó pillanatban vettem nagyon jó áron.

50/1.8 G-t olyan 40e körül tudok venni. Az szerintem egész jó ár érte. Kérdés, hogy inkább a kit objektív mellé egy SB400-at és akkor a szobában is sokkal jobb képeket tudok készíteni, vagy előbb az 50-es, mert azzal meg nagyon, de nagyon szép képek készíthetők, de nincs bouncing, marad a beépített vaku egy darabig.

A gombásodás mennyire jellemző és hogy tudom megállapítani, hogy gombás vagy sem az objektív? Az 50/1.8G tudtommal nem egy sérülékeny darab, aránylag tartós, vagy tévedek?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#18987) aleister válasza gurabli (#18986) üzenetére


aleister
veterán

40 jó ár érte. Annyiért a 35-ösök szoktak menni.

Én obiba ruháznék inkább be, de van jogosultsága a vakunak is. Jor csojsz.

A gombásodás nem jellemző, de volt már rá példa itteni usernél is nem egyszer. Szóval simán bele lehet futni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18988) gurabli válasza aleister (#18987) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát ez nagyon csúnyán néz ki... Majd utána olvasok, hogy ez mitől keletkezik és mit lehet ellene tenni, hogy ne kérdezzek itt túl sokat:)

Én is az obi felé hajlok, de amikor láttam, hogy mire képes a vaku, mennyivel természetesebb a bőr, és minden más szín, akkor elbizonytalanodtam. Az egy dolog, hogy az 50/1.8 kevesebb fény mellett is jobb, mint a kit obi, de... Valahogy vonzóbb mégis az 50-es. Meglátjuk, hogy mi lesz.

Köszönöm a segítséget!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#18989) m3ss válasza gurabli (#18988) üzenetére


m3ss
veterán

hat igen, azert vakuval elojonnek reszletek, foleg ha keves feny van.
meg 50mm eleg szuk lesz belteren...esetleg gondolkozz el 35-os obin is.

vakubol amugy lehet olcsobbat is venni, yongnuo csinal egesz jo vakukat, kb 20e-tol lehet kapni ttl-t tudot.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18990) aleister válasza gurabli (#18988) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!

Ez egy tök olyan gomba, mint a többi. Sötét, meleg, nyirkos hely, páradús levegő, kevés légmozgás, és meg is van a baj.

Világos, lehetőleg jól szellőz helyen kell tartani, és nem lesz baj.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18991) yolan válasza BigBlackDog (#18982) üzenetére


yolan
őstag

koszi szepen!

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18992) Horbal válasza aleister (#18990) üzenetére


Horbal
őstag

Hát a világos jól szellőző dolog azért elég nehezen oldható meg. A szekrény pl se nem világos se nem szellőzik. Ha meg kint tartom akkor meg porosodik. Én személy szerint a nedvességet / párát sokkal inkább tartom problémának. Ahol a fotós cuccom van az a szekrény tele van pakolva párafogó kristály bizbasszal. Én Így oldom meg. Meg használom az üvegeket az a tuti szerintem.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18993) aleister válasza Horbal (#18992) üzenetére


aleister
veterán

Egy üveges ajtajú szekrény, vitrin erre az ideális, hátul pár lukkal a szellőzés miatt. Szilikagélt én is használtam, de Necro közölte, hogy a cipősdobozokban lévő mennyiség kb semmire sem elég.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18994) Real_Necro válasza aleister (#18993) üzenetére


Real_Necro
veterán

Így van. Nálunk pl cégnél a pneumatikus rendszerben nagyobb méretű páraelszívó szilica bogyókat is időnként cserélni (vagy regenerálni) kell, mert szvsz elég gyorsan tele tudja magát szívni nedvességgel, az meg nem jó, ha pl egy kiöntő anyag nedvességet kap. A cipős dobozban kb nevetséges mennyiség van és már ki is merült azzal, hogy párszor felnyitották a cipősdobozt.

Nálam egyébként zárt sötét szekrényben vannak az obik egy fotóstáskába elzárva, portól és (talán) párától is védve. A szoba meg száraz... szerintem vitrin is addig jó, amíg pl nem tűz oda nap és/vagy nincs párás idő a szobában.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18995) aleister válasza Real_Necro (#18994) üzenetére


aleister
veterán

Ezek szerint kiszárítható -ergo többször felhasználható- egy ilyen szilika gél tasak?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18996) Real_Necro válasza aleister (#18995) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha jól tudom "ki kell sütni", de nem értek annyira hozzá, így nem tudom milyen gőzök/gázok szabadulnak olyankor fel és az mennyire ártalmas...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18997) aleister válasza Real_Necro (#18996) üzenetére


aleister
veterán

Akkor inkább hagyom. :)
Köszi az infót!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18998) fury71 válasza Real_Necro (#18994) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem is van egy doboz szilikagél. Elég lesz egy darabig. :)
Amúgy nekem is fotótáskában vannak a cuccok, elzárva egy szekrénybe.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#18999) anaqer válasza forceberg (#18983) üzenetére


anaqer
veterán

Nem írt ugyan felhasználási területet, kritériumokat, obiparkot... de alapból +1 a D7k-ra.

Aztán a megtakarított pénzből meg válogathat fasza AF/AIs üvegek közül, vagy utazhat érdekes helyekre/eventekre - de mindenképpen jobban jár, mintha a megapixeleket meg a modellszámozást hajtja.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19000) flash-


flash-
veterán

lehet hülye kérdés,de ha van az obin UV szűrő az nyújthat nagyobb védelmet az obinak gombásodás ellen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.