Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) csacsi77 válasza Eszterrr (#19500) üzenetére


csacsi77
senior tag

Garancia mindenhol van, csak a 3 év nem mindegy.
Itt találod.

De a budapesti legnagyobbak:

Pálvölgyi-Fotó Kft.

Váci út 1, 1062 Budapest
1.38 km

Digitcam Kft.

Kálmán Imre utca 21., 1054 Budapest
2.04 km

Optika-Camera Kft

Bajcsy-Zs. út 20, 1051 Budapest
2.5 km

Axico Kft.

Dohány u. 67., 1074 Budapest
2.62 km

Tripont Kft

Reitter Ferenc utca 132/J, 1133 Budapest
2.66 km

Extreme Digital

Erzsébert krt.15., 1073 Budapest
2.68 km

Extreme Digital

Erzsébet krt.15., 1073 Budapest
2.68 km

PFD Kft.

Lövőház u.2., 1024 Budapest
3.35 km

Extreme Digital

Lövőház u.2., 1024 Budapest
3.4 km

Artwork Photo Kft.

Ostrom utca 6, 1015 Budapest

Öreg fater megoldja!!!!

(#19502) #65675776


#65675776
törölt tag

Az image dust-off referenciafotóknak milyen kritériumokat kell teljesítenie, hogy a CaptureNX2/D el is fogadja őket? Most mindre azt írják, hogy

(#19503) lakkusjj válasza csacsi77 (#19501) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nem értem...Miért kell memóriakártyát Nikon-partnernél venni?

(#19504) Real_Necro válasza lakkusjj (#19503) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerk:

Na már értem, szóval a gép is most lesz csak... ez kimaradt...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19505) negyedes válasza lakkusjj (#19503) üzenetére


negyedes
addikt

gondolom a kollega arra gondolt hogy ha mar vesz akkor legyen ra hivatalos nikon gari ne csak sufnis.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19506) ssgt1981 válasza csacsi77 (#19495) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Én ebay-ről rendeltem egy 32gb-os eredeti sandisc sdhc kártyát kemény 6800 FT-ért, a szállítás ingyenes volt.

(#19507) Eszterrr válasza csacsi77 (#19501) üzenetére


Eszterrr
csendes tag

Köszi, a kérdésem az nyilván a gépre irányult.
Mennyire szokott ezekkel gond lenni? Hogy megérje drágábban megvennem olyan helyen ahol 3 év garancia van 1 helyett?

(#19508) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Nikonrumours az új Nikonról - D750

Hátha érdekel valakit :D

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#19509) csacsi77 válasza Eszterrr (#19507) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ezt már csak neked kell eldönteni, hogy megéri-e a plusz két év garancia a többletet. Sosem baj, ha a 3 év biztonsága a hátad mögött van, bár sokaknak volt már rossz tapasztalata a Canon- és a Nikon szervizekről is (másoknak meg jó).
Nekem már elég sok tükörreflexes gép megfordult a kezemben, eddig egy romlott el, de szerencsére még garanciaidőn belül, így kérhettem a szervizt, majd a levásárlást.

Öreg fater megoldja!!!!

(#19510) Byk01 válasza Eszterrr (#19507) üzenetére


Byk01
senior tag

Egyrészt könnyebb eladni, ha két év múlva váltanál, hogy van még egy év garancia rá.
Másrészt egy időben volt olyan akciója a Nikon Magyarországnak, hogy a rajtuk, mint hivatalos magyarországi forgalmazón keresztül vásárolt gépek szenzorát ingyen tisztítják a Fóti úton. Ez nem tudom, él-e még.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19511) Eszterrr


Eszterrr
csendes tag

d5100-aknak van valami gyári hibájuk vagy úgy alapból a nikonoknak?

(#19512) lmaresz válasza spanyoll (#19493) üzenetére


lmaresz
aktív tag

A szenzortisztítás nem ingyenes a tapasztalataim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#19513) BigBlackDog válasza Eszterrr (#19511) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A D5100-nek tudtommal pont nincsen. De vannak magasabb árkategóriában "olajozottan működő" fotómasinák. :DDD

(#19512) lmaresz: Eddig én is csak fizetős helyeket találtam (kivéve Nikon napok).

[ Szerkesztve ]

(#19514) matyi012345 válasza Eszterrr (#19511) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem volt 5100-asom, nem volt semmi működési baja. Pár apró hülyeséget nem szerettem benne, pl a programozható gomb közel esett a beépített vaku felcsapógombjához, nem tudtam Kelvin fokot megadni. Ezen kívül jó volt. De objektívekkel rendesen meg kell etetni, egy olcsó zoomobit körberöhög az a szenzor.

(#19515) t_a_m_a_s válasza BigBlackDog (#19513) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hivatalos forgalmazónál vásárolt gép esetén ingyenes, gari idő lejárta után is.

Holnap majd jól beletépünk...

(#19516) Larry303 válasza #65675776 (#19502) üzenetére


Larry303
addikt

ezt nézted már?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19517) aleister válasza Eszterrr (#19511) üzenetére


aleister
veterán

Nincs.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19518) aleister válasza #65675776 (#19502) üzenetére


aleister
veterán

ndf kiterjesztésű fájlt kell feltöltened, amit a Image Dust Off opció generál le.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19519) lmaresz válasza t_a_m_a_s (#19515) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Most voltam tisztíttatni 220voltnál vett D3100, nincs 2 éves ->3800 Ft

(#19520) Byk01 válasza lmaresz (#19519) üzenetére


Byk01
senior tag

A 220Voltnál előfordultak szürkeimporots gépek, lehet, neked ilyened van.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#19521) lmaresz válasza Byk01 (#19520) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Ezt honnan tudom megállapítani?

(#19522) Real_Necro válasza lmaresz (#19521) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom onnan, hogy fizetned kellett... :B

Kaptál nikon kft pecsétes garilevelet a vázhoz?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19523) Freddy76


Freddy76
addikt

Tudtommal a Nikon Magyarországon keresztül importált gépek szenzorát csak a Nikon szervíz tisztítja ingyen, nem az a bolt, ahol vetted. Tehát hiába veszed a 220 voltban "tiszta" importban, a Fóti úton, vagy Nikon napon tisztítják ingyen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19524) kilozsul válasza Byk01 (#19520) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Ezek szerint a 220Volt nem ajánlott üzlet? Pedig mintha láttam volna a hivatalos Nikon partnerek között. Ott terveztem vázat venni, de akkor lehet átgondolom... :F

(#19525) TayRol válasza kilozsul (#19524) üzenetére


TayRol
veterán

régen volt csak gond velük.

(#19526) Real_Necro válasza kilozsul (#19524) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kérdezd meg adnak e pecsétes garilevelet. Az én D7100-am is 220volt-os, bár használtan vettem, de kaptam garilevelet. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19527) t_a_m_a_s válasza lmaresz (#19519) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem optiformos a vázam (a régi, D40 is hivatalos helyről volt). Bepötyörészték a sorozatszámot a gépbe, és náluk meg is jelent asszem, hogy hol vettem, mikor, stb. A D40-et meg még egy nyílt napon regisztrálták hasonlóan. Az most havernál szolgál, pár hónapja voltunk a Fóti úton, nekünk ingyen tisztították.

Ahogy előttem is írta Necro, a pecsétes-hologramos hivatalos Nikon garijegy a lényeg.

Ámbárhabárnohadeviszont én úgy vagyok vele, hogy évente egyszer 3800-at is megérne, hogy normálisan, szakszervizben ki legyen pucolva, mert én otthon neki nem állok, nem vagyok annyira bátor.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#19528) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#19527) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem probald ki nyugodtan. En a furdoszobai csap feletti halogen spot izzo fenyenel pucolom kb evente 2x, es egy bizonyos szogben tartva a felulet ahogy vegigcsillan, nagyon jol latszik a legpicibb mikrokosz is, por, szosz, egyeb. Eleinte nem, de ma mar a sarkokat is tisztara tudom pucolni. Lenspen Sensorklear baba cucc, ugyesen lehet vele dolozni. Meg annyira azert nem nagy dolog ez, tulmisztifikalt kicsit es sok a felelem benne.. sztem odafigyelessel szepen tisztithato makulatlanra. Mondom ezt ugy, hogy f22 pixelszinten tiszta nalam a sarkokban is, ha odafigyelek.

Ami nagyobb bibi az a tukor maga. A tukorrol a port lekapni annyira nem egyszeru mar, foleg nem a hatoldalarol, ami ugyanugy a szenzor elott mozog es csinalja expokor a legmozgast. Sztem a por szamottevo resze a zarszerkezetrol (tukor, akna stb) kerul a szenzorra, nem is direktben kintrol. Mindig total ki kell fujni a szenzor kornyeket is, mielott tisztitod.

(#19529) matyi012345 válasza #40935168 (#19528) üzenetére


matyi012345
őstag

Szerintem is túl van misztifikálva. Valójában nem a szenzor kerül tisztításra, hanem az előtte lévő szűrőrendszer ami lényegében egy darab üveg. Jó, ha az ember megkarcolja akkor gáz de ahhoz masszívan el kell bénázni a dolgot. Én is az összes gépemet itthon tisztítom amúgy, sosem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#19530) spanyoll


spanyoll
addikt

~25rongy egy full gumicsere a d300amon :(
Nikonék is ennyit mondatk meg Kalocsay úr is. Már csak azt kéne kiderítenem (remélem ti tudtok segíteni), hogy mennyire érdemes ebayről megoldani ezt a történetet. Onnan ugyebár olcsóbb lenne, megcsinálni pedig én is meg tudom, csak a kérdés ugye az, hogy azok az utángyártott gumik mennyivel rosszabbak mint a gyári?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19531) gab.m válasza spanyoll (#19530) üzenetére


gab.m
senior tag

Mennyivel olcsóbb ebayről a gumi? Én csak akkor gondolkodnék el rajta, ha úgy jelentősen olcsóbb lenne...

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19532) spanyoll válasza gab.m (#19531) üzenetére


spanyoll
addikt

A teljes gumizás 5-7K, azokhoz ha jól láttam nincs ragasztó, de rendelek azt is, max 1K lehet, a csatiajtó meg 1-2K, tehát az egész meglenne egy 10-esből...
A kérdés, hogy leesik-e két hónap alatt vagy kibír akár egy évet és akkor már spórolok az OEM-en.
Főleg, hogy még mindig zizeg a fülemben a váltás vagy d7k-ra vagy 5d-re (hiába beszéltük, hogy egy d7k csere nem biztos, hogy adna annyi pluszt, sőt), így meg ahogy van most erősen nyomott áron tudnám csak eladni.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19533) gab.m válasza spanyoll (#19532) üzenetére


gab.m
senior tag

Fogalmam sincs, hogy milyen annak a guminak a minősége. Simán elképzelhető, hogy ugyanolyan mint amit a szervízbe raknak fel, de tényleg lehet az is, hogy két hónap után kuka. Kérdezz rá az eladónál, hogy ha sok ilyet eladott, csak nem fog átverni...
Zizeg a fullframe kisördög, mi? ;] Ha kijön a D750 (ÉS NEM B*SSZÁK EL SEMMIVEL), akkor lesz egy jó állapotú D700am jó áron eladó :))

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19534) spanyoll válasza gab.m (#19533) üzenetére


spanyoll
addikt

Eladó úgyis rám akarja sózni majd. Olyat kéne keresnem aki cserélt már ilyen gumit és azóta használja is. Kalocsay is azt mondta (bírom nagyon, de hát neki is pénz a pénz), hogy az ebayes silány minőség és ő OEM-t tesz fel, azért kerül ennyibe. Egyik pajtim gép amikor nála járt más okból és meglátta az ebayes gumit, akkor megkérdezte, hogy ez melyik verzió, és amikor mondták, hogy amelyiken alapból van ragasztó, akkor mondta, hogy az még a jobb. Tehát ki tudja, lehet, hogy jó, lehet, hogy nem :(
Amúgy FF is bennem van erősen, de 5d nem mai gép sem szenzorilag sem semmilyen téren, másrészt meg ha veszek d700-t akkor biztos nem a te igáslovad amit melóra használsz, hanem pista bácsi hobbista gépét amiben csücsül 20k expo 10 év után :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19535) gab.m válasza spanyoll (#19534) üzenetére


gab.m
senior tag

25 ezer nem annyira borzasztó összeg, ha több évre nézed, én inkább szervízbe vinném...
A D700am pedig nyugodtan megvehető, nem ő az igásló, hanem a D3 :)) D700 backupként és másodvázként funkcionál, asszem nemrég lépte csak át a 30 ezer expót.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19536) spanyoll válasza gab.m (#19535) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, hogy nem nagy összeg, ha hosszútávra tervezek és megtartanám másodgépnek majd mondjuk, de ha el akarom adni, akkor már rögtön nem mindegy, hogy mennyit szánok rá. Meg az sem mindegy, hogy milyen gumival adom el. Nem vagyok az a fajta, aki na hú berendeli ebayről a third partyt ami szar, felrakja aztán gyorsan eladja, mielőtt még leesik. Max akkor adom el úgy, ha az tényleg jó és nem hullik le róla.
Eladnám egy 100asért mondjuk 120ért van d7k és rögtön beljebb vagyok egy kicsit. Aztán az maradtat másodgépnek ha egyszer FF-re váltok. Kivéve ha az első körben lesz és 5d lesz inkább :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19537) lmaresz válasza Freddy76 (#19523) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Fóti úti Nikon szervízbe vittem, garanciajegyem van, egy ilyen kis sárga cetli, csak nincs rajta semmi pecsét. Ez áll rajta: "Nikon Europe Service Warranty". Csupán a modell neve, és a típusszám van beleírva

(#19538) Real_Necro válasza lmaresz (#19537) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezek alapján nem volt rajta Nikon Kft-s pecsét...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19539) Dare2Live válasza spanyoll (#19534) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

neten lehet többen leírták már a tapasztalatukat a cseréről... hátha

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19540) BigBlackDog válasza spanyoll (#19532) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg próbálj rendelni egy kisebb méretű próba darabot, ami árban is elhanyagolható relatív, aztán majd úgyis látod, hogy minőségre milyen.

(#19541) kabi79


kabi79
csendes tag

Sziasztok,

D3200-es vázhoz szeretnék makró fotózáshoz obit venni. A Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro obinál tudtok jobbat mondani hasonló árkategóriában?

Köszi: Gábor

(#19542) Dare2Live válasza kabi79 (#19541) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

talád ki mit akarsz fotózni. a 40(60mm) 1:1es leképzésnél márpedig erre veszed nagyon közel tud lenni, "pofájába kell mászni/ fényt be/eltakarod...."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19543) kabi79 válasza Dare2Live (#19542) üzenetére


kabi79
csendes tag

alapvetően természetfotózásra, növények, állatok, stb...

(#19544) spanyoll válasza BigBlackDog (#19540) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha már rendelek akkor egy teljes pakkot, amiben benne van minden, mert gondolom eladó és eladó között is változik a konkrét termék minősége, aztán ha ki is fogok egy jó vagy rossz darabot, akkor még simán lehet, hogy xy emberkénél ami van az már jobb/rosszabb.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19545) Larry303 válasza kabi79 (#19543) üzenetére


Larry303
addikt

105ös sigma?
mess használta régen, nézd meg a képeit

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19546) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#19544) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Mennyiért tudod eladni így ahogy van, és mennyiért újragumizva? Van közte 25K? Ha igen, akkor csiáltasd meg rendesen, ha nem, akkor hagyd így.

Szvsz a gyári és az utángyártott és házilag kókányolt megoldás közti 15K pénz azért nem szabadna, hogy akkora érvágás legyen, hamár a fotózás az ember hobbija... Én biztos a gyári megoldást választanám.

Holnap majd jól beletépünk...

(#19547) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Szerintetek van értelme ilyet venni: [link]

(#19548) spanyoll válasza ssgt1981 (#19547) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez csak kábel, azt remélem tudod.
A GPS jeladót külön meg attól függ. Ha fontos neked a gps adat a képekhez akkor igen, ha nem akkor nem. Ezt csak te tudod eldönteni :)
De a GPS jeladó kicsit drágább lesz mint a kábel :U

@t_a_m_a_s: Passz, csak sejtéseim vannak, de utánanézek majd. Jó gumival tippre 100asért mehet. Rosszal meg passz.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#19549) Brumi válasza ssgt1981 (#19547) üzenetére


Brumi
senior tag

Ha van okostelefonod, akkor letölthetsz egy GPS tracker szoftvert amivel folyamatosan felveszed az útvonalat, amerre jársz. Ha a telefon és a fényképező óráját összehangolod, akkor a telefonból letöltött fájlt a View simán összefésüli a fényképekkel (de utólag is megoldható, ha csúszás van a kettő között). Nekem ez bevált, és 0 Ft volt a befektetés. Egy 1000 éves Nokia C7 telefonnal csináltam a Tracklogot (Sports Tracker ingyenes szoftverrel).

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#19550) ssgt1981 válasza Brumi (#19549) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, én is használom a Sports Trcker-t, hogy lehet kiszedni belőle fájlt, és milyen programmal tudom ezt a fájlt és a képeket összefésülni?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.