Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) Vakegérke válasza DS39 (#47650) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is "pandás" vagyok, észrevehetetlenül teszi a dolgát. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47652) akaido válasza baboss (#47635) üzenetére


akaido
addikt

A könyvjelzőidet mentsd le, és a felhasználói profilodban lévő AppData\Local\Mozilla mappát is töröld!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#47653) lanw válasza Matthewus (#47619) üzenetére


lanw
aktív tag

S még is egy fejlesztési hibát,hogy oldjak meg? Valami nem klappol a 48-al ez biztos. Mióta világ a világ,ezt a böngészőt használom. Nem Nekem kell vele foglalkozni,hanem javítsák ki szépen.

#47654 Hogy lehet akkor a verzió számok ugrásakor csak ez halott? Vagy is nem halott csak vannak benne hibák.Mindegy várok egyelőre, képtelen vagyok mindent visszaállítani alapra.

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#47654) Matthewus válasza lanw (#47653) üzenetére


Matthewus
őstag

Meg kell nézni tiszta profillal, kiegészítők nélkül, hogy úgy mit csinál. Utána jöhet a kiegészítők telepítése, stb.
Nem egyszerű folyamat, de ha komoly és sokakat érintő hiba lenne már tudnánk róla.

(#47655) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Az ilyen erőszakos reklámblokkolótiltó oldalakra nem tudtok valami megoldást azon kívül, hogy kikapcsoljuk a blokkolást? Kb 10 felugró ablak lenne tiltás nélkül (azokat nem nevezném reklámnak). Sok még így is megnyílik. Egyre több ilyen oldal van, ahol tiltják a blokkolást.
Van pár lista ezekre, de sok helyen nem működik.

(#47656) donmackó válasza Krystal_s (#47655) üzenetére


donmackó
őstag

ABP-hoz való van anti-adblock killer -> Anti-Adblock Killer | Reek Nekem ez vált be.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#47657) Krystal_s válasza donmackó (#47656) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, de ez az egyik lista, amit említettem és sajnos sok oldalon hatástalan. Az általam linkelt oldalon is. :\
http://youwatch.org/kkkix5pxgeqm

(#47658) csako válasza Krystal_s (#47655) üzenetére


csako
veterán

Felugrók ellen -> [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#47659) Pityu. válasza #27441408 (#47643) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Furcsa én tegnap raktam fel az eset nod32 antivírust de nekem nem csinál ilyeneket,egy oldalnál írta ki azt a védelmet de az valami kétes oldal volt tényleg.

És nem próbáltad beállítani a nodot?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47660) Matthewus válasza Krystal_s (#47657) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam nincs reklám a linken. A donmackó által linkelt listához kell a Greasemonkey script is, nem elég a lista.

(#47661) SP4C3 válasza Krystal_s (#47655) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam chrome+adblock pro, és youwatch nem játsza az eszét. Kis patkányok... :N

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47662) #27441408 válasza Pityu. (#47659) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem is fura, hogy 3-4 napja volt a nodnál a generáció váltás és csak most kezdődött a móka, de mindegy olvashatod a Matthewus írta is, hogy ismert a probléma tehát akkor biztos így van... Töröltem a foxot, szóval nálam, egyenlőre befejezte a pálya futását, ha alább tekersz írták is, hogy sokat kínlódtam , hogy lassú stb a tegnapi volt az utolsó húzása nálam, majd esetleg a generáció váltásnál még megpróbálom... de az biztos, hogy egyenlőre a 2 közül a nod32 marad. Egyébként nem állítgattam a nodot csak az alapvető dolgokat amikor befrissített de ennyi. .

[ Szerkesztve ]

(#47663) Kékes525


Kékes525
félisten

A https bevezetése óta nálam egyértelműen lassabb lett a prohardver oladalainak elérése (DNS) és betöltődése is. Firefox 48-at használok Windows 7 64biten. Többször kapom a "A kapcsolódás sikertelen" hibaüzenetet, Ti mit tapasztaltok? Ez még változhat a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47664) yanna válasza Kékes525 (#47663) üzenetére


yanna
őstag

Igen, kb fél órája szinte elérhetetlen a PH. Szintén W7 64, FF 48.

(#47665) donmackó válasza Matthewus (#47660) üzenetére


donmackó
őstag

Igen a szkriptet elfelejtettem beleírni. :B

Release the cable hounds!

(#47666) Pityu. válasza #27441408 (#47662) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már milyen generáció váltás?Ha az eset 10 re gondolsz az még max bétában van az eset 9 a hivatalos letöltés.

Én meg most őszintén meg mondom Emsisoft Anti-Malware vírusírtót használtam ami állítólag az egyik legjobb 2 nappal ezelőttig csak le járt amúgy meg voltam elégedve a védelemmel.És most tegnap fel raktam az eset nod32 antivírust kicsit paráztam majd milyen lesz az emsisoft nélkül,de mintha a nod dal minden jobban pörögne,eddig pozitív csalódás :) Még a firefox sem szarakodik úgy.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47667) Kékes525 válasza yanna (#47664) üzenetére


Kékes525
félisten

[link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47668) Krystal_s válasza csako (#47658) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, később kipróbálom.

Matthewus: A listát lehet használni többféle módon. Ublock, AB... nem kell akkor a Greasemonkey.

SP4C3: Megnyitottad a linket, amit írtam és nálad nem kéri, hogy kapcsold ki a blokkolót? :U

(#47669) #27441408 válasza Pityu. (#47666) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem tudom de a NOD32 is így frissítette eleve, hogy felhívta a figyelmem, hogy 1 mindent átfogó frissítés jön és ott hirdette az újdonságokat még töltögette.és 1 pc szakujságos oldalon is váltásként olvastam! Nem biztos, hogy generációs váltás de megújították . Azt hogy nálad miért nem hisztizik nem tudom, gondolom
Matthewus nem az ujjai tornáztatása céljából írta le, hogy ismert a probléma tekerjek vissza.

[ Szerkesztve ]

(#47670) Matthewus válasza Krystal_s (#47668) üzenetére


Matthewus
őstag

Kell a Greasemonkey. A képen a telepítés sorrendjét látod: 1. lépés Greasemonkey telepítése, 2. szűrőlista telepítése, 3. lépés userscript telepítése

(#47671) Matthewus válasza #27441408 (#47669) üzenetére


Matthewus
őstag

A probléma ismert és megoldás is van rá...

(#47672) #27441408 válasza Matthewus (#47671) üzenetére


#27441408
törölt tag

Matthewus Erre majd visszatérek később, most köszönöm elvagyok a piros alapon fehér V betűs böngészővel, csak 1 kérdésre válaszoltam. :)

Az mindenesetre megnyugtató, hogy nem nálam volt ezek szerint a hiba, de direkt lefuttattam a nod32-őt meg a malwarebytes-t és egyik sem talált semmit.

Egyenlőre nem ért ennyit a firefox, hogy itt a fórumot túrjam a megoldásért, majd tán a generáció váltásnál visszatérek rá .

[ Szerkesztve ]

(#47673) Krystal_s válasza Matthewus (#47670) üzenetére


Krystal_s
addikt

Így nem is működik hiába tette be a szűrőlistákhoz?
Igen a Step 1,2.. nekem is feltűnt, de azt gondoltam hülyén fogalmazták meg.

(#47674) Pityu. válasza #27441408 (#47669) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom,én csak a 9 es verziót látom mindenhol de semmi mást nem írnak [link] ,viszont ez meg az új 10 es béta de úgy tudom ezt még pár hónap múlva adják ki [link]
Egyébként két gép sem egyforma,tehát lehet az is bekavart.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47675) Matthewus válasza Krystal_s (#47673) üzenetére


Matthewus
őstag

Működni működik, de egyes oldalakhoz kell a script.

(#47676) yanna válasza Kékes525 (#47667) üzenetére


yanna
őstag

Köszi! Csak ezt én honnan is tudhattam volna. :U

(#47677) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy volt egy böngészési folyamatom, aminél nyitottam egy új ablakot, és véletlenül az elsőt bezártam, így sajnos jelen állás szerint az elveszett. Vissza lehet valahogy nyerni? Egy jó ideje ki volt oda gyűjtve néhány dolog, amit nem könyvjelzőztem... :(((

(#47678) #27441408 válasza Pityu. (#47674) üzenetére


#27441408
törölt tag

OFF de válaszolok nekem is 9xxx a verzió szám de valóban más lett a külseje is, szóval a nod témáról ennyit, a fórumnyitó is írta amit írt én meg megnyugodtam, hogy akkor kb a nod zavarta össze. (és lehet, hogy nem pont generáció váltás volt, de a külseje is más lett tehát újítottak rajta)

[ Szerkesztve ]

(#47679) Kékes525 válasza yanna (#47676) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sem tudtam, ezért megkérdeztem. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47680) yanna válasza germinator66 (#47677) üzenetére


yanna
őstag

Ctrl+Shift+T ?

(#47681) genndy válasza germinator66 (#47677) üzenetére


genndy
addikt

Vagy Ctrl+H (Előzmények), keresni is lehet benne, oldal tartalmára is asszem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#47682) germinator66 válasza genndy (#47681) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ennél többre lenne szükségem (ismerem), de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#47683) movax


movax
őstag

Kezdek arra gyanakodni, hogy a windows 10-es Anniversary Update szándékosan lassítja a Firefoxot. Valami van, mert előtte száguldott a FF, úgy neteztem, mintha a saját gépen nézelődnék. Most meg alig vánszorog, akadozik, gondolkodik stb. A legfrissebbről visszaváltottam a 47.0.1-esre, de az is ilyen. Nem értem, mi van, i7-es procival, 12 GB memóriával, ssd-vel, 100 Mbites nettel nem kellene ezt csinálnia. Hat megnyitott füllel kb. 600 mega memóriát eszik, a procihasználat 5-6 százalék, és mégis.

[ Szerkesztve ]

(#47684) Kékes525 válasza movax (#47683) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem biztos, hogy szándékos, lehet, hogy egyszerűen inkompatibilitás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47685) Matthewus válasza germinator66 (#47682) üzenetére


Matthewus
őstag

Profilmappa/sessionstore-backups mappában vannak a munkamenetek, frissítéskor is csinál mentést a munkamenetről, az vissza lehet állítani csak át kell nevezni.

(#47686) germinator66 válasza Matthewus (#47685) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ezt nézegettem, és valóban, a frissítésekből vannak maradványok. Mire kell átnevezni pontosan? (recovery/previous)

(#47687) Matthewus válasza germinator66 (#47686) üzenetére


Matthewus
őstag

sessionstore.js legyen a neve és közvetlenül a profilmappába kell tenni, ha jól emlékszem. Csinálj egy másolatot a sessionstore-backups mappáról.

(#47688) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valakinek nincsen meg véletlenül a telepítő xpi-je ennek a kiegnek?
szerettem azt a kieget, de már nem találni

Bookmarks Checker - check for bad links
elvileg ez lenne a linkje, de már törölték?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47689) Kékes525 válasza scope2007 (#47688) üzenetére


Kékes525
félisten

Helyette: Bookmark Checker

Bookmark Duplicate Cleaner

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47690) netpeti98 válasza movax (#47683) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam semmi különbség nem volt a frissítés után.

(#47691) movax válasza netpeti98 (#47690) üzenetére


movax
őstag

Most éppen az Intel Rapid Storage driverre gyanakszom. Levettem és jobb lett.

(#47692) #90933760


#90933760
törölt tag

Nálatok nem kínlódik a YT? Legtöbb videó megy rendesen, de jó párnál percenként beakad és töltésre vár...

(#47693) scope2007 válasza Kékes525 (#47689) üzenetére


scope2007
addikt

Olyat is tud valamelyik, hogy csak megnézni a honlapot és jelzi, ha már nem működik, nem válaszol?
Az a funkció fontos lenne
Még csak telefonon vagyok, talán vasárnap tudom kipróbálni

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47694) #39417856


#39417856
törölt tag

Sziasztok!
Firefox alá kellene nekem valami jó kis adblocker ami teszi a dolgát csak úgy és nem lassít számottevően. Tudnátok benne segíteni? :)

(#47695) Pityu. válasza #39417856 (#47694) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ublock orgin szerintem nem rossz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47696) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Ma telepítettem újra a Firefox-ot. Installáltam az Al-In-One Sidebar-t. Miután a paneljét felülre állítottam, majd bezártam a sidebar-t, többé nem tudtam megnyitni. Ha bal oldalra viszem az egeret, akkor jelzi, hogy ott van valahol, de hiába klikkelek, nem nyitja meg. Már leszedtem, majd újratelepítettem az AIO Sidebar-t, állítgattam a beállításain, de továbbra sem tudom kinyitni.

Találkoztatok már ilyennel? Van valami ötletetek, hogy mit lehet vele kezdeni?

(#47697) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok!

Most már biztos vagyok benne, hogy nálam bugol a teljes képernyőn a firefox esr. Gondoltam, hogy jaj biztos túl sok és rossz az a pár bővítmény amit használok http://imgur.com/a/K1eFi. Most fel raktam azért is a portable apps esr-t, teljesen tiszta, semmi sync, semmi plugin, semmi bejelentkezés, semmi csak egyszerűen teljes képre rakom és ott is előjön és nem tűnik el. Nem ez nem természetes, mivel nincs mozgatva, akkor a menü is alul felül is feltűnne. Plusz nem tetszik ez az átmenetes homályos átváltás teljes képernyőnél, felesleges nekem és mivel teljesen sötét egy kis időre még idegesítő is lehet (nem mintha bármi fontos is történhet ezen időintervallum alatt) és közben ugye teljesen meg is fagy minden, elég érdekes, de sajnos már kezdem unni, jó lenne kikapcsolni és a régi 38-as féle megközelítés bőven jó lenne.
Valamint zavar az is, amit a felső címsorral műveltek, ahol ugye a weboldal címeket írjuk és alatta ugye a különböző linkeket lehet gyorsítóra rakni, hogy kivilágosították, bármilyen hátteret is adok meg http://imgur.com/a/U9AZv Esetleg van lehetőség ezt a featuret is kikapcsolni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#47698) Matthewus válasza Skullwipe (#47697) üzenetére


Matthewus
őstag

Elsőre: nem tudod mi nem tűnik el nem írtad le. A pillanatnyi elsötétülés biztonsági okok miatt van azért, hogy egyértelmű legyen, hogy mikor tettél valami teljes képernyőre.
Második: a könyvjelzősáv nincs kivilágosítva, a téma, amit használsz az csinálja.

(#47699) Skullwipe válasza Matthewus (#47698) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem a téma csinálja amit kiválasztok, mert mindegyik így néz ki, és 38 alatt garantálom hogy nem így nézett ki, mivel ezt is az alatt választottam ki.
Írtam pedig, hogy a kurzor nem tűník el teljes képről, ami 38-on tökéletesen jó volt.
Akkor már sose lehet kikapcsolni ezt a hatalmas biztonsági segítséget, mert akkor én elbúcsúzok az új esr-től, nekem jó a 38-as.

(#47700) Matthewus válasza Skullwipe (#47699) üzenetére


Matthewus
őstag

A kurzor szó pont kimaradt. Lehet, hogy bug, mutass egy oldalt ahol csinálja.
Az elsötétítést ki lehet kapcsolni, keress vissza.
Alapértelmezetten nem kivilágosított, tehát valami, amit használsz csinálja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.