Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na mióta be frissült a firefox 47.0.1 re azóta nincs 2gb memória zabálás

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47252) Kékes525 válasza Pityu. (#47251) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam a 47-nél sem volt. :N

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47253) Pityu. válasza Kékes525 (#47252) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nálam volt,és most kb ugyanazokkal a tabokkal és ráadásul nem egyel nem 2gbt zabál hanem most max 800megát,és a csúcs is 1,2gb nél állt meg.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47254) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jó pár napja nem tudok pdf-eket megnyitni a Firefoxszal, mert folyton ezt az ablakot dobálja, mintha le szeretném tölteni az adott fájlt, még akkor is, ha már le van mentve a gépre. Találkozott rajtam kívül még valaki ezzel a problémával? Esetleg valami megoldás rá?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47255) Matthewus válasza Bjørgersson (#47254) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha leokézod megnyitja?

(#47256) Bjørgersson válasza Matthewus (#47255) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, nyit egy uj ures lapot, majd bedobja ugyanezt az ablakot.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47257) EmptyParadox válasza Bjørgersson (#47256) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Itt: about:preferences#applications a pdf-hez mi van beállítva?

(#47258) BaLee válasza EmptyParadox (#47257) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ugyanez a problémám, mint a kollégának szóval válaszolok helyette. Ha azt állítod be, hogy rákérdezés mindig akkor feldobja ha rákattintasz egy pdf-re, hogy mit akarsz vele tenni. Ha kiválasztod, hogy megnyitás Firefox-al akkor megnyit egy üres ablakot és újra felteszi a kérdést. Ha beállítod, hogy megnyitás mindig Firefox-al és ne kérdezzen rá akkor végtelen ciklusba kerül amíg be nem zárod addig nyitogatja az új ablakokat.

Nálunk is ma jött elő a cégben (Win7 + legújabb FF). Pedig a kolléga csak annyit akart elérni, hogy a PDF fájlok a böngészőben legyenek megnyitva...
1 órát próbálkoztam vele, csak úgy nyitja meg ha Acrobat Readerrel nyitom meg úgy viszont új ablakban nyitja meg külön programmal és az nem jó...

(#47259) Matthewus válasza BaLee (#47258) üzenetére


Matthewus
őstag

about:config-ban a pdfjs.disabled milyen értéken van?

(#47260) chungee


chungee
addikt

Estét!

Frissítési gombra nem reagál, F5-el sem :(

Mi baja van neki:F

FF ESR 45.2.0

[ Szerkesztve ]

(#47261) Intruder2k5 válasza chungee (#47260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia! Nálam ugyanez megy Portable verzióban, hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#47262) Bjørgersson válasza EmptyParadox (#47257) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hordozható dokumentumformátum (PDF) - Előnézet a Firefoxban
PDF fájl - rákérdezés mindig

Matthewus nálam false.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47263) Matthewus válasza Bjørgersson (#47262) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg kitörölni a profilmappából a mimeTypes.rdf fájlt és nézd meg utána.

(#47264) Bjørgersson válasza Matthewus (#47263) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semmi nem változott. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47265) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na még ilyet sem láttam,egy csomó tab meg volt nyitva hirtelen meg fagyott a firefos és 1,1gb ről elkezdett felfelé menni 1,5gb kiírta párácsfájl leállítása vagy menjen tovább és hirtelen felugrott a memória használat 2,2gb re aztán feladatkezelőben leállítottam,vírus kereső cuccokkal mindent át néztem de semmi,de azóta nem jelentkezett

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47266) Rimuru válasza Pityu. (#47265) üzenetére


Rimuru
veterán

Valsz valamelyik oldalon volt egy szar javascript kod ami felzabalta a memoriad.

Vigyázat, csalok!

(#47267) Pityu. válasza Rimuru (#47266) üzenetére


Pityu.
nagyúr

lehetséges

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#47268) DS39


DS39
nagyúr

visszaálltam a youtube-on a html5-ös lejátszóra, mert a flash-es a 21-essel már akadós volt, a 22-essel pedig katasztrófa egy 480p-s 10 éves vidi, ami akkor nem akadt, még az is.

ez a html5-ös tök jó, viszont olyan problémám lenne, hogy ha vége a videónak, akkor nincsenek ajánlatok a lejátszóban, csak az adott videó "profil képe", és az auto play sem megy.

portable chrome-mal kipróbáltam, ott ugyanúgy működnek ezek, ahogy a flash lejátszóval a firefoxban.

már csak egy youtube-os kieg van fent, ami automatice fullhd-ra állítja a videót.
sütiket töröltem, nem vágom mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#47269) DS39 válasza DS39 (#47268) üzenetére


DS39
nagyúr

megvan a bűnös.

||youtube.com/annotations_

ez volt a tiltólistán, azért hogy a youtube kommentárok automatice ne látszódjanak. flash playernél ez nem volt gond, itt probléma.

úgyhogy a kérdésem akkor az lenne, hogy ezt hogy lehet másképp megoldani, hogy a kommentárok ne legyen minden videó esetén újra aktív (mert hiába kapcsolom ki kézzel, nem jegyzi meg)?

[ Szerkesztve ]

(#47270) SP4C3 válasza DS39 (#47269) üzenetére


SP4C3
veterán

https://youtu.be/znegvdKJ3Pg

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47271) DS39 válasza SP4C3 (#47270) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. erre nem is gondoltam, mert nem szoktam bejelentkezve lenni, de végül is. :)

(#47272) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, firefoxhoz lenne kérdésem

1. Hogyan lehet elérni azt, hogy egy oldal automatikusan NE frissítse magát?
ha pl a elkattintok egy origó oldalról, megnyitok egy másikat, mire visszamegyek, az oldal újratöltött, csak 10 hozzászólás látszik, kezdhetem előröl a kommentek betöltését. Ráadásul a cenzor közben egy csomó hozzászólást törölt. De még szarabb fb esetén. Az Opera tudta, hogy addig nem töltött újra, míg én, a felhasználó, szabad akaratom szerint nem frissítettem. Még újraindulás után is gyorsítótárból töltötte be az oldalt. A firefoxot erre nem lehet rákényszeríteni?

2. Tud valaki olyan kiegészítőt, amivel jobb klikk+görgetéssel tabot vált?
Bárhol is legyen az egér, ha jobb-klikkekt nyomok és görgetek, akkor görget a tabok közt. Ezt csak az opera tudta meg a Awant browser, csak az annyira instabil, összeomlós hogy használhatatlan.
Van olyan itt is, ami ha a tabulátorsor föle viszem az egeret, akkor görget, de így sokkal macerásabb, mindig figyelnem kell, hogy hol az egért éppen.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47273) Matthewus válasza Wolfskin (#47272) üzenetére


Matthewus
őstag

1. about:config ->accessibility.blockautorefresh értéke legyen true

2. Ezt a Firefox is tudja alapból, az egér mondjuk nem lehet bárhol, az eszköztárakon, lapfüleken, címsorban nem működik.

(#47274) DS39 válasza Matthewus (#47273) üzenetére


DS39
nagyúr

ez megakadályozza hogy a facebook aszinkron frissítése a hozzászólásokat egy poszt alatt vagy csak a komplett oldal újratöltését? (amit az említett origó szokott)

[ Szerkesztve ]

(#47275) Matthewus válasza DS39 (#47274) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem tudom, ki kell próbálni.

(#47276) Wolfskin válasza Matthewus (#47273) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi! :R

1. hogy ez miért nincs benne a halandó beállítások közt...? :F
a figyelmeztető csíkot nem lehet kikapcsolni? hogy ne ugráljon föl állandóan?
"A firefox megakadályozta, hogy az oldal újratöltődjön [x]" - ezt tudom magamtól is, hogy nem töltődik újra, ha frissíteni akarom, akkor rákattintok a frissítésre és kész.

2. ezt hogyan...?
nekem a SwiftTabs miatt tudja a görgető váltani, de csak ha a tabulátorok fölött van az egér.
viszont így mindig mozgatnom kell, mert ha az oldalba akarok belegörgetni akkor lejjebb viszem, ha váltani, akkor feljebb. ezért a mindig fel kell elemelni a tekintetem a weboldalról és megkeresni az egeret. az Operában egyszerű volt, ha nyomtam a jobb gombot akkor tabok közt görgetett, ha nem nyomtam az oldalon.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47277) Matthewus válasza Wolfskin (#47276) üzenetére


Matthewus
őstag

2. Elnéztem, ez a kiegészítő kell hozzá: [link] Egér gesztusokat is tud, az Operához hasonlóan.

(#47278) Wolfskin válasza Matthewus (#47277) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, kipróbáltam, de ez nem az. ez feldob egy listát, ahol az oldalak nevei vannak és abban görget, ráadásul ha fölé kerül az egér, akkor arra az elemre ugrik, és onnan görget

amire én gondolok az, hogy egy görgetésre egyszerűen megnyílik a az eggyel mellette lévő oldal. ha tovább görgetek akk a következő. de egyből be is töli az adott lapot, nem csak kijelöli.

megmondom miért fontos ez. nálam ált nagyon sok lap van egyszerre nyitva (16 oszlop x 3-5 sor az alap), ezek közt vizuálisan tájékozódom: kb hol van az adott tab (melyik sor, melyik oszlop) illetve melyek után nyitottam meg. így egy pillanat alatt lehet tájékozódni köztük.

ez a kieg meg azt csinálja, hogy kiírja az oldal címét egy külön kis ablakban, tehát el kell olvasnom, értelmezni, ami sokkal lassabb, mint vizuálisan felismerni egy megnyílt oldalt (főcím, képek, tördelés alapján). ennél még az is gyorsabb, ha mindig felnézek és egyesével kattintva nyitom meg a kívánt oldalt.

próbáld ki a Tab Wheel Scroll kiegészítőt. ha még letölthető. de az awant browser is tudja ezt, de az 5-10 megnyitott oldal után általában összeomlik... :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47279) BaLee válasza Bjørgersson (#47262) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én letöröltem a Firefox Profile könyvtárát a felhasználói mappákból és utána működött rendesen.
Nem tudtam rájönni mivel akadt össze és mi volt a gond.

(#47280) Bjørgersson válasza BaLee (#47279) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én meg pont azt nem szeretném. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47281) Wolfskin válasza Wolfskin (#47278) üzenetére


Wolfskin
őstag

letöltöttem újra az avantot... nem rossz..
az hogy lehet, hogy egy megnyitott oldallal (origo.hu) a
firefox 483 714 K ramot eszik, az
avant browser pedig 14 384 K-t...?
nekem nagyon nagy különbségnek tűnik... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#47282) chungee


chungee
addikt

Napot!

Eltűnt innen a plussz jel. Hogyan hozhatom vissza:F

(#47283) BullZeye válasza chungee (#47282) üzenetére


BullZeye
veterán

jobb gomb -> testreszabás felül, aztán visszarakod a listából.

(#47284) chungee válasza BullZeye (#47283) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#47285) BaLee válasza Bjørgersson (#47280) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Átmozgattam máshova, utána működött, majd mikor visszamásoltam akkor is működött már.
Próbáld meg te is.

(#47286) Bjørgersson válasza BaLee (#47285) üzenetére


Bjørgersson
félisten

:(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47287) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#47286) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csökkentett módban indított Firefoxszal sem jó.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47288) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Írtam a mozilla supportnak, hátha.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#47289) #92764928


#92764928
törölt tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni,hogy ez mitől van? Újraraktam a Firefoxot és ezt írja ki,a Firefox állapotjelentésnél,a kiegészítők telepítésénél is.Nem is enged kieget telepíteni.Próbáltam ESR-t,Bétát ugyanez e helyzet.

"A kapcsolat nem biztonságos

A(z) fhr.cdn.mozilla.net tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó a Firefox nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz.

Ez az oldal HTTPStrict Transport Security (HSTS) használatával adja meg, hogy a Firefox csak biztonságosan kapcsolódjon. Emiatt nem lehet kivételt felvenni ehhez a tanúsítványhoz."

Kikapcsoltam a vírusvédelmet is (ESET Smart Security 9).Nem változik semmi.Op.rendszer:WIN 8,1

Ha valaki tud segíteni,köszönöm!

(#47290) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az mitől lehet, hogy számos oldal (pl. PayPal, Unity) oldala egyszerűen nem tölt be "A biztonságos kapcsolat sikertelen" szövegre hivatkozva? :F
Firefox 47.0 & Ubuntu 16.04

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47291) #92764928 válasza #92764928 (#47289) üzenetére


#92764928
törölt tag

Feltettem a Waterfoxot (47.0.1) semmi hasonló gond nincs vele,és még gyorsabbnak is tűnik.

(#47292) Matthewus válasza #92764928 (#47289) üzenetére


Matthewus
őstag

Az ESET-ben kell kikapcsolni az SSL-re vontakozó beállítást valahol, erről már volt szó régebben, keress rá itt a topikban.

(#47293) #92764928 válasza Matthewus (#47292) üzenetére


#92764928
törölt tag

Sikerült kikapcsolni,így már rendesen működik a FF is. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#47294) Faterkam


Faterkam
addikt

Egyik napról a másikra megbolondult, a legújabb FF. Konkrétan ez történt. Csak a Profil törlés segített, hiába tettem vissza régi mentést, semmi :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47295) Faterkam válasza Faterkam (#47294) üzenetére


Faterkam
addikt

Nah rájöttem mi volt a gondom!
Elvileg ez a bejegyzés csökkenti a nyomkövetést - network.http.sendRefererHeader - 0-ra átírva!

Viszont így nem tudok Alin vásárolni :/ Visszaállítottam 2-re és minden ok!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47296) kispx válasza Faterkam (#47295) üzenetére


kispx
addikt

Ha egy linkre kattintasz, akkor a böngész a HTTP headerben elküldi annak az oldalnak a címét, amelyiken az oldal linkje van. Konkrétan ezt tiltotta le a beállítás. Minden más módszerrel történő nyomkövetésre nincs hatással. Bár ezt inkább a látogatottság elemzésére használják.

(#47297) Faterkam válasza kispx (#47296) üzenetére


Faterkam
addikt

Lehet, mindenesetre az Alin semmit nem tudtam a kosárba tenni ez miatt, és a nevem mellől eltűnt vásárlói rangom :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47298) fokukac


fokukac
nagyúr

Szépjóreggelt.

Az elmúlt kb. egy hónapban azzal kerget a halálba a firefox, hogy nem jegyzi meg az ablak-méretet és elhelyezkedését, és a következő indításkor elképesztő pozíciókban indul.
általában portrait módban van a monitor, ott így indul:

Landscape módban pedig így:

Sosem használom full-screenen, álló módban a képernyő alján szoktam, fekvő módban a képernyő bal oldali kétharmadán, de a kis köcsög újabban nem jegyzi meg.És azóta mindig állítgatni kell minden indítás után.

Utána olvastam, és ezt a localstore.rdf / xulstore.json probléma-leírást találtam, ezt meg is csináltam, de nem segített.

VAlakinek nincs valami egyéb ötlete, hogy ott induljon az ablak, ahol abbahagyta?
köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47299) #27441408


#27441408
törölt tag

Nyakunkon a többszálúsított Firefox kiadása

Érdekes az a 60%-os megjegyzés.... nem lennék az mozilla illetékesei helyébe, de gondolom megoldják a kérdéskört, ha más nem letiltják a kiegészítőket, gondolom, és aktiválják amit kel.

(#47300) kispx válasza #27441408 (#47299) üzenetére


kispx
addikt

> "A többszálúsított (multi-process) Firefox"
Nem igaz, hogy még mindig nem tudják a multi-process és a multi-thread közötti különbséget. :(

> "A Mozilla szerint a Firefox felhasználóinak olyan 40 százaléka nem használ semmiféle beépülőt a böngészőben."
Ezt jó tudni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.