Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Shad0w válasza PazsitZ (#4049) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nemigazán zavar a dolog, csak kíváncsi voltam, hogy mit működik olyankor. Amúgy a neve alapján hasznos funkciónak tűnik, szal marad. :)
De most akkor vmi listát frissít olyankor?

(#4052) Maksifül válasza Winner_hun (#4033) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nagyon köszi! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#4053) Jarod1 válasza bolondember (#4001) üzenetére


Jarod1
addikt

A Fater belépési oldalán is ugzanez volt, minden könyvjelző eltünt, de az én oldalamon megmaradt minden, egzenlőrer x-akata.. :(( :o :(

(#4054) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Helló!
A problémám az lenne, hogy korábban (2es FF-el működött) most viszont nem mennek bizonyos flash videók pl.:[link] (youtube pl. megy)
Azt tudom, hogy nem blokkolja semmi, se tűzfal, se adblock. De nem tudom hogy lehetne megoldani a dolgot.
A bővítményeknél: Shockwave Flash 9.0 r124 verzió van.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4055) pzstm válasza PazsitZ (#4054) üzenetére


pzstm
titán

Nekem tökéletesen működik....
Firefox 3.0-val (Shockwave flash 9.0 r45)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4056) Steelmanus válasza PazsitZ (#4054) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo verziot tettel fel? Van fox/operara kulon es van az IE.re is kulon.
Azonkivul nekem ha a fox tette fel maga alol, akkor mindig ujbol kerte a telepitest, ezert leszedtem kulon, es kivulrol telepitettem
En innen szoktam leszedni
azonkivul felteszem mindig az Adobe Shockwave Player-t is
amit ugyancsak innen szedem le
valamint a WMV Firefox beepulo pluginjat innen.
Amugy nekem is megy a videlejatszas azon az oldalon es ugy hogy a flashblock be van kapcsolva, es csak akkor jatsza le ha azt en engedelyezem. Igaz kivan teve a FBlock-nak az ikonja menube, es igy akarmikor ki-be kapcsolhatom ha tehat vodeoket akarok nezegetni, akkor egyszeruen kikapcsolom a blokkolast es kesz.
Nekem igy nez ki a Bovitmenyeim.

(#4057) moma válasza WonderCSabo (#4039) üzenetére


moma
őstag

köszi, ezek segítettek! így már sokkal jobb :K

we all deserve a bit of luck.

(#4058) boecce válasza PazsitZ (#4017) üzenetére


boecce
tag

""">>>Náalm (512MB ram miatt) eddig be-beakadt""

Ne ""izéljetek""" már!!! Lehet hogy maradinak tartotok, de egy 800 Mhz- Duronnal és 256 MB Rammal igaz, nemcsak netböngészést csinálok, de 3D-s grafikus tervezőt is használok. Persze hogy jobban menne többel is, de nehogy már ne legyen elég!!!!!! Ha meg nem elég akkor meg minek az újabb, ha többet zabál??? Megéri a combosabb vas a szolgáltatások bővülését??? Vagy csak divatmajmolás, hogy """nekem má a 3-as van fenn bübüüüü!!!""
""Nekem is de abból kettő, bübüüüüüü!!!"" Szóval elég későn kapcsolódtam be a PC-t használó halandók körébe, de ahhoz már elég korán hogy egy egyszerű, de ma már meglepően hangzó aránypárral lehetett jellemezni azt a korszakot:: Ahány MB a ram, annyi ezer forint volt a bolti ára... Hát ha ez az ár maradt volna, 512 ezer csak RAM-ra, hát húzós lenne. Az is igaz, akkoriban betárcsázós modemekkel lehetett internetezni csak. (Hál az égnek abból a kimaradtam.. Szörnyű kínlódeás lehetett....))

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#4059) WonderCSabo válasza PazsitZ (#4054) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd újra a Flash-t, ha az se megy, akkor full reinstall (miután mindent lementettél, az uninstallálásnál a személyes beállításoknál rakd be a pipát).

boecce:
Nekem 2GB RAMom van, de a FF3 sohase megy 100MB fölé.

[ Szerkesztve ]

(#4060) h_and


h_and
tag

Sziasztok!

Lehetséges az, hogy a Firefox egyszerre csak egy Windows Live fiók belépési adatait tudja tárolni? Ha beírok egy másodikat, akkor kitörli az eddigit, és így tovább...
IE alatt az összes fiók nevét kiírta egymás alá szép sorjában és lehetett választani, melyikbe óhajtok belépni.

Köszönöm

(#4061) canniball válasza h_and (#4060) üzenetére


canniball
nagyúr

Windows Livehoz nem tudom, de pl. Gmail-hez a FF2 több nevet/jelszavat tud tárolni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4062) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Eddig Operás voltam, és most az uj Operába van 1-2 degesitő hiba- Gondoltam ujra megnézem a FF-ot,, Régen próbálkoztam vele de akkor még az Opera fényévekkel jobb volt. Most megint megnéztem.. tökre tetszik meg minden, ugyan azt be lehet álitani vele mint az operában(igaz itt beépülőkkel ott meg alapbol benne van), csak van pár oldal amin egyszerüen nem jön se hang se semmi.. Példának néz6zétek meg ezt pls..
http://www.egeszsegesfejbor.hu/
itt belépek IE böl vagy Operábol azonnal van zene a menüben.. FF be nincs.. Ez miől lehet?

(#4063) Core2duo6600 válasza h_and (#4060) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehetséges, mert url alalpján tárol asszem, bár függ a az adott lap szerkezetétől is, keresgélj az addonok közt biztos van valami hasonló

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4064) Tele von Zsinór válasza Bali27 (#4062) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Youtubeon működnek a videók? Mert az oldal tetején (3 frameből a másodikban) van egy flashes lejátszó, ami adja a zenét.
Magánvélemény: egyáltalán nem baj, hogy nincs zene automatikusan :)

(#4065) Bali27 válasza Tele von Zsinór (#4064) üzenetére


Bali27
addikt

Igen...A youtubeon müködnek.
Neked viszi a 3.0és FF a zenét azon az oldlaon? Pedig már az összes beépülöt feltettem a FF be amit ajánlott, meg amit lehet a honlapjáról.. És ha megszakadok se viszi...
Mondjuk ha az Operába az a 2 hiba nem lenne akkor meg se fordult volnaa fejembe az áttérés.. Tényleg át akartam térni, de vlaahogy tényleg az az érzésem van, mind megnyitásnál, mind az oldalak betöltésénél hogy az Opera gyorsabb, meg szebb és jobban beálitható a skinezése...
De a Piclens az sokat ér FFnél.. AZ tényleg megfogott..;)

[ Szerkesztve ]

(#4066) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

a 3-as verzio alatt a flashplayert kulon kellene telepiteni, de a ceges gepen nem hajlando adminisaztratori okok miatt feltelepulni a flash
a 2.0.0.14-el muxik a mozillan beluli frissites
ha ezt a verziot frissitem a 3-asra, akkor a flash is mukodni fog?

(#4067) Core2duo6600 válasza #54715584 (#4066) üzenetére


Core2duo6600
veterán

passzolom, nekem a 2 esnél sem mukodott külön le kellett tennem, majd telepeíteni és akkor belekerült.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4068) Bali27 válasza Core2duo6600 (#4067) üzenetére


Bali27
addikt

No.. Piclens akkor fájó de nem lesz.. 1-2 héten belül valszeg kijavitják az Opera hibát-.. Valoszinü visszateszem.- FF most se tudott meggyözni.. További jó szenvedést rókamódra :F

(#4069) Bordoi


Bordoi
őstag

Az miért van, hogy nem tudok belépni a PH-ra a Firefox-al ?
Azt írja, hogy sikeres és továbbítunk, de aztán csak nem :F
:R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4070) Winner_hun válasza Bordoi (#4069) üzenetére


Winner_hun
félisten

Töröld a cookie-kat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4071) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Firefox 3, http://www.nif.hu/fejlesztesek, Térkép animáció (A gyorsforgalmi hálózat fejlesztése Magyarországon 1963 - 2010).
Több, mint 357MB memóriát zabált fel. Pedig arról volt szó, hogy pont ezt szüntették meg. Csak egy sima flash animáció.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4072) Bordoi válasza Winner_hun (#4070) üzenetére


Bordoi
őstag

Isten vagy, köszönöm. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#4073) Winner_hun válasza Jim Tonic (#4071) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nálam 151 megát eszik most úgy, hogy megnéztem az oldalt, amit belinkeltél, ott a flash animáció is fut és az a második fülön van, előtte kb volt már 20 lap nyitva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4074) canniball válasza Jim Tonic (#4071) üzenetére


canniball
nagyúr

FF2.0.0.14, 85tab+NIF (fut az animáció) = ~230MB. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4075) Steelmanus válasza Jim Tonic (#4071) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ott valami nalad nem stimmel, mert bar csak ezt az egy lapot nyitottam meg probabol de messze nem tobb mint kb 50 Mb. Kep:

(#4076) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Az miert van az uj FF 3.0-ban hogy barmit toltok le elobb mindig ellenorzi az XP hogy futtathato-e. A letoltott fajlra elobb mindig jobb klatty, es a Biztonsagnal mindig kattintani kell a Tiltas feloldasara, mert ha nem, es telepiteni akarom letoltott fajlt, az XP elmolyol vele egy ideig amikor feldobja a szokasos ablakot hogy akarok-e telepiteni a progit.
Az XP-ben ki van kapcsolva a fajlellenorzes.
Ez valami uj ficsor az FF-ben, vagy valamit nem jol allitottam be.
Kep:

[ Szerkesztve ]

(#4077) Apollyon válasza Steelmanus (#4076) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem is ezt nyomja, szal nem csak nálad van, de csak egy klikkel több.
Valszeg tényleg FF3 feature

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4078) cor


cor
őstag

sziasztok
miota feltettem a 3at nem müködikik rendesen a PH forum....
ha belépek nem léptet be automatikusan, s a forumtémák legördülö menüt sem tudom használni mert ott se tölt ... miért? :F

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4079) Bali27


Bali27
addikt

A firetunét nem ismeritek? Állitolag a memóriakezelését is beállitja a FF nak..
Innen lehet letölteni.. Hasznos kis programnak tünik..
http://www.softexia.com/news.php?readmore=4304

(#4080) Winner_hun válasza cor (#4078) üzenetére


Winner_hun
félisten

Töröld a cookie-kat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4081) WonderCSabo válasza Jim Tonic (#4071) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én kipróbáltam, nálam 400 mega volt. :Y Amint kiléptem, rögtön leesett 50-re... Ti rákattintottatok erre a linkre: Térkép animáció (A gyorsforgalmi hálózat fejlesztése Magyarországon 1963 - 2010) ?

MOD: érdekes, másodszorra rákattintva csak 80 megát eszik. :F

Winner #4082: Roger that.

[ Szerkesztve ]

(#4082) Winner_hun válasza WonderCSabo (#4081) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4083) cor válasza Winner_hun (#4080) üzenetére


cor
őstag

semmi változás :(

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4084) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nekem még most is sokszor kifagy egy-egy quicktime-os videonál. Ezt hogy miért nem javították...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#4085) Winner_hun válasza cor (#4083) üzenetére


Winner_hun
félisten

A belépésre biztos, hogy a cookie a probléma. A legördülő menüre esetleg nincs fent valami blokkolód? Adblock, noscript... ha van, akkor azokat tiltsd le, indítsd újra a böngészőt és nézd meg úgy is. Ha nincs, akkor passz. Esetleg Ctrl+F5, bár nem sok köze kéne, hogy legyen hozzá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4086) Bali27


Bali27
addikt

Azt szeretném megkérdezni hogy van egy tök jól beálitott firefox, és ha ujra akarom rakni a gépem hogyan lehet biztonsági mnetést csinálni.. Könyvjelzők, jelszavak, az egér müveletes plugin, és ami az Operában is van gyorsindító..(ilyen kockák vannak az üres képernyö helyett, és oda lehet beilleszteni a kedvenc oldalaimat)

(#4087) Winner_hun válasza Bali27 (#4086) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4088) Tele von Zsinór válasza Bali27 (#4065) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem használom (még) a hármast, mert a kiterjesztéseim nagyjával inkompatibilis. Majd pár hét múlva.

(#4089) Bali27 válasza Winner_hun (#4087) üzenetére


Bali27
addikt

Köszi.. A manuális másolással a pluginek, és beálításaiktol kezdve a Témákig mindent 1:1ben kiment?

(#4090) Bali27 válasza Tele von Zsinór (#4088) üzenetére


Bali27
addikt

Apropó.. FF be mit jelent a kiterjesztés? Operába nem igy volt.. Eddig elég gyenge lábakon áll nálam a FF mert egyedül a PIClens fogott meg, minden másban gyorsabbnak és stabilabbnak tünt az Opera.. Igaz az uj O val vannak gondok.. Azértnéztem át a Rókákhoz, de itt se sokkal jobb a helyzet..

(#4091) Gambit válasza Bali27 (#4090) üzenetére


Gambit
őstag

A kiterjesztések gyakorlatilag pluginok, amikkel testreszabhatod az FF-et. Sok hasznos kiterjesztés van, pl. a Flashblock. Ez azt csinálja, hogy alapból nem kezdi el a honlap lejátszani a flash dolgokat, hanem csinál egy gombot, és csak akkor indul, ha elindítod. Így egy csomó flash alapú bannertől megszabadít például.

De van még egy rakat ehhez hasonló hasznos kis kiterjesztés.

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4092) Bali27 válasza Gambit (#4091) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Az tényleg hasznosnak tünik..
Valaki vállalkozó szellemü 1-2 általa is használt tényleg hasznos beépülőt meg tudna osztani topicban?
Meg az lenne a kérdésem hogy meg lehet e csinálni hogy pl a könyvjelzők alulra kerüljenek, magyarul a külsőt ugy formázom ahogy akarom? MErt ahogy látom igazán jó skint még nem nagyon csináltak rókáék..

(#4093) Gambit válasza Bali27 (#4092) üzenetére


Gambit
őstag

Már több cikk is született a témában, nézegesd át őket szerintem.

Nálam amúgy jelen pillanatban ezek vannak fent, bár nem használom mindig mindegyiket:

AdBlock Plus
BetterGmail2
ColorfulTabs
DownloadHelper
Flashblock
Forecastfox
Gmail Space
Session Manager
Stylish
sztakidict
Tabs Open Relative
YouPlayer

Szerk: Szerintem a könyvjelzőket nem lehet alulra tenni.

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4094) 7 válasza Bali27 (#4092) üzenetére


7
addikt

Beépülőkre ajánlom többek között Winner 3 kiterjesztéses leírását (bár jómagam össz 4-et használok, azokat sem tőle láttam, de tényleg vannak ott igazi csemegék :DDD).
Firefox - hasznos kiterjesztések I.
Firefox - hasznos kiterjesztések II.
Firefox - hasznos kiterjesztések III.

[ Szerkesztve ]

(#4095) localhost válasza Bali27 (#4092) üzenetére


localhost
Közösségépítő

tabbar bottom addon

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4096) Bali27


Bali27
addikt

Ok.. Köszi mindenkinek. Ebből már ki tudom válogatni amik kellenek. Gondolom észrevettétek hogy kicsit elfogult Operás vagyok:), de nem zárkózok el a többi megoldástól sem.. O az sziimpibb egyenlöre mint a FF, azért kértem a beépülőket..
Multkor a Safarit, meg 1-2 IE re épülő böngészőt is letöltöttem, de egyik se győzött meg..
Safari az puritán, az I-s böngészökbe meg összegabajodsz annyi minden szart belezsufoltak...
Amugy FF3 nál én is észrevettem hogy a legtöbb skint még nem lehet használni, meg sok beépülőt.. De gondolom hamar orevosolni fogják.. Mondjuk az a hír miszerint még kész se volt a FF3, már kezdték csinálni a FF4et, kicsit furán érintett.. Nem tum mit gondoljak.. Ez IE, O, és FF harc miatt van, vagy a fejlesztők kiadták a FF3at alternativmegoldásként hogy villantsanak valamivel, mivel udják a FF3 hibáit..
Sztem inkább tökéletesiteni kéne elöször, mielött továbbfejlesztenék..

(#4097) Gambit válasza Bali27 (#4096) üzenetére


Gambit
őstag

Nem hinném, hogy az FF3-at valami köztes megoldásként dobták volna ki. Szerintem az lehet, hogy rájöttek arra, hogy aki előbb kihozza az új verziót, az előnyre tesz szert. Ráadásul minél több idejük van fejleszteni, annál jobb lesz. Ez olyan, mint forma1-ben a Ferrari már a szezon közepétől elkezdi fejleszteni a jövő évi verdát. És ez nem azt jelenti, hogy az idei rossz, csak meg akarják őrizni az előnyüket jövőre is.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4098) Winner_hun válasza Bali27 (#4089) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minden megmarad.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4099) Bali27 válasza Gambit (#4097) üzenetére


Bali27
addikt

Igen lehet benne valami.. De ahogylátom az O nem olyan elterjedt böngésző.. Valamiért a FF et sztárolják sokan, és most hogy mindkettöt ismerem nem értem miért. MIndkettőnek vannak hibái(legalább is az ujakban, a régi O nak már semmi baja nem volt), de ahogy látom egyik sem jobb a másiknál. O az testreszabhatóbb, talán picit gyorsabb, FF hez meg több beépülő van.. Igaz nem szoktam sokat használni..

(#4100) Lejszi


Lejszi
senior tag

Eddig a slimbrowser-t hasznaltam böngészésre, nem is volt vele gond, de a melóhelyemen az irodámba most (életemben először) firefox-ot raktam, fel, mert mindenki azt mondja h ez mennyire fasza.

2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
- először is, hihetetlen módon belassult a gépem, megnéztem 109-110Mb-os foglal le a memóriából :Y én pont azt hallottam, hogy a FF mennyire kevés mem-et hasznal. most akkor hogy van ez? :F Mit tegyek, hogy ne lassuljon be a gépem, mert alapjába véve tetszik a FF és ezt szeretném hasznalni a jovoben, de ehhez "barátoknak" kell lennünk :DDD
- másik, hogy a slimbrowser-nél, ha beírtam egy új cimet az épp aktuális oldalon, akkor a SB egy új ablakban nyitotta meg azt, a FF meg a jelenlévőt "irja felül". be tudom vhol állitani, hogy úgy legyen mint a SB-nél?
- ja, és lenne egy 3. kérdésem is. A könyvjelzőket hogy tudom lementeni, hogy majd a későbbiekben (ha XP reinstall lesz majd vmikor) újra használni tudjam?

Egyébként ez a firefox-om van: (Ha vki ismer más, jobb verziót akkor kérem ossza meg velem, mert akkor azt fogom hasznalni. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.