Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Traxx válasza Speederer (#4600) üzenetére


Traxx
őstag

Nálam csak azt írja ki több lapnál, hogy akarom-e menteni...ha meg bepipálom a négyzetet, akkor ugyanaz van, mint nálad, bezárja simán.

A FF2-ben én is kedveltem azt a funkciót.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4602) Integra


Integra
titán

mikor lesz már tab mix plus az új ff-hez???
megőrülök, hogy nem jó még mindig a hivatalos oldalon hozzá:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4603) Winner_hun válasza Integra (#4602) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mindig is volt, tessék

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4604) Integra válasza Winner_hun (#4603) üzenetére


Integra
titán

ehh,, és miért nincsen ez még fent a hivatalos ff addon oldalon???:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4605) Winner_hun válasza Integra (#4604) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még csak beta, ha jól tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4606) Vudu3 válasza Winner_hun (#4603) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Én erre biztonsági figyelmeztetéseket kapok.(nem igazán érdekel)

Andariel

(#4607) Winner_hun válasza Vudu3 (#4606) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olyat se láttam még..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4608) Vudu3 válasza Winner_hun (#4607) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Te tudod.Nálam a vezérkar bunkerben kártyázik.

Andariel

(#4609) Bali27


Bali27
addikt

Nem tudom ki hogy van vele de a FF3 nekem valahogy nem jött be. Viszont van egy FF3ra épülö böngészö.. Flock a neve és baromi jó.. A legtöbb FFos beépülö müxik vele, alapbol benne an egy csomó plugin és stabilnak tünik. .http://www.flock.com/
Most a Flock2 Beta van fent.. ( FF3ra épül..) És jó meg baromi gyors.

[ Szerkesztve ]

(#4610) Vudu3 válasza Bali27 (#4609) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Pooh! Mozilla forever.

[ Szerkesztve ]

Andariel

(#4611) Bali27 válasza Vudu3 (#4610) üzenetére


Bali27
addikt

Mert? Próbáltad már a Flockot? Nekem a 3as Firefox egy csomó hibát csinált, ette a ramot, sokszor kifagyott. Ez is a 3as FFra épül de valahogy ilyeneket nem tapasztalok..

(#4612) juliabrilke válasza Bali27 (#4609) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként mennyivel jobb?

Ramot mennyit eszik kb.? Biztonságosnak mondható? Otthon megnézem majd pluginokkal, hogy milyen.

(#4613) Bali27 válasza juliabrilke (#4612) üzenetére


Bali27
addikt

FF3 bol lett továbbfejlesztve

(#4614) juliabrilke válasza Bali27 (#4613) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor gondolom csak optimalizálták egy kicsit és ennyi.
Na mind1, akkor a személyes tapasztalatokra támaszkodok majd és kipróbálom. :C

(#4615) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Így elsőre ugyanazokkal a megnyitott oldalakkal 36MB-al fogyaszt kevesebbet. (mondjuk nem installáltam még fel a pluginokat hozzá)
Segességre nem rossz, de annival nem gyorsabb szerintem.

(#4616) Bali27 válasza juliabrilke (#4615) üzenetére


Bali27
addikt

Sebessége nekem is tetszik, és valahogy szimpatikusabb is..Piclens beépitet, igaz nem anniyra llátványos.. De a FF piclens nemmegy vele:(

[ Szerkesztve ]

(#4617) Bali27


Bali27
addikt

Este tudok adni egy Plug in pack linket(most meloba vagyok) Ami jó hozzá.. ÉS Djevu tol kezdve minden beépülő meglessz a FF/Flock hoz..

(#4618) Bali27


Bali27
addikt

Megtaláltam igy sunyiba:D Igaz eredetileg Operához van de tökéletesen felismerte a FF /Flock és használja, ugy hogy se külön megadni neki nem kell se semmi.. Csak felinstallálod az exe filet és kész..
http://www.neeshu.com/Cool-themes/Plugins-for-Opera-v.2.6.html
A full telepités 11 mega..

[ Szerkesztve ]

(#4619) Bali27


Bali27
addikt

Beépitett levelező, ami a Gmailemet, yahoot tökéletesenkezeli.. Meg még van bene vgay 5 fajta..Egy régebbi cikk a Flockrol
Megérkezett a Flock böngésző legújabb, 0.9.1-es verziója. A Flock a Firefox nyílt forráskódján alapuló, de annak funkcionalitását kibővítő webbrowser.
A magát egyszerűen csak "a közösségi browser"-ként megnevező Flock olyan beépített funkciókat tartalmaz, melyek segítségünkre lehetnek az RSS-Feedek, blogok, könyvjelzők, fotómegosztó oldalak kezelésében.
A "Clucene" nevű integrált keresőmotor a meglátogatott oldalakat indexeli, így azokhoz a későbbiekben is hozzáférhetünk. A Flock beépített blogszerkesztője, mely a legismertebb blogmotorokkal együttműködik, leegyszerűsíti a bejegyzések létrehozását, kezelését.

Chip: A Flock egyedülálló jellegzetessége az egyszerűsített menürendszer, a beépíttet blog funkció, a homepage setup és fejlett médiamegosztó. A browser szintén lehetővé teszi a 'history'-ban való specifikus keresést. A Flux támogatja a már létező, illetve a jövőbeni Firefox plug-in-eke

(#4620) canniball válasza Bali27 (#4609) üzenetére


canniball
nagyúr

Rákerestem egy-két kiterjesztésre amiket FF-szal használok, de egyikre sem adott találatot...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4621) Bali27 válasza canniball (#4620) üzenetére


Bali27
addikt

Hát igen.. Az elözö hhszeim egyikében mondtam hogy a Piclens se müxik vele.. Van benne egy jóval szerényebb piclens..No meg 1-2 tuti nem müxik vele.. de pl olyannak mint nekem, hogy az egérmüveletek, a Sixper, meg az elején ami kirakja kis kockákba a weblapok képét(nemjut eszembe a neve:) ) annak teljesen megfelel, mert azokat viszi..
Sőt.. a Sixper (kódokat jegyez meg meg ürlapkitöltö) FF3 alatt nem müködött rendesen, Flock alatt tökéletesen müködik.. De tuti h nem 100%ba támogatja.aa beépülőket. Attol függetlenül én inkább ezt használom mint a FFot.. Igaz a blog stb részére nincs is szükségem..
Ja a mailkezelöje is jol müxik.Eddig Batot használtam. Ahogy észrevettem rohadt gyors a gmail, meg a yahoomail is rajta, uh lehet most mellőzöm az alternativ mailprogramot egy ideig..
De természetesen nem azt mondtam h térj át rá, haem h megéri megnézni.. Legalább is nekem megérte..:)

[ Szerkesztve ]

(#4622) Bali27 válasza canniball (#4620) üzenetére


Bali27
addikt

És melyiket szedted le a Flock 1.2-t aszem, vagy a Flock2 Betát?:) Nekem a Flock2 Beta van..

(#4623) canniball válasza Bali27 (#4622) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyelőre egyiket sem (én elégedett vagyok a FF2-vel...csak ugye a kíváncsiság :) ). Korábban linkelted az oldalt, ott kerestem rá.
Egyébként csak most nézem, van is topikja: Flock. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4624) Bali27 válasza canniball (#4623) üzenetére


Bali27
addikt

Ohhh.. én még nem néztem topicot róla de jó h szóltál.. Thx..
Ahogy látom ide én fogok egyedül saját szórakoztatásomra irogatni:D
Blogot fogok vezetni a topicba:D Ott van meleltte a dátum meg minden..:D

[ Szerkesztve ]

(#4625) Traxx válasza Traxx (#4597) üzenetére


Traxx
őstag

Erre tud mondani valaki okosat? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4626) Tele von Zsinór válasza Traxx (#4625) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Firefoxban nincs beépített levelező, úgyhogy gondolom, valami webmailre gondoltál. De melyikre?

(#4627) Traxx válasza Tele von Zsinór (#4626) üzenetére


Traxx
őstag

Igen, webmail-ről van szó. A tvn.hu-n van címem, (illetve tartok még fent az indamail-en is fiókot). De ez nem is lényeg igazából, mert más webmail-es helyeken is ha a címzett első betűjét beütöttem, akkor rögtön dobta is fel a lehetőségeket 3.0 alatt (és természetesen 2.x alatt is), 3.0.1 óta viszont nuku :( Szóval most a teljes mailcímet be kell pötyögni, addig meg csak egy lefele nyíl és enter volt a teendő.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4628) vtechun


vtechun
veterán

hello, adott 2 proxy, egy oldalt (*logmein.com* ) szeretnek kizarolag az egyik proxyval nezni, mig a masik proxyval minden egyebet, erre van vmi jó megoldás? foxyproxyt próbáltam már, blacklist, whitelist, de nem igazán akart működni, mintha magasrol tett volna ezekre a patternekre, valaki tud valami más egyszerűbb megoldást ajánlani?

(#4629) Vudu3 válasza Bali27 (#4611) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Letöltöttem a Flock2 beta2-t tesztelni.
Az első két betenni kívánt kiegészítést azonnal elzavarta.(Adblock+,DownThemAll)
Magyar változata esetleg nincs? Semmi bajom az angollal de legalább a böngészőm legyen emberi nyelvű.

[ Szerkesztve ]

Andariel

(#4630) Vudu3


Vudu3
csendes tag

A FF3.0.1 teljes képernyős indítását nem sikerült valakinek megoldani?

Andariel

(#4631) Tele von Zsinór válasza Traxx (#4627) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

És ez a webmailnek volt featureje, vagy a formkiegészítés csinálta? Utóbbi esetben Tools-Options-Privacy-Remember what I enter in forms... elé tegyél pipát.

(#4632) Traxx válasza Tele von Zsinór (#4631) üzenetére


Traxx
őstag

Ez csak a natúr formkiegészítés volt, totál ugyanaz, mint amikor belépsz a PH-n, és felkínálja a felhasználó nevet, csak webmail-lel :D
A Beállítások - Adatvédelem - Űrlapokon és keresősávban megadott adatok mentése be van pipálva, ha erre gondoltál. Ja és a melóhelyi gépen lévő rókánál és otthon is fennáll a gond.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4633) birno


birno
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#4634) birno


birno
addikt

A statusbaron lévő ikonok helyét tudom valahogy változtatni?
Plusz van-e valami gyorskeresési funkció az FF-ben?
Olyasmi mint az Opera-ban a "." karakterrel hívható elő.

(#4635) localhost válasza birno (#4634) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudom, mi a gyorskeresés: CTRL+F-re gondolsz?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4636) birno válasza localhost (#4635) üzenetére


birno
addikt

Nem, az a lassú. :)
Szóval Opera-ban van az alap Ctrl+F, ami feldob egy ablakod s beírod amit akarsz, FF-ben ez ugye az állapotsor fölött jelenik meg.
Ezen felül van egy olyan Opera-ban, hogy megnyomod a "." karakter, bejön a bal alsó sarokban egy "szöveg keresése" doboz, ami kb. 5 másodpercig látható, addig ha írsz bele valamit kiemeli az adott lapon az összes találatot, majd eltűnik, F3-al ugyanúgy tudsz mozogni a keresések között.
Nagyon praktikus, én mindig azt használom, FF-nél igazából az idegesít, hogy nem tűnik el automatikusan, de még csak gyorsbillentyűt sem látok a bezárására..

(#4637) Bali27 válasza birno (#4636) üzenetére


Bali27
addikt

Flockba is ott van mint az Operába.. Ahogy látom biz tekintetben a Flock Opera és FF3 összefésülése..a wuick find előjön [/] erre a gombra és el is tünik.. de FF engine, gyors stb...
Engem megyözött.. Sztem egy darabig most ennél maradok.. Uj Opera és FF se jött be..:( Pedig eddig nagy Operás voltam

[ Szerkesztve ]

(#4638) birno válasza Bali27 (#4637) üzenetére


birno
addikt

Gyorsbillentyűket lehet benne állítani?
Flash-el, beágyazott videókkal hogy boldogul?
Mennyire stabil, hirtelen fagyások, lassúlások vannak-e?
Mióta teszteled?

(#4639) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Van valami kiterjesztés amivel a firefox alatt lejátszott flash videokat fel lehet nagyítani (esetleg teljes képernyőre) ?

Köszönöm!

Géza

(#4640) Bali27 válasza birno (#4638) üzenetére


Bali27
addikt

Pár HSz előtt feltettem egy linket.. Az öszes Plugin benne van.. csak fel kell installlálni.. Igaz eredetileg Operához készült de a flockom tökéletesen használja mindet..
Gyorsbil. ket nem próbáltam.. Amugy van beépitett mail progi, képfeltöltö, média browser(piclens jobb de ez se olyan rossz) Videókkal eddig nem volt gondom. Lassuléás fagyás ugy 3 nap alatt 1szer se volt..
Sztem érdemes megnézni.. MOst a Flock2 Betát használom
Itt az összes Pluginlinkje [link]

[ Szerkesztve ]

(#4641) birno válasza Bali27 (#4640) üzenetére


birno
addikt

Köszi, még meggondolom.

(#4642) Laslow válasza birno (#4634) üzenetére


Laslow
senior tag

Leggyorsabb gyorskeresés FF-ban: Eszközök -> Beállítások -> Haladó fül -> Szöveg keresése a keresett szó beírásának elkezdésétől checkbox kipipálása. Annyiban különbözik a CTRL + F-től, hogy ha nem írsz bele semmit pár másodpercig, eltűnik a keresőablak.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4643) canniball válasza Laslow (#4642) üzenetére


canniball
nagyúr

Van egy olyan sejtésem, hogy pont erre gondolt birno kolléga...de ezt én sem tudtam és határozottan tetszik. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4644) twollah


twollah
nagyúr

Hol tudom kikapcsolni a 3s Firefoxban a fulek felvillanasat?

Engem zavar, hogyha ramegyek egy masik fulre az kivilagosodik.
Nekem ez felesleges feature es gondolom a CPU idot is zabalja.

(#4645) BK87


BK87
senior tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet letiltani egyes oldalakat?
Előre is kösz a segítséget!

(#4646) birno válasza Laslow (#4642) üzenetére


birno
addikt

Király, erre gondoltam, köszi!
S még plusz billentyűt sem kell megnyomni hozzá! :D

A statusbar ikonjainak átrendezésére akkor nincs mód?

(#4647) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Nállam nem tudja megnyitni a videókat(youtube stb.) Azt írja hogy Get the latest Flash player. Megnyitom az oldalt rányomok erre Agree and install now, letöltés, végrehajtható fájl megnyitása utánna futtatás. Felugrik még egy ablak, kijelölöm a firefox-ot rányomok a try again-ra és semmi nem történik :F ! Ha valaki tud segítsen már. Előrre is :R

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#4648) Winner_hun válasza pite4 (#4647) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tedd fel ezt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4649) Winner_hun válasza BK87 (#4645) üzenetére


Winner_hun
félisten

BlockSite

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4650) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Letöltés közben ez annyira cuki :

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.