Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Vitus válasza canniball (#3199) üzenetére


Vitus
őstag

Igen van a hidden files meg a protected operating system, de egyik sem befolyásolja a users könyvtáradat nem értem miért nem látod explorerbe nekem ott van én nem haszánlok más csak windows explorert és szerintem fényévekkel gyorsabb mint a tc. Nehéz volt átszokni de mostmár minden egyszerűen megy vele.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3202) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Van valamilyen kiterjesztés, amivel a lapokat nem csak 1 hanem több sorban is megtudom jeleníteni? (egyszerre van emgynitva mondjuk 30-40 és jó lenen váltogatni közöttük)
thx

free your mind

(#3203) Winner_hun válasza Jazz (#3202) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tab Mix Plus

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3204) canniball válasza Vitus (#3201) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor én sem tudom mi lehetett a bibi. Mindenesetre a lényeg, hogy megoldódott a probléma (ami részemről amúgy is csak átmeneti volt: én továbbra is XP-t használok). Még egyszer köszi! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3205) balees


balees
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van a Firefox-al (2.0.0.12 de az ezelőttieknél is), hogy 2-3-x tab után úgy belassul hogy percekig lehet várni hogy történjen valami. Észrevettem hogy ilyenkor szinte 100%-ban ráfekszik a CPU-ra! [feladatkezelőben]. Csak egy image toolbar nevű plugin van fenn. A gép már nem a legkorszerűbb [AMD Thunderbird 1100Mhz, 512 SDRAM], de egy másik, sokkal erősebb gépen is néha bedurvul a firefox és 100%-on használja a CPU-t!
Van erre valami megoldás?
A másik gondom, hogy az FF elfelejti a jelszavakat és felhasználóneveket, pedig mindig megjegyeztetem vele. Csak hétvégén használom, de köv. hétvégére elfelejti!
Mitől lehet ez? Hogy lehet ezt megoldani?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#3206) raskolnikoff válasza balees (#3205) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Második kérdésedre még én se kaptam választ. Eléggé kiborító az a hiba. A végén maradok az IE-nél. :P

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3207) balees válasza raskolnikoff (#3206) üzenetére


balees
tag

És az elsőre? :)

(#3208) raskolnikoff válasza balees (#3207) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hát...saját tapasztalat alapján a firefox tényleg eszi a gépet. Időnként nekem is fölugrik a CPU 2%-ra, de ez nem észrevehető. Hát nem is tudom, az első gép amit írtál talán érzékeny lehet rá (bár a memot jobban eszi ha jól vettem észre) de mondjuk az a "sokkal erősebb" gép az milyen?Azért valahogy kéne menjen nem? Egyébként passz

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3209) Brutforsz válasza balees (#3205) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ez a belassulás egyáltalán nem normális jelenség. Első körben (természetesen vírusok és más kártevők jelenlétének kizárását, valamint a profilod mentését követően) a Firefox teljes újratelepítését javaslom.

A felhasználónevek és jelszavak "elfelejtésének" oka lehet például, hogy úgy állítottad be a böngészőt, hogy kilépéskor törölje a személyes adataidat (pl. böngészési előzmények, sütik stb.), és a nullázandók közé soroltad a jelszókezelőt is, vagy kézzel törlöd a személyes adatokat, de a jelszavak itt is beleesnek a szórásba.

A következő beállítások ellenőrzését javaslom:
Biztonság > Jelszavak > Webhelyjelszavak mentése előtt van-e pipa,
Adatvédelem > Személyes adatok > Beállítások... gombbal előhívható Személyes adatok törlése ablakban a Jelszókezelő előtt látható-e pipa.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3210) Brutforsz válasza raskolnikoff (#3198) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Az update (ami után mindent elfelejt) a böngésző vagy a kiterjesztések frissítését jelenti?

"A plusz az egészben hogy az induláskor a legújabb kiadást hozza be ugyebár ami ezesetben február hetedikét jelent..." - ezt fejtsd ki légy szíves, mert nem értem.

Egyelőre annyit tudok javasolni, hogy nézz körül a Profiles mappádban, hátha csak frissítéskor valamiért létrejött egy új profil, és a böngésződ azt kezdte el használni, de a régi is ott lapul.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3211) balees válasza Brutforsz (#3209) üzenetére


balees
tag

Újratelepítés már megtörtént, sőt, korábbi 2.0.0.x-es verziót is kipróbáltam. Vírus és más kártevő nem hinném hogy lenne (van vírusirtó+tűzfal, ha lenne valami azt észrevenném).
A jelszavak elmentése be van állítva [nem törli a személyes adatokat].

Lehet hogy a FF túl pazarló az erőforrásokkal, és ez a gép már kevés neki?
Egyébként most a Firefox3 Beta4-et is próbálgatom...

(#3212) raskolnikoff válasza Brutforsz (#3210) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hát sztem a kiterjesztések lehettek inkább mivel a program nem jelentett ujabb verziót. De amikor elindult a firefox akkor tipikusan azt az update oldalt hozta be mint amikor a progi frissül és azt írta ott hogy utolsó változat dátuma febr. 8. Akkor most nem értem. Az addonok: adblock plus és update-er és a download helper. Ennyi. Ez gond lenne a kis rókának?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3213) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Lehet hogy kikapcsolom a genyóbenyóba az update-et. A 3ig kibírom és sztem a progi is. Nekem az eddigi verziókkal is tökéletesen ment minden és nem volt semmi gond.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3214) baliizu


baliizu
csendes tag

Hello!
Nekem az a problémám, hogy ha keresőbe (pl.: google keresőjébe) beírok valamilyen szót azt megjegyzi. Windows reinstall előtt ilyen problémám nem volt, most meg nem tudom, hogy hogyan kell beállítani, hogy ne jegyezze meg. Előre köszönöm a segítséget.

(#3215) canniball válasza baliizu (#3214) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszközök->Beállítások->Adatvédelem->Űrlapokon és keresősávban megadott adatok mentése.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3216) zs.tom


zs.tom
tag

Nekem az a problémám, hogy mikor próbálom megnyitni a Firefoxot, akkor kijön egy iylen üzenet, hogy zárjam be a futó alkalmazást utána indítsam újra a gépet
Nem tudom mit kezdjek ezzel :F
Ha valaki tud, legyenszíves segítsen.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3217) canniball válasza zs.tom (#3216) üzenetére


canniball
nagyúr

"...zárjam be a futó alkalmazást utána indítsam újra a gépet"
A gépet?? Nem a FF-t?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3218) PazsitZ válasza zs.tom (#3216) üzenetére


PazsitZ
addikt

Érdekes, valószinűleg, valamiért bennragad a firefoxod. Azaz nem tudja bezárni magától a folyamat feltehetőleg tovább fut a háttérben.
Alapvető megoldás, hogy az eszközkezelőben a folyamatok fülön leállítod a folyamatot (firefox.exe), majd ezután el tudod indítani.

De persze legjobb lenne rájönni, mi okozza ezt és elhárítani, hogy normálisan működjön....
Szvsz, próbáld meg újrarakni az FF-et.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3219) canniball válasza PazsitZ (#3218) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is erre tippelek, csak nem tudom ezért miért kéne az egész gépet újraindítani...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3220) PazsitZ válasza zs.tom (#3216) üzenetére


PazsitZ
addikt

Még annyi ötletem van, hogy ha felraktál valami olyan kiegészítőt, pluszt ami scriptet használ, talán az okozhat ilyet.
Olyan pluszokat tilts le amelyeket mostanában tettél fel, így kiszürheted, hátha azok okozzák....

(#3219) canniball: Ha újraindítod úgy is eltünik a folyamat..., egyéb ötletem nekem sincs

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3221) zs.tom


zs.tom
tag

Megnyitottam a feladatkezelőt és nincs olyan, hogy firefox.exe!

Köszönöm a tippeket! :R
Én nem nagyon raktam fel semmit a gépre!
Arra gondoltam, hogy valami vírus tilthatja le! :F
Nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#3222) Geli


Geli
senior tag

Firefox 3 beta 4 felrakása után a firefox 2-ben!! a kezdőlap button-ja lekerült a könyvjelzősorba és sehogyse akar visszamászni :U Valaki találkozott már ezzel? Jah, és az ietab-ot is nem támogatottnak veszi, miközben az összes többi kiegészítő müködik.

(#3223) canniball válasza zs.tom (#3221) üzenetére


canniball
nagyúr

Vírus/kémprogram/ad-irtás mindenképp javallott! Ha a problémádat esetleg nem is oldja meg ártani biztosan nem fog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3224) canniball válasza PazsitZ (#3220) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha újraindítod úgy is eltünik a folyamat..., egyéb ötletem nekem sincs"
Persze, csak emiatt szvsz nem ajánlja fel az újraindítást.

Csináltam egy gyors "tesztet": bezártam a FF-t és miközben még futott a firefox.exe megpróbáltam ismét elindítani. Eredmény: hibaüzenet nélkül megjelent a feladatkezelőben egy újabb firefox.exe, majd egyszerre eltűnt mindkettő, FF nem indult. Ezek után minden probléma nélkül indítható volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3225) PazsitZ válasza canniball (#3224) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én eddig solaris szerver alatt találkoztam olyannal, hogy firefox "beragadt", még ki-be jelentkezés után is. Mindig olyasmit írt ki zárjam be az előző firefoxot...
Ott úgy tudtam megoldani a dolgot, hogy töröltem a személyes profilom, be-kijelentkeztem és egy új profillal megoldódott.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3226) 7 válasza zs.tom (#3216) üzenetére


7
addikt

Keresd meg a profilkönyvtárt, és töröld belőle a lockfile-t.

(#3227) RexpecT


RexpecT
addikt

Kezdek megőrülni.Adott egy letöltőgép amin a család néha szokott netezni is.
A gond: bármi alkalmazás ami adobe flashplayert használ egy időn belül lefagyasztja a gépet.Csak a reset segít. MozillaFirefox,Maxthon 2.08,Ie.6.0, nél is jelentkezik a hiba.Már a flashplayert is újratelepítettem egy párszor de nem segít :W :W .
Valakinek valami ötlete :F

[ Szerkesztve ]

(#3228) Balinov


Balinov
félisten

Sziaszto, 2.0.0.12 elkezdte 2 napja melóhelyi gépen azt játszani,hogy a letöltési ablakot nézve míg folyik a letöltés,látok mindnet (fájlnév,méret,sebesség,etc.) viszont ha végzett a letöltés,akkor kiürül a Letöltések ablak,nem listáz semmit,pont mintha kézzel eltávolítottam volna a már letöltött fájlok listáját,holott persze ilyenről szó sincs.Hol tudom ezt visszaállítani normálisra?

köszi a tippeket
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3229) 7 válasza Balinov (#3228) üzenetére


7
addikt

Edit (Szerkesztés) - Preferences (Beállítások) - Privacy (Adatvédelem) - Remember what I've downloaded (Emlékezzen arra, amit letöltöttem)

Inglisül van a Firefoxom, tehát a zárójeles magyar szövegek nem valószínű, hogy pontosan egyeznek, de ez alapján remélhetőleg megtalálod.

(#3230) Balinov válasza 7 (#3229) üzenetére


Balinov
félisten

Basszus,tényleg.Ön nyert! Köszi yetike.Viszont nemtom,akkor valaki netezhetett a melóhelyi gépen (tulajék kölyke)mert ilyet tuti nem állítok el,arra 100%,hogy emlékeznék.Köszi mégegyszer! Üdv, Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3231) Eagl3


Eagl3
veterán

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de hogy tudom magyarra varázsolni a firefoxot?

(#3232) rdi válasza Eagl3 (#3231) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem
linux alatt magyar nyelvi kiegészítő, win alatt frissítés a magyar nyelvűre :)

Fej! Tor! Potroh!

(#3233) werttzui válasza Eagl3 (#3231) üzenetére


werttzui
őstag

Töltsd le a magyar nyelvű verziót :)

PENTAX

(#3234) Eagl3


Eagl3
veterán

Bakker, de hülye vagyok. Most látom csak, hogy ezen a linken felül ki kell választani a nyelvet... :)

Egyébként kösz a válaszokat.

(#3235) netboy


netboy
senior tag

az egyes lapok között lehet váltani valamilyen billenytyűkombinációval?

(#3236) 7 válasza netboy (#3235) üzenetére


7
addikt

Ctrl+PgUp, Ctrl+PgDn

Egyebek itt

(#3237) canniball válasza 7 (#3236) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy a Súgó->Tartalom (F1)->Billentyűparancsok->A Firefox billentyűparancsai alatt. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3238) dbius


dbius
veterán

Kubuntu Linux 7.04 alatt FF 2.0.0.13: All In One Sidebar kiegészítő: A problémám az, hogy nem tudom megnyitni a beállításait a kiegészítőnek, hiába kattintok a beállításra, nem jön fel az ablak... :F

Vkinek ötlete? szedjem le, tegyem fel újból, vagy ??

Az egészben a furcsa, hogy amikor anno még nem tudom milyen verziószámú ff-ra feltelepítve be tudtam lépni a beállításokba, csak mostanában nem sikerül...

Thx :R

Szerk: netboy: szerintem a CTRL+TAB is vált az egyes lapok között.

[ Szerkesztve ]

(#3239) dbius válasza dbius (#3238) üzenetére


dbius
veterán

Tárgytalan, most meg megy.... fene se érti ezt.... :F :W

(#3240) killipoly


killipoly
aktív tag

Sziasztok!

firefox 2.0.0.13-t használok.A következő a hibája amire nem találok megoldást.ha be akarok lépni prohardverre,beírom a jelszavamat azt írja ok hogy mindjárt továbbít,aztán visszaugrik és ezt a végtelenségik ismétli,tehát nem tudok egyes jelszvas oldalakra belépni.ugyanezt csinálja traviannal is,de van hogy gondol egyet és nincs semmi baja.
Többször töröltem már a személyes adatokat,úgy sem lett jó.használok hozzá firefox greasemonkeyt mg scripteket,ezt is ha kikapcsolom,továbbra is fenn áll a probléma.
Tudtok ebben segíteni hogy mi lehet a gond?Ja és mellesleg Vistam van sp1es,de ezt már xp-n is csinálta hébe hóba,de nem ennyiszer..
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3241) Winner_hun válasza killipoly (#3240) üzenetére


Winner_hun
félisten

Töröld a cookie-kat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3242) killipoly válasza Winner_hun (#3241) üzenetére


killipoly
aktív tag

Igaz ahogyan már ezt írtam is,többször töröltem a személyes adatokat,de most valamiért a cookie nem volt bepipálva,pedig az első alkalomnál amikor töröltem be volt..rejtély :DDD
csak ez volt az okozója?

[ Szerkesztve ]

(#3243) Winner_hun válasza killipoly (#3242) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak ez.
Nem volt az elsőnek se bejelölve;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3244) killipoly válasza Winner_hun (#3243) üzenetére


killipoly
aktív tag

:DD
Köszi!

(#3245) canniball válasza dbius (#3239) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyet nálam is szokott csinálni. Egy-egy kiterjesztés beállítás opcióját néha nem tudom elérni, aztán következő FF-indításkor már aktív. Írtam Muldernek és Scullynak de még nem válaszoltak. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3246) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Találtam FF 3 Beta 4-et magyart, és kellemes csalódás, nagyon jól műxik, és iszonyat gyors! Eddig nagyon szimpi, qrva jó lesz, ha így halad :R

(#3247) dbius válasza canniball (#3245) üzenetére


dbius
veterán

Valami gikszer biztosan van valahol... :K

Most ugyanis a Tab Mix Plus beállításait nem tudom előhozni, hiába kattintok, nem jön fel az ablak... :W

leszedtem, majd visszaraktam, nem megy. Másik verziót is felraktam, azzal sem megy... ehhh.... :F

na, ha lesz időm csinálok egy kis ff nagytakarítást, és felépítjük újból :U

(#3248) Winner_hun válasza dbius (#3247) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem is van egy kiterjesztés ami megbolondult, nem csinál semmit, csak van:F Bár épp adatvesztés visszaállítás után...:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3249) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Nekem is olyan problémám van hogy a FF teljesen megöli a gépet, pl ha youtube-on 2-3 fül van megnyitva akkor teljesen meghal minden, felraktam a 3 beta 4-et az is kihal elég hamar, az ie meg szintén, próbálkoztam operával is az is szint úgy zenész..
A legnagyobb bajom hogy ezt már régóta csinálja, próbáltam már win újratelepítéssel is de úgy is egy kis idő után jelentkezett a lassulás/fagyás

Az előbb 2 fülnél 2 youtube-os oldalon összesen 290 mb-ot fogyaszott, rendszer K.O

Valami tippetek esetleg?

(#3250) Killberk


Killberk
aktív tag

Akit érdekel melyik weboldalon mennyi időt tölt, annak ajánlom MeeTimer-t.
Figyelmeztetni is tud, ha valahol túl sok időt töltöttünk már. :)

http://killberk.deviantart.com/gallery

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.