Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Wolverine válasza MaciG (#4743) üzenetére


Wolverine
félisten

Alul a statusbaron lehet állítani a default nyelvet ellenőrzéshez; tedd automatikusra vagy hu-hu legyen a beállítás (ha jól emlékszem...) ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4752) Skynet258 válasza MaciG (#4750) üzenetére


Skynet258
veterán

Több napi használat után még inkább erre a következtetésre fogsz jutni ;)

https://geekpulse.hu

(#4753) PazsitZ válasza MaciG (#4750) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem is.
A firefox igazi előnye/erőssége viszont a rengeteg kiterjesztésben rejlik szvsz. [link]

- http://pazsitz.hu -

(#4754) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Van egy nagy problémám.
Rákerestem ma a boot.ini kifejezésre a címsorban (tehát beírtam simán), majd kiírta, hogy ilyen oldal nem található, mert internetcímnek vette. Igen ám, de azóta nem tudok keresni a google-ben. Beírom amit szeretnék, de csak tölt és tölt és tölt.....és semmi eredmény, holott máskor pillanatok alatt behozott millió oldalt is.
Ez először Mozillánál jelentkezett, most már IE-n sem tudok keresni. Néha úgy működik, hogy lekapcsolódom, meg vissza, de hát ez így nem állapot. :( :((( :O Sütiket töröltem.
Mit lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#4755) r-stones


r-stones
csendes tag

Sziasztok,

Mac OSX.10.5.4 alatt a FF 3.0.1 alatt a Prohardver fórumai rosszul jelennek meg.
Van valami ötletetek, miért?
Safari alatt jó!

Viszont másik XP-s gépemen ugyanúgy rossz! Az is FF 3.0.1, IE alatt ott is jó!

[link]

Köszi, r-stones

r-sones

(#4756) Integra


Integra
titán

hova van rejtve az ff temporary letöltött foldere?
ha megnéztél egy videót ami oldalba van építve akkor azt hova töltötte le pontosan?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4757) MaciG válasza Wolverine (#4751) üzenetére


MaciG
addikt

Hogy hol? :F

BANZAII

(#4758) PazsitZ válasza Integra (#4756) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha jól tudom ide: C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profile\Cache\

(#4757) MaciG: nálam ez pl. nincs a statusbar-on.
De ha jól sejtem az eszközök/beállítások/tartalom/nyelv -nél kell beállítani a hu-hu -t

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4759) Integra válasza PazsitZ (#4758) üzenetére


Integra
titán

ez megvan, az a bajom, hogy a fileok amiket itt találok mind kisebbek mint aminek lenniük kellene:( megy weboldalba épített videó ami 20 perc, az nem 30 mb :(
én meg a videót akarom kihalászni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4760) PazsitZ válasza Integra (#4759) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor az alap temp könyvtárban nézd meg C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Temp\
Youtube-ról pl. oda rakja.
De ha youtube: [link]
Itt sok oldalról elég megadnod a linket: [link]

(#4762) Wolverine: Nálam pl. nincs ilyen a statusbaron. Lehet kiszedtem :F ?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4761) Skynet258 válasza Integra (#4759) üzenetére


Skynet258
veterán

Asszem van valami faszányos kieg, amivel le tudod menteni a videókat (youtube-ról például), de nem ugrik be a neve... valaki biztos használja ;)

https://geekpulse.hu

(#4762) Wolverine válasza MaciG (#4757) üzenetére


Wolverine
félisten

Alul a Tálca felett van a böngészőablakodban a statusbar, azon kell lennie egy alapból en-us vagy us jelzésnek... Jobb klikk és állítsd hu-ra.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4763) Integra válasza PazsitZ (#4760) üzenetére


Integra
titán

downloadhelper-rel úgy tűnik megy, bár még tanulgatom... :)
thx!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4764) Traxx


Traxx
őstag

Felteszem ismét, hátha :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4765) Integra válasza Traxx (#4764) üzenetére


Integra
titán

ez nem az adott webmail-ed beállítási opciója?
én gmail-t használok, abban mai napig működik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4766) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. A flock2t használom, ami a FF 3ra épül.. Iwiwes képeken egyszerüen jobb egérgombal nem jelnik meg a kép mentése menü.. Ez FF ba is gy van iwiwnél??? Operába anno ctrl+ráklikk és le is volt mentve..

(#4767) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

az rss-ek kozott az origo idojarasa mindig ugy nez ki, mintha egyszer mar megneztem volna, de nem
ez mitol van?

(#4768) chungee


chungee
addikt

HELP!!!
Eltűnt az állapotsorom. Hogy tudom visszahozni:F

(#4769) Kicsirics77 válasza chungee (#4768) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nézet-->állapotsor mellett pipa

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4770) chungee válasza Kicsirics77 (#4769) üzenetére


chungee
addikt

Jaj télleg :) THX!!

(#4771) 9CS válasza Calibos (#4363) üzenetére


9CS
senior tag

Nálam is előkerült az a probléma, hogy a FF3 100%-ig terheli a processzort. De megoldást nem találtam (az előzmény az utolsó ilyen jelegű gond, de ott sem volt megoldás). Annyit sikerült megállapítani, hogy ha az Add-on-ok között a S. Flasht letiltom, akkor helyre áll a normál procihaszálat, de sajnos vannak oldalak amikhez kell a flash.

Kipróbáltam letöröltem a falsht újratelepítettem az eredmény ugyanaz. Letöltöttem az Adobe Flash eltávolítóját, majd azután új telepítés, az eredmény ugyanaz. Majd letöröl, fel a 10-es béta, és szintén ugyanúgy 100% processzor használat.

példa oldal

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4772) Skynet258 válasza 9CS (#4771) üzenetére


Skynet258
veterán

Az általad linkelt oldalon nekem átlagosan 10% a proci terhelése, amikor belegörgettem összevissza, akkor a csúcs 36% volt, de ez egyből visszacsökkent, tehát csak 1 másodpercig volt ennyi az érték.
Adatok (hátha hasznos): FF 3.0.1, T5450-es proci, oprendszer Vista.

https://geekpulse.hu

(#4773) 9CS válasza Skynet258 (#4772) üzenetére


9CS
senior tag

Köszi!

Flash-ből melyiket használod? (gondolom be van kapcsolva, különben nincs menü) Az oldal mindegy mi, ha flash van, de itt kikerülhetetlen, azért ezt linkeltem.

(FF ugyanaz nekem is, proci egy 3 GHz cerka, de nem gondolom, hogy erőgép kéne egy kis menühöz.)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4774) Radeon_5 válasza 9CS (#4771) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Nekemis előjött a probléma. Leszedtem minden addon-t, és így talán ritkábban csinálja :S :F
Fent voltak:
-Download statusbar
-Flagfox
-Oldbar
-és még showIP vagy vmi hasonló
Régebben volt ez a para, leszedtem ezeket, így egy idő után nem volt gond, ezen felbátorodva felraktam újra a kiegészítőket, erre megint leterhelte a procit.
De lehet hogy tényleg a Flashtől van, egyszerűen nem vágom :(

Son of a Bit

(#4775) 9CS válasza Radeon_5 (#4774) üzenetére


9CS
senior tag

Nekem az a baj, hogy nem is tettem fel semmit extraként, csak azok vannak amik kellenek. Add-on-okban az extensions teljesen üres, themes alap, pluginek között meg csak a szükségesek (flash, acrobat, java ilyenek).

De próba képen letiltottam végig a plugineket, de a flashnél egyből kiderült, mert ahogy kinyomtam, egyből leesett a procihasználat. Aztán vissza kapcsolgattam mindent kivéve a flash és akkor jó volt, vissza flash proci-> 100%.

[ Szerkesztve ]

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4776) Skynet258 válasza 9CS (#4773) üzenetére


Skynet258
veterán

A Flash verzió egészen pontosan: 9.0.124.0 Ugyanez van most is az Adobe oldalán egyébként. A 3 gigás cerkának azért valóban nem kéne megártania egy kis flashnek szerintem sem, viszont érdekesség: a notimban gyárilag 1.86-os cerka volt, és a flash tartalmú oldalak rohadtul szaggattak FF3 alatt. Aztán kicseréltem a procit a T5450-esre, és azóta minden gördülékeny...
Nem tudom, lehet, hogy az FF3 flash kezelése nem éppen baráti a cerka procikkal?
Nekem ez így ebben a formában kicsit erősnek tűnik, de ahogy most így hasonlítgatunk, eléggé hasonló jön le :F

https://geekpulse.hu

(#4777) Laslow válasza 9CS (#4771) üzenetére


Laslow
senior tag

Nálam a linkelt oldalra konstans 60% körüli procihasználatot ad a FF3. Sempron 2600+.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4778) Skynet258 válasza Laslow (#4777) üzenetére


Skynet258
veterán

Hmm, ez is elég sok... Jöhetne még valaki kórós procival, ha neki is alacsony, akkor már előrébb lennénk (core2duo: normál használat vs cerka, sempi: elég magas).

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#4779) 9CS válasza Skynet258 (#4776) üzenetére


9CS
senior tag

Azt a flasht is kipróbáltam, mivel azt adja fel valóban eredetileg is az adobe oldala. Viszont közben kollégám azt mondta, hogy az egy ilyen proxy és flash együttesének a „hibája”, ennek érdekében holnap lehet viszek notit, és megnézem mi az igazság, mert nagyon dühítő.

Másik gépen: Athlon BE-2350 „tesztoldal” nyitva kétszer + ezaz... Firefox prociterhelése 15%-25% között ugrál(, de az órajel is 1800-2100 között a Cool & Quiet miatt).

Mindenesetre érdekes ez a nagy szórás a gépek között.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4780) Eagle16 válasza Skynet258 (#4778) üzenetére


Eagle16
addikt

E2140@2666Mhz görgetés közben 6%-os procihasználat.
ÉS FF3.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4781) Radeon_5 válasza 9CS (#4775) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hm, köszi az 5letet, az első tesztelgetés után úgy tűnik, nálam is a Flash a ludas..
A francba! FF2-nél sosem volt iylen gond. Sőt, most egy jó ideig (1hónap) a FF3-al sem, most viszont megint előjött. Ez amúgy közismert gond a Mozillánál vagy még nem? Jó lenne kijavítani sürgősen mert elég gáz ez így :((
Ja a konfigom amúgy egy Asus noti, 1.86GHz Mobil Penti (Centrino), 1,5GB DDR2 533MHz, 80GB 4200rpm SATA, Mobility Radeon x700.

Son of a Bit

(#4782) Eagle16 válasza Eagle16 (#4780) üzenetére


Eagle16
addikt

Ha megnyitom háromszor, akkor lesz 20%-os a terhelés.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4783) Skynet258 válasza Eagle16 (#4780) üzenetére


Skynet258
veterán

Ez meg szintén alacsony lett... Annyira nem értek a programozói részéhez a dolognak, de az elképzelhető, hogy az új flash-t (vagy az FF3 flash kezelését) core2 procikhoz lövik be? Mondjuk ez elég meredek lenne, mert azért szerintem egy flash-t tartalmazó oldal megjelenítéséhez nem feltétlenül szükséges két mag. :F Vagy csak szimplán elkúráltak valamit :D Vélemény?

https://geekpulse.hu

(#4784) Eagle16 válasza Skynet258 (#4783) üzenetére


Eagle16
addikt

Hát sajnos én sem értek hozzá.
De rosszul mondtam, feladatkezelővel nézve 20%-os a használat görgetés közben, de azért még ez sem 100%. (és ez volt a max., ezt is akkor mértem mikor össze-vissza görgettem)

A három oldal egyszerre maradt 20%.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4785) rpeter


rpeter
csendes tag

Halihó!

Már egy ideje használtam asztali gépemen (Windows xp sp2) az új Firefoxot 3.01, meg is szerettem, így hát amikor megjött a laptop, nem is vesződtem explorer-rel, rögtön feltelepítettem a rókát. Aztán mindenféle patcheket telepítettem (Vista home professional 32bit sp1, teljesen naprakész), és előjött egy felettébb kellemetlen probléma:
Egy darabig minden probléma nélkül működik az internet, majd egyszer csak fogja magát és nem működik tovább, azaz nem jelenít meg új oldalakat, és az internet explorer-rel sem jön be semmi... Viszont az msn, skype, meg minden más program működik tovább, csak ha kijelentkezem már nem tudok visszalépni... A firefox.exe pedig kifagy és a feladatkezelő sem tudja leállítani. Reset után minden tökéletesen megy...
Keresgéltem az interneten egész nap, a probléma sokaknál megjelent, de sehol nem tudtak rá konkrét megoldást írni. Annyira már rá sikerült jönnöm, hogy talán valami bővítmény okozhatja a probléműt, miután az "internet explorer bővítmények nélkül" fantázianevű böngészővel a probléma után is tudok netezni, egészen addig, amíg több tab-ot nem kezdek el használni, akkor aztán ott sincs se kép se hang...

Az lenne a nagy kérdés, hogy találkozott-e valaki ezzel a problémával, és ha igen meg tudta-e valahogy oldani?
Válaszokat előre is köszi

Rákerestem a ph fórumban nem találtam semmi ilyet, ha már volt a kérdés bocs

(#4786) 9CS válasza 9CS (#4779) üzenetére


9CS
senior tag

A proxy mögötti flash problémát kizárhatjuk, most megnéztem egy 1.4-es Centrinos notin, és PH + Viz-Part (a linkelt oldal) ha nyitva van, akkor a proci terhelés 99% - 100%. :( Szóval vagy az oldal van rosszul megírva, vagy a flasht tényleg rosszul kezeli a Firefox.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4787) Laslow válasza 9CS (#4786) üzenetére


Laslow
senior tag

Én sem vagyok proxy mögött. Letiltva az swf fájlokat az oldalon már csak 10% körüli a cpu-usage. De mondjuk az se normális, aki flashel teleaggatja az oldalát...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4788) PazsitZ


PazsitZ
addikt

A múltkor szórakoztam a ph oldalán a betűk kicsinyítésével nagyításával. Azóta viszont amikor egy forum oldalt megnyitok, betölti, majd rálépek arra a fülre átméretezi egy picit.
Tehát alapból kisebb méretre tölti be (de csak minimálisan), aktívvá téve pedig széthúz rajta picit. Elég zavaró dolog. Nem tudja valaki hol lehetne ezt megszüntetni? :( :F

Bár van egy korábbi mentésem a profilomról, nem szeretnék mindent felülírni, tehát az is elég infó lenne, hogy emly profilfilet kell visszaállítanom.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#4789) Tele von Zsinór válasza PazsitZ (#4788) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

about:config - browser.zoom.siteSpecific - legyen false

(#4790) PazsitZ válasza Tele von Zsinór (#4789) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tényleg ez true értéken van, de most már nem állítom át, mivel tegnap este sikerült valahogy helyreállítanom.
A múltkor kicsinyítettem rajta, így megpróbáltam az ellenkezőjét. Eléggé felnagyítottam majd vissza és azóta helyreállt.

- http://pazsitz.hu -

(#4791) Bibby


Bibby
addikt

Hol kell állítani hogy hány "előzmény" jelenjen meg a címsorban, az alap 12 helyett? Az istenért se találom, tiszta idegbeteg vagyok tőle.

Ελευθερια η θανατος

(#4792) Tele von Zsinór válasza Bibby (#4791) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

about:config - browser.urlbar.maxRichResults

(#4793) etelek


etelek
csendes tag

Sziasztok!

Milyen kiegészítőt kell telepítenem, hogy letudjam játszani a telesport.hun lévő videókat?
A firefox nem ajánl fel semmit hogy hiányzik ez meg ez a kiegészítő vagy activex vezérlő.
Ez van

(#4794) Lenry válasza etelek (#4793) üzenetére


Lenry
félisten

media player plugint

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4795) etelek válasza Lenry (#4794) üzenetére


etelek
csendes tag

köszönöm

(#4796) Troy.


Troy.
addikt

Lehet lapokat tiltó listára tenni?

[ Szerkesztve ]

.

(#4797) PazsitZ válasza Troy. (#4796) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link]

- http://pazsitz.hu -

(#4798) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Amióta a legújabb van fent, azóta 3-4 -szer esett össze a program. Böngészgettem és egyszer csak kilépett és kiírta, hogy összeesett a program. :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4799) Troy. válasza PazsitZ (#4797) üzenetére


Troy.
addikt

Sejtettem, hogy valami kiegészítővel lehet ezt elérni. Azért köszönöm, ez sem rossz!
üdv

.

(#4800) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

[FLAME]k.va flash!!
ezt nagyon elbaltázták, nem azért de én már azon filozok hogy visszarakom a ff2-t.
hagyján hogy néhány oldalnál elszáll a proci, de hogy 10ből 5ször 2másodperc után leáll minden streamelt video, és semmit se tudok nézni az már tényleg nagyon gáz. csak a restart segít, az sem mindig VAzeeeeee
[/FLAME]

bocs, de mindent próbálgattam már és elegem lett belőle :W

Son of a Bit

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.