Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) 7 válasza WonderCSabo (#4150) üzenetére


7
addikt

A link azért az, ami, mert ez már a második nyitás. Nem a verziószámot követi. :)

(#4152) Bali27


Bali27
addikt

Hát igen.. A PH Firefoxos oldala van nyitva egyedül, előtte nem néztem semmi mást, kb 10 perce kapcsoltam be a gépet.. Már a Firefox.exe 96mb memóriát eszik meg..

[ Szerkesztve ]

(#4153) localhost válasza Bali27 (#4152) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Reggel óta nonstop Firefox, 4 fülön lapok = 52 MB

AdBlockPlus kiegészítőt használok!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4154) WonderCSabo válasza 7 (#4151) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja értem. :)

(#4155) Bali27 válasza localhost (#4153) üzenetére


Bali27
addikt

Igaz nekem 64 bites Vistám van, de tegnap raktam ujra az egészet. Még a FF on kivül semmilyen böngésző nem volt fent, most per pill 3 lap van megnyitva, 106 MB

(#4156) concret_hp


concret_hp
addikt

biztos kérdezték már 170szer, de had ne keressek vissza :)

hogy lehet meghekkelni, hogy a reklámokat blokkolja a firefox? nem a felugró ablakokra gondolok, hanem az oldalakon levő mindenféle villogó sz@rokra :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4157) Gambit válasza concret_hp (#4156) üzenetére


Gambit
őstag

A flash alapúakat Flashblock-kal, minden egyebet AdBlock-kal, vagy AdBlock Plus-szal. (Ezek kiterjesztések, ha nem lenne világos. :) )

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4158) Bali27


Bali27
addikt

Leszedtem egy Malware irtót.. Operával több hónap alatt öszejött kb 2 malware, 2 nap alatt a FF3 at használva 213db-ot irtottam le..:( Tényleg lehet benne valami hogy az Opera a legbiztonságosabb.. Viszont az Iwiwet, meg Darksideot a FF jobban kezeli. Ezeknél gyorsab..

(#4159) Gambit válasza Bali27 (#4158) üzenetére


Gambit
őstag

Úristen, te milyen honlapokon mászkálsz, hogy 2 nap alatt 213 vírust akar lerántani a géped? :Y

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4160) Bali27 válasza Gambit (#4159) üzenetére


Bali27
addikt

Me, erről van szó.. Hanem hogy O val ilyen nem volt.. Amugy 1-2 warez, iwiw, meetyourmessenger, 1-2 magazin, roigo stb.. Totál átlagoson.
Meg most épp beszart a bill kezelés FF be.. kb 2 perce.. A Home-gombal elvileg az oldal tetjére kelett volna ugrani, a del-lel meg le.. Kb 2 perce mind2 vel a lap aljára ugrik..:( Mondom csont uj rendszer meg minden.. FFot se nyomtam teli minden szutyokkal..

(#4161) Bali27


Bali27
addikt

Ok.. a Home stb megoldódott.. Volt egy restart...:( De valami nincs rendbe...:(

(#4162) Winner_hun válasza Bali27 (#4160) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg próbáld ki ezt a kiterjeszést, nem kell home meg egyéb gomb a navigációhoz;)

Scrollbar Anywhere

Az egérrel bárhol lehet scrollozni egérgörgő nélkül. Több féle képpen is használható, a böngészést jelentősen képes meggyorsítani, ha egy oldalon sok szöveg, kép, vagy bármi más van, nem kell az egeret a gördítősávra vinni, elég kattintani az oldalon és húzni az egeret.

Scrollbar Anywhere beállítások

A négyféle beállítás, fentről lefelé:
- úgy működik az egér, mint az Acrobat Reader-ben
- oldal görgetése az egér mozgásával ellentétes irányba
- az egérmutató átváltozzon-e egy kézzé az oldal görgetése közben
- görgetés folytatása az első alkalommal történt egérgomb felengedése után is

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4163) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#4119) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Kipróbáltam anno, de eztán elkezdett crashelni, szóval inkább vissza és várás :)

(#4164) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#4163) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néhány verzióval valóban voltak gubancok, nekem a flashgot 0.9.4 omlasztotta össze, erre biztosan emlékszek. Meg a PicLens valamelyik verziója, arra már nem emlékszek. Minden esetre azóta nincs gondom vele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4165) Tele von Zsinór válasza Bali27 (#4158) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Milyen malware irtót? Kb. miket talált? Mert nekem 3 év alatt nem jött össze ennyi, mióta FFt használok. Remélem, van valami tűzfalad meg vírusirtód.

(#4166) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#4164) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Azért még kivárok egy kicsit :)

(#4167) cor válasza Winner_hun (#4085) üzenetére


cor
őstag

:R
kösz, az abp kavart be, de h miért :F
mostmár jo minden, mégegyszer köszi :)

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#4168) concret_hp válasza Gambit (#4157) üzenetére


concret_hp
addikt

:R
thx

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4169) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Ebben a Firefox3-ban ,hogy hozom elő a kedvenceket? :F Bocs a hülye kérdésért,de eddig IE-t használtam csak gondoltam most kipróbálom ezt is

BANZAII

(#4170) Veyron


Veyron
tag

Üdv!
Volna egy olyan gondom bajom, h egy hétig nem voltam gép előtt és a mai nap vettem észre h az összes kedvencem eltűnt.Megnéztem a profile-ba és ott a bookmarks.html-re rákattintva csak linekeket dob fel, h kiegészítők letöltése stb..Nem értem h hova tűnhettek a kedvencek, munkámhoz szükségem lenne pár elmentett oldalra amit nem volt egyszerű megkeresnem.Ha vki segítene nagyon megköszönném! :R

(#4171) Gambit válasza Veyron (#4170) üzenetére


Gambit
őstag

Melyik FF-ről van szó?

FF3-ban van olyan, hogy Könyvjelzők kezelése (Ctrl + Shift+ B), és itt van egy olyan, hogy Importálás és mentés.

Itt aztán megpróbálhatsz egy Visszaállítást, vagy HTML importálását. Valamelyiknek működni illene.

Szerk: Azt nem tudom, hogy a kettesben pontosan hogy van, de lehet, hogy ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4172) Gambit válasza MaciG (#4169) üzenetére


Gambit
őstag

Ezt a kérdést nem igazán értem. De ha a kedvencek alatt a könyvjelzőket érted, akkor a Könyvjelzők menüvel. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4173) Veyron válasza Gambit (#4171) üzenetére


Veyron
tag

Letöltöttem az FF3-at. És megpróbáltam importálni a bookmarks.html-t de minden általam elmentett oldal hiányzik. :O Előtte nem tudom milyen volt FF volt.A visszaállításnál meg json fájltípust kellene kiválasztanom de nem tudom, h mi az vagy hol keressek ilyet.

(#4174) MaciG válasza Gambit (#4172) üzenetére


MaciG
addikt

Kedvencek alatt azt a kis sárga csillagot értem, ami IE-ben van, és ha rányomok akkor bal oldalt bejönnek azok az oldalak amiket én hozzáadtam a kedvencekhez :K

BANZAII

(#4175) Veyron válasza Veyron (#4173) üzenetére


Veyron
tag

Rákerestem erre json-re és a FF könyvtár moduls mappában volna ilyen csak a visszaállításnál meg nem ismeri fel :O Teljes a tanácstalanság

(#4176) Gambit válasza MaciG (#4174) üzenetére


Gambit
őstag

Ctrl + B -vel próbálkozz, ugyanaz a hatás. ;)

Veyron: Nekem sajnos nincs több ötletem, majd hátha jön valami nagyobb szaki.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4177) lsc válasza MaciG (#4174) üzenetére


lsc
nagyúr

Gambit jól mondja , az az ff-ben a könyvjelzők .

Az élet kegyetlen .

(#4178) MaciG válasza Gambit (#4176) üzenetére


MaciG
addikt

Okés megvan. Köszi :R Látszik eddig még nem használtam :DDD

BANZAII

(#4179) Dundy válasza Veyron (#4170) üzenetére


Dundy
tag

Szia!

Nem tudom a választ, de azt tudom, hogy ha visszaolvasol látni fogod, hogy sokan kérdezték ezt és kaptak is rá választ.

Nekem ilyen problémám nem volt (Foxmark-ot használok könyvjelző szinkronizálásra), ezért nem tudom megmondni, mi volt a megoldás, de azon a napon, amikor az FF3 kijött nagyon sokan panaszkodtak ugyanerre és úgy emlékszem, hogy sikerült megoldják.

Bocs, hogy csak ezt tudom most javasolni, de olvass vissza jópár napnyit. ;)

(#4180) Gambit válasza Veyron (#4175) üzenetére


Gambit
őstag

Dundynak igaza volt, én meg megtaláltam a kérdéses beszélgetést.

Valószínűleg neked is megsérült a html file, azért nem lehetett olyan könnyen visszaállítani.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4181) Tele von Zsinór válasza Veyron (#4170) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A profilod mappájában (start>futtatás:"%appdata%\mozilla\firefox\profiles", és utána valami.default) van egy bookmarkbackups mappa. Ebből a dátum szerint legfrissebbet próbáld importálni, vagy esetleg a profilmappában levő bookmarks.html-t felülírni vele.

(#4182) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Első hozzászólás tegnapi nap folyamán frissült, lehet oda zavarni a népet az álatlános kérdésekkel:D És mindjárt fog még frissülni, tudom már, hogy mit hagytam még ki:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4183) Core2duo6600 válasza Jim Tonic (#4071) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam 70 mega alatt volt

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4184) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
Tegnap kérdeztem hogy ha a firefoxrol mentést akarok csinálni akkor mit kell kimenteni.. ez volt a válasz..:
C:\Documents and Settings\...\Firefox\Profiles\cy3lyps8.default\urlclassifier3.sqlite-journal
C:\Documents and Settings\...\Firefox\Profiles\cy3lyps8.default\urlclassifier3.sqlite

Igen ám, csak én most látom hogy Vistánál nem teljesen igy van.. A document..and settngsen belül van : Local, LocalLow, és Roaming.. Az egyikben a profiles 90, a másikban 18, hamadikban meg nincs semmi mozzilás cucc.. Nekem az kell hogy a letöltött beépülők, és a beálításaik is megmaradjanak...

(#4185) Bali27


Bali27
addikt

Ja a 90 mega a cache.. 1000sorry.. De ha a 18 megát kimásolom akkor a plugonek meg mindent ugy visszaállít ahogy volt?

(#4186) Bali27


Bali27
addikt

Tudtok adni valami jó jelszókezelőt? A Sixper vagy mi nem igazán vált be, mert van benne egy olyan ami kellene (amugy is) hogy pl beirom az email cimem első betűjét ő meg kipótolja.. No ez a Sixpperrel nem jött össze...

(#4187) Gambit válasza Bali27 (#4186) üzenetére


Gambit
őstag

Nem tudom, erre gondoltál-e, de talán a Secure Login valami ilyesmit tudhat.

Esetleg jó lehet még a Passguard Login Manager

Vagy a HandyPassword Toolbar, de ezt még nem upgradelték FF3-ra.

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4188) Tele von Zsinór válasza Bali27 (#4184) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

a %appdata%\mozilla\firefox mappát mentsd el (futtatásba beírva megnyitja!)

(#4189) Tele von Zsinór válasza Bali27 (#4186) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Semmi köze a firefoxhoz, de én a KeePass n. progit használom hosszú ideje.

(#4190) Geli


Geli
senior tag

wáá hol lehet kikapcsolni az ff3-ban, hogy amikor elkezdek beírni egy címet akkor nem csak a szó eleji egyezéseket listázza, hanem bármilyen egyezést??

(#4191) anaqer


anaqer
veterán

Első HSZben nemigen találtam ilyesmire linket, about:config sem segített, és google is csak beta-s bugreportokat dobott ki, tehát akkor felteszem:

FF3ban a visszagombhoz tartozó kis legördülölistás nyilacskát hogy' a viharba lehet elővarázsolni? Forwardhoz bezzeg van, de azzal nem vagyok kisegítve... kipróbáltam pár másik témát is, de eddig mindnél hiányzott a pulldown... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4192) Gambit válasza anaqer (#4191) üzenetére


Gambit
őstag

Érdekes, nálam is csak egy olyan nyilacska van, de az jó az előrelépésekhez is, meg a visszalépésekhez is. Ki van emelve, hogy hol tartasz, és eldöntheted, hova akarsz ugrani.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4193) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Az IE-ből az oldalakat amit ott hozzáadtam a kedvencekhez, azt valahogy át lehet importálni a Firefoxba?

BANZAII

(#4194) Gambit válasza MaciG (#4193) üzenetére


Gambit
őstag

Ctrl + Shift + B, aztán Importálás és mentés / HTML importálása Itt a legfelső bütyök a IE kedvenceket fogja beimportálni a könyvjelzőidhez egy külön mappába.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4195) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon tetszik az első! Grat srácok!

(#4196) MaciG válasza Gambit (#4194) üzenetére


MaciG
addikt

Megvan, de most még mindig nem oké minden, mert pl. ide PH-ra nem tudok vele beloginolni :F Beírom az adatokat, jön a menü, hogy továbbitunk, de nem jelentkezik be

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#4197) anaqer válasza Gambit (#4192) üzenetére


anaqer
veterán

de az jó az előrelépésekhez is, meg a visszalépésekhez is.

Köszi, valamennyire tényleg működik... mondjuk nehezen érthető, hogy erre miért nem lehet egy változót odakurtítitani, hogyaszongya: 0 = new world order, 1 = business as usual... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4198) Gambit válasza MaciG (#4196) üzenetére


Gambit
őstag

Gondolom a jelszókezelőre gondolsz. Sajnos én nem használok ilyet, úgyhogy csak azt tudom javasolni, próbálj ki egy másikat is a listából.

anaqer: Hát igen, kicsit szokatlan ez így, de végülis van benne logika. Minek 2 nyíl, ha egybe is meg lehet oldani. Majd megszokod. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4199) Tele von Zsinór válasza MaciG (#4196) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Töröld a sütiket.

(#4200) Lejszi


Lejszi
senior tag

Letöltöttem ezt a portable FF-ot, ami az #1 HSZ-ben volt és mikor el akartam inditani akkor ezt a hibauzenetet kaptam, mi lehet a baj?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.