Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) SLV23 válasza canniball (#3500) üzenetére


SLV23
csendes tag

Jó értem. De akkor az összes alkalmazás kényszerítve van a leállásra, de hogy miért csak a Firefox az, amelyiknek ez gondot jelent.

(#3502) canniball válasza bandus (#3497) üzenetére


canniball
nagyúr

Lapok kezelése: Tab Mix Plus.

Belép(tet)és valami jelszó-managerrel (pl. Secure Login).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3503) canniball válasza SLV23 (#3501) üzenetére


canniball
nagyúr

A munkamenet-kezelőnek valószínűleg nem elég az az idő, amit ilyenkor kap. (Próbáld ki: megnyitod a Feladatkezelőt, bezárod a FF-t és a Feladatkezelőben még pár másodpercig azért ott teker a róka...) Egyébként nem csak neki gond, pl. a Wordnek is az lehet...
Próbáld ki a Session Managert...vagy inkább javasolnám a hibernálás használatát... :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3504) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

FF alá kéne valamilyen nagyon jó web-print kiterjesztés, amivel lehet a nyomtatási képet szerkeszteni, mit nyomtasson, mit ne....

Canon-nak volt régen ilyen feltelepült alkalmazása: Canon easy webprint. Mostaniakhoz már nincs ilyen, valami kéne helyette. Nagyon jó volt, nyomtatási képet lehetett szerkeszteni, meg mindent amit akartál (anélkül hogy elmentetted volna weblapot, vagy word-be vágtad volna....)

thx

free your mind

(#3505) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre több olyan oldallal találkozom, aminek nem képes a rendes megjelenítésére a Firefox. Csúcsára állított fekete színnel kitöltött négyzetek vannak fehér kérdőjelekkel a közepükön bizonyos karakterek helyett. Mit kell feltelepítenem, hogy a Firefox normálisan jelenítse meg ezeket az oldalakat?
Előre is köszönöm a segítségetket!

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#3506) canniball válasza piadex2 (#3505) üzenetére


canniball
nagyúr

[link] :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3507) piadex2 válasza canniball (#3506) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Köszi, de hol van a "menü" amiről beszél? (Meg persze az összes többi (menü-View-Character encoding).)
Itt nálam olyan van, hogy fájl, szerkesztés, nézet, előzmények, könyvjelzők, eszközök, súgó.
Ezekből melyik?
Kösz előre is a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#3508) PazsitZ válasza piadex2 (#3507) üzenetére


PazsitZ
addikt

A nézetben találod a karakterkódolást.

- http://pazsitz.hu -

(#3509) sonar válasza Jazz (#3504) üzenetére


sonar
addikt

Talán ez: mPrint
Mivel még kisérleti a plug-in előbb regizned kell.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3510) Jazz válasza sonar (#3509) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi!

És akkor még valami nyagyon jó nyomtató program kéne, a feltelepített canon progin túl.

Konkrétan: Van 500 oldalnyi szöveg. Én kétoldalasban oldalrendezéssel (egy lapon négy oldal) szeretnék nyomtatni, és mind a két oldalára.
Eddig még nincs is gond mivel Canon nyomtató progi tud ilyet rendezni. A gondd csak azzal van hogy ha a kétoldalas be van kapcsolva, a csutka fekete szöveget is a színes tintákból rakja össze. egy szerűen ilyen *-ul van megírva a program, gondolom direkt (jobban fogy a tinta), és ezt a sehogy sem tudom kijátszani, még akkor se ha Adobe-ban beállítom hogy színek nyomtatása feketével, vagy nyomtatókezelő progiba hogy szürkenyomtatás. Még úgy se hogy "külső" lapadagolás van és én fordítom meg a lapot.

Ezt úgy lehetne kijátszani hogy először kinyomtatom az egyik oldalakat, majd a másikakat. Csak hogy egy lapon 4... oldal van. Így egyesével kéne kinyomni (először: 1-2-3-4, 9-10-11-12,....). De még ezzel se lenne gond, de adobe-ban (profess.) nem lehet beírni felsorolás szerűen a nyomtatandó oldalak számát! (még ha lehetne is, egyesével beírni 500-ig...)

Tehát egy ilyen kezelő program kéne, amivel bármilyen igényt megtudok oldani. Plottoló programok ilyenek azt hiszem, ami profi, amivel nem a nyomtató progit, vagy Firefox nyomtató opcióját használod, hanem mindent ezen keresztül nyomtatsz, szerkesztheted...

thx! :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3511) Jazz válasza Jazz (#3510) üzenetére


Jazz
veterán

jaj, ez rossz helyre ment....milyen program ami...-be akarta..

free your mind

(#3512) siriq


siriq
őstag

Hali

Akinek olyan problemaja van hogy a flash nem megy, akkor kiprobalhatja azt amit en.
Uninstall firefox. Ezutan torol a firefox konyvtar teljesen. Install(en spec. 3.0-t raktam fel). Ezutan elindit es elmesz a youtube oldalara. Ott kivalasztatsz egy videot(ha az oldalon nem latod meg a plugin installalasra mutato szoveget) es felrakod. Mas flash plugint messze elkerulni(Miutan leszedted az adobe-t es muxik).(amugy a baj az hogy sok fele flash plugin kerul bele a firefoxba aztan ez okozza az egesz gubancot)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#3513) siriq válasza siriq (#3512) üzenetére


siriq
őstag

Ennel egyszerubb az ha mar meg van valahol a npqtplugin.dll file. Ilyenkor csak siman friss install firefox (elotte letorol konyvtar ha maradt) es bemasolod a plugins konyvtarb az emlitett file-t. Nekem igy gond nelkul muxik vegre valahara a flash.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#3514) concret_hp


concret_hp
addikt

fullos reinstall volt.
azóta ha egy linken egy kép van, akkor azt írja a következő kép nem jeleníthető meg mert hibákat tartalmaz

ezzel mit lehet csinálni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3515) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Van valami ötletetek arra, h a FF miért így jeleníti meg a PH-t (fórumtól elkezdve, minden ilyen formában jelenik meg)? Logout, Mobilaréna teljesen jól működik.
[L:www.dnipower.extra.hu/ph.png][link][/L] (valamiért nem illeszti be rendesen a linket, több próbálkozásom ellenére)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3516) canniball válasza dni (#3515) üzenetére


canniball
nagyúr

Esetleg ezért?

"valamiért nem illeszti be rendesen a linket..."
Lehet, hogy a http:// hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3517) dni válasza canniball (#3516) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm, most már jó!

(#3518) concret_hp válasza concret_hp (#3514) üzenetére


concret_hp
addikt

up :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3519) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok!

Egy apró, de kellemetlen problémám lenne: korábban írtam már, hogy eltüntettem véletlenül a GO-button-t a címsorból. Azóta érkezett egy megoldás a visszahozására, de ez csak addig tart, amíg ki nem lépek a Firefox-ból. Amúgy ez lenne az alapértelmezett beállítás, de most egyéniként mindig bekapcsolva jön elő:

browser.urlbar.hideGoButton True.

A kérdésem: Ha átállítom False-ra, hogyan tudnám elmentetni a Firefox-al ezt a beállítást? Hogy minden induláskor False legyen az érték? :F

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3520) sbazsi


sbazsi
veterán

Van egy kis gondom, lehet más is találkozott már vele.
Firefox alatt prohardver forumban, ha belépek, és kiválasztok egy témát, nem jelenik meg egy topic cime sem. Ha Shift+F5-tel frissítek, akkor megjelenik.
Majd belépek egy topicba, és a hozzászólások nem a helyükön vannak, hanem jobboldalt, a kedvencek alatt lévő hírdetések alatt. Szintén Shift+F5, és helyre kerül

Internet explorer alatt ugyanaz. (csak shift helyett ctrl+f5)

bármi ötlet?

(#3521) Winner_hun válasza sbazsi (#3520) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vodás net baja, fórumozz gamepod alól pl.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3522) Pubszon válasza Winner_hun (#3521) üzenetére


Pubszon
veterán

A vodás neten nekem is szar volt, gamepod megoldotta, de amugy is azt használom, csak az a baj hogy apróhírdetés nincsen alatta. :(

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3523) nofi


nofi
őstag

Üdv!

Ma kipróbáltam a Firefox 3 RC1-es változatát. Elsőre nagyon tetszik, de nem lehet valahogy a kiterjesztéseket elindítani vele? :F Igazából csak egy gmail-es kliens lenne fontos, a többi nem lényeg

Xbox GT: nozsolt

(#3524) canniball válasza nofi (#3523) üzenetére


canniball
nagyúr

Levelezésre ott a Thunderbird. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3525) nofi válasza canniball (#3524) üzenetére


nofi
őstag

nekem csak annyi kell, hogy pár percenként ellenőrizze a fiókjaimat és ha kapás van szambázzon elő egy értesítő-kisablak :))

Xbox GT: nozsolt

(#3526) Winner_hun válasza Pubszon (#3522) üzenetére


Winner_hun
félisten

itcafé? logout?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3527) Winner_hun válasza nofi (#3523) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nightly Tester, de jelenleg nem lehet RC1-es FF-hoz feltenni, tedd vissza a kettes verziót, hogy fel tudd tenni. Vagy várj frissítésre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3528) nofi válasza Winner_hun (#3527) üzenetére


nofi
őstag

köszönöm!

Xbox GT: nozsolt

(#3529) Pubszon válasza Winner_hun (#3526) üzenetére


Pubszon
veterán

Azokat nem is használtam, mert a vodás netet is csak ritkán használom. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3530) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon szeretem a Kis Rókát, ez az alapértelmezett böngészőm. Viszont egy elég kellemetlen hiba kiküszöbölésére szeretném, ha javasolnátok megoldást.

A probléma az, hogy ha több oldalt megnyitok külön-külön lapfüleken, akkor a letöltési mappa ugyanaz mindegyik lapfülön, tehát külön-külön nem állíthatok be más-más helyet, hogy hova szedjen. Orvosolni lehetne valamilyen beállítással e problémát?

(A vicceket mellőzzük lehetőleg, nem olyan válaszokat várnék, hogy nyissam meg külön ablakban, hiszen pont ez a célom, hogy minél kevesebb "gomb" díszelegjen a tálcán...)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#3531) canniball válasza autosportos (#3530) üzenetére


canniball
nagyúr

Én Download Statusbart használok, az minden letöltés előtt megkérdi hova mentse. De mintha ezt kiegészítő nélkül is be lehetne állítani...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3532) Sianis válasza autosportos (#3530) üzenetére


Sianis
addikt

Eszközök - > Beállítások - > Főlap - > Letöltések -> Rákérdezés a fájlok letöltési helyére

Sianis

(#3533) Nyálnyók


Nyálnyók
csendes tag

Szijjasztok!

Én nem nagyon értek a gépekhez..mindig vki más csinálja meg nekem mert ha én nyúlok hozzá akkor tuti nagyobb lesz a baj mint korábban. Szóval nem rég lett ismét újratelepítve a gépem, ahogyan a Mozilla firefox is. És felmerült nálam egy olyan probléma hogy akármilyen webhelyre ahol kell jelszó mindig kiírja normális betűkkel nem pedig csillagokat ír ahoygan azt normál esetben kell, szóval aki tudja hogy hogyan kell kiállítani azt hogy kiírja a jelszavamat betűvel az írja le nekem hogy hol kell meg hogyan mert már kezd nagyon idegesítővé válni!!! :W :F :F

előre is köszönöm szépen! pussz

(#3534) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A Nightly Testerrel FF3 RC1-ben (is) igen sok kiegészítőt működésre sikerült bírnom. Namost a firefoxban egyszer véletlen rányomtan a verziószám ellenőrzést bekapcsolására, azóta nem akarnak működni. Nightly Tester Tool Lite volt fent, azóta az se megy, installálni se tudom. Feltettem a Nightly Tester Tool-t, azzal viszont nem megyek semmire. Van valakinek ötlete, hogy a verzióellenőrzést hol lehetne kikapcsolni?
FF2-t próbáltam visszarakni, valami dll baja volt, azt töröltem, még egyszer feltettem, ugyan az volt a baja, visszatettem 3-ast, valahogy kell netezni is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3535) Furky


Furky
őstag

Hi!

Hogy is lehet kikapcsolni Firefoxban, hogy a kiterjesztéseknél ne végezze el a kompatibilitási vizsgálatot? Feltettem végre a 3.0 RC1-et, és 1-2 kiterjesztés hiányzik csak. (Greasemonkey, Fasterfox/nem létfontosságú/, Forecastfox /másikkal megoldható/, esetleg a tab mix plus)

(#3536) Sianis


Sianis
addikt

Ez Linux, de talán Win alatt is megy:

[link]

Sianis

(#3537) Furky válasza Sianis (#3536) üzenetére


Furky
őstag

Köszönöm szépen! Működik! :R

(#3538) Nkboy válasza Furky (#3537) üzenetére


Nkboy
senior tag

Innét le lehet tölteni a Tab mix plus legújabb verzióját. Működik az RC1-l is.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3539) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Ma frissítettem a kiegészítéseket és már jönnek azok, amelyek már működnek a 3-as verzióval!

(#3540) Zsiguli


Zsiguli
tag

Valaki segítsen plz!

Megjelent egy ilyen szürke izé alul....

Hogy tudom eltűntetni?

(#3541) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

az rss csatornakat hogy lehet sorbarendezni?

(#3542) ALI_G


ALI_G
veterán

jelszavakat, beállításokat lehet exportálni valahogy?

(#3543) ALI_G válasza #54715584 (#3541) üzenetére


ALI_G
veterán

könyvjelzők kezelése esetleg...

(#3544) #54715584 válasza ALI_G (#3543) üzenetére


#54715584
törölt tag

megvan, koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#3545) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No emberek, kis guglizás után rátaláltam a kiterjesztések kompatibilitásának kikapcsolásának módjára. Nem kell hozzá kiterjesztés, csak az alábbi dolgot kell megcsinláni:

címsorba írd be: about:config
jobb klikk, új - logikai, írd be oda: extensions.checkCompatibility, melynek értéke legyen false
Böngésző újraindítása után a legtöbb kiterjesztés működni fog (előfordulhat, hogy nem megy 1-2 kiterjesztés, abból meg kell várni a frissítést)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3546) Winner_hun válasza ALI_G (#3542) üzenetére


Winner_hun
félisten

Többféle képpen is lehet, [KLIKK]
Manuális módot ajánlom;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3547) Winner_hun válasza Zsiguli (#3540) üzenetére


Winner_hun
félisten

Találtam más hasonló problémát: [KLIKK], [KLIKK], de ezeknél alul látható volt a hiba oka is.
Milyen kiterjesztéseket használsz? Mit csináltál, amikor ez előjött? Telepítettél / frissítettél előtte kiterjesztést vagy firefoxot?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3548) netboy


netboy
senior tag

A letöltési lista kikapcsolható valahol?

(#3549) ALI_G válasza Winner_hun (#3546) üzenetére


ALI_G
veterán

thx

(#3550) Winner_hun válasza netboy (#3548) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az micsoda?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.