Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) LLKobe válasza Gorneck (#10550) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja megtaláltam köszi:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10552) Krystal_s válasza LLKobe (#10549) üzenetére


Krystal_s
addikt

start - eszközkezelő - egér - wheel( görgetés ), ott Scrolling-nál meg lehet adni a sorok számát... /bocsi nekem angol a winem ,de sztem megtalálod ;)/

ui : látom már tárgytalan... /amit én írtam, az akkor jó, ha nem csak a firefoxhoz akarod beállítani/

[ Szerkesztve ]

(#10553) LLKobe válasza Krystal_s (#10552) üzenetére


LLKobe
veterán

Csak ahhoz akartam:) De sikerült megoldani köszi:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10554) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Hasznal valaki Noia 2.0 (eXtreme) temat, most frissult a 3.76-ra es kaptam egy kiegeszitest is hozza ha valakit erdekel.
Mondjuk rendesen ellehet csufitani a Fox-ot ha mindent engedelyezunk de van benne par jo megoldas is.

(#10555) sequator


sequator
senior tag

Hali!

Az a problémám a FF 3.6-tal, hogy nem hajlandó 130 kbyte/s-nél gyorsabban tölteni.
Mikor elindítom a letöltést akkor 1,5 Mbyte/s-ről indul és kb fél perc alatt lecsökken 130 kbytera és ott állandósul. Ugyanezt a fájlt, ugyanonnan IE-vel 10 Mbyte/s szedi le! Ftp is tudok letölteni 10 Mbyte/seccel.
A netem 100 Mbites, winxpsp3 van fent, nincs 1 hónapja telepítve a rendszer.
Csak a legalapabb cuccok vannak telepítve: win+office+mssqlclient+tcmd+notepad++FF+cdburnerxp
FFhez nincs semmi különlöges telepítve, csak amit a szokásos install feltesz.
arra gyanakszom, hogy a https letöltéssel van baja, mert ha sima httpről szedek, akkor hozza az elvárt sebességet.

Nem tudja valaki, hogy mit-hol kellene beállítanom?

sautia

sequator

(#10556) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

valakinek ötlet, hogy miért nem látja pl. youtube vagy twitter, hogy a legújabb firefox van fent? más böngészőket jól érzékel, de fox-nál mindig kiadja, hogy frissítsek az újra, ami ugye a 3.6, de hát ez van fent :)
beállításokat meg könyvjelzőket importáltam újratelepítésknél, lehet, hogy ott van valami file, ami egy régebbi verziószámot tárol?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#10557) WonderCSabo válasza sequator (#10555) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FF csökkentett módban is?

ThuG4LifE: Nem, ezek nem befolyásolják. Valszeg az oldalak, szarul érzékelik, te is próbáld FF csökkentett móddal.

(#10558) ThuG4LifE válasza WonderCSabo (#10557) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

twitter bevette, youtube még mindig: Your browser will be unsupported soon.
Please upgrade to a modern browser.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#10559) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hello!

van most egy notim és egy asztalim, amin különböző FF könyvjelzők vannak. első körben a noti kedvenceit szeretném az asztaliéba beleolvasztani valahogy. ezt hogyan lehet?
utána pedig jönne egy win reinstall az asztalin és ki kéne menteni a könyvjelzőimet, hogy utána visszaállíthassam.
notin most win7 beta van, az asztalin pedig xp-t szeretnék win7-re frissíteni.

köszi!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#10560) Fire/SOUL/CD válasza sanyixXx (#10559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Könyvjelzők/könyvjelzők kezelése(vagy egyszerűen CTRL+SHIFT+B) a megjelenő ablakban meg Importálás és mentés menü lenyit. Elég egyértelmű lesz utána. Bárhova lementheted, majd ha szükséges a visszaállításnál bárhonnan betallózhatod.

Bár ez a módszer lecseréli az aktuálist, nem pedig "összemásolja"...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10561) sanyixXx válasza Fire/SOUL/CD (#10560) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi, a második lépés akkor már megvan :)

nincs a FF-nak olyan funkciója vagy bővítménye, mint a chrome-nak, hogy egy felhasználói fiókban tárolja a könyvjelzőket és automatikusan frissíti minden bejelentkezett gépen, ha valami változás van?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#10562) Fire/SOUL/CD válasza sanyixXx (#10561) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocsi, csak dudáltak a házunk előtt, aztán mire visszaértem, már nem szerkeszthettem.

Igen, profiljai vannak, és az is a megoldás: [link]
Vagy ahogy itt írják is, HTML-ként kell exportálni, és a két HTML fájlt meg összeszerkeszteni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10563) Fire/SOUL/CD válasza sanyixXx (#10561) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali újra!

Akkor magyarul.

az egyik gépen exportálod HTML-be, ezt a HTML-t kimented(pl pendrive.-ra), másik gépen meg beimportálod HTML-ből pendrive-ról. Így egybe másolja az egészet, nem pedig felülírja.
Az immár összesített könyvjelzőket hagyományosan lemented(korábban írtam a menüpontot) lemented fájlba bookmarks_dátum.json fájl lesz a neve. Ezt ha megtartod, akkor egy újratelepítés után visszaállíthatóak a könyvjelzők)

Fire.

UI: Valaki megint dudál, vagy veri a redőnyt, akkor kivágok egy féltéglát. Ma ilyen népvándorlás van nálunk... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10564) sequator válasza WonderCSabo (#10557) üzenetére


sequator
senior tag

kösz a tipped, de sajnos ez sem jött be.
130knál többel nem akar jönni. valami a https kapcsolattal lehet, mert a normál http-n mást le tudok szedni rendesen.
ssl és tsl engedélyezve van, egyszerre és külön-külön is próbáltam.

sautia

sequator

(#10565) atesz117 válasza sanyixXx (#10561) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Xmarks vagy Weave Sync

Samsung Galaxy A34 5G

(#10566) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

köszi mindenkinek!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#10567) WonderCSabo válasza sequator (#10564) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Esetleg clean reinstall. Vmi forgalmoszabályzó progit nem használsz, ami leszabályozná?

(#10568) Sas madár


Sas madár
őstag

Manapság ha letöltöm a firefox legfrissebb verzióját telepítem .
Utána ehhez is kell még különböző régen használt gyorsító,memória használat csökkentő dolgokat telepíteni??

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#10569) Gorneck válasza Sas madár (#10568) üzenetére


Gorneck
titán

Elvileg nem...mondjuk nem is szoktam sose foglalkozni, hogy mi mennyi ramot zabál...

Gorneck#1239

(#10570) sequator válasza WonderCSabo (#10567) üzenetére


sequator
senior tag

kösz, próbálom elkerülni a clean installt, mert nincs időm azzal szórakozni. :(
utorrent volt fent legfrissebb, de unistalltam, nem találtam nyomait hogy bármit itthagyott volna.
skype van még fenn a fentieken kívül, de tudomásom szerint nincs semmi forgalom/hálózat bizgeráló szoftver.
gondolom akkor IE alól/FTPről, más helyről sem menne rendesen.
csak a FF https letöltés nem megy. az eszem megáll. :Y
már túl vagyok FF1.0, 2.0, 3.0, 3.5. 3.6 próbálásán.
az a baj ezt nem tudom máshonnan letölteni és heti-kétheti rendszerességgel kell a melómhoz. csak ezért nem akarok IEt vagy mást használni, mert alapvetően elégedett vagyok a FF-al

sautia

sequator

(#10571) egykori válasza sequator (#10570) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem, nem fogod elkerülni, mert be van ragadva valami a registrydbe, amiket feltelepítgettél. Amúgy meg nem értem, hogy a régi őskövületek próbálgatásával - amik tele vannak biztonsági résekkel - volt időd szórakozni.
Javaslom, a Mozbackuppal mentsd el a Firefoxot, azután teljes uninstall. A könyvjelzőkön, jelszavakon kívül egyenlőre ne rakj vissza semmit - és próba.
(Csak úgy zárójelben írom, nekem a DownThemAll! jót tesz a nagyobb letöltések esetén, de enélkül sem lassabb mint az IE.)

[ Szerkesztve ]

(#10572) WonderCSabo válasza sequator (#10570) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én az FF clean reinstallra gondoltam, de ahogy látom, valóban rendszer reinstall lesz ebből. :(

(#10573) Villanyász


Villanyász
tag

Sziasztok!
Segítség kéne. 3.6 FF van fent és ha új lapokat nyitok meg akkor nem megnyitási sorrendben teszi egymás mellé, hanem összevissza. Lehet ezen változtatni?

(#10574) Sas madár válasza Gorneck (#10569) üzenetére


Sas madár
őstag

Az miatt kérdeztem mert régen ugye külön programok voltak a mozillához ha gyorsítani szeretted volna.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#10575) WonderCSabo válasza Villanyász (#10573) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem összevisza teszi, hanem azon fül mellé, amelyből megnyitottad. Így tudod visszaállítani.

(#10576) Villanyász válasza WonderCSabo (#10575) üzenetére


Villanyász
tag

Köszönöm!

(#10577) gonci89


gonci89
csendes tag

firefox.hu feltörve?

magyar firefox kliensel rendelkeztem.... amíg nem jött egy frissítés ami után nem volt exe fájlt a firefox mappában. ekkor csekkoltam h firefox.hu is megszűnt létezni... ez most 20 perce történt

(#10578) WonderCSabo válasza gonci89 (#10577) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Firefox.hu-nak semmi köz nincs a Mozillához, vki lelkes emberke csinálja. Bár az utóbbi időben elég sok reklám volt rajta, lehet átment profitorientáltba. A Firefox frissítései a Mozilla ftp szerveréről jönnek le.

(#10579) Sianis válasza WonderCSabo (#10578) üzenetére


Sianis
addikt

A lelkes emberkét bizonyos körökben domainbrokernek szokták nevezni. :K

Sianis

(#10580) titko


titko
tag

Sziasztok!
Reménykedem hátha ti tudtok nekem segíteni. A problémám az, hogy kb. egy hete nem tudom használni rendesen a gmail notifier add-on t. Fut rendesen meg minden de amikor jelzi, hogy új levelem érkezett és rákattintok elkezdi betölteni a gmail oldalam de utána semmi. Probáltam más kiegészítőket ugyan az a szitu. Visszaraktam mindegyikből régebbi verziót de semmi. Arra már rájöttem, hogy a bejelentkezésnél van valami gebasz, mert http vel beenged de https-sel nem. Néztem de nem jöttem rá az add-on-oknál lehet e szerkeszteni, beállítani, hogy titkosított vagy nem titkosított oldalon lépjen be.
Valaki találkozott hasonlóval?
Esetleg valami ötlet?
Köszi előre is

(#10581) WonderCSabo válasza Sianis (#10579) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem a domainbrokerre gondoltam, hanem arra a személyre, aki szerkesztette az oldalt.

(#10582) titko válasza titko (#10580) üzenetére


titko
tag

Megfejtettem: Az ad block plus valamiért blokkolta az oldalt.
köszönöm a segítséget magamnak :D

(#10583) ph_robchee


ph_robchee
csendes tag

Sziasztok!

Létezik olyan addon, ami jelzi, hogy a könyvjelzők közül melyik frissült a legutóbbi látogatás óta?

(#10584) Storms


Storms
őstag

üdv
Ez miért van? LINK Youtube-n néztem egy videót és igy jött be egyszer csak. Néha ezt csinálja... Minden friss.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10585) WonderCSabo válasza Storms (#10584) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FF csökkentett módban is?

(#10586) Storms válasza WonderCSabo (#10585) üzenetére


Storms
őstag

Mindjárt megnézem. Most éppen a youtube-on rámentem fent a keresésre és ezt adta be: KÉP Miért csinálja ezt? :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10587) WonderCSabo válasza Storms (#10586) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Látom használsz kiegeket.

Azért mondtam, hogy próbáld FF csökkentett módban, kiegek nélkül, mert azok szokták megőrjíteni.

(#10588) teglasz


teglasz
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy hogy lehetne megoldani azt,
hogy a Mozilla minden internetes oldalt középre rakjon be
egy 16:9-es monitoron. Jelenleg az egyik oldalt középen a
másikat jobb oldalon a harmadikat a bal oldalon, szóval
össze-vissza nyitja meg őket.

Üdv.
teglasz

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#10589) WonderCSabo válasza teglasz (#10588) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#10590) teglasz válasza WonderCSabo (#10589) üzenetére


teglasz
tag

Köszönöm, ezt nem találtam, pedig vissza kerestem a fórumban.
Csak az a baj csinál olyat is, hogy pl. az apronet.hu-nak az
oldalt legtetejét balra tölti be, a többit lefelé meg jobbra, és baromira
idegesítő tud lenni egy ilyen széles monitoron.

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#10591) WonderCSabo válasza teglasz (#10590) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát igen. Aki picit ért a webszerkesztéshez, az magának megírja a szkripteket. Nézegesd a honlapokat amiket linkeltem, mert azért elég sok oldalhoz érhető el ilyen szkript.

(#10592) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akadt pár problémám. Totál magától leszokott a róka a képek egy részének betöltéséről, holott új kiterjesztés, stb. nem került fel. Hiányoznak képek pl. a google keresésekből, nem tudok képet keresni, picasa webalbum képei helyén sincs semmi, hotmail fiókból is hiányzik pár kép, youtube keresésnél az összes előnézeti kép, meg hasonló hibák. A képek megjelenítése be van kapcsolva.
Egyik napról a másikra történt.

A másik problémám meg a Youtubeval van, mióta jöttek a hírek az x264 átállásról. Nekem kb. óránként változott, hogy lejátszott videót, vagy közölte az ablakban, hogy a böngészőm nem tudja kezelni a html5 tartalmat, telepítsek google chrome-ot. Ugyanakkor a többi rókás ismerősömnél meg azóta is folyamatosan mennek a youtube videók, nem is értették, mi a bajom. :F

Aktuális róka, hosszú ideje használt alapvető kiegekkel, bekapcsolt pipelineingal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10593) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#10592) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A képek miatt próbáld meg FF csökkentett módban. Az x264 átállást pedig itt tudod kikapcsolni. (Leave the HTML5 Beta)

(#10594) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#10593) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol, most már emlékszem, még én léptem be a html5 tesztbe...

Amúgy a csökkentett mód sem segített, letiltott kiegészítőkkel sem jönnek be a hiányzó képek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10595) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#10594) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fura. Törölted a cachet?

(#10596) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#10595) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töröltem most, de semmi hatása. Ilyen pl. a google:

A probléma XP alatt jött elő, most raktam fel W7-et is, oda meg átmentettem a böngészőt. Lehet egy friss telepítésen is meg kellett volna néznem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10597) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#10596) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudok mást mondani, csinálj egy clean reinstallt a FFal. Előtte mentsd le a profilodat.

Szerk.: Win7-en nem jön elő? Ha jól értettem ott is u.a. profilt használod, mint XP-n.

[ Szerkesztve ]

(#10598) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#10597) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, majd megcsinálom nemsokára.

Mindkét oprendszerben előjön. Nem csak ugyanazt a profilt, hanem az egész mozilla mappát szoktam áttenni, ebből nem volt még gondja soha a rókának, hogy ide-oda rakosgatom W7 és XP között. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10599) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#10598) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is átraktam, ezzel nem lehet probléma. Elcsesződött vmi, próbáld a clean FF installt.

(#10600) Zscca


Zscca
tag

hello!

melyik addon is csinál dupla bookmarkot?
most kellene

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.