Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) samfishR válasza canniball (#10800) üzenetére


samfishR
senior tag

Igen, mindig úgy csinálom, hogy ctrl+alt+del és folyamatok közül törlöm az exe-t, de elég zavaró h csak így lehet elindítani. Csökkentett módban sikerült elindítani, szóval lehet h vmi plugin/addon lesz a hibás. Most nézem, van fent 1 winamp toolbar, mikor már régen letöröltem, meg 1 logitech eszközfelismerős kieg. Eltávolítom őket, megnézem h úgy yó lesz-e.

(#10802) samfishR


samfishR
senior tag

Na azt hiszem megoldódott a probléma, a Logitech kiegészítője volt a ludas, köszi a segítséget :))

[ Szerkesztve ]

(#10803) WonderCSabo válasza Sonja (#10783) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem.

(#10804) grabber


grabber
addikt

Hi!

Az új gmail manager nem jeleníti meg az érkezett e-mailek részletét,csak azt jelzi,hogy hány levelem jött.A régebbi verzió nem volt ilyen.De az új 3.6 Firefox-al csak az új gmail manager-rel müködik.Hiába kapcsoltam ki a extension check compatible-t.

Ötlet a problémára?

(#10805) Tele von Zsinór válasza grabber (#10804) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A gmail kódja változott, a gmail manager még nem frissült azóta. Ha figyelsz, látod, hogy bevillan néha a previewes popup, de rögtön el is tűnik. Várj türelmesen, míg a készítő frissíti.

[ Szerkesztve ]

(#10806) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Be lehet állítani azt a firefoxban, hogy a jobb felső sarokban lévő google kereső helyett a youtube videó kereső legyen? Szóval ha beírok oda vmit, akkor a youtubeon keressen? :F

(#10807) €uro


€uro
őstag

Hola!

Segítsetek légy szíves!

Nem tudom beállítani az All-in-One Gestures addon-t úgy, hogy az egér jobb_gomb_nyomvatart_közben_bal_klikk kombóra a böngésző az előző oldalra navigáljon.

[ Szerkesztve ]

(#10808) WonderCSabo válasza Vasinger! (#10806) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#10809) Lenry válasza Vasinger! (#10806) üzenetére


Lenry
félisten

felmész YouTube-ra, aztán rákattintasz a keresőmező melletti google logóra, és ott lesz a lista aljában a YouTube... hozzáadod és kész

ez egyébként nagyon sok más oldalnál is működik

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10810) WonderCSabo válasza Lenry (#10809) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amit én linkeltem, abban keresési javaslatok is vannak. ;)

Azt onnan rögtön lehet látni, hogy egy oldalnak van searchpluginja, hogy a keresési boxnál a nagyító melletti nyíl háttere színes lesz.

Aki pedig szereti az oldalak forrását böngészni: a következő sor a <heady>-ben adja meg a keresőplugint:

<link rel="search" type="application/opensearchdescription+xml" href="keresőplugin címe" title="neve">

(#10811) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a segítséget, Lenry módszere egyszerűbbnek tűnt. :R

(#10812) WonderCSabo válasza Vasinger! (#10811) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először egyszerűbb, de aztán a keresési javaslatok végig segítenének - Lenry módszerében nincsenek. De nekem mindegy. :)

(#10813) €uro válasza €uro (#10807) üzenetére


€uro
őstag

Most komolyan Guruk!

Valóban azt kell konstatálnom, hogy: No way, no solution!

(#10814) Vasinger! válasza WonderCSabo (#10812) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kifejtenéd nekem, hogy mik is ezek a keresési javaslatok? :F
Ha már valamit kerestem, akkor meg fogja jegyezni? Arra gondolsz? Mert sztem így is megfogja. Ezt onnan gondolom, hogy a google keresője is megjegyzi.

(#10815) Tele von Zsinór válasza €uro (#10813) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A FireGestures ezt úgy hívja, hogy "rocking gestures", ilyesmit keress - ha egyáltalán tud ilyet az a kiterjesztés.

(#10816) WonderCSabo válasza Vasinger! (#10814) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a keresési javaslatok nagyon más dolog. Természetesen Lenry módszere is megjegyzi, de ezt keresési előzményeknek hívják. A böngésző keresőplugin esetében a megjegyzést a böngésző teszi meg, lokálisan.

A keresési javaslatok azt jelenti, hogy a világon sokan, sok mindenre keresnek. Ezeket megjegyzi, és a legnépszerűbb relevánsokat megmutatja Neked, miközben elkezded gépelni, hogy "Charl".

A vonal felett a keresési előzményeim találhatóak. A vonal alatt a Javaslatok címszó után a keresési javaslatok.

(#10817) Vasinger! válasza WonderCSabo (#10816) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Így már teljesen tiszta. Szerintem kipróbálom a te módszered is. :K :R

(#10818) Steelmanus válasza WonderCSabo (#10816) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha en ezt a kiterjesztest elakarom menteni akkor Hivatkozas mentese mas neven... opcioval egy ilyet kapok addon-10423-latest.xml. Ezt kesobb ha esetleg ujra szeretnem telepiteni az FF 3.6-ot akkor eleg ha bemasolom a profilom / searchplugins mappaba? Vagy jegyezzem meg a linket ugy egyszerubb :) csak en szeretek minden kiegeszitot a gepemen tudni.
Amugy tenyleg jo, koszi.

[ Szerkesztve ]

(#10819) WonderCSabo válasza Steelmanus (#10818) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erre a kérdésre már válaszoltam. Te tetted fel. :U :)

(#10820) remington2 válasza WonderCSabo (#10759) üzenetére


remington2
senior tag

A 3.6-oshoz nem engedi feltelepíteni sajna :(

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#10821) WonderCSabo válasza remington2 (#10820) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Regisztrálj az oldalon, jelentkezz be, és akkor megjelenik egy felirat, hogy verzió ellenőrzés kihagyása. Ha így sem megy, akkor ezzel a FF engedni fogja.

(#10822) remington2 válasza WonderCSabo (#10821) üzenetére


remington2
senior tag

Azt hiszem, ezt jócskán benéztem. Könyvjelzők kezelése -- könyvjelzők menü -- rendezés név szerint, és megcsinálja, nem kell hozzá semmilyen kiegészítő. :DDD

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#10823) WonderCSabo válasza remington2 (#10822) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, de akkor a mappák nem kerülnek a sor elejére

(#10824) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Többször volt ilyen problémám, de mostmár baromira meguntam.
Egyszerüen nem tudok mozilla alatt belépni a Ph-ra.Felhasználónevet, jelszót beirom, de nem enged be.Explorerrel nincsen ilyen gond, simán bent vagyok.
Gép újratelepités oldotta meg eddig is az ilyesmi problémát.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10825) WonderCSabo válasza Ace Ventura (#10824) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Törölted a sütiket?

(#10826) Ace Ventura válasza WonderCSabo (#10825) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem, törölni kellene? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10827) WonderCSabo válasza Ace Ventura (#10826) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, általában ez megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#10828) remington2 válasza WonderCSabo (#10823) üzenetére


remington2
senior tag

A könyvjelző eszköztárra gondolsz? Eddig nem nagyon használtam, nem látom sok értelmét, hogy most egy csíkban keresgélek, (a sok mappa és elem úgysem fér ki, a végén úgyis a menüben kötök ki), vagy a menüben.

szerk: akkor már inkább az oldal-panel, az kényelmes, mert nem az egérrel egyensúlyozol benne, és annyi oldalt nyithatsz meg, amennyit akarsz. FF alá is van ilyen addon.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#10829) WonderCSabo válasza remington2 (#10828) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A menüre gondoltam.

(#10830) Steelmanus válasza WonderCSabo (#10819) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, elobb irtam mint gondolkoztam, csak en a plugin mappaban kerestem mert nem jol emlekeztem es nem hasznaltam a Kereso-t a topicban. Elnezest kerek erte.

[ Szerkesztve ]

(#10831) remington2 válasza WonderCSabo (#10829) üzenetére


remington2
senior tag

Ha a könyvjelzők -> könyvjelzők kezelésénél a könyvjelzők menüre kattintok jobb gombbal, legalsó menüpont a név szerint rendezés. Az addig is ABC sorrendben, de összevissza vegyesen (mappa + sima könyvjelző) lévő menüben ennek hatására összes mappa a előrejön név szerint, utána pedig a többi, nem mappában lévő könyvjelző, szintén ABC sorrendben. Nekem ez kellett, de ehhez úgy tűnik, nem kell külön kiegészítő (most nincs is fenn a fent általad linkelt).

Vagy valahogy elbeszélünk egymás mellett?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#10832) WonderCSabo válasza remington2 (#10831) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, igazad van.

Steelmanus: np. ;)

(#10833) Ace Ventura válasza WonderCSabo (#10827) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Meg is oldotta.
Köszönöm. :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10834) €uro válasza Tele von Zsinór (#10815) üzenetére


€uro
őstag

Köszi, nézelődöm...

(#10835) €uro válasza Tele von Zsinór (#10815) üzenetére


€uro
őstag

Kipróbáltam ezt a Fire Gestures-t is.

Az a gondom vele, hogy miután a jobb egérgombot lenyomom, csak a második bal_klikk-re visz vissza a böngésző az előző oldalra. Ha a jobb gombot nem engedem fel, utána már az azt követő összes bal_klikk-re Back-kel a Firefox. Szóval csak az első bal_klikk-re nem reagál.

Ez nálad is így működik? Esetleg ezen lehetne állítani valamit?

(#10836) Tele von Zsinór válasza €uro (#10835) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Semmit nem nyúltam a beállításaihoz, és első kattintásra ugrik. Letiltottad az all-in-one gesturest?

(#10837) €uro válasza Tele von Zsinór (#10836) üzenetére


€uro
őstag

Igen. Nálam mégis csak a második bal_klikkre reagál.

(Talán az egész Firefox-ot teljesen újra kellene installálnom és minden egyes addon-t a friss és csupasz - mint a csiga - programhoz rátelepítenem.)

(#10838) ABnormal


ABnormal
őstag

srácok,operából át tudom importálni a jelszavaimat valahogyan firefoxba?

(#10839) WonderCSabo válasza ABnormal (#10838) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Operából nem tudod egyenesen, mert titkosítva vannak. Ha Operából exportálod mondjuk CSV-be, akkor Lastpass kieggel be tudod importálni FF-be.

(#10840) ladlac


ladlac
tag

"Új operációs rendszer telepítésénél, vagy újratelepítésnél minden beállítás megmenthető, csak az alábbi dolgokat kell elmenteni" - idézve az első hozzászólásból.

Ez azt jelenti, hogy az előzményeimet is megtarthatom?

(#10841) WonderCSabo válasza ladlac (#10840) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. Minden megmarad.

(#10842) dqdb


dqdb
nagyúr

Összedobtam egy user JS-t, amivel hozzászólás szerkesztésénél lehet gyorsbillentyűket használni. A gyorsbillentyűk csak a beviteli mezőben aktívak. Firefox 3.6 alatt teszteltem, telepítéséhez szükség van a Greasemonkey addonra.

[link]

Kiosztás:
Ctrl-B: félkövér
Ctrl-I: dőlt
Ctrl-U: aláhúzott
Ctrl-O: off topic
Ctrl-D: programkód
Ctrl-M: monospace
Ctrl-W: konvertálatlan
Ctrl-K: link
Ctrl-G: kép
Ctrl-P: bekezdés
Ctrl-L: balra zárt
Ctrl-R: jobbra zárt
Ctrl-E: középre zárt
Ctrl-J: sorkizárt

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10843) WonderCSabo válasza dqdb (#10842) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó lett, köszi!

Szerk.: És ne feledjétek:

hsz elköldése: tab utána enter

hsz off-ba utána elküld tab majd jobbra bill. majd enter

[ Szerkesztve ]

(#10844) Lenry válasza dqdb (#10842) üzenetére


Lenry
félisten

akkor ki is próbálom
működik :R :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10845) Lenry válasza dqdb (#10842) üzenetére


Lenry
félisten

javaslom a kiterjesztését a hozzászólások szerkesztésére
http://prohardver.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://www.prohardver.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://mobilarena.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://www.mobilarena.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://gamepod.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://www.gamepod.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://itcafe.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://www.itcafe.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://logout.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*
http://www.logout.hu/muvelet/hsz/modosit.php?*

és a Logout és Gamepod írásokra is

*logout.hu/muvelet/bejegyzes/uj.php*
*logout.hu/muvelet/bejegyzes/modosit.php*
*logout.hu/muvelet/cikk/uj.php*
http://logout.hu/muvelet/cikk/karbantart.php?*
http://gamepod.hu/muvelet/hir/uj.php*
http://gamepod.hu/muvelet/teszt/uj.php*

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10846) dqdb válasza Lenry (#10845) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi a linkeket, a http://www.xxx.hu/muvelet/* és http://xxx.hu/muvelet/*, címekre élesítettem be.

Éppen módosítom a kódot, hogy jobban testreszabható legyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10847) Lenry


Lenry
félisten

meg átírogattam *-ra a link elejét is, hogy ne kelljen külön megcsinálni www-vel és anélkül
szóval a végén ezeknek a linkeknek kell benne lennie, és akkor azt hiszem minden szerkesztőablakot belevettünk

<ki is vettem a sok fölös linket>

remélem nem gáz, hogy belekontárkodtam a munkádba :B

#10846: ó, tényleg... akkor elég, ha ennyit veszel bele
*logout.hu/muvelet/*
*prohardver.hu/muvelet/*
*itcafe.hu/muvelet/*
*mobilarena.hu/muvelet/*
*gamepod.hu/muvelet/*
*bitmarket.hu/muvelet/*
*hardverapro.hu/muvelet/*

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10848) Fix


Fix
tag

Sziasztok
Valaki biztos találkozott a Firefox olyan problémájával, hogy a megnyitása után fokozatosan egyre több memóriát igényel majd elkezd fagyni és utána össze is omlik. :((( :F
Ha valaki rá ismer a problémára és tud valami megoldást kérem jelezze? :K
Előre is köszi. :R

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#10849) Lenry


Lenry
félisten

csinálj egy biztonsági mentés a profilmappáról, töröld ki az eredetit és próbáld ki úgy a Firefoxot (az #1-ben benne van, hogy hol van ez a mappa)

ha így jó, akkor állítsd vissza a régi profilmappákat és tiltsd le a kiegészítőket, engedélyezgesd őket és próbáld kisakkozni, hogy melyik okozza a hibát.

esetleg próbáld meg a Flash/Silverlight és hasonlókat kikapcsolni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10850) dqdb válasza Lenry (#10847) üzenetére


dqdb
nagyúr

Javítottam közben, átírtam az URL-eket is. Új billentyűkombinációk:

Ctrl-Alt-N: témába vágó hozzászólás
Ctrl-Alt-O: off topic hozzászólás
Ctrl-Enter: hozzászólás küldése

Átírtam a forrását is, ha nem tetszenek az összerendelések, akkor kényelmesebben lehet saját szájíz szerint módosítani. Lehetőség van egyedi szöveg bevitelére is, így smiley-kat is tudsz hotkey-hez rendelni.

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.