Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) WonderCSabo válasza #27441408 (#10499) üzenetére


WonderCSabo
félisten

24 kiegészítőm van + 1 téma. Mindegyiket használom, és semmi problémát nem okoznak.

(#10502) cobra64


cobra64
csendes tag

Nekem 47 kiegészítő van fent, ebből csal 37-et használok, a többit csak akkor amikor tényleg szükségem van rá.
Komolyabb problémám eddig egyáltalán nem volt vele, vagy ha mégis azt meg tudtam oldani.
Egyébként portable verziót használok és van legalább egy hetes bizt. mentésem mindig róla, ígyl ha gáz lenne vele akkor mindig vissza tudom állítani egy korábbi állapotba.
Korábban még 3.7a1-es verziót használtam, de miutám frisult a a2-es verzióra, ami egyáltalán nem jött be. Elsősorban a flash videok szoktak kifagyni benne, így használhatlaná tette a firefoxot. Majd fejlesztenek rajta legalább 1-2 hónapot, akkor teszek ismét egy próbát vele, de addig is használom a 3.6-ost, ami meglepően tökéletesen fut a gépemen.

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#10503) egykori válasza WonderCSabo (#10501) üzenetére


egykori
őstag

Neked nem hosszabítja meg nagyon - különösen az első - indulást a 24 addons?
Én a 9-cel érzékelek ilyet (bár ez gép függő is).
Szerinted normális vagy trükk, hogy a Nightly-vel kompatibilissé teszem a kiegeket, azután letörlöm, és ugyanúgy működnek, mintha még mindig fent lenne?

(#10504) kiskacz


kiskacz
senior tag

Sziasztok!

Ritkán járok erre, ezért bocs ha olyat kérdezek, amiről már volt szó, de hiába kerestem rá/olvastam, nem találtam.

Tehát: A munkahelyi gépem (úgy van beállítva? ... pedig én csináltam... :K , hogy) adott oldalakon "magától lapoz" tehát pl. fel van sorolva a topicban, hogy "1,2-stb. oldal.) és amikor elérem a lap alját van egy kis szünet - és kezdi a második lapot - tehát nem nekem ráböknöm a lapozáshoz. (remélem érthetően írtam le...)
Szóval ezt a funkciót szeretném itthon is elérni, de nem sikerül. Mit kell telepítenem, vagy beállítanom?

Köszönöm!

Huawei Mate 8

(#10505) WonderCSabo válasza egykori (#10503) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azzal a trükkel, nem fogsz gyorsulást elérni, legfeljebb a kiegeid bolondulhatnak meg. A laptopomon a FF 4mp alatt indul, sztem ez bőven elég gyors.

kiskacz: Ezt vmi kiegészítő csinálja. Valszeg ez.

(#10506) kiskacz válasza WonderCSabo (#10505) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszönöm - Próbálom! :K

(Csak érdekes, hogy ezt bent biztos nem raktam fel... de ha hasonló az eredmény - akkor Tuti!)
-Beszámolok. :U

Huawei Mate 8

(#10507) kiskacz


kiskacz
senior tag

Sajnos nem ez volt az. (Emlékeztem rá, hogy ilyesmit nem raktam fel..szinte alapon van bent a gépem, ezért gondoltam, hogy csak valami beállítás...) amit csinál az egyébként kb. ilyen:
(Magyarán simán a lefelé tekeréssel folytatja a második oldalt...)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#10508) kiskacz


kiskacz
senior tag

MEGVAN!!!!!
Nem hagyott nyugodni... :D nem fasterfox (mert az itthon is megvolt, hanem ) a

fastestfox. :K Érdemes kipróbálni, annak aki eddig nem használta.

Köszi a segítséget! :K

Huawei Mate 8

(#10509) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Van valami tippetek hogy ez miért van? katt
Az a lényeg, hogy firefox alatt (csap a ph!) valamiért nagyobb méretben jelenik meg, mint pl. IE alatt... Rohadt idegesítő, mert ronda hogy minden olyan nagy. Mintha bele lenne nagyítva, de én nem csináltam hasonlót sem. Egyszerűen magától állítódott át. Nem szeretném legyalulni a tűzrókát hogy megjavuljon. Van valakinek valami ötlete, mit tegyek?

(#10510) egykori válasza WonderCSabo (#10505) üzenetére


egykori
őstag

Természetesen nem én trükközök, hogy gyorsabb legyen, mert nekem is 4 mp belül indul melegen a FF. A trükközést arra értettem, hogy eltávolítottam a Nightly Tester Tools-t, és az általa életre keltett kiegek továbbra is működnek. Na mindegy, állok vissza a 3.6 stabilra. Végülis a 3.7-es alfa jól vizsgázott.

(#10511) WonderCSabo válasza ForRedGlory (#10509) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ctrl+0.

egykori: Okés.

(#10512) Sonja


Sonja
veterán

Tud valaki megoldást arra, hogy a könyvjelzőket lehessen görgetni az egér görgőjével? :F Nem találtam megoldást. Firefox 3.6

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10513) ForRedGlory válasza WonderCSabo (#10511) üzenetére


ForRedGlory
félisten

El sem hiszem, köszönöm, működik :)
Melyik billentyűzet kombinációval tudtam elállítani? :B

Lenry: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10514) Lenry válasza ForRedGlory (#10513) üzenetére


Lenry
félisten

Ctrl és a Numerikus +, vagy Ctrl+egérscrollozással tudod nagyítani az oldalakat.
num-mínusszal meg kicsinyíteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10515) lsc válasza ForRedGlory (#10513) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha az egérgörgő egyben gomb is azzal is lehet nagyítani-kicsinyíteni.

Az élet kegyetlen .

(#10516) WonderCSabo válasza Sonja (#10512) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lehet görgetni, alapból. Nálad nem? :F FF csökkentett módban sem?

lsc: Ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#10517) Sonja válasza WonderCSabo (#10516) üzenetére


Sonja
veterán

Hopp, jogos. Elfelejtettem írni, hogy ez a funkció letiltódik az Add Bookmark Here 2 extension használatával. Erre pedig nekem szükségem van, mindenképpen! Sajna új verzió nincs belőle és Google használatával se jutottam előrébb. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10518) Sonja válasza Sonja (#10517) üzenetére


Sonja
veterán

Hopp, most nézem, hogy ha eltávolítom az Add Bookmark Here 2 extension-t, akkor se tudom scrollozni az egér görgőjével. :( Egyébként lehet alapból? :F Faca, mert nálam nem. :(((

Szerk.: Létrehoztam egy új profil-t próbából, így jó. :(( Mindegy, akkor megleszek görgetés nélkül. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10519) lsc válasza WonderCSabo (#10516) üzenetére


lsc
nagyúr

Az egeremen a görgő egyben gomb is /elég sok egéren így van/, ha azzal rákattintok mondjuk a megjelenített oldalra utána a görgetéssel tudom nagyítani-kicsinyíteni az oldalt, másik kattintással kilép

Az élet kegyetlen .

(#10520) WonderCSabo válasza lsc (#10519) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam is gomb, nálam nem így van. Én ha középső gombbal kattintok, akkor csak megjelenik ez, és tudok görgetni.

(#10521) lsc válasza WonderCSabo (#10520) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom, nekem logitech ex 110-es bill egér kombó van, ha a görgővel klikkelek akkor a "nagyító" ikon jelenik meg, utána a görgővel megy ide-oda. Minden alapbeállításon van, a firefox is. Egyszer véletlenül kattintottam majd görgettem, guvadt a szemem nekem is, de rájöttem hogy "mit tettem".
Lehet hogy ez logitech sajátosság, csak ilyen rágcsálóink vannak itthon.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#10522) lsc válasza lsc (#10521) üzenetére


lsc
nagyúr

Utánanéztem, a notihoz egy a4tech asztali egeret használunk, ott nem csinál semmit, viszont a logitech vezérlőpultban a 3. gomb az alapbeállításban zoom.

Az élet kegyetlen .

(#10523) zenefan


zenefan
aktív tag

Ti tudtatok róla, hogy az ürlapmező adatokat a drága FF 180 nap után törli? Még szerencse hogy múlt évben készítettem backupot az egész profilról...

És milyen érdekes a CTRL+D és a CTRL+SHIFT+D közötti "felületkezelési" különbség (FF 3.6 alatt).

Ugye milyen izgi részben újra látni a FF 2.0-ás könyvjelzőfelvevőt, ami méretezhető és mozgatható, ellenben a CTRL+D-s társával.

A francnak nem lehetett ezt benthagyni. :(((

Az vígasztal, hogy a régi fás struktúrát (részben) vissza lehet hozni egy add-on-al.

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#10524) WonderCSabo válasza zenefan (#10523) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem törli. Kivéve, ha így állítottad be. De ez nem az FF hibája. Nálam megvannak az ezeréves cuccok is.

Ctrl+Shift+D-re nem csinál semmit.

(#10525) zenefan válasza WonderCSabo (#10524) üzenetére


zenefan
aktív tag

Ugye-ugye, milyen kis cseles... akárhol nekem se működik. Most jöttem rá miért, bocsi
EHHEZ több lap kell legyen megnyitva egyszerre!

Elvileg azt a célt szolgálja, hogy az éppen megnyitott fülek helyeit elmenti egy mappába. Automatikusan felajánlja a [Mappa neve] nevet... de választhatsz mást is. És az a poén hogy ezt a kezelőpanelt (vagy minek mondják) mozgathatod és méretezheted, ugyanúgy mint a FF 2.XX kezelőjét.

Csabo, szerintem neked azért vannak meg az ezer éves cuccok, mert 180 napnál tovább te sem használtad ugyanazon tűzrókát, mert ennél sűrűbben jöttek ki a frissebb verziók, mely esetén én is mindig verzióváltás előtt mozbackuppoltam mindent és úgy vittem át az örökséget... de aztán a 2.0.0.20-as verziót én tovább használtam és nekem azon soha nem volt beállítva az ürlapmezőtörlés! És múlt év vége felé azt vettem észre hogy basszus nyomom lefelé a nyilat és nem ugranak be a szokásos szavak... csak lestem, de nem értettem. Nem tudtam akkoriban hogy ez hogy működik, hol tárolódik. Azt hittem annyi gyűlt össze, hogy a FF törölte vagy megnyikkant az a része. És tegnap előtt belemélyedtem a témába...
Ezt talán az is alátámasztja, hogy 2009 elején készítettem egy backupot:
Firefox 2.0.0.20 (hu) - 2009-01-13.pcv (itt a formhistory.dat 4 990 580 bytes)
Majd legközelebb 2009 végén:
Firefox 2.0.0.20 (hu) - 2009-12-25.pcv (itt viszont a formhistory.dat 488 864 bytes)

Jól látható, hogy verzióváltás nem történt, és valamiért a méret drasztikusan megváltozott.

Ez csak egy miatt történhetett... most hogy végiggondoltam!
Egy Add-on miatt! ... 2009.10.29-én (ahogy most nyomozok), sőt 2009 egészében CSAK egy kiegészítőt tettem fel: IEview-et... Na lehet ez volt akkor a ludas. De mi a fenét turkált ő a formhistory.dat-ban/körül. :(((

A 180 nap-ot meg ezért érthettem félre... ez a FF3-ra vonatkozó infó volt.

Az meg egy külön mise volt hogy a majd 5 megás formhistory.dat-ot hogy tudtam a FF3.6-alá visszaimádkozni, hogy visszanyerjem a zűrlap-infókat. :DDD
De ezzel nem akarok fárasztani most senkit... Szép álmokat evribodri.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#10526) WonderCSabo válasza zenefan (#10525) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnéztem, vannak 6 hónapnál régebbi előzményeim. Mivel mindig átmentettem Mozbackuppal. Hogy miért? Mert a FF alapbeállítását használom, miszerint megjegyzi az előzményeket. Ha pedig egyéni beállításokat használsz, akkor az alapértelmezés 90 nap. Ergó ezt a 180 napot vagy te, vagy vmi kieged állította be.

A Ctrl+Shift+D-t nem ismertem, hasznos, thx!

(#10527) Lauda


Lauda
félisten

Azt hol lehet beallitani, hogy ha rakattintok a konyvjelzo eszkoztaron egy oldalra, azt uj lapon nyissa meg? ;)

(#10528) Tele von Zsinór válasza Lauda (#10527) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Középső gombbal kattints rá

(#10529) Sianis válasza Lauda (#10527) üzenetére


Sianis
addikt

[link]

Talán ez a legegyszerűbb megoldás.

Sianis

(#10530) Lauda válasza Tele von Zsinór (#10528) üzenetére


Lauda
félisten

Kiraly vagy, koszi! :R :K

Sianis THX! ;)

[ Szerkesztve ]

(#10531) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Könyvjelzőim felszinkronizáltam gmail accountomra a google toolbar-al,
Most újraraktam a FF-ot, felrakta a toolbart és ott meg is vannak a könyvjelzők és szeretném visszaállítani a FF-ra.
Hogy tudom ezt megoldani?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10532) zenefan válasza Sianis (#10529) üzenetére


zenefan
aktív tag

És van egy másik egyszerű is (ha nincs középső egér gombja valakinek) ;)

Az adott könyvjelzőn CTRL + bal egér klikk (ez működik bármely netes oldalon található kattintható link esetén is)

Nyamiiii :))

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#10533) Krystal_s válasza zenefan (#10532) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi , ez laptopnál jól fog jönni ;)

(#10534) vibra


vibra
tag

Sziasztok.

A McAfee SiteAdvisor-t szeretném használni az FF. -ben.
Nem sikerül.
Xp sp3+FF3.6 alatt.
Mi lehet a probléma?

(#10535) WonderCSabo válasza vibra (#10534) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kompatibilis vele?

(#10536) vibra válasza WonderCSabo (#10535) üzenetére


vibra
tag

Szia.
Igen, kompatibilis vele.
1-2 másik gépre is telepítettem azokon is FF3.6 van.
Mindegyiken jó csak nálam nem.

[ Szerkesztve ]

(#10537) WonderCSabo válasza vibra (#10536) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Többi kiegészíőt tiltsd le, hátha összeakadnak.

(#10538) agent_k válasza vibra (#10534) üzenetére


agent_k
őstag

nem kell az neked... :)

(#10539) Pubszon


Pubszon
veterán

#10531-re esetleg megoldás?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10540) WonderCSabo válasza Pubszon (#10539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Wave azóta se megy? Nekem úgy megy, hogy 2 gépem van, mindkettőre ráraktam az egész profilomat MozBackuppal. Így egymás között tök jól szinkronizálnak.

(#10541) akaido válasza vibra (#10534) üzenetére


akaido
addikt

A WOT kiegészítőt ajánlom.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10542) Pubszon válasza WonderCSabo (#10540) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom használni és mivel újraraktam a FF-ot, így azt se raktam fel. :(
Maradnék a google-ösnél, de nemtom visszarakni FF-ra.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10543) frizso


frizso
senior tag

Tudna valaki segíteni nekem, mert a firefox folyamatosan túlcsordul :((
Már kipróbáltam minden belső beállítást (about:config átírása, Memória cache beállítása...) (lehet én vagyok analfabéta), de egyik sem vált be!
Segítene valaki, hogy le tudjam állítani a memóriafaló Mozillát :F (a kikapcsolás nekem is bevált, de gondolom van valami használhatóbb megoldás is?!)
Köszönöm :D

(#10544) WonderCSabo válasza frizso (#10543) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FF Csökkentett módban is? Kiegészítőket használsz?

[ Szerkesztve ]

(#10545) frizso válasza WonderCSabo (#10544) üzenetére


frizso
senior tag

Kiegészítők:
Java (quick starter, console)
Hide Ip
Skype
Net Framework

csökkentettben nem használtam!

(#10546) vibra válasza WonderCSabo (#10537) üzenetére


vibra
tag

Köszi.
Megoldódott a probléma.

(#10547) WonderCSabo válasza frizso (#10545) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ki! (minden oprendszeren van ilyen módja)

(#10548) frizso válasza WonderCSabo (#10547) üzenetére


frizso
senior tag

Elvileg csökkentett módban futok, most várok és nézem a memória használatot!
Köszi a tippet :))

(#10549) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Azt hol lehet beállítani a foxban egy "gördítésre" az egéren hány sort görgessen?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10550) Gorneck válasza LLKobe (#10549) üzenetére


Gorneck
titán

about:config-ba szvsz...

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.