Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy csak én vagyok-e béna, és nekem nem működik, de van egy dolog, ami a Chrome-ban megvan, és sajnos az FF-ben nincsen, pedig sztem baromi hasznos, és pedig az, hogyha elkezdem egy weblap cimét bepötyögni, akkor a Chrome azt az előzmények alapján kiegésziti...
Tudom, hogy lényegében az egy és talán ugyanaz, mintha beütném a két betüt, és megnyomnám a lefele nyilat, majd pedig enter, de ez nekem akkor is kicsit hiányzik, mivel sztem egy tök egyszerű dolog lenne megoldani, és használható...
Szal ez vhogy elérhető az FF-ban is?

(#10102) WonderCSabo válasza laci06 (#10101) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Címsorba írd be: about:config majd Enter.

Keress rá a urlbar.autoFill kulcsra, majd erre dupla kattintva állítsd át azt true -ra.
Ezután már olyan lesz, mint a Chromeban.

Szerk.: Ha nem létezne ez a kulcs, akkor jobb bomb -> új -> logikaival tudod hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

(#10103) neduddki válasza neduddki (#9853) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

teszt idejeig procicsere a gepben 235e:
2672.6ms +/- 2.3% tete009 3.6sse2

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10104) laci06 válasza WonderCSabo (#10102) üzenetére


laci06
senior tag

Ezer köszönet:)

(#10105) WonderCSabo válasza neduddki (#10103) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld már ki egy hivatalos builddel is, ez az eredmény még mindig nagyon rossz. C2D T6600-al és Phenom 8450-el is 960 ms körülieket mérek.

laci: Nincs mit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10106) adodaniel válasza casillas (#10100) üzenetére


adodaniel
őstag

nekem is ez lenne a problémám:s

(#10107) neduddki válasza WonderCSabo (#10105) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az osszes tobbi tesztben ill, hasznalt kozben hozza a e6300ast, sot szeritnme abevjava-ban meg yorsabb is tunik, szoval nem igazan erdekel mert semmi js nem fut, ami kell az meg gyors:- )

udv

neduddki

mod: volt ijjen dolgom mar 2db ~700 kornyeki p3-val is tesztek szerint fel ojjna sebessegu volt, a lanyok szeritn ellenben napi mukaban gyorsabb, akkor meg mkit erdekel???:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10108) WonderCSabo válasza neduddki (#10107) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Okés, ha gyorsabb, akkor zsír. ;)

(#10109) Sdi


Sdi
addikt

Win7 32bit, Firefox 3.5.7, i5 750 proci, spider 678,6

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10110) WonderCSabo válasza Sdi (#10109) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Zsír! Miért nem próbálod ki a 3.6-ot?

(#10111) San398


San398
őstag

Sziasztok!
Én vagyok az ügyetlen vagy tényleg nem működik a 3.6-os Firefoxban a Kompatibilitás ellenőrzésének letiltása? Az 1-es hozzászólás alapján csinálom de mégis ellenőrzi.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10112) WonderCSabo válasza San398 (#10111) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hétfőn fog megjelenni a 3.6-ról írásom a Logouton, kimásoltam az idevonatkozó részt:

Az új verzióval sok kiegészítőnk inkompatibilis lehet. Ettől még működhetnek, csak rá kell venni a Firefoxot, hogy használja őket. Az inkompatibilis kiegészítőket a hivatalos addon oldalról úgy tudjuk letölteni, ha regisztrálunk majd bejelentkezünk. Ekkor az inkompatibilis kiegészítő oldalán megjelenik egy link (Verzió ellenőrzés kihagyása), amire kattintva már letölthetjük a kiegészítőt.

Ahhoz, hogy telepíteni és használni is tudjuk ezeket a kiegészítőket, fel kell telepítenünk ezt az addont. Miután újraindítottuk a FF-ot, megkérdezi, hogy ez a kiegészítő kezelje-e a kompatibilitást, válaszoljunk igennel! Ahhoz, hogy inkompatibilis kiegészítőnk működjenek, a Kiegészítők ablakban, a Kiterjesztések fülön az "Ovveride all compatibility" gombra kell kattintanunk.

(#10113) Sdi válasza WonderCSabo (#10110) üzenetére


Sdi
addikt

Bétában már volt fent, majd kipróbálom a véglegest is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10114) Lenry válasza WonderCSabo (#10112) üzenetére


Lenry
félisten

fel kell telepítenünk ezt az addont.

a link a felette lévő képre mutat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10115) Sdi válasza Sdi (#10113) üzenetére


Sdi
addikt

Kevéssel, de jobb lett a 3.6.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10116) San398 válasza WonderCSabo (#10112) üzenetére


San398
őstag

Egy problémám van ahol ezt írod "fel kell telepítenünk ezt az addont." az "ezt" egy link lenne gondolom az addon-ra de a link egy képre mutat. Gondolom ezen addon telepítése után fog megjelenni a "Ovveride all compatibility" gomb. Melyik ez a kiegészítő?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10117) WonderCSabo válasza Lenry (#10114) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jajj, de jó hogy szóltál köszi!

san: A Nightly Tester Tools. Elírtam a cikkben is.

Sdi: Ez nagyon jó eredmény! A többi böngi hogy teljesít a konfigodon?

(#10118) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Kérdésem a következő lenne: Win7 x64-en érdemesebb a 64 bites Ffoxot használni?
Milyen előnyei/hátrányai vannak? Valakinek van ezzel tapasztalata?
A kiegészítők amik a 32 bites foxon mennek mennének a 64 bitesen is?
Ja igen, és a 64 bitesnek már franya a flash támogatása?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10119) Tosee válasza LLKobe (#10118) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Nálam is win 7 x64 van, de szerintem böngészőből felesleges 64 bitest használni! Vannak oldalak amik flash animációt tartalmaznak, és megjelenítésükhöz szükség van flash player-re, ami sajnos 64 bitre nem elérhető, és ezáltal ezek az oldalak részben vagy egészében nem, vagy rosszul jelennek meg!
Ebből kiindulva én a 32bites böngészőket favorizálom... :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10120) WonderCSabo válasza LLKobe (#10118) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mivel szinte egy 64 bites plugin sincs, ezért nincs értelme. Egyébként én kipróbáltam, és amúgy se gyorsabb szvsz.

(#10121) LLKobe


LLKobe
veterán

Danke mindenkinek :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10122) San398


San398
őstag

Van egy nagy problémám amire már napok óta nem találok megoldást.A java scriptek nem működnek ha rákattintok egyre akkor nem történik semmi, vagy ilyet írki javascript:void(0); vagy javascript:;. A java script engedélyezve van a firefoxban, minden alap beállításon van a Haladó beállításoknál.A legújabb Java RE "jre-6u18-windows-i586-s.exe" van feltelepítve. Már sokféle verziós firefoxal próbáltam de egyikkel se működnek a scriptes linkek. Mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a választ.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10123) WonderCSabo válasza San398 (#10122) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Java és a JavaScript két nagyon eltérő dolog. Mutass egy ilyen oldalt, ahol nem mennek a JS-es linkek. Más böngészővel mennek.

(#10124) canniball válasza Lenry (#10085) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi az a scrollklikk?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10125) Tele von Zsinór válasza canniball (#10124) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Középső gombbal (görgővel) kattintás - gondolom én.

(#10126) #41133696 válasza WonderCSabo (#10117) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vagy ezt ? A NIS toolbar pl ezzel mükszik, meg az összes kieg.

(#10127) adodaniel


adodaniel
őstag

tud valaki segíteni, hogy a középső gombbal megnyíló új lapon miért nem töltődik be az oldal? csak szürkeség...

(#10128) Tele von Zsinór válasza adodaniel (#10127) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mindegyik, vagy csak egy oldalon?

(#10129) adodaniel válasza Tele von Zsinór (#10128) üzenetére


adodaniel
őstag

rámegyek mondjuk itt a fórumban a nevedre, jobb klikk, megnyitás új lapon (vagy sima középső klikk) és kiteszi az új lapot, de nem tölti be az oldalt. inaktív a frissítés gomb is, csak úgy csinálja meg ha a címsorba bekattintok és enter, mert a linket beteszi azért felülre de amúgy szürke az egész. 3.6-os firefox

(#10130) adodaniel válasza Tele von Zsinór (#10128) üzenetére


adodaniel
őstag

megvan a hiba. a tab control kiegészítő ütközött vele :)

(#10131) canniball válasza Tele von Zsinór (#10125) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszembe nem jutott volna... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10132) Lauda


Lauda
félisten

Most probalgatom a DownloadHelper kiegeszitot es nagyon ott van. :Y Eddig meg mindenhonnan leszedte a videot, egyszeru a kezelese, aki meg nem ismeri mindenkepp probalja ki. ;)

(#10133) ChromeX


ChromeX
addikt

Már jártam itt de senkit nem sikerült különesebben meghatnom a probélmámmal, megpróbálom megint.

Használ valaki ilyen Personast? ha igen akkor neki megy? nekem nem és nemtudom miért de nem tölti be öket. Van rá ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#10134) Napster01 válasza ChromeX (#10133) üzenetére


Napster01
tag

Nekem tökéletesen működik, az lehet a probléma, hogy nem az alapértelmezett téma van beállítva, vagy egyéb, a firefox kinézetét módosító kiegészítő van fennt.

_.(-.-)._

(#10135) San398 válasza WonderCSabo (#10123) üzenetére


San398
őstag

Nekem az e-bay lenne fontos, ott nem megy a java script. Az IE-vel se megy.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10136) WonderCSabo válasza San398 (#10135) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmilyen böngivel se megy a JS? Akkor ott vmi nagyon nagy gáz lehet. :F

(#10137) San398 válasza WonderCSabo (#10136) üzenetére


San398
őstag

Most próbáltam a Google Chrome-al, azzal megy rendesen. Próbáltam az Operával azzal szintén nem hajlandó menni a java script. Nem akarok Chrome-ot használni nekem Firefox kell! :O

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10138) netboy


netboy
senior tag

Tudnátok segíteni, hogy milyen plugint telepítsek?

Adott egy ip kamera.
Az IE megnyitja az activeX vezérlőt a firefox pedig nem.

(#10139) WonderCSabo válasza netboy (#10138) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Firefox alatt nem is lesz ActiveX. Azért ezt kipróbálhatod.

(#10140) Tele von Zsinór válasza ChromeX (#10133) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Hibakonzolra nem kapsz valami üzenetet? A róka megjelenik a bal alsó sarokban, kattintva előjön a menü?
About:configban nekem ezek az értékek vannak, ezekkel működik:

extensions.personas.authorizedHosts - getpersonas.com, www.getpersonas.com, personas.services.mozilla.com, www.mozilla.com, addons.mozilla.org

extensions.personas.host - www.getpersonas.com

nézd meg, ezeket erre beállítva működik-e. Beállítás után indítsd újra a rókát, csak akkor olvassa be ezeket a personas.

(#10141) netboy válasza WonderCSabo (#10139) üzenetére


netboy
senior tag

köszönöm, nem segített.
mi az oka hogy nem lesz firefox alatt sose?

(#10142) WonderCSabo válasza netboy (#10141) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na látod ezt nem tom pontosan, de csak IEben műxik. Egyébként IE TAbbal IE motorra váltottál FF-ban?

(#10143) gabronov


gabronov
csendes tag

Hali.
Hiába zárom be a Firefoxot 3.5.7 a firefox.exe tovább fut. Csak Ctrl-Alt-Del után a feladatkezelőben tudom leállítani. 3.5-nél még nem csinálta, 3.6-al is ilyen. Mi történhetett?

(#10144) .impulse.


.impulse.
csendes tag

Üdv mindenki!

A következő a problémám: Előfordul hogy baromira belassul a gép, és amikor megnyitom a feladatkezelőt, azt látom hogy a firefox 200.000 K memóriát és 80-90% procit zabál. Ez néha előfordul úgy hogy 3 oldal van megnyitva, meg úgy is hogy 50. Nem az oldalak számától függ, amennyire én észrevettem ez a probléma véletlenszerű időközönként jelentkezik. Pár napja formáztam a C-t, újrahúztam a windózt, lefuttattam egy nod vírusirtást, de a probléma ugyanúgy jelentkezik. Mi lehet a probléma, és ha se a formázás, se a vírusirtás nem segített, hogyan oldom meg?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#10145) sfdrakex válasza .impulse. (#10144) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mind1 hány oldal megy, azt nézd meg hogy van e sok flash az oldalakon, az tudja zabálni a memoriát és a procit.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10146) WonderCSabo válasza gabronov (#10143) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FF csökkentett módban is?

(#10147) .impulse. válasza sfdrakex (#10145) üzenetére


.impulse.
csendes tag

De van hogy meg van nyitva 20 youtube oldal, és nem lassul be, meg van olyan is hogy 3 youtube videó lefoglalja a proc 90%-át.

(#10148) sfdrakex válasza .impulse. (#10147) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet függ attól is milyen a minősége de nem arra gondoltam youtube nálam nem szokta ennyire fogni, viszont pl facebookon lévő flashjátékok, vagy sok online flashes játék mai lefogja, gondolom ugyan igy sok flash alapu reklám is foghatja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10149) .impulse. válasza sfdrakex (#10148) üzenetére


.impulse.
csendes tag

De egy 2500-as amd-t 512 rammal akkor se foghat be ennyire három firefox ablak, ha mind a háromban a doom3 megy maxfelbontáson. meg régen nem csinálta ezt. spyware lehet? vagy a nodnak azt is meg kellene fognia?

(#10150) WonderCSabo válasza .impulse. (#10149) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd újra a Flasht. Uninstalláld ezzel. Kipróbálhatod a http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html]bétát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.