Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) szkorhetz válasza WonderCSabo (#10900) üzenetére


szkorhetz
őstag

Köszönöm szépen, megkíméltél egy gép újratelepítéstől :)

Örök hála :C

(#10902) WonderCSabo válasza szkorhetz (#10901) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaja, nagy öröm az ilyen. :K Nincs mit! ;)

(#10903) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

FireFox kiegészítőkkel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Amikor frissül a Java Console akkor mindig egy újabb sor kerül bejegyzésre a kiegészítők közé. Idővel már 5-6 Java Console is ott csücsül.

Le lehet, le kell-e a régebbieket tiltani?
Amikor le van valamelyik tiltva akkor sem aktív az Eltávolítás gombja.
Ha nincs már szükség a régebbi verziókra akkor hogyan lehet eltávolítani a kiegészítők közül?

köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#10904) egykori válasza csferke (#10903) üzenetére


egykori
őstag

Régebben én is így jártam, de mióta a Vezérlőpult / Programok telepítése és törlése mappában a Java elavult verzióját törlöm, és ezután telepítem a friss verziót, akkor már csak ez utóbbi szerepel a FF kiegészítők között.

(#10905) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Üdv
Problémám lenne a rókával mégpedig:
Amíg a 358-at használtam nem volt semmi gond minden ment frankón 9 nyitott lapnál elfogyasztott 230M ramot. Mióta frissítettem a 36-ra azóta eszik 550-600 megát és ez kicsit fájdalmas 1G rendszer memóriánál. A lapok száma és tartalma sem változott. Alapvetően ez nem is zavarna csak az hogy mikor ezt a hszt is írom nem tudok folyamatosan írni mert olyan mint ha szaggatna, írok írok és nem történik semmi aztán hirtelen megjelennek a betűk. De pl a youtube-nál meg van ez a jelenség hogy kb 10mp-enként megáll 1-2 mp-re.
Mit lehetne tenni a hiba javítása érdekében?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#10906) canniball válasza Zoli G (#10853) üzenetére


canniball
nagyúr

All-in-One Sidebar-ral?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10907) SAMYka válasza SAMYka (#10905) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Hmm hmmm
Volt egy érdekes kiegészítés ami valószínűleg nem tetszett a 36-nak ezt leszedve már csak 150 mega körül eszik a FF és mennek a videók is szépen. Igaz youtube közben 100% a proci terhelés de ezt betudom az 1.6-os egymagos procinak ;]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#10908) pete_21 válasza csferke (#10903) üzenetére


pete_21
addikt

Ez engem is érdekelne...

(#10909) WonderCSabo válasza SAMYka (#10907) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#10910) grabber


grabber
addikt

Valaki segítene átírni a gmail manager 0.5.7.5 max version számát?Nem sikerült,nekem.
Kéne valami rdf fájl....

(#10911) WonderCSabo válasza grabber (#10910) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd fel a Nightly Tester Toolst, és semmit se kell átírni, később sem. (de átírom én ha kell)

(#10912) grabber válasza WonderCSabo (#10911) üzenetére


grabber
addikt

Köszi.Így egyszerűbb volt.Végre látom milyen e-mailek jöttek :R

(#10913) finest


finest
őstag

Az miért van, h a legújabb Firefox az asztali gépen jól működik, a laptopon meg folyton beragad a feladatkezelőbe és 300MB memókat zabál fel? Újratelepítés meg volt, nem segített, van megoldás?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10914) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok! A kérdésem az,hogy egy 4-5 órás átlagos böngészés (benne kis YouTube,kis Skype videóval ,a szokásos frissítéseken kívűl semmi komoly letöltés) kb. milyen adatforgalomnak felel meg.Nyugdíjas apósomék köttetnék be a netet és érdekelne elég lesz-e nekik a korlátolt és értelemszerűen ólcsóbb csomag.Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem,ha nem muszáj ne bíbelődjek adatforgalommérővel. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10915) WonderCSabo válasza finest (#10913) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A laptopon próbáltad csökkentett módban? Használsz kiegeket? Clean install volt?

Hasaggymeg: Szia! Ez a kérdés nem ebbe a topikba tartozik, sztem keresd fel a hálózatok/szolgáltatók topikokat!

(#10916) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A Speed Dial felhasználókhoz szólna a kérdésem: a hátteret valahogy átlátszóvá lehet tenni? :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10917) SAMYka válasza WonderCSabo (#10909) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Köszi szépen ez nagyon király kiegészítő
Örök hála nagyon tetszik :R :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#10918) WonderCSabo válasza LLKobe (#10916) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyesmire gondolsz? Ilyet FF alatt egyelőre nem lehet.

SAMYka: Nm. ;)

(#10919) LLKobe válasza WonderCSabo (#10918) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen erre gondoltam. Shame.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10920) WonderCSabo válasza LLKobe (#10919) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez shame? :F

(#10921) Pubszon


Pubszon
veterán

Szerintetek sok memóriát eszik a FF? :D

Rájöttem egyébként, hogy a youtube videók miatt nő meg ennyire, szerintem ha egy videót megnézek az benne marad a memóriába.
Ezt hogyan lehet offolni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10922) WonderCSabo válasza Pubszon (#10921) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogyha nem túrtad szét a beállításokat, akkor a lemezre ment a videót, amit újraindításkor ki is töröl.

(#10923) LLKobe válasza LLKobe (#10919) üzenetére


LLKobe
veterán

Naja, először csak emiatt álltam át operára, mert abban lehet ilyet.
De most hogy kezdem kiismerni, és rájönni mi micsoda, szerintem maradok is az operánál...
Persze ez sem tökéletes, de rengeteg jó funkciója van, és fényévekkel gyorsabb mint a fox.
Pedig fájó szívvel mondom, mert kb. 5 éve használom a rókát.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10924) WonderCSabo válasza LLKobe (#10923) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az átlátszó háttér miatt álltál át először, ami ráadásul gicces is? WTF? A következő mondatot már meg tom érteni.

(#10925) LLKobe válasza WonderCSabo (#10924) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja, tudom vicces :D Habár hazudtam, nem amiatt álltam át, csak azt láttam, megtetszett, uh feldobtam az akkor még béta 10.50-es operát tesztelni. Mire kijött a végleges nagyon hozzászoktam, és a hibái ellenére is tetszik.
Persze sok jó dolog nincs benne ami a foxban igen (uh azért maradt azis a gépemen), de marha gyors, és sok olyan funkció alapból bennevan ami a rókába csak több pluginnel érhető el.

Persze mostmár jöhetne valami komolyabb update a foxhoz is, az még sokat változtathat:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10926) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Senki? Ennyire dőzsöl mindenki a gigabájtokban? :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10927) WonderCSabo válasza Hasaggymeg (#10926) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb írtam, hogy ezt a kérdést a hálózatok/szolgáltatók topik idevágó témájában tedd fel!

[ Szerkesztve ]

(#10928) Hasaggymeg válasza WonderCSabo (#10927) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Átsiklottam felette.Ne kiabálj! :((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10929) WonderCSabo válasza Hasaggymeg (#10928) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kiabáltam. A Netikett szerint a kiabálás a CSUPA NAGY BETŰ. A felszólító mondatot pedig felkiáltójellel kell zárni, de ettől még nem lesz kiabálás, ennyi erővel te is kiabáltál az uccsó mondatodban. Egyébként is, a segítséget, javaslatot megköszönni szokás, nem kötözködni. :U

(#10930) Pubszon válasza WonderCSabo (#10922) üzenetére


Pubszon
veterán

Újraindításkor így is törli, de mint láthatod a memóriába tárolja.
Nem lehet beállítani, hogy mondjuk a 20 perce nem használt adatokat törölje?
Beállításokat nem barmoltam, ez egy frissen telepített 4-5 addons-os FF. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10931) WonderCSabo válasza Pubszon (#10930) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi az a 4-5 addon? Próbáltad csökkentett módban?

(#10932) nfsu17 válasza Pubszon (#10921) üzenetére


nfsu17
veterán

Miket nézel Te jutubon? :D

4db 1080p-s videót toltam az előbb egyszerre és 800MB-ig ment fel a memória. Becsuktam az ablakokat (rókát nem) és visszaesett a memória is.

Mégegyszer újratenném azt a rókát és előtte kipucolnék mindent és addonok nélkül is megpróbálnám szűz rókán.

(#10933) WonderCSabo válasza nfsu17 (#10932) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégegyszer újratenném azt a rókát és előtte kipucolnék mindent és addonok nélkül is megpróbálnám szűz rókán.

ez ~~ FF csökkentett mód. Főleg próbálgatásra, hátha nem is kell újrarakni. :K

(#10934) nfsu17 válasza WonderCSabo (#10933) üzenetére


nfsu17
veterán

Tudom, értem, csak nekem volt, hogy ez sem oldotta meg és ezt újra rakni mégsem akkora meló, mint egy oprendszert, ezért bátorkodtam ajánlani. :U
Mert én napokat szívtam anno a hülyeségem miatt, ahelyett, hogy 3 perc alatt újratettem volna és azóta is jóó. :U

--

Tudom, ezt is be lehet lakni, jelszavak, könyvjelzők, de ezeket is ki lehet menteni.

[ Szerkesztve ]

(#10935) Pubszon válasza WonderCSabo (#10931) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezek vannak fent.

A csökkentett mód mikben különbözik a rendes indítástól?

(#10932) nfsu17: Rz csak extrém körülmény volt, de 4-5 óra sima netezés után is felmegy 8-900 megára. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10936) WonderCSabo válasza nfsu17 (#10934) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, igazad van, és helyesen is tetted, hogy ajánlottad! Csak arra gondoltam, hogy az újratelepítés előtt nem árt egy csökkentett mód.

Pubszon: Ezek közül egy pár be tud kavarni. Próbáld csökkentett módban, ha úgy jó, akkor rakd újra szűzen, és egyenként rakd vissza a kiegeket, hogy lásd melyik kavar be.

(#10937) nfsu17 válasza WonderCSabo (#10936) üzenetére


nfsu17
veterán

A csökkentett mód nem tart semeddig, az valóban egyszerűbb, mint újrarakni. :))

Pubszon

Ha újra szeretnéd majd tenni, akkor pl. Mozbackup-al kimentheted a profilod. Beállítások, könyvjelzők, jelszavak, cache, cookie, stb. De nem muszáj mind, akár csak elég a jelszavakat is, ki tudod választani.

(#10938) Pubszon válasza nfsu17 (#10937) üzenetére


Pubszon
veterán

Csökkentett módban úgy néz ki hogy jó, akkor ki fogom menteni a cuccokat és újrarakom a FF-ot. :K És csak a szükséges addons-okat rakom vissza. :K
A visszaállítás egyszerű?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10939) nfsu17 válasza Pubszon (#10938) üzenetére


nfsu17
veterán

Inkább kezd el kitörölgetni az addonokat és próbálgasd úgy is.
Nem biztos, hogy így majd jó lesz, nem tudom, de ez is megérhet egy próbát.

Nagyon egyszerű kimenteni is, meg betölteni is, de nem FF alól kell, hanem ez egy külön program és addig csukva van az FF.

(#10940) WonderCSabo válasza Pubszon (#10938) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először ne rakd vissza őket, hanem addonok nélkül használd egy ideig. És aztán egyenként rakd vissza, hogy lásd melyika ludas.

(#10941) Pubszon válasza WonderCSabo (#10940) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem fiuk, így fogom megcsinálni.
Mos csökkentett módban van még, és így ha nézek videókat addig természetesen a memória fogyasztása is megnő, de ha bezárom szépen vissza is megy alap helyzetbe. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10942) Hasaggymeg válasza WonderCSabo (#10929) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R ...de mit is? :F Flamewarover! :P

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10943) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Namoroka 64bit + flash player telepíthetetlenségi problémájával szembesült már rajtam kívül más is? Google a haverom most nem nagyon akar segíteni ebben. :)

(#10944) WonderCSabo válasza Hasaggymeg (#10942) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmi, béke. :)

vbbb: Az nem csoda, hiszen sajna nincs 64 bites flash. Szóval egyelőre a 64 bites böngésző felejtős.

(#10945) vbbb válasza WonderCSabo (#10944) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor nem próbálkozom vele. :D

(#10946) dqdb válasza Lenry (#10854) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megtaláltam közben a hibát: privát írásakor jön elő, mert ott nincsen on/off topic állítási lehetőség. Hamarosan javítom.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10947) dqdb válasza dqdb (#10946) üzenetére


dqdb
nagyúr

Javítva, a módosított változat innen tölthető le.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10948) Chris16


Chris16
csendes tag

Sziasztok! Az egyik rádió oldalán próbáltam kikeresni a live stream linket, hogy Winampban meg tudjam nyitni, de flash lejátszóban indul el az adás. Létezik olyan kiegészítés, ami megvizsgálja, hogy az a flash lejátszó honnan játssza le az adást? Itt a rádió linkje: http://www.kiisfm.com/mediaplayer/?action=listenlive

Chris

(#10949) WonderCSabo válasza Chris16 (#10948) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az ilyen fajtához nincs. :(

(#10950) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Újabban a CanYouRunIt.com nem akar nálam működni. Javát felraktam, rányomok egy játékra és a Loading-nál megáll a művelet. Tűzfalon Game Modot bekapcsoltam, hátha az a baja, de nem. Előugró ablakok nincsenek tiltva.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.