Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-05 21:40:07

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) Calogero válasza TaaT (#33450) üzenetére


Calogero
addikt

Én nem kaptam semmit.
Tértivevényesen adtam fel benne két példányban egy átvételivel, amit kértem, hogy küldjék vissza aláírva.
De nem küldtek semmit, így csak egy tértivevényem van, amivel tudom igazolni hogy ki és mikor vette át.

(#33452) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

iQpro előfizetőket kérdezném: a 25.-i fordulónap az a adott ciklus utolsó napja vagy a következő első napja?

(#33453) TaaT válasza Calogero (#33451) üzenetére


TaaT
veterán

Értem. Az mennyire gáz amúgy hogy a kártyát is bele raktam a borítékba amin a pin kód van?

Give them hell Ukraine!

(#33454) gabor9991 válasza TaaT (#33453) üzenetére


gabor9991
őstag

Nagyjából semennyire :) mindenki így csinálja.

#33452) Mikulásbá

Utolsó, 26-án általában reggel indul újra a felhasználható keret, akkor frissül a Telenor rendszere.

[ Szerkesztve ]

(#33455) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Felvázolnám a nagy gondom. :) ( :( )
Adott egy nagy ház 🏠 amit egy routerrel eleve nem lehet lefedni.
Emiatt eleve van egy erős ( Asus RT-AC56U ) router a ház központi részében, az első emeleten ( 2 emelet van földszinttel ), és van egy másik, a földszinten - Asus RT-N10U - hogy a vasbetonon átmenjen a jel. E két router között 1 hétnyi huzavona után sikerül utp kábelt kihúzni.
A gond az, hogy a fő routerbe beledugva egy huawei e8372h-153 usb modemet csupán 22mbit letöltést, és 10mbit feltöltést ér el. A jel 5 csíkból 1-2-t ért el.
A házunk egyik ablakából viszont már 45 le, és 20 fel értékeket mértem, amivel már megelégednék. (Bár jobb lenne ha még több lenne. Mobilban 200mbit le, és 50fel simán ment, beltéren)
Sajnos a házunk kábelezése írdatlan nehézkes, ennek ellenére gondolkodom un. usb hosszabbítóban, van is nekem egy 5m, hogy legalább az ablakon keresztül kintre lehetne kitenni, de sajnos a jel megszűnik a kábelben, így felmerül a kérdés, hogy van e olyan usb hosszabbító kábel emiben van jelerősítő, 20m, és működik is?
De ha a modemet nem vihetem magasba magába, akkor a routerrel együtt. Ez viszont azt jelenti, hogy a jelet valahogyan a ház szélétől a másik végéig kellene vinni.
Repeater, wds nem lehetséges, mert egyáltalán nem egy gyors technológia - bár ha valaki meggyőző érvet hoz, akkor az lesz.
Felmerült a Powerline, de az azért nem jó, mert mind a 3 emeleten külön fázis van.
Kábelezés nélkül milyen lehetőségek vannak még?

[ Szerkesztve ]

(#33456) Mikulásbá válasza Tav-Csoves (#33455) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én valami külső antennával kezdenék,pl.

(#33457) DrBubo77 válasza Tav-Csoves (#33455) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Router problémára van célirányos topik.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33458) Beniii06 válasza Tav-Csoves (#33455) üzenetére


Beniii06
őstag

Én ezeket az opciókat látom:
-Ahogy Mikulásbá is írta, célszerű lenne egy külső antenna, ez kb 6 ropi, de rizikós vagy működik vagy kidobott pénz
-Igazából kültéri mimo antenna lenne neked a legmegfelelőbb(írtad, hogy problémás a kábelezés, pedig célravezető megoldás lenne), ez 15-20 ropi,de kiesik a fúrás miatt. Beltéren meg hülyén néz ki :DD
-Szerintem opció lehet a powerline adapter -ezt tapasztalatból mondom- én is ilyet használok 3 fázisnál, igaz 2 szinten(földszint+ első emelet) keresztül menve tud ~30-50 Mbps-t. Ez kb 10 ropi kitben. Érdemes előtte kipróbálni, ha tudsz valahonnan kölcsönkérni.
-Egy ablakba tett mifi, a netet valamilyen módon vezetékessé alakítod(itt kell wds) Ez kb. 18 ropi
-A legtutibb az lenne, ha lenne céleszközöd pl. Beszerzel valahonnan egy huawei b525 routert(vagy elődmodellek közül valamelyiket) + kültéri mimo antenna. Ez 30-60 ropi között változik. A b525 nek jó a belső antennája is, legalábbis nállam egy stick tudott 60 megat max, a router rel pedig 120 körüli értékeket hoz.
-esetleg a házon kívül falon lehetne kábelt ki majd vissza vezetni és AccessPointtal megoldani(megint fúrás, kábelezés és plussz költség)

Amit viszont biztosan tudok:
-A stick hiába usb-s 5 méteres kábel toldással, működni fog, de nagyon nem ajánlom, mert túl sok áramot vesz fel és a hosszú kábel ellenállása miatt nem fog elég áramot kapni és hamar be fog dögleni/lehetnek problémák( 4 amperes töltőfej hálózatról talán elég neki)
-A stick nagyon tud melegedni, nem 24/7-re van tervezve, nem céleszköz, így akár pár hónap alatt is tönkre mehet, ahogy a mifi is folyamatos használat esetén.

Így már akkor van viszonyítási alapod mi mennyibe kerül és mennyire éri meg neked.

Sajnos a mobilinternet nagyon költséges dolog, főleg ha otthoni elsődleges netként kell.(Max úgy éri meg, ha kapsz a hűséged mellé eszközt is 0 ft-ért)

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#33459) tmp0124 válasza Tav-Csoves (#33455) üzenetére


tmp0124
tag

Na meg azt se feledjük, hogy az e8372h-153 még nem tud aggregálni, így 150/50 az elméleti maximum. A mobilos 200/50 abszolút nem mérvadó.

(#33460) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
A huawei b525-el milyen értékeket értek el korlátlan nettel beltéren?
Tudnátok nekem le, és feltöltési sebességeket írni?
Ha gyenge beltéren, akkor beépítjük a ragaljába, a tető alá, és erkélyről megközelíthető, ha kell, és fúrni is fogunk.
Elnézést az offért, de a routeres topikokban nem hiszem, hogy sokan EQ-znak is. Itt specifikussabb. Legalább is szvsz, de ha nem, akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#33461) 4Grider válasza Tav-Csoves (#33460) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az, hogy én x helyen, y eszközzel, z időpontban milyen értékeket mérek, annak szerinted mi köze ahhoz, hogy te milyen értékeket fogsz?

(#33462) Zeki válasza 4Grider (#33461) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert fogalmuk sincs mi a halál az a mobilnet, azt hiszik olyan mint a vezetékes, hogy ha 200 megbaites, akkor az mindig mindenhol 200 megabites.

Közben rengeteg dologtól függ a sebesség az adott cellában....

(#33463) stevelawyer válasza Zeki (#33462) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

Tökéletes egyetértek. Be kell látni, hogy nem "stabil, hanem mobil", bármennyire is vágyunk kimaxolni az elméleti sebességet.

Nekem még Pesten, lakáson belül is hol 4G+ van, hol pedig csak sima 4G elképesztő sebesség különbözettel. Vidéken is mértem különbségeket ugyanazzal az eszközzel csak különböző időben. És teljesen mindegy, hogy EQ vagy IQpro vagy más, ugyanazt a hálózatot használja.

(#33464) N0R


N0R
csendes tag

Azt tudja vki, hogy a kormányzati flottában a “KEF UL opció” mit takar? Tegnap kaptam SMS-t erről. Nincs kedvem ezzel a kapcsolattartóhoz rohanni.

(#33465) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Sziasztok.

1 héten belül lejár a Telekomos előfizetésemnek a hűsége. Szeretnék belépni Mobil flottába lehet Telekom, Telenor, Vodafon Annyi a kikötésem h én legyek a számla tulajdonos és tudjam intézni ha gond van ne más cégen keresztül mennyen. Számhordozással szeretném megkötni a szerződést 4000-7000Ft között szánnék rá havi szinten és szeretnék benne mobilinternetet is ami nagyobb mint 1 gigabyte adatforgalom. Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#33466) djmcs válasza t-zotya (#33465) üzenetére


djmcs
csendes tag

Szangaflotta

(#33467) Dracula72 válasza djmcs (#33466) üzenetére


Dracula72
senior tag

Ez valami folyamatos tagdíjas.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#33468) DrBubo77 válasza t-zotya (#33465) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nézd meg az IT Services flottát!
Telenoros, neved marad a szám. 4000 Ft körül már kapsz kb. 4 óra beszélgetést és 1,5 GB netet.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33469) adam1400


adam1400
tag

Az mennyire szabályos,hogy a Frondeo HU Korlátlan csomagjával EU-ban 6 Ft a percdíj Mo-ra? Ezzel a díjcsomaggal minden hálózatba ingyenes beszéd van ha valaki nem ismeri.

(#33470) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

telenor oldalán valahogy ki tudom kapcsolni a hangpostát? vagy 1220, netalán személyesen lehet csak lemondani ezt? :) nagyon zavaró a másik félnek, ha nem ér el. ( IT Services-os vagyok)

(#33471) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Mostanság mennyire ajánlott eszköz a Huawei E3372h?
Ahogy nézem ez Hi-Link webfelületes aminek van DHCP-je, ennek mi az értelme egy sima USB-s darabnál?
Gondolom az S végű az aminek nincs webfelülete, így az a publikus IP-t adja a gépnek?

IQPRO-val használnám, ha ezt a T-nél megveszem kifüggetlenítik ott nekem ha kérem? Van Alza-nál meg Árukeresőn más boltokban is, de nem egyértelmű hogy független-e... Ha nincs Hilink felülete, hogyan tudom APN-t konfigurálni?
Köszi!

üdv, adika4444

(#33472) anett1985 válasza adika4444 (#33471) üzenetére


anett1985
csendes tag

Én HUAWEI E5577C-t rendeltem pár hete a telekomtól, coop dominos kuponnal 13480 Ft, rajta van a telekom logó de független, nekem is iq-s kártya van benne.

(#33473) t-zotya


t-zotya
csendes tag

mobilflottacentrum.hu ismeri valaki?? Van is nála valaki??

(#33474) elin válasza tipuka (#33470) üzenetére


elin
tag

Nekem 1220 segített... anno.

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#33475) qnadam válasza t-zotya (#33473) üzenetére


qnadam
veterán

én szívesen lettem volna, ha hajlandóak válaszolni a levelemre :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33476) djmcs válasza Dracula72 (#33467) üzenetére


djmcs
csendes tag

Igen az, 1800ft/év. De a fent említett kritériumoknak megfelel. Máshol meg flottabiztosítás van vagy belépési díj vagy elhordozási díj, mindegy mivel vesznek le, levesznek. Valamiből meg kell élni :D

(#33477) djmcs


djmcs
csendes tag

Engem az érdekelne van-e itt valaki aki tagja a "vállalkozói előny"-nek?

(#33478) feco70 válasza t-zotya (#33473) üzenetére


feco70
senior tag

Most készülök oda menni, ha a voda nem ad valami jó ajánlatot.
qnadam írta,hogy nem válaszolnak, akkor be megyek az érdi irodájukba, mert nekem tetszik az árazásuk.

(#33479) feco70 válasza qnadam (#33475) üzenetére


feco70
senior tag

+36-70-943-2448
zimonyi.erika@mobilflottacentrum.hu
Ezt próbáltad?

(#33480) Viktor0610 válasza feco70 (#33479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emailcímet, nevet, telefonszámot szerintem privátban kellene. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#33481) feco70 válasza Viktor0610 (#33480) üzenetére


feco70
senior tag

Bátorkodtam felrakni, mivel a gogle+ on fent van ugyan így, és ott mindenki láthatja.

(#33482) qnadam válasza feco70 (#33479) üzenetére


qnadam
veterán

weben van kapcsolat form, oda írtam hogy mit szeretnék, ott azt írta, hogy 24 órán belül válaszolnak. nem sikerült, nyomozni nem fogok utánuk, annyira nem érdekelnek.

félre ne érts, nem ellened szól, köszönöm a segítéged :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33483) Dracula72 válasza djmcs (#33476) üzenetére


Dracula72
senior tag

Sajna így van.
De egy egyszeri humánusabb szerintem mint a folyamatos fejés.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#33484) vpanangin


vpanangin
senior tag

Az egyik flottánál, az egyik közösségi oldalon, már számolgatják a jan. elsejei áfacsökkenés hatását a korlátlan net + megosztó kártya konstrukció esetén. Az eddigi 6500 Ft helyett, ha jó a matek, akkor 5820 Ft lesz az ár.

(#33485) 4Grider válasza vpanangin (#33484) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem túl bonyolult matematikai művelet valamit elosztani 1,18-al, majd megszorozni 1,05-el.
Viszont úgy 6500 Ft-ból 5784 Ft lesz...

(#33486) vpanangin válasza 4Grider (#33485) üzenetére


vpanangin
senior tag

Biztosan nem, de nekem még nem volt hozzá merszem. :)

Nem egyértelmű még nekik, hogy az áfát a megosztón is csökkenteni kell vagy csak a főkártyán.

(#33487) 4Grider válasza vpanangin (#33486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megnéztem a Telenor számlát. Mivel az adatmegosztó SZJ száma (64.20.18) ugyanaz az adatmegosztónál és a hipergagyinet csomagnál, így nem kérdés, hogy az adatmegosztó ÁFA tartalma is 18-ról 5%-ra csökken.

(#33488) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Sajnos az iqpro adatkártyám nem működik a mobilnet. Tp-link m7350-hoz tudnátok adni apn beállításokat?
Köszi

(#33489) Mikulásbá válasza smallmer (#33488) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én tegnap betettem a SIM kártyát,gyakorlatilag szinte semmit nem kellett állítani.

[link]

Nekem csak annyi a bajom a kütyüvel,hogy lakott területtől vagyok 4 km-re melóhelyen,alig van térerő,de a hatos skálán 1-2 jel stabilan meg van.(4G)
Lehet ezen más kütyü sem tudna javítani. :U

[ Szerkesztve ]

(#33490) smallmer válasza Mikulásbá (#33489) üzenetére


smallmer
őstag

Jaaj köszi, azt elfelejtettem hogy a roaming nem megy. Ausztriában nem kapcsol be, de görögben sem ment pedig bekapcsoltam hogy roamingoljon.

(#33491) Mikulásbá válasza smallmer (#33490) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerencsére ez engem nem érdekel. :B

(#33492) HornedReaper válasza Tombi (#32883) üzenetére


HornedReaper
senior tag

3 telszamra is jarhat kedvezmeny a dpi-nel? Most kotottunk ujabb huseget 2. szamra, mert telefon 20eFt-tal olcsobb volt igy (kislany feltoltose helyett flottas lesz legalabb). Husegek lejarta utan lehet ugyfelmegtartasi kerelemmel keresni oket? :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#33493) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok,

Az összefoglalóban lévő táblázat alapján az iqpro tűnik a legjobbnak.
Van valakinek tapasztalata vele?
Van bármi ellenérv velük kapcsolatban?

köszönöm.

(#33494) gabor9991 válasza Kornel (#33493) üzenetére


gabor9991
őstag

Tapasztalat?Van. :)
Az elmúlt hónapkban a hsz-ok szinte csak az iQpro és az EuroQuattro flottáiról szólnak.

Szerintem Pozitívum:

Nincs belépési díj.
Néhény nap alatt nálad a kártya(kivéve, ha nincs szerencséd :D )
Nincs hűségidő.

Szerintem Negatívum:

Nem kérhetsz megosztó kártyát
Esetenként nem megy roamingban a kártya
Számlázással előfordulnak néha problémák / lassan vagy egyáltalán nem válaszolnak a megkeresésre.
Nemrég bevezették a kilépéskor fizetendő díjat, ha 90 napon belül visszaadnád a kártyát.

Ha konkrétan van kérdésed, tedd fel bátran.

(#33495) Kornel válasza gabor9991 (#33494) üzenetére


Kornel
veterán

Asszonnyal nézegetjük, hogy hol adnak normális mennyiségű netet, de szolgáltatónál esélytelen normális áron.

Amit néztünk, hogy az 1500 Ft-os lebeszélhető havidíj teljesen korrekt, emelett 7GB net 2100 Ft, és ha kevés lenne gondolom lehet váltani 13 GB-ra vagy akár korlátlanra is a magasabb díjért, ha jól gondolom.

Amit írtál jól hangzik, kérdés, hogy hogyan működne a számhordozás, jelenleg vodafone-os flottás előfizetésünk van, asszony nevén van mindkét kártya.

(#33496) gabor9991 válasza Kornel (#33495) üzenetére


gabor9991
őstag

Számhordozás is van, de ekkor az ügyintézés hosszabb időt vesz igénybe, ha van dual simre lehetőség, egyszerűbb új számot kérni.
Lehet váltogatni az adat csomagok között viszont januártól még olcsóbb lesz minden csomag az áfa csökkentés miatt, így már a korlátlan is 4000alatt lesz havonta, ennyiért tényleg nem találsz publikus ajánlatok közt semmit :)
A 800+800 forintos lebeszélhetőség megoszlik 50-50%-ban hálón belül/kívül.
Én tavaly tavasz óta vagyok a flottában egy korlátlan sim van itthon egy adatkártya a telefonomban, voltak az elején apróbb problémák, de azóta semmi bajom velük.
Használom-jön a díjbekérö-befizetem :) viszont vannak akik nem ennyire szerencsések :)

(#33497) TaaT válasza gabor9991 (#33494) üzenetére


TaaT
veterán

"Nemrég bevezették a kilépéskor fizetendő díjat, ha 90 napon belül visszaadnád a kártyát."

Én most küldtem vissza a korlátlan sim-et (kevesebb mint 90nap), de egyből kértem másikat (4GB) tőlük.
Ilyen esetre ez nem vonatkozik?

Give them hell Ukraine!

(#33498) Kornel válasza gabor9991 (#33496) üzenetére


Kornel
veterán

Attól függetlenül a most rendelt net is olcsóbb lesz nem? :)
Szóval nem érdemes várni addig?

Számhordozas mindenképpen szükséges lenne, mert ugyan diák SIM-es a telefonom, de az egyik a céges benne.

(#33499) gabor9991 válasza TaaT (#33497) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem rád nem vonatkozik, mert nem felmondtad csak módosítottad.

(#33498) Kornel:

Persze, minden olcsóbb lesz az áfacsökkentés miatt.

"diák SIM" Az enyém is átjavít mindent :)

Írj egy emailt nekik a számhordozás miatt, biztos megmondják hogy működik és mennyi idő kell nekik.

Amúgy vodás ügyfélmegtartókkal meg lehet alkudni, ha kell valami jó egyedi ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#33500) Kornel válasza gabor9991 (#33499) üzenetére


Kornel
veterán

Nem lehet, próbáltuk.
Már el akartunk menni, kaptunk 900 Ft kedvezményt.
Amit leszrok, ellenben 500 MB net viccnek is rossz.
Netet nem adnak olcsón.

Ja átjavítja :(
Sorry.

Köszi az infókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.