Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-05 21:40:07

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) anett1985 válasza edk- (#33899) üzenetére


anett1985
csendes tag

Itt is az van, hogy nézek pl valami videót, tv go vagy egy távoli plex szerver, és egyszer csak megakad. Ilyenkor max 2-3 Mbit van, vagy épp azt írja a speedtest, hogy network communication issues. Az iqpro már mident kitalált, amit csak lehet, pl resetelni kell a routert, meg légköri zavar, hibás wifi. Egyszer már bejelentették a hibát, csináltak valamit a kártyával, akkor emelkedett a letöltési sebesség is, meg egy hétre megszűnt az akadozás, de most megint előjött. Nem tudom mitől lehet, 2,5 éve használunk ilyen internetet, de eddig nem voltak ilyen gondok.

(#33902) egera24 válasza anett1985 (#33871) üzenetére


egera24
csendes tag

Egyelőre még nem igazán változott a dolog. Beszéltem az egyik IQpro-s ügyintéző hölggyel, és abban maradtunk, hogy beugrok a telenor üzletébe és kezdeményezek egy kártyacserét. Nagyon remélem, hogy használ. Ha nem, akkor lehet, hogy hibás a router-em, majd letesztelem azt is, ha a kártyacsere nem megoldás.

De egyébként valami nagy hiba tuti van. Már lassan 5 éve telenoros netem van itthon, ebből legalább 2 éve 4G-n megy. Mindig legalább 20-30Mbit/s volt a letöltési sebességem, csak a lassítást követően csökkent drasztikusan. Amióta IQpro netem van (nov. 16), azóta beszereztem egy antennát, így 40-50Mbit/s volt a letöltési sebességem. Úgyhogy tapasztalatból tudom, hogy nem épp 2-3Mbit/s-mal kellene mennie a netnek... Azt pedig nem tudom, hogy a cella leterhelt e. Az jó kérdés. De ugye ha eddig nem volt az.... Bár az adatforgalmam azért magas szokott lenni, de ennyire lekorlátoznák?

(#33903) Beniii06 válasza edk- (#33899) üzenetére


Beniii06
őstag

Lehet a toronnyal lett valami, állítottak rajt vagy behoztak egy QoS-t vagy hirtelen mindenki hello telenorra/datára váltott és leterhelt lett a cella.. Próbaképp megérne egy hibabejelentést az ügyfsz-en, ha van egy twlenoros kártya a neveden vagy családtag is tehet a saját kártyájáról(ha van).

"Got any other secret weapons?"

(#33904) egera24 válasza Beniii06 (#33903) üzenetére


egera24
csendes tag

anett1985, edk-
Ti melyik településen laktok? Szomszédság? Mennyire sűrűn lakott a környék?

(#33905) PBA válasza edk- (#33899) üzenetére


PBA
aktív tag

Szintén EQ korlátlan, de én pl. nem tapasztaltam problémát, pedig voltam többfelé is Pesten belül és kívül, rendesen használtam, bármilyen probléma és lassulás nélkül. NET APN van beállítva mindegyik routeremen.

(#33906) gboszi


gboszi
senior tag

Mennyi most az EQ belépési dij? Mert több helyen is 10ezret olvastam de a facebookon meg 15ezer kedvezményesen! ha többet veszel...ennyit emeltek volna? Vagy én nem értek valamit

"If you're good at something, never do it for free!"

(#33907) qnadam


qnadam
veterán

volt már? mindigtv komfort (netfone).

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33908) anett1985 válasza egera24 (#33904) üzenetére


anett1985
csendes tag

Debrecen-Józsa, a legszélén vagyunk, az utca túloldalán már csak erdő van. Sok a kisgyerekes, akik jellemzően éjfél körül alszanak, és olyankor is volt már lassulás. A település nagy részének van UPC nete normális sebességgel, csak egy pár ház van itt, ahol csak ADSL van, és messze a központ, sebesség 6/0,5 Mbit.
Tegnap este mikor belassult, átraktam a kártyát telefonba, és úgy is rossz volt, router hiba kizárva. Mértem sebességet több eszközön is, mindegyiken ugyanaz volt az eredmény, vagyis az is kizàrva, hogy elromlott az egyik eszközünkben a wifi.

(#33909) #08205312 válasza qnadam (#33907) üzenetére


#08205312
törölt tag

Szóra sem érdemes: rosszabb feltételekkel szolgáltatnak, mint a tarifaexpert

(#33910) edk- válasza egera24 (#33904) üzenetére


edk-
őstag

Én Észak-Budán.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33911) qnadam válasza #08205312 (#33909) üzenetére


qnadam
veterán

ez szomorú, akkor nem véletlenül csak a percdíjak vannak leírva :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33912) egera24 válasza anett1985 (#33908) üzenetére


egera24
csendes tag

Nálam úgy tűnik, hogy időközben megoldódott a sebesség probléma. A routerbe a külső antenna egy törött darabja beleszorult, feltehetően az okozta a gondot :/

(#33913) Wajk válasza anett1985 (#33908) üzenetére


Wajk
addikt

Szintén Józsa, pár napja én is tapasztaltam lassulást, de most újra szépen hasít, nem állítottam semmit... :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#33914) egera24 válasza egera24 (#33912) üzenetére


egera24
csendes tag

Na jó, lehet mégis tévedtem. Kb. 2 óra hosszán keresztül jó volt, most megint visszaállt irtólassú sebességre :/ Akkor nem tudom mi lehet a baj.

(#33915) roflman


roflman
csendes újonc

Sziasztok!

Nem rég fizettem elő iQpro-nál egy korlátlan mobil net csomagra. A sim kártyát el is küldték dec8-án kézhez kaptam, beraktam a telóba, majd kaptam egy automatikus üzenetet nem sokkal rá a telenortól, hogy "mentsem el a készülék beállításokat" amiket hamarosan elküldenek üzenetben, hogy tudjak netezni, ez is megtörtént. Azóta megnéztem a telenor oldalán is, hogy miknek kell beállítva lennie a netnél, minden stimmel, ezért nem gondolom, hogy esetleg nálam lenne a hiba. Netem azóta sincs (semmilyen formában azon a simen), szóval a kérdésem annyi lenne, hogy mennyi idő szokott lenni, míg egy kártyát "aktiválnak" és használni lehet, vagy lehetséges, hogy mégis valamit én csináltam rosszul? Dual simes a telefon, de ez nem hiszem hogy probléma lenne, 4g a telenoros simre van állítva.

Segítséget / plussz infot, előre is köszi!

(#33916) laskr99 válasza roflman (#33915) üzenetére


laskr99
addikt

Net APN ugye "net"-en van és nem "online"-on?

(#33917) tsteve válasza roflman (#33915) üzenetére


tsteve
senior tag

'net' és 'online' a két lehetséges apn típus a Telenornál... próbáld ki a másikat is

(#33918) roflman


roflman
csendes újonc

Ez gyors volt, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Igen "online"-ra volt állítva "net" helyett. A telenor oldalán is online-t írnak beállításoknál, ezért nem tűnt fel ott sem. A telenoros "beállítós üzenet is online-ra állította, viszont most ahogy átállítottam "net"-re egyből bejött a 4G. Nem gondoltam, hogy ennyire egyszerű a megoldás, köszönöm még egyszer mindkettőtöknek! :)

(#33919) 4Grider válasza egera24 (#33914) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ugye a routered nem az alapértelmezett automatikus hálózatválasztáson van, hanem fix 4G-re (4G only) van állítva...

(#33920) anett1985 válasza Wajk (#33913) üzenetére


anett1985
csendes tag

Itt most is lassú, 4/8.

(#33921) edk- válasza anett1985 (#33920) üzenetére


edk-
őstag

Nálam most egész jó.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33922) anett1985 válasza edk- (#33921) üzenetére


anett1985
csendes tag

Rendes routert vagy mifi-t használsz egyébként?

(#33923) gboszi válasza gboszi (#33906) üzenetére


gboszi
senior tag

Targytalan. 10/db, kettőnél 15 a kettő

"If you're good at something, never do it for free!"

(#33924) edk- válasza anett1985 (#33922) üzenetére


edk-
őstag

TP-Link WDR3600 (ROOter firmware-rel) + D-Link DWM-222

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33925) weres00 válasza DrBubo77 (#24044) üzenetére


weres00
csendes tag

Szia DrBubo77
Én vodafonos flottába szeretnék csatlakozni. Az EQ -s táblázat melyik része vodafonos?

(#33926) vegyszer válasza weres00 (#33925) üzenetére


vegyszer
addikt

Az EQ Telenor.
Szerintem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#33927) DrBubo77 válasza weres00 (#33925) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Amikor felbukkant, olyan infó volt, hogy Vodás csomagjuk is van. De itt a fórumon csak Telenoros csomagról olvasni mindenkitől.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33928) MADcat válasza DrBubo77 (#33927) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen volt. Ha jól emlékszem a full alap csomag volt Voda alapú, de ez kb egy hónapig élt. Senkinek nem kellett. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#33929) DrBubo77 válasza MADcat (#33928) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi az infót, akkor törlöm is az összefoglalóból. :R

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#33930) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Telekomtól jöttem át az EuroQuattro üzleti flottába (Telenor).
Elméletileg ma fog megtörténni a számhordozás.
Lehet azt tudni hogy nagyjából mégis hánykor?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#33931) qnadam válasza pvt.peter (#33930) üzenetére


qnadam
veterán

A számhordozási időablak a minden munkanap 20:00-tól kezdődő 4 óra hosszúságú időtartomány, amelyben a számhordozás és számmező átadás érvényesítéséhez szükséges műszaki intézkedéseket a szolgáltatók végrehajtják.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33932) pvt.peter válasza qnadam (#33931) üzenetére


pvt.peter
őstag

értem, köszi a választ

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#33933) Oldman2 válasza gboszi (#33923) üzenetére


Oldman2
veterán

De ez csak egy rövid(?) ideig tartó akció, kevéske résztvevővel.

A normál belépési díj 10e / előfizetés

(#33934) hevizms


hevizms
addikt

Euro Qattro.
Megjött ma a 2 db kártya,ami csak adatkártya
.Fő és megosztó kártya.
A főkártya rendesen működik a megosztó nem.
Felhivtam őket,elküldették velem a kártyákon található számsort és azóta sem történt semmi.
Délben volt a dolog.
Másnál is volt ilyen?
Kicsit elbizonytalanodtam jól tettem e ezt a 2 kártya dolgot?
Biztos hogy korlátlan mindkettő?
Hogyan lehet hogy az egyik működik a másik nem?Meg egyből tudták hogy a megosztó a rossz.
Ez akkor most hogyan is van?
Azt gondoltam hogy 2 normális sim kártya egymástól függetlenül.
Miért megosztónak hívják? Megosztja a netet sebességben vagy miért a név?

[ Szerkesztve ]

(#33935) 4Grider válasza hevizms (#33934) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezerszer leírtuk már a kérdésekre a válaszokat.
Az adatmegosztó kártyáról a Telenor oldalán tudsz olvasni, gondolom ismered a keresők használatát.
Nekem az adatmegosztó kártyákat 3 hónap után aktiválták, van akinek néhány nap/hét alatt sikerült. Aktiválásig nem fizetsz az adatmegosztókért, bár a főkártya árához képest csak fillérekbe kerülnek.

(#33936) weres00 válasza DrBubo77 (#33927) üzenetére


weres00
csendes tag

Köszi az infót.

(#33937) hevizms válasza 4Grider (#33935) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.

Mivel csak most csatlakoztam ehhez a dologhoz,nem tudhattam hogy ezerszer leirtátok már,hisz a fórumot sem olvastam.Az összefoglalóban pedig nincs erről szó.

[ Szerkesztve ]

(#33938) 4Grider válasza hevizms (#33937) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom azóta megtaláltad a https://www.telenor.hu/adatmegoszto oldalt, ami nagyjából minden kérdésedet megválaszolja. Talán egyet kivéve (mikor lesz aktív), de azt meg megírtam, hogy türelem kell hozzá...

(#33939) Beniii06 válasza hevizms (#33937) üzenetére


Beniii06
őstag

Egy kicsit lejjebb görgetve az összefoglalóban:

Az hogy a főkártya már aktív, azt a flotta intézte. Az adatmegosztót a telenor aktiválja, amikor kedve tartja.

"Got any other secret weapons?"

(#33940) 4Grider válasza Beniii06 (#33939) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pontosabban az adatmegosztó bekapcsolását is a flotta kezdeményezi, és onnantól kezdve a Telenor elvileg ugyanannyi idő (max. 72 óra) alatt kapcsolja be, mint bármelyik másik sim-et. Az EQ esetében valami - Telenortól független - oka lesz az adatmegosztók aktiválásával kapcsolatos lassúságnak.

(#33941) Beniii06 válasza 4Grider (#33940) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszi a pontosítást. Nem vagyok EQ-s, csak a fórumot olvasgatva régebben ez maradt meg, hogy a flotta <--> telenor közti ismeretlen ok miatt késik az adatmegosztó aktiválása. Ezek szerint rosszul tudtam.

"Got any other secret weapons?"

(#33942) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Bocsánat, de nem találom mit kell tennem, ha egy korlátlan net díjcsomagot szeretnék otthonra hívás nélkül.

Hol, hogyan, kik igényelhetnek?

Egy ilyen kártyához milyen router a bestbuy?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#33943) Zeki válasza Gabbana (#33942) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lenyitod az összefoglalót.
EuroQuattro vagy IQPro flottáknak van korlátlan netes adatkártyájuk.
Nekik kell írni.
Router szóra meg keress rá a topikban

(#33944) Beniii06 válasza Gabbana (#33942) üzenetére


Beniii06
őstag

"Hol, hogyan, kik igényelhetnek?"
Az összefoglaló táblázatában van e-mail cím vagy telefonszám vagy fb-csoport. E-mailt kell írni vagy csatlakozni kell csoporthoz. Szinte bárki, nincs tudomásom kitételről, csak kell, hogy legyen személyi + lakcím bescannelve, mert azt csatolni kell e-mailben(másiknál nem tudom, hova kell küldeni)

"Egy ilyen kártyához milyen router a bestbuy?"
Ilyen 'bestbuy', nincs. Attól függ neked mire kell, ha otthoni netnek kell, több eszközre stabilan 24/7-ben, akkor kell perkálni rendesen egy huawei b525-ért. Ha csak pár óra kell net alkalmanként, akkor mifi is elég lehet jó térerő esetén, előfordulhat, hogy kell külső antenna az plusz pénz.

"Got any other secret weapons?"

(#33945) edk-


edk-
őstag

Most meg:

2 PC-n is ilyen. Érdekes módon a wifin csatlakozó mobilokon normális eredményt ad a speedtest app.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33946) Zeki válasza edk- (#33945) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne speedtesttel mérj!
A telenor azt átengedi akkor is, ha le vagy korlátozva sebességben.

(#33947) hevizms válasza 4Grider (#33938) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.
Igen közben megtaláltam.

Beniii06.
Köszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

(#33948) Tav-Csoves válasza Zeki (#33946) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Milyen sebesség mérő akkor az ideális/reális?

(#33949) edk- válasza Zeki (#33946) üzenetére


edk-
őstag

Mit javasolsz helyette?

Egyébként most a PC-n

speedtest: 20 ms / 12.1 / 2.9
speedof.me: 60 ms / 14.1 / 3.8
szelessavindex.hu: 31 ms / 10.5 / 3.6
speedmeter.hu 45 ms / 11.1 / 5.2

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33950) Zozo®


Zozo®
tag

Sziasztok! Jól látom, hogy csak a dpi vip flottába van korlátlan EU adat roaming?

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.