Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-04 10:25:10

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.29.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) khorvat


khorvat
senior tag

Sziasztok!
Gyakorlati tapasztalatok alapján kérdezném, van itt olyan aki IQpro vagy EQ mobilnethez használ 4G képes USB sticket elfogadó routert, melyen vannak LAN portok is?
Illetve a sebességben tudja kezelni a 150/50 Mbit/sec értékeket is!

Mostani ilyen routerem TP-Link MR-3220 de ezen csak max 20 Mbit-et tud a stick gondolom az USB2.0 port az oka, az okoz ekkora lassulást. Itt csak egy USB 3.0 lehet a megoldás szerintetek?

(#33952) Zozo® válasza Zozo® (#33950) üzenetére


Zozo®
tag

Ha mégsem láttam jól, akkor érdekelne, jó árás, korlátlan EU adatroaming csomag :R

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#33953) PBA válasza khorvat (#33951) üzenetére


PBA
aktív tag

Valami más para lesz nálad, nem az USB2 port limitálja le. Többféle eszközzel is használok eQ korlátlant, jellemzően Mikrotikkel, annak is USB2 portja van, és mértem már 100Mbit feletti értéket is. Stickből Huawei-t javaslok, routerből meg Mikrotik vagy szintén Huawei. Ki lehet vele hajtani a maximumot.

A TPLINK cuccal nekem jó tapasztalatom nem volt, botrány lassú tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#33954) PBA válasza Zozo® (#33952) üzenetére


PBA
aktív tag

Sajnos valóban korlátlan EU-s adatroaming még csak a vágyálmainkban létezik, és ez egy jó darabig is fog maradni. Ha korlátlan netet szeretnél kint, akkor helyi kártyát kell venned, de jellemzően prepaidban ott kint sem dobálnak korlátlan netet, max havi díjas csomagban. És még abban sem feltétlenül korlátlan a korlátlan, vannak kisbetűs részek...

(#33955) Zozo® válasza PBA (#33954) üzenetére


Zozo®
tag

Értem, köszi :R

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#33956) edk- válasza khorvat (#33951) üzenetére


edk-
őstag

Egy próbát megér a ROOter firmware, de ez a router elég gyengus. Még a 15 dolláros Nexx WT3020 is erősebb. Nálam TP-Link WDR3600 megy.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33957) tomatos válasza PBA (#33953) üzenetére


tomatos
aktív tag

Szia, tudnál javasolni egy Mikrotik USB párosítást? Köszi

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#33958) Mikulásbá válasza tomatos (#33957) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a helyedben mobil router(mifi) és egy repeaterben gondolkodnék.

Pl. és [link]

(#33960) Mikulásbá válasza edk- (#33959) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

Én azért gondolkodtam az én verziómban,mert nekem hordozható megoldás kellett.

[ Szerkesztve ]

(#33961) csacsi67 válasza Mikulásbá (#33960) üzenetére


csacsi67
addikt

Nekem van 3 db a Te által ajánlott [link] nyáron a Balaton északi oldalán használtam de nem voltam megelégedve vele. természetesen Telenor hálozat .Itthon semmi gond velük mivel kb 100 m van az átjátszó.Igaz a Balcsin a telok is ugráltak 3-4G között.

[ Szerkesztve ]

(#33962) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Agyam eldobom, az év közepén 16ezerért az emberek után hajigált ebayes speedportokból a legolcsóbb 27ezer aztán már az 50ezres ajánlatok jönnek. A használtakra. A bitcoin nem drágult ekkorát.

(#33963) Mikulásbá válasza csacsi67 (#33961) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én most is használom,lakott területtől 4 km-re vagyok a melóhelyen,de az 5-ből 2-3 jelerősség van.Telenor hálózat.

(#33964) csacsi67 válasza Mikulásbá (#33963) üzenetére


csacsi67
addikt

Hiiszek neked.Ott a telok is meg voltak hülyülve. Végül már 2G állitottam át. Ez nem egy napos tapasztalat ha nem hónapokrol beszélünk. Közvetlen vizpart.

(#33965) edk- válasza csacsi67 (#33964) üzenetére


edk-
őstag

Az északi parton a dombok miatt sokszor a déli parti toronyra tud ráállni a készülék. Telenornál legalábbis.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33966) csacsi67 válasza edk- (#33965) üzenetére


csacsi67
addikt

Igy igaz én is ezt tapasztaltam. Boglárlelle. Köveskál között ugrált.

(#33967) Mikulásbá válasza tomatos (#33957) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még egy ilyet találtam : [link]

Még engem is érdekel,utána is nézek.

[ Szerkesztve ]

(#33968) KTU válasza Mikulásbá (#33967) üzenetére


KTU
addikt

Ehhez még azért valamilyen stick-et nézni kell!
Ilyenkor előfordulhat inkompatibilitás.
Inkább "egybe cuccot" keress.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#33969) Mikulásbá válasza KTU (#33968) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez is igaz-a D-Linknek van ilyen cucca. [link]

(#33970) 4Grider válasza Mikulásbá (#33969) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem ez a kombó az, amivel ki tudod maxolni az adott helyen elérhető sávszélességet. És enyhén fogalmaztam...

(#33971) Mikulásbá válasza 4Grider (#33970) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudom,nekem nem lenne jó-annak igen,aki több kütyüre akarja megosztani a netet és minél jobb minőségben.
Nekem TP-Link M7350 van-meg a Telekomos Huawei 5577C,de az csak addig,amíg az ajándék 5 GB el nem fogy.

(#33972) 4Grider válasza Mikulásbá (#33971) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebben a gondolatmenetben csak a minél jobb minőség hibádzik.

(#33973) Mikulásbá válasza 4Grider (#33972) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy mifinél biztos stabilabb és erősebb a szórása-a vétel az más.

(#33974) bul07


bul07
nagyúr

Nem tudom szoktátok e nézni st22lacika youtube csatornáját, ma feltett egy videót ami megmozgatta a fantáziámat

Hátha ti több infót tudtok az egészről mert ha ügyintézésébe/számlázásba jobb mint a IQ akkor lehet majd ide váltok(Magyar korlátlan nett érdekel engem)

Itt a videó ahol elmondja a pár dolgot

Leírásból másolva:
http://www.kamionosnet.eu/

50Gb--6200ft(150Mbit/s) ebben van 800+800 ft telefonálás 800 ft hálózaton belül 800 ft hálózaton kívül. 12.70ft/perc(Másodpercalapú számlázás)

Magyarországon: 4321ft korlátlan internet 150Mbit/s

Mindkét csomagra: Nincs hűségszerződés. A 2.hónapban 5235ft egyszeri regisztrációs díj. A kártya 4 hónapon belül legalább egyszer legyen Magyarországon, és legyen róla forgalmazás. Nincs 4 havi átlag!!!! Magyar személyigazolvány és Magyar lakcímkártya kell.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#33975) gboszi


gboszi
senior tag

EQ flotta tapsztalat

Mivel ment a nyávogás, hogy ilyen meg olyan banda, gondoltam leírom én is a tapasztalataimat. Két számot vittem be egy feltöltőset másik szolg. feltöltőset és egy telenoros másik flottásat. Ők intéztek mindent.

1. Telefonáltam, hogy érdekel, mikor lehet menni és hova
2. Elmentem az irodába kb 15 perc amit ott töltöttem.
3. Még aznap átmentem Tnor előfizura mindkét számnál
4. Másnap (!!!) már flottás voltam.
5. Harmadnap (Tnortol függ) megvolt a számhordozás.

Csak ajánlani tudom őket, mindenkinek. Ha van kérdés szivesen válaszolok.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#33976) gabor9991 válasza bul07 (#33974) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez maga az iQpro :) szerintem, az árak gyanúsan hasonlóak

[ Szerkesztve ]

(#33977) nyisziati válasza gboszi (#33975) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi a pozitivizmust, már hiányzott. :)

(#33978) PBA válasza tomatos (#33957) üzenetére


PBA
aktív tag

Szia,

szinte bármelyik, USB porttal is rendelkező, aktuálisan forgalmazott Mikrotik megfelel, arra figyelj, hogy a WIFI része is okés legyen neked (pl. kétnormás 2.4/5G-s, stb). Hozzá pedig Huawei HiLinkes modemet javasolnék, ami tudja a 800Mhzet (B20) is, azt a legkönnyebb talán beüzemelni vele. Stabilitásban szerintem verhetetlen. Tudsz hozzá scriptet heggeszteni, hogy mondjuk pingeljen valamilyen IP címet, és ha X ideig nem éri el, resetelje az USB portot. Nekem mailt is küld, így tudom, ha újraindult a stick bármi miatt. Nem szokott leszakadni. Az még fontos, hogy normális tápot használj, a sticknek ugyanis van azért némi áramfelvétele. Esetleg még állítsd 4G only üzemmódra, az is jót tud tenni.

Vagy, ahogy korábban is írtam, vegyél eBayről asztali Huawei routert, SIM kártya bele, oszt megy is.

(#33979) vegyszer válasza gabor9991 (#33976) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is pont ez ugrott be, hogy ez IQpro árakat sejtet. Lehet, hogy nem ők azok, csak hasonló pozíciót tudott kialakulni (esetleg a sápok mások, de az üzleti titok mindenütt)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#33980) pvt.peter válasza gboszi (#33975) üzenetére


pvt.peter
őstag

1-3 -ig stimmel, de hamarabb lesz meg a számhordozás mint hogy flottás legyél, nem?

Megkaptam az SMS -t én is hogy sikeres volt a számhordozás (ez volt 12 -én), most arra várok, hogy flottás legyek.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#33981) Lackooo84 válasza bul07 (#33974) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Erről valaki írhatna bővebben, hogy pontosan mi is ez.

The Truth is out there...

(#33982) rasotamas


rasotamas
veterán

Nem tűnik valami nagyon jónak ugye:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#33983) anett1985 válasza edk- (#33945) üzenetére


anett1985
csendes tag

Én azt hiszem megtaláltam a probléma forrását. Telenoros Huawei mifi-t használunk, és ha nincs töltőn, akkor minden ok, viszont amint töltőre kerül, azonnal elkezd a sebesség sinus görbét rajzolni. Tegnap egész nap jó volt (itthonról dolgozok, egész nap gép/net előtt), este töltés, és kb 2 percen belül már szakadozott is. Reggel még a töltőn lógott, akkor is volt, hogy megszakadt, leültem dolgozni, töltőről le, azóta megy gond nélkül.
Ez normális, vagy vigyem vissza? Ha igen, iqpro-s eszközt hogy tudok javíttatni a telenornál? Se garijegy, se számla, csak a díjbekérő van róla, de gondolom azzal nem megyek semmire.

(#33984) gboszi válasza pvt.peter (#33980) üzenetére


gboszi
senior tag

Valóban. Mivel nekünk két kártyánk van, nem is néztem, hogy a számhordozós valóban nem flottás még, hanem hello telenoros. De szerintem az ma átmegy már. A másik ahol nem volt hordozás már flottás :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#33985) edk- válasza anett1985 (#33983) üzenetére


edk-
őstag

Másik töltővel próbáltad? Lehet, hogy a zajos tápfesz zavarja.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#33986) Beniii06 válasza anett1985 (#33983) üzenetére


Beniii06
őstag

Nézted, hogy mennyire melegszik? Elbírom képzelni, hogy folyamatos használat mellett melegszik, főleg ha töltöd is, így csökken a teljesítménye a hő , kb. mint egy telefonnál.

"Got any other secret weapons?"

(#33987) anett1985 válasza edk- (#33985) üzenetére


anett1985
csendes tag

Igen, próbáltam. 3 töltővel használtam eddig, és ugyanaz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#33988) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

iQpro másnak sem küldött számlát? Már többször hívtam őket emailt is küldtem de semmi.

(#33989) gabor9991 válasza Franky2Ster (#33988) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen.
Nekem sem jött -díjbekérő-, számlát a múlt havi befizetésről többször is megkaptam.
Írtam nekik, jött válasz hogy továbbította a pénzügynek, azóta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#33990) anett1985 válasza Beniii06 (#33986) üzenetére


anett1985
csendes tag

Melegszik rendesen, de a töltős és töltő nélküli állapot között nem érzem, hogy lényegi különbség lenne. Na de majd megmérem infrás hőmérővel. Mondjuk mindegy, rendeltem egy TP-Link MR-6400-at...

(#33991) pvt.peter válasza gboszi (#33984) üzenetére


pvt.peter
őstag

:K
Nekem még nincs flottában, elméletileg kapunk erről is SMS-t.
Szólj ha a tied benne lesz.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#33992) kigyi_23 válasza gabor9991 (#33989) üzenetére


kigyi_23
addikt

Engem 2 hónapja átraktak Telenor számlázásra. Abból a szempontból jól jártam, hogy hívás indítás után csak a hívás díját számlázta a Telenor :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#33993) Beniii06 válasza anett1985 (#33990) üzenetére


Beniii06
őstag

Akkor a hő is lehet a probléma forrása, ami csökkenti az eszköz élettartalmát is. Ha tartósan otthoni, több eszközös használatra már céleszköz kell, egy asztali router. Jól tetted, hogy vettél egyet, csak annak beépített wifi antennája van és problémás lehet több szoba lefedése. Mondjuk ha eddig egy mifi is elég volt, akkor nem lesz vele probléma és valószínűleg nagyobb sebességet is várhatsz a külső antennák miatt.

"Got any other secret weapons?"

(#33994) gergely2019 válasza gabor9991 (#33989) üzenetére


gergely2019
csendes tag

Nem is fogsz választ kapni, szarnak az ügyfelekre magasból.

(#33995) anett1985 válasza Beniii06 (#33993) üzenetére


anett1985
csendes tag

Nem hinném, hogy probléma lenne, egy 78 m2-es egy szintes könnyűszerkezetes ház, a mifi is simán elég, főleg, hogy a dolgozó szobába teszem, az meg kb középen van. Régebben volt egy másik tp link, amit használtunk, MR200-as, csak azt eladtam, mert akkor még nem tudtam, hogy vannak ilyen flották, ahol lehet korlátlan netet igényelni, meg kértem a telekomtól gyorsító opciót, ami akkor még korlátlan volt, de pár hónapja napi 10 GB után korlátozza az LTE ágat. Az MR200 a ház végében volt, de még kint az utcán is tudtam netezni. :) Gondolkodtam, hogy legyen-e megint egy MR200, de úgy láttam hogy csak a dual band a különbség, de az a része meg nem jött be, kisebb volt a sebesség meg a lefedettség is, ha az 5Ghz-es hálózathoz csatlakoztam.

(#33996) anett1985 válasza gergely2019 (#33994) üzenetére


anett1985
csendes tag

Én mindig kapok választ Istvántól. Általában elég gyorsan, a legutóbbira mondjuk 2 napja semmi, de legkésőbb hétvégén szokott válaszolni.

(#33997) adam1400 válasza adam1400 (#33892) üzenetére


adam1400
tag

ez vicc amit csinálnak,ma jött válasz e-mail tőlük, hogy a 6000 amit befizettem az csak félhavi és a másik felét 4000-t még fizessem be :D hogy lenne már 10.000? meg mitől lenne törthavi amikor nem most léptem be.

(#33998) Novabum


Novabum
csendes tag

Csak internetes SIM-ekkel foglalkoznak, de érdemes megnézni:

http://mobilinternet.ephone.ch/

(#33999) 4Grider válasza Novabum (#33998) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha megnézed a topic összefoglalóját, legalább két olyan Telenoros flotta van, ami ettől sokkal olcsóbb.

(#34000) arkone válasza Novabum (#33998) üzenetére


arkone
aktív tag

A kis csomagjaik pedig durván le vannak korlátozva. 4GB-os csomag 5Mbps :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.