Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-25 16:33:26

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.25.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) tsteve válasza #08205312 (#33199) üzenetére


tsteve
senior tag

igazad van és sajnos ez tipikusan az 'olcsó húsnak híg a leve' esete most...

(#33202) Mikulásbá válasza tsteve (#33200) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én épp most fontolgatom.Korlátlan netet szeretnék,ott csak nem lesz tán számlázási gond,van egy tarifa és ennyi. :U

(#33203) #08205312 válasza Mikulásbá (#33202) üzenetére


#08205312
törölt tag

ki tudhatja előre :U
Lehet, hogy a korlátlan is úgy van, hogy van egy magasabb listaár, amiből lejön a kedvezmény.
Aztán ha gixer van, akkor vagy levonják a kedvezményt, vagy teljes árú díjbekérőt kapsz, mint tsteve a "kis csomag" esetén.
A kommunikációjukról pedig bőven lehetett itt olvasni....

(#33204) kigyi_23 válasza Tombi (#33196) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nyilván nem fog lépni az aki a flottában van és rendben van mindene. Miért lépne? Miért kellene felébredni? Miből? Írok nekik és válaszolnak, igaz csak néhány szavas válaszok érkeznek, de minden levelemre jött válasz és tökéletesen megfelelt válasznak még akkor is, ha fura, hogy pár szóval elintézik. Csak azért, mert az iqpro-ról van pár negatív bejegyzés amit többször képes valaki leírni, hogy így elégtételt vegyen nem hiszem, hogy menekülnének tőlük az emberek :D Az én pénztárcámnak pontosan megfelel az amit ide fizetek miért szúrnék ki magammal, hogy több pénzért vegyem ugyanezt egy hajszállal jobb flottától ahol ugyanúgy vannak gondok?

Legutóbb hétfőn reggel írtam nekik úgy, hogy tisztában vagyok vele hétvégén felgyűlt levelek leküzdése mindig a legrosszabb és ilyenkor várható, hogy tovább tart a feldolgozás. Igen ez meg is volt ugyanis "csak" az éjjel kaptam választ hát kit érdekel a válasz most is megjött és pont annyit vártam rá amennyire számíthattam.

A kérdésem a számlázással kapcsolatos volt, hogy megerősíthessem itt a fórmumon és a válasz: aki a Telenortól kapott számlát, de díjbekérőt az IQ-tól nem az a Telenornak fizesse.

Amúgy meg gondoljatok már bele IQ, hát milyen név már ez ebből csak rájön az ember, hogy IQ bajnok lesz a válasz amit tőlük érkezik :D Semmi flame viszont, ha már a flottáról van szó akkor ez is egy vélemény.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#33205) Beniii06 válasza Tav-Csoves (#33193) üzenetére


Beniii06
őstag

Ebay-en hollandiából.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#33206) tsteve válasza kigyi_23 (#33204) üzenetére


tsteve
senior tag

hát igen, ha a magamfajta 'zavarkeltők' elhagyják az iqpro-s flottát marad az öröm és bódottá... :)
pedig roppant türelmes voltam, újra és újra meggyőztem magam hogy adjunk még esélyt nekik, (meg is irtam itt, olvashattad) de nem vagyok sem az Istvánnak, sem a flottának 'hűbérese'... eltitkolni meg miért is kéne a negativ infókat?

[ Szerkesztve ]

(#33207) flashfly válasza gabor9991 (#33121) üzenetére


flashfly
csendes tag

Sok helyen jó a lefedettség ahol lakott terület van, minden esetben a helyi adottságoktól függ a lefedettség. Légvonalba 2 km re lakok a belvárostól, mobiltornyok vannak 1km en belül, mégis házon belül szinte értékelhetetlen, nagyon változékony a 4G telefonnal ( Telenor Voda egyaránt ). Csak asztali routerrel működött csak a telenor.

"Ha azt gondolod képes vagy rá, vagy azt, hogy nem vagy képes, mindkét esetben igazad van."

(#33208) kovacsdavid8 válasza tsteve (#33195) üzenetére


kovacsdavid8
tag

egyébként mérget vettem volna rá, hogy az iqpro "leszaromügyfél" istván tuti azzal tölti a szabadidejét, hogy itt keresgeti, hogy kik lehetnek a negatív hangok. (ismerem jól ezt a hozzáállást...) de nem akartam megelőlegezni ezt bizonyíték nélkül, nos tessék, itt a bizonyíték. és ha arra van ideje, hogy minket "zavarkeltőket" itt a fórumon keresgessen, kiszűrjön és eltávolítson, akkor arra is lenne ideje, hogy az ügyfelek megkeresésére válaszoljon, s talán akkor nem tartana ott ez a flotta ahol tart. lehet, hogy jók az áraik, de ha az ügyfeleket sakkban tartják, sz@rt nem érnek vele. és ahogy látjuk egyre több az elégedetlen hang. ez a flotta lassan borulni fog.

(#33209) vpanangin válasza kovacsdavid8 (#33208) üzenetére


vpanangin
senior tag

Húúú, segíts már légy szíves! Melyik címükre kell visszaküldeni a kártyát? Csak míg nem késő, azért kérdezem.

(#33210) Tombi válasza kovacsdavid8 (#33208) üzenetére


Tombi
senior tag

Nem biztos, hogy borulni fog, ismerős adatkártyára kifizeti a zsetont havi utalással, de nem vár se számlát, díjbekérőt. Viszont, ha komolyabb dolgot szeretne intézni, esetleg hang+adat kártyával, nem hiszem, hogy maradna. Ez az én véleményem, azért fórum, hogy informatívan beszélgessünk.

Peace :K

(#33211) Tav-Csoves válasza 4Grider (#33194) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ó a akkor hülyeséget írtam/kértem?
Alapból benne van eme lehetőség a kártyában?

tsteve #33195 választásom azert az EQ-nál van, mert az ad adatmegosztó kártyát. Noha még nem fogok kérni az EQ-nál, de szükségem lesz rá. Ha adna az IQpro is, akkor nem lett volna oly könnyű a választás!

Beniii06 #33205 én Kínából rendeltem Aliexpress-ről. Még nem jött ide. Stabil az eszköz? Hozza a 150/50-et? (Persze ha nem töltenek melletted annyian az adott cellában)

(#33212) dr.netelek válasza adika4444 (#33189) üzenetére


dr.netelek
csendes tag

Én ezeket használom: Huawei E3372 ez csak USB, illetve most szereztem egy Huawei E8372H ez tud wifi-t is.Én is így használom otthon wr-1043nd+E3372+openwrt, ha meg mobilitás kell akkor E8372, powerbank-al mifi lesz belőle.

(#33213) Tav-Csoves válasza dr.netelek (#33212) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

szia, írnál Te is egy véleményt a E8372h-153 modemről? :) Hozza a kb 150/50-et? - (persze cellától függően) most jön egy Kínából nekem, és reménykedem, hogy jól döntöttem e, vagy sem. :B

És mindenkinek, aki EQ-s: most akkor a kártya alapból tudja a publikus IP-t, vagy kérni kell, és ha kérni kell akkor hogy? Mindenképpen el szeretném érni a routert, amibe bele lesz szúrva a fenti huawei usb modem.

(#33214) Beniii06 válasza Tav-Csoves (#33211) üzenetére


Beniii06
őstag

A 150/50 egy ideális érték, ami a valóságban nálam 80/20 volt ritkán a maximum, de átlagba 60/15-öt tudott,
kifejezetten jó térerőség esetén(vertikálisan állítva egy usb hosszabítóval[link] a torony felé fordítva, amit szabad szemmel látni lehet 800 méterről, a kábel már megvolt korábbról a fiókban). Elég hamar melegszik is így hosszútávon 24/7 használatban számolni kell a rövidebb élettartammal. Ez nem céleszköz, nem erre van kitalálva, így csak is otthoni használatra korlátozott, de szükség esetén napokig kiszolgál egy komplett háztartást(tesztelve). Mobil használat esetén és úgy általánosságban is, amint áramot kap, kb. 30-40 s után már kapcsolódik is és van net.

"Got any other secret weapons?"

(#33215) vegyszer válasza vpanangin (#33209) üzenetére


vegyszer
addikt

A Pécsi címre kell. Legalábbis nekem ez az infó rémlik.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#33216) #08205312 válasza vegyszer (#33215) üzenetére


#08205312
törölt tag

nem jött le a fórumtárs iróniája, ugye?.... :U

(#33217) 4Grider válasza Tav-Csoves (#33213) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában a Telenor adatkártyákon a net apn van aktiválva. És mivel az EQ adatkártyát (és kérésre hozzá adatmegosztót) küld, logikus hogy a net apn-t használja alapból. Nekem az online apn is aktiválva volt rajtuk minden külön kérés nélkül. A gyengébbek kedvéért: net apn publikus ip-t oszt, online apn nat-oltat.

(#33218) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Az IT Services flottanal tovabbra is csak a kulon EU dijcsomaggal mukodik a roaming vagy az EU roaming jogszabaly eletbe lepese ota a "sima" csomagokat is lehet hasznalni kulfoldon?

(#33219) kovacsdavid8 válasza Tav-Csoves (#33213) üzenetére


kovacsdavid8
tag

tesztnél azt kell nézni, hogy a telón mennyit hoz a 4g sávszél, amit telón hozott nekem, ugyanannyit továbbít a router is. más kérdés, hogy pl a teló hotspoton csak a 40%-át hozta kb. tehát telón/b525 routeren 130 körül szokott lenni a sávszél, a teló hotspoton (iphone 6s) meg olyan 50-60 körül.

(#33209) vpanangin nézd, lehet hogy nem most a héten fog bedőlni iqpro, de a hozzáállás és a tendencia látható. előbb-utóbb mindenkinek lesz egy olyan szituja amikor kisz.patják rizikós helyzetben, elege lesz és át fog menni máshoz. tudom mert én is ügyfelekkel dolgozom, saját céggel. nagy a verseny a piacokon, van alternatíva, nem ő az egyetlen egy flottás cég (bár ő azt képzeli), ilyenkor nem lehet baszakodni az emberekkel hosszú távon. főleg, ha a konkurencia is rádolgozik az ő gyengeségükre el fognak jönni az emberek.

azt meg kétlem, hogy holnap reggel 8-tól összeszedi magát és elkezd normális lenni az emberekkel..

[ Szerkesztve ]

(#33220) gabor9991 válasza kigyi_23 (#33204) üzenetére


gabor9991
őstag

Azért abból, amit tsteve írt, ki lehet hámozni, nagyjából hogyan zajlott ez a vita közte és István között, ha a végén még az NMHH is szóba jött :)

(#33221) tsteve válasza gabor9991 (#33220) üzenetére


tsteve
senior tag

a számlareklamációra történő nem válaszolás miatt jött elő az nmhh... István szerint jogosan nem válaszol akár heteken át sem, mert a flotta tagokat nem védi semmi, még az nmhh rendeletei sem... ennyi a történet...mindenki vonja le belőle a maga következtetéseit...

[ Szerkesztve ]

(#33222) gabor9991 válasza tsteve (#33221) üzenetére


gabor9991
őstag

Jól gondolom, hogy megfenyegetted az nmhh-val?
Vagy hogyan került képbe?

Egyébként a rendes szolgáltatóknak is 30 nap alatt kell válaszolniuk a megkeresésekre, de ezt is biztosan tudod.Itt a flottábam, ha valaki nem kap választ rögtön, már megy a panaszkodás.

[ Szerkesztve ]

(#33223) tsteve válasza gabor9991 (#33222) üzenetére


tsteve
senior tag

dehogy fenyegettem... ő hozta elő ezt, miután jeleztem hogy válaszolhatna a számlareklamációkra is...

[ Szerkesztve ]

(#33224) #08205312 válasza gabor9991 (#33220) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ha a "kereskedő" nem hajlandó tisztességesen eljárni, akkor külső segítséget kell kérni.
Első lépés általában az, hogy az ember közli a "fölényeskedő" kereskedővel, hogy ismeri a jogait, ismeri a lépéseket, hogyan fogja érvényesíteni az igazát. Ha ez nem segít, akkor tényleg jön a "külső segítség kérés".

A napokban volt egy 14 napos elállásom. A boltvezető gúnyos vigyorát látni kellett volna. Közölte velem, hogy úgyse nem fogja a teljes vételárat visszafizetni, mert szerinte megteheti. Közöltem vele, hogy tegyen belátása szerint, valamiért fizetek évi 40.000-et a DAS-nek jogsegély címen, és visszamosolyogtam. Másnap a számlámon volt a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#33225) gabor9991 válasza tsteve (#33223) üzenetére


gabor9991
őstag

Uraim, sajnálom, hogy nektek nem jött be ez a flotta, remélem találtok jobbat, ha igen, tegyétek itt közzé. :R

(#33226) tsteve válasza gabor9991 (#33222) üzenetére


tsteve
senior tag

valamit itt nagyon benéztél akkor... a számlapanasz kivizsgálására van a 30 nap... az iktatásnak semmi köze ehhez...egy iktatási azonosítót küldenek ki a szolgáltatók, amely segítségével érdeklődhetsz az ügyed állásáról... az iqpro-nál sztem iktatás sem történik, míg a hagyományos szolgáltatók ezt a részét a folyamatnak órákon belül lezavarják általában és érkezik egy visszajelzés a panaszosnak...

[ Szerkesztve ]

(#33227) gabor9991 válasza tsteve (#33226) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem ne vitatkoztunk tovább :DD

Itt a [link]

Olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#33228) tsteve válasza gabor9991 (#33227) üzenetére


tsteve
senior tag

nem is ezzel vitatkozom, ha nem tűnt volna fel...

(#33230) Dracula72 válasza #08205312 (#33199) üzenetére


Dracula72
senior tag

Indulhatna már, egy kis színvonalat hozna. Meg egy kis áresést.
Én ugyan nem írtam be ide, az IQ flotta tagja voltam, rövid történetem, hogy számlaforduló után egy nappal belassították a 4Gigás netemet 61Mb fogyás után, telenor online oldalról képernyőmentést csináltam, telefont felvették, ígéret megvolt, hogy utána néznek és visszahívnak, ami "természetes náluk" ez nem történt meg.
Következő számlazáráskor sim vissza, odaírtam mellé, hogy 61Megáért sok az 1575ft.
Negatív, ügyfélcentrikus helyett hanyag cég.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#33231) kovacsdavid8 válasza gabor9991 (#33225) üzenetére


kovacsdavid8
tag

hidd el, attól ha egy istenkomplexusos ügyfélszolgálatosnak ki vagy szolgáltatva, bármi jobb! persze ilyen eseteknél mindig van az 0,01%-nyi slepp, aki egy kis nyalizásért cserébe külön elbánást vár:)

Hello datával is megy a 4g+ bp-n:

(#33232) Zeki válasza kovacsdavid8 (#33231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki a maga ura akar lenni, annak jó a Hello Data. És hűség nélküli.

(#33233) tsteve válasza kovacsdavid8 (#33231) üzenetére


tsteve
senior tag

hát igen, egyszer talán rájön István is, hogy ebben a flottában valójában ő maga a zavarkeltő...ezzel a stílussal nem lesz túl hosszú életű a flottája, mert előbb-utóbb a Telenor is az asztalra csap... ő nem kényúr, hanem szolgáltató, de ezt sohasem fogja megérteni, úgy érzem... sajnos a stílusával a Telenort, az anyacéget is lejáratja... :(

[ Szerkesztve ]

(#33234) wwenigma válasza Zeki (#33232) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én EQ-ban az vagyok. És feleannyi. :)

1hó a megosztóra belefért, eddig 4-5 további előfizető is hamarosan csatlakozik hozzájuk csak mert rajtam keresztül ki tudták próbálni és nagyon bejött.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33235) 4Grider válasza wwenigma (#33234) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk adhatnának számlát a belépési díjról. Mert alig gázos, hogy pénzforgalmi számlára kérték be, de számlát nem tudnak róla adni. Csak azt nem értem, hogy hogyan könyvelik ezt így le? :F

(#33236) #15490560 válasza kovacsdavid8 (#33231) üzenetére


#15490560
törölt tag

Szia! 4g+ milyen band? Frekire melyikekre csatlakozik? 1800+2100?

(#33237) Viktor0610 válasza #15490560 (#33236) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Szia! 4g+ milyen band? Frekire melyikekre csatlakozik? 1800+2100?"
Gondolom, ez egy iPhone.
Abban szerintem ezt nem tudod megnézni. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#33238) #15490560 válasza Viktor0610 (#33237) üzenetére


#15490560
törölt tag

Hát iOsben nem is, de csak van egy gép a közelben ;)

(#33239) 4Grider válasza #15490560 (#33236) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon publikusan még nem használják a 2100 MHz-et 4G-re.

(#33240) ice9


ice9
tag

Sziasztok

"fapados" előfizetést keresek, viszonylag gyorsan.

Elvárások:
-alacsony, egészben/részben lebeszélhető havidíj
-mp alapú számlázás
-max 15-20ft-os percdíj
-mobilinternet nem szükséges
-szolgáltató nem mérvadó
-készülék nélkül
-(lehetőleg)hűség nélkül
-számla saját néven
-Új telefonszám

Aki tud ajánlani ilyet, kérem írjon. Köszi

(#33241) Viktor0610 válasza ice9 (#33240) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindhárom szolgáltatónak van 19 forintos percdíjú csomagja.
Telenor: MyMinute, Vodafone: Tuti, Telekom: nem tudom ( :DDD )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#33242) ice9 válasza Viktor0610 (#33241) üzenetére


ice9
tag

Azt tudom, de az perc alapú és nem szeretném töltögetni. egy kb. 2000Ft havidíjú flottával kiegyeznék. Ha nincs ilyen, marad a 19Ft-os megoldás.

a mobilflottak.hu-n van egy GT/K nevezetű tarifa, az jó lenne, de nem éppen akarnak válaszolni se a mialre, se telefonra.

kieg. most kerestem rá a fórumba az oldalra. azt hiszem hanyagolom őket. :D

[ Szerkesztve ]

(#33243) #08205312 válasza ice9 (#33242) üzenetére


#08205312
törölt tag

Tarifaexpert.hu
15 Ft/perc
Másodperc alap
2.000 Ft havi díj

Most ingyenes a csatlakozás kuponkóddal

[ Szerkesztve ]

(#33244) kigyi_23 válasza Viktor0610 (#33241) üzenetére


kigyi_23
addikt

A vodánál ennél durvább is van :D Hűség nélkül: ~1700Ft-os csomag ebből 1200 lebeszélhető 15FT-os percdíj másodperc alapon és van benne valami alibi net is. Nem publikus csomag csak úgy ajánlgatják néha amikor hívnak a központból. Nevét a csomagnak nem árulták el csak a tartalmát. Talán Mix20 néven emlegette, de nem biztos.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#33245) #08205312 válasza #08205312 (#33243) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ja, bocsánat: annyira nem jó a csomag, a 2.000 Ft-ban csak 50 perc van, utána lesz 15 ft a percdíj.

(#33246) kovacsdavid8 válasza ice9 (#33240) üzenetére


kovacsdavid8
tag

http://www.forensis.hu/mobile

(#33237) Viktor0610 válasza Tomas86 (#33236) üzenetére:

megyek ma arra, megpróbálom lecsekkolni, az a durva, hogy 10 méterrel arrébb, már a 20 megás 4gézát hozta a rendszer:) le lehet csekkolni a bandet, vmi *#szám# kódot kell beírni és akkor kiadja, de egyelőre nem találtam meg a kódot. majd ennek is utánanézek jobban, ha lesz időm. most rohanok:D

(#33247) ice9 válasza kovacsdavid8 (#33246) üzenetére


ice9
tag

samsungnál band check *#0011#

(#33248) dr.netelek válasza Tav-Csoves (#33213) üzenetére


dr.netelek
csendes tag

Szia !

Ott ahol lakom tipikusan kb 72/40 a sebesség, de olyan 40/25 és 86/47 között szokott lenni külső antennával a háztetőn. Egy másik helyen mértem már 122/51 is IQ-s korlátlan net-el.

(#33249) Bferibörs válasza wwenigma (#33234) üzenetére


Bferibörs
addikt

"És feleannyi." Na mesélj, hogy jön ki az a fele annyi egy kártyával 50 perc beszélgetéssel ?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#33250) Orc


Orc
senior tag

Sziasztok!

iQpro-nál vagyok korlátlan adatcsomaggal, nyaralóban használtuk egy 4G routerrel.
Most pár hónapig nem nagyon lenne szükség az előfizetésre, le lehetne váltani valami kedvezőbb csomagra, majd fél év múlva vissza korlátlanra? Van valakinek tapasztalata? Köszi!

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.