Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-25 16:33:26

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.25.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) hgabor19


hgabor19
aktív tag

Üdv,

Kicsit több mint 1 éve van IQpro-s korlátlan SIM. Amikor vettem, akkor rögtön kiderült hogy
a Telenor net nem osztható iPad tableten.
Azóta történt esetleg valami változás a Telenornál? Használható esetleg már megosztható netként?

(#32352) 4Grider válasza hgabor19 (#32351) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem értem. Miért tiltaná a Telenor az adatkártyája megosztását eszközspecifikusan?

(#32353) hgabor19 válasza 4Grider (#32352) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Már pedig tiltotta. Ez volt a helyzet tavaly szeptemberben.
Állítólag valami megállapodás hiánya az Apple és Telenor között.
Ezért érdeklődöm, hogy most mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#32354) kigyi_23 válasza 4Grider (#32352) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mondjuk a kiharapott alma esetében megértem :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#32355) wolphov válasza hgabor19 (#32353) üzenetére


wolphov
kezdő

asszonyomnak 6s van es telenor hello data. siman oszthato.

iPhone SE

(#32356) Atomgeszi válasza 4Grider (#32352) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]

(#32355) wolphov

iPad-ekről van szó és nem iPhone-okról. Érdekes, hogy különbséget tettek a kettő között..

Hivatalos álláspontot eddig nem is találtam erről.. Mindenhol régebbi, mint 2016 (ha a "tavaly még így volt"-ból indulok ki) -os bejegyzések vannak ezzel kapcsolatban, illetve, hogy azóta már partnerek.

Milyen IOS van azon a tableten?

[ Szerkesztve ]

(#32357) 4Grider válasza Atomgeszi (#32356) üzenetére


4Grider
nagyúr

A linken nem igazán találtam választ a kérdésre. Arra, hogy miért korlátozná a szolgáltató adott eszközben használt sim kártyán a megosztást, ha a többi eszközben nem korlátozza ugyanazzal a sim kártyával? Ez nekem inkább eszköz-oldali korlátozásnak tűnik, amiért viszont nem a szolgáltató, hanem az IOS felel. Hogy aztán az IOS-be miért van benne a korlátozás adott szolgáltató sim-jére vonatkozóan, azt csak a szolgáltató és az alma tudhatja. De nem hiszem, hogy ezt a korlátozást egy szolgáltató kezdeményezné...
Egyébként nem lehet, hogy egy APN-váltással a hotspot lehetőség is megjelenik?

(#32358) Atomgeszi válasza 4Grider (#32357) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Arra én sem találtam választ, viszont a linkkel csak annyit akartam közölni, hogy már régóta fennáll ez a probléma. Hivatalosan erről a Telenor oldalán sem olvastam.
Viszont, ha itt megnézem az iPad felirat alatt a beállítások, itt sincs az IOS10 alatt látható "Személyes Hotspot" menüpont. Bár nincs ájfonom, de gondolom ez lesz az internet megosztása..

A kolléga a legjobban akkor járna, ha rákérdezne a Telenor ügyfélszolgálatán.

(#32359) Zsoo80 válasza Atomgeszi (#32358) üzenetére


Zsoo80
tag

Megerősítem, továbbra sem osztható. iPad Mini 2, benne az iqpro korlátlan sim. Állítólag tényleg azért, mert nem forgalmazza a telenor, így nem került be vmi mikrokod a cellular beállításokba. Szvsz ez s telenor hibàja, mert minimális dologgal megoldhatnà, csak szarnak rà... :(((

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#32360) 4Grider válasza Zsoo80 (#32359) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a Telenor hibája lenne, akkor netezni sem tudnál. De a kapcsolat felépül és tudsz netezni. Hogy az eszköz menüjében mi jelenik meg, azt én nem fognám a szolgáltatóra.

(#32361) mecsek20 válasza Zsoo80 (#32359) üzenetére


mecsek20
tag

milyen apn van beállítva?
nálam hello data megosztása megy ipad3-ban igaz csak 3G-n

most nincs nálam az ipad, de iphone-on külön be kell állítani az apn-t a személyes hotspothoz is, csak ezután jelenik meg a menüpont

[ Szerkesztve ]

(#32362) poffsoft válasza zsoltyy (#32346) üzenetére


poffsoft
addikt

elképzelhető.
Nekem ma este 21:20-kor jött a bekérő.

[ Szerkesztve ]

(#32363) Ryla20 válasza wolphov (#32348) üzenetére


Ryla20
csendes újonc

Nekem se jött még meg a díjbekérő és a spam mappába sincsen, viszont nem is sikerült nekik bekapcsolni az adatroamingot, tegnap irtam nekik újra választ arra a levélre amiben leirták hogy bekapcsolták. Előfordulhat hogy elsőkörben nem tudták aktiválni az 1-es zónás roamingot? vagy az apn beállitással lehet gond, mert amikor megjött a kártya "online"-ra volt állitva az apn és nem volt adatkapcsolat, majd atirtam net-re és müködött, lehet hogy külföldön nem jó a "net" apn?

[ Szerkesztve ]

(#32364) wwenigma válasza Ryla20 (#32363) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Külföldön én csak külföldi szolgaltatos kartyat hasznaltam, de nem lattam hogy barki irta volna eddig azt, hogy at kell irni ha kimegy roamingolni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32365) 4Grider válasza Ryla20 (#32363) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az iqpro kártyák egy részével nem lehet roamingolni. Hogy ez most 50% vagy tényleg 4%, ahogy a flottakezelő állítja, az kérdés. Ha nem sikerül nekik a roamingot aktiválni, meg kell keresni őket, hogy te olyan adatkártyát kérsz, amivel lehet roamingolni az 1-es zónában. Logikusan ez kártyacserével fog járni.

(#32366) zagloba válasza Ryla20 (#32363) üzenetére


zagloba
aktív tag

IQpro net. apn megy rendesen romingban!

(#32367) Repsol600


Repsol600
addikt

Miért kapok mindig összevont számlát egy teljesen ismeretlennel? :F
Tegnap kaptam meg a dijbekérőt. Az előleget sem számolták el. (Júl. 10.-én vettem át a kártyát)
Emailt hiába küldözgetek, nem válaszolnak, telót meg nem veszik fel. :(

[ Szerkesztve ]

(#32368) 4Grider válasza zagloba (#32366) üzenetére


4Grider
nagyúr

Neked lehet.

(#32369) zagloba válasza 4Grider (#32368) üzenetére


zagloba
aktív tag

Igen nálam megy ezzel a beállítással!

(#32370) Zsoo80 válasza 4Grider (#32360) üzenetére


Zsoo80
tag

1000%, hogy Telenor, Telekom és Vodával megy. Egyébként, megjelenik a megosztás, csak mikor rá nyomok , akkor kiírja, hogy vegye fel a kapcsolatot a Telenorral.... nos ? :)

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#32371) 8 válasza Zsoo80 (#32370) üzenetére


8
senior tag

Így szerintem csak jailbreak-kel tudod aktiválni a hotspot funkciót.

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#32372) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

iQpro adatkártyám most érkezett meg Huawei B525 router társaságában. A kártya behelyezése után az állapotjelző fény folyamatosan pirosan világít, térerő fények nem világítanak. Olyan, mintha nem csatlakozna a hálózathoz. Valakinek ötlete?

(#32373) huliganboy válasza bignor (#32372) üzenetére


huliganboy
addikt

A menüben mit látsz? PIN kódot beírtad?

[ Szerkesztve ]

(#32374) TotoHU válasza hgabor19 (#32353) üzenetére


TotoHU
csendes tag

Nekem D-Link DW921 routerben van a Telenoros kártya, eleve állandóan meg van osztva. Használja a laptop, mobil, tablet, android TV. Gond nélkül megy, igaz nem is Apple egyik cucc sem. Az iqpro-s kártya előtt Telenoros Hipernet Home előfizum volt (persze sokkal drágábban és nem is korlátlan...) azzal is ment minden.

(#32375) TotoHU válasza 4Grider (#32365) üzenetére


TotoHU
csendes tag

Vajon csak adat előfizetéses kártyával sem lehet roamingolni? MyTelenor szerint adatmegosztó kártya, rágugliztam, a Telenor ÁSZF-ben azt írta hogy azzal nincs roaming.

(#32376) bignor válasza huliganboy (#32373) üzenetére


bignor
tag

Köszi! Talált, süllyedt.... :))
Esetleg B525 routered van? Eléggé érthetetlen számomra a menüje.

(#32377) huliganboy válasza bignor (#32376) üzenetére


huliganboy
addikt

Nincs ilyen routerem... Digi kábeles netem van otthon, de jellemzően ezt elfelejtik sokan sim kártyás router esetén :P

(#32378) Viktor0610 válasza bignor (#32372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg APN-probléma.
A Telenornál kétféle APN van. online vagy net. Akármelyik van, írd át a másikra a routerben, 99%, hogy megjavul majd. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#32379) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Jelenlegi Telekomos flottámból kilépnék, mert csak nálam maradt a kártya munkahelyváltás után, vagy elfelejtették, vagy nem érdekli őket, hogy benne maradtam a flottában, de persze ezt magamnak fizetem. kb havi 2800-3000 forintért van egymást közt ingyenesség, 4+áfa percdíj, 8 óra lebeszélhetőség, 2 giga net. Kissé már unom, hogy sem telefont nem tudok kihozni, sem bármit intézni, simet cserélni stb mert nem én vagyok az ügyfél. Jelenlegi munkahelyemen lenne egy Telenoros flotta, egymás közt ez is ingyenes (feleségemnek is volt eddig is, itt is lenne), bruttó 1778 a havi díj, 11,43 a percdíj, a net pedig választható, 1,6GB 1254Ft, 3GB 1619 és ami engem leginkább érdekelne böngészésre korlátlan minden másra 10 giga hipernet 21 ára 2787Ft. Készüléket lehet kihozni, én lennék az előfizető. A 2 giga netem mindig elfogy jelenleg 2-3 hét alatt. Amitől félek: Telenor a szolgáltató, hallottam már korrektségi problémákról, egyre zsugorodó szolgáltató, nem ismerem a lefedettségét (Pest megye keleti része, de a fővárosban ritkán járok), drágábbak a készülékek és kamatot számolnak a részletfizetésre ha jól tudom. Váltsak vagy ne váltsak? Azt még nem tudom az előző flotta tulajdonosa mit fog mondani ha besétálok, hogy "Heló, 5 évig megmaradt a flottátok", a számot remélem tudom hozni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32380) 4Grider válasza rasotamas (#32379) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor ugyanolyan szolgáltató, mint a másik kettő.
A számod elhordozása lesz inkább itt a gond. Meg egyáltalán a felmondása. Ha ui. eddig sunnyogtál, most biztosan boldogok lesznek, ha odatolod az arcod egy kéréssel...

(#32381) kigyi_23 válasza rasotamas (#32379) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem szólnak semmit nekik mindegy, hogy benne vagy a flottában vagy sem ill. nem mindegy, mert te is csak növeled a flotta tagok számát ami azért jó nekik, mert több tag előnyösebb pozíciót jelenthet a szolgáltatónál. Nekem van olyan flottám ami már nem is létezik ill. létezik, de elvileg utolsó aktív tagja vagyok :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#32382) Tombi válasza rasotamas (#32379) üzenetére


Tombi
senior tag

Telenor lefedettségben szvsz jobb mint a másik kettő.

(#32383) wolphov


wolphov
kezdő

no, ma atvettem a postan az iqpro kartyat. aktiv volt. minden ok vele. szezodest is visszakuldtem elsobbsegivel, ajanlottan. bar, azt irta nem kellett volna ajanlottan.. hat mar mindegy.

iPhone SE

(#32384) kigyi_23 válasza wolphov (#32383) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én is ajánlottan küldtem mivel szerződés gondoltam is rá hogy szid majd amikor alá kell írni :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#32385) hgabor19 válasza Zsoo80 (#32359) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Mondjuk az is érdekes, hogy a szóban forgó iPad pl. UK-ben egy feltöltős Lebara NET kártyával nem szopatott mint a Telenor. És a Lebara nem is árusít Apple terméket.
Vettem egy pályaudvaron egy kártyát egy mobilpultnál, be is üzemelte a kis diák, akitől vettem. És rögtön volt osztható net...

Szóval ez rém gáz amit a Telenyomor csinál.

[ Szerkesztve ]

(#32386) Viktor0610 válasza hgabor19 (#32385) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem szarik rá a Telenyomor Telenor, hanem az Apple Apple szokás szerint csillió dollárért tenné bele a kérdéses módosítást az iOS iPad-verziójába.
Amit a Telenor az elenyésző Telenor-iPad felhasználó miatt nem fizet ki.

Gondolom, Angliában "kicsivel" több Apple user van, ezért kerülhetett bele a szoftverbe a net megosztás.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#32387) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Régen jártam már erre, lenne pár kérdésem:

- Van jelenleg korlátlan netre iQPro-nál jobb ajánlat?

- Van a piacon a DPI-hez hasonló tulajdonságokkal rendelkező, de annál mégis olcsóbb flotta?

- Várható szerintetek a közeljövőben olyan készülékakció a DPI-nél, ahol nem az új belépőket "jutalmazzák", hanem a szerződéshosszabbítók kapnak kedvezményeket a készülék árából?

Köszi! :R

(#32388) laskr99


laskr99
addikt

Ti melyik iQoro szerzódést küldtétek vissza? Amin van a cimke a dolgokkal vagy az anélkülit? Mindegy melyik?

(#32389) Viktor0610 válasza laskr99 (#32388) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A vonalkódos a Telenoré. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#32390) rasotamas válasza 4Grider (#32380) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ mindhármótoknak. Még az lenne a kérdésem, hogy mit takar a telenornál, hogy bögészésre, emailezésre korlátlan, azon felül 10 giga? Mi számít böngészésnek, mi az ami ezen fölül van? Youtube az minek számít? És ha a youtube nem böngészés akkor ha 9gag-en nézek videót az már böngészés? Vagy ha megnyitok egy weboldalon egy beágyazott videót? Nyilván kurvanehéz sima bngészéssel elnetezni 10 gigát ha sem youtube sem torrent sem zene nem megy.
Ez az IQPro elég jónak tűnik, látom mindenki arra vált. Ott ettől eltérő a konstrukció? Illetve ott mekkora a sávszél? Mert amit én mondtam annál ugye 21Mbps

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32391) 4Grider válasza rasotamas (#32390) üzenetére


4Grider
nagyúr

A böngészés az böngészés. A beágyazott videók megnézése az nem az. Mint ahogy a YT bármilyen formában sem az.
Az azon felül 10 GB sem igaz, mert a 10 GB-ot fogyasztja minden, utána lassítanak, de a böngészést illetve az e-mail le-feltöltést nem lassítják a 10 GB elfogyása után sem.
Az iqpro adatkártya, és teljesen korlátlan havi 4000 Ft alatt. Nincs semmilyen szempontból korlátozva, csak a rendszerkorlátok vannak rá.

(#32392) micafighter válasza rasotamas (#32390) üzenetére


micafighter
nagyúr

IQpro-ra átlag 26/6 Mbps-t (Le/fel) mértem, de eléggé ingadozó. A legjobb amit mértem 50/18 volt, a legrosszabb 19/4. Nagyváros, 4G, Speedtest. IQpro is telenor hálozat egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#32393) laskr99 válasza Viktor0610 (#32389) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor az megy vissza. Valaki tapasztalt már olyat,hogy neten bármelyik játék elindult eddig ami online,de a WoT nem. Connecting van. Wifin hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#32394) 4Grider válasza laskr99 (#32393) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha net alatt mobilnetet értesz: Nem lehet, hogy a wot-hoz kell a publikus ip és neked épp natolt (kívülről nem elérhető) van, mert épp online apn-t használsz?

(#32395) Spuri2000 válasza rasotamas (#32390) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hello

Nekem korlátlan van.

Átlag ha nincs leterhelve a hálózat és a torrenthuszárok alszanak 80 Mbps / 35 Mbps az elérhető maximum.

A legalacsonyabb amit mértem 30 Mbps / 10 Mbps, de inkább 50/25.

Egyik este felment 108 Mbps/45 Mbps-re is.

Voltam már olyan cellában (az semmi közepén egy kis faluban) ahol 135 Mbps / 42 Mbps-t mértem.

A cella másik oldalán leesett 30/10-re.

Egyszóval nagyon nem mindegy hogy ahol laksz ott mennyire van leterhelve a Telenor hálózata.

Városban megyeszékhelyen napközben én még nem tudtam 30-35-nél többet mérni.

Ezek a mérések telefonnal vannak mérve, elképzelhető hogy egy jobb routerrel és külső irányított antennával jobb és stabilabb jeled lesz.

Üdv

(#32396) andatti válasza 4Grider (#32391) üzenetére


andatti
senior tag

Ez a 4000 Ft alatti korlátlan adatkártya engem is érdekelne. De a fenti táblázatban 43xxFt szerepel még.
Illetve azt a táblázatban sem láttam, hogy a korlátlan netet milyen sebességgel adják? + itt a korlátlan valóban korlátlan? Mert általában 100 gb 1jszakát, +30 vagy 50 gbot adnak. Kivéve a hello data, ill. a dpi adatkártyája, ami adat tekintetében tényleg korlátlan, igaz 42 Mbites a sebesség, ami nem korlátlan, a szerződésből is kikerült....
Ami 3xxx Ftos az 25 Gbra vonatkozik.
Az IQPro másik adatkártyája meg (ha jól néztem) 4 gb 1xxx Ftért, és utána 60kb-re lassít...

Örülnék, ha valaki tudna segíteni...

(#32397) DrBubo77 válasza andatti (#32396) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Az iqPro korlátlanja adatmennyiségben valóban korlátlan. A sebesség pedig a cellában elérhető maximum, tehát akár 150 Mbps.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#32398) kovacs65


kovacs65
senior tag

iQpro, 7GB
Tegnap este üzemeltem be.
Ma reggel SMS a Telenortól, hogy elfogyott.

Sőt, ez most jött:
Kedves Elöfizetönk! Tàjékoztatunk, hogy Vàllalati Mobil Online 100 MB szolgàltatàsodat töröltük. Üdvözlettel: Telenor

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#32399) 4Grider válasza andatti (#32396) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor rosszul emlékeztem, nálunk két db adatkártya nem egész 6600 Ft-ra jön ki, de az egyik mindig adatmegosztó.

(#32400) 4Grider válasza kovacs65 (#32398) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem újdonság. Az első hónapra alapból a legkisebb csomagot aktiválják, hogy ne fizess teljes összeget tört hónapra, mivel valamikor 9.-e környékén van a fordulónap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.