Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) MADcat válasza Faith (#27548) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A sok kicsi sokra megy alapon is így gondolod? Egyénenként nem sok, de összeségében szép kis summa, amiért semmit sem kell tenniük, sem nyújtaniuk...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#27552) kory24 válasza #25741824 (#27547) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

Én telefonban fix hívás opcióval tiltottam a kimenő hívást/smst, ehhez pin2 kód kellett, amit a flottakezelő megadott.

Bejövő hívásért/sms-ért még nem számláztak, pedig szokott lenni mindkettő.

(#27553) Bferibörs válasza Faith (#27548) üzenetére


Bferibörs
addikt

persze ha ez tényleg így van

szerinted ? ez nem aprópénz azért. :(

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#27554) kano válasza nimfas (#27549) üzenetére


kano
nagyúr

Net.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27555) nimfas válasza kano (#27554) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi a választ a többieknek is. :)

(#27556) Faith válasza Bferibörs (#27553) üzenetére


Faith
aktív tag

Azért egy ekkora összeghez elég sok "téves" hívás és sms kell. Ez inkább félreszámlázás ami elég gyakran történik náluk.

(#27557) kory24 válasza Bferibörs (#27553) üzenetére


kory24
őstag

Nem iqpro védeni a célom, de amikor volt publikus telenoros kártyám, arra is jött ilyen számla elmaradás sms...
Tehát simán lehet a hiba telenornál is...

(#27558) tibibi


tibibi
őstag

Mi van ha nem küld számlát az iqpro és mailokra se válaszolnak?Csak adat kártya ,letiltják a netet?

[ Szerkesztve ]

(#27559) MPeter87 válasza tibibi (#27558) üzenetére


MPeter87
őstag

Ha nem küldenek számlát, amit ugye nem tudsz befizetni és nem is reagálnak, akkor valsz nem fog feltűnni nekik és valsz nem tiltják le. Valaki írta a fórumban, hogy kb 3 hónapig nem kapott számlát és élt neki a kártya.
Viszont ha küldenek számlát és nem fizeted be, akkor tiltani fogják.

(#27560) bepken válasza GhostHunter (#27530) üzenetére


bepken
veterán

nekem végül úgy néz ki, sikerült elintézni mindent. én őszintén szólva sokkal-sokkal rosszabbra számítottam. ha a számlákkal nem lesz gond, szerintem többet különösebben telefonálnom sem kell ezzel a szerződésemmel kapcsolatban.

először a számhordozás miatt volt egy kis döccenő, a cím szerepelt hibásan (a vodánál) - aztán amikor átkerült a szám, volt pici para, hogy vajon milyen csomagban vagyok, és meddig maradok ott...talán 3 napot voltam ebben az átmeneti csomagban. 2x telefonáltam emiatt: egyszer amikor jeleztem az ügyintézőnek - ekkor türelmemet kérte, ugye "akár 15 nap is lehet", stb...másodszor pedig akkor, amikor már nem tudtam belépni mytelenorba - ennek oka az volt, hogy a számom még lakossági csomagban volt, amikor regisztráltam és ezt a regisztrációt kellett töröltetni egy telenoros ügyintéző segítségével.
viszont a gyakorlatban már azóta a bizonyos nap óta a megfelelő csomagban vagyok. ráadásul egyik "baki" se a flottakezelő részéről történt.

volt még problémám a hangposta/átirányítás és mobilnet beállítással kapcsolatban is. mindegyikre egyből választ kaptam - visszahívást is kaptam (átirányítás miatt mondjuk utána még telenort kellett felhívnom)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27561) #25741824


#25741824
törölt tag

(#27562) Calogero válasza bepken (#27560) üzenetére


Calogero
addikt

Én még várok a soromra......
Egyszer hívtak, érdeklődtek, hogy sikerült-e a számhordozás, ki cseréltem-e a kártyát.
De azóta még nem kerültem be a flottába, a mytelenorba Dolgozói előfizetés + Dolgozói Mobil Online 200MB-t látom.

(#27563) Fifi válasza Calogero (#27562) üzenetére


Fifi
őstag

Ezek nem jó hírek :( Én is azt tapasztalom, hogy lassúúú az ügymenet. Gondolom hatalmas ügyféligényt kell kielégíteni. :U

Én már februárban kezdtem puhatolozni, sok kérdésem volt, amire többször kellett rákérdezni a válasz miatt, de birka türelemmel elmagyarázták a dolgokat, le a kalappal előttük. Sőt lehetetlen időpontban (este 10) is elérhetőek voltak! :Y
A cég és a dolgozók számait hordozom el hozzájuk. Március 08-án véglegesült a dolog és akkor küldtem el a számokat, előfizetőket, SIM méreteket, a kívánt csomagokról a listát, aláírási címpéldányt, ügyvezető iratait, dolgozók igazolványát és lakcím kártyákat, az egyeztetett kondíciókat.

Minden nap érdeklődöm. Kedvesek aranyosak, de szerződés még nincs a kezemben.
Igaz az elengedő oldal is "ragaszkodik" és ott is toporog az ügymenet, még nem sikerült a flottából publikus csomagba migrálni, ami a számhordozáshoz elengedhetetlen. :W

Ebből vagy nagyon jó dolog sül ki vagy a fejemet veszik a cégnél. :DDD

(#27564) bepken válasza Fifi (#27563) üzenetére


bepken
veterán

ha rendben lesz - márpedig úgy tűnik -, akkor nálam is tervben van még további 3 hordozás + korlátlan adatkártya :DDD

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27565) arkone válasza nimfas (#27549) üzenetére


arkone
aktív tag

Nekem alapból net-el küldte. (4GB-os csomag)

(#27566) Fifi válasza bepken (#27564) üzenetére


Fifi
őstag

Ez így működik. Nálam is jelezték már többen, hogy ilyen feltételekkel ők is csatlakoznának, segítsek nekik.
Erre csak annyit mondtam, hogy ha majd a mi ügyünk sínen van és elégedett leszek, akkor merem csak őket is a váltásra biztatni, addig nem.

(#27567) kano válasza Fifi (#27563) üzenetére


kano
nagyúr

Hú, azért ezt jól meggondoltad? Én még a saját számomat sem vinném be, nem hogy máséval játszak. Nem gyorsak és nem idegesek az biztos. Ha a saját számomról lenne szó (és nem 2 adatkártyáról), már ideges lennék.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27568) bepken válasza kano (#27567) üzenetére


bepken
veterán

gondolom felnőtt embereknek fogja ajánlani :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27569) poffsoft válasza Faith (#27548) üzenetére


poffsoft
addikt

Ugyan nincs a kezemben a megállapodás, de a feltételekben volt, hogy ha hangforgalom van, automatikusan élesedik a keret számlázása.

[ Szerkesztve ]

(#27570) MNDL


MNDL
csendes tag

Sziasztok!
Létezik olyan telekomos flotta, ahol előfizető maradhatsz?

(#27571) MPeter87 válasza MNDL (#27570) üzenetére


MPeter87
őstag

Szia!

Nézd meg a mobilflottacentrum ajánlatait, illetve kérd be az olcsomobilflottak.hu ajánlatait, hátha van még náluk olyan.

(#27572) #71835392 válasza poffsoft (#27569) üzenetére


#71835392
törölt tag

Hótmindegy mi van egy sajtpapírra írva, bejövő forgalomért, valamint díjmentes számok hívásáért egy fillért nem számlázhatnak, ugyanis ellenkezik a jogszabályokkal. Hülye példa, de mondjuk én leírom egy szerződésbe, ha nem fizetsz akkor levágom a kezed, hiába írja alá mindkét fél, érvénytelen ha ellenkezik a jogszabályokkal, törvényekkel.
Egyszer fogjanak ki egy olyan valakit aki ebből ügyet csinál, rohadtul megütik a bokájukat miatta.

(#27573) Fifi válasza kano (#27567) üzenetére


Fifi
őstag

7 éve másik szolgáltató flottájában vagyunk. Ott is a flotta nevén a szám, mi csak számlafizetők vagyunk, tehát már megszoktuk .... fájna a telefonszám elvesztése, de erre van kitétel a szerződésben. Tudom, ez nem tökéletes garancia, de valamit valamiért.

(#27574) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Belépnek az EuroQuattro flottába beszéd és net. Milyen beállítással érdemes kérni a netet apn online vagy net?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27575) easoft válasza khorvat (#27466) üzenetére


easoft
tag


Hoztam magammal a Routert Milánóba is jó pár napja teszteltem tényleg nagyon ajánlom mindenkinek nagyon megbízható és gyors

(#27576) Faith válasza #71835392 (#27572) üzenetére


Faith
aktív tag

"Egyszer fogjanak ki egy olyan valakit aki ebből ügyet csinál, rohadtul megütik a bokájukat miatta."

Reménykedem, hogy az ilyenek elkerülik a flottát. Nem kell, hogy emiatt feleslegesen bedöljön egy ilyen konstukciokat kináló szolgáltatás. Rajtuk kivül csak egy korlátlan adatkártyát kináló flotta van és az sosem jó ha egyeduralom van.

(#27577) arcszesz válasza easoft (#27575) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Ezek szerint független a router nem Telenoros?
Vagy roaming volt EQ kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#27578) nimfas válasza arcszesz (#27577) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem a WiFi Ssid fura. Ki nevezi így el a wifijét. ;]

(#27579) arnyekxxx válasza Faith (#27548) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szóval ha havonta egyszer küldenek egy körsms-t minden adatkártyára (ők garantáltan tudják ezeknek a telszámát) akkor tök természetes, hogy mindenki fizessen érte.

Másrészt a mailben küldött tájékoztatóban "Hanghívás vagy SMS kezdeményezése esetén azonnal beáll a 400+400 nettó forintos kvóta." van, márpedig egy bejövő sms az nem kezdeményezés.

(#27580) easoft válasza arcszesz (#27577) üzenetére


easoft
tag

Egy ismerősöm kérte, hogy hozzak neki egy ilyen routert ha jövök ki, igen már itteni kártyával megy !

(#27581) arkone


arkone
aktív tag

easoft mikortól is lehet majd használni a hazai adatkeretet EU-ban is külön felár nélkül az euroquattro flottában? (4 GB-os adatsimem van)

[ Szerkesztve ]

(#27582) easoft válasza arkone (#27581) üzenetére


easoft
tag

Elvileg nyártól

(#27583) qnadam válasza Faith (#27576) üzenetére


qnadam
veterán

mindenki számlázzon összevissza, csak maradjon olcsó, az a lényeg :U

egyébként az iqpro-s adatkártyámon már volt bejövő sms meg bejövő hívás is, és nem változott a számla tőle.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27584) Faith válasza arnyekxxx (#27579) üzenetére


Faith
aktív tag

Volt már ilyenre példa, hogy kaptál tőlük kör smst?

(#27585) bepken válasza Faith (#27576) üzenetére


bepken
veterán

maximálisan egyetértek

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#27586) gabor9991 válasza qnadam (#27583) üzenetére


gabor9991
őstag

Az iQpro adatkártyámra rendszeresen érkeznek az intrum justitia fenyegetö üzenetei az elözö tulajnak, a másik számon regisztráltam telenor mytv-re is és hívott már a flottakezelö is rajta mert akart gyorsan kérdezni valamit, szerencsémre az én számlám sem lett emiatt magasabb.

[ Szerkesztve ]

(#27587) Faith válasza gabor9991 (#27586) üzenetére


Faith
aktív tag

Én is kaptam mar bejövő sms-t de a számla nem változott. Ezek szerint akkor kimenő hivas illetve sms számít csak. Akkor meg végképp nem értem a felháborodást ebben a témában.

(#27588) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Az EuroQuattro EU Aktív csomagját néztem ki magamnak. Van most ennél jobb árú hasonló csomag máshol?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27589) -ZeeZee- válasza Faith (#27587) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Vagy csak itt is olyan hektikusak, mint a számlázásban. (érted: számlázás... ;] ) Hol elszámolják, hol nem...

(#27590) Faith válasza -ZeeZee- (#27589) üzenetére


Faith
aktív tag

Az biztos, hogy szamlázásban nincsennek a helyzet magaslatán...

(#27591) arnyekxxx válasza Faith (#27584) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem, de ha a te elméletedet vesszük alapnak akkor megtehetnék és senkinek nem lehetne ellene egy szava sem.

Mindemellett tudja a fene, hogy hány sms és honnan jött már a kártyára mióta itt van a routerben.

(#27592) Faith válasza arnyekxxx (#27591) üzenetére


Faith
aktív tag

Nem kell kiforgatni amit mondtam. Sehol nem állítottam ilyet, hogy senkinek nem lehet ellenuk szava vagy hogy azt csinálhatnak amit akarnak.

Csak nem kell belelátni dolgokat mint ez a körsms. Ha meg kaptál is sms-t de nem számláztak ki ilyesmit neked akkor mi a gond? Eddig az a tapasztalat, hogy csak a hivás és az sms kezdeményezésért számlázzák ki a 800 forintot. Meg ha gond van akkor továbbra is ott a lehetőség, hogy váltasz másik flottára mert szerencsére van választási lehetőség.

(#27593) DrBubo77 válasza Faith (#27592) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Mivel mindenki csak tippelget, ezért jó lenne befejezni ezt a kör-smst meg fogadott sms-t.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27594) easoft válasza < CyberBob > (#27588) üzenetére


easoft
tag

Ha fontos a korlátlan net vagy SMS vagy EU roaming akkor ez a legjobb

(#27595) arnyekxxx válasza Faith (#27592) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de nem számláztak ki ilyesmit neked akkor mi a gond?

csak annyi, hogy szerinted tök természetes lenne az is ha kiszámláznának azért 800+áfát mert jött valakitöl egy sms

Eddig az a tapasztalat

Onnan indult ez az egész, hogy visszább egy kollégának kiszámlázták bejövő téves hívást.

Szerintem ez abszurd, szerinted meg ha mégis igy van azt be kell nyelni és kész

(#27596) Faith válasza arnyekxxx (#27595) üzenetére


Faith
aktív tag

Azzal a számlával más gondok is vannak hogy ekkora összeget kapott ki és ezen az egy eseten kivül én még mástól nem olvastam hogy bejövő hivást számláztak volna ki neki és nem kimenőt de lehet csak elkerülte a figyemem.
Azt meg nem tudom hol olvastad tőlem hogy szerintem ez tök normális? konkrétan azt irtam hogy szerintem is furcsa az egész.
Én annyit mondtam, hogy ez már a szerződés kötésnél tudni lehetett hogy kezdeményezésért jár a 800Ft, akinek ez a rész nem tetszett az kereshetett volna másik flottát és nem úgy belépni hogyha véletlen kiszámláznak egy ilyet akkor majd verem az asztalt és jó lesz. Na meg dual simes telón azt is be lehet állítani hogy melyik kártyán jöhet hang és melyiken mehet adat.

De már így is sok az off.

[ Szerkesztve ]

(#27597) easoft válasza Faith (#27596) üzenetére


easoft
tag

Ez az egész hülyeség Magyarországon nem lehet díjat számítani bejövő hivasert meg sms-ert ! Nincs ilyen szerződésem nem ismerem de gondolom ott részletesen le van írva minden !

(#27598) arnyekxxx válasza Faith (#27596) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azt meg nem tudom hol olvastad tőlem hogy szerintem ez tök normális? sehol, de nem is ezt írtam hanem azt, hogy szerinted be kell nyelni ha ilyet számláznak mert hát ez egy ilyen flotta

(#27599) Faith válasza arnyekxxx (#27598) üzenetére


Faith
aktív tag

A másikat sem irtam sehol szóval nem tudom miért találsz ki dolgokat pluszba de részemről befejeztem az offolást.

(#27600) #71835392


#71835392
törölt tag

Továbbá ha az IQpros kártyáról elkezdesz nonstop díjmentes kék és zöldszámokat valamint ügyfélszolgálatot hivogatni azt sincs joguk kiszámlázni, de a 800+ÁFAt felszámítani sem, mert nekik sem számlázza a Telenor, akármi is legyen a sajtpapírjukon.
Igazából még az is teljesen jogellenes, hogy mondjuk egy egyperces fizetős hívásért 800Ft+ÁFAt számlázzanak, mert mint mondtam, akármi legyen egy szerződésben az érvénytelen ha ellentétes a hatályos jogszabályokkal!
Azért legyetek már észnél!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.