- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- weiss: Pant* rant
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Lalikiraly: Astra kalandok @Harmadik rész
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rick4
félisten
válasz
gordonfreemN #51599 üzenetére
Nálam is pont így van, a gépben lévő egy szem SSD csak egy C meghajtó, a másik szobában a nasban (épített gép) ott figyel egy 6TB-os HDD, aminek bizonyos mappái fel vannak csatolva, megnyitni, keresni, oda- vissza másolni pont ugyanannyira gyors, mint ha az a gépben lévő HDD-n történne, tehát egy táp által komplett elhalálozás, alaplap meghalás, vinyó gond itt csak a C meghajtómat érintené, amit 15 perc alatt újratelepítek, a szerveren viszont megmarad minden adat, elméletileg.
Hogy ez az elmélet inkább gyakorlat legyen, van egy másik épített gép, ami a szülőknél van lepakolva, emiatt földrajzilag és fizikailag is el van különítve, annak egyszerű feladata van, minden munkanap hajnali 2-2:15 között bekapcsol, és csinál erről a szerverről a megfelelő mappákról egy 1TBos HDD-re egy mentést, pontosabban csak felülírja a változásokat, utána kikapcs.
Az is megy, hogy egy mappában egy jegyzettömb file-ba egy csomó szöveg mellé beteszek egy szem pontot, felismeri, és felülírja a régit.
Ez a feladat a 2-es szervernek havi összesen 450 perc üzem, évente kemény 90 órát növekszik a HDD üzemideje, a hardver sincs elhasználva, viszont ott is lehet besurranás, tűz, villámcsapás, és annak másodlagos hatása is.
Mivel a nason lévő fájlokat kívülről is el kell néha érnem, így ha az 1-es eszköznél tűz, áradás, táp baj, HDD meghalás, besurranó tolvajlás, villámcsapás esete állna fent, a 2-es eszköz még mindig megőrizte az összes fontos adatomat, ha a 2-essel történne ezek közül bármi, akkor ott az 1-es, csak veszek egy vinyót, tápot, alaplapot, és rányomok a mentés gombra.Mindenféle soklemezes, de egy helyben tárolt megoldásnak régóta csak hátránya van a két fizikailag- földrajzilag elkülönített megoldásokhoz képest, a fentebb felsorolt sok sok eset egyike se védhető ki több lemezzel.
Azt már nem is mondom, hogy itt az 1-es szervernél telekom net van, arrébb a 2-esnél pedig digis, szóval ha egy markoló elvág egy vezetéket, vagy csak busz dönti ki 3 sarokkal arrébb a villanyoszlopot, akkor 2-300 km-re innen még mindig van esélyem, hogy mégis hozzáférjek azokhoz az adatokhoz, amire szükségem van.
És ez működik így kb 8-10 éve hiba nélkül. Eszköz- vinyóhibám sosem volt, 3 évente cserélem a HDD-ket még a gari lejárta előtt, villámcsapás másodlagos hatása volt, oszlop kidöntés, sima áramszünet, internethálózat- lehalás szintén volt. És mindig minden elérhető maradt.Áramszünet ellen egy jó kis 1KW-os szünetmentessel védekezem, ami gyárilag külső akksis, és egy 55Ah-s autó akksi tolja a belső hálóba a feszköt, ha nincs áram, a buszos oszlopkidöntős esetnél reggel 7-től délután fél 3-ig ment bent minden, de ugye az oszlopokon lévő erősítők ettől még nem kapnak áramot, szóval kifelé már nem jut el a jel. Ha akarnám, ezt még lehetne mobilneter routerrel kombinálni, de a 2-es szerveres megoldás több szempontból is jobb.
A 2-es szerver egy 15 ezer forintos eszközzel is megoldható, egy második vinyó megint nem tétel, szóval még árban is kedvezőbb így meogldani, mint egy soklemezes valamit hallgatni állandóan zúgni.
Új hozzászólás Aktív témák
- GIGABYTE B760 GAMING X alaplap eladó!
- MSI Meg X399 Creation alaplap AMD Ryzen Threadripper 2920X processzorral, 32GB memóriával eladó!
- GIGABYTE Z490M Alaplap
- ASUS ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI Alaplap - Garancia: 2027.01-15.-ig - BeszámítOK!
- Csere-Beszámítás! Corsair Dominator Platinum 2x32GB (64GB) Kit 5200MHZ DDR5
- ÖRÖK GARANCIÁVAL - OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - LicencAruhaz.hu
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes AMD CPU AMD VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W10 I Cam I Gari!
- Apple iPhone 13 Pro , 128GB , Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest