Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) csubuka válasza weiss (#6899) üzenetére


csubuka
addikt

Végülis ez is megoldás lehet, csak én akkor egy tokos véget raknék be, hogy a kövi zsifoncserekor ne kelljen ismét ragasztani...

Az FSB-nél célszerűbb ragasztó nincs ilyen helyzetre? Kifejezetten PVC ragasztó vagy ilyesmi... (persze ha szerzek PVC csövet is a falban nem biztos, hogy az van...)

(#6902) csubuka válasza pjen (#6900) üzenetére


csubuka
addikt

Amire utalni akartam az az, hogy rengeteg szürke PP cső van, a legtöbb helyen olyanokat adnak tokos csőként.

(#6903) pjen válasza csubuka (#6902) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél egy szál 32mm PVC csövet az egyik vége tokos lesz. Aztán méretre vágod.

(#6904) garga01 válasza csubuka (#6901) üzenetére


garga01
senior tag

De van direkt PVC cső ragasztó, barkácsáruházban meg vízszerelési szaküzletben kapsz. Pl. ha van egy tok nélküli darabod, kitágítod gáz felett, hogy össze tudd dugni bekened ezzel és kész a toldás. Szóval ez neked is jó oda, hogy egy rövid darabot betolj, a tokos vége meg lesz kifelé gondolom, amibe szifont betolod.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#6905) csubuka válasza pjen (#6903) üzenetére


csubuka
addikt

Ez az elképzelés természetesen...

#6904 garga01:
Köszi, megpróbálok olyat szerezni akkor. :R

(#6906) pjen válasza csubuka (#6902) üzenetére


pjen
félisten

Vortz. pvc 32/ 0,5 M 436Ft.
2600 Vác, Ivánka u 5
70/2060466
Neten is lehet venni. 100 napos visszavételi gari.
Az egyik vége tokos.

(#6907) csubuka válasza pjen (#6906) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, szuper, akkor lehet csak ott volt PP, ahol én néztem. :R

Szuper.

Remélem az a gány darab a falban is PVC és jó kötés fog így létrejönni...

(#6908) pjen válasza csubuka (#6907) üzenetére


pjen
félisten

:) Nem csak tömítés volt benne PP?

[ Szerkesztve ]

(#6909) garga01 válasza pjen (#6908) üzenetére


garga01
senior tag

A tömítés gumi, nem PP :D
Gyártanak PP csöveket is...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#6910) csubuka válasza pjen (#6908) üzenetére


csubuka
addikt

Nem, az egész cső volt polipropilén ha jól láttam.

Egy random idom amit onnan vettem, "PP B" felirattal. Méretre összemegy a PVC csövekkel persze, ugyanaz a méretskála. Csak nem ragasztható...

Közeli boltokban nem nagyon ovlt igazi PVC úgymond, csak ugyanolyannak kinéző szürke PP

[ Szerkesztve ]

(#6911) pjen válasza garga01 (#6909) üzenetére


pjen
félisten

Tudom, hogy gyártanak. A tőmítés pedig legtöbbször EPDM. Rengeteget gyártottam régebben.
Egyébként, ha beírod 32mm PP cső. Az OBI honlapjan fenn van a leírás.KA anyaga PVC, HT anyaga PP.

[ Szerkesztve ]

(#6912) pjen válasza csubuka (#6910) üzenetére


pjen
félisten

PP t ne vegyél, elég nehéz megragasztani.

(#6913) csubuka válasza pjen (#6912) üzenetére


csubuka
addikt

Persze, ezt írtam a fenti hozzászólásomban is, hogy ragasztásra nem igazán alklamas, pont ezért akarom elkerülni.

(#6914) pjen válasza csubuka (#6913) üzenetére


pjen
félisten

OK, nagyon elakadtam a képnél. :)

(#6915) garga01 válasza pjen (#6911) üzenetére


garga01
senior tag

Megint nem lehet téged megérteni.
Ha tudod, hogy gyártanak és tudod milyen tömítés van benne, honnan jön megint ez a baromság, hogy PP tömítés van benne?
Azt is tudom, hogy gyártanak többféle anyagból, nem kell keresgetnem ehhez :D A kérdező is leírta, hogy az a gond hogy PP-t árulnak a legtöbb helyen, nem PVC-t. :U

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#6916) pjen válasza garga01 (#6915) üzenetére


pjen
félisten

"Egyébként, ha beírod 32mm PP cső. Az OBI honlapjan fenn van a leírás.KA anyaga PVC, HT anyaga PP."
Na ezért írtam, nem tudom hová tenni. Beírom a keresőbe 32mm PP cső KA anyaga PVC. Csak találgattam. De mégsincs természetes gumi a tokozatban.
Én nem is kértelek, hogy megértsél.

[ Szerkesztve ]

(#6917) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Zv4 parapetes vízmelegítőm van.Az őrlángcsövet sajatkezüleg kiszereltem,s kimostam.Az őrláng jónak tűnik,de meg mindig néha kialszik az őrlang,anikor elzarom a melegvizet.
Gondoltam veszek új csövet,ill őrlang fúvókat is.
Az őrlang fúvókat egy hollander rögzíti,ahogy látom.Ezt mar szereltétek ki magatok? Gondoltam a cseréjehez nem kell gázszerelő?

(#6918) B_I_G válasza csubuka (#6913) üzenetére


B_I_G
tag

a legegyszerűbben 40-32 csőbe való gumiszűkítővel tudod megoldani

(#6919) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Jelenleg egy 750 W-os, 80 l/perces Pedrollo szivattyú látja el a lakást (egyedi rozsdamentes tartály), ca. 1,8-2,5 Bar nyomáson. Öntözni is ezzel szoktunk, néha túlmelegszik, lekapcsol. Ezt a részét elengedtem, volt felújjítva, kondi csere, levegősebb hely, stb... 50 mm-es a fúrt kút, víz van bőven, enyhén gázos, vasas. Szűrés a szivattyú után van, a homokszűrő előtte semmit nem ért, mert oldott a cucc, nincs szemcse.

A kérdés az, hogy ide milyen szivattyút érdemes venni? Van 500 W, 100 l/perces és van 750 W, 120 l/perces Pedrollo is, 4000 Ft a különbség. Arra gondolnék, h a nagyobb jobb... de munkatársam szerint az nem lenne már jó oda, ki-be kapcsolgatna. Amúgy másik munkatársamnál a víztisztítón a szivattyú percenként vagy 5× kapcsolt és bírta... Itt nem lenne ennyire extrém, de ehhez nem értek... Mit javasoltok? Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6920) 4D4M válasza ViZion (#6919) üzenetére


4D4M
aktív tag

Bár a konkrét típus egy csőbúvár volt, de ugyanezt tapasztalva az lett a megoldás, hogy egy nagyobb típusnak a hőérzékelőjét kapta meg és minden probléma nélkül üzemelt tovább. Itt is lehet ilyen irányba keresgélni.
A szivattyú szállítása az egyidőben ellátandó csapolók száma és fogyasztása határozza meg. Ezekután a nyomólégüst méretével lehet játszani az óránkénti kapcsolási szám vonatkozásában.
Ha eddig nem volt kevés, akkor mi értelme lenne nagyobbat venni? Csak több kWh-val fűtené a vizet, – ha nem jöhetnek szóba állandó nyomás tartású okosabb szivattyúk állandómágneses motorral.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6921) ViZion válasza 4D4M (#6920) üzenetére


ViZion
félisten

Szia! :R
A nyomás még locsoláshoz is megfelelő volt. Hőérzékelő külön itt nincs, elvileg a tekercsben van. De felújításkor kértem, h cseréljék, nem történt meg, ott azt mondták, a kondival van együtt... de ezt elengedtem.
A nagyobb szivattyú elvileg rövidebb ideig üzemelne, nem? Vagy itt nem így működik? Locsolás az más téma, ott meg több vizet tolna. Tartály az ca. 80 liter, jelenleg elég ritkán kapcsol, háztartásra a 80l is elég volt. Pedrollo FUTURE-JETm 1AX vagy a Pedrollo FUTURE-JETm 2CX a kiszemelt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6922) 4D4M válasza ViZion (#6921) üzenetére


4D4M
aktív tag

A nagyobb szivattyú elvileg rövidebb ideig üzemelne, nem? Vagy itt nem így működik?
~
A butaszivattyúk fix fordulatszámon pörögnek, függetlenül attól, hogy mennyi a szállítás (persze a terhelés változik, de mindenesetre a felesleges energia fűtésre fordítódik). Ha közel van a nyomólégüst és gyorsabban tudja feltölteni, akkor kevesebb ideig megy, de ez miért lesz jó? Mert azért az nem túl vágyott, hogy a sz.rul méretezett hőkioldóra optimalizáljunk (: Vagy ez a motiváció? Minden motornak az a jó, ha keveset indul*, ennek jelentőségén csökkent valamennyit a lágyindítás. Nem tudom hogy állnak ezzel az idézett cuccok, de ha jól sejtem sehogy. Amúgy miért ment felújításra? Csak kíváncsiságból: követed a fogyasztását? Van még mögötte szaldós napelem?

* = Ezért jók az okosabb szivattyúk, mert azok annyit szállítanak, amennyit kell állandó – akár alacsonyabb – nyomás mellett is

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6923) ViZion válasza 4D4M (#6922) üzenetére


ViZion
félisten

A járókerék miatt volt felújítva, azt idővel "megeszi" a víz. Öntözésnél kell csak a több kraft, amúgy a 80l-es mindenre is elég. Nem tudom, h milyen okos szivattyú van, ami az enyhén gázos vizet felszívja. Tudsz linkelni, csak hogy lássak ilyesmit? A tartály közel van, 0,6 m-re. Szaldós napelem az van. Lágyindítás sztem semmi ilyesmi szivattyún nincs. A fogyasztását nem követem, áttettem a bigyómat a szerveremre, azt mérem, de feleslegesen :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6924) 4D4M válasza ViZion (#6923) üzenetére


4D4M
aktív tag

SCALA2 3-45, de szaldós napelem mellett nincs értelme beszélni róla (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6925) ViZion válasza 4D4M (#6924) üzenetére


ViZion
félisten

jujj, 755 Eur... na ezért nem ismerem :D
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6926) 4D4M válasza ViZion (#6925) üzenetére


4D4M
aktív tag

500 EUR-ért is hozzáférhető azért, de sajnos egyelőre ennyi. Ez egy más műfaj.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6927) csubuka válasza B_I_G (#6918) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, ámde kb fél, max 1mm lehet átmérőben nagyobb a 32-esnél a szégyen begányolt kiállás belső átmérője. Abba a résbe ez kicsit vastag lehet talán sajnos, de jó ötlet lett volna nagyobb résre mindenképpen...

(#6928) B_I_G válasza csubuka (#6927) üzenetére


B_I_G
tag

nem gányolás...50éve ez volt az elérhető technológia
ilyen zöld csövön nem emlékszem h valaha láttam volna tokot, mosdószifont is ragasztották és fixen be volt kötve...csak időközben valaki elvágta

(#6929) csubuka válasza B_I_G (#6928) üzenetére


csubuka
addikt

Jaa, értem, érdekes, csak nem láttam még ilyet.
Ámde ez a zöld anyag PVC vajon? Illetve a PVC-U vagy PVC ragasztó közül mindegy melyiket használom?

(#6930) január válasza pjen (#6894) üzenetére


január
csendes újonc

Köszi!

@Obendi, Köszi!

(#6931) MM


MM
őstag

Újra elővenném a "milyen márkájú" hőszivattyú témát.

Múltkor előtérbe került a Panasonic, Daikin, Mitsubishi trió, a Midea pedig a szervíz miatt háttérbe.

Egy kifejezetten Panasoniccal foglalkozó cégtől kaptam ajánlatot Pana monoblokkos hőszivattyúra, és érdekes módon alternatívának 2/3 áron Hajdú hőszivattyút (HPAW-6) is ajánlottak.
Kifejezetten felhívták a figyelmet, hogy ezek kicsit átdolgozott Mideák (amiben egyébként Pana kompresszor van...), de a Hajdu alkatrész ellátottságával és szervíz hátterével.

Erről van infótok, hogy tényleg igaz, vagy marketing bullshit?

(#6932) Audience válasza MM (#6931) üzenetére


Audience
aktív tag

Összelegózott cucc aminek a vezérlése ki tudja milyen és lesz-e sw frissítés ha kiderül valami hiba. A Pana nem véletlenül drágább.

(#6933) MM válasza Audience (#6932) üzenetére


MM
őstag

Ok, köszi, ezt a Hajdúra értetted, vagy a Mideára, vagy mindkettőre?

[ Szerkesztve ]

(#6934) Audience válasza MM (#6933) üzenetére


Audience
aktív tag

A Hajdúra. A Midea legalább őszintén kínai. Egy barátom Gree-vel kínlódott sokat, a teljesen új gépet a hivatalos szerviz sem tudta beüzemelni, visszaküldte.

(#6935) Audience


Audience
aktív tag

Sziasztok!

25-ös KPE csőre keresek fém főelzárót aminek belső menetes a másik fele és bele lehet tekerni a 1/2"-os vízórát. A DMRV használ ilyet a bekötéseknél de sehol nem találok ilyet.

(#6936) 4D4M válasza Audience (#6935) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ebbe bele tudod tekerni a hollandit a vízóra felé.
Lehet, hogy a szolgaltatok valamelyik gyártóval direktben gyartatjak le, hogy plombalhato és bonthatatlan legyen. Mert amúgy más nem venné,mindenesetre én se találtam azokat konkrétan, amiket feltesznek.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6937) Audience válasza 4D4M (#6936) üzenetére


Audience
aktív tag

Köszönöm, ez jó lesz!

Az a kupak egy vicc, ha félretolom pár millimétert simán kitekerem sérülés nélkül az órát a helyéről!

Igen, gyanús, hogy berendelnek nagyobb tételeket. Mondjuk ez a bekötés simán van 15 éves, azóta kifuthatott ez a termék.

(#6938) Fabolous4


Fabolous4
csendes tag

Sziasztok, feltettem egy Grohe Bau Cosmopolitan E Infrás mosdócsaptelepet 1 heti használat után szerettem volna szabályozni a vízfolyásának az időtartamán megnéztem a hozzávaló használati utasítást hogyan is kell a programozást végrehajtani, miután lehúztam az akkumulátorról a kábelt 10 másodperc visszadugása után már semmire sem reagál a csaptelep, gyanítottam hogy lehet az akkumulátor egység lemerült volna vagy bármi kipróbáltam rácsatlakoztatni egy ugyanolyant de akkor is semmi reakció a csap felől, nagyon bosszant a dolog egyszerűen nem tudom mi lehet a probléma ha valaki találkozott ilyen problémával vagy tudja mi lehet a gond kérem ossza meg vele, előre is köszönöm hogy elolvastátok további szép napot mindenkinek! :)

(#6939) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok.

Bosch kazánhoz keresek "okos" (wifin elérhető) termosztátot, első sorban márkán belül maradnék.

Magyar bosch oldal a CT200 termosztátot írja csak [link] amihez ezt az előző generációsnak tűnő okos szelepet ajánlják [link] . Ez az "EasyControl".
Van azonban ez a másik fajta Bosch okos termosztát [link] amit egy újabbnak kinéző szeleppel szoktak ábrázolni [link]

Tudja valaki, hogy ez tényleg két külön rendszer? Tudnak kombináltan működni együtt? Egyáltalán ez a második kombo, működik Mo-n, vagy miért nem mutatja a hivatalos magyar oldal?

Köszi,
Máté

(#6940) Veron válasza 4D4M (#6842) üzenetére


Veron
őstag

Találtam egy viszonylag jó beállítást. Persze majd télen kiderül, amikor sokkal több visszacsatolásom lesz a rendszerről.
Azzal kezdtem, hogy kiszámoltam melyik radiátor milyen távolságra van a kazántól, ehhez állítottam az előbeállító szelepet. Aztán csökkentettem a szivattyú sebességét, amíg még a legtávolabbi radiátor is megfelelően meleg maradt. Kaptam egy egészen élhető felállást, de nem tökéletest.
A felső szint radiátorai mind fütyülnek kicsit, arra gondoltam, hogy az osztó előtti szelepet zárom kissé, így mindbe kevesebb nyomás jut, ettől elvileg megszünhet a fütyülés. Szabályozhatok ezzel a szeleppel?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6941) 4D4M válasza Veron (#6940) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ha szelep lenne, akkor azt mondanám, hogy természetesen igen, de gondolom golyóscsapról van szó.
Mindenesetre megszüntetheted vele a fütyülést, de nem túl praktikus, ha valaki egyszer el kell, hogy zárja. Az elegáns megoldás az lenne, hogy egy beszabályozó szelep kerülne akár mellé, akár a helyére, ha nincs hely már. (nem kellene leűríteni a rendszert hozzá)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6942) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Mennyire problémás, hogy pár helyen nem 2x45-öt raktak a szakik a szennyvíz csővezetékezésbe, hanem 1x90 fokos idomot?

Gondolom a kondenznél meg a mosógépnél még okés lehet szódával...



De a WC-nél lehet azért cseréltetni kéne valószínűleg mielőtt még majd betonoznak?

Sajnos nem lehet mindig ott lenni. Nem feltétlenül best practice ez így....

[ Szerkesztve ]

(#6943) pjen válasza csubuka (#6942) üzenetére


pjen
félisten

Semennyire, ha normálisan van esése a lefolyónak, max a cső görény fordul el nehezebben. Sok helyen el sem fér a 2x45 fok. Nálam röbb mint 30 éve sehol nincs a 90 fok helyett 2x45 mégse volt még vele gond.

(#6944) Audience válasza csubuka (#6942) üzenetére


Audience
aktív tag

Szerintem nem lesz probléma belőle. A WC -nel a gerincet is tavolabb kelkene rakni de az a cső sosem lesz tele a WC szifon szűkebb. Ami problémát tud okozni, az ha tele van a cső vakuumot könnyebben képez a viz. -szerintem!-

(#6945) Audience


Audience
aktív tag

Van itthon műanyag tányéros és fém tányéros visszacsapó szelepem. A vízóra után melyiket építenétek be?

(#6946) pjen válasza Audience (#6945) üzenetére


pjen
félisten

Egyiket se, mért kell az oda?

(#6947) Audience válasza pjen (#6946) üzenetére


Audience
aktív tag

Mert ahol lakom minden nyáron órákig vízszünet van és aztán amikor hazajövök minden csap köpködi a levegőt.Másrészt a vízütés miatt berakott tágulásival megszűnik a lengés.

(#6948) csubuka válasza pjen (#6943) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor szerencsére nem olyan vészes a helyzet...

#6944Audience:

Köszönöm. Akkor főképp a gyűjtővezetékeknél fontos leginkább a 2x45, ahol nagyobb szennyvízterhelés várható, komolyabb telítettséggel karöltve?

(#6949) pjen válasza Audience (#6947) üzenetére


pjen
félisten

Ok. Azért kérdeztem, így érthető.

(#6950) Veron válasza 4D4M (#6941) üzenetére


Veron
őstag

Ilyesmi cuccról van szó.
Golyóscsap 3/4 KB MOFÉM 113-0026-00 / Goldfa

Mindenesetre megszüntetheted vele a fütyülést, de nem túl praktikus, ha valaki egyszer el kell, hogy zárja.
A jelenlegi helyzetben, akkor zárhatom kicsit, hogy megszűnjön -az amúgy már nem olyan zavaró- fütyülés? Okozok ezzel kárt, vagy kevésbé hatékony működést?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6951) garga01 válasza Veron (#6950) üzenetére


garga01
senior tag

Ez egy golyócsap. Zárhatod, de ennek a funkciója alapvetően a nyitás/zárás. Szelep való szabályozásra.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#6952) 4D4M válasza Veron (#6950) üzenetére


4D4M
aktív tag

Okozok ezzel kárt, vagy kevésbé hatékony működést?
~
Nem, csak nem fogod tudni kétszer ugyanoda beállítani, csak kb 5-10° lehet az effektív fojtási tartománya a zárás előtti szakaszon.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#6953) amargo


amargo
addikt

Sziasztok

Van egy Geberit Duofix beépíthető WC-tartályom, ami csöpög. Azaz látszik a WC csészében, hogy nagyon lassan folyik a víz ezért kb pár percente kicsit utána tölt. Olyan mintha nem záródna megfelelően le a tartálynál a szelep. Mit lehet ezzel tenni? Lehet orvosolni bontás nélkül?

5 éve lett felszerelve, az volt a mondás, hogy a nyomógombos részén keresztül mindent lehet rajta szerelni :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6954) amargo válasza amargo (#6953) üzenetére


amargo
addikt

Megnéztem pár videót és elég jól szét lehet kapni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6955) pjen válasza amargo (#6954) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy csak a víz szintet kell kicsit lejjebb vinni.

(#6956) garga01 válasza amargo (#6953) üzenetére


garga01
senior tag

Ezt általában szimpla koszolódás, vízkövesedés szokta okozni. Zárd el a tartályba menő vizet, öblítsd le ami benne van és önts egy flakon vmi olcsó vízkőoldót bele. Én hagyom állni egy 15-30 percet, utána átöblítem többször alaposan. Mivel beépített gondolom nem nagyon férsz hozzá, de én egy régi fogkefével szoktam kicsit átdörzsölni az oldaláról a lerakódást. (Falon kívüli van nálunk, így könnyen hozzáférhető.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#6957) Gézengúz válasza amargo (#6953) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem tudom a hagyományosok elvén működik-e, de ott elég a tömítő gumikarikát vízkőmentesíteni...

(#6958) amargo válasza pjen (#6955) üzenetére


amargo
addikt

Kipróbáltam, hogy most 4.5L re raktam.

garga01: Raktam bele citromsavat, kitakarítottam az öblítőszelepet, meg amit tudtam. De bevallom még mindig azt látom néha néha, hogy reszt, viszont nem hallom, hogy újra töltetne miatta párpercenként, szóval lehet csak a lehúzás után folyik egy kicsit még..

Gézengúz: Szerintem úgy működik, de a tömítő gumi itt látszólag nem cserélhető csak úgy simán.

Azt néztem, ha nem oldódik meg, akkor veszek egy új öblítőszelepet és kicserélem így: [link] ez már új típusú.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6959) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Van egy kb. 18 éves Saunier Duval Renova Star F24e kombi kazánunk. Ma este a párom még gond nélkül lefürdött, de amikor kb. fél óra múlva a fiam ment volna fürdeni, már nem kapcsolt be a kazán, a hibajelző ledje pirosan villogott. Az 5 másodperces kikapcsolást megcsináltam, többször is, de maradt a villogás, és most már a nyomás kijelzője is üres, nem mutat semmit. Fűtés most este nem ment.
A használatijában lévő hibamagyarázó szerint a levegő ki-be áramlásában lehet a hiba, de tényleg csak ez okozhatja a működésképtelenséget?

(#6960) Voice24 válasza Voice24 (#6959) üzenetére


Voice24
őstag

Nos, a probléma megoldódott. 5-10 másodperc kikapcs nem volt elég, kb. 15 perc kikapcsolt állapot viszont megoldotta a helyzetet. Mi a fene lehetett ez? Érdemes azért szerelővel átnézetni?

(#6961) Kobe


Kobe
veterán

hi

közös mérőórával rendelkező társasháznál a konyhában levő felesleges gázvezeték megszüntetésének mi a legkönnyebben kivitelezhető menete ?

valami olyasmit mondtak hogy az egész épületnek, de legalább a strangon levőknek otthon kell lenni és csak azután mehet bármilyen művelet, plusz nyomáspróba amihez megint minden érintett lakó kell stb stb

nincs ennél valami egyszerűbb megoldás ezekre ?

(#6962) pjen válasza Kobe (#6961) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha ott hagynád. Jó lehet az még.

(#6963) garga01 válasza Kobe (#6961) üzenetére


garga01
senior tag

Nem nagyon van egyszerűbb megoldás.
Biztosan van közös mérője a háznak? Ahol átalánydíjas bekötés van (azaz nincs saját mérőd, a tűzhely alapján fizetsz fix mennyiséget havonta) a háznak sem szokott közös órája lenni, csak főelzáró lent.
Üf szolgálattól tudod megrendelni a megszüntetést és igen ezt csak úgy lehet, hogy az azonos felmenő ágon lévőknek mind otthon kell lenni, mert mindenhol el kell zárni a csapot. Nálad letekerik a csapot és egy vakdugót tesznek fel amit leplombálnak.
Amit még lehet, de ezt nem minden gázelosztó társaság engedi, hogy saját költségen szereltetsz fel mérőt nálad (vannak egészen kicsik) és akkor csak annyit fizetsz amennyit fogyasztasz (vagy nem fogyasztasz), de a fix alapdíjat ekkor is fizetned kell. Ha van mérőd, akkor szüneteltetést is tudsz már kérni, de ennek is van díja, csak így bármikor könnyen vissza lehet kapcsoltatni. Esetleg még annyit lehet megkérdezni, hogy ha megvan az új gondolom villany tűzhelyről a hivatalos beszerlési dokumentum (hivatalos szerelő által lebélyegzett garanciapapír), ennek a másolatát és a vásárlást igazoló számlát/blokkot elküldeni, hogy nem nulláznák-e így ki a havi mennyiségedet.
Bővebben itt látod a mentetét és kitöltendő űrlapot: [link]

Ha a végleges (vakdugós) lezárást kéred, a visszakapcsolás is ugyanolyan macerás procedúra. De persze ha biztos vagy benne, hogy neked nem kell akkor ezt kell csinálni. Ügyfélszolgálaton tudod kérni, megrendelni a dolgot.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#6964) Kobe válasza garga01 (#6963) üzenetére


Kobe
veterán

Az kb 1000% biztos hogy soha nem tervezek gazzal fozni, a sima duhozas meg azert nem jatszik mert a vezeteket sikerult a letezo legormotlanabb helyen elvezetniuk, szoszetint pont a konyhafal kozepen fut le szemmagassagig fix csovel, hogy meg veletlenul se lehessen egy normalis 60as meretu gaz vagy elektromos fozolapot vagy konyhabutort ugy elhelyezni, hogy a cso ne legyen utba semminek…….

a haznak nem tudom van e fomeroje, atalanyos az egesz, focsapja biztosan

[ Szerkesztve ]

(#6965) pjen válasza Kobe (#6964) üzenetére


pjen
félisten

Le akarod vágatni a bejövő gázcsövet? Szerintem ez nem túl egyszerű. Én az illetékes gázművekhez mennék először.

(#6966) garga01 válasza Kobe (#6964) üzenetére


garga01
senior tag

Jah értem már. Hát a feléd leágazó csövet _esetleg_ le tudod vágatni, de ez nem egyszerű történet. Az biztos hogy ez teljesen önköltséges, másrészt kérdés engedi-e/megcsinálja a területileg illetékes gázelosztó. Nézd meg a számládon (vagy itt a 2.térkép) melyik elosztóhoz tartozol és nála kell érdeklődnöd a lehtőségekről.
Főmérő viszont 99% nincs akkor, ha átalánydíjas vagy, csak a ház aljában egy főelzáró szerelvény.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.