Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) user137


user137
őstag

kiderült, h a belső tápom 90W-os (még jó, h szétszereltem! :))

Ha valakinek esedékes, még eladó. :C

(#2952) DopeBob válasza OddMan (#2941) üzenetére


DopeBob
addikt

Jók ezek a kis alaplapok de mi a fene kerül ezen ennyibe :( Pedig nagyon szeretnék már én is egy gépet csak filmezni :(

MZ/X

(#2953) user137 válasza DopeBob (#2952) üzenetére


user137
őstag

WDTVLive 35 pénz :-)
alternatívaként Samsung 6xx-as sorozatú LCD TV-k :C

(#2954) zodo válasza Geree (#2950) üzenetére


zodo
nagyúr

"ha már dos felületre jutsz" még véletlen se jutok el idáig.
Inkább nem piszkálom, mert csak kárt teszek benne. Nekem sehogy sem akar összeállni, hogy mit is kellene tennem. Kipróbáltam a az összes fent lévő progit, de mindegyikkel, kudarc lesz a vége. Fekete képernyő a post után vagy hozzáférés megtagadva a már nem is tudom mihez.
Köszönöm a segítségeiteket :R , de azt hiszem ez most így marad. :(((

(#2955) Osibaa válasza zodo (#2954) üzenetére


Osibaa
senior tag

Hozna egyébként bármilyen javítást az új BIOS, amire szükséged lenne?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2956) zodo válasza Osibaa (#2955) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, tudnám pl. használni a "nagyobb" gépemben lévő procit.
Jelenlegi bios 1.3 csak 45W tdp-ig (X2 4850E) engedélyezi az új 1.9-es már 65W tdp-ig (X2 240)

(#2957) Osibaa válasza zodo (#2956) üzenetére


Osibaa
senior tag

Akkor szerintem ne add fel ilyen könnyen. Amire szükséged van a flashez:
- pendrive úgy formázva, hogy képes legyen bebootolni
- BIOS-ban beállítani / engedélyezni a pendrive-ról való bootolást
- AMI flash programja
- az új BIOS fájl.

Melyikkel van gond ezek közül?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2958) zodo válasza Osibaa (#2957) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a segítséget! :R

Most már végre nyugodtan alhatok és végre átpakolhatom a procit ill. a vga-t a házikóba. :K

(#2959) toldy


toldy
őstag

Ma egész nap szenvedtem vele de jasnos nem sikerült működésre bírnom a PhysX-et. Fél sikerek voltak úgy hogy biztos szoftver gond van. :(

Az élet nem habostorta.

(#2960) zodo válasza toldy (#2959) üzenetére


zodo
nagyúr

Tudom, hogy láma vagyok, de ezt a témát sem értem.
Hogy van ez a PhysX, nem csak nVidia kártyáknál létezik?
Nálam is telepített valamelyik játék egy PhysX demo alkalmazásst, de azt írja,ha indítanám hogy nincs kompatibilis vga.
Mintha olvastam volna valahol, hogy be lehet fogni egy kártyát, mint PhysX kártya, de, hogy hogy azt nem vágom.
Egyáltalán mire jó ennek az "alkalmazása" ?
"Super" effektek és azon felül?

(#2961) vitar100 válasza toldy (#2929) üzenetére


vitar100
tag

(#2962) user137 válasza vitar100 (#2961) üzenetére


user137
őstag

(#2963) Osibaa válasza vitar100 (#2961) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szegény hányatott sorsú mini-ITX-esek, hogy tudunk örülni egy új alaplapnak :DDD

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2964) toldy válasza zodo (#2960) üzenetére


toldy
őstag

Szia,
Kezdem mire jó , tudomáson szerint játékokban lehet vele élni egyenlőre és valóban ezzekre az efektekre jó csak ( egyenlőre?) szebb víz,környezet,rombolás, stb. Egyes játékokban ez több fps-t is jelent ( mivel nem a fő gpu-nak kell számolni hanem külön kártya).
Hivatalosan csak nv-nv kártyával működik, nekem az integrált physx képes, driver is van hozzá és létezik egy nem hivatalos patch, no én ezzel szenvedtem, de szerintem nem jó driver verziót használtam ( mivel a patch nem működik új driveren )

Az élet nem habostorta.

(#2965) canniball válasza toldy (#2929) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor vegyél HDMI-s monitort. :P

(#2931) chesterboy!
No igen, de ennek meg a szellőzése gyatra.

(#2932) Osibaa!
Valóban. A lábai tényleg randák, de csak le lehet őket valahogy operálni. Így már egész jó. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2966) OddMan


OddMan
őstag

Szerintetek Intel Atom D525 (Dual Core, 1M Cache, 1.80 GHz) procival szerelt Mini-ITX alaplapokat mikortól lehet majd kapni? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2967) McLaca


McLaca
őstag

Szerintetek...?

Oké, hogy nem szépségverseny győztes (bár nekem tetszik az egyszerűsége), de minden elfér benne elvileg. 30+ rongy nincs "menőbb" házra, ez viszont megvan 15-ből, és anyáméknak kell egy netezős, régebbi játékos (amiket bőven kipörget az alaplapi 3D, Tomb Raider Anniversaryvel bezárólag) masina, arra tökéletes. Futottam már pár kört a Thermaltake házával, de a táp pont a proci fölött van, így nem férne be egy Shuriken (ez a kétféléből az oldalirányban kisebb, de 7mm-rel magasabb, és halkabb példány, 8 helyett 6 csővel) alá. Aztán az elöl tápos DTK is szóba jött, ott már van hely bőven az alaplap felett, de bizonytalan a táp minősége, és nem is túl izmos szerintem egy 65W TDP-jű procihoz, az meg nem jó, ha 80-90%-on van járatva, hamar kimúlik és viszi magával a gépet...

A választás azért esett a legfelül linkelt házra, mert mégiscsak Chieftec, és a tápja is az, az már némi megbízhatóságot sugall (bár nem tudni, Delta bél van-é benne...). Viszont itt meg ha lefektetve nézzük, a mélysége nem túl rózsás, az ODD a lap fölé annak 3/4-éig belóg. Elvileg 135mm magas a ház, mínusz alsó-felső kaszni merevítés az 10mm, marad 125. Kb. 5mm az alaplap és a procifoglalat, marad 120mm, az ODD-k segge meg 40mm magas, így 80mm marad a hűtőnek. Ha tényleg 65mm magas a hűtő, akkor marad 15mm légrés ott, ahol fölé nyúlik az ODD. Kb. a hűtő feléig.
Szerintetek igazam van, be fog férni? :) (Mert már a tököm kivan az idiótán tervezett házaktól, miért nem lehet eleve külső tápot mellé rakni, vagy a belsőt előre, lentre tenni, mint a DTK-ban, ahol amúgy is holt tér van?)
Pico PSU-n is gondolkodtam, de túl drága lenne...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2968) vitar100 válasza Osibaa (#2963) üzenetére


vitar100
tag

:K

(#2969) Osibaa válasza McLaca (#2967) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Ha jól értem a konfig kb úgy nézne ki, hogy
- asztali procit fogadó alaplap
- asztali proci 65W TDP-vel
- Shuriken CPU hűtő
- normál HDD, normál ODD

Ez nagyon úgy néz ki, mint egy asztali gép. :) Ha ezt akarod besűríteni egy mini-ITX-be, az bizony vagy drágább, vagy kompromisszumos megoldást szül. Mindenképp mITX-et szeretnél?

A Chieftec házba való beköltözésnél a számításból szerintem kimaradt az alaplap alatti kb 10 mm-es csavar, ami tovább csökkenti az ODD-től való távolságot. Neccesen szerintem befér a Shuriken, de tényleg érdekes lesz a hűtés. :U

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2970) McLaca válasza Osibaa (#2969) üzenetére


McLaca
őstag

Minek gyártanának LGA775-ös mITX alaplapokat, ha nem lehet őket LGA775-ös procival mITX házba építeni? :)
Akkor beleteszem az alacsonyabb shurikent (-7mm, +2 rongy), vagy a gyári intel hűtőt, az elvileg alacsonyabb még vagy 10mm-rel, vagy marad a DTK ház, a tápot meg átnézetem egy tápszakival, aki a codegányokból is használható tápot hegeszt.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2971) Osibaa válasza McLaca (#2970) üzenetére


Osibaa
senior tag

Be lehet őket építeni, csak jóval kevesebb házba, a mITX házak nagyrésze slim ODD-t, noti HDD-t fogad és 6-7 cm magas.

Szerintem ezekbe fér be: Codegen MX-31 (slim ODD), CFI A8989, Chieftec BT-02B, DTK CAS-8889QAC, Silverstone SG05 és SG06 (slim ODD, drágák).

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2972) zodo válasza toldy (#2964) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Ezek szerint nagyjából képben voltam csak a patch-ről nem tudtam.

(#2967) McLaca

Én is szemeztem ezzel a házzal csak mégsem őt választottam.
"Viszont itt meg ha lefektetve nézzük, a mélysége nem túl rózsás"
Szerintem állítva vagy fektetve is ugyan akkor a mélysége.
Szellőzés végett lett álló kivitel, szerintem.
(én is fekvőként használtam volna, de akkor ott csúfondároskodott volna ház talp része valamelyik oldalán)
El fér-e a proci hűtő témában, szerintem a video alapján nyújthat némi segítséget.
Igen kevés hely marad az odd és a hűtő közt. Pillanatkép
(esetleg egy külső odd, megoldás lehet)
Talán igaza van Osibaa-nak és jobban jársz egy másik kuckóval, ha "ekkora" konfigot akarsz összehozni.
Pl.: Codegen MX-31-A2 ?

[ Szerkesztve ]

(#2973) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Még mindix nem látott személyesen senki Minix MX-1/2/3/4/5 házikót???
Ha valakinek van tapasztalata, örülnék ha jelezne. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2974) McLaca válasza zodo (#2972) üzenetére


McLaca
őstag

A videón én is néztem a helyet, jó lenne tudni, mekkora hűtő van benne jelenleg. A kép csalóka, mert az ODD alatt még van egy vastagabb fémkeret a házban, az is számít.
Codegány a tápja miatt volt felejtős, viszont most nézem, hogy mintha teljes méretű táp lenne benne, abból viszont van itthon egy igen jóféle Chieftec. Igaz, procihoz még nincs külön csati rajta (asszem, mert van vagy 6 éves), de átalakítót lehet kapni, és ha jól láttam, teljes méretű lehet a házban az ODD... Na, most elgondolkodtam... :) Eddig alapvetően elutasítottam a codegent a tápja miatt, mert amúgy pofára meg tetszik.
Az egyedüli baja talán a mélysége lehet, elég nagynak tűnik hátrafelé...
Mindenesetre köszi a tippet, most megint át kell értékelnem pár dolgot. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2975) toldy válasza McLaca (#2974) üzenetére


toldy
őstag

Szerintem nem rossz házikó az, megfelelő körültekintéssel be lehet költözni. Egyébként itt egy magyar teszt jó képekkel.

Az élet nem habostorta.

(#2976) Osibaa válasza McLaca (#2974) üzenetére


Osibaa
senior tag

A Codegen ház szerintem jó választás, még ha külön veszel bele egy 300W FSP ATX tápot, úgy is olcsóbb, mint a többi versenyző. :) A táp elől van, ahogy akartad, az alaplap felett pedig van bőven hely (min. 12 cm).

Mod: a codegenben slim ODD van :K

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2977) McLaca válasza Osibaa (#2976) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, közben rájöttem... Viszont mehet bele kártyaolvasó az elülső 3,5-ös helyre... A slim ODD megint nem egészen kerek, mert azzal azért küzdeni kell, nem ám csak belecsapom a lemezt, aztán anyám még hagyján, mert ő fejlődőképes, de apám... :(

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2978) McLaca válasza McLaca (#2977) üzenetére


McLaca
őstag

Hmm... mennyibe fájnak a slot-in ODD-k? :) Na mindjárt meglesek párat...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2979) zodo válasza McLaca (#2974) üzenetére


zodo
nagyúr

Ahogyan a többiektől is olvashattad, ez a ház tipp szerintem a legjobb választás.
Úgy sem a tied lesz. ;)
Tápot kicseréled az otthon lévőre és beledobsz egy slim odd-ot.
Azt hiszem én 8k környékén vettem + kell hozzá egy Slimline Sata kábel és már költöztetheted is be a konfigot. :K

Szerk: Jah, hogy slot-in odd. Passz.

Más:

Apropó költöztetés.

Tegnapi sikeres Bios frissítés után a mai napom az új házikóm belakásával zajlott.
Hát vazze, volt LEGO-m, de ez simán veri. :D
Igen trükkösen kell rakosgatni a hardvereket, kábeleket.
kb. 10 perce végeztem, sajna ezen az egy 3,5"-os vinyón nincs szinte semmilyen progi így most ki kell találjam, hogy hozom át a másik gépen maradt adatokat.

Külső vinyót nem lehet valahogy alkotni egy normál belső Sata II-es hdd-ből?
Valamilyen átalakító létezik ennek az áthídalására vagy egyéb megoldás?
,mert ugye ebbe a házba csak egy hdd fér, de én kettőt szeretnék használni és nem levett oldallap mellet, kilógó kábelekkel. :(

[ Szerkesztve ]

(#2980) z00li válasza zodo (#2979) üzenetére


z00li
senior tag

A vinyónak vegyél egy külső házat. Pl.

(#2981) toldy válasza zodo (#2979) üzenetére


toldy
őstag

Én a helyedben egy ilyet szereznékbe, vagy pedig ha időnként át kötöd másik gépre ( vagy magaddal viszed) vannak ilyen házak, mindkettőnek megvan a maga előnye.

Az élet nem habostorta.

(#2982) zodo válasza z00li (#2980) üzenetére


zodo
nagyúr

Gondolom az lényeges, hogy külső táp is legyen hozzá?

(#2981) toldy

Elvileg csak egy azaz a most összerakott mini konfig marad, ha a jövőbeli tesztek is ezt igazolják. Így maradna + 2 db vinyóm, amik használatához keresem a megoldást.
A linkelt hdd házak nekem bármelyike megfelel, DE bármilyet vehetek?
Akár a te linkeden lévő Fujitsu-Siemens típust?

(#2983) Osibaa válasza zodo (#2982) üzenetére


Osibaa
senior tag

[link] :DDD

De ezeket a vinyókat csak alkalomszerűen használnád? Mert akkor jók azok a külső házak, nagyjából bármelyik (több órás használatnál nem árt ha van rendes passzív / aktív hűtése).

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2984) McLaca válasza zodo (#2979) üzenetére


McLaca
őstag

Nem az enyém lesz, de nekem kell összerakni. :)
Viszont találtam 35mm magas hűtőt! Úgyhogy mégis van esélye a Chieftecnek.
A dolgot a slim ODD / slot-in slim ODD árak fogják eldönteni azt hiszem. Meg a 35mm-es hűtő zajszintje és hűtési képessége, ha találok róla ilyen infót. Bár a hűtő ismeretében megint számításba jöhet a Thermaltake ház is.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2985) z00li válasza zodo (#2982) üzenetére


z00li
senior tag

A 3,5-es vinyóházakhoz gyárilag adják a külső tápot. Egyébként van nekik külön topik, szerintem ott segítenek megtalálni a számodra legmegfelelőbbet! LINK
Még ezt is megnézheted, nekem bejön az elképzelés: Scythe Kama Connect

(#2986) zodo válasza Osibaa (#2983) üzenetére


zodo
nagyúr

Link-et miért kaptam? A készített hdd hely miatt?
Nekem nem férne be a házba egy olyan keret.

+2 db-ból az egyiket állandóra szeretném.
Fen maradó egy az lehet utazós, alkalomadtán típus.

Alaplapomon nekem is van eSata csati. Az jó valamire vagy pont erre vagy miben más az "e" végett a normál sata-tól?

Szerk: Hűtésre gondoltam, hogy kelleni fog neki(k).

(#2984) McLaca

Sok sikert a választáshoz. :)

(#2985) z00li

Értem és köszi a linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#2987) z00li válasza zodo (#2986) üzenetére


z00li
senior tag

Hány GB-osak a vinyóid? Miért nem adod el őket és veszel helyettük egy nagyobbat? :F És akkor simán mehetne egy vinyóról a géped.

(#2988) zodo válasza z00li (#2987) üzenetére


zodo
nagyúr

Ami a gépben van az egy 640-es: Samsung HD642JJ

Amit át szeretnék hozni a másik gépből az szintén 640-es: Samsung HD642JJ
és ami az "utazós" lenne az pedig egy 160-as: Samsung HD642JJ

" És akkor simán mehetne egy vinyóról a géped. "

Lehet, hogy van benne valami és majd megszokom az egy vinyóval való együttélést, de nem szívesen adnám el őket.

[ Szerkesztve ]

(#2989) Osibaa válasza zodo (#2986) üzenetére


Osibaa
senior tag

Linket azért kaptál, mert az első gondolatom egy NAS volt, amit épp árulok. :)

Ha állandóra szeretnéd, akkor miért vettél olyan házat, amibe nem fér be? :)

eSATA csati jó erre, mert korrekt sebességet biztosít, vagy hasznát veheted az USB3 csatlakozóknak is. Persze lehet USB2 is, ez olcsó, csak nem lesz túl gyors - Te tudod eldönteni, elég-e az USB2 kb. 20 MB/s sebessége arra, amire használni fogod.
eSATA egyébként teljesen más, mint a SATA, előbbi csati "I" alakú és tápellátása van (mint az USB-nek), utóbbi pedig ugye "L" alakú és külön van a táp.

Hűtés egyébként elég lehet a passzív is, ha jól csinálták meg a külső házat, pl hűtőbordák vannak rajta, mint a Chieftec oldalán.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2990) z00li válasza zodo (#2988) üzenetére


z00li
senior tag

OK! Csak egy ötlet volt. :) Régebben nekem is 2 vinyó volt a gépben, egy 80-as meg egy 160-as. Ezeket lecseréltem egy 320-asra, most meg már beépítésre vár egy 500-as notivinyó. :DDD És akkor csak az lesz a gépben. :K

(#2991) zodo válasza Osibaa (#2989) üzenetére


zodo
nagyúr

"Ha állandóra szeretnéd, akkor miért vettél olyan házat, amibe nem fér be?"

Azért, mert ennek a háznak feleltek meg a paraméterei ezzel az egy negatív kivétellel.

Akkor lehetséges, hogy egy kábellel is megúsznám a témát?
+ némi sufni tuning, hogy egy házféleségbe kerüljön a vinyó, hűtéssel.

(#2990) z00li

Az klassz lesz. :K
Kipróbálom mire jutok az egy vinyóval, aztán meglátom, hogy mennyire hiányzik a megszokott plusz vinyó.
Viszont egy ilyen külső akármilyen megoldást akkor is kell találnom.
Benézek, majd a topikjába és kiderül, hogy mit is ajánlanak.

Eltűnők mára.
Köszönöm a segítségeiteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#2992) toldy válasza z00li (#2990) üzenetére


toldy
őstag

Nálam egy 160gb noti vincsi van a gépben + van egy 500gb 2,5" WD passportom. Egyenlőre elég nekem.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2993) z00li válasza toldy (#2992) üzenetére


z00li
senior tag

Az 500 giga nekem is elég lesz egy darabig, rendszernek viszont majd szeretnék valami kisebb ssd-t.

(#2994) Osibaa válasza zodo (#2991) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nem tudom, hogy menne-e egy kábellel. Elvileg 12V-ot ad power over eSATA csatin keresztül, de nekem a Samsung külső vinyómat nem sikerült így működésre bírni. :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2995) chesterboy


chesterboy
aktív tag

csak erdekesseg keppen:
WiNDy MC3 MiNi-ITX

(#2996) toldy válasza chesterboy (#2995) üzenetére


toldy
őstag

No igen, ez az a gyártó akinek a termékei nagyon bejönnek, csak egy apró gond van. Legolcsóbban 70e ft egy ilyen :Y ( amikor utoljára néztem akkor ennyiért tudtam volna szerezni)

Az élet nem habostorta.

(#2997) chesterboy


chesterboy
aktív tag

na meg egy: WiNDy Polo Rhapsody Mini ITX HTPC
hat igen ezek valodi mualkotasok.

(#2998) HookR válasza chesterboy (#2995) üzenetére


HookR
addikt

Tetszik, hogy le mernek térni a kitaposott ösvényről, s a belső elrendezés kapcsán új variációval rukkolnak elő. :up:

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2999) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Akkor egy kis beszámoló a Gemin II borda projektről:
A rendszer működik.
A kis shuriken-nel 100%-os terhelésen 56-57 fokos volt az e8300-as.
A Gemin II-vel ez most 58-59 fokos úgyhogy alapjában véve ez elég jó.
Így most beraktam a Swif2-őt front ventinek és a táp pedig szippantja kifelé a meleget. A Swif2 most ~930-at pörög. Tehát mínusz 1 db venti (zajforrás) a házban ami nem rossz.
Viszont most 23 fok van a lakásban de kánikulában ez fel szokott menni 28 fokra így ha ezt követi majd a proci hőmérséklete is akkor már az a ~64 fok nem lesz túl megnyugtató.

Úgyhogy felemásak az érzelmeim. Egyrészt nem rossz a végeredmény viszont a bele fektetett pénzt szerintem nem érte meg.

Egy tanulság a végére:
Csak az csináljon ilyet aki olyan félbolond fanatikus mint én :DDD

Romani ite domum.

(#3000) HookR válasza McLaca (#2967) üzenetére


HookR
addikt

"Kb. 5mm az alaplap és a procifoglalat"
~1.5 mm a nyák, amihez képest +8 mm a processzor teteje, ahova a hűtő kerül. Szóval inkább 10 mm lesz az. Továbbá - mint ahogy arra már korábban valaki rávilágított - az alaplapi távtartó csavarokkal sem számoltál (jellemzően 10 mm).

Az ODD előlapja 43 mm magas, se ha attól hátra még 40 mm is, akkor is csak a különbözet felét vonhatod le. Nem is annyira az a 1.5 mm a lényeg, hanem hogyha szűk helyen akarsz elhelyezni valamit és nem vagy tisztában a pontos számokkal, akkor inkább 1-2 mm-rel felfele kerekíts, mintsem lefele.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.