Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Több kérdéssel fordulnék hozzátok amellett tanácsot is kérek. Adott egy atomos konfigom, nagy töprengés után, és az apróban való kutakodás után, arra következtetésre jutottam, hogy egy i3-as vagy egy i5-s rendszerrel váltanám ki. Most a következő a kérdés, elég e az i3-as 530-as proci vagy inkább egy i5 650-et tegyek bele, mert azért az erősebb, és több a tartalék benne( Legnagyobb részben filmnézés némi játék nem csúcs grafikával, filecsere). Az alaplap mivel nem kapni itthon a zotacot, és az epoxot sem, mert az lenne a non plusz ultra, marad az intel dh57-jg. Találtam tesztet róla, és igaz gyenge a tuningolhatósága mint mindig az inteles lapoknak, azért nem olyan rossztoms hardware anandtech és egyik helyen i3 530-as procival tesztelték, elég szép eredményeket produkált vele. Vagy gigabyte h55n egy árban van az új h57 chipsetes intel lappal mivel jobb a h57?, mert ha semmivel marad a gigabyte. Jobban tuningolható ha kell egy kis plusz. Zotacot nem is találtam még nagyon friss lehet de wifi nem is kell, és 40.000-ért már egy kicsit sok nekem. Szóval várom a tanácsotokat, mégiscsak jobban értetek hozzá, mivel én csak most csöppentem a dologba. Az ártényező fontos, együtt a proci, és a lap ne kerüljön többe 45-50-ezernél. Itt az apróban van is i3-nagyon jó áron de i5-is. Igen táp kérdés nekem van most egy modecom feel házam, egy 96wattos adapteres táppal, szerintem az necces lesz az i3-hoz. Mindenképp adaptereset akarok nem akarok zajt, csak a procihűtő hangja legyen és kész. Hol találok 150 wattos adapteres tápot?. Ez lett volna az utolsó kérdés azt hiszem mindent összeszedtem amit akartam. Ramom van azt nem kell venni ddr3-om.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3652) szacsee válasza Razermazer (#3651) üzenetére


szacsee
nagyúr

H55 és H57 között nem fogod észrevenni a különbséget átlagfelhasználás során.
Ahogy látod az Intel Matrix technológiát támogatja (azt hiszem Raides), a H55 pedig nem tudja ezt. Ha nincs szükséged Raid-re akkor H55. Továbbá nem 10, hanem 12 USB portot támogat a H57 és 2 PCI-E portal többet, de ez ITX lapnál ugye tökmindegy.
I3 és I5 közti különbség... I3 nem támogatja a Turbo boost technológiát és a Virtualizációt sem. Valamint az AES-t ami ha jól tudom (bár nem biztos) energiatakarékossággal függ össze. Szóval ha nincs szükséged a Virtualizációra és értesz a tuninghoz és 1-2W többletfogyasztás nem vág földhöz üresjáratban, akkor i3 a barátod.
DDR3-as ramod van, de arra ügyelj, hogy 1,5V-os modul legyen ha lehet... 1,8V-ossal meg lehet sütni a procit, mivel az integrált memória kontroller miatt max 1,65V-os a memória feszültsége.
Táp: Alúlfeszelve mobilvinyóval lehet elég is lenne, de mivel a 96W-ot nem mind a 12V-os ágra adja le és nem tudni milyen márkás a táp abban a házban, így érdemes erősebbre cserélni. Fentebb egyik kolléga linkelgetett tápokat, googlival meg könnyedén találhatsz beszerzési forrást ha rákeresel.

(#3653) Razermazer válasza szacsee (#3652) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm a gyors választ a memóriák 1.5 voltosak, akkor eldőlt az i3 lesz az én barátom nekem elég :) . Tápból meg akkor beszerzünk egy erősebbet 150wattos elég lesz? egy vinyó lesz benne a lap, proci, esetleg később egy diszkért vga.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3654) Geree válasza Razermazer (#3653) üzenetére


Geree
senior tag

vga nélkül elég neki a 150w, diszkrét VGA-val szerintem nem, bár ez erősen teljesítmény (típus) függő...

a friend in need is a friend indeed

(#3655) kisza25 válasza szacsee (#3652) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ő azt honnan szedted, hogy nem támogatja a virtualizációt :U támogatja nézd meg jobban a saját linkedet :D
Razermazer:
i3-530 vs i5-650 különbség:
órajel 2.93Ghz vs 3,2Ghz
turboo nincs(2,93Ghz) vs van 3,46Ghz
AES titkosítási utasításkészlet nincs vs. van
VTx igen vs igen
VTd nem vs igen
Intel® Trusted Execution Technology nem vs igen
ezzel ki is fújt a különbségek száma
na most alapfeszen az i3 megy 4Ghz-et ennyit a 200Mhz különbségről és a turbóról. a giga lapot merem ajánlani nekem is az van :K AES titkosítást használó progikat használsz i5 erősen javalt, ha nem akkor tök mindegy, a direct virtualizációt nem támogatja i3 erre nem tudom a választ :B
a 150W elég sovány, de ha veszel egy 12cm-es ventivel szerelt minőségi tápot az nem lesz hangos :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3656) Razermazer válasza kisza25 (#3655) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát most már minden tiszta köszönöm :R. A ház kérdésében végül egy silverstone sst sg05b-lesz(legyen szép és tartós). Először a lap, meg a proci megvétele, utánna atom eladása házzal panel táppal, abból a befolyt összegből megvan a házikó is :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3657) Razermazer


Razermazer
őstag

Kialakult a kép szépen most már, de a diszkrét vgaval kapcsolatban mit ajánlotok? mert ebbe a szép házba belemegy az 5770, az 5750, 5670, 4850-is. Az 5770-ből most jönnek a slim változatok várjam meg őket?. Az 5750, és az 5670 szerintem gyengus(full hd-ról van szó 1920x1080) ha játszani akarok néha egy kicsit, jó fogyasztásban verhetetlenek. A 4850 meg nem nagyon melegszik? még nekem úgy rémlik hogy elég forrófejű :F mert most nagyon jó áron van xfx slim(utánanéztem hát nem slim, miért azt teszik be képbe nem értem, hanem az a tojásded alakú hűtős) 4850(26000 környékén), bár hogy a ventije mennyire hangos azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3658) szacsee válasza Razermazer (#3657) üzenetére


szacsee
nagyúr

Full HD, akkor 5770-el kompromisszumokkal még a legújabb játékok is frankón mennek rajta.
Viszont ha halk hűvöset akarsz, akkor a Sapphire legújabb New edition kártyáját keresd.. állítólag halk és hűvös is.
Slim változat szerintem azért nem jó választás, ha teljes értékű VGA is belefér, mivel a feszültségellátó áramköröket még jobban összezsúfolják és így melegebb a kártya és a ventilátor is kisebb azaz hangosabb jóval.

(#3659) Razermazer válasza szacsee (#3658) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen igen az lesz már megtaláltam, de nem sok helyen kapható még, pont 40 alatt van az 512MB-os, az nekem elég mivel nem sokat játszanék vele csak néha. Az 1 gigás irreálisan drága inkább 70 felé mozdul a mutató kicsit elszálltak :N . :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3660) szacsee válasza Razermazer (#3659) üzenetére


szacsee
nagyúr

Inkább akkor ezt venném, de elötte megkérdezném az úriembert, hogy nem tud-e New Edition-t hozni... gondolom olcsóbb lenne..
A Hawkomat én is itt vettem, kiskergar papírral szóval nincs rizikó és olcsó. :K

(#3661) zodo válasza Razermazer (#3659) üzenetére


zodo
nagyúr

További, segítség a döntéshez. Proci hűtőt ne nézd. :DDD
A kinézett Sapphire kártyát tényleg dicsérik a "hangja" miatt, elsősorban.
Nekem és toldy-nak is MSI Hawk-unk van ami szintén jó választás lehet.

Szerk: Off

[ Szerkesztve ]

(#3662) szacsee válasza zodo (#3661) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hmm ne csigázz mert elcsábulok itx irányba.. most is majdnem szakadt a cérna. :DDD
Le és feltett oldallap hőmérsékletben mennyit jelent hawk-nál?

Nálad is hangos játékok alatt, vagy csak én érzem vízhűtés mellett hangosnak? Idle elég halk a cuccos...

[ Szerkesztve ]

(#3663) zodo válasza szacsee (#3662) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem neked szántam a képeket. Bocs! :)

"Le és feltett oldallap hőmérsékletben mennyit jelent hawk-nál?"

Nem tudom, passzolom a kérdést. Nem néztem még levett oldallappal.
Holnap, megnézem neked!

"Nálad is hangos játékok alatt"

Erre sincs megfelelő válaszom. Nem hallom a kártya hangját, mert a ház 12 ventije nagyobb szélzajt csap vagy ha rákezd a gyári Amd hűtő akkor az lesz a leghangosabb "zajforrás" a gépben.
Szóval, nem hangos még játék alatt sem. :N

"Idle elég halk a cuccos"
Pláne halk! :K
Némi halk morajlás a venti(k) keltette rezgéstől, szélzajtól. Ennyi.
Amúgy, (mint a képeken is láthattad) kb. 80-90 centire van tőlem a gép egy igen nagy felületű íróasztalon, ami a gép rezgésétől ad egy plusz zörejt.
Ezt a következő gép takarításkor javítom! Lekapom a gumi lábait a háznak és kap olyanokat, mint amik az asztali hi-fi komponensek alatt van. :)

(#3664) szacsee válasza zodo (#3663) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem neked szántam a képeket. Bocs! :) - csak megpislantottam mert vizuális típus vagyok... ;]
Ezért nem kell fáradnod, hogy meglesd, csak arra tippeltem meglested már összeszereléskor. :R

(#3665) zodo válasza szacsee (#3664) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, hogy megkímélsz! :R
Tuti nincs nagy különbség, hiszen tiszta szita a ház oldallapja.
Inkább a Déli híd fűti (ami pont a kártya hátoldalán és a tövénél fekszik) , mert azon egyáltalán nincs hűtés.
Lehet, hogy még is beruházok egy Big shuriken-re. :F :U

(#3666) Razermazer válasza zodo (#3661) üzenetére


Razermazer
őstag

Szintén zenész, ahogy megláttam ezt a házat beleszerettem(nem kell segítség elsőre megláttam és a kell hagyta el a számat :D ), már meg is rendeltem, hétfőn megyek érte, meg a gigabyte lapért, és az i3-ért. Még jó hogy a forint most tűrhető áron van, most elég jól megúsztam 100-alatt 5770 nélkül. Az a következő project már látom mert nagyon rábeszéltetek(meg utánanéztem, és az államat keresgéltem, hogy milyen jó kártya ez) az az msi hawk lesz :DDD :DD gazemberek :)) . :C

Zodo A big shuriken nem biztos hogy el fog férni ja de neked amd-s lapod van az más tészta, Nekem az inteles kiképzésnél van némi probléma, lehet hogy csak a shuriken revb fog elférni. Mindegy, a cmode itt van 2 utcával lejjebb hivatalos scythe forgalmazók majd próbálgatunk :DDD . Szerintem a tápba is cserélem a 8-as ventit egy sflex 8-ra. Meglátjuk és a 120-elsőt is egy s-felxre.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3667) zodo válasza Razermazer (#3666) üzenetére


zodo
nagyúr

Fincsi kis géped lesz, sok sikert! :D
Ház szerelése kicsit macerás, de majd hozzászoksz.
Anyaga jónak mondható, nem nyeklik-nyaklik.
Állapotjelző ledek nagyon szúrnak még fényes nappal is!
Előlapi audio kábel kicsit rövid (nálam nem ér el, így nincs bekötve) , de nálad nem lesz gond.

Big shuriken, elfér csak csöppet drága. Nekem meg csak egy memória modulom van, így tuti, hogy befér.

Nálad más a helyzet, mert a Gigabyte alaplap más felépítésű.
Nem méregettem, de így elsőre úgy vélem, hogy a vga kari útban lesz, de ne legyen igazam.

Táp ventijét, nem kell lecserélni. Teljesen halk, de majd meghallod.

120-as gyári, előlapi venti, na az már lehet cserés.
Idle (és most, hogy síri csend van itthon) is van hangja, de nem vészes, inkább csak szélzaj.
Sflex 8-at nem ismerem, de már próbáltam a gyári helyett Swif2 120P vagy 120-at, de mindkettő "hatalmas" szélzajt csap (védő rács sem volt rajtuk) a gyárihoz képest ( kb.1300Rpm), ezért most is az van a gépbe.

HDD, SDD, mi lesz benne?

(#3668) Razermazer válasza zodo (#3667) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen igen én is ezt látom, hogy lesznek problémák a vga-val. Mindegy méregetünk, próbálgatunk(2 memóriamodul mindenképp lesz benne mert 4 giga kell feltétlen) majd az összeszerelésénél. Ezért vacilálok a régi shuriken, és a big között a big szerintem esélytelen big shuriken mert túlnyúlik a memóriákra, és ütközik a vgaval is viszont a régi fajta, és remélem van még nekik belőle shuriken revb itt látszik is, hogy nem nyúlik túl memóriákra sem oldal a vga felé viszont a hőfelület kevesebb, de nem is lesz széthajtva ez a gép. Vagy ha ez belefér, akkor ez lesz, ez még lehűti a déli hidat is :DDD zipang2(szerintem ez a legesélytelenebb) Szóval lényeg az hogy próbálgatni :)) még szerencse hogy van hol. Ház elejére ez leszS-flex Én már csak ilyeneket használok 3-éve, és még mindig ugyanúgy nem hallok semmit se, az enyhe szélzajon kívül, se motorhang, se csapágyhang. Hdd egy wd500-as green már bizonyított hangja semmi, és hűvös is gyorsnak is elég gyors nekem :) .

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3669) zodo válasza Razermazer (#3668) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor jól gondoltam, hogy lesz némi gubanc a vga miatt.
Memória nem is annyira lényeg, mert elfér akármelyiket is választod.

Viszont Scythe Shuriken Rev.B esetében ne feledkezz meg a magasságáról!
Talán, mm-re befér a táp alá.

Scythe Zipang 2 , tuti felejtős: 145 x 149 x 106 mm vagy kiveszed a tápot.

S-flex-ről csak jókat hallottam, de még nem volt szerencsém kipróbálni egyet sem.
"még mindig ugyanúgy nem hallok semmit se, az enyhe szélzajon kívül, se motorhang, se csapágyhang."
Ugyan ezek igazak a Swif2-re is, de valahogy sokkal nagyobb szélzajt csap ebben a házban, mint más házakban.
, de majd kiderül nálad, hogy alakul ez a kérdés.

WD500 Green az jó ( ha egy vinyóval elvagy) csak azért kérdeztem, mert nekem nem elegendő és kíváncsi lettem volna, hogy oldod meg a "problémát" .

Várjuk a fejleményeket, ha lehet képekkel! :)

(#3670) Razermazer válasza zodo (#3669) üzenetére


Razermazer
őstag

Szélzaj kérdése az sajnos lesz is, mivel az előlap sűrű méhsejt kialakítású rácsozata ez generálja. Dremel-el lehet rajta segíteni kivágni a venti helyét, de mivel szép a ház ez felejtős. Az s-flexem az 800-as fordulatú tehát borítékolom a 0-zajt. Jó hogy mondod a magasságot lesznek itt gondok, de pont ez benne a jó. Hát találtam egy képet, hogy is fog kinézni, de mivel ez egy 775-s tokozású kicsit jobb az elosztása necces durva kép2 kép3 nálam balra lesz eltolódva minden. Hoppá ez egy 10centis teljes venti, azért ilyen magas, a slim az nevetve elfér jólvan jólvan :DDD . A vinyó kérdés meg kettő 500-as slim elfér benne, egy fent, egy alul persze lehet fúrni kell az alsó tartóba lyukat neki, mivel az csak 3,5-re van kialakítva, ha jól gondolom. A gond csak annyi vele hogy baromi drágán mérik a slim vinyókat. Vagy egy slim vagyis 2,5 fent, egy 3,5 alul.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3671) kisza25 válasza zodo (#3669) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tényleg jut eszembe azt nem is írtam még, hogy simán befért 2DB vinyó a gépbe, a kártyaolvasó helye az pont egy vinyónak van kialakítva, egy meg ugye az alaplap felett és tadam :D meg ugye befabrítottam az alpint is most őrő és bodotá

a VGA-nak is "bőven" maradt hely :DDD

ez talán nem a létező legjobb megoldás a VGA hűtésére, de egyenlőre jobb hiján

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3672) Razermazer


Razermazer
őstag

Ha a gigabyte lap elosztás nem lesz jó, akkor nincs más hátra rendelni kell egy ilyet, ez tökéletes elrendezésű. [DFI lanparty MI P55 T36] na ez egy gyilkos mini gamer konfig alapja :DDD . Hát a fogyasztás is odatesz már, de ugye csak a 300wattos táp határáig. Remélem nem kell és pont minden elfér nagyon remélem. Kisza25 nagyon cha-cha-cha lett a kis kocka házikó :C

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3673) zodo válasza Razermazer (#3670) üzenetére


zodo
nagyúr

Majd, visszatérünk erre a szélzaj témára, ha kész leszel.
Na jah, vannak ennél sokkal durvább megoldások is az alkalmazott hűtő(k) terén.
, de valóban egy slim ventivel sokkal jobb lesz az összhatás. :)

Viszont, nem rég kaptam egy hűtő tippet ami már tavaly szóba került, de senki nem karolta fel. Alpenföhn Panorama HTPC Cooler max. 5k
Nem egy Big Shuriken, de annyival olcsóbb is. (weboldalán van egy "teszt link")

kisza25

" ja csak a ventit le tudom róla szedni, valahogy meg megküldöm máshonnan luftal "

és megcsináltad! :DDD :C

(#3674) kisza25 válasza zodo (#3673) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen :D , igazából már összeszereléskor így volt, csak nem készült róla kép, de mikor beraktam alpin-t pótoltam :)
Razermazer: köszi :R remélem jót jelent amit írtál :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3675) Stirbi válasza kisza25 (#3671) üzenetére


Stirbi
addikt

nagyon fasza lett :R , szerencse ,hogy az asus eah4670-nek ilyen a hütöbordája :C

(#3676) TESCO-Zsömle válasza Razermazer (#3672) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezzel a lappal az a baj, hogy a Döfi már kivonult a piacról. :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3677) Razermazer válasza TESCO-Zsömle (#3676) üzenetére


Razermazer
őstag

Az baj Tesco-Zsömle :( Szottyernél még lehet rendelni, bár tény és való ez egy dolog, lehet hogy nem tud hozni.Kisza25 még szép hogy jót jelent én rosszat nem szoktam írni ;)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#3678) TESCO-Zsömle válasza Razermazer (#3677) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ráadásul, ha gondolkodsz is tuningon, jó ha tudod, limitálták a dolgot, mert szénné lehetett húzni a lapot... Azt hiszem kisebb prociknál 180BCLK (vagymi), nagyobbaknál pedig 160 a limit. (Nem tudom mennyi az alap, nem foglalkoztam ezzel a generációval behatóan.)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3679) kisza25 válasza Stirbi (#3675) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen szerencse, de ez egy PowerColor :D de ASUS-om is volt tulajdonképpen ua.
én az elejétől így számoltam a géppel, mert tudtam le lehet szedni a gyári ventit,
ASUS-t és PW-is úgy használtam, hogy egy ilyen venti volt rájuk felcsavarozva, mint most kívülről a házra, mert egyik sem szabályozza a ventit,
de használtam PW-t gyárival 5V-ra kötve is akkor kb 500-600-on pörgött csak a venti, ekkor volt 33-45fokos, ebből gondoltam, hogy így is elég lesz, hogy kívülről fújatom,
ASUS már bios szinten sem, PW-nek meg kellene, de nem szabályozza az sem, de ez megoldva :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3680) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Ehhez hasonló "kocka" házat, aminek van az elején ventinek hely, lehet kapni olcsóbban?

Erről lenne szó: Link

- Alex -

(#3681) Osibaa válasza Alex123 (#3680) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

A Silverstone SG05-nek is elől van a ventije és valamivel olcsóbb (táppal), de a felépítése teljesen más, kevesebb HDD fér bele, stb. Ha itt a topikon belül rákeresel, akkor sok infót találsz róla és zodo-nak van egy képtára is a házról, amit épp nem találok.
Ha a sok merevlemez hely is feltétel, akkor viszont nem tudok jobbat ajánlani a Q08-nál, legalábbis mini-ITX méretben.

zodo

Gratula az új avatarhoz, jól néz ki! :C

Toldy

Beszéltem ma az egyik nagykerrel az Asus AM3 lappal kapcsolatban, a specialitása miatt (mITX) nem tervezik behozni az országba. :O

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3682) Alex123 válasza Osibaa (#3681) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Igen, közben megtaláltam én is, majd egy 10-essel olcsóbb....

Nem, nem feltétel a sok HDD hely, összesen 1db mini-itx-es lap, 1db HDD, +1db VGA kártya menne bele....

Belefér ebbe egy "normálisabb" vga, pl. a mostanában megjelent 1 slotos verziókból valamelyik erősebb fajta?

(mert a másik, drágább háznál megemlítik, hogy 300mm-es kártya is elfér...)

- Alex -

(#3683) Alex123 válasza Alex123 (#3682) üzenetére


Alex123
senior tag

Bele: Link :)

(#3684) Osibaa válasza Alex123 (#3682) üzenetére


Osibaa
senior tag

Megvan zodo képtárja: [link] ;)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3685) zodo válasza Alex123 (#3682) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha tényleg elegendő az 1 HDD hely (ill. van még egy 2,5" -ös) akkor az SG05, árban sokkal olcsóbb a Q08-tól még így a minőségi 300W-os tápegységet is figyelembe véve.
Igaz csak Slim ODD hely van a normál 5,25" helyett, de csak ajánlani tudom.

Vga kínálatból ahogy láthatód sok félét beletehetsz még a dupla hűtésűek közül is.
Azért arra figyelj, ha ilyen házat veszel, hogy alapból jó hűtésű videokártyát vegyél!
, mert ha cserélni kell a hűtőt akkor kompromisszumok elé leszel állítva!

Osibaa

Köszönöm. :R
Hasek készítette, én csak megrendeltem! :D

Szerk: Köszi a promotálást!

[ Szerkesztve ]

(#3686) Alex123 válasza Osibaa (#3684) üzenetére


Alex123
senior tag

Osibaa: Már nézem is, köszönöm!

zodo: Rendben, köszi.

(#3687) Alex123 válasza zodo (#3685) üzenetére


Alex123
senior tag

Két kérdés:

- a ház hátulján előbukkannak vezetékek, azokat már nem lehetett "elrejteni" vagy csak így oldható meg valamelyik eszköz tápellátása?

- maga a videokártya lett lecserélve vagy csak a hűtése?

Szépen "tele" lett pakolva a kis kuckó... :C

[ Szerkesztve ]

(#3688) Alex123


Alex123
senior tag

Az SG05 házba "befér" a GIGABYTE GA-H55M-USB3 lap ha mind a 4 ram foglalatba teszünk memót vagy a kistesót, a H55N-et kell 2 foglalattal választani...? :F

(jó lenne a nagyobb, mivel azon már van firewire is a vidkamhoz...)

(#3689) fkenny


fkenny
senior tag

Ha van valakinek felesleges eladó PICO PSU-ja írjon itt vagy pü-ben mert, a készülő gépházamhoz kellene és vaterán pont az orrom elől vitték el...:S Segítségeteket előre is köszönöm! :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#3690) Osibaa válasza Alex123 (#3688) üzenetére


Osibaa
senior tag

Az első egy micro-ATX lap, az nem fog beférni mini-ITX házba. Szal csak az "N"-es marad.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3691) HookR válasza fkenny (#3689) üzenetére


HookR
addikt

picoPSU + adapter, vagy ha költséghatékonyabb kell, akkor paneltáp + adapter.

Osibaa (#3690): 35 fokban megdöntve befér... :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#3692) Alex123 válasza Osibaa (#3690) üzenetére


Alex123
senior tag

Uppssz, ezt benéztem, jogos... :R

HookR: :)

[ Szerkesztve ]

(#3693) zodo válasza Alex123 (#3687) üzenetére


zodo
nagyúr

1. Nekem kevés az 1 db hdd és mivel még nincs külső házam a második 3,5"-hoz, ezért így oldottam meg. Amúgy, elfér minden kábel a házon belül!

2. Videokártya lett cserélve. Ref. Zafir => MSI Hawk-ra.

Köszi. :R

Talán kap még egy új proci hűtőt (Big Shuriken), na akkor lesz tele. :)

(#3694) Alex123 válasza zodo (#3693) üzenetére


Alex123
senior tag

Így már értem. :)

(külső 1TB-os HDD-m már van, ezért gondolkozok egy 500-as vagy 2,5"-ös vagy 3,5"-ös green-en... csak a házba)

Melegedés szempontjából alternatíva lenne esetleg egy 2,5"-os 7200-as hdd-is nem?

Köszi.

(#3695) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Hol érdemes egyben "berendelnem" egy SG05-ös kuckót, mellé egy H55N-es Giga-lapot, i5 750-es procit, 1db ! 4GB-os ram-ot (hogy bővíteni lehessen), és 1db 500 GB-os HDD-t?

(a HDD-n még vacillálok, hogy WD 500GB Green 5400-as legyen-e, vagy egy 2,5"-os 7200-as fordulatú laptop vinyó?)

A vidkarit majd később, most ennyi a lé...

Előre is THX! a segítségért és az infókért! :R

- Alex -

(#3696) Osibaa válasza Alex123 (#3695) üzenetére


Osibaa
senior tag

Mire használod Te a géped?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3697) kisza25 válasza Alex123 (#3695) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem akarok beleokoskodni, de nekem is ilyen lapom van és röhögve megy benne az i3-530 am 4Ghz-en,
szóval azt akarom ezzel mondani, hogy i5-750 helyett vennél egy i3-530-at megmaradna 24eFt-od és abból már tudsz venni HD4850-et, GF240-et(DDR5) HD5670-et, vagy hozzáraksz 5eFt-ot és kapsz 5750-et, de használtan akár még 5770-et is kifoghatsz ennyiért ;)
full hd alatt még 5850 mellé is elegendő az i3-530 alapon :K teszt
ez csak egy ötlet, mert nem tudom konkrétan mire akarod használni a gépet, ha egész nap AES kódokat kell számolnia nem szóltam semmit :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3698) Alex123 válasza Osibaa (#3696) üzenetére


Alex123
senior tag

Teljesen "hétköznapi" tevékenységekre: Photoshop és társai, DV-kameráról videó konvertálás, stb..., meg net, game... szóval mindenre, amihez kell a teljesítmény is...

(#3699) Alex123 válasza kisza25 (#3697) üzenetére


Alex123
senior tag

Igen olvastam a teszteket...

Eladtam az asztali "erős" konfigomat, nem volt már rá gari, most beruházok valami "időtálló", min. 2-3 év garis cuccra...

A tuning nem feltétlen kenyerem, ezért is gondoltam alapból a már négymagos i5 750-esre v. a nagytesóra, a 760-ra...(egy árban vannak szinte).

Szerintem ezzel a procival minden tuning nélkül el leszek vagy 1-2 évig, aztán meg majd "megrángatom" ha már nincs gari rajta...

(#3700) kisza25 válasza Alex123 (#3699) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pfű tényleg az már 4magos :B , valóban egy árban vannak, sőt pl ipon-on a 760-as olcsóbb :F sajnos mostanság procira csak 1év garit szoktak adni :(
ha sokat photoshopolsz és konvertálsz ott tényleg hasznát veheted a +erőnek

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.