Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Geree válasza kisza25 (#3499) üzenetére


Geree
senior tag

A DXVA DirectX segítségével hardveres gyorsítással támogatja a videók lejátszását. Kell hozzá DXVA-t támogató videokártya + megfelelő szoftver is.
Itt egy kis leírás, ha bővebben érdekel a téma, elindulni jó.

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#3502) kisza25 válasza Geree (#3501) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazából egy i3 mellett szerintem tök mindegy, hogy támogat ilyet a vga, vagy nem :DDD
egy atom mellett még érteném is a kérdést

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3503) szacsee válasza kisza25 (#3499) üzenetére


szacsee
nagyúr

DirectX Video Acceleration (DXVA). Nem a proci számolja hogy mit nézel (film), hanem a VGA hardveresen. Persze ehhez mind szoftver, hardver oldalról teljesülnie kell a követelményeknek.
VGA pedig nem fullon van ilyenkor terhelve, hanem félgázon megy, vagy még azon sem.
ATI-nál UVD-ként emlegetik a hardveres megvalósítást...
Na de ez nem biztos, hogy így világos és az sem, hogy pontosan fogalmaztam, majd a szakik kijavítanak. :K

Megelőztek.. :DDD

Ramnak adj 1,5V-ot, de van akinél 1,3V-al is bírja a gyári frekit, de ritka.
Procinak meg gyári frekin kezd visszavenni a feszt.
Ha üresben pl alapon 1V-ra veszi vissza a C1E a feszt (normal Vcore-nál), akkor ha pl 1V-on járatod alapfrekin, akkor semmivel nem fogyaszt többet, ha a C1E ki van lőve, vagy nem variálja a feszt.
Szóval alapfreki, feszt meg kezd visszavenni.
0,8-1V körüli értéken illik menni alapfrekin. :K

[ Szerkesztve ]

(#3504) Osibaa válasza kisza25 (#3499) üzenetére


Osibaa
senior tag

Akkor ezen a lapon végre mehet alulfeszelés is, korábban volt eről szó, több mITX Intel chipes lap csak 0,1V-ot engedett visszavenni. Kis házakban van jelentősége, ahol nem bírod eléggé lehűteni a procit (főleg nyáron), innen indult a beszélgetés. Vagy az i3 passzív hűtésétől, már nemtom. :)

DXVA lényegét a többiek leírták. Elvileg az i3 és i5 procik már hardveresen támogatják. Abban igazad van, hogy ezek a procik a szoftveres dekódolást is bírják szuflával, csak nem mindegy, hogy mekkora proci terhelés mellett - főleg ha mást is szeretnél futtatni filmnézés közben. Ha mégsem futtatsz mást, szerintem akkor is jobb, ha nem olyan nagy a terhelés és teker a venti emiatt.

Ha ki akarod próbálni, akkor kell hozzá egy friss Intel video driver, egy friss DirectX és egy olyan progi (kodek), ami ki is használja, pl. friss Media Player Classic. Ha működik a DXVA, akkor az állapotsorban bal lent kiírja az MPC-HC, illetve a proci terhelés is 10% alatt van (legalábbis nálam Atomon 10% alatt, nálad lehet 5% alatt :) ).
Szerk: 1080p-s MKV videóról beszélek persze

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3505) Osibaa válasza Osibaa (#3504) üzenetére


Osibaa
senior tag

Visszaolvastam és rájöttem, hogy ott van Neked a Radeon, ami szintén hardveresen dekódol, szal a franc se fogja tudni, hogy most az Intel IGP csinálja, vagy a Radeon UVD. :D

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3506) kisza25 válasza szacsee (#3503) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

0,98V az alap, 1,2V terhelve
amúgy kicsit moddoltam az Alpin-t és felraktam :DDD kivágtam belőle egy kicsike darabot, hogy a memória elférjen alatta :D
eredmény halkabb főleg idle, ekkor 31-33fokos, full load 1850rpm 55fok környéke
gmch 41fokos
ja , hogy a fullHD GPU gyorsításáról beszéltek :DDD ja azt eddig is használtam, de nekem nem kellett a HD4670 mellé feltennem semmit, csak mpc home cinemát és ment

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3507) szacsee válasza Osibaa (#3505) üzenetére


szacsee
nagyúr

Intel IGP elég jó ilyen szempontból, bár nem radeonnal van összeeresztve, de az eredmények elég jónak tűnnek. :K

Kisza: 1V-ot lőjj be neki biosban azt kiderül megy-e alacsony feszen gyári frekin... ha ódzkodsz tőle, akkor kezdetnek 1,1V is megteszi.
Alpine hűtővel kapcsolatban én is erre gondoltam, csak ugye nem közeli a kép így nem tudtam, hogy a kivágás/kimarás mennyire gyengíti meg a műanyag szerkezetét a csavarnál.
Ráadásul ha 1V körül hajtod majd végre... :DDD ;] , akkor nem 55°C-os lesz, hanem jó eséllyel 45 körüli rozi alatt. :D
Nálam legalábbis 0,2V feszcsökkenés ezt eredményezte.. :K

(#3508) toldy


toldy
őstag

Külföldön elérhető az Asus M4A88T-I Deluxe lap, 125$ illetve 128€ körüli árakon. Ezzel az a baj hogy míg $ral 28e addig €val 36e FT. Valószínű nemsokára itthon is elérhető lesz, én 34-38e Ft tippelek. Az ára ellenére foglalkoztat a lap nagyon. Egy Athlon II X4 600e és 2x2gb rammal.
Amiért érdekel az a kisebb fogyasztás, a zotacétól sokkal jobb bios, és szintén jobb wifi valamint a Bluetooth.

Az élet nem habostorta.

(#3509) Osibaa


Osibaa
senior tag

Core i3-as HTPC építés: [link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3510) kisza25 válasza szacsee (#3507) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hagy már egy kicsit, had élvezzem, hogy minden f@szán működik, egyben a gép, befért a CPU hűtő, a VGA, semmi se melegszik túl... :D
majd nézek egy alul feszt, mert nem bírsz magaddal :DDD
amúgy meg írtam, hogy nem nyugszok amíg be nem rakom valahogy, csak előbb működőképesé akartam tenni a gépet, az megvolt, be is patintottam alpint :D
aztán, majd jön az alulfeszelés, meg a tuning...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3511) szacsee válasza kisza25 (#3510) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az nem sok meló.. Fiss, project szünet, resi, del, mit menü, Vcore, 1,1V, save and exit.. ember örül, win betölt, rozi indít, másnap meg ha stabil 1,0V azt jóvan... de nem vagyunk egyformák. Nálam új vas lenne első nap biztos 40x újraindulna ilyesmi végett. ;]

(#3512) kisza25 válasza szacsee (#3511) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja aztán 3nap alatt megunom és nézhetem a következő projectet, asszony meg kinyír :DDD
1,1V rozál fut csak3szál van terhelve, mert nem hajlandó több csomagot letölteni nekem :U
CPU hőfok 51
amúgy én is így szoktam, de még csak most van rendesen egyben, meg közben néha elugrok melózni is :P , meg ugye innen Ausztriából rendeltem meg mindent otthonra, közben hazamentünk, ott összeraktam , közben visszajöttünk és persze végiglátogattuk a komplett rokonságot előtte... itt most megint szétszedtem, beraktam alpint és most örő és bodotá :DDD tudod szép lasan, higadtan egyesével, mint ahogy a viccben az öreg bika tanította a fiatalt :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3513) szacsee válasza kisza25 (#3512) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor Te nem az a kiskakas féle vagy amelyik a keselyűt akarta levadászni? :DDD

(#3514) kisza25 válasza szacsee (#3513) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na 1V on stabil, most megyek lejjebb :DD el kell érnem a geller által kívánt 73W-ot :DDD
közben találtam egy tesztet a lapomról igaz nekem már mindegy, de másoknak még érdekes lehet

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3515) user137 válasza kelzsoca (#3411) üzenetére


user137
őstag

én meg SG05-öt tudok adni :K

(#3516) user137 válasza zoli_varga (#3475) üzenetére


user137
őstag

röviden: not gonna happen.
hosszabban: asztali gépbe mobil cuccokat rakni q drága, az atom procit nem kapsz külön, mert alapból integrált a platform, a 20W meg tarthatalanul alacsonynak tűnik elsőre (másodikra is) a felállított igényekhez.

de mivel a kutya is a próbában szakad meg, próbálkozzál és hátha sikerül :)

de olcsóbb fitPC-t rendelni ebayről...

(#3517) user137 válasza Osibaa (#3509) üzenetére


user137
őstag

600W-os táppal ATX házba mini-ITX-et, jóóólvan Evetke :K :C

(#3518) Osibaa válasza user137 (#3517) üzenetére


Osibaa
senior tag

Jól van na, nem én csináltam. :) Ami még tetszett, hogy az upgrade-nél másik 600W-osra cserélte a tápot, mondjuk egy 250W-os helyett. :) A fogyasztási és hasonló adatok miatt linkeltem amúgy.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3519) szacsee válasza kisza25 (#3514) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gellert mással tudod felhúzni... :K ;]
Az alaplapod támogatja az ErP-t, ami gyakorlatilag kikapcsolt állapotban 1W alá szorítja a fogyasztást. Ez azt jelenti, hogy ha engedélyezed, akkor kikapcsolva nem 5-10-15W-ot eszik a gép, hanem 1W alatt. Ezt úgy éri el, hogy csak a power gomb áramkörét tartja fesz alatt.. Hátránya annyi, hogy ugye nem tudod a gépet egérrel, billel bekapcsolni, mert elveszi róla a feszt. Próbáld ki és mérd meg, ha működik rozis topikban válaszolj Geller azon hsz-ára, ahol írta, hogy az Ő gépe 18W-ot eszik kikapcsolva... :DDD

(#3520) kisza25 válasza szacsee (#3519) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

erről jutott eszembe, hogy energia gazdálkodást elfelejtettem bekapcsolni (c1e, EIST);]
ez a cucc alapból aktív lehet, mert kikapcsolva 1W-ot mért,
szal 1V stabil levittem 0,975-re azt már egy idő után eldobta, de nem sokat számított a fogyasztásban, most tuningot nézek szépen óvatosan, jelenleg 3,3Ghz-en megy a szajré, ez stabil, most megyek feljebb :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3521) szacsee válasza kisza25 (#3520) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az szép, akkor csak így tovább. :C
Kapcsold be és lehet 0W lesz... majd meglátjuk. :K

(#3522) kisza25 válasza szacsee (#3521) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na alap feszen(1,2V) felhúztam 3,66Ghz-re, de ezzel 2óra prime után 65fokos volt a CPU ami már nem volt túl szimpi, ezért elkezdtem csökkenteni a feszt és 1,125V@3,66Ghz prime stabil :DD így 54-58fokosak a magok és a venti is csak 1850RPM-en pörög :)
Az alaplapra visszatérve, nagyon tolerálja a tuningot, ha elszáll a win egyből újraindul kikapcsolja a gépet és beállítja a legutóbb jó biost és mehet is tovább a móka ;] rengeteg saját profilt lehet menteni a biosban és mindent lehet állítani, nem kell számolgatni, mert minden alapértéket feltüntet a lap és kiszámolja az adott beállítást és láthatod mi mennyin fog menni :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3523) zodo válasza kisza25 (#3522) üzenetére


zodo
nagyúr

Az akkor egy igencsak, jóféle lapocska. :C

(#3524) kisza25 válasza zodo (#3523) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jajám :K na nem hagyott a kisördög 3,9Ghz alapfesz(1,2V) prime stabil(ezt csak 30percig járattam, mert 68fok környékére melegedett a proci, pedig a venti már 2120-at pörgött, pedig elvileg 2000-et tud :) )
memóriák időzítését meg levittem 7-7-7-20-ra 1,5V 1333Mhz-mellett, most futtattam egy órát persze minden más alapon volt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3525) toldy


toldy
őstag

Nos, majdnem kész a másik gép.
Megvan a thermeltake ház illetve a proci ( e1200 helyett e1400). A ház kinézetre tetszik, minőségre sincs panaszom. Pár dolog van ami kicsit nem jön be:
-1 alaplaptartó dombocskák vannak a szokásos távtartók helyett
-2 a 3,5" hdd nagyon hátra lóg és a vezeték akár hozzá is érhet a proci ventihez
-3 a proci venti éppen hogy befér a táp alá.

Hőmérséklet és zajt sajnos még nem tudok mondani mert még kell szereznem 2gb ramot ( illetve 2 db tápkábelt és egy dvd meghajtót).
Pár kép:

A minőségért bocsi, a fényképező nyaralni van tesómmal.

Az élet nem habostorta.

(#3526) CséZé


CséZé
őstag

valakinek van valami infója arról, hogy itthon be lehet-e szerezni a következő Silverstone házakat?
- PT-02
- PT-08
- PT-09

[ Szerkesztve ]

(#3527) toldy válasza CséZé (#3526) üzenetére


toldy
őstag

A PT-09 van engusznál igaz borsos áron, de kérdez rá hátha megoldható olcsóbban vagy tud-e más verziót és mennyiért.

Az élet nem habostorta.

(#3528) zoli_varga válasza user137 (#3516) üzenetére


zoli_varga
csendes tag

Hát már belátom hogy a kívánalmaim tényleg lehetetlenek a technika és a pénztárcám jelenlegi állása alapján.
Jó volna a fitpc de azért még mindig egy jó laptopot lehet kapni bár a max 10w fogyasztás figyelemre méltó (szinte egy router fogyasztása).
Laptopot én nem szívesen használnék huzamosabb ideig mert nem tudom hogy a bennük lévő alkatrészek ezt hogyan tolerálnák. De megméretem egy athlon procisat és azon 35W volt monitor teljes fényerőn windows us torrenttel. Ja és jó volna ha a gép tudna valamiféle multimédia kezelést pl. Hd-t. Ezért most egy hd mediaplayeren gondolkozom ami tud torrentet persze korlátok között. Na mindegy még nem tudom...

(#3529) CséZé válasza toldy (#3527) üzenetére


CséZé
őstag

köszi

(#3530) Osibaa válasza toldy (#3525) üzenetére


Osibaa
senior tag

Hűha, ha tudom, hogy ezen a házon gondolkozol, lebeszéltelek volna róla. Ez ugyanaz, mint a JCP MI-101, mint ami nekem volt. A ház oldalán és csak alul van szellőzési lehetőség, így a ház teljesen bemelegszik. Pedig a JCP ház még jobb volt abból a szempontból, hogy fém volt és ahol Neked most a HDD van, nekem ott egy 8 cm-es hűtő volt, ami tolta ki a meleget. Mégis bemelegedett egy 18 TDP-s Celeron is. A másik, hogy sokan szidták a TT tápot, hogy hangos. De ne legyen igazam. :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3531) toldy válasza Osibaa (#3530) üzenetére


toldy
őstag

Hát majd kiderül, a tényleg olyan rossz a táp akkor lecserélem egy paneltápra és akkor már a szelőzés is jobban megoldható.

Az élet nem habostorta.

(#3532) Sir Psycho


Sir Psycho
aktív tag

Újabb amd lap, asus ellenfele lehet: MINIX™ 890GX-USB3

Itt egy videó is róla.

890GX / SB850 szemben az asus 880G / SB710

Lehet elfogultság de a J&W eddig nekem jobban tetszik. :U

(#3533) toldy válasza toldy (#3525) üzenetére


toldy
őstag

Nos itt van újabb 3 kép, sg05 vs element q

Az élet nem habostorta.

(#3534) Osibaa válasza toldy (#3533) üzenetére


Osibaa
senior tag

Kapcsold már be! :DD Kíváncsi vagyok milyen lett.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3535) toldy válasza Osibaa (#3534) üzenetére


toldy
őstag

Szédtszedtem a gépem és beraktam az egyik ramot. ( 2gb)
Pöcre indult és nem hangos !! ( legalábis nem annyira mint vélemények alapján számítottam). Biosba a proci 34 az mcp 36 fokos ( gyári intel venti 50%ra állítva).
Bár a hanghoz és hőhöz hozzátartozik hogy a tápból ki lett szedve a rács a venti elöl illetve a venti is meg lett benne fordítva így egy irányba fúj az alatta lévő proci ventivel.

Sajnos windows/linux alatt még nem tudtam letesztelni mert kéne csinálnom egy pendrive telepítőtt és fel is kell telepíteni így az olyan eredmények késöbbre maradnak. ( remélem minnél hamarabb sikerül szereznem 2gb ramot és már megy is bele).

Így első indítás után nem mondanám rossznak de ez csak használat közben fog kiderülni.

Az élet nem habostorta.

(#3536) Osibaa válasza toldy (#3535) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nah ennek örülök, hogy jók az első benyomásaid. :)

"a tápból ki lett szedve a rács a venti elöl illetve a venti is meg lett benne fordítva így egy irányba fúj az alatta lévő proci ventivel"

Ez mi ez? :D Befújod a táp hőjét a házba?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3537) toldy válasza Osibaa (#3536) üzenetére


toldy
őstag

Bármennyire hülyének hangzik, igen. Több mint 3/4 óra bohóckodás után is hideg volt a táp. A max fogyasztást én 100-120wra tippelem így a táp jó esetben is 50-55% megy max.
Valahogy így:

Az eredeti felálshoz képest sokkal hallkabb így ( mer ügye nincs rács és a két venti se egymás ellen szív), ha a hőfokok maradnak olyanok mint voltak már nyertem.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#3538) HookR válasza Sir Psycho (#3532) üzenetére


HookR
addikt

Ilyenkor érdemes a jobb felső sarokban a 'gyorskeresés itt' mezőt használva rákeresni a megfelelő kulcsszóra (pl. '890gx'), hogy valóban újdonság-e a topiklakók számára.
Ettől függetlenül a nemes szándék mindenképp értékelendő. :K

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#3539) Sir Psycho válasza HookR (#3538) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Rosszul fogalmaztam. A keresőt meg ismerem. :B

(#3540) Osibaa válasza Sir Psycho (#3539) üzenetére


Osibaa
senior tag

Milyen házban van a mITX konfigod?

toldy:

Új kategóriát alkottál: táppal fűtött gép! :DD

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3541) Mercutio_ válasza toldy (#3533) üzenetére


Mercutio_
félisten

SG05 egész pofás :K , kár, hogy az ITX lapok még túl drágák a mATX-ekhez képest.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3542) CséZé


CséZé
őstag

hi!

LGA775-ös foglalathoz milyen lapot tudtok ajánlani?
néztem a Zotac 9300-as lapját (DDR2, DDR3) a G41, G43 (ez a kettő között mi a különbség?) és a G45-öt (DDR3-mal) igazából nem tudom ezek közül melyik lenne a célszerű.
ezeken kívül esetleg más alternatíva?

(#3543) toldy válasza CséZé (#3542) üzenetére


toldy
őstag

Milyen porcit akarsz használni és szeretnél e külön videokártyát? Illetve mire lenne maga a gép?

igazat megvalva a g41 és g43 közt a kölönbséget csak úgy lehet hogy magát a chipsetek közti különbséget nézed, illetve a g41 "csak" 3db míg a g43 már 5db sata port van.

Találtál házat, engusz tud szerezni?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#3544) CséZé válasza toldy (#3543) üzenetére


CséZé
őstag

a mostani gépen az adatlapomon található, igazából csak azért játszok vele, hogy ne álljon benne feleslegesen a vga :DDD
E5200-as procim van. eddig LGA1156-ban gondolkodtam, viszont: elég drága lenne új procit, ram-ot meg lapot venni egyszerre, ráadásul az rémlik mintha olvastam volna h nem valami hosszú életű lesz ez a foglalat, ezért is átmeneti verziónak jó az LGA775.
lényeg a lényeg: egyáltalán nem játszom szinte semmivel. de a HD filmek lejátszása gond nélküli legyen ez nagyon fontos. jó lenne ha meg lehetne ezt oldani onboard vga-val, így nem kell azt sem vennem (a HD 4830-at eladnám) most sokkal fontosabb az h műveletileg gyorsabb legyen a gép. ezért is akarok egy SSD-t venni. ebből az is következik h nincs szükségem annyi SATA portra. egy az ODD-nek egy a háttértárnak.
így hirtelen ennyit tudok mondani, ami eszembe jutott.

házat még nem nagyon néztem. elsőnek a bele legyen meg a gépnek aztán lehet azzal is vacilálni :)

[ Szerkesztve ]

(#3545) toldy válasza CséZé (#3544) üzenetére


toldy
őstag

Nem tudom mennyire fontos a wifi,mert ha nem akkor igaz drága de jó lap a 9300 ( azért kérdem mert ezen egy szutyok via chippes van és sokan panaszkodnak rá, és nem cserélhető ( köztük én is)), illetve ez a lap így jó olyan házakba amiken nincs kártya hely ( ha netán ilyen mellet döntesz).

Én a helyedben viszont a g41 lapot venném ( sokkal jobb wifi, és cserélhető is nem úgy mint a 9300n) és ehhez egy félmagas 5570-et vagy gt220at vennék. ez így 120w tápba elvileg bele is fér és kicsit erősebb mint a 9300 integrált ( tudom mondtad nem sokat játszol de ha véletlenül elkap a vágy, vagy olyan a helyzet hogy kell a plusz erő).

Az élet nem habostorta.

(#3546) CséZé válasza toldy (#3545) üzenetére


CséZé
őstag

no, most az a kérdés, hogy ezek a lapok, amiket felsoroltam elbírnak-e egy fullHD filmmel, úgy hogy nem veszek bele külön VGA-t?
esetleg más márkából alternatíva?

(#3547) toldy válasza CséZé (#3546) üzenetére


toldy
őstag

Nos 4gb rammal és az e5200 val mindegyik elviszi a fulhd filmeket is ( a g41,43,45 és a 9300 is) a hangúly azon szokot lenne hogy besegít a vga így lejátszásközben csökken a proci használata ( az nem mindegy hogy 8-10 vagy 28-30% megy a proci lejátszás közben).
Ha jol tudom akkor a g45 és a 9300 segít be a lejátszásba.

Még az intel DG45FC de ezen se wifi és csak pci-e 1x van, illetve a biosa is még fapadosabb.

zodo: Elöbb utóbb jó lenne bele egy dvd ( esetleg blueray :F ) de első táp akkor is megoldható. ( paneltáp segítségével). Egyébként köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#3548) zodo válasza toldy (#3533) üzenetére


zodo
nagyúr

Szerintem klassz lesz! :C
, de milyen alacsony ez a ház, látva az SG05 mellett.

Odd is lesz benne ?
,mert ha nem akár első tápos háznak is el tudnám képzelni.
(persze csak a moddig kedvéért) ;)

CséZé

Nem nézek filmeket, de hátha segít ez a Ph-s teszt.
Nekem ilyen chipsettel rendelkező lapom van, igaz Amd vonalon.
Jetway minix 780G 128mb beszámoló.

[ Szerkesztve ]

(#3549) Osibaa válasza zodo (#3548) üzenetére


Osibaa
senior tag

Hehe, én is pont a PH! tesztek között keresgéltem a témában: G35 vs G45 vs GF 9300 vs AMD 780G :)

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3550) zodo válasza toldy (#3547) üzenetére


zodo
nagyúr

Paneltáppal, igazán profi lenne. :K

,de ebben az esetben kisebb ház is elegendő lett volna vagy nem az volt az elsődleges cél. :U
Mint pl. az általad is emlegetett Chieftec BT-02B vagy Cooler Master Elite 100.

Osibaa

Nekem nem is kellett keresnem, mert anno eltettem könyvjelzőbe.
E cikk alapján vettem meg végül a Gigabyte MA78GM-S2H lapomat ami kb. a mostani nagy tesója is lehetne.

Tied is jó cikk. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.