Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Osibaa


Osibaa
senior tag

Gyertek segíteni ebbe a topikba :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2552) user137 válasza vitar100 (#2545) üzenetére


user137
őstag

welcome to the club, baby :-) :K :R

(#2553) user137


user137
őstag

megjött a Silverstone LC12!! :) :R

egyetlen baja, h a srác 120W helyett a 60W-os verziót küldte, úgyhogy most vagy elrohanok a pénzem után, vagy mehetek paneltápot varázsolni. :O

Apropó, valakinek egy panel 60W-os külső-belső táp aprópénzért?

(#2554) HookR


HookR
addikt

Noctua prototípusok. Gondolom szondáztatják a médiát, melyiket érdemes tömeggyártani.

Felül 120 mm-es venti. Anélkül 63 mm magas. Alulra 80 mm-es mehet.

====================================

140 mm-es ventivel szerelt óriás. Ha csak alul van venti, akkor 105 mm magas. Jól mutatna egy mini-ITX lapon. :DDD
Bár lehet, ennél már inkább az alaplapot kell a hűtőre felfogatni, mintsem fordítva. :B

Noctua shows new low-profile cooler at Computex

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2555) .mf


.mf
veterán

Fél-off:
Nem értem ezeket a kínaiakat, miért vagy csak ilyen átgondolatlan vackokat (nézd a szörnyű kurzor-elrendezést, és sehol egy multimédiás gomb, hogy F* funkcióbillentyűkről ne is beszéljünk), vagy ilyen már egész jó, de cserébe elég drága darabokat gyártanak, miért nem másolják inkább a DiNovo minit vagy Lenovo Multimedia Remote-ot (amihez backlightot is hozzácsaphatnának, ha már ott vannak)...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2557) konyok


konyok
tag

Én is ezt a Lian-Li PC-Q8 házat néztem ki magamnak, de picit félek tőle, hogy a meleg levegő, hogy jut ki a házból? Perce az ok, hogy felfele "száll" a meleg levegő, de nincs ami kiszívja. A táp is kintről szív magának friss zoxigént és magán keresztül nyomatja kifelé. Mi lenne ha fordítva szerelném be a tápot, hogy bentről szívja ki a meleget mint egy normál ATX házban. Szerintetek?

(#2558) Osibaa válasza konyok (#2557) üzenetére


Osibaa
senior tag

A Q08-ban van egy 14 és egy 12 cm-es hűtő, nem a Q07-re gondolsz?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2559) konyok válasza Osibaa (#2558) üzenetére


konyok
tag

:R 1000 bocsánat elírtam. Igen, a Q07-re gondoltam. De azért a problémám adott. ;)

(#2560) Osibaa válasza konyok (#2559) üzenetére


Osibaa
senior tag

Milyen konfigot raknál bele?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2561) Osibaa válasza konyok (#2559) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ha Atom procis konfigot raksz bele, akkor a táp megfordítása jó ötlet szerintem, akár egy passzív hűtésű ATOM-hoz is elég. (ATX táp Atomhoz? :U )

Ha asztali procis konfigot raksz bele, az már nehezebb ügy, vagy olyan proci hűtő kell, ami befújja a tápba a levegőt (megfordítható rajta a venti), vagy olyan, ami oldalra fújja a levegőt, a házból kifelé. (A hagyományos hűtő csak a házban keringtetné a meleg levegőt.)
A tápba befújás mondjuk úgy, nem túl elegáns megoldás. :) Az oldalra fújó hűtővel pedig az a gond, hogy max 7 cm magas fér el a specifikáció szerint... van ilyen? :F

Vízhűtés? :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2562) konyok válasza Osibaa (#2561) üzenetére


konyok
tag

A konfig kb. így nézne ki:
Zotac h55-itx wifi vagy Gigabyte GA-H55N-USB3,
Core i3-530 vagy Core i3-540.
Hűtőnek Thermaltake CL-P0537 vagy Arctic Alpine 11 Pro
2x2GB DDR3 1333-1600
VGA NEM!!! Csak és kizárólag a proci VGA-t szeretném használni.
Szerinted ez a konfig fűtene?

De ha tápot megfordítanám akkor a belső meleget szívná ki a fent említett két ventilátortól függetlenül. Vagy rosszul gondolom?

Persze nem muszáj nekem olyan ház amibe ATX táp megy, de hova tegyem a Corsair CMPSU-520HX-t? :D

Vagy legyen ez? Antec Ebben van 2db 8cm-es ventilátor ami kifelé szívja a meleget. De mit csinál a 150w-os táp ventilátora? Az hova dolgozik?
Végső esetben ez BT-02B lehetne, de ez annyira nem tetszik. ;)

Tulajdon képen a cél egy "apró", de erős masina lenne HDMI kimenettel.

[ Szerkesztve ]

(#2563) toldy


toldy
őstag

Szeretem a computexet, ilyen kor mindenki vírít, csak az a gond hogy csak ilyenkor, évközbe meg semmi ( és még ezek se mind jutt el ide,és az árról ne is beszéljünk).

És igen megvan a technikusi vízsgám :DD :))

Az élet nem habostorta.

(#2564) Geree válasza konyok (#2562) üzenetére


Geree
senior tag

az antec isk házikók nekem nagyon bejönnek....kár, hogy mióta figyelem az árat (kb 3 hete) csak drágul, pedig így sem olcsó...

a friend in need is a friend indeed

(#2565) konyok válasza Geree (#2564) üzenetére


konyok
tag

Bezony igazad van... Mennyiért láttad és hol?

(#2566) HookR


HookR
addikt

Érdekes, hogy még csak most akadtam rá erre a Jetway lapra, holott már a Cebiten is kint volt:

Jetway NC97-LF
- LGA1156, H55
- PCI-E x16 v2.0
- 2x DDR3 1333MHz
- 4x SATA 3Gb/s
- 1x Gigabit LAN
- ALC662 audio (6 channel)

=================================
Aztán itt egy (számomra) új versenyző a Giada személyében - gondolom mondanom se kell, hogy ez is egy a nemzetközi piacra kitörő kínai cég, s gyanítom, hogy nem az utolsó -, ráadásul több említésre méltó mini-ITX lap is akad a tarsolyukban. Talán érdemes lesz rájuk is odafigyelni:
=================================

Giada MI-H55
- LGA1156, H55
- PCI-E x16 v2.0
- 2x DDR3 1333MHz
- 4x SATA 3Gb/s
- 1x Gigabit LAN
- Realtek ALC883 HD Audio

=================================

Giada MI-R780G
- AM2+, R780G+SB700
- PCI-E x16 v2.0
- 128 MB Sideport memory
- 2x DDR2 (800/667/533 MHz)
- 5x SATA 3.0Gb/s + 1x PATA (Na tessék, itt egy másik lap 7 drive-val :) )
- 1x Gigabit LAN
- Realtek ALC662 HD

.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2567) Geree válasza konyok (#2565) üzenetére


Geree
senior tag

itt :(

a friend in need is a friend indeed

(#2568) Osibaa válasza konyok (#2562) üzenetére


Osibaa
senior tag

Az Antec ISK szerintem jó választás (a táp kifújja a levegőt a ház oldalán lévő rácson.) Jó lehet még az InWin BM és BP széria, vagy a Silverstone SG05 is. Mindegyik elég szellős, 8 vagy 12 cm-es hűtővel.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2569) toldy válasza HookR (#2566) üzenetére


toldy
őstag

Ígéretes lapok. Ezzel a Giada ( Gigabyte??) céggel van egy olyan Asrock-Asus érzésem.

Az élet nem habostorta.

(#2570) Geree válasza Osibaa (#2568) üzenetére


Geree
senior tag

ha a hang is számít a háznál, az in-win bm-et nem ajánlom, legalábbis saját táppal...alapjáraton halk, de hamar felpörög a kis 4centis ventije..

a friend in need is a friend indeed

(#2571) konyok válasza Geree (#2567) üzenetére


konyok
tag

A franc. :W

(#2572) Osibaa válasza Geree (#2570) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ezen túl milyen egyébként az InWin minősége szerinted? (felhasznált anyagok, összeszerelés minősége, stb)

A BP-s inWin attól még játszik, annak 8 cm-es a táp ventije (gondolom az azért halkabb)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2573) Geree válasza Osibaa (#2572) üzenetére


Geree
senior tag

anyagra nem rossz, az élek jó el vannak dolgozva, nem nyeklik-nyuklik :) most PicoPSU-val használok egy BM-648-ast coolink swif2-essel így elég halk is, de a szellőzés megoldása elég átgondolatlan..simán elférne 2db 8-as venti az oldalán..és ha nem a venti melletti, hanem a szemközti oldallap lenne kilyuggatva (vagy a teteje) úgy hatásosabb is lenne szerintem...most elvan benne a minix 780g egy x240-essel (+egy 4cm-es chipset ventivel :( ) de azért szeretném lecserélni egy antec isk-ra a jobb szellőzés reményében :)

a friend in need is a friend indeed

(#2574) Osibaa válasza .mf (#2555) üzenetére


Osibaa
senior tag

Véletlen belefutottam ebbe a billentyűzetbe

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2575) .mf válasza Osibaa (#2574) üzenetére


.mf
veterán

Kösz, de ez más kategória, ez kisebb méretű (kb netbookos) normál billentyűzet vezeték nélkül és taccspaddel, míg amit én keresek, az ennél jóval kisebb, qwerty-s és touchpades/pöcökegeres/trackballos (pda-s méretű) távirányító.

Srácok, fontos dologra akadtam tegnap. Aki notiwinyót vagy "zöld" 5400 RPM-es winyót használ gépében, az vessen egy pillantást kedvenc SMART monitorozó programjára (ha benne van) nézze meg a "193 Load Cycle Count" értékét. Sajnos nem sok windowsos program mutatja. A lényeg: a noti/zöld winyók egyik "fícsörje", hogy gyakrabban parkoltatják a fejet. Néhánynál túl gyakran. Viszont csak 100-300 000 parkoltatásra vannak tervezve.
Nálam van egy régebbi AACS, ami ugyan már futott 620+ napot, így minden értéke jó magas, de linux alatt idle-ben úgy vettem észre, hogy óránként akár 50-nel nőtt a Load Cycle Count -- ami a mostani, ~1.8év 24/7 futással elért 164 000-es értéket csupán 4 hónap 24/7 használat alatt felvihetné az ennél a modellnél megadott 300 000-es határ fölé... Volt, aki másfélmilliónál (!!) tartott, mire észrevette, hogy valószínűleg emiatt viselkedik furán a lemeze.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2576) HookR


HookR
addikt

A Giada MI-H55-ön a képek és a leírás tanulsága szerint (€112.- a bulgároknál) fellelhető még 1db eSATA port is a 4db SATA-n kívül, továbbá egy mini-PCIe (talán a hátoldalon?). Érdekes, hogy a gyártó nem tett róla említést.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2577) Osibaa válasza .mf (#2575) üzenetére


Osibaa
senior tag

Köszi az infót, sose hallottam erről... pedig biztos nem hülyeség, a specifikációban ki is van emelve ez az érték.
Nálam a 120 GB WD noti vinyónál ez 105.500 / 600.000 (aktuális / maximum), szal van még pár évem. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2578) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Mini-ITX lapot szeretnék vásárolni, ami egy E3300-as procihoz kellene. Tuning nem szempont, viszont ha BIOS-ban alul lehetne feszelni a procit annak nagyon örülnék illetve a cpu hűtő pwm venti vezérlése is fontos szempont. PCI vagy legalább PCIe x1 csati kellene egy Firewire bővítő kártya miatt amire külső nagkarit kötnék. A gépet internetre, zenélésre és néha filmnézésre használnám, az intel IGP remélem divx vagy dvd filmekkel azért megbirkózik.

Ezeket néztem ki:

Intel DG41MJ
Intel DG45FC
Zotac G41ITX-A-E
Zotac G43ITX-A-E

Melyiket ajánlanátok és miért?

Előre is köszi.

(#2579) audi100td válasza audi100td (#2578) üzenetére


audi100td
nagyúr

Intel DQ45EK is szóba jöhet még.

(#2580) vitar100


vitar100
tag

A cél!

Alaplap már van :)
Kicsit sok a winyó, meg a táp még nemtom hogy, de nagyon tetszik!
Itt találtam : http://hardforum.com/showthread.php?t=1481013&page=9

[ Szerkesztve ]

(#2581) Geree válasza audi100td (#2578) üzenetére


Geree
senior tag

tudtommal Zotac lapokat elég nehézkes most beszerezni, eseetleg apróban használtan...intelből G45 előnyösebb lehet HD filmeknél, konkrét tapasztalatom nincs ezekkel a lapokkal, de így talán kicsit szűkült a kör..

a friend in need is a friend indeed

(#2582) audi100td válasza Geree (#2581) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi a segítséget, közben apróban találtam egy J&W Minix 780G-t, így szerencsére nem kell eladnom a mostani procimat és a lap felépítése, felszereltsége is szimpatikusabb, ezek az intel lapok elég fapadnak tűnnek. :B

Most a cpu hűtése miatt vagyok dilemmában, Scythe Shuriken-t szemeltem ki, de úgy néz ki nem fér el a RAM-ok mellett. :(

[ Szerkesztve ]

(#2583) Geree


Geree
senior tag

hp pavilion slimline pc... egész formás kis ház, pedig már jópár éves. kár hogy túl egyedi..

a friend in need is a friend indeed

(#2584) Geree válasza audi100td (#2582) üzenetére


Geree
senior tag

jó kis lap, nekem is olyan van egy 240-es athlonnal... alulfeszelve megy 1,075V-on asszem, így gyári hűtővel pörög 900-1100 közt a venti... big shuriken egyébként rápasszol, de engem abszolút nem győzött meg..
inkább a GPU lesz forrúfejűbb...nekem azon van egy 4centis venti ami a leghangosabb.. :(

a friend in need is a friend indeed

(#2585) zodo válasza audi100td (#2582) üzenetére


zodo
nagyúr

Hirtelen váltás, de remek. Jó kis alap az, ha nem is a legújabb kiadás.
Annyiért, meg jó vétel. Elégedett leszel az biztos.

"ezek az intel lapok elég fapadnak tűnnek"
Nem vagyok Amd fan, de nekem is ez a meglátásom, általában az összes Intel lapról.
:)

(#2586) Osibaa


Osibaa
senior tag

Urak!

Úgy néz ki 99%-ban kész a HTPC-m. :))

Konfig:
- LC-Power 1320mi ház
- Asrock A330ION alaplap
- 2x1 GB Kingston Hyperx DDR3-1600 RAM (kicsit túlzás ebbe a konfigba, de ez volt a legolcsóbb LOL)
- 120 GB WD 2,5" HDD
- Scythe Kaze Jyu Slim 10 cm hűtő (fixen rögzítve)
- Távirányító, amit az apróban vettem (Made in China, de nagyon jó)

Működés, beállítások:
- A kép HDMI-n megy ki a TV-re, a hang optikai SPDIF-en megy ki az erősítőre
- XMBC automatikusan elindul, a média adatokat a NAS-ról veszi WLAN-on keresztül (720p-s filmekhez elég)
- vezérlés 99%-ban távirányítóval, 1%-ban VNC-n keresztül (ha valamit át kell állítani a gépen)
- a Logitech Harmony távirányítónak sikerült betanítani a kínai távkapcs gombjait (ezzel kicsit megszenvedtem, de rájöttem a trükkre)

Egy dolog nem megy, hogy be tudjam kapcsolni a gépet távirányítóval stand-by-ból... ez a korábbi ITX lapon ment, de az Asrock lapon valamiért nem müxik a wake-on-usb. Nektek megy ezen a lapon ez a funkció? Számít melyik USB-be dugom? Esetleg a BIOS verzióm nem megfelelő? Ötlet? :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2587) Osibaa válasza audi100td (#2582) üzenetére


Osibaa
senior tag

Rákerestem a gugliban, a jwele fórumban azt írják, hogy a big shuriken jó erre a lapra 2 RAM modul esetén is

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2588) Geree válasza Osibaa (#2586) üzenetére


Geree
senior tag

jo kis konfig..én is vettem ilyen távkapcsot ebayről :)
a wake-on-usb nem lehet, hogy csak Standby-ból ébreszti fel?
nekem a minix 780g lapon a WOL is csak standbyból megy...

a friend in need is a friend indeed

(#2589) Osibaa válasza Geree (#2588) üzenetére


Osibaa
senior tag

ööö, ahogy írtam, én is ezt szeretném :)
a lapon a jumpert átállítottam, a BIOS-ban a funkciót engedélyeztem, mégsem indul el standby-ból :O

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2590) audi100td válasza zodo (#2585) üzenetére


audi100td
nagyúr

Remélem nem lesz gond a lappal, olvastam, hogy voltak panaszok fagyásra, 4 centis ventivel nem szívesen kínoznám magam. Háznak a Lian Li Q07-re gondoltam, ár/érték arányban nem igen találtam jobbat, kicsit zavar, hogy nem alakítottak ki benne ventihelyet, remélem nem fő meg a lap. Chieftec BT-02 lenne pár ezer Ft-tal olcsóbban, szellőzés szempontjából talán jobb, de csak egy 3,5"-os bővítőhelye van és attól tartok hangos benne a gyári táp a gyenge hatásfoka miatt (68%).

Osibaa: Köszi szépen, ezt örömmel hallom, mondjuk nem biztos, hogy lesz rá pénzem, nem egy olcsó darab (nyilván nem véletlenül), egyelőre hőcsöves gyári AMD hűtőt rakok rá, talán csendben lesz, ha leszabályzom.

(#2591) zodo válasza audi100td (#2590) üzenetére


zodo
nagyúr

Mondjuk nekem is ilyen lapom van, de sajna még egy teljes napot sem ment így a "fagyás"-ról nem tudok mit mondani.
Ház kérdésben neked kell dönteni. (talán a topik egyik fő altémája)
Nem könnyű kiválasztani az ideális darabot, mert olyat egyik gyártó sem készít amire rá lehetne mondani, hogy minden igényt kielégít és még megfizethető áron kapni.
Szerintem 20k fölött már mind drága (táp nélküli) és nem azért mert csóró lennék.

Lian Li Q07-nél én nem igazán értem ezt a képet. Előlapon nincs szellőző rács, hanem teli. Akkor miért onnan jön a hideg levegő.
Viszont máshol van rajta jó pár lyuk, szerintem nem lesz gond.

Chieftec BT-02 nekem jobban tetszik, bár a táp hangjával lehetnek gondok. Esetleg veszel egy jobb tápot bele, ha még sem lenne nyerő.

Proci hűtés terén nem kell aggódni szvsz. jó lesz az Amd gyárija is.
Nálam egy 4850e van a lapban és csak a gyári borda (nem hőcsöves) ill. egy Coolink SWIF2 120P szellőzteti az egész lapot, bár a ház nem nagy, de a hőfokokra sincs panasz.

Szerk: Amúgy valaki már rájött, hogy a Chieftec BT-02-be hol és hogyan lehet rögzíteni az odd-ot?

[ Szerkesztve ]

(#2592) toldy válasza zodo (#2591) üzenetére


toldy
őstag

Chiftec házban a lappal párhuzamosan, a lap fölé lehet rakni az odd. Így ha áll a ház akkor az odd is élére van állítva. Oda az oldalra van egy csavarozható fém profil ( mint az sg05/06) csak sok képről "lemarad".

Az élet nem habostorta.

(#2593) z00li válasza zodo (#2591) üzenetére


z00li
senior tag

Itt egy szemléltető video: LINK

(#2594) Osibaa válasza Osibaa (#2589) üzenetére


Osibaa
senior tag

Megvan! Eszközkezelőben a billentyűzetnél be lehet pipálni, hogy készenlétből felélesztheti a gépet. Működik :DD

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2595) toldy válasza z00li (#2593) üzenetére


toldy
őstag

Ebbe sima odd megy :))
Én abban éltem hogy ebbe is lapos meghajtó való.

Az élet nem habostorta.

(#2596) Geree válasza zodo (#2591) üzenetére


Geree
senior tag

milyen házikóban vannak ezek a hőfokaid?

a friend in need is a friend indeed

(#2597) Osibaa válasza zodo (#2591) üzenetére


Osibaa
senior tag

Az everest rosszul olvasta ki az értékeket az érzékelőből, sztem nézd meg BIOS-ban is. Pl. a 12V-os ágak érékei is el vannak tévedve. Az én lapomnál is hülyeségeket ír az everest, a proci 10 fokkal hűvösebb és a 12V-os feszre 32V-ot ír, de a BIOS-ban már jól mutatja.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2598) zodo válasza toldy (#2592) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi és z00li-nak is a videót. Még sosem láttam egy képen se azt a két "vasat".
Amúgy én is úgy véltem, hogy slim megy bele.
Mindegy amúgy se vennék ilyet (bár sokáig szemeztem vele), mert nekem fekvőbe kellene kb. ugyanez a felépítés.

(#2596) Geree

A linkelt PIII-as Compaq Ipaq-ban.
Azzal a hűtési technológiával és kb. 1 óra netezés, zene hallgatás után.

(#2597) Osibaa

Igen tudom, hogy az Everest néha csal, de mivel mindenki vagy is a többség ezt a progit használja, ezért ennek az adatait tettem közzé.

[ Szerkesztve ]

(#2599) gyiku


gyiku
nagyúr

win7es netezos gepet akarok osszerakni, ha lehet amd-s vonalon, minel kisebb hazban, ide-s hdd+cdvel, minel olcsobban. (hdd+cd mar megvan). mik az otletek? igp-s lap+cpu, ram, haz + tap kell.
alacsony fogyasztas szamit, esetleg vmi fullpassziv megoldas. nos?

hüllő

(#2600) canniball válasza gyiku (#2599) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre szerintem megfelelő lenne egy atomos lap is: netezésre elég, olcsó és keveset fogyaszt...de nem AMD-s...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.