Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) user137 válasza klepto (#2098) üzenetére


user137
őstag

ha ennyire ragaszkodsz a wifihez, miért nem veszel hozzá egy 5ezres USB wifi sticket? :) igen drágább a vas, mert az Ion chipset gyorsítja a videókat is, photoshopot is, flasht is (végre már)... cserébe ezzel nem kell legózni és egészben van rá a kisker garancia.

(#2102) user137


user137
őstag

na urak, tada.wav! :DD :))

Silvestone Sugo SG05 - 24k
Zotac H55-ITX - 31k
Intel Corei5-650 3.2GHz (with Intel HD Graphics) - 24k
Hynix 2GB DDR3-1066 RAM - 11,5k
Scythe Big Shuriken - 9,5k
(+OCZ Vertex Turbo SSD - ezt átemelem a shuttleből)

szumma 100k

A Scythe Shuriken elfért volna úgy, h a PCI-E slot is használható marad egy dual slotos VGA-ra! :Y de egyelőre ezt nem tervezem, addig a big shuriken meg csendesebb...

móka indul :) jelentkezem ha kész. :C

[ Szerkesztve ]

(#2103) canniball válasza klepto (#2086) üzenetére


canniball
nagyúr

Játékról nem tudok nyilatkozni, a többihez bőven elég pl. a D510.

user137!
Engem a ház (+esetleg az SSD) része igencsak érdekelne, várom a beszámolót! :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2104) user137 válasza user137 (#2102) üzenetére


user137
őstag

bukta No1: a Sugo ház ventije 3 pines, a Zotac system fan kapcsolata 4 pines. nincs valakinél egy átalakító? :) egyébként rengeteg hely van a házban, majd posztolok képeket.

(#2105) .mf válasza user137 (#2104) üzenetére


.mf
veterán

3-pinest nyugodtan rádughatod 4-pines venti-csatlakozóra, a csatlakozó is adja magát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2106) user137 válasza .mf (#2105) üzenetére


user137
őstag

báh! :) láma user error! :W :W :W

köszönöm kolléga!

(#2107) .mf válasza klepto (#2099) üzenetére


.mf
veterán

Ilyenek? Na ne szórakozzon kérem szépen, ezek androidos pda-n is elfutnak :DDD

Zuma-t online flashként (most épp linuxon vagyok) megnéztem, sima ügy.

Megnéztem a Machinariumot is, ami ezeknél vagy tízszer gépigényesebb (ajánlom is nektek, szerintem nagyon aranyos kis fejtörős point-and-click kalandjáték, rendkívül hangulatos és szép rajzolt grafikával -- gamepod teszt, sajnos a képei eltűntek, de itt van néhány kép google-lel), és az is fut (sőt, most is megy, és tudok közben netezni és normál felbontású youtube videót nézni egyszerre). S ez a kétmagos Atom, mert az nv cuda-s flash-gyorsítása linux alatt még nem megy (windowson viszont igen).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2108) user137 válasza .mf (#2107) üzenetére


user137
őstag

kolléga, olyanokat megnéznél, h egy duál atom mit szól egy háttérben futó torrenttel (seedelve 1-2 tucat torrentet), zenével, böngészővel? nem fogja vissza a CRC számolás a torrentre a CPU-t?

(#2109) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

összeraktam a gépet (képek) és már föl is mászott rá az OS, csak thunderbirddel szívtam mert balfasz voltam

a konfig:
sapphire ipc-am3dd785g
amd athlon2 240e @2.8
stock amd cooler (--> zalman cnps7000c-cu)
kingston ddr3-1333 1x2gb (--> 2x2gb)
amd hd4200 128mb (--> xfx hd4830 512mb)
samsung sn-s083c
seagate barracuda 7200.12 500gb
raidsonic 2.5" hdd dokk
codegen mx-31
fsp350-60apn
(scythe sff80a)
win7 pro 64bit

a hiányzó cuccok valszeg csak pár hét múlva mennek bele mindenféle okok miatt (pl a vga-hoz egy specó kábel kell ami csak jövő héten jön meg), de addig elvagyok játék nélkül :)

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#2110) hito válasza user137 (#2102) üzenetére


hito
nagyúr

"Intel Corei5-650 3.2GHz (with Intel HD Graphics) - 24k"...ááá, lúzer ;] :DDD 24k-ért 650-est? Az igazi zsidók 22k-ért veszik :P

A #2104-esen jót mulattam :C Grat a géphez, okos hardverválogatás, azért egy fekete nagypropelleres MSI HD5770-et még el tudnék képzelni hozzá, jól áll neki, az enyémben is olyan volt.

Nemsokára drága gyönyörűszép hito testvérünknek is összeáll a vas és megeszi mindegyiket reggelire ;] :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2111) user137 válasza user137 (#2104) üzenetére


user137
őstag

na más bukta nem volt, habár 1-2 dolog elég idétlen a házban, pl az iszonyat hosszú tápkábelek. de egyelőre rend van és csend, a kábelkötegelést is szépen meg tudtam oldani.

a front kék LED az a leragasztós fajta sajnos. meg az alaplapon is van egy zöld mikro-LED, de az is brutál világos. ezekkel majd elbánok.

most épp Win7 újrainstall, mert a teljes platformváltást rosszul tűrte a drágám :) éjjel még rakok fel képeket.

(#2112) user137 válasza hito (#2110) üzenetére


user137
őstag

a 22-s srác 2 hete ígérget, 2ezret megért, h most ez kész van egyben :)

(#2113) hito válasza user137 (#2112) üzenetére


hito
nagyúr

Csak nem djnyakesz kollega? Én is más forrásból szerzem be a procit, sajnos nekem is a szállítással volt gondom nála. Az árai viszont brutál jók: i5 750 25k :Y

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2114) toldy


toldy
őstag

No láttom beindultak itt a konfig gyártások. Gratulálok mindenkinek, használjátok egészséggel.

Sajna a lapomról még semmi hír, azért remélem még ebben a hónapban lessz valami. Egyébként nálam is fejlődés van, most megvettem a hűtőt ( big shuriken ) majd lesz 5770 hawk illetve 20" samsung LCD, lehet még 2 akasa apache venti is beugrik. Már úgy várom ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2115) .mf válasza user137 (#2108) üzenetére


.mf
veterán

1-2 tucat torrent? :Y Én nem űzöm ilyen nagy üzemben, biztos úr, sőt, azt se tudom, mi az... :DDD

Nálam évente fordul meg egy-két torrent, ez pedig egy pár napja telepített rendszer, eddig 0 torrenttel, így várnod kéne pár évtizedet, hogy annyi összegyűljön :DDD
De mint az imént írtam, miközben futott a Machinarium -- ami egy elég gépigényes flash-játék --, az egyik böngésző-tabban youtube videó ment, egy másikban pedig írtam a hsz-t. Flash hardveres gyorsítás ki volt kapcsolva (és különben se működik linuxnál), tehát ez az egész processzorból ment. Ennél csak nem nagyobb terhelés pár torrent? De ha van más alternatív tesztelési ötleted, írd meg.

---

Sikerült smplayert + vdpau-t összehergelnem, most már gond nélkül lejátssza a 34Mbps-os 1080p killa_sample.mkv-t is, anélkül, hogy emelkedne a proci-terhelés :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2116) user137


user137
őstag

note to self: SOHA ne hidd azt egy BIOS flash alkalmazásról,h triviális a felület, katt-katt és kész. :W :W :W :W :W

nem volt jó a standby állapot az eredeti BIOS image-en, gondoltam megfrissítem windózból. 2 checkbox kimaradt a "flash" gomb előtt, azóta se kép se hang. ha nem áll fel USB-ről a bios recovery, akkor megy vissza a lap gariba :O

[ Szerkesztve ]

(#2117) user137 válasza user137 (#2116) üzenetére


user137
őstag

nos, USB-ről olvas valamit, de se kép se speaker, úgyhogy nem tudom, h miért nem sikerül neki. lehet a clarkdale videó támogatás nem alap a BIOSban. azaz hűtő leszerel, pci-e kártya betol, bios update újrapróbál.

szükségem lenne egy pc speakerre megy egy bármilyen stock coolerre így vasárnap butapesten... valaki esetleg? :U

(#2118) DEx- válasza Mattanyahu (#2109) üzenetére


DEx-
tag

hi Mattanyahu,

láma kérdés, de a táp venti a tápba szív, vagy onnan fúj ki?

D3xt3r-

(#2119) hito válasza user137 (#2117) üzenetére


hito
nagyúr

Óoo ember...sikerült egy nap alatt hazavágnod a lapot? Sajnálom :O De az nem is arany, hanem gyémántszabály, hogy BIOS flasht nem tolunk win alól. Én USB-ről szoktam BIOS-ból, win-es megoldások nagyon neccesek és instabilak.

Ha nagyon fontos (és értejössz) én szívesen kölcsön adom neked az MX31 speakert :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2120) HummeRC válasza user137 (#2117) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ne viccelj már. Bármelyik hangszóró megteszi speakernek, ha odavezetékezed a speaker kivezetéshez. Mondjuk szorult helyzetben volt már, hogy én a hdd-ledet tettem rá, mert semmi más nem volt kéznél. Igaz úgy nem sípolt, hanem villogott. A célját elérte és ez a lényeg. :DDD

(#2121) user137 válasza HummeRC (#2120) üzenetére


user137
őstag

tényleg :C (láma2 :W :DDD)

ellenben speakert mán kaptam hitótól, CD-ről be is olvassa a BIOS image-et, de nincs képe, így nemtom, h hol akadhat el. azt hiszem a clarkdale beépített IGP-jével nem fog bebootolni, úgyhogy marad a stock cooler kunyi (valaki?) 1 napra

(#2122) Mattanyahu válasza DEx- (#2118) üzenetére


Mattanyahu
tag

táp tetején beszívja, oldalán kinyomja
nem egy nagy táp meg 80plus-os is, szóval még csak nem is langyos
azért biztos ami biztos kap egy házventit, főleg a 4830as miatt, mert ha az bemegy eltakarja a táp szellőzőjének kb felét

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#2123) user137


user137
őstag

urak, nincs valakinek kölcsibe egy socket 1156-os bármilyen hűtője? :U

(#2124) Osibaa válasza user137 (#2123) üzenetére


Osibaa
senior tag

Hűtőm nincs, de ajánlom figyelmedbe ezt a csávót. Csak akkor kell neki a BIOS írásért fizetni, ha sikeres, helyben ki is próbálható. 2500-3500 pénzért írja meg (chip típusától függ az ár) és a XIII kerben üzemel.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2125) HummeRC válasza user137 (#2123) üzenetére


HummeRC
senior tag

Hidd el, adnék ha volna, de még 775-ön vagyok. Jövő héten lesz az 1156 átállás. :B

(#2126) user137 válasza Osibaa (#2124) üzenetére


user137
őstag

hű ez jó, talán ez a legegyszerűbb, köszönöm :)

(#2127) user137 válasza user137 (#2126) üzenetére


user137
őstag

na, megy a gép :)
végülis cserés lett egy Atomos lap BIOS chipjével... :Y de egyelőre kopp-kopp. :)

(#2128) user137 válasza user137 (#2127) üzenetére


user137
őstag

nu, egyelőre jó minden :) egyedüliként a drótos hálózatot nem látja, mármint a hálókártyát.

a BIOS képeket kellene összehasonlítani, h másnak mi van ott, de a southbridge-ről, ahol a NIC lenne, senkinek nincs képe. :(

mindegy, addig tolom wifivel, este meg megkapja a driver CD-jét, hátha annak örülni fog.

(#2129) user137 válasza user137 (#2128) üzenetére


user137
őstag

na, nem jó mégse :( a pci-e sínen semmit se lát, se LAN, se WIFI... holnap még egy kör, hátha meg lehet támadni a cuccot máshogy is.

(#2130) hito


hito
nagyúr

Hali...hito barátotoknak szüksége lenne SOS segítségre. Erre valaki esetleg, mert az okosok messziről elkerülik a topicot :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2131) .mf válasza hito (#2130) üzenetére


.mf
veterán

Evvel én is mentem egy kört, win7 nem hajlandó csak úgy üres partícióra települni, azt előbb NTFS-re kell formáznod. Utána már sima lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2132) Osibaa válasza hito (#2130) üzenetére


Osibaa
senior tag

[link]

Ez a jó öreg nem mindegy a boot sorrend a bios-ban hiba.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2133) Osibaa


Osibaa
senior tag

Hoppá. Megjöttek az ION2-es netpc-k: Zotac 44.900 + ÁFA :Y

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2134) canniball válasza Osibaa (#2133) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nagy- vagy kisker. ár?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2135) Osibaa válasza canniball (#2134) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nagyker ár, de a kiskerár is kb ugyanennyi (kereskedőknek van kedvezménye a nagykernél). Viszont utána olvastam a neten, nincs benne RAM és HDD. :(

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2136) canniball válasza Osibaa (#2135) üzenetére


canniball
nagyúr

Szvsz még így is rendben van. Akkor talán már a "magányos" lapok befutása is közeleg, itt lenne az ideje.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2137) Osibaa válasza canniball (#2136) üzenetére


Osibaa
senior tag

Én viszont így nem vagyok az árával kibékülve (+HDD +RAM). Ennyiért meg tudom venni az Asrock ION-t is DVD-vel és távirányítóval. :O

Mondjuk alapból nem vagyok kibékülve ezeknek a cuccoknak az árával. Noname mini-ITX ház 10-15k? ION alaplap procival 30-35k? Ebből milyen microATX vagy barebone gépet lehet összerakni, milyen teljesítménnyel?
Másik oldalról nézve, ha netezésre használnám, akkor egy netbookkal jobban járok (hordozható és "monitor" is van hozzá). Ha HTPC-nek használom, akkor pedig egy asztali Blu-ray lejátszó DLNA támogatással is kijön ennyiből. És ott van még a szoftver probléma is, egy asztali lejátszó egy távirányítóval egyszerűen kezelhető, míg egy HTPC irányításához az embert vért izzad (XBMC) vagy kényelmetlen (egér).

Remélem az AMD mihamarabb belép erre a piacra (2010 első félév volt a tervük) és helyre teszi a dolgokat - vagy olcsóbb lesz, vagy versenyképes, jó esetben mind2. :D

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2138) szabi__memo válasza Osibaa (#2137) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Teljesen igazad van, én is osztom a véleményed. Egyetlen egy gondom van csak az Asrock ION-nal. Mégpedig a 2,5" hdd. Vagy veszel bele 2 db nagyobb kapacitásút, rohadtsokért vagy el is felejtheted (már ha hd filmek tárolásában, megosztásában gondolkodsz) mert máris nem versenyképes egy olcsó 1 vagy 1.5TB-os 3,5"-sal.

Egyébként tud valaki mITX helyett nem szabványos max 24.5x23.0 mATX laplapot? Bármilyet.

(#2139) Osibaa válasza szabi__memo (#2138) üzenetére


Osibaa
senior tag

Az MSI hajlamos eltérni a szabványtól, pl. [link] csak 20 cm széles

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2140) ZCoyote válasza canniball (#2136) üzenetére


ZCoyote
őstag

Várom őket mint a messiást! :K Vajon lesz ddr2 ramos belőlük?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#2141) toldy válasza szabi__memo (#2138) üzenetére


toldy
őstag

Szia,a nem 24x24 e slapok átalában 24x19, de előfordul kissebb is, ránézésre nekem tetszik ez a lap.

Az élet nem habostorta.

(#2142) szabi__memo válasza Osibaa (#2139) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ez pont jó lenne, ha a nForce430 támogatná a hd videólejátszást. Utánanézek tudja e azt amit egy ion. Nem vagyok vele képben.

(#2143) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ha jól látom az nForce430 nem az igazi, szerintem jobban járnék ezzel. Vélemény? Ha tudtok jobbat csak nyugodtan!!

(#2144) Osibaa válasza szabi__memo (#2143) üzenetére


Osibaa
senior tag

Válaszoltam neked itt. :D

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2145) .mf válasza Osibaa (#2137) üzenetére


.mf
veterán

A330ION -- 28k
1GB DDR3 - 5k
Ház táppal - 12k
+ HDD, ODD tetszés szerint
szerintem egyáltalán nem vészes. A lapot és RAMot együtt használtan vettem, így 40200-ból kijött ház, táp, lap procival; venti, HDD, bill és egér pedig volt itthon használaton kívüli. Ja igen, még DVD-t vettem hozzá, de az mehet másik gépbe is. 30k ház-táp-lap-proci, abból már nem tudom, milyen mATX vagy barebone gépet raksz össze, ami elboldogul FullHD-vel, és legalább feleennyire energiatakarékos.
Ettől még az árverseny jöhet, de szerintem akkorát már nem fognak esni az árak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2146) .mf válasza szabi__memo (#2138) üzenetére


.mf
veterán

Elég sokan gyártanak ilyen lapot, főleg olcsóbb szegmensben. Az én nagygépes Giga lapom is ilyen keskenyített mATX.

Ha a házba nem fér be a 3.5"-es winyó, akkor még rakhatod mellé USB-vel. Filmekhez észre sem fogod venni az USB miatti sebesség-csökkenést (nagyon magas bitrátájú fullHD film 40Mbps, azaz 5MBps, USB2-s külső winyók pedig 30-35-öt bírnak). Vagy e-SATA-val kötöd a házhoz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2147) Osibaa válasza .mf (#2145) üzenetére


Osibaa
senior tag

Én így számoltam (új árak):

Ház+táp: LC-power 1320mi 75W ITX táppal 11.250 Ft
MB+CPU: Asrock A330ION 30.000 Ft
RAM: 2 GB DDR3 10.000 Ft
HDD: 250 GB 2,5" SATA 9.750 Ft
ODD: slim DVD-RW SATA 8.000 Ft
WIFI: N-es USB wifi 4.500 Ft
SATA2SATA ODD adapter 1.500 Ft
Összesen 75.000 Ft (billentyűt és egeret én nem számoltam (VNC), de távkapcs is jó lenne, ha összehasonlítom az Asrock HT-val vagy egy asztali blu-ray lejátszóval)

Ha pedig használt árakkal számolsz, akkor a barebone, mATX és asztali blu-ray lejátszó is lehet használt, ugyanott vagyunk.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2148) szabi__memo válasza .mf (#2146) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi mindenkinek.
Ezek az mATX lapok megvannak procival, 20-25ből és azért jóval bikábbak és ahogy elnéztem kb 10W körüli értékkel fogyasztannak többet, bár 100%os infóim nincs minden chipsetről. A hűtés az jó kérdés, azért talán találni olyan ventit amit nem lehetne hallani, bár ebben nem vagyok otthon, pedig jó lenne mert nem akarok zajt. Külső rack 5eFt+ felett van, annyira nem is esztétikus a nappalimban, de szerencsére befér a 3.5 a Minix MX házba amit kinéztem a 3.5". Azért is azt választottam. Sajna nem találtam róla véleményt és itt sem senkit akinek lenne. Pedig kiváncsi lennék a minőségére, a tápjára, stb. Ha mITX házban gondolkodnék szerintem vennék egy Asrock ION HT-t.

(#2149) .mf válasza Osibaa (#2147) üzenetére


.mf
veterán

Jé, elírtam, szóval lap+proci 28k + ház+táp 12k = 40k újonnan akart lenni; még ebből se sok hasonlóan fejlett chipsettel rendelkező mATX vagy barebone kombinációt tudsz kihozni, pedig egy net+film gépnél egyre inkább ide (a fejlett chipsetre) tevődik át a hangsúly, mint nyers processzor-erőre.

RAMból szvsz nem szükséges 2 GB Atomhoz. Játszani nem igazán lehet rajta (max. retro játékokkal, amik úgyis elvannak kevés memóriával), komolyabb alkalmazáshoz is lassú. Net, office, film, zene pedig megvan 1GB-on is.
SATA-SATA adapter? Slim ODD-hez kell adapter is? 2.5" HDD-be passzol normál 3.5" HDD-hez való SATA adat- és tápkábel is, slim ODD-be nem?
Igaz így se lett sokkal olcsóbb, így még nem kel versenyre az Asrock Ion nettoppal árban. De ha olyan házat választanál, ami fogadna 3.5"-es HDD-t, akkor már van egy előnypontja vele szemben a nagyobb és olcsóbb tárral; és az sem elhanyagolható, hogy ez így halkabb lesz, mint az Asrock nettopjának 40 és 60mm-es ventijei, amikre sok panaszt hallottam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2150) Osibaa válasza .mf (#2149) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szerintem ki lehet hozni 40k alatt ezeket, mATX-ot könnyedén, barebone-t csak Asus-ból.

mATX konfig (38.500 Ft):
Asus M3N78-VM (GF8200, HDMI, SPDIF) 13.500 Ft (van olcsóbb is, pl. Asrock)
AMD Athlon II X2 240 (dobozos) 13.000 Ft
Cooler Master Elite 360 9.000 Ft
250W FSP HEN 3.000 Ft

barebone konfig (36.000 Ft)
Asus T3-M3N8200 300W táppal +
GF8200-es alaplap 23.000 Ft
AMD Athlon II X2 240 (dobozos) 13.000 Ft

2 GB memóval azért számoltam, mert a Asrock HT-ban is annyi van, illetve így dualban mennek, de egyébként igazad van, 512 MB van most a mini-ITX konfigomban és jól megy vele.
A slim ODD-ket én sem értem miért így oldották meg, de kell hozzá átalakító, ha asztali gépbe rakjuk, így néz ki.
Négy évig volt HTPC-m és az első dolgom volt az a 3,5" lemezt 2,5"-ösre cserélni (még a hűtők előtt), mert zavart a kerregése, pedig próbálkoztam mindenféle rögzítéssel és rezgés elnyelővel, sztem nem illik a HTPC-be.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.