Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Zefír


Zefír
őstag

Srácok nagyon jó választás volt ez a 9300as zotac, az integrlt karija gecijó... Cod6 ozok rajta, igaz minden közepesre van állítva de 1440*900ban szépen viszi a 26fps-el a gamet,és a folyamatos játék érzetet kelti. :K :K
Bár rohadt meleg a gpu :S idle 70 fok:S

(#2352) user137


user137
őstag

visszajött a Zotac lapom, nagyon zsilett a hétvégén bonanza van! :D

(#2353) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Ehhez a hazhoz mit szoltok?: Ezcool T-110B Nehany kep egy olasz kollega jovoltabol: Ezcool T-110B Es csak 35euro.

(#2354) Zefír válasza chesterboy (#2353) üzenetére


Zefír
őstag

Aki dianát szív abban ne bízz xD
Amúgy érdekes ház, nekem nem jön be, de nem is ronda.

Enneka srácnak is olyan lapj avan mint nekem, és 4.8at kapott a vga.. Aerora.. Nem hiszem el.. Nekem miért ien szar? 3.8:S

a nevében is benne van hogy ez kúl :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2355) Osibaa válasza chesterboy (#2353) üzenetére


Osibaa
senior tag

Elrendezésében ugyanaz, mint több más gyártó terméke (TT, JCP, Spire). Nekem ezek nem jönnek be, mert nem tudom milyen konfighoz ideálisak. Ha Atomot raksz bele, ahhoz felesleges SFX táp és belefér egy fele ekkora házba is. Ha pedig asztali procis konfigot raksz bele, akkor a tápegység van rossz helyen és emiatt nem tudsz normális proci hűtőt használni. :U

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2356) Zefír válasza Osibaa (#2355) üzenetére


Zefír
őstag

Na ebben egyet értek!
Tényleg f@asz az elredezése, de a lian li nek is.. a pc q7esnek.

(#2357) user137 válasza chesterboy (#2353) üzenetére


user137
őstag

mit keres egy htpc-ben 3.5-es hdd és 5.25-ös ODD hely? :Y :W big no-no...

gamingre egy SG05 kell (single-slot kártyák ritkák és hangosak), nem gamingre meg felesleges egy ekkora ház.

(#2358) chesterboy


chesterboy
aktív tag

es mit tudtok ajanlani 10.000huf-ig, tappal, atomnak?

(#2359) user137 válasza chesterboy (#2358) üzenetére


user137
őstag

codegen 9011 szervertorony, FSP HEN táp :)

ennyi pénzért vagy a passzív táp lesz szar, vagy a ház (vagy mindkettő...)

[ Szerkesztve ]

(#2360) Osibaa válasza chesterboy (#2358) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ebben az árkategóriában ezeket ajánlom; másodikat csak akkor, ha az alaplap aktív hűtésű: Modecom Feel, LC-Power 1320mi.

Mod: az elsőről a Prohardver, a másodikról az Ipon honlapján van teszt és bemutató.

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2361) Zefír válasza Osibaa (#2360) üzenetére


Zefír
őstag

Jenei-nek is lc-powere van. Király ház :K :K

(#2362) .mf válasza chesterboy (#2353) üzenetére


.mf
veterán

Jé, ez ugyanolyan, mint az enyém, csak más a matrica rajta :DDD
No meg úgy látom a táp is. Az enyémben egy 180W-os passzív PFC-s, szintén alsó, de kidudorodó 80mm-es ventivel. 20+4-pin, 4-pin ATX, 2 SATA, 2 4-tűs és floppy csatlakozó, hallani a hangját, de nem vészes. A ház masszív, nem kifejezetten kompakt, de legalább szellős, jól szerelhető. Boltban 11.2k-ért újonnan kapni táppal, tehát ha csak a ház 35 ojró, az nem jó üzlet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2363) Osibaa válasza Zefír (#2361) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nekem is LC-Power van, íme a saját véleményem róla: [link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2364) .mf válasza Osibaa (#2355) üzenetére


.mf
veterán

"Nekem ezek nem jönnek be, mert nem tudom milyen konfighoz ideálisak. Ha Atomot raksz bele, ahhoz felesleges SFX táp és belefér egy fele ekkora házba is. Ha pedig asztali procis konfigot raksz bele, akkor a tápegység van rossz helyen és emiatt nem tudsz normális proci hűtőt használni. :U "

Ennyire szegényes lenne a fantáziád? ;]
Pl. olyan Atomos konfighoz, ahol van ODD és 2-3 HDD. Ahhoz a hely és táp is kell, mert ezekkel a picopsu és paneltápokkal az a legnagyobb gondom, hogy alig vannak csatlakozóik, ált. 1, max 2db SATA, 1db 4-pin, ennyi. Ebbe viszont akár 3db 3.5"-es HDD-t is belepakolhatok, ami akár 6TB is lehetne 2TB-os winyókkal, fain kis házi szerver és filmtár, nem? :)
A tápegység itt 3-4 centivel magasabban van a Spire/TT/Albacomp/stb fajtához képest, ld. kép, a laptól számítva valamivel több, mint 9cm, ahova azért már befér jónéhány nem-torony hűtő.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2365) Osibaa válasza .mf (#2364) üzenetére


Osibaa
senior tag

Én NAS-ba nem raknék ODD-t, illetve nem építenék NAS-t olyan házba, ahol a merevlemezek számára nincs aktív hűtés, de nem vagyunk egyformák. ;]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2366) .mf válasza Osibaa (#2365) üzenetére


.mf
veterán

Attól még, hogy gyárilag nincs benne hely ventilátornak, még lehet belerakni ;] Már meg is van a haditerv, hogy a HDD felfüggesztést hogy alakítsam úgy át, hogy még kevésbé vigye át a rezgéseket (gumiszalag módszer), és egy ventit is rá lehessen applikálni.

Bár ezek az 5400RPM-es winyók egész jól elvannak hűtés nélkül is. Közel másfél évet ment egy külső winyó-házban a hálózatra kötve 24/7, hűtés nélkül is alig melegedett.

Valamint ez nem NAS, hanem amolyan NAS-fájlszerver-HTPC öszvér, ott pedig néha jól jön az ODD ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2367) canniball válasza Osibaa (#2360) üzenetére


canniball
nagyúr

:R

"...az elsőről a Prohardver...honlapján van teszt és bemutató."
Íme:
Mozigép Modecom házban
Mini-PC Modecom házban (Ebben ugyan a Feel302 szerepel, de ez ugyanaz mint a Feel202 csak más előlappal.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2368) chesterboy válasza canniball (#2367) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Tettszik ez a modecom haz. mennyire lehet lebontani az elejet, hogy ki lehessen vagni belole 1 par centit? :)

[ Szerkesztve ]

(#2369) canniball válasza chesterboy (#2368) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyesmi eszembe sem jutott, úgyhogy őszinte leszek: fogalmam sincs. De gondolom ugyanúgy lepattintható mint minden házé.
Ezt amúgy tényleg elkövette valaki vagy photoshop? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2370) chesterboy válasza canniball (#2369) üzenetére


chesterboy
aktív tag

en csinaltam gimp-el. amugy meg van meg a haz?

(#2371) canniball válasza chesterboy (#2370) üzenetére


canniball
nagyúr

Először a pontos tervezés, majd a kivitelezés. Nagyon helyes...de hová rakod a HDD-t? :)

Még megvan.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2372) chesterboy válasza canniball (#2371) üzenetére


chesterboy
aktív tag

hdd nem kell xbmc live lenne majd, 4 lyuk az aljara es menetne a tv hatuljara.
esetleg meg 1 ilyen kellene VESA 200X200

ha 31-eig nem menne el, lehet hogy elvinnem

[ Szerkesztve ]

(#2373) canniball válasza chesterboy (#2372) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha bekerül a TV mögé minek szenvedni az átalakítással? :)

Ha úgy gondolod jelentkezz! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2374) klepto


klepto
addikt

Üdv!

Tudnátok mondani olyan házikót, amiben gyárilag 2db 3,5" HDD-nek is van hely, nem túl otromba, és SFX tápot fogad?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2375) canniball válasza klepto (#2374) üzenetére


canniball
nagyúr

Spire Powercube

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2376) klepto válasza canniball (#2375) üzenetére


klepto
addikt

Esetleg ennél szebb? :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2377) canniball válasza klepto (#2376) üzenetére


canniball
nagyúr

Ennél szebb nincs. :P
Komolyra fordítva: én másikat nem ismerek, majd talán a többiek. Ha lehet "alkudni" a kérésedből a topikban volt még szó valami Codegen házról, ha jól emlékszem abban két 3,5" HDD-nek van hely de a táp ATX, illetve a Silverstone SG05/06-ban van 1db 3,5"+1db 2,5" hely. Szvsz nem egyszerű igényeid vannak...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2378) klepto válasza canniball (#2377) üzenetére


klepto
addikt

A Codegen nem tetszik szintén a formája miatt :(
Azon gondolkozom, hogy mini ITX méretben is kielégítene egy gépecske, természetesen nem Atommal, hanem normális procival, és egy erős VGA-val.
Jelenleg is 1 odd van a gépemben, 2 hdd-vel (1 rendszer, és 1 adattároló), és itt ki is fújt, ez mindenre elég nekem :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2379) canniball válasza klepto (#2378) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek jutnak eszembe:
1. Lecseréled a két HDD-t egy nagyra; egyből nő a választék.
2. Ha ragaszkodsz a külön rendszertárhoz lecseréled egyiket 2,5"-ra és az ODD-t slimre; mehet az SG05/SG06-ba.
3. Veszel egy mATX házat; válogathatsz kedvedre...persze akkor már mATX lappal könnyebb/olcsóbb...
4. Megvárod hátha a többiek tudnak az igényeidnek megfelelő házat, de most mindenki hosszúhétvégézik. :)

Amúgy ha a kocka forma nem jön be akkor mire gondoltál?
Mod. Ennek pl. más a formavilága. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2380) .mf válasza klepto (#2374) üzenetére


.mf
veterán

Sztem a "nem túl otromba" kitételen elbukott a dolog :DDD
Point of View Tokyo szintén fogad 2 3.5" HDD-t (plusz férne még 1, talán 2 is) és ODD-t, valamint SFX-tápos; de én is azt mondom rá, hogy nem szépségéért vettem :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2381) canniball válasza klepto (#2378) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszembe jutott még egy, bár ez is kocka és ATX tápos, de cserébe 6db 3,5" HDD-t fogad: Lian Li PC-Q08B.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2382) klepto válasza canniball (#2379) üzenetére


klepto
addikt

Ez a pók vagány, de az ára, és a belakhatósága horrori jelenetet indít el benne :D
A Codegenben, és a Spriben az nem tetszik, hogy baromi mély, vagyis hosszú hátrafelé.
Ha kocka, akkor inkább picit magas legyen, de ne legyen ennyire aránytalanul hosszúkás méretű (hacsak nem fekvő).
A Lian-Li elgondolkoztató, bár lehet, hogy maradok a mikro ATX-nél, csak kevés olyan házat látok, ami igazán tetszene :U
Eddig egy házikó tetszik igazán, de ez sem elégítene ki hdd tekintetében, viszont a külsőségekben nálam ő a N°1 :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2383) klepto


klepto
addikt

Bocsi kilógtam az időből, amíg módosíthattam az üzenetemet, de közben megtaláltam a másik házat, ami szintén nem teljesíti az elvárásaimat, de kinézetre nálam ő N°2 :)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2384) canniball válasza klepto (#2382) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát igen, sajnos mindegyik aránytalanul mély, nekem is ez az egyik bánatom.
Ha nem zavar a magasság akkor Lian Li házakat nézegesd, azok inkább felfelé nőttek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2385) Zefír válasza klepto (#2383) üzenetére


Zefír
őstag

ÉS hogyha, vennél egy külső rekket a hdd-nek?
Akkor tényleg rohadt nagy választékod lenne:)
Najó mondjuk ez túlzás ;]
Ja itx el paot akarsz: cserélhető cpu, + vga..... igen 1 hete nekem is ez volt a dilemmám, de jól kiürítette a pénztárcámat. Ugyanis 30kiló volt a lap :C :C És ha jól tudom csak a zotac nak van ien lapja, illetve tudsz németből rendelni :Y

Amúgy kibaszás hogy mindegyik ház ien kibaszott mély.. matx lenne sztem a legjobb méret, de nézzétek meg az matxes házakat. Úgy vannak megcsinálva, hogy 50cm hosszúak.. :W :W

(#2386) Zefír válasza Zefír (#2385) üzenetére


Zefír
őstag

ÁÁÁ Nem haladok semerre. Nem akarják elvinni a tápomat..
Mennyibe kerül egy 200as ilyen táp?

(#2387) canniball válasza Zefír (#2386) üzenetére


canniball
nagyúr

Ránézésre nem kevésbe, de te tudod mennyiért vetted. :) Csak sajna itthon nem nagyon van ilyen extra dolgokra igény.

Most látom csak az általad linkelt oldalon hogy ilyen is létezik: PCI Rear Slot Cover for all circular power connectors, nem tervez valaki rendelni innen (vagy hasonló boltból)? Beneveznék egyre, de meg sem merem nézni mennyi lenne a szállítás az árához képest? Esetleg (leendő) picoPSU tulajdonosok? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2388) jenei92 válasza Zefír (#2386) üzenetére


jenei92
senior tag

50dollár,de szerintem inkább ilyet vegyél[link] ..de te tudod

[ Szerkesztve ]

(#2389) canniball válasza jenei92 (#2388) üzenetére


canniball
nagyúr

Én meg azt hittem azt akarja eladni... :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2390) jenei92 válasza canniball (#2389) üzenetére


jenei92
senior tag

Picit furán fogalmaz de hozzá lehet szokni.. :)

(#2391) toldy válasza jenei92 (#2388) üzenetére


toldy
őstag

Sajnos a 120w az nem elég :N , kell neki a 200 mert olyan 180w lehet a peak annak a leendő konfignak.

Az élet nem habostorta.

(#2392) jenei92 válasza toldy (#2391) üzenetére


jenei92
senior tag

Hát én azt hallotam hogy egy E5XX+egy hd4670 lesz a konfigba.
Ha nem tuningol csodálkoznék ha nem vinné el ezt a rendszert a 120a picopsu.

Szerk:akkor lehet én hallottam félre..

[ Szerkesztve ]

(#2393) toldy válasza jenei92 (#2392) üzenetére


toldy
őstag

4670,ezekszerint változott a terv? Múltkor még 4770ről volt szó. :U

Egyébként a 4670-t valóban elvinné tuning nélkül lehet még egy 5670 is beleférne, bár akkor inkább a 150w biztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2394) Zefír válasza jenei92 (#2388) üzenetére


Zefír
őstag

De ebből van 200w-os ? :U

4770 lessz nem tudom jenei miről beszél :)

Ezért is kell a 200w-os.

Tényleg hülyén fogalmaztam meg a táposdit :B :B

[ Szerkesztve ]

(#2395) jenei92


jenei92
senior tag

Azt hallottam 4670 lesz de a 4770hez tényleg nem jó amit én mondtam..
Elnézést :B

(#2396) chesterboy


chesterboy
aktív tag

(#2397) HookR válasza chesterboy (#2396) üzenetére


HookR
addikt

[Már volt]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2398) HookR


HookR
addikt

Ha esetleg érdekel valakit, picit megint legóztam az alkatrészekkel.

Főbb irányelvek:
- H55-ös ITX lapon az olyan szélesebb léghűtő elhelyezése, mint pl. a Scythe Big Shuriken
- VGA terén ne kelljen komoly kompromisszumot kötni
- HDD-ből is férjen el több darab

[link] [link]
[link] [link]
[link] [link]

Ami kikerekedett belőle:
- 360 x 350 x 90 mm-es befoglalóméret
- ATX táp
- mini-ITX/DTX alaplapnak férőhely
- tetszőleges méretű dupla slotos VGA (akár HD5970 a maga 330 mm-es nyákhosszával)
- legfeljebb 4db 3.5" HDD, 2db 2.5" SSD, 1db slim ODD (HD5770-nél (210 mm-es hossz) nagyobb VGA esetén mínusz 1db 3.5" HDD)
- A táp, VGA, procihűtő is egymástól függetlenül, közvetlen a ház valamelyik oldalán lévő szellőzőrácson keresztül juthat légáramhoz.

A képeken a Scythe Big Shuriken nincs teljesen lemodellezve (hőcsövek, bordaszám); a 2db SSD-nek is csak a helye tátong a HDD-k és a VGA között (hamarosan modellezek azt is), az ODD szintjén; illetve a sárga keretes, áttetsző négyzet jelöli, hogy meddig ér egy 210 mm hosszú VGA (pl. HD5770).
A VGA természetesen felxibilis riser card segítségével csatlakozna a PCI-E foglalathoz.

Tehát egy ilyesmi elrendezésű ház a HC Gaming, NAS, HTPC spektrumon tetszőlegesen variálható lenne amellett, hogy csak minimálisan kellene áldozni a méret oltárán.

===================================

Némi kompromisszum árán akár tovább lehetne zsugorítani 325 x 325 x 75 mm-re. Ez esetben:
- ATX táp helyett SFX
- mini-ITX/DTX helyett csak mini-ITX
- Big Shuriken helyett pl. Nexus LOW-7000, vagy Thermaltake SlimX3 (a magasság miatt)
- HD5970 helyett max. ~300 mm-es nyákhossz
- 4db 3.5" HDD, 2db 2.5" SSD, 1db slim ODD helyett legfeljebb 1db 3.5" HDD, 4db 2.5" SSD, 1db slim ODD vagy 2db 3.5" HDD, 2db 2.5" SSD

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#2399) .mf válasza HookR (#2398) üzenetére


.mf
veterán

Szép munka :C
Az elrendezés azonban sztem helykihasználás (meg talán hő -- forró vidkari vs hőre érzékeny HDD-k) szempontjából nem optimális.
Ha már 350×360, akkor lehetne akár normál módon, hosszában is a videókártya. Emiatt magasabb lesz a ház, de így egy oldalára állított SFX táp is befér, valamint egy slim ODD és egymás alatt 3db 3.5" HDD elfordítva felfelé, mellettük pedig hűtésnek egy venti. Vagy a HDD-ket élére állítva, a venti pedig az elejüknél, akár 4 (vagy a ház hosszabbításával több) HDD is elfér. Így saccra 5970 esetében 350×260×140mm, max. 300mm-es vidkarinál 320×260×140mm.

Óafenébe, elfelejtettem, miért is jöttem ide :B
Mennyibe fáj manapság a legolcsóbb paneltáp? Akár 65W is elég, csak ION, 2×3.5" HDD és ODD menne róla.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2400) hito


hito
nagyúr

Srácok!

Aki most akar H55 ITX-re váltani ne habozzon, keressen priviben bátran. A legtuningosabb H55-ös lapot veheti meg tőlem: ECS H55-I. Bejáratott, tesztelt, hibátlan darab, hito-világgarival :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.