Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9397) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Mindig TV-hez milyen kártyával bővíthetős STB-t ajánlanátok?
(Előre is elnézést kérek, ha volt már a kérdésem, beleolvastam a topicba, de nincs időm végigolvasni az összes kapcsolódó hsz-t.)

Szempontok:
- megbízható működés
- remek képminőség (egy Samsung PS42A410C1XXC (version: SB14) plazmánk van, 42"-os, 1024-es felbontás, 4:3 képarány, 2 db HDMI, 2 db scart, ehhez lenne használva, egyelőre nem lesz új TV)
- egyszerű kezelhetőség, logikus, magyar menü (szülők is boldoguljanak vele)
- hibátlanul kezeli a mindig TV kártyákat
- tudjon műsort felvenni pendrive-ra, és ez a funkció működjön hibátlanul, minden szempontból (felvétel, visszanézés, stb, az nem lényeges ha szg-en nem nézhető meg a felvett tartalom)
- erős/érzékeny vevőegység (Hajdúnánáson lakunk, torony nyíregyházán (huszonpár km) és a tokaji (harmincpár km) van a közelünkben)
- összedugom és jól működik (nem kell vacakolni firmware frissítéssel hogy egyáltalán használható legyen)
- értelmes távirányítója van (logikus gombelrendezés, nem hiányzik róla fontos opcióhoz gomb)
- lejátssza az avikat és mkv-kat gond nélkül (xvid, divx)
- árban 10-12e Ft körül

Másodlagos szempontok:
- lejátsza az x.264-es mkv-kat is
- tud kezelni külső winchestert is

Amiket eddig nézegettem il. olvastam róluk:
- Wayteq HD 95-CX: mindig TV ugye alapból ezzel adja ha csomagban veszem, de aggasztóan sok problémáról olvastam vele kapcsolatban, főleg műsorfelvétel funkcióval kapcsolatab, ill. a firmware-nél is cserélni kell megbízható verzióra, szóval kínlódás
- Strong SRT 8903: Erről eddig jó véleményeket olvastam, főleg itt a topicban, számomra úgy tűnik, megbízható, bedugom és jól működik típus.

Pár kérdésem is volna:
- Régebbi antennával, aminek a jele sima egyszerű koax kábellel van lehozva, működhet, vagy eleve nézzek hozzá antennát is? Kettő van a padon, egy lepkeszárnyas és egy halszálkás (nem tudom mi a pontos nevük).
- Koax kábelt érdemes cserélni jobb minőségűre, ha igen, milyet kell keresnem?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.