Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8102) PepeDon válasza batai15 (#8095) üzenetére


PepeDon
tag

Itt lakok a hegy lábánál Tokajban. Tegnap délután és ma délután is a mux c egyszerűen nem ment-megy. Néha-néha elkapja a jelet és akkor 80-90% között van mind a kettő érték, de kb 2-3 másodpercig tart. Ma reggel viszont megnéztem és akkor jó volt. Nem tudom mit szerelnek, de tegnap még a szélre fogtam, hogy rossz. Ha holnap reggel jó lesz, de délután rossz, akkor szólok a mindigtv-nek nem azért fizetek, hogy 4 csatornát nézzek. Mert persze a mux a 80-90% között jön. Azzal nincs semmi baj.

(#8103) Knobber válasza Watt25 (#8099) üzenetére


Knobber
aktív tag

És mi a helyzet a beépített Mindig TV-s tévékészülékekkel?

Youtube: Knobber

(#8104) darvinya válasza Knobber (#8103) üzenetére


darvinya
titán

Nincs olyan, hogy MindigTv-s készülék.

Olyan van, hogy az AH elfogad olyan fw-t(persze rengeteg korlátozással) ami neki jó, és rárakható a MindigTv matrica.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8105) Kernel válasza Knobber (#8103) üzenetére


Kernel
nagyúr

A beépített DVB-T tuneres TV-kkel lehet olyan helyzet, amikor például egy Tesco-s típusra panaszkodott valaki, hogy szintén gondja volt a HE-AAC dekóderrel is, meg valami más hiányossága is volt. Azt nem tudom, matricás volt-e, remélhetőleg ilyenek nem kapnak matricát.

De úgy néz ki, például az MStar-chipes boxoknál ez szoftveresen sem korrigálható, legalábbis én azokból még nem hallottam elfogadható hangminőséget, az érintett műsoroknál. Ali-chipes gépek tudják.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8106) batai15 válasza PepeDon (#8102) üzenetére


batai15
félisten

Szia! nekem kérlek olyan szinten rosz a az adás hogy hosszú percekig be van fagyva a kép, hang is .sokszor csak hang van, de kép nincs .Tuti a pillangó antennám nem rosz? nézhetetlen az adás napok óta!.. :( :(

(#8107) varmi2 válasza Kernel (#8105) üzenetére


varmi2
nagyúr

ÉN beépített mpeg4-es tuneres tv-n nézem +CI modul, én nem hallok hangtorzulást, vagy bármi anomáliát.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8108) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

varmi2:milyen boxod van?

Akkor gyakorlatilag hiába vesz az ember kicsit drágább árkategóriájú LCD TV-t,abban sincs normális átalakító?
Kezdem úgy érezni magam,mint régi analóg műholdvevőknél volt a Wegener Panda hang.
Ha nem volt benne ez a hangrendszer,irtó magas volt a hangja a műsoroknak.

Azért érdekes,hogy a Golden Media-n,a Strongon,és egy Sony TV-n egyformán hitvány a hangminőség.
Úgy tűnik azonban,hogy a TV2 esetében egy kis javulás tapasztalható.

Akkor az állami TV hangja miért jó?
Ha jól értem,akkor ráfoghatjuk a rossz konvertálásra RTL Klub esetében?

Nagyon köszönöm a válaszaitokat,legalább tisztábban látok-e téren is. :R

[ Szerkesztve ]

(#8109) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#8108) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs boxom, tvbe van építve a tuner.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8110) Kezdő vagyok válasza varmi2 (#8109) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Figyelmetlen voltam az előbb,nem olvastam át rendesen a hsz-edet,bocs.
Milyen márkájú TV-d van?

(#8111) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#8110) üzenetére


varmi2
nagyúr

Samsung 32B550 talán 2010-s modell. De én nem hallok hangzás torzulást, egy adásnál sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8112) Kezdő vagyok válasza varmi2 (#8111) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha van rá lehetőséged,próbáld ki az M1HD-t kontra RTL Klub-ot huzamosabb időn át fejhallgatón keresztül,ha lehet ilyet kérni.

(#8113) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#8112) üzenetére


varmi2
nagyúr

Holnap kipróbálom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8114) spiritex válasza Kezdő vagyok (#8112) üzenetére


spiritex
veterán

Strong Prima VI tulaj vagyok és igen, sajnos az RTL messze elmarad a közszolgálatiktól, de hiszen azok Dolby-ban is adnak, így nem csoda.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8115) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

varmi2 :köszi!

spiritex:mióta frekvenciacsere történt nálunk,a TV2 hangja határozottan javult.

Más:egy ismerősöm tesztelgeti a boxokat médialejátszás szintjén,eddig a Strong volt a legjobb minden média fájl lejátszó.
Nem tökéletes,de elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#8116) spiritex válasza Kezdő vagyok (#8115) üzenetére


spiritex
veterán

Állítólag az ATD STB-868 a legjobb médialejátszás terén. Én így olvastam.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8117) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#8115) üzenetére


Watt25
veterán

mióta frekvenciacsere történt nálunk,a TV2 hangja határozottan javult.
Még ha ez igaz is, nem lehet összefüggésbe hozni a frekicserével. Az egész országban ugyanazt a digitális stream-et sugározzák (frekicsere pedig nem mindenhol és nem egy időben volt), nem lehet különbség.
Mint mondtam, az elsődleges ok, hogy a box-od nagy valószínűséggel nem tudja a HE-ACC -t, csak az AAC -t. Tévéknél ez kevésbé jellemző, a márkásaknál főleg ismeretlen probléma.
A másik ok, hogy a közszolgálatiak 384kbps sávszélességgel tolják a hangot Dolby AC3-ban, míg a többiek 64kbps-ben HE-AAC-ben.
Viszont néha én is belehallgatok fejhallgatóval is (ami az LG tévémre van kötve) és lehet, hogy lehetne jobb is, de semmiképpen sem mondanám rossznak a hang minőségét.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8118) varmi2 válasza Kezdő vagyok (#8112) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kipróbáltam ma fülessel, én azt mondanám, hogy nincs baj az rtl klubbal, hanem inkább az m1 szol jobban, az ad többet, nem az rtl kevesebbet. Ez csak az én észrevételem, véleményem.

A jel erősségem 72, bithiba arány: 0 (Tokaj) ez jó vagy rossznak számít?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8119) Watt25 válasza varmi2 (#8118) üzenetére


Watt25
veterán

Azok tök jó értékek. (De a minőségben nem számít.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8120) marion1


marion1
tag

ÁTHANGOLÁSI MENETREND!!!!
Írd be a település nevét, ahol te laksz megtudhatod, hogy érinti vagy-e a frekvencia áthangolásban.[link]

[ Szerkesztve ]

(#8121) Bozek válasza marion1 (#8120) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez legalább már a vasvári tornyot hozza. A Digitális Átállás plakáton azt gondolták, hogy Kab-hegyről vesszük az adást. :D

(#8122) Kezdő vagyok válasza Watt25 (#8117) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A Sony TV-n meghallgattam én is ma újra,azt lehet mondani,hogy a reklámok kimondottan jó hangminőségben mennek,de vannak olyan műsorok,ahol az "s"és"sz"betűk érdekesen hangzanak,olyan szörtyögősen.

Tudnál ajánlani esetleg olyan set top box-ot,ahol nem spóroltak a hangátalakító áramkörökkel,tehát jó vétel lenne(kép+hang szempontból is)?

varmi2:köszönöm a tesztedet! :R

spiritex:ezt hol írták?Én is utánaolvasnék,csak azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#8123) spiritex válasza Kezdő vagyok (#8122) üzenetére


spiritex
veterán

Ha megtalálom elküldöm a linket, de már kb. 3 hónapja volt, hogy olvastam...
Szerk: lehet, hogy az ATD honlapján éppen, a termék leírásnál?
Amúgy nekem van belőle egy, úgyhogy szívesen kipróbálok pár filmet, hogy visz-e.

Szerk2: Megvan! Szerintem ez volt az, ami meggyőzött: [link]
"A Videó lejátszó rengeteg fájlformátumot ismer és a nagy részét le is játssza. Már-már azt kell, hogy mondjam, hogy használható külön MediaPlayer helyett is. Van nekem egy kis csomagom, amit a prohardver.hu fórumon állított össze az egyik tag (tervezem én a saját csomag elkészítését, külön a beltérikhez igazítva), ebben mindenféle médiaformátum van, amivel lelehet tesztelni, hogy az adott eszközt mivel lehet kiakasztani. Hitetlenkedve néztem, hogy egy extrém tömörítésű videó kivételével mindent lejátszott, és még hang is volt a filmek alatt."

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8124) spiritex válasza spiritex (#8123) üzenetére


spiritex
veterán

Illetve: [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8125) Kezdő vagyok válasza spiritex (#8124) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen!

(#8126) Knobber


Knobber
aktív tag

Mindig TV Extra Facebook oldal:

MinDig TV Extra Készülünk újabb tartalmakkal és a most lejáró szerződéseink is tárgyalás alatt vannak, de még nem mondhatok róla semmit, de készülünk Karácsonyra meglepetésekkel. Amint lehet, már írom is.

Mi lehet vajon? Már idén kapnánk új csatornákat? (M3-ra jó esély van mondjuk...) De lehet kivesznek csatornát, és helyére raknak újakat?

Youtube: Knobber

(#8127) repvez


repvez
addikt

Arra van valami észerü magyarázat, hogy a lefedetségi térképet nézve A kis települések közel az adótoronyhoz csak a sárga van hogy a fehér sávba tehát a tetőantennás vételre alkalmas jelerőségbe esnek,de a település határában, szinte ahogy végetér a telek már a piros zónában van.
Tehát olyan részek ahol csak szántóföldek és erdők vannak.
Nincsenek domborzati akadájok az adó között. kaphegyi és győri adó 50km es vonzáskörzet.
Persze tudom,nem szentirás amit mutat,de gyakorlatban is észrevenni ezt a különbséget .

(#8128) Watt25 válasza Knobber (#8126) üzenetére


Watt25
veterán

Az konkrétan több helyen le volt írva tényként, hogy a MindigTV Extra-ban benne lesz kezdetektől az M3.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8129) ludla


ludla
őstag

M3 December 20-tól

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8130) Knobber


Knobber
aktív tag

[Miközben a tévéelőfizetések száma évek óta stagnál, az elmúlt öt évben amerikaiak milliói mondták fel kábelelőfizetésüket.] Nálunk is lehet még hasonló helyzet? A most a digitális átállás miatt szárnyaló MindigTV Extra még kerülhet csőd szélére?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#8131) frovery válasza Knobber (#8130) üzenetére


frovery
senior tag

Amerikát ne hasonlítsd össze a mi kis országunkkal. :B
Egyébként tendencia a világon, hogy az online szolgáltatások bővülnek. Sokkal jobban szeretik az emberek a nem lineáris tv-t. Inkább letöltenek filmeket vagy online nézik, vagy visszapörgetik és a reklámok kivágásával, áttekerésével csak a műsorra koncrentálnak. (megunták a sok reklámot)! Ezt csak iptv-n vagy online lehet megvalósítani. Nálunk is fejlődik ez a verzió, de mi le vagyunk maradva. A Mindigtv pedig nemhinném, hogy csődbe menne, legalábbis 5-10 éven belül biztosan nem. Ezek a cégek hosszútávra gondolkodnak, nemhiába fektetett be pár millió eurót. ;]

(#8132) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

DVBViewer + Oscam + Acamd kombóval nézem az extra csatornákat laptopon. Vagyis néztem október 31-ig, azóta ugyanis nem tudom elérni. Az oscam indulásakor, amikor ellenőrzi a kártyát ezt véltem felfedezni:

[2013.11.16. 17:16:38] - 17:16:38 8005E4E0 r mypcscreader [conax] Package: 1, id: 1010, classes: 01809407, date: 2013/10/01 - 2013/10/31, name: Conax

Itt nekem gyanús az októberi dátum. Október 1-én kötöttem az előfizetést (ami egyébként havidíjas, és fizetve van). Mintha nem frissülne a kártya? Sajnos nem értek hozzá...

Kódolt csatornára váltáskor pedig ezek az üzenetek jönnek az oscamból:
[2013.11.16. 17:25:08] - 17:25:08 80065C50 c teve (0B00&000000/0000/00D2/67:2DFEB5A0132ABB2C69979AA65137C182): not found (368 ms) by mypcscreader

Illetve ezek az Acamd pluginból:
17:27:17.083: Newcamd 0: ECM [083D][0B00/00000000] Pro (0.374)
17:27:17.083: Newcamd 0: ECM [083D][0B00/00000000] not able to decode

Valami ötletetek van esetleg?

(#8133) fecs


fecs
senior tag

Asztali PC-n van lehetőség ezzel a konfiggal extra csatornákat nézni?
WinFast DVR3100 H + antenna? Mi kell még hozzá, hogy a kódolt adásokat is nézni lehessen?

Pixel 6a

(#8134) Kernel válasza fecs (#8133) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól látom, ez egy elég elavult kártya, hardveres MPEG2 dekóderrel, ugyanakkor állítólag használható a hazai rendszerhez is, szoftveres úton bizonyára.

Utána kellene hozzá egy kártyaolvasó, amit én még nem próbáltam, de állítólag egy ilyen megfelelne: [link]

Ehhez még egy DVBViewer, ami kezeli a kártyaolvasót is, csak sajnos úgy néz ki, nem kezeli a tunert: [link]

Ha ez valóban így van, egyszerűbb szerintem más tunerrel próbálkozni. Én már kettőt is vettem bagóért ebből, így nem gond két multiplex kezelése, PIP, felvétel.

Mint a képen is látható, két multiplex egy időben:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8135) hcs57 válasza fecs (#8133) üzenetére


hcs57
őstag

Kártyaolvasó, kártya... :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8136) fecs válasza Kernel (#8134) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm a részletes választ! Ezzel már el tudok indulni. :))
hcs57: Köszönöm, hogy összefoglaltad! :DD

Pixel 6a

(#8137) varmi2


varmi2
nagyúr

Nekem is van elfekvőben egy Pinnacle PCTV 300i, amiben szintét elivelg Mpeg-2es a tuner, még is fogja az adásokat rendesen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8138) zsola32 válasza Kernel (#8134) üzenetére


zsola32
őstag

szia
jól gondolom, ha veszek egy ilyen kütyüt pár ezer forintért, akkor pl. egy laptopon is tudok tv-t nézni?

és más nem is kell a tv nézéshez?

(#8139) hcs57 válasza varmi2 (#8137) üzenetére


hcs57
őstag

Ha jól tudom, akkor nem a tuner dekódol, hanem a program.. így teljesen normális, hogy működik. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8140) Kernel válasza zsola32 (#8138) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel egy mai hardveren nem gond a HD-műsor dekódolása, bizonyára igen, de ez tesztelhető is, átkódolás nélkül rögzített felvételekkel:

http://kernel.uw.hu/m1.ts

SD adáshoz elég gyengébb gép is:

http://kernel.uw.hu/RTLKlub.ts

VLC le tudja játszani, deinterlace-beállítás szükséges lehet. Természetesen megfelelő térerő és antenna is szükséges.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8141) zsola32 válasza Kernel (#8140) üzenetére


zsola32
őstag

köszi a gyors választ
ki is próbáltam mindkettőt, a hd-s is tutin megy.

akkor gondolom csak a kütyü kell ebay-ról.

(#8142) Kernel válasza zsola32 (#8141) üzenetére


Kernel
nagyúr

Plusz amit még utána szerkesztettem, hogy ne feledkezzünk meg a megfelelő vételi körülményekről. A kis botantenna nem mindenhová jó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8143) zsola32 válasza Kernel (#8142) üzenetére


zsola32
őstag

több gép is van itthon, ha nem a laptopra kötném, hanem asztalira, akkor nincs gond, mert van a tetőn antenna.
ezzel nézzük most is a mindigtv-t.

a hordozhatóság az biztos kényesebb dolog, tesztelni kellene (nekem) mindenképpen.
(pécsen élek, itt a torony...)

köszi a segítséget

(#8144) Knobber


Knobber
aktív tag

Kérdésem: Ha van nekem egy MindigTV kártyám, ami most CA modullal van TV-ben közvetlen használva, akkor azt tudom használni dekóderbe téve is? Ha igen, mi jelenleg most a legolcsóbb dekóder? Csak néhány napra szeretném használni, aztán eladni. Ezért nem fontos hogy csúcsminőség legyen.

Youtube: Knobber

(#8145) Tamás88 válasza Knobber (#8144) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Persze használhatod, ezt nem köti meg a szerződés, hogy miben használhatod. Ez nem kábel tv, hogy a szolgáltató ad egy dekódert a kártya mellé, és csak azzal tudod használni. Szabadon használhatod, még usb-s kártya olvasóba is beteheted és megfelelő programokkal (Dvb-t Viewer, vagy a támogatással már nem rendelkező Homesys alkalmazás) is tudod nézni (érdekes, hogy a Főnix TV-t is látta, és még azt is, hogy melyik céggé (Pannon Broadcast Kft/Bt) annak ellenére, hogy már nem támogatják).
No hogy a lényegre visszatérve ezt tudnám neked ajánlani. Igaz ez kb. 9000Ft-ért árulják, de ennél olcsóbban nem igen fogsz találni, csak kártya befogadós nélküli eszközöket ami ugye most nem felel meg neked.

(#8146) repvez válasza Kernel (#8134) üzenetére


repvez
addikt

Ez a DVBwiever bármelyik usb-s ezközhöz jó? MErt nekem van egy alcore tuner stickem,de valamiért a laptopot mingig megfagyasztja a homesys vagy pedig a driver amit a gyártó honlapjáról töltöttem le.
ÉS még pesten sem tudtam stabil jelet fogni a hozzá adott bot antennával.

(#8147) Kernel válasza repvez (#8146) üzenetére


Kernel
nagyúr

A hivatalos támogatási listában nem szerepel, de az még nem kizáró, mert egy normális driver BDA-kompatibilis (Broadcast Driver Architecture), ami lényegében minden alkalmas programmal használható.

Célszerű a VLC-vel is kipróbálni. Először csak beírni a frekvenciát, utána ha működik, lehet hozzá kreálni csatornalistát is, amivel praktikusabb a használat.

Tanulságos lehet a másik topikban látott eset is, ami persze nem új dolog. Nagyobb áramfelvételű USB-eszköz esetében a vékonyabb fajta és/vagy túl hosszú USB kábelen eső feszültség problémát okozhat, fagyást. Noha laptopnál USB-hosszabbítót nem nagyon szokás használni egy ilyen tunerhez.

Az előzményben szereplő MT4171 egyébként mindössze 80-90 mA körül vesz fel, műszerrel mértem, ezért nem érzékeny a kábel minőségére, akár 3 m-en is működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8148) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello. nem tudtok valami jó ts file konvertálót ami nem okoz minöségromlást,és mkv ba rakja át a videót? vagy másba.? esetleg beállításoknat is megköszönném. köszi a segitséget. üdv

(#8149) frovery válasza bb.bocs (#8148) üzenetére


frovery
senior tag

(#8150) bb.bocs válasza frovery (#8149) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, de ahogy látom ugyanúgy romlott a minősége :(
asszem maradok a convert x to dvdnél, az dvdt csinál belőlekítja a ts fájlt :) és elég jó :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.