Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) szab.tam válasza azbest (#9900) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

bakter.
ha tudom, ezt veszem.
igaz, most már fletekrtem a másikat, mozdulat sem bonyolult, de ez azért elegánsabb megoldás, mint a tv mögé nyúlkálni.

a műdödési elvét jól értettem?
(ja, most látom, hogy ott az elv is le van írva...) :D

***

viszont rohadjon meg az összes tv gyártó. :(( :(((
hogy nem raknak élből minden tv-be ilyet.
2 antenna bemenettel.

1* láttam évekkel ezelőtt egy sony-n.
pontosabban a tesztet és a leírást láttam a tv-ről...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9902) M_AND_Ms válasza szab.tam (#9901) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kell hozzá az is, hogy a tévéd is adjon ki és kapcsolgassa a 12 Voltot az antennabemeneten.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9903) darvinya válasza szab.tam (#9901) üzenetére


darvinya
titán

Mondjuk ezzel is lehet spórolni és így olcsóbb a tv.

Sajnos ilyen apróságok amit meg kell fizetni.

(#9902) M_AND_Ms

Nem 12V, hanem 5V.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9904) Kernel válasza szab.tam (#9899) üzenetére


Kernel
nagyúr

átkapcsolok egy digitális csatornára. ekkor a tv belső antennajel erősítője bekapcsol, és ezt érzékeli

Nincs külön belső erősítő. A TV képes lehet 5 V antennatáp kiadására (ezt érzékeli a külső kapcsoló), amennyiben tud ilyet és a menüben be tudod állítani. Ha nem tud, akkor ez a trükk nem működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9905) szab.tam


szab.tam
nagyúr

megnéztem:
ha digitális csatornát nézek, akkor a beállításoknál aktív az antennaerősítő menüpont, (ezt hívtam belső erősítőnek.)
ha analógon, akkor "ki"-n van, és inaktív a kapcsoló.

világos, értek mindent.
:R

***

(#9900) azbest
a conrad-ban ugyanez a cucc nem kerül a duplájába.
ááá.
20 euro... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9906) M_AND_Ms válasza darvinya (#9903) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igaz.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9907) arion123hu válasza azbest (#9900) üzenetére


arion123hu
csendes tag

Létezik F csatlakozós változatban is:

[link]

Működése:
Ha a TV kimenete felől 5V kapcsoló feszültséget kap, a DVB-T (antenna) jelet vezeti a TV kimenetre.
Ha az 5V megszűnik, CATV (Kábel TV) jele kerül a TV kimenetre.

Mivel az eszköz egy elektronikus kapcsoló a kétfajta média jelei veszteség nélkül és egymástól jól elválasztva, zavar mentesen jelennek meg a kimeneten.

Frekvencia tartomány: 40 - 860 MHz
Áteresztő csillapítás: 0.5 dB
Zárócsillapítás: >40 dB

(#9908) szab.tam válasza arion123hu (#9907) üzenetére


szab.tam
nagyúr

agyamat eldobom mindjárt.
itt a fogarasin vettem a kapcsolósat.
még véletlenül sem mondta, hogy van automatikus is.
ez kész... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9909) róland válasza szab.tam (#9908) üzenetére


róland
veterán

Csere?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9910) szab.tam válasza róland (#9909) üzenetére


szab.tam
nagyúr

áh. már le nem szedem a vesa-ról. úgy rácsavartam, hogy inkább nem mondom meg, pontosan hogyan.... :DDD

***

más:
az olimpián volt ugye (ithon is), kísérleti 3d.
most be volt harangozva, hogy lesz kísérleti 4k. márhogy a hazai dvb-t-n is.
(m4k.)

ez világszinten elérhető?
(sőt nemzetközileg már 8k-s közvetítésről is beszéltek még áprilisban.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9911) darvinya válasza szab.tam (#9910) üzenetére


darvinya
titán

4K-val egy egész mux-ot foglalna és csak arra képes eszközön lehetne nézni.
Azért valljuk be nem túl sok 4K-s készülék van az otthonokban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9912) szab.tam válasza darvinya (#9911) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, tudom, értem.
az egésznek csak presztizs és broadcasting teszt értelme van.
mint az első fullhd közvetítéseknek is.
3d-ben sem hiszem, hogy túl sokan nézték itthon az olimpiát, mégis volt.

hogy milyen sávszél kell neki, azt áprilisban is tudták már. sőt, szerintem már korábban bejelntették.
nem azóta nőtt meg az igénye...

de azért külföldön megy a cucc?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9913) darvinya válasza szab.tam (#9912) üzenetére


darvinya
titán

az egésznek csak presztizs és broadcasting teszt értelme van.
Nem, mert kivetítőn van 4K.
3D-s tv-k már 2éve volt akkor és nem került milliókba, és több tartalom volt elérhető BR miatt.

Igen tudtak a sáv szélességről, de 1 csatorna miatt nem fognak min. 6 csatornát eldobni.
Ráadásul nem is biztos tudná valaki nézni, mert a mostani legtöbb készülék nem tudják lejátszani a strimet, mivel nincs benne ilyen kódoló és fizikailag is karcsúak.
Azért 4K-hoz már kell HW.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9914) frovery válasza darvinya (#9913) üzenetére


frovery
senior tag

Nem kell eldobni egy egész muxot.
Amikor a 3D volt teszt jelleggel, akkor is egy külön tartalék mux volt, ami most is van. Kizárólag a budapesti adóról volt elérhető. Mi légvonalban 45Km-re lakunk de észveszelytően döngetett a jel. A hibajavító fec érték is jobb volt, mint a mostani. Ezt kellene az öszes muxon megcsinálni és nem volna ennyi gond a jelszintekkel. Csak így muxonként 2-3 csatonrával kevesebb férne el. :(((

(#9915) darvinya válasza frovery (#9914) üzenetére


darvinya
titán

4K-s volt a 3D?
Nem, attól mert 3D attól még a méret nem változott 1 HD-től, ha HD adás volt.
Viszont 4K-s felbontáshoz nem elég ami 3 HD csatornának van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9916) Kernel válasza darvinya (#9915) üzenetére


Kernel
nagyúr

Youtube-on találsz 4K videókat, le is lehet tölteni tesztelés céljából a 4k downloader programmal.

Csak egy példa: 20,2 Mb/s, ez azért beleférne egy kísérleti multiplexbe (ami mondjuk nem multi, mert csak egy műsor menne rajta).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9917) darvinya válasza Kernel (#9916) üzenetére


darvinya
titán

1 Mux mekkora stabil átvitelt biztosítana?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9918) Kernel válasza darvinya (#9917) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gondolom, a szükséges hibajavítási, védelmi intervallum stb. dolgokat is beszámítva, egy frekvenciát kisajátítva, bizonyára megoldható lenne a kísérleti 4k adás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9919) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

[Ilyen] antenna megfelelő lenne a VIII ker. Rákóczi téren? 4-ik emeleten van a lakás és nyugatra nézne az antenna (Széchenyi adó, 7 km).

[ Szerkesztve ]

(#9920) darvinya válasza Kernel (#9918) üzenetére


darvinya
titán

1 Mux-ot feláldozva, mint eddig is írtam.

Én is próbáltam 4K 10MB/s alászorítani, de a minőség ocsmány lett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9921) szab.tam válasza darvinya (#9913) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tök jó, hogy tudsz teljesen másra is válaszoni, mint amire konkrétan kérdeztem.
de holnapra újra átgondolom, és újból felteszem... :) :C :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9922) darvinya válasza szab.tam (#9921) üzenetére


darvinya
titán

Külföld sem megy, mert ott sem kellendő a 4K-s Tv.
Maga a közvetítés szolgáltatóhoz 4K-s, de azt házi felhasználó nem kapja.
Azaz csak Angliában 1 szolgáltatónál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9923) szab.tam válasza darvinya (#9922) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tehát akkor ott vannak a 4k-s kamerák, és fel is készültek rá.
értem.

és ahová eljut, ott valami online stream csodával oldják meg?
(kockás, foltos fű, és társai?)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9924) Watt25 válasza darvinya (#9922) üzenetére


Watt25
veterán

Ezek az infók honnan?
Mert én inkább olyanokat olvastam, hogy a szolgáltatók is csak HD jelet (sőt, sokszor csak 1440-es jelet) kapnak.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9925) StSanya


StSanya
őstag

Nah végre, az LG LA66x TV-n az új firmware-rel (04.24.33) már megy a HbbTV a magyar beállításokkal! (M1-en MédiaKlikk néven).

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9926) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Üdvözletem!
A Wayteq HD-95CX USB portja 2.0-ás (5V, 500mA, 2,5W)? Elbír egy 2,5"-os HDD-t plusz táp nélkül? :R

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#9927) darvinya válasza Falcon C. (#9926) üzenetére


darvinya
titán

Én készülékemen AData Classic 500Gb-os van és megy rendesen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9928) cigam válasza darvinya (#9922) üzenetére


cigam
félisten

Miért beszélsz zöldségeket? Ezt a kört már 1x lefutottuk:csak pár mérközés megy 4k-ban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9929) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Érdekesség:lejárt az előfizetésem,vettem egy új előre fizetéses kártyát(valahogy így hívják),volt egy régebbi, kódoltan felvett műsorom(az akkor még működőképes lejárt kártyával vettem fel),kíváncsi voltam,hogy az új kártyával le tudom-e játszani a kódolt felvételt:legnagyobb meglepetésemre:nem!

Nem érintett tragédiaként,csak teszt célból vettem fel úgy.

Kérdés:én azt hittem,hogy elsejével indul a következő,új "D"MUX.
Félreértelmeztem a híreket?

[ Szerkesztve ]

(#9930) Bozek válasza Kezdő vagyok (#9929) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az csak a tervezett indulás volt. Amúgy meg megy, csak egyelőre a FOX van rajta, valamint tesztcsatornák.

(#9931) bul07


bul07
nagyúr

Kecskemét

2014. 07. 04. 11.00 - 11.15 között teljes leállás

Érintve:
DVB-T B multiplex, MinDig TV Extra Családi Csomagjának valamennyi csatornája.

A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

Pécs-Misina, Pécs-Diana, Siklós
2014. 07. 08. 4.30 - 6.00 között teljes leállás
Érintve:
A teljes DVB-T platform, vagyis a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatás valamennyi csatornája.
A munkálatok ideje alatt csak a szükséges ideig szünetel a műsorsugárzás!

[link]

....................................................................................................................

Fejleszt az antenna hungaria

Az Antenna Hungária folytatja a digitális földfelszíni televíziós hálózatok fejlesztését, a D multiplex júniusi országos indítását követően az ötödik országos hálózat (E jelű multiplex) kiépítése első ütemének adóberendezései 2014. július 1-jétől folyamatosan, július első felében állnak üzembe.

Az E jelű multiplex esetében a frekvenciák a többi hálózattól eltérően egyes szomszédos országok még működő analóg földfelszíni televíziós hálózatai miatt csak korlátozottan állnak rendelkezésre, ezért számos nagyteljesítményű telephelyről – Kékes, Szentes, Komádi, Fehérgyarmat, Csávoly és Kiskőrös – az E multiplexen lévő DVB-T adások egyelőre nem lesznek elérhetők. Pécs-Misina esetében pedig nagyon jelentős teljesítménykorlátozást kell alkalmazni, e miatt az új hálózat programjai szinte kizárólag a megyeszékhelyen lesznek elérhetők. Gerecse telephelyet illetően szabad frekvencia hiányában a jövőben sem várható az E jelű multiplex elérhetősége.

Na akkor én kimaradok egy időre a E-ből mert Komádit fogom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9932) marion1 válasza bul07 (#9931) üzenetére


marion1
tag

Itt a csatorna fejlesztési lista! Sajna Fehérgyarmat/Penyige is kimarad egyenlőre! :W

[ Szerkesztve ]

(#9933) Zsocy155 válasza marion1 (#9932) üzenetére


Zsocy155
őstag

Elég rossz a link, semmit nem ad ki.

(#9934) marion1 válasza Zsocy155 (#9933) üzenetére


marion1
tag

http://mindigtv.hu/files/tiny_mce/Image/lefedettsegik/Csatornalista-2014-06-30.pdf Remélem így működik :F

[ Szerkesztve ]

(#9935) Zsocy155 válasza marion1 (#9934) üzenetére


Zsocy155
őstag

Igen, így már jó! Köszi. :R

(#9936) br.rak


br.rak
őstag

Én meg azt nem értem, hogy most miért kellett 2 ütemre szedni a bővítést ( A lekapcsoláskor/átálláskor még megértettem, mert a "csóróbb" vidékeken valamivel több idő jutott az átállásra) Elvileg 2016-ra már nem lesz régiós analóg sugárzás, úgyhogy max addig kell várni, de pl gyarmati "c" mux teljesítményén lehetne egy kicsit emelni.

(#9937) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Vettünk egy wayteq 95 CX set top boxot és mindigtv extra alapcsomag előfizetést.
Balatonbogláron szeretném beüzemelni, de csak a fizetős csatornákat látja, az ingyenes csatornák nem jönnek be. Az antenna a tetőtérbe lehet elhelyezve. Ez lehet a gond?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9938) darvinya válasza forrest85 (#9937) üzenetére


darvinya
titán

Inkább az, hogy nincs jel azon a Mux-on.
Próbáld irányba állítani valamelyik torony felé.(mindigtv honlapokon van infó hol találhatóak a adótornyok)
Ha nem segít akkor vagy magasabbra kell rakni, vagy új antenna kell.
A minőségi coax kábel nem nélkülözhető.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9939) Zsocy155 válasza forrest85 (#9937) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!

Ezen az oldalon a merre forgassam menüpontra klikkelve beírod a címet és megmutatja merre a legjobb forgatni.

[ Szerkesztve ]

(#9940) forrest85 válasza Zsocy155 (#9939) üzenetére


forrest85
senior tag

Már megnéztem. Lehet, hogy venni fogok jó minőségű kábelt, mert aki feltette lehet, hogy csak 2x árnyékolásút vett.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9941) darvinya válasza forrest85 (#9940) üzenetére


darvinya
titán

Az még nem ok arra, hogy azt a Mux-ot nem veszi, csak zavart könnyebben összeszed.
Nem lát rá az antenna a torony ra, v. nem jó oda az antenna.

Nincs most ott karbantartás?
Karbantartásról MindigTv honlapokon van infók.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9942) forrest85 válasza darvinya (#9941) üzenetére


forrest85
senior tag

Na látod ez jó kérdés.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#9943) szab.tam


szab.tam
nagyúr

miért van az, hogy pofátlan módon nem veszik le a hd logót, (mint régen) akkor, amikor nyilánvalóan sd a forrás.
mint most a diósgyőr meccs pl.
azaz sosem veszik le...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9944) Zsocy155 válasza szab.tam (#9943) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem nincs ott HD logo.

(#9945) csernak75 válasza szab.tam (#9943) üzenetére


csernak75
senior tag

Mondjuk engem jobban zavar hogy a "drága" MTV miért nem tud Debrecenből HD-ben közvetíteni?

(A Fradi-máltai közvetítésénél még elnéztem a gyatra minőséget mivel az a máltai színvonal miatt volt! De ott legalább a HD logó le volt véve.)

Zsocy155: Nekem is ott az M1 mellett a HD felirat.

[ Szerkesztve ]

(#9946) Zsocy155 válasza csernak75 (#9945) üzenetére


Zsocy155
őstag

Bakker! azt hittem, hogy csak olvasáshoz kellene szemüveg, de a tv nézéshez is! Közelebbről nézve, nekem is ott van! :B

(#9947) szab.tam válasza csernak75 (#9945) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, mert a dunán leveszik.
de az m1-m2-nél az illetékes nem találja kapcsolód.
biztos valaki hazavitte, mert otthon játszik vele a gyerek...

(ok, a szüneti stúdió beszélgetés hd, de a mecss tuti nem.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9948) Kernel válasza szab.tam (#9947) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt már elmagyarázta az MTV illetékese másik fórumon. (vigosz / Vigh Zoltán néven szokott fórumozni, de a linkelt topikba más "tűzközeli" emberek is szoktak írni.)

Nem veszik már le a HD logót, ennek főleg marketing oka van (önreklám), másrészt többféle átviteli csatornán is eljutnak egy nézőhöz, sokan csak SD-ben látják a HD-t is. Őket ezúton szeretnék tájékoztatni, hogy van lehetőség HD-műsor nézésére is, amennyiben HD szolgáltatást vesznek igénybe.

Ez nyilván nem magyarázza és indokolja, hogy SD műsoranyagnál miért kell megtévesztő módon HD-t jelezni, illetve olyasmiről volt szó, hogy ezzel ők csak az átviteli csatorna (bizonyos szakaszának) HD-képességét akarják jelezni, reklámozni.

Akárhogy is idéztem, pontosan vagy pontatlanul, egy a lényeg: így döntöttek és kész. Eleinte engem is bosszantott, de már nem érdekel, amúgy is többet nézek más műsort, Torrent nevű csatornát stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9949) szab.tam válasza Kernel (#9948) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9950) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Nem találtam olyan topicot, ami a Wayteq 95CX-el foglalkozna és még működik, ezért ide írok, hátha:

Létezik, hogy a távirányító az egyik napról a másikra teljesen "megáll"?
Elemek rendben, feltöltöttem, kipróbáltam mással. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.