Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Bozek válasza Bozek (#8050) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, válaszolok is magamnak, mert hasznos információ lehet másoknak.
A 1211 úgy 23 percnyi (mialatt többször is bemondta már, hogy a várakozási idő előreláthatólag kevesebb, mint kettő perc) türelem után megoldotta a problémámat. Az volt a gond, hogy a rendszer nem tudta értelmezni a kérést, mivel egy Alapcsomagra akartam a 12 hónapos Családi csomagot tölteni. Szóval aki így akarja megcsinálni, az inkább a 1211-hez forduljon. :)

(#8052) BTO válasza Bozek (#8050) üzenetére


BTO
őstag

itt a 1211! tisztelt ügyfelünk ön tavalyi kártyát vett :DD
hopssz megelőztél :DD

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#8053) Bozek válasza BTO (#8052) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem érdekel, hogy mikori, feltöltötte a csaj és ki is írja a honlap, hogy jövő decemberig családi előfizetésem van (még volt 60 napom az alapcsomagból). :)
Amúgy szerintem inkább tavalyelőtti, mert belül ez a szöveg van: "Azon ügyfeleink között, akik megadják az e-mail címüket 2011. november 30-ig 50 db 1 hónapos HBO előfizetést sorsolunk ki." :D

(#8054) Traxx


Traxx
őstag

Tokaj körzetében élek én is, és a tv tunerem sehogy sem találta meg a frekvenciaváltás utáni csatornákat. A PVR2 újratelepítése után tökéletesen meglettek a csatornák, és a minősége egyértelműen jobb, mint korábban :C (Az m1-m2-Duna csatornák kockásodtak, akármit tettem...és Tokajtól kevesebb, mint 2 :U ) A szoftveres hibát sejtettem, mert a TSReader Lite kijelezte, hogy van jel.

Szóval örülés van :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8055) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Vettem egy antennát iskta p-43n triplex.Miért van az hogy a régi lepke ugyanott nagyobb jelet produkált mint ez?Erre lehet kötni erösitöt(pl. a lepke antennáét vagy hülyeséget kérdezek)?

(#8056) ludla válasza korcsillio (#8055) üzenetére


ludla
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok :) mert nálam ugyan ez a helyzet :D 800m légvonalban az adó és a lepke antennával jobb volt a vétel mint most a Synaps AHD 310 el.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8057) sajby


sajby
senior tag

Lehetőség van a 12 havi alap dijcsomaggal vásárolt előre fizetett szolgáltatást pl családira módositani?
Mert most 3ezerrel olcsóbban lehetne kijönni(Tesco),mint egyébbként az alap csomaggal+ dekóder.
Viszont nekem a családi kellene a sport miatt :)

(#8058) darvinya válasza korcsillio (#8055) üzenetére


darvinya
titán

Adó közelsége miatt a lepke jobb, mert nagyobb felületten veszi a jelet, mint az irányítot ami ilyenkor csak nagy pontossággal belőve is túl erősít.

(#8056) ludla

Ez van nálad is.

(#8057) sajby

Igen.
12 hó alap kb. 6 hó családi.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8060) BTO válasza darvinya (#8058) üzenetére


BTO
őstag

nem nagyobb felülettel,nagyobb a nyilás szöge mint a hosszabb yagi antennának,ami irányitottab,pontosan a toronyra kell néznie.
a fenti kép az a antennakarakterisztikát mutatja példakén,kicsit telefonos minőség.
remélem sikerált felrakni a képet

semmi sem tökéletes

(#8061) korcsillio válasza darvinya (#8058) üzenetére


korcsillio
őstag

30-40km kb. az adó.Jánossomorján lakok és Sopron vagy Györ az adótorony.

(#8062) #93794560


#93794560
törölt tag

Nem tud valaki valami infót arról, hogy a decemberben induló M3 csatorna fogható lesz-e MinDig TV-n?

(#8063) Watt25 válasza #93794560 (#8062) üzenetére


Watt25
veterán

Rakd össze: [link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8064) Degeczi válasza Watt25 (#8063) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez jól hangzik, csak kérdés, ingyenes adók is lesznek-e, vagy kizárólag a fizetős Mindig TV Extra bővül új csatornákkal... (a kérdezett M3 is valószínűleg oda megy majd, hiszen a korábbi sajtóanyagok szerint csak decemberben lesz ingyenes)

(#8066) varmi2 válasza Degeczi (#8064) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem februárba jár le az 1 év hűség, remélem, addigra kiderül, hogy milyen új csatornák lesznek. Mert, ha marad ez a felhozatal, akkor váltok,digi vagy upc felé (műholdas)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8067) darvinya válasza korcsillio (#8061) üzenetére


darvinya
titán

Akkor nincs irányba állítva rendesen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8068) korcsillio válasza darvinya (#8067) üzenetére


korcsillio
őstag

Lehetséges.Ugyan oda állítottam mint a lepkét.Azóta már körbe forgattam de sehol semmi javulás.
Egyébként erre az antennára köthetö erösitö?

(#8069) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#7923) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Iránykorrekció után:
Iskra DTX-48; Kékesi torony légvonalban 30 km, padlástér, akadály irányban szarufa+cserép.
MuxA: Jelerősség: 90%, Jelminőség: 100%
MuxC: Jelerősség: 80%, Jelminőség: 100%

Köszönöm a segítségeket :R

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8070) korcsillio válasza darvinya (#8067) üzenetére


korcsillio
őstag

Visszatettem a lepkét,az legalább fogja rendesen :)

(#8071) amadeus11


amadeus11
senior tag

Hello !
Azt szeretném kérdezni , hogy a haverom átadná az előfizetéses kártyáját amit én feltöltenék , akkor a kártya működne-e az én beltérimben ill a conaxos lcd tvm-ben is ? Magyarul az aktivált kártya a boxhoz van-e kötve vagy tetszőlegesen behelyezhető másik boxba is ?
Köszönök minden választ !

There is a star

(#8072) MMIX válasza #93794560 (#8062) üzenetére


MMIX
addikt

A kigooglizott infók alapján kódolt lesz. December 20. és január 5. között lesz csak kódolatlan.
Én nem tudom biztosra, ezt találtam.
MinDig TV, azt nem tudom, de a kódolt szó a hírekben, nem bizalom gerjesztő.
Híroldalt nem linkelem be a politika miatt.
Minek kódolni kábelen, ha Mindig TV-vel ingyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8073) Watt25 válasza amadeus11 (#8071) üzenetére


Watt25
veterán

MindigTV esetén semmiféle párosítás nincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8074) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Pár napja szaggat az adás. Kb 2-3 napja. Kép és a hang is. Előtte hibátlan volt. Gyári vissza állítás volt már. Egy vayteq beltérim van. Szabolcsi vagyok,tokaj felé van fordítva az antennám ami egy hagyományos antenna.
rohadtul idegesitő hogy nem lehet rendesen tvt nézni.

[ Szerkesztve ]

(#8075) Watt25 válasza batai15 (#8074) üzenetére


Watt25
veterán

Sajnos Tokaj esetén kivételesen teljesítménycsökkentés történt az átállás után. Belátható időn belül magasabb pozícióra szerelik az antennát, addig esetleg próbáld meg te is pontosabban beállítani a tiedet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8076) Bozek válasza amadeus11 (#8071) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, de hivatalosan nem adhatja át, mivel bármikor ellenőrizhetik, hogy azon a helyen van-e, amire a szerződés szól. Persze én még nem hallottam, hogy bárhová kimentek volna, de bármi lehetséges.

(#8077) spiritex


spiritex
veterán

Azt meg tudnátok mondani, hogy mi az LTE és a GSM szűrő között a különbség?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8078) Knobber


Knobber
aktív tag

Láttok arra esély valaha, hogy lesz-e valaha HBO HD? Vagy esetleg még ezt is megfejelve HBO OD a Mindignél? Mert jelenleg 2000Ft-ért egy csatorna nem egy bomba üzlet, valljuk be :D

Youtube: Knobber

(#8079) Watt25 válasza Knobber (#8078) üzenetére


Watt25
veterán

Amióta ezt a hozzászólást láttam, azóta reménykedem benne, hogy az új MUX-ok létrehozásakor már minőségi szempontokat is figyelmbe vesznek, tehát azt mondom, hogy van rá esély. (Mielőtt ezt a hozzászólást láttam volna, biztos voltam benne, hogy bizony kapunk 24-26db másfél megabites csatornát...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8080) darvinya válasza spiritex (#8077) üzenetére


darvinya
titán

LTE 4G mobil rendszer ami min. 1.8GHz-en kell ketyegjen.
Viszont GSM mobil rendszer 850-900MHz-en van ami már gondot szokot okozni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8081) spiritex válasza darvinya (#8080) üzenetére


spiritex
veterán

Értem és köszi! Akkor nekem GSM szűrő kell, mert ugyanúgy hallom a mobilzavar jellegzetes hangját a tv-ben, mint régen a rádióban, meg a hangszóróban, amikor csengett a mobilom vagy sms-t küldtem/kaptam.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8082) Watt25 válasza spiritex (#8081) üzenetére


Watt25
veterán

De ha MindigTV esetén hallod a tévében a GSM bezavarását, akkor a zavarás nem az antenna oldalon van, hanem valószínűleg a box és a tévé közötti kábelen (SCART, RCA). Vagy nem box-szal nézed az adást, hanem DVB-T -s tévéd van? Mert akkor mindenképpen nagyon fura a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8083) darvinya válasza spiritex (#8081) üzenetére


darvinya
titán

Igen.
GSM szűrőt én is vettem anno, de nem használom.
Betacomnál van Iskra vagy Inglar néven.

(#8082) Watt25

Igazad van, az antenna zavar blokkosodás és jel vesztés eredményez.

(#8084) spiritex

HDMI nem veszi fel úgy a jelet ahogy a rádió.
Ott inkább a box árnyékolása lesz a ludas és a szoba antenna.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8084) spiritex válasza Watt25 (#8082) üzenetére


spiritex
veterán

Box-szal nézem és HDMI-vel! Akkor hova tegyem a szűrőt? Nem tehetem máshova, mint a szobaantenna után...

"Igazad van, az antenna zavar blokkosodás és jel vesztés eredményez."

Igen, ez is van a hanggal egyidőben, csak nem írtam.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8085) Watt25 válasza spiritex (#8084) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, ez is van a hanggal egyidőben, csak nem írtam.
Akkor viszont érdemes megpróbálkozni a szűrővel, de ez nekem továbbra is elég fura. Pontosan azt a türüpptüp-türüpptüpp-türüpptüpp hangot hallod így a tévéből, mint mondjuk egy FM rádió esetén? Ez még mindig valamilyen analóg problémát jelent szerintem. Mert ugye HDMI kábelen sem mehet át ilyen. A láncban analóg módon már csak a DA átalakító és a tévé hangszórója között megy a jel (feltéve, hogy nem külső erősítőre kötötted a hangot analóg kábellel), de hogy ott szedje össze a zavart??? Ez szerintem fura.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8086) spiritex válasza Watt25 (#8085) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, a türüptüp-öt! :) De nem minden kockásodásnál és jelvesztésnél hallom. Viszont minden türüptüp-nél van kockásodás és jelvesztés 4-5 másodpercre. Analóg jel igen ott van, ahol mondod, a tv-ből egy rca kábel jön ki és megy a Sony rádióerősítőbe.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8087) Kernel válasza spiritex (#8084) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha kihúzod az antennát (box kiírja, hogy nincs jel), de még így is változatlanul hallod a hangokat, akkor a szűrővel sem mégy semmire.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8088) Watt25 válasza spiritex (#8086) üzenetére


Watt25
veterán

Analóg jel igen ott van, ahol mondod, a tv-ből egy rca kábel jön ki és megy a Sony rádióerősítőbe.
Ja, hát akkor ez a kulcs. Viszont ezen a problémán az antennához rakott szűrő nem fog segíteni. Tedd távolabb a telefont az RCA kábeltől. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8089) spiritex válasza Kernel (#8087) üzenetére


spiritex
veterán

Ezt majd leellenőrzöm!

(#8088) Watt25
Ja mert lehet, hogy nem is a tv-ből hallom, hanem a hangfalakból...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8090) Watt25 válasza spiritex (#8089) üzenetére


Watt25
veterán

Nem lehet, hanem biztos.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8091) spiritex válasza Watt25 (#8090) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor mit csináljak? Vegyek egy drágább, jobban árnyékolt rca kábelt?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8092) Knobber válasza Watt25 (#8079) üzenetére


Knobber
aktív tag

Jó kérdés mennyi ráhatása van az HBO-nak a dologra. Állítólag nagyon kevés előfizetőjük van. Egyedül azért lenne rá jó esély, mert Magyarországon nincs olyan sok csatorna, ami HD-t is ad (főleg, még kevesebb van, aminek SD változata megtalálható lenne a Mindig kínálatában is). TV2,RTL,AXN,Sportcsatik,Spektrum,Natgeo,History,HBO igaz mind tudna HD-s lenni, és Ők le vannak szerződve, talán felkínálják nekik a nagyobb sávszélt.

Youtube: Knobber

(#8093) Watt25 válasza spiritex (#8091) üzenetére


Watt25
veterán

Nem merem ajánlani, mert nem tudom, hogy jobb lesz-e? Lehet, hogy jobb lesz, lehet, hogy nem...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8094) darvinya válasza spiritex (#8091) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit házi barkács, de a célnak megfelel.
Gondolom van otthon alufólia, avval betekerni a kábelt és a csatlakozó fejet.
Valamilyen szigetelő szalagot rátekerni, hogy jól rögzüljön.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8095) batai15


batai15
félisten

És ez a tokaji torony szerelés mikor lesz? vagy tuti nem a pillangó antennámmal van gond?

(#8096) spiritex válasza Watt25 (#8093) üzenetére


spiritex
veterán

Azon gondolkodtam, hogy mégsem ott szedi fel a zavart, hiszen az iptv hangja is, és a PC hangja is ezen a kábelen keresztül jut el az erősítőbe és soha sincs semmi zavar, csak a mindigtv esetén.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8097) Watt25 válasza spiritex (#8096) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, de azért ugye az neked is evidens, hogy digitális jelfolyamba nem zavarhat úgy bele a GSM, hogy hallod a tipikus GSM "hangot". Márpedig a te esetedben csak két hely nem digitális: az egyik a tévé és az erősítő közötti RCA kábel és a hangfalkábel. (Az erősítő és a hangfal között.) Illetve még maga az erősítő. Tehát csak a tévé utáni láncban van analóg dolog.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8098) Kezdő vagyok válasza Watt25 (#8010) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Még annyi kérdésem lenne,hogy szerinted miért van az,hogy analógban jobbak voltak a kereskedelmi TV-k hangjai?
Gondolom,az Antenna Hungária ugyanonnan veszi le a jeleket,ahonnan eddig vette.
Pl.a "Szállító" c.sorozatot néztem(fejhallgatóval)a magas hangok sisteregnek.(RTL Klub)

[ Szerkesztve ]

(#8099) Watt25 válasza Kezdő vagyok (#8098) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd el mondjuk ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8100) darvinya válasza Kezdő vagyok (#8098) üzenetére


darvinya
titán

Mondjuk több minden miatt is lehet hiba.
1. rossz a konvertálás (ez gyakori 5.1-ről 2.0 v. 1.0-ra RTL csoportnál)
2. olyan fw van a dekóderen ami nem jól kezeli az AAC, Mpeg, Dolby hangokat (DPS, Alcor, WayteQ, stb)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.