Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) Bozek válasza Knobber (#9549) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk ha a teljes mondatot bemásolod, akkor kevesebben háborodnak fel. Ez is hozzá tartozik: "így a Nat Geo csatorna a Családi Műsorcsomagban érhető el".

[ Szerkesztve ]

(#9552) bb.bocs válasza Bozek (#9551) üzenetére


bb.bocs
őstag

juhúúú fizessen többet a paraszt...(gondolják ők) mondjuk nekem alapból a legnagyobb csomag van, csak ugye kb 4 adót ha nézek összesen... jöhetnének még dokuadók,nem a sok szenny már :D nem tudom ki az akit érdekel az ertéell+ és társaik...

(#9553) Bozek válasza bb.bocs (#9552) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tematikusan nem változik semmi, a két doku helyet cserél. Aki mind a kettőt nézte, az eddig is a legnagyobb csomagba volt.

Az RTL+ csak névváltás a Prizma helyett, amúgy maradt minden a régiben. Azért vannak rajta értelmes műsorok: Columbo, Alf, Rém rendes, Szupercsapat, Waczak Szálló, Knight Rider, Gálvölgy-show, Benny Hill-show. Mondjuk az Egy rém mondern család-tól a hideg ráz, mert nem kellene összemosni Ed O'Neil miatt a Rém rendessel. Jó volt az Modern család-nak is és nekem az a szinkron jobban tetszett, de az RTL-esek átvariálták azt is.

(#9554) bb.bocs válasza Bozek (#9553) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha.hát ja... mindenki mindent variál már :D én még beruháznék egy asus u3100mini plus tunerre ha találnék eladót.eddig a legjobban az jön be :) .

[ Szerkesztve ]

(#9555) Bozek válasza bb.bocs (#9554) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem meg jó lenne egy Sony 4K TV 20 ezerért, ha valaki elpasszolja. :D

(#9556) doc válasza Bozek (#9551) üzenetére


doc
nagyúr

ez nekem szemely szerint nem nagy vigasz, a NatGeon sok sorozatot kovettunk (vetettuk fel a TV-vel)
vannak jo musorok a Spektrumon is, de a NatGeo jobb
csaladi csomagra meg emiatt nem fogok elofizetni, t-home-nal kertuk a 6 dokucsatornas ismeretterjeszto csomagot, amelle felesleges :)

(#9557) gamezkanizsa


gamezkanizsa
csendes tag

Üdv.
Hát nekem egy Sharp Aquos tv-m van, meg egy "FZ3-1668 Medium [Nagy jelerősségű antenna]" antennám, Ennyi van csak ráírva, a mellékelt képen látható, semmi márka, de az alján sem. Nálam 100% jelerősséget, és 100%-0% közti jelminőséget jelez a tv, a jelminőség folyton ugrál, fel le. Kértem kölcsön egy 30 ezer forintos digitális jelerősítőt, plusz egy hozzá járó márkájában, és típusában egyező kültéri antennát, de ugyanez a szitu, annyi külömbséggel, hogy e jelminőség 100%-10% között ugrál. A locom:8800,Nagykanizsa, HU HA1KRR club. Valaki esetleg ötlet, hogy miért esik szét ilyen színes pixelizációsan a képem, és miért szakad meg folyton az adásom? (Más márkájú tvkkel is teszteltük, sony, samsung). Várom a szíves válaszokat.

A Valósággal az a géz, hogy nincsen hozzá háttérzene... A kérdés, hogy átérzed e?

(#9558) darvinya válasza gamezkanizsa (#9557) üzenetére


darvinya
titán

Nem pontos az irány, v. a tv rossz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9559) #93794560 válasza gamezkanizsa (#9557) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az antenna elhelyezésénél tíz centiméterek is számítanak. Nálam az egyik szobában az antennát a tévés polc mellé, csak egy bizonyos helyre és csak egyféle szögben lehet letenni, mert ha tíz-húsz centit arrébb rakom, már nincs kép. Azon a helyen viszont erős és stabil a jel, még szélviharban, és hóesésben is.
Meg kell próbálni átrakosgatni az antennát, s közben figyelni a jelinformációkat. Hátha csak máshová kell rakni.

[ Szerkesztve ]

(#9560) frovery válasza gamezkanizsa (#9557) üzenetére


frovery
senior tag

"Kértem kölcsön egy 30 ezer forintos digitális jelerősítőt, plusz egy hozzá járó márkájában, és típusában egyező kültéri antennát, de ugyanez a szitu, annyi külömbséggel, hogy e jelminőség 100%-10% között ugrál."

Nem tudom te milyen cuccot kértél kölcsön de ennyi pénzért kisközösségi antenna erősítőt lehet kapni. Szerintem csak vakítás, mint a jelenlegi antennád. Nem az erősítés számít, hanem egy antenna nyeresége. Ha egy erősítő nélküli antennádon nincs elfogadható jel, kép, akkor azt az erősítővel sem fogod jobbá, élvezhetőbbé tenni.
Vagy rakd arrébb a jelenlegit, mozgasd helyezgesd át, vagy vegyél egy tisztességes antennát, mert ez nem az!
Ha azzal van valamilyen vételed, csak akadozik, akkor rakj be egy erősítőt. Annál sem csak az erősítése dB a lényeg, hanem a kis zajtényezője.

Egy Triax micro gyertya erősítő sokkal többet ér mint egy parasztvakított 40dB-es csoda valami. :U

(#9561) Tamás88 válasza #93794560 (#9559) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Illetve az is lényeges, hogy az erősítőjével is kell játszani, tehát nem biztos, hogy akkor lesz jó vétel, ha csutkára tekerjük az erősítőjét, mint ahogy a képen látható. Próbálja meg lejebb venni, mert attól is javulhat a vétel (saját tapasztalat).

(#9562) #93794560 válasza Tamás88 (#9561) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valóban nem mindig jó, ha teljesen felcsavarjuk az erősítést, mert a túlerősített jel is vételi problémákat okozhat.

(#9563) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Akinek esetleg Wayteq HD 95CX box-ja van annak figyelmébe ajánlom a V14 frimware-t ami elvileg javítja az EPG hibáit

elnézést ha offba kellett volna de úgy gondolom ez még belefér és fontos lehet. :)

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#9564) darvinya válasza juhasz22 (#9563) üzenetére


darvinya
titán

Szia

A Wayteq HD 95CX fórumban már leírtam a tesztet róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9565) juhasz22 válasza darvinya (#9564) üzenetére


juhasz22
aktív tag

igen, látom bocs. :B

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#9566) greike


greike
tag

Sziasztok! Lenne egy pár problémám 3 nappal ezelőtt csinált a készülékem(Wayteq 95,beltéri antenna,18.ker) egy csatorna frissítést és azóta multi b 80% jelminőség és akadozik az adás.Eddig a multi a,b,c is 90% volt most az a,b maradt 90%. Még valamit észrevettem a frissítés óta a box felbontása by nativ tv-re volt állítva és ha Hd adást kapott akkor átváltott 1920/1080 Hdra. Most ezt nem csinálja ,ugyan úgy by nativ tv-re van állítva a box és minden adásnál 1280/720 60hz felbontás van. Vajon mi történhetett ,hogy nem úgy működnek a dolgok mint 3 nappal ezelőtt?Olvastam,az info csatornán ,hogy májusban lesznek munkálatok a hálózatnál.Lehet ez a probléma? Előre is köszi a segítséget!

(#9567) darvinya válasza greike (#9566) üzenetére


darvinya
titán

Szia

WayteQ 95CX v. 95RF?

By NativTv beállítás HDMI összekötés nélkül kell aktívizálni újra.
Csatorna frissítés után újraindítás nem árt v6 fw felettieknél, sőt néha gyári visszaállítás is kell és újrakeresés, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9568) Kernel válasza greike (#9566) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy emlékszem, hogy a "by native TV" beállításnál a box kiolvassa a HDMI EDID infót, amiből megtudja a TV natív felbontását.

De ehhez egyrészt a box teljes újraindítása szükséges (áramtalanítással), mert csak akkor olvassa be az infót, másrészt utána már nem váltogat, miután ez egy fix dolog.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9569) greike válasza darvinya (#9567) üzenetére


greike
tag

Wayteq 95 cx. A jelminőség romlása mitől lehet? Holnap próbálkozok az visszaállítással.

(#9570) darvinya válasza Kernel (#9568) üzenetére


darvinya
titán

Nem. :(

WayteQ 95CX-nél a leírásomkor van By NativTv, és akkor mindig akkora lesz a felbontás amekkora az adás. pl: m1/2, Duna 1080i, a többi 576i

Én nem használom, mert lassabban kapcsol ilyenkor.

(#9569) greike

Azt majd, holnapi javítás után keressük meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9571) greike válasza darvinya (#9570) üzenetére


greike
tag

A by nativ tv megoldódott. Hdmi kábel nélkül kellett beállítani a felbontást by nativ tv re és most megint átvált az Sd és a Hd adások között. A by nativ tv felbontás tényleg lassabb mint a többi de nálam ezzel a beállítással lesz a legjobb a kép minősége. A multi b-én a jelminőség most 83% és az akadozás megszűnt.Köszönöm a segítséget! :R

(#9572) darvinya válasza greike (#9571) üzenetére


darvinya
titán

Igaz nem itt kellene, mert van a box-nak topikja.
Én v6-os fw-t használok és azon 1080p adja a legjobb minőséget.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9573) Kernel válasza darvinya (#9570) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez az, hogy amikor HDMI-csatlakozás nélkül állítod be, nyilván nem tudja kiolvasni az EDID-infót, gondolom azért nem is áll be a TV natív felbontására, hanem csak követi a műsorforrást.

De ha például jön egy áramszünet, teljes reboot, máris változhat a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9574) darvinya válasza Kernel (#9573) üzenetére


darvinya
titán

Ebben igazad van, de neki nem ez kellett.
Meg amit beállít a sz…r.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9575) unravel


unravel
őstag

(#9576) wagi


wagi
senior tag

Tavaly lett vásárolva egy alap csomagos kártya+dekóder.
A dekódert eladtam,mert nem volt rá szükségem,a kártya bekerült a szekrénybe egy időre.
Most akarnám aktiválni viszont kérik hozzá a dekóder sorszámát amit nem tudok megadni mivel eladtam anno és már nem tudom kinek.

Ilyenkor mit lehet tenni?

(#9577) darvinya válasza wagi (#9576) üzenetére


darvinya
titán

Hol kérik a dekóder számát?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9578) Watt25 válasza darvinya (#9577) üzenetére


Watt25
veterán

Telefonos aktiváláskor. Valaki már leírta itt a megoldást, csak nem emlékszem. (Macerás, és több hét, de megoldható.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9579) wagi válasza darvinya (#9577) üzenetére


wagi
senior tag

Online regisztrációnál is kéri,mert nem enged tovább.

(#9580) darvinya válasza wagi (#9579) üzenetére


darvinya
titán

Én csak kártyát aktíváltam és oda nem kellett.
De vedd fel kapcsolatot a üsz-el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9581) #93794560


#93794560
törölt tag

A dekóder sorszámát akkor kérik, ha egy egybecsomagot vettél, ami magában tartalmazza a dekódert, a kártyát és az előfizetést is. Ha csak külön kártyát, vagy feltöltést veszünk, akkor nem kell.

(#9582) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Másnál sincsenek színek egy csatornán sem? Vagy ez csak nálam van :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9583) Watt25 válasza fezsoo (#9582) üzenetére


Watt25
veterán

Dugd vissza rendesen a SCART kábelt! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9584) fezsoo válasza Watt25 (#9583) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Rendesen a helyén van. Közel két egyforma évjáratú tv-ről van szó. Az egyiknél van szín, a másiknál nincs.
De ha pl dvd-t kapcsolok arra a tv-re amelyiken a dekóderrel nincs szín. Az avval színes. Szóval tanácstalan vagyok. Mi lehet a probléma. :Y :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9585) Watt25 válasza fezsoo (#9584) üzenetére


Watt25
veterán

Pedig tök egyszerű.
Azt mondod, a "szürke tévére" DVD-t kötve van a tévén szín.
1. Ha ugyanarra a csatlakozóra dugtad a DVD-t, amelyikre a Set-Top-Box-ot (a box-ot addig kihúzva a tévéből), akkor a box rossz.
2. Ha a tévé egy másik csatlakozóján van a DVD, mint a box, akkor a tévé csatlakozója rossz. (Vagy az a kábel, amellyel a box-ot és a tévét kötöd össze.)

Ha nem használsz box-ot, akkor a tévé a rossz.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha van két tévétek és az egyiken nincsen semmi gond, akkor miből gondoltad, hogy másnál is lenne probléma?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9586) darvinya válasza fezsoo (#9584) üzenetére


darvinya
titán

Önmagában nézed v. felfűzve?

Akkor most SCART csatlakozást használsz?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9587) Kernel válasza fezsoo (#9584) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gondolom, külön boxok vannak, menüjében meg kellene nézni a PAL/NTSC beállítást (PAL legyen, vagyis 576i, 50 Hz).

Mindamellett TV-nél létezik olyan színdekóderhiba is, hogy például két PAL forrás közül egyikkel színes, másikkal FF, ezt befolyásolhatja a videojel, illetve azon belül a színsegédvivő szintje.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9588) fezsoo válasza Kernel (#9587) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Igazad volt. PAL/NTSC beállítást (PAL legyen, vagyis 576i, 50 Hz). Ezeken kellett állítani.
Most már jó. Valamiért nem is gondoltam erre.

A többieknek is köszi a válaszokat :)

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9589) An_drew


An_drew
csendes tag

Sziasztok,

A ATD STB-868 digitális boxom van.
A [link]
oldalról letöltöttem hozzá a frissített firmware-t, de frissítés után a box nem talál meg egy adót sem. Jelenleg használhatatlan :(
A fenn lévő képnek megfelelő hardver verziójú az eszköz.
Tudnátok ötletet adni, hogy mi lehet ennek az oka, illetve esetleg a korábbi (2011-es) firmware-t honnan tudom megszerezni?
Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is.
Üdv, András

(#9590) darvinya válasza An_drew (#9589) üzenetére


darvinya
titán

Próbáld meg a gyári visszaállítást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9591) An_drew válasza darvinya (#9590) üzenetére


An_drew
csendes tag

Szia, Próbáltam, de nem segített.

(#9592) darvinya válasza An_drew (#9591) üzenetére


darvinya
titán

Akkor itt néz körül. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9593) An_drew válasza darvinya (#9592) üzenetére


An_drew
csendes tag

Néztem itt is. Sajnos csak az új fw van fenn. A korábbi 2011-es nincsen :( [link]

(#9594) darvinya válasza An_drew (#9593) üzenetére


darvinya
titán

Fórumában is kerested?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9595) An_drew válasza darvinya (#9594) üzenetére


An_drew
csendes tag

Igen, most is azt olvasgatom, látom Te is képviselteted ott is magad :)
De semmi, nem találok visszamenőleges fw-t :\
Ezekről meg ha jól gondolom nem lehet fw-t menteni szoftverből. (?) Nekem szerintem vastag tuneres verziójú van.

(#9596) darvinya válasza An_drew (#9595) üzenetére


darvinya
titán

Bump van a SW frissítésnél?
Ha van az a mentés.

Megpróbálhatnál még egyszer felrakni az fw-t.
Bár lehet, hogy te a vékonyra való fw-t raktad fel.
Az viszont nem jó a vastagra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9597) An_drew válasza darvinya (#9596) üzenetére


An_drew
csendes tag

Igen, a vékonyra valót tettem fel. Közben rájöttem.
Tehát vastagra való szoftverre lenne szükségem, de azt meg sehol sem találok.
Nincsen Bump sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#9598) darvinya válasza An_drew (#9597) üzenetére


darvinya
titán

Írj oda, hátha valaki lementi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9599) An_drew válasza darvinya (#9598) üzenetére


An_drew
csendes tag

Irtam, de nem nagyon van azon a fórumon mozgás. Elég esélytelennek látom a helyzetem :\

(#9600) darvinya válasza An_drew (#9599) üzenetére


darvinya
titán

Gyártónak/forgalamzónak írj.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.