Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) _BM_ válasza #93794560 (#9050) üzenetére


_BM_
senior tag

Tehát a streamben jön egy kód, ami ráír a kártyára valamit?

(#9052) Knobber válasza darvinya (#9016) üzenetére


Knobber
aktív tag

Én személy szerint beérném egy Nat Geo Wild-el a Nat Geo mellé :D . Persze van 20 féle ismeretterjesztő csatorna, és mindegyiken van valami nézhető. Nem hinném, hogy Discovery csoport csatornáit betenné az AH. Inkább a Viasat dolgait (Nature,History,Explorer) teszik be már HA ismeretterjesztőt raknak be bővítéskor. Hiszen FB oldaluk elmondása szerint a hiányokat fogják pótolni, a főbb csatornákat. Gondolom Viasat 6, Fox Magyarország + Pro4 visszakerül akár.

[link]
"MinDig TV Extra Tudjuk, hoyg a Discovery-re nagy az igény, és mi is nagyon szeretnénk őket a kínálatban látni, de ez nem csupán kívánságról van szó, hanem kemény üzleti tárgyalásokról. És nem sikerült a számunkra elfogadható megállapodást kötni. "
január 15., 10:28

Youtube: Knobber

(#9053) Degeczi válasza _BM_ (#9051) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amíg nem jön a csak rád vonatkozó kód, addig nem frissíti a kártyát, és egy hét után lejárnak a csatornák.

Rendszeres frissítésre érthető, h szükség van: jöhetnek új csatornák, új előfizetői csomagok, promóciók - de éppen az is elképzelhető, h ellopják a cuccaidat, vagy vmilyen okból ki kell cserélni a kártyádat. Ilyenkor logikus elvárás, hogy ne működjön a végtelenségig a régi.

(#9054) bl4ze


bl4ze
veterán

sziasztok,
az akciós 1 éves előfizetést akarom venni, csak kártya Conax van már.
kérdésem ha lejár az 1 év milyen formában,hogyan lehet megint 1 éve előre "feltölteni" kifizetni majd ?
ennek mi a módja?
illetve van vkinek tapasztalata kb. mennyi idő alatt hozzák ki az új kártyát, postázással fogom kérni ??!

köszi :D

.:. bl4ze .:.

(#9055) #93794560 válasza bl4ze (#9054) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha lejár, nem kell új kártyát venni, hanem un. feltöltést. Ez magában csak az előfizetés díját tartalmazza, mert nem új kártyát jelent, hanem a meglévő kártyát érvényesíti újra. Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy annak érvényesítésekor meg kell adni a feltöltő sorszámot, valamint a beltériben lévő kódkártya számát. Így a feltöltő sorszám alapján a beltériben lévő kódkártya újra aktiválódik. Ha jól értettem, ez a feltöltőkártya tulajdonképpen csak egy sorszám, ami igazolja a megvásárolt előfizetést, és a beltériben lévő kártyát érvényességét hosszabbítja meg, de nem jelent fizikailag új kódkártyát. Ez persze csak az előre fizetett konstrukcióknál van így, mert a havidíjas kártyák nem járnak le, csak az érvényességük egy hónapos. Ha az előfizetési díj beérkezett, akkor a következő hónapra is automatikusan érvényesítik a kártyát. Ha valaki nem fizeti be a díjat, akkor a következő hónapban nem kap a hálózatról igazolást, és a dekódolás nem fog működni. Amikor a pénz beérkezik, a kártyát újra aktiválják.
Nekem is egy éves előre fizetett konstrukcióm van, ami még nem járt le, úgyhogy még nem estem át ezen a folyamaton. De valami efféle tájékoztatást kaptam.

(#9056) bl4ze válasza #93794560 (#9055) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem, köszönöm!
Nem lesz beltéri egység, Conax modulba megy a kártya.
De közben láttam a webshopon "feltöltés" menüt is, meg is rendeltem az 1 éves 30 csatornásat. (bruttó 30K)

.:. bl4ze .:.

(#9057) wagi válasza bl4ze (#9056) üzenetére


wagi
senior tag

20-ért vehettél volna új conax kártyát családi 1 éves feltöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#9058) _BM_ válasza wagi (#9057) üzenetére


_BM_
senior tag

Ja-ja, én is azt vettem, és annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#9059) azbest válasza bb.bocs (#9036) üzenetére


azbest
félisten

no a másik fórumon megkérdeztem part_wish-t erről és
"a kártya továbbra is az AH tulajdona. ráadásul most már úgy tűnik, hogy nem lesznek fagyok, ezért jégkaparónak se jó. "

Szóval, ha valakinek lejár az előfizetése vagy nem akarja feltölteni az előre fizetős kártyát, akkor ne dőljön be a félretájékoztatásnak, akkor sem ha éppen az ügyfélszolgálatos mondja. Az ászf számít, vissza kell adni a kártyát.

(#9060) _BM_ válasza azbest (#9059) üzenetére


_BM_
senior tag

Az előre fizetett kártyát is? :Y

(#9061) bl4ze válasza wagi (#9057) üzenetére


bl4ze
veterán

Conax-om már van, 1 éves előrefizetett előfizetést vettem az extra csomaggal, a 30 csatornással
Olyat nem láttam 20ért.

.:. bl4ze .:.

(#9062) darvinya válasza _BM_ (#9060) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Rá is vonatkozik a ÁSzF.
Jogilag meg azt kell figyelembe venni, nem a szóbeszédet.

Én is kártyás vagyok mégis van szerződésem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9063) juhasz22 válasza wagi (#9057) üzenetére


juhasz22
aktív tag

Hol lehet venni 20k ert???????? Erdekelne @zz

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#9064) wagi válasza juhasz22 (#9063) üzenetére


wagi
senior tag

Google a barátod,de pl itt is van [link]

(#9065) wagi válasza juhasz22 (#9063) üzenetére


wagi
senior tag

vagy itt [link]

(#9066) sajby válasza juhasz22 (#9063) üzenetére


sajby
senior tag

17.900

[link]

(#9067) darvinya válasza sajby (#9066) üzenetére


darvinya
titán

Ezzel 1 gond van.
Az hogy ez Alap csomag.
Itt meg Családiról van szó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9068) bl4ze válasza wagi (#9064) üzenetére


bl4ze
veterán

Érdekes, hogy egy 30K-s előfizetést 19,900-ért ad valaki. Ezt meg hogyan? Lopott ? :D

UPDATE: ja, most látom ez a családi alap 17 csatorna, nem az extra 30 csatorna amit én vettem :D :D

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#9069) LógaGéza válasza bl4ze (#9068) üzenetére


LógaGéza
addikt

7 + 10 + 13 felsorolt csatorna van, az a matematika mai állása szerint 30 csatorna. A Családi Alap az csak 7 + 10 (=17) csatorna.
Az más kérdés, hogy kicsit hibásan írta le a csatornákat...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9070) bl4ze válasza LógaGéza (#9069) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem úgy jött le, hogy 17 van + 13 kódolt ergo nem az extra csomag.

.:. bl4ze .:.

(#9071) LógaGéza válasza bl4ze (#9070) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mert 17 nem kódolt csatornát tudsz fogni? ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9072) wagi válasza bl4ze (#9068) üzenetére


wagi
senior tag

Ez ugyanolyan,mint aki árulja a játékokhoz a kódokat amivel letöltöd hivatalosan és egy teljes értékű terméket kapsz olcsóbban mintha a boltban vennéd.

Akkor ők is lopják?

(#9073) Bozek válasza bl4ze (#9068) üzenetére


Bozek
nagyúr

Például régi készlet. :) Én a Tesco-ban vettem 19900-ért az 1 éves családi csomagot tavaly év végén. A benne lévő papír szerint 1 hónapos HBO előfizetést is kaphattam volna ajándékba, ha feltöltöm a kártyát 2011. november 30-ig. :D

[ Szerkesztve ]

(#9074) wagi válasza Bozek (#9073) üzenetére


wagi
senior tag

Ennyi :)
Jókor kell lenni jó helyen :)

(#9075) xyzzs01


xyzzs01
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!
Van egy ILYEN antennám, amivel minden adót maximális jelerősséggel tudok fogni, kivétel az M1, M2, Duna 1, Duna 2!
Minden más, TV2, RTL KLUB, fizetős adók teljesen jól jönnek!

Az adótorony kb 5km légvonalban!

Előre is köszönöm a segítségeket!

(#9076) Zsocy155 válasza xyzzs01 (#9075) üzenetére


Zsocy155
őstag

Üdv!
Én is hasonlóan jártam tavaly. Ezt a linket ajánlották.

(#9077) xyzzs01 válasza Zsocy155 (#9076) üzenetére


xyzzs01
csendes tag

megoldottam, köszi!

(#9078) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Találkoztatok már EZZEL a hírrel.

Fizetős lesz az RTL Klub és a Tv2 :U

Meg hogy ezek miatt az alap csomag kb 500Ft-al nőne. Persze ez még mind csak spekuláció. Vagy már az is lehet hogy eldöntött lépés :F

De mi lenne ha ezt a két csatornát egyszerűen kivennék a kínálatból. :C :C :C

Érdekes évnek nézünk elébe... :(((

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9079) LógaGéza válasza fezsoo (#9078) üzenetére


LógaGéza
addikt

Már amikor csináltuk a Digitális Átállást, már akkor szóbeszéd volt ez a téma :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9080) azbest válasza fezsoo (#9078) üzenetére


azbest
félisten

Igen, erről már többször beszélgettünk.

Dirk Gerkens, Az RTL Klub elnök-vezérigazgatója [link]

Pap Gitka, az RTL Klub kábelcsatorna-portfólióigazgatója: [link]

Egyikben egy újabb adóról is szó esik... már nem arról amit néznek, hanem arról amelyiket beszedik és utána nézhetik mire megy el. Ahogy én is nagy kerek szemekkel néztem a banki kivonatot, hogy hány száz forint ment az automata díjából az államnak.

[ Szerkesztve ]

(#9081) Knobber válasza fezsoo (#9078) üzenetére


Knobber
aktív tag

A Való Világot úgyis az RTLII-n adják :DDD

Youtube: Knobber

(#9082) wwenigma válasza fezsoo (#9078) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Első körbe egy 50-60%-os smileycsökkentés kellene. :) Es hogy mi lenne ha kivennek a kinalatbol? Megszűnne a népbutítás... ezt nem engedhetik meg fenn (kenyere mar nem nagyon van a nepnek szoval csak a cirkusz marad, dikhámore nekacsójámánki) szoval nem engedik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9083) M_AND_Ms válasza wwenigma (#9082) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én nem érzem, hogy egy szemernyit is butultam volna, mert megnéztem egy műsort (Győzike, ValóVilág, Budapest éjjel-nappal) az RTL Klubon. Egyszerűen csak untam őket. (akik meg élvezik, azok nagy része már valóban egy alacsonyabb szinten van - pl.: mikor megkérem, hogy az általa külön szatyorba összegyűjtött pillepalackokat ugyan már a 20 méterrel odább lévő szelektívbe dobja, akkor olyan sötét és buta tekintettel néz rám, mintha a Higgs-bozon létezésesről kérném ki a véleményét. Egyszerűen fel se merült még benne a kérdés, hogy azok a szemetes konténerek vajh, miért színesek. )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9084) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma megyek átvenni a postára a MindigTV pre-paid kártyát, 1 éves családi csomag - conax modul nélkül csak kártya.

Kérdésem: mennyire real time az online kártya aktíválás ? Láttam a webshop-ban ilyen menüt.

Azaz ha jön a szerelő elég akkor aktíválni a kártyát, vagy netán 24 óra az "átfutás" mi a tapasztalat ? :)

.:. bl4ze .:.

(#9085) LógaGéza válasza bl4ze (#9084) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg mikor először bedugod a kártyát, akkor 1 hétig mindent nézhetsz rajta. Az időszak alatt aktiváld be, és mire lejár az egy hét, akkorra biztos menni fog.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9086) bl4ze válasza LógaGéza (#9085) üzenetére


bl4ze
veterán

ah,tényleg? az első alkalommal amikor Conaxot "ér" akkor már megy 1 hétig ingyen ?
érdekes megoldás, de tetszik :)

2 hét múlva kötik ki a T-Home-ot, másnap jönnek szerelni az antennát utána szeretném használni.

ha a fenti helytálló akkor miután kész a rendszer ráérek pár nap múlva aktíválni online ?
ez tök jó lenne úgy :)

.:. bl4ze .:.

(#9087) fezsoo válasza Knobber (#9081) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszi de kihagyom inkább.

LógaGéza azbest :C

wwenigma Igaz, ezt nem lehet megengedni...

Ezek után is azért érdekesnek ígérkezik az elkövetkező időszak... :U

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9088) Armagedown válasza fezsoo (#9078) üzenetére


Armagedown
őstag

Kíváncsi vagyok mi történne a két nagy kereskedelmi csatornával ha ezek után mindenki kivenné a csomagjukból a fő és fiókcsatornáikat, vajon akkor is kérnének pénzt a csatornákért?
Csak ezzel lehetne észhez téríteni őket

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9089) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Lenne két kérdésem hozzátok:

1. Egy 3x-os árnyékolású kábelnél mit számít az (ront-e a jelerősségen, jelminőségen), ha a harisnya ereinek fele levágódott az F csatlakozó letekerésével? (Az történt, hogy szétpattant az F csatlakozó és rátekertem egy újat, de nem volt kedvem levágni a kábel végét és újrablankolni.) Egyáltalán mire való a harisnya, zavarszűrésre való csak?

2. Mit jelent pontosan a jelerősség adat? Mert a vételi jelerősségem 54-66%, a jelminőségem viszont 100% fixen. Ha nem lenne a harisnya ereinek fele levágva, akkor lehetne jobb az erősség? Vagy ez nem befolyásolja?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9090) Kernel válasza spiritex (#9089) üzenetére


Kernel
nagyúr

Árnyékol kifelé és befelé is, a rendszer viszonyítási pontját is képezi, de az a kis hiba szerintem nem változtat semmit.

Jelerősség elég fura szó, a hazai szakmai nyelvben ezt mindig is jelszintnek volt szokás nevezni. Később az angol menük fordításából jött át a "strong". Az antennabemenetnél megjelenő feszültség nagyságát indikálja, ideális esetben.

Nyilván hiába adott egy jelfeszültség, ha az torzult, zavarokat, reflektált jelet is tartalmaz, minőségre nem lesz jó, a processzornak kell dolgozni az utólagos hibajavításon. Elvileg a szükséges hibajavítás mértékéből kalkulálják visszafelé a minőséget. Vagyis ha nem igényel javítást, akkor lesz 100 %, de bizonyára van egy tűrés is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9091) spiritex válasza Kernel (#9090) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm a választ!
Ha jól értem a válaszod 2. részét, akkor az, hogy a jelminőségem 100%-on van, azt jelenti, hogy nem igényel a jel javítást, ezért ezzel a két értékkel nincs gond, hogy az erősség 50-60% körüli, ha a minőség pedig 100%.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9092) Kernel válasza spiritex (#9091) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erről van szó, noha ilyen esetben analóg adásnál valószínűleg szemcsézett kép jelentkezne, a digitális technikában meg sem izzasztja a processzort, legalábbis javítás szempontjából.

De ezt mutatta a gyakorlat is, amikor még volt analóg adás, és azonos adóról az szemcsés képet adott, a digitális meg kifogástalant (persze ez önmagában nem garantál azonos jelszintet).

Hogy nem 100 % a jelszint, esetleg annyit jelenthet, hogy így kisebb a zavar-, illetve időjárási tartalék. De ha máskor is tartja a 100 % minőséget, akkor mindegy. Meg amúgy is további tartalékot rejt a hibajavítás lehetősége is, emiatt a képen nem érzékelsz semmi változást.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9093) spiritex válasza Kernel (#9092) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, köszi! :R
Még lenne egy utolsó kérdésem ehhez:
Mielőtt beiktattam egy Amiko elosztót, amivel két tv-re vezetem az antenna jelét, a jelerősség 62-74%-os volt. Ez természetes, hogy a beiktatásával 54-66%-ra esett a jelszint, vagy keressek egy jobb elosztót?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9094) Degeczi válasza spiritex (#9093) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, minden passzív elosztó csillapít a jelerősségen

(#9095) spiritex válasza spiritex (#9093) üzenetére


spiritex
veterán

Illetve a jelszint emelkedne-e az antenna jobban irányba állításával vagy egy erősítő beiktatásával?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9096) róland


róland
veterán

Valaki tudna lóküldeni egy "channel.conf" fájlt MeTV-hez? (Végre látja a Leadtek WinFast DTV Dongle Mini tuneremet az Ubuntu, csak a MeTV gyári beállításaival nem megyek semmire.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9097) spiritex válasza spiritex (#9095) üzenetére


spiritex
veterán

A torony pedig a csávolyi és a google térkép szerint 50.5 km-re van tőlünk.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9098) Kernel válasza spiritex (#9097) üzenetére


Kernel
nagyúr

50 km-nél már jól jöhet egy erősítő, viszont nem is fontos, ha stabil a vétel. Az irány meg olyan dolog, hogy ha nem lett jól belőve korábban, akkor lehet éppen próbálkozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9099) spiritex válasza Kernel (#9098) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, köszi! Mindenesetre a Tecatel Mandarine szerintem hozta, amit vártam tőle!!! Még egy kockásodás, kép- vagy hangkiesés sem volt reggel óta!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9100) bb.bocs válasza darvinya (#9001) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor tudsz kronkrétat ajánlani? ne lepkét, mert abban nem bízom. vlmi másfélét, de olcsót :) + hozzá kábel? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.