Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Watt25 válasza fgabor87 (#9200) üzenetére


Watt25
veterán

Gondolom ilyen szürke, nagyobb, PenDrive méretű kínai tunerről van szó. Ennek érdekes a jelerősség jelzése, a programok nem tudják kezelni. A TSReader kiírja a nyers, szám szerinti értéket, amit visszaad a szoftvereknek, abból látszik, hogy hogy is van ez... Ahelyett, hogy adna egy 0-tól 100-ig értéket, egy kifacsart skálát alkalmaz:
Ha jól emlékszem 40000 körüli érték a 0 jelszint és valahol -20000 körül van a 100%. Szóval, csak TSReader-ben tudod megnézni, ezzel az említett szabállyal.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9202) Kernel válasza fgabor87 (#9200) üzenetére


Kernel
nagyúr

Level, vagyis jelszint, próbáld meg esetleg ezzel az antennabeállító programmal, hátha kompatibilis: [link]

Nálam mondjuk jelez a ProgDVB is, de ez más tuner.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9203) frovery válasza Kernel (#9202) üzenetére


frovery
senior tag

Ez a progdvb is érdekes jelszinteket mutat.
Nálam a level mindíg 55%-ot mutat. Erősítővel és anélkül is. A quality meg mindíg 100%-ot mutat.

(#9204) fgabor87 válasza Watt25 (#9201) üzenetére


fgabor87
tag

Asus my cinema-u3100 mini plus tunerem van, persze a belseje ettől még lehet valami kínai.
A TSReader progit nem sikerült elindítani, pontosabban nem szerepel a listán a tunerem, a generic-et kiválasztva meg hibaüzenettel elszáll.

A Prog Finder felismeri a tunert, de ugyan azt az eredményt adja, mint a ProgDVB.

Azért dühít a dolog, mert egyik nap egy 5 méteres kábellel közvetlenül antennára kötve még ment a tv, azóta nem megy.
Két antennám van, egy kislepke, amivel ha tv tunert használom, közvetlen kötéssel, erősítés nélkül akadásmentesen ment az M1. Ezen felbuzdulva vettem egy 47 elemes triplex antennát, 17,5 dB-es nyereséggel, plusz bele egy 16 dB-es erősítőt, és a TV így sem hajlandó működni. :(

Teljesen tanácstalan vagyok. Tunerrel most is nézem, hibátlan kép, pedig ide acéleres kábelen, 10 éves 3-as osztón jön a jel, tehát cseppet sem ideális. Jó lenne tudni pedig, hogy jelerősség kevés a tv-nek, vagy a minőség? Anélkül nem nagyon tudok vele mit kezdeni.

(#9205) darvinya válasza fgabor87 (#9204) üzenetére


darvinya
titán

Miért nem nézed meg a Tv-n milyen a vétel?
Jelerősség és bithibaarány.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9206) fgabor87 válasza darvinya (#9205) üzenetére


fgabor87
tag

Ez egy kb 5 éves monitor tv, semmi adatot nem ír ki. :( Ezért próbálom valami programmal mérni. Eddig csak egy tesztet találtam valahol, ahol azt írták, hogy ezek a samu monitor tv-k nagyon érzékenyek, vagy van hibátlan kép, vagy inkább semmit nem mutatnak.

(#9207) darvinya válasza fgabor87 (#9206) üzenetére


darvinya
titán

Mi az, hogy nem ír ki.?
Menü-Öndiagnosztika-Jelinformáció(de csak akkor, ha tv-re van kapcsolva)

Nálam akkor volt hasonló probléma, mikor box-ról ment a táp erősítőhőz, és nem közvetlenül lett táplálva.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9208) fgabor87 válasza darvinya (#9207) üzenetére


fgabor87
tag

Hopsz, és tényleg van. :D Köszi, ezek szerint rossz helyen kerestem. :D
Bithibaarány: 10
Jelerősség: 0

Ugyan ide kötve a tv tunert, hibátlan kép.
Nálam úgy van a táplálás, hogy a tv-be egy kis cucc van bedugva, amire F csatlakozón keresztül csatlakozik az antenna, ez táplálja 12 volttal. Tehát a betáplálás innen megy közvetlen a tv mögül.

(#9209) darvinya válasza fgabor87 (#9208) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanaz van nálad mint nálam volt.

A cucc(gondolom az erősítő táp kábel feje) rossz helyen van.
Így kellene:
Antenna(erősítő)-erősítő táp-elosztó-tv/tuner

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9210) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Külföldi vagyok és aktuálissá vált a MindigTV számomra is. Tornyos településtől Szeged légvonalban 47km, Szentes 92km-re van. Mivel nem bízom az adott szakemberben, inkább itt kérdeznék a szerelések előtt.
A TV-m képes dekódolni a jeleket. Ahhoz, hogy minőségi képet kapjak, konkrétan mire van szükségem? Milyen antenna ajánlott ilyen távolságból, milyen minőségű és fajtájú kábelra lesz szükség, kell-e valamilyen erősítő, esetleg egyéb eszköz?

5 órája tudtam meg, hogy hasonlóan az Olimpiához, az M1 a Forma 1-gyet sem teszi elérhetővé a külhoniak számára jogszabályokra hivatkozva. Sajnos az info későn érkezett, nem volt időm reagálni, viszont a következő futamig szeretnék felkészülni. A szomszédban van MindigTV adás, tehát működhet, de én szeretnék minőségi rendszert építtetni.

A válaszokat előre is köszönöm, sokat segítenének.
Áron

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#9211) fgabor87 válasza darvinya (#9209) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi, akkor valószínűleg ez lesz a baj. Legalábbis remélem. :) Ez csak egy ideiglenes tápfeladó, amúgyis cseréltem volna. Sajnos ezt nem is tudom máshova tenni, mert a kimenet része nem F csati, hanem olyan, amint a tv-be kell bedugni. Tehát antennához nem tudom felvinni, mert nem tudom akkor mivel rákötni a hálózatra.
Esetleg azt tudom megnézni, hogy rövid, osztás nélküli kábellel antennát erősítő nélkül rákötöm a tv-re, hogy úgy mit mond a jelinfóra.
Egyébként lehet tudni, hogy itt miért nem jó a tápfeladó? Gondoltam arra, hogy esetleg mind a két irányba adja a tápot, és a TV leföldeli egyből, erősítőbe meg semmi nem jut, de most leragasztottam a tv földelő csatlakozóit, és úgy sem javult meg.

(#9212) Kernel válasza fgabor87 (#9211) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem nagyon értem, mit ragasztottál le, de az értelemszerű, hogy a tápfeladó egyik irányba ad ki DC-tápot, másik irányba nem, a kettő nem felcserélhető.

Ha rosszul volt bekötve, annál tényleg jobb még a passzív antenna is, vagyis erősítő nélkül.

Hagyományos tunerben nem tud kárt okozni, ha véletlenül rámegy az antennatáp, mert azok bemenete általában egy tekercsen keresztül földelődik, így csak rövidre zárja a kis tápegységet, ami legfeljebb túlmelegszik, de mivel zárlatra úgyis fel van készítve (hiszen kábelzárlat stb. bármikor adódhat), az is megmenekül.

Van azonban olyan tunerkonstrukció is, főleg a tápot kiadó tunerek, amiben kárt okozhat a külső táp rákapcsolása.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9213) darvinya válasza fgabor87 (#9211) üzenetére


darvinya
titán

A sima coax dugó nem annyira gond.
Itt a rendszer kiépítésse van a gond.
Emiatt a tv-re több táp jut és terheli tunerjét(egy idő után tönkre is teheti)

Egyszerűen a meglévő rendszert kell átalakítani.
Tehát a táp feladót kell az antennából kijövő kábelre rakni, és utána az elosztót.
F csatlakozó coax átalakító van mindkét irányba.[pl: ez link]

(#9210) aaron111

Kell egy jó antenna pl: [link], és kell hozzá 3-as szigetelésű kábel.
Utána a beállítástól és kiépítéstől függ a vétel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9214) fgabor87 válasza darvinya (#9213) üzenetére


fgabor87
tag

Egészen mostanáig tesztelgettem, valóban a tápfeladó a gond. Tudom, hogy van mindenféle átalakító, csak vidéki vagyok, és elég nehézkes beszerezni a dolgokat, most abból építkezek, mai van. Persze csak tesztelés céljából, éles rendszer kiépítése előtt kell egy nagybevásárlás.
Most úgy próbálgattam, hogy fogtam egy 2-es osztót, a bemenetére kötöttem az antennát, egyik kimenetére a tápfeladót, másikra pedig a tv-t. És így végre működik. :) Nem hibátlan ugyan, a hibaarány 0 és 7 között ugrál, a jelerősség pedig 60 és 70 között. A hálózatban most így van egy rövid, kb 2 méter hoszú kétszeres árnyékolt, rézbevonatú acéleres kábel, nem valami jó, de nem tudom mennyit zavarhat ilyen röviden. A többi már rendes 3x-os árnyékolású réz eres.
Van egy másik vételi irány is, ott talán picit jobb a helyzet, jelerő inkább 65-70, és talán picit stabilabb, a hibaarány pedig 0 és 5 körül mozog, viszont ehhez a ház másik végébe kell tenni az antennát, ami az éles rendszer kiépítésénél plussz 10-15 méter kábelt jelent. Lehet, hogy amit nyerek, azt el is vesztem a hosszabb kábelezéssel.
Egyébként nagyon rossz vételi lehetőségeim vannak, az 5 km-re lévő adótoronyra pont beárnyékol egy domb, onnan semmi jelet nem fogok, a másik az kb 50 km-re van, annak a visszaverődő jeleit tudom csak fogni, mert közvetlen rálátásom arra sincs. Ha ezt nézzük, elégedett vagyok.
Egy nagyobb erősítő, vagy egy plussz vonalerősítő segíthet? Vagy a hibaarány miatt akkor is megakadna néha a kép?

(#9215) darvinya válasza fgabor87 (#9214) üzenetére


darvinya
titán

Nem, mert meglévő jelet csak zajosítja.
Igen, mert több zaj nagyobb bithiba.
Inkább magasabbra kellene emelni az antennát, és irányba állítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9216) fgabor87 válasza darvinya (#9215) üzenetére


fgabor87
tag

Sajnos nem tudom magasabbra tenni. De az sem segítene. Most egy 3 emeletes ház padlásterében van. A közelebb lévő torony kb egy 400m magas hegyen van, de köztünk van még egy 400 méter magas hegy félúton, illetve a háztól kb 150 méterre egy 200m magas. Úgyhogy akárhova emelem, nem lesz rálátásom.
A másik adótorony szintén takarásban van egy hegy miatt (gödörben van az egész település), viszont annak a jelei valahol bejönnek, és a 150 méterre lévő hegyoldalról visszaverődik. Ezt tudom csak fogni.
Próbáltam a közelebbit is, de annak még visszaverődő jelei sincsenek a szemközti hegyről, valószínűleg teljes takarásban van neki a település. Pedig a merre forgassam is ezt az adót ajánlja, de teljes képtelenség.
Egyelőre jó ez így, mert még nem akarok teljesen átállni erre, ez amolyan próbaidőszak. :) Esetleg ha növelik majd az adóteljesítményt... bár már szerintem nem fogják.
Olyat nem lehet csinálni, hogy két antennát ugyan abba az irányba fordítani, és egy közösítővel egybekötni? Vagy csak bezavarnák egymást?

(#9217) darvinya válasza fgabor87 (#9216) üzenetére


darvinya
titán

Nem lenne akkora nyereség, hogy megérné.

Pedig a merre forgassam is ezt az adót ajánlja, de teljes képtelenség.

Ez teljesen értelmetlen, pedig én is tudok rosszul írni.
De nagyjából dekódoltam.
Írj v. hívd az AH/MindigTv-t ügyfélszolálatnak, hogy ez nem igaz, problémád, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9218) br.rak válasza 4ron (#9210) üzenetére


br.rak
őstag

Kábelből: jobb minőségű (RG6 néven szokták forgalmazni, többek között)
Ha megoldható a tv ás az antenna között ne legyen nagy távolság, így kevesebb kábel is elég (néha akár pár méter is döntő lehet)
Nem tudom milyen környezetben laksz, de pl magas feszültségű kábel elég erősen bezavarhat, vagy pl magas fák, stb ezt is figyelembe kell venni, amikor eldöntitek, hogy hova szerelitek az antennát.
Erősítő: szerintem jobb ha használsz , még ha anélkül is sikerülni fogni az adást, de őgy lesz egy kis plusz tartalék rossz idő esetére.
Antenna: írd meg hogy mi az ami beszerezhető a közeledben (akár linkeld is) és az alapján tudunk véleményt mondani.

(tudom elég általános volt a válasz....)

(#9219) fgabor87 válasza darvinya (#9217) üzenetére


fgabor87
tag

Bocsi a rossz fogalmazásért. :)
UtMivel sokaánajártam a dolgoknak, arról a toronyról, ahonnan most ajánlják a vételt, még az analóg tv sem volt fogható. n reklamáltak a településről, építettek az egyik dombra egy tv átjátszót, ami az egyik torony jeleit fogta, és továbbította a völgybe. Sajnos ez az átjátszó nem lett most továbbfejlesztve, így nem működik. Ezért ilyen gyenge a jel, amit fogok.
Írtam is a MindigTV-nek, leírtam ezeket szép hosszasan elmagyarázva. Analóg tv-nél is a falu lakói "sírták" ki az átjátszó tornyot, lehet, hogy most is meg kell próbálkozni vele. Aláírásgyűjtés vagy valami. :)

Addig is én nagyon elégedett vagyok a mostani eredménnyel is, ha megoldom a tápfeladós dolgot, meg a kábelezést is megcsinálom szépen, akkor már viszonylag jó a helyzet. TV tunerrel már most is tudom szépen használni, TV-vel picit akad néha, de boldog vagyok, hogy legalább ennyire megy. :)
Köszönöm a segítségeteket!

(#9220) 4ron válasza br.rak (#9218) üzenetére


4ron
senior tag

Kösz a hozzászólást. Egyelőre jegelem a projektet, ma reggel még is fogható volt DIGI-vel az M1 és közvetítette az F1-et is, szerencsére tárgytalanná vált :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#9221) br.rak


br.rak
őstag

Értem.

Ha esetleg mégis gond adódna és nem szempont a magyar kommentár és HD megléte akkor műholdon kelet 19,2' a német RTL adja élőben az időmérőt és a futamot (illetve ha nem európai időben van a futam akkor az ismétlést du 2-kor) a SPORT1.DE (ex-DSF) pedig élőben a szabadedzéseket és felvételről a futamot ill időmérőt- Egy bökkenő van, hogy csak SD-ben foghatók szabadon. Lehet egyszerűbb beüzemelni mint a MindigTV-vel bíbelődni

Br

[ Szerkesztve ]

(#9222) StSanya válasza 4ron (#9210) üzenetére


StSanya
őstag

Ránéztem a térképre [link], sajnos a szegedi az eléggé "halkan" sugároz:

DVB-T:
E23h - 20,0 kW - multiplex A
E22h - 9,50 kW - multiplex B
E60h - 20,0 kW - multiplex C

Szentes meg valóban 90 km...

Lehet jobban járnál Csávollyal:

Magyarország (Hungary)->Bács-Kiskun->Csávoly (63.5 km, 304.2°) - Tornyoshoz viszonyítva

Csávoly
TV-URH gerincadó állomás
ASL: 133+165 m

DVB-T
E25h - 66,1 kW - multiplex B
E28h - 50,1 kW - multiplex C
E45h - 77,6 kW - multiplex A

Téged úgyis az A multiplex érdekelne (m1 HD, m2 HD, Duna HD, Duna World), ezeket egy arra alkalmas TV-vel nézheted, kódkártya azaz előfizetés nélkül is. Vagy hogyan akadályozza meg ezt az Antenna Hungária vagy bárki más?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9223) darvinya válasza StSanya (#9222) üzenetére


darvinya
titán

Ha más országként használja a Tv-t és akkor maga a tv tiltja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9224) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Mennyire lehet bízni az automatikus EPG-s időzítőben? Ergo ha bejelölök egy műsort, amit fel szeretnék venni, az akkor fog indulni, amikor a műsor, vagy az elején kapok egy csomó reklámot, és a végéről meg lemaradok?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9225) StSanya válasza darvinya (#9223) üzenetére


StSanya
őstag

Hmmm, erre nem gondoltam, mert én az osztrák adást vígan nézem magyar területi beállítással... :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9226) Kernel válasza LógaGéza (#9224) üzenetére


Kernel
nagyúr

A csatorna trehánysága ellen nem véd.

Boxnál és számítógépes programoknál egyaránt lehetséges pár perccel előbb indítás, később leállítás (típusfüggő), de ez például a DVBViewernél módosítható is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9227) LógaGéza válasza Kernel (#9226) üzenetére


LógaGéza
addikt

Biztos megoldható lenne, ha kezdődik egy műsor, akkor dobnak egy jelet, hogy ez kezdődött, ha vége van, akkor meg, hogy vége - bár ez is csatornától függ, és ha már nem tudják betartani az időpontokat, akkor ezzel se fognak foglalkozni...
Közben megnéztem, TVHeadEndben is van erre lehetőség, állítottam egy 5-15-öt, hátha elég lesz.

DVBViewert is megnéztem, de virágbolti verzióra inkább nem bíznám a rögzítést, marad a TVHeadend.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9228) azbest válasza LógaGéza (#9227) üzenetére


azbest
félisten

Ezer éve az analóg korban volt már rá megoldás, még a reklámokat is kihagyta. Viszont a csatornának nem érdeke, hogy pontos felvételeket rögzítsenek a felvevők. A csatorna érdeke, hogy minél több reklámot lássunk, ezért nincs értelmesen megoldva.

(#9229) darvinya válasza azbest (#9228) üzenetére


darvinya
titán

Bizony…bizony… :K

Mennyibe telne egy jelet küldeni az indításról, leállásról, stb.

Még a korhatárt sem adják meg jól.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9230) Bozek válasza darvinya (#9229) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vicces volt, amikor az m3-on a VB és az EB összefoglalókon ott volt a sarokban a 12-es karika...

(#9231) darvinya válasza Bozek (#9230) üzenetére


darvinya
titán

Akkor még vérig küzdöttek. :)

Spektrum-on 18-as volt kirakva, de a dekóder 16-ot vett így nem tiltotta. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9232) spiritex


spiritex
veterán

Fontos kérdés:
Lassan jön a villámlós időszak. Ti ilyenkor ki szoktátok húzni a tetőantenna kábelét a tv-ből?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9233) csernak75 válasza spiritex (#9232) üzenetére


csernak75
senior tag

Én kiszoktam de még a konnektor-ból is. :D

(#9234) doc válasza spiritex (#9232) üzenetére


doc
nagyúr

az en antennam a padlasterben van, szoval no para :D

(#9235) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Több kérdésem is lenne:
ha lejár az egy évre előre kifizetett Mindig TV Extra alap szolgáltatás,anyagilag új előfizetéssel akkor úgy járok a legjobban,ha a kártyát visszaadom,és veszek újra új kártyát?
Mi van akkor,ha 2 kártyát veszek,és csak az egyiket helyezem bele a készülékbe,a másodikat csak akkor,ha lejár az első mandátuma?
Akkor is működni fog?

Van egy Sony TV-nk,Full HD,tegnap csinálta azt,hogy az RTL Klub-on,TV2-n,Prizmán stb. nem volt jel(viszont mutatta,melyik adón éppen most mi megy!!!),újra kerestettem automatán mindent,azóta minden jó?
Ez mitől van?

(#9236) Bozek válasza Kezdő vagyok (#9235) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, anyagilag úgy jársz jobban, ha veszel feltöltőkártyát. Én anno jól jártam, mert a Tesco-ban találtam 19900-ért 1 éves családi csomagot. :D Amúgy most az Interspar-ban láttam 26 ezerért, még az is olcsóbb, mint a 28100 Ft-os. Az új kártya meg úgy 31000 lenne.

(#9237) azbest válasza Kezdő vagyok (#9235) üzenetére


azbest
félisten

Ha új prepaid kártyát veszel, akkor szerintem az aktiválás díja téged terhel. Ha feltöltőkártyát, akkor a a mostani prepaid kártyád érvényességét növeli (azzal nincs aktiválási díj). Nem ugyanaz a kettő.

Havidíjasra váltva a mostani kártyát lehet kapni kedvezményes hónapokat ha hűséget is vállalsz. Úgy mondják, hogy havidíjasnál is van lehetőség előre kifizetni az évet, úgy talán 10% kedvezményt adnak ezen felül. Az ügyfélszolgálat többet tud mondani.

Ha a két kártya vételnél feltöltőkártyára gondolsz, akkor mindkettőt ráaktiválva gondolom annyival hosszabbodik, amennyit a kártya ér. Ha új kártya vásárlása, akkor a már említett aktiválási díj miatt nem biztos, hogy jó ötlet. Másrészt azt hiszem az aktiválatlan kártya is lejár egy idő után. Az ászf vagy ügyfélszolgálat tud többet.

(#9238) danee91


danee91
senior tag

Fejlesztések június végéig (D és E MUX indítás), erről később.

Karbantartások ápr 30-ig:

[link]

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#9239) LógaGéza válasza danee91 (#9238) üzenetére


LógaGéza
addikt

Komádi nincs benne :C

Amúgy lehet tudni bármit is az új MUXokról? Rendeljem előre a 2 plusz tunerem? :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9240) danee91 válasza LógaGéza (#9239) üzenetére


danee91
senior tag

Az franc tudja :D A jelenlegi MUX-okon (8MHz széles részen) 15db SD adó fért el, vagy pedig 3db HD adó, mellette 1SD adóval és 4 rádióadóval. Ha változtatnak a beállításokon(pl hibajavító kódarány, vagy védelmi intervallum), akkor minimálisan változhat a rendelkezésre álló hely, valamint ha egyes adókat nagyon betömörítenek a képminőség rovására stb.

A nyári fociVB-s 4K (3840x2160 felbontású) közvetítés gondolom egy teljesen új részen lesz adva, arról meg még semmit se tudni, ennek a vétele valószínűleg Budapest, Széchenyi-hegyről lesz csak elérhető, 2012-ben azonban 80km-re egy lepkeantennával, nagyon magasan a 3D tesztadást ugyaninnen hibátlanul lehetett fogni, ehhez azonban kitűnő rálátás szükséges(és az Alföldön lakom).

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#9241) Bozek válasza danee91 (#9240) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem három lehetőség van:
1. Emelik a díjakat, aminek az emberek nem fognak örülni.
2. Marad minden díj a régiben, ami az AH-nak nem éri meg.
3. Lesz egy új csomag, amibe bekerül a D és E mux, mondjuk Családi+ (vagy bármi más) néven.

Én a harmadik lehetőségre tippelek.

(#9242) bb.bocs válasza Bozek (#9241) üzenetére


bb.bocs
őstag

én is :P és gondolom a régieknek adnak vlmi kedvezményt...
mondju kscsinálhatnának külön dokumentum packpot. de biztos nem fognak... nem éri meg nekik ... na mind1 :D

(#9243) LógaGéza válasza danee91 (#9240) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak én 185km-re lakok légvonalban Budapesttől, azért majd megpróbálom :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9244) ljungberg


ljungberg
tag

Sziasztok!

Szoba antennán vagyok, családi csomag. A multiplex B csatornákon egy idő után mindig átvált fekete képernyőre és nincs jel üzenetet kapok.
Jelminőség 100, jelerősség 74.
Az antenna elhelyezésével sokat nem tudok játszani (illegálba van a rendszer).
Megasat DVB-T 10-es antenna: 28db, 75 ohm.

2 szobával arrébb ugyanez a rendszer van, csak ezzel az antennával. [link]

Lehet csak azt kellene lecserélnem? :F

(#9245) Watt25 válasza ljungberg (#9244) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd át ezt és ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9246) azbest válasza Bozek (#9241) üzenetére


azbest
félisten

A saját logikám szerint valószínű, hogy a plusz két mux is két újabb csomagban lesz, hasonlóan a mostanihoz, hogy a nagyobb csomag tartalmazza a kisebbeket. Emellett valószínű lehet az is, hogy tematikusabb csomagokat is bevezetnek, ami több muxról tartalmaz valami alapján összeválogatott csatornákat. Az ötödik mux azért is kell külön csomagban legyen, mert kisebb lesz a lefedettsége.

A közszolgálatit nem számolom bele, mivel az teljesen más konstrukcióban működik, arról az mtva dönt.
Muxonként 13 sd csatornával számolva, a mostani kódolatlan 3at levonva kb 49 csatorna lehet majd a teljes kapacitás. Valamennyi sávszélességet szerintem megtartanak újabb szolgáltatások teszteléséhez, későbbi bevezetéséhez (régebben vod-dal is kísérleteztek). Szóval ennyiből már lehet ismeretterjesztő, sorozatos csomagokat is csinálni... bár gondolom ezek drágábbak lehetnek a mostani alapcsomagnál a korábban már kibeszélt csatorna ár megállapítások alapján (minden egyben olcsóbb, mint külön néhány).

A mostani árakat elnézve, csatornánként százassal számolva (alapcsomag 1400, családi 2600 normál áron) simán el lehet majd képzelni a 3500 és 5000 körüli nagyobb csomagokat. Tematikusabbakat meg szvsz 2500 körül.

Ez mind csak saját agymenésem, a valósággal történő bármilyen egyezés csupán a véletlen műve.

[ Szerkesztve ]

(#9247) LógaGéza válasza azbest (#9246) üzenetére


LógaGéza
addikt

Végül meg majd kiderül hogy te voltál az NMHH-s főnököm ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9248) azbest válasza LógaGéza (#9247) üzenetére


azbest
félisten

Áh, akkor rend lenne ;] Egyébként szoftverfejlesztés területen dolgozom, a tévézés nekem csak egy káros szenvedély :DDD

(#9249) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Hír

http://m.hvg.hu/tudomany/20140317_aprilisban_tobb_oras_teljes_leallasok_tv

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#9250) Bozek válasza juhasz22 (#9249) üzenetére


Bozek
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.