Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) marion1 válasza jFox (#8899) üzenetére


marion1
tag

Beírod a keresőbe hol laksz és megmutatja,hogy milyen csatornák fogható ahol laksz milyen muxon vannak a csatornák.melyik irányba kell az antennát fordítani a legjobb vétel elérése érdekében[link].

(#8902) Bozek válasza donjohnson (#8892) üzenetére


Bozek
nagyúr

Végigkerestem mind a 3 MUX-ot, de amikor a hozzászólást írtam, még nem volt benn. Most már megvan, bár ez is csak töltelékadó lesz nálam. :)

(#8903) Flashget válasza Bozek (#8902) üzenetére


Flashget
félisten

Bp. Szállás utcai torony légvonalban 2 km-re van tőlem. Azpn tegnap már ment.

gb4400!
Engem mint digikábelest nem fognak arra venni, hogy egy szutyok csatorna miatt előfizessek rá ;)
Tartalmasabb lett volna a sportklub, majdnem befigyelt nálam az extra.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8904) Bozek válasza Flashget (#8903) üzenetére


Bozek
nagyúr

Míg leért Budapestről Hegyhátsálig, eltelt egy kis ídő. :D

(#8905) hegti válasza marion1 (#8900) üzenetére


hegti
aktív tag

Én tegnap tv-t bekapcsoltam, elektronikus műsorújságot végignézve megvolt,csak a szobaantennát kellett átraknom másik szekrényre,hogy mindegyik adó szépen bejöjjön. RTL2, RTL, TV2 igen, a többi nem akart: M1, M2, Duna, Duna World...

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#8906) juhasz22 válasza Flashget (#8903) üzenetére


juhasz22
aktív tag

else hiszed de 400 W os Codegen tapom van es 4 eve hibatlanul mukszik
(szerencses vasarlok egyike)

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#8907) Nakivagyok válasza juhasz22 (#8906) üzenetére


Nakivagyok
tag

Szerencsés és vakmerő :DD

(#8908) #93794560 válasza Flashget (#8903) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Sportklub nem rossz, de igazából csak az olasz és francia focimeccseket nézem rajta, napközben sok a gyengébb műsor. Bár a Horti Gábor dumája is jól jön időnként. :DDD

"Itt láthatók a lócakoptatók!'

Idézet Horti Gábortól, aki egy meccs alatt a kispadot mutató képet kommentálja.

[ Szerkesztve ]

(#8909) marion1 válasza hegti (#8905) üzenetére


marion1
tag

Próbáld csak A multiplexet frissíteni hátha akkor beteszi a kinálatba. Ami csatornákat felsorolsz M1HD M2HD, Duna szintén HD. Esetleg kevés a jó vételhez a szobaantenna. Itt a frekvencia táblázat.PDF formátumban.[link]

(#8910) Flashget válasza #93794560 (#8908) üzenetére


Flashget
félisten

Ezek engem mind nem érdekelnek. Nem érdelkelnek a bulvár műsoraik. Ami érdekelt az már nincs náluk (Indycar) kézilabda lenne még, de azért az évi 4-5 mecsért nem kell, streamen megnézem gyengébb mínőségben.

Egyébként az AH csak a tahó világ miatt tekert az erősségen? Mindigtv-n minden csatornára 100% jelerősséget és 0 bithibát ír a tv. Ilyen még sosem volt nálam :)

Realme GT Master Edition

(#8911) jFox válasza marion1 (#8901) üzenetére


jFox
őstag

Nem azzal van a gondom. Konkrétan erre az átjátszóra csatlakozott embert keresek, hogy tapasztalja-e ugyanazta hibát mint én. Már kb. 2 éve használom a MindigTv-t. Az antennám nem változott, de amióta elkezdték a fereki cserét, azóta vacakol a C multiplex. Tegnap előtt teljesen elment. Nem volt jel. De csak a C -n. A többi jött rendesen. Az üfsz nem foglalkozik vele, az mondja hívjak szakembert.
Máshova nem tudom átforgatni, mert csa Diósgyőr felé néző ablakom/erkélyem van.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8912) frovery válasza jFox (#8911) üzenetére


frovery
senior tag

Valószínüleg az antennád kicsi nyereségű ezen az alsó sávon. a C a 28-ason van. Milyen antennát használsz? Erősítő esetleg van bekötve?

(#8913) wwenigma válasza jFox (#8911) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MOndd meg nekik hogy kint volt a szakember és keresetlen szavakat használt a hozzánemértő, lusta ügyfélszolgálatosokkal kapcsolatban. Meg azt mondta nincs baj a cuccoddal, hanem ők csesztek el valamit.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8914) jFox válasza frovery (#8912) üzenetére


jFox
őstag

Az antenna hasonló mint ez : [link] A leírása szerint 11dbi nyereségű. Nemrég vettem rá egy 10db -es távtáplálású erősiítőt, de nem segített sokat.
A jelenség az, hogy megy a tv-adás akár órákon át, ilyenkor a jelerósség/jelminőség 90/90 a settopbox szerint. Egyszer csak elmegy a jel ilyenkor a settopbox 0/0 mutat. Aztán pár másodperc múlva visszajön.
A minap egy napig nem volt jel.
De mindez csak a C mux esetében. Az A hibátlanul megy olyankor is, amikor C azt írja, hogy nincs jel. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8915) mugencivic


mugencivic
tag

Előre is elnézést kérek, ha triviálist kérdeznék, de ha vesz az ember egy prepaid csomagot CA modullal, van valami tennivalója (pl. telefonos aktiválás), vagy csak be a kártyát a modulba, modult meg a TV-be - és kész?

Csak mert én az imént vettem egy fél éves Alap csomagot CA modullal (bontatlan volt), beraktam a modult a TV-be (kártyástól) és már ment is minden. De a vicc az, hogy nem csak az Alap csomag csatornái, hanem az összes, még az HBO is... Ilyenkor mi van? :D

Már kb. két éve egyszer volt egy hasonló féléves prepaid csomagom, anno úgy rémlik aktiválni kellett a kártyát, addig nem is volt dekódolás..

(#8916) juhasz22 válasza mugencivic (#8915) üzenetére


juhasz22
aktív tag

A kártya aktiválás nélkül 10 napig un. preview mode ban van ezért érhető el az összes tartalom.

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#8917) mugencivic válasza juhasz22 (#8916) üzenetére


mugencivic
tag

Valahogy éreztem, köszönöm.

(#8918) darvinya válasza jFox (#8914) üzenetére


darvinya
titán

Az erősítő nem növeli az antenna nyereségét, csak a befogott jelet erősíti.
Azaz még ronthat is a jelen.

Amúgy a lekapcsolás után új átjátszó adokat, stb.
Emiatt tornyon lévő sugárzokat forgatták, mivel több helyről érkező jelek nagyobb területet fedjenek le.

Próbált picit forgatni az antennát, vagy áthelyezni, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8919) frovery válasza jFox (#8914) üzenetére


frovery
senior tag

Mint előttem is megírták, próbálj az antennán forgatni, vagy áthelyezni, akár csak 50cm-ert. De a magassággal is játszani lehet. Mindenképpen az erősítőt iktasd ki, főleg ha nem javított a jelenlegi erősségen, mert csak bezavarhat.
Egyébként nem írtad meg az erősítő tipusát sem, mivel azok között is van jócskán bóvli. Nem minden az erősítés, sokat elmond egy erősítőről a zajtényezője is. :U

(#8920) doc válasza frovery (#8919) üzenetére


doc
nagyúr

azert ne irjuk le ennyire az erositoket...
a masik topicban is kozolte valaki hogy felesleges venni mert semmi ertelme, de azert csak kiprobaltam
itt az eredmeny :D
amiota digitalis adas van, azota egyszerubb a kulonbseg: erosito nelkul abszolut semmi, erositovel tokeletes az adas :C

(#8921) frovery válasza doc (#8920) üzenetére


frovery
senior tag

Én nem írtam le az erősítőket. Kizárólag hosszú évek tapasztalatából írom, hogy egy jó nyereségű antenna, aztán ha vételhatáron van a jel, akkor alkalmazzunk erősítőt, vagy távolsági vételre, vadászatra. Akkor is a lehetőleg legkisebb zaj tényezővel rendelkezőt. Egy 10dB-es erősítő 6dB zajjal gyengébb lesz, mint egy 10dB erősítő 1dB zajtényezővel.
Ezt pl: nagyon sokat raktam már. Nem nagy erősítésű de kis zajjal dolgozik: Triax gyertya
Vagy az antennába építhető panel erősítők a legjobbak, mivel közvetlenül az antennához csatlakozik.Iskra
Viszont távolsági vételre, árbócra szerelve, ez a legjobb vétel.Terra

(#8922) jFox válasza frovery (#8919) üzenetére


jFox
őstag

Ezeket értem. De azt magyarázza el nekem valaki, hogy ha egyszer 90% a jel egyszer meg 0% akkor miért az antenna áll rosszul? Amikor felszereltem annó, játszottam vele sokat, de akárhogy állítottam mindíg 90%-os jelet mutatott vagy ha nagyon elfordítottam akkor meg 0-t. Mert ha forgatom és változik a jelerősség 10-20%- ot akkor aláírom, hogy befolyásol bármit is ha tekergetem.
Egyébb iránt nagyon messze sem vagyok az adótól max 2km. Annó amikor bejött a MindigTv egy mezei szoba antennával hibátlan volt úgy, tök mindegy volt merre forgatom az antennát. Csak azt zavarta a mobil és ezért döntöttem úgy, hogy kiteszek az erkélyre egy antennát.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8923) doc válasza frovery (#8921) üzenetére


doc
nagyúr

jok ezek a tavtaplalasu ketyerek, meg kene nezni hogy az uj TV-m tud-e ilyet (marmint visszaadni az 5V-ot), mert a mostani erositom a konnektorbol eszik :D

(#8924) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak! Kültéri DVB-T antennára van valami best buy cucc? Ár-Minőség

Holnap jön egy szaki felmérni a lehetőségeket, és jó lenne ha nem akarna megvezetni - vagy ha netán én is tudnék mondani valami ár-érték bajnok kültéri antennát.

Nagyon kiváncsi leszek kb. milyen árat fog mondani cakk pakk az egész "mókára".

:D

Széchenyi torony felé kell majd nézni azt írja a MindigTV weblap, Diósdról.

.:. bl4ze .:.

(#8925) doc válasza bl4ze (#8924) üzenetére


doc
nagyúr

en itt a hardverapron vettem egy alig hasznalt antennat 2000 forintert, a mai napig azt hasznalom :D

(#8926) frovery válasza jFox (#8922) üzenetére


frovery
senior tag

Itányérzékenyek ezek a yagi tipusú antennák. Sokat számít a pontos beállítása, amit te a kijelzőn mutatott értékekkel sosem fogsz. Műszerrel már simán láthatóak azok a mozgatások, amiket te most nem látsz. Sajnos csakis próbálgatással, állítgatással tudod, ha nem akarsz egy műszerrel megáldott szerelőt hívni.
Viszont 2Km-ről nem kellene ilyen hibáknak lennie, hacsak nincs valami zavaró a jel útjában. Próbáld arrébb szerelni ha tudod.

(#8927) frovery válasza doc (#8923) üzenetére


frovery
senior tag

Nagyon-nagyon kevés tv ad ki tápot, sajnos. :(((

(#8928) frovery válasza bl4ze (#8924) üzenetére


frovery
senior tag

Megnéztem a terep profilt. 10Km és teljes rálátás a Sz.hegyre.
Iskra antenna simán elegendő lesz hozzá, szerintem erősítő sem fog kelleni, ekkora távra. Ha csak 1 stb-re vagy tv-re lesz osztva.
Esetlegesen a hozzávaló erősítőt ajánlom.Iskra erősítőpanel

(#8929) darvinya válasza jFox (#8922) üzenetére


darvinya
titán

Mert a föld nem lapos, sík tábla.
A verődő jel egyszer jó, egyszer nem.

A 2km nem sok, csak a torony 1°-os antenna forgatás ekkora távolságon már nem ilyen pici.

Itthon antennámnál 3cm-t eresztettem és 3-5°-os forgatásssal visszajött a stabil jel.
Pedig Széchenyi toronyról vettem a jelet.
Ezen a tornyon 0.35°-ot forgattak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8930) Kezdő vagyok válasza darvinya (#8929) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Azt honnan lehet tudni,hogy melyik adótornyot hány fokkal forgatták-e el,ha elforgatták egyáltalán?
Én pl.a szegedire gondoltam most.

(#8931) bl4ze válasza frovery (#8928) üzenetére


bl4ze
veterán

1 tv-re igen, STB nem lesz Conax.

Köszönöm az infót, tippet !

.:. bl4ze .:.

(#8932) Kernel válasza doc (#8920) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a két fotó között annyi a különbség, hogy egyiknél kap tápfeszültséget az erősítő, másiknál nem, akkor az teljesen megtévesztő. Táplálás nélkül az erősítő nem engedi át a jelet, legfeljebb átszivárog rajta valami, nagy csillapítással. Természetes, hogy ilyenkor elmegy a kép.

Korrekt összehasonlítás csak az erősítő teljes kiiktatásával történhet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8933) doc válasza Kernel (#8932) üzenetére


doc
nagyúr

(majdnem) ugyanilyen (mint az elso kepen) volt erosito nelkul is, azert vettem :)
a majdnem azt jelenti, hogy megfelelo buveszkedessel el lehetett erni hogy az egyik adot nezhetoen (de meg mindig nagyon zajosan) vegye, a masik csak hangyahaboru, gyakran hang nelkul, vagy forditva
az erositovel mindharom ado tisztan jott (miota mindigtv van, meg nem probaltam ki erosito nelkul, de ha otthon leszek ranezek kivancsisagbol)

[ Szerkesztve ]

(#8934) jFox válasza frovery (#8926) üzenetére


jFox
őstag

... és darvinya!

Én akkor sem értem. :( Analóg adásnál nem voltak ilyen problémák. Ott jóval egyszerűbb volt belőni egy antennát.
Van valahol egy nagy lepkém is. Azzal könnyebben boldogulnék? Mert akkor elő keresem a padlásról. Csak az több helyet foglal az erkélyen.
Mindenesetre köszönöm az eddigi segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8935) darvinya válasza Kezdő vagyok (#8930) üzenetére


darvinya
titán

Én közel vagyok a Petzváli központhoz és ott tudtam meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8936) elfelejtette válasza jFox (#8911) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem is ez a problémám, hogy a freki csere óta óránként elmegy 20mp-re az egyébként 100%-os jel. Ja és ugyanerre panaszkodik elég sok ismerős, szóval szerintem nem a szomszéd zavarja a jelet...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8937) jFox válasza elfelejtette (#8936) üzenetére


jFox
őstag

Merre felé laksz? Miskolc?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8938) elfelejtette válasza jFox (#8937) üzenetére


elfelejtette
veterán

Debrecen keleti része.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8939) mr.nagy válasza elfelejtette (#8938) üzenetére


mr.nagy
tag

Sajnos ez nálam is előfordul! Jellemzően este 8 és 9 óra között. Később már nincs gond és korábban sem vettem észre, bár nap közben ritkán tvzek. Debrecen Bethlen utca.

HMNote10Pro

(#8940) frovery


frovery
senior tag

Higyjétek el, hogy azok a kimaradások, jelszintesések mind a beállítás hibájából vannak. Sajnos műszer hiányában csak arrébb pakolgatással, állítgatásokkal megoldható a dolog. Vagy ha pár Km-en belül vagytok, akkor ilyenkor célszerűbb a lepke antenna, mert az nem irányérzékeny. :K

(#8941) Kernel válasza elfelejtette (#8936) üzenetére


Kernel
nagyúr

A jelszintproblémák általában nem ilyen szabályosan jelentkeznek, inkább véletlenszerűen.

Viszont volt már fórumon olyan eset, aki időben szabályos jellegű hibára panaszkodott, látszólag megfelelő jelszint mellett, amin végül firmware frissítéssel tudott segíteni, így ebben is érdemes gondolkodni.

Ha ismerősök is erre panaszkodnak, felmerülhet a kérdés, hogy ők pontosan milyen típusú készüléket használnak?

Ne menjünk messzebb, bár PC-s tuner, de nekem is volt olyan, hogy egy óra után elkezdett néha kihagyni, majd egyre sűrűbben. A program újraindítása után egy ideig jó volt, majd megint kezdte. Erről egyértelműen kiderült, hogy a nem megfelelő driver okozta.

Asztali boxnál például olyan magyarázat is elképzelhető, hogy alacsonyabb jelszint esetén a processzor az állandó hibajavítás miatt nagyobb munkára kényszerül, amitő egy idő után kiakad, maga is hibázik. Ezen lehetséges segíteni egy jobb firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8942) elfelejtette válasza Kernel (#8941) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor kezdődtek a lefagyások, mikor először kiírta az stb, hogy "Szolgáltatások frissítése, kérem várjon." Bár nem tudom, honnan és mit frissített, az AH frissíti a firmware-tt?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8943) Kernel válasza elfelejtette (#8942) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyenkor csak érzékeli, hogy változás történt a csatornalistában, azt frissíti, illetve újrahangolást kezdeményez.

A firmware-frissítés másképp szokott menni, normális esetben engedélyezni kell, megjelenik egy letöltési folyamat, újraindítás, ilyesmi. De ez típusfüggő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8944) jFox válasza Kernel (#8941) üzenetére


jFox
őstag

Én is gondoltam már erre, emiatt néztem rá a Wayteq honlapjára és láttam, hogy hosszú idő után adtak ki új fw a 95CX -hez. Rá is pakoltam, de nem lett jobb.
Sőt, a box környékéről eltakarítottam a gagyi kínai adaptereket, a szórt mágeses terük miatt. (Van egy noti töltőm, amit ha bedugok mellé akkot totál elmegy minden adás. )
Ettőll már jobb lett a helyzet, de még mindíg akadozk néha. Holnap felmegyek a padlásra és megkeresem a lepkét. Megnézem hogy férne el az erkélyen.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8945) darvinya válasza elfelejtette (#8942) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom milyen box-od van.
De "Szolgáltatások frissítése, kérem várjon." irománykor érdemes lenullázni a rendszert, azaz gyári visszaállítást csinálni, újra beállítani.

Tapasztalat, hogy ennek elhagyása sok hibát/furcsaságot okoz.

(#8944) jFox

A box-ot nem zavarja a gagyi cuccok.
Inkább a rossz minőségű kábel, és rossz kötések/csatlakozó szedi fel a zavaró tényezőket.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8946) jFox válasza darvinya (#8945) üzenetére


jFox
őstag

Pedig igen. :K Amikor azt a bizonyos univerzális notebook töltőt bedugtam, akkor aztán semmilyen adó nem jött be. Ha kihúztam minden vissza jött. Akkor ezt minek neveznéd?
Sőt, ha kivittem a konyhába még onnan is zavarta, a hálózaton keresztül.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8947) darvinya válasza jFox (#8946) üzenetére


darvinya
titán

Nem a box a gond, hanem a kábel/kötések/stb.
Főleg a kábel gond, mert az viselkedhet antennaként és az összeszedi a környezeti zajt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8948) frovery válasza jFox (#8946) üzenetére


frovery
senior tag

Koaxnak minimum 3×-os árnyékolásúnak kell lennie, lehetőleg valami normális nem kínai. Tri-Shield, Teletronik, Cavel.
Minden esetben fém krimpelhető vagy kompressziós csatlakozók legyenek.

Sajnos ezek hiányában alakulnak ki zavarő dolgok, amiket összeszed a környező éterben.

(#8949) wagi


wagi
senior tag

Adott egy mindigtv alap csomag ami 4 hónap múlva lejár.
Ha ehhez veszek egy 12 havi HBO feltöltőkártyát akkor azt csak 4 hónapig tudom majd használni?

(#8950) Watt25 válasza wagi (#8949) üzenetére


Watt25
veterán

Tudtommal az HBO tök független mindentől, vagyis 4 hónap múlva csak az ingyenesek és az HBO jön majd be, de így is használhatod, ha neked így jó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.