Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) StSanya válasza hzcs (#8299) üzenetére


StSanya
őstag

Amúgy az a gond, hogy a győri adó csak 27,5 kW-on nyomja a multiplex C-t (multiplex B: 29,5 kW, multiplex A: 31,6 kW), míg a messzebb lévő soproni meg 83,2 kW-on (multiplex B: 81,3 kW, multiplex A: 83,2 kW)

Infók: http://www.dvbtmap.eu és http://www.fmdx.hu/

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8302) hzcs válasza StSanya (#8300) üzenetére


hzcs
senior tag

Most egy ennél sokkal kisebb antennám van, erősítő nélkül (hacsak az a közösítős nem az, de az a tévénél van, nem az antennánál), kicsit megmozgattam a kábeleket, most nézhető, a tévé szerint 0 bithibaarány, 60-62% jelminőség. Kockásodás kb éppen nincsen. Az antennát tető alá raknám, ahol a mostani is van. Igaz, hogy most normálisan nézhetőek az adások, de szeretném lecserélni, mert havonta, kéthavonta mindig játszani kell vele a rossz kontakt miatt, meg már legalább 25 éves cuccok.

Olyan kérdésem lenne még, hogy a soproni torony kb 60km re van, 83.2 kW EIRP-vel sugároz, a győri közelebb, kb 40km, de csak 31.6 kW -tal sugároz. Melyikre lenne célszerűbb állítani?

(#8303) StSanya válasza hzcs (#8302) üzenetére


StSanya
őstag

A Soproni és a Bartók B. úti körforgalomban 32,3 és 51,1 km távolságokra jön ki, ehhez tudsz viszonyítani, illetve a http://www.dvbtmap.eu -n pontosabban a házadat kijelölni. Szerintem papírforma szerint hiába van a győrinek közel 20 km-es előnye, gyenge az adóteljesítmény. De ezt befolyásolhatja helyi takarás, más ház, stb. így ezt csak a konkrét helyszínen lehetne biztonsággal megmondani, esetleg műszeres méréssel.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8304) hzcs válasza StSanya (#8303) üzenetére


hzcs
senior tag

Megnéztem a coverage map-et, de a győrit nem láttam benne, a soproni meg elvileg zöldet mutat még nálam is. Azért gondoltam a sopronira állítani még anno, mert szélső ház vagyunk arra felé, míg a győri felé az egész város felé kellene fordítani.
Akkor azt mondod, hogy egy jobb antennával akár erősítő nélkül is menne?

(#8305) BlacKSouL válasza frovery (#8295) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem igazán lakótelep [link]
A bal oldali sorház erre az utcára, vagyis innen nézve jobbra néző erkélye/ablaka adott, a torony pedig a háztól innen nézve pont balra van, tehát a legjobban takarásban.
Ilyen esetben mondjuk akkor a lepkét tegye a szobában a torony felé irányítva, vagy inkább tegye ki az erkélyre(esetleg bent az ablakhoz közel) de továbbra is 'toronyiránt'?

Esetleg ne is a HHhegyi tornyot lőjük be vele, hanem mondjuk a Szávát? Nem tudom az mennyire van magasan. Most nézem, Száva u. légvonalban 7,2km, HHhegy meg 7,5km ;] Akkor a dolog eldöntve.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8306) darvinya


darvinya
titán

Most már jó Tv2 jelzés.
Újra kellett keresnem, mert M3-at nem rakta be automatikusan és ez bezavart.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8307) StSanya válasza hzcs (#8304) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, a sopronira állj, a Bem és Damjanich kereszteződése már pl. 50 km belüli távolságra van.

Igen, nekem is a Synaps 343 van (megegyezik a Triax 343-al), ezt megkapod 5 ezer + szállításért, s ezt van olyan oldal, ami 80 km-ig ajánlja: [link]

A 100 km-ig javasolt antennák már húzós árban vannak, a legolcsóbb ENGEL MAX50 is 10 ezer felett van...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8308) hzcs válasza StSanya (#8307) üzenetére


hzcs
senior tag

na, én ott lakok éppen :)

A környéken van olyan hely, ahol megvehetem? Akkor nem lenne szállítási díj. Győr is jó, hetente járok oda. Ezekhez nem adnak se kábelt se csatlakozókat igaz? Azt külön kell vennem?

(#8309) StSanya válasza hzcs (#8308) üzenetére


StSanya
őstag

Persze, amit frovery írt itt: [link], kell még koax kábel, s csatlakozók.

Körül kell nézni Győrben, passz...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8310) Flashget válasza darvinya (#8306) üzenetére


Flashget
félisten

most én is újrahangoltam a mindigtv-t az M3 miatt és semmi gond a TV2-vel.

Realme GT Master Edition

(#8311) Watt25


Watt25
veterán

Csak kis infó: nekem semmit sem kellett tennem és megjelent a d1 és az M3 is a tévé csatornalistájában. (LG LV5590)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8312) sajby válasza Watt25 (#8289) üzenetére


sajby
senior tag

Esetleg nagyobb nyereségű atennával növelhető a biztosabb vétel?(vajon)
Illetve elképzelhető,hogy az álltalam használt Alcor 2600as vevő gyengébb paraméterekkel rendelkezne és esetleg azért vét hibát ami az akadozó műsorban jeleni meg?
Ezek csak gondolatok a fejemből.Mivel nem vagyok szakember :)

teljes sztori a (#8288) ban,ha valaki még okosat tudna mondani megköszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#8313) Watt25 válasza sajby (#8312) üzenetére


Watt25
veterán

Én úgy gondolom, hogy általában a nagyobb nyereségű antennáknak kisebb a nyílásszöveg, ezért a visszavert, szórt jeleket kevésbé fogják fel. Azonban szerintem azon a házon semmilyen közvetlen jel nem jön át, tehát, nem biztos, hogy jó megoldás. Nálam az ablakból nézve hasonló (vagy inkább rosszabb) a helyzet és azt tapasztaltam, hogy az ócska szobaantennával, ha nem is tökéletesen, de be tudtam fogni a csatornákat, míg a Tecatel Mandarine tetőtéri antennával (az ablakból kilógatva) egyáltalán nem sikerült. (A tetőre felkábelezve persze tökéletes vételt biztosít.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8314) sajby válasza Watt25 (#8313) üzenetére


sajby
senior tag

Még egy másik dekódert megpróbálok szerezni,és azt rádugni,hátha jobban és kevesebb hibával boldogulna a vett jellel.Talán jövö héten hiv a szerelő is,kiváncsi leszek mit tud kiokoskodni.Lehet itt is a háztatő a megoldás. :D

(#8315) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Sziasztok!

STB-t keresek MindigTv-hez PVR funckióval. Tudom, nézzek örül a neten, amit meg is tettem, de pont a lényeget nem lehet az adatlapokról megtudni. Egyszer már DVB-C box keresése közben elmerültem az STB-k igencsak rosszul és bután megtervezett szoftvereinek hiányosságaiban, amikre csak akkor jöttem rá, amikor elkezdtem használni a készüléket. Emiatt szeretném igénybe venni a Ti tapasztalataitokat STB téren.

Tehát, amit keresek, az egy olyan DVB-T box, ami PVR funkcióval bír és manuálisan vagy EPG-ből lehet programozni és rendelkezik egy kellően jó médialejátszós képességgel (amennyire az STB-k chipjeitől ez elvárható). És most jöjjenek az általam alapként, de a fejlesztők szerint extraként - esetleg lehetetlen igényként- kezelt funkciók:
-az egygombos felvétel az adott műsort kezdje el felvenni és annak végeztével a felvétel is álljon meg (tehát, ne fixen 2 órát vegyen fel)
-felvétel alatt lehessen azonos MUX-on másik csatornát nézni.
-felvétel alatt lehessen más, már felvett műsoranyagot visszanézni.
-a "mély készenlétben" lévő készülék ébredjen fel és kezdje el felvenni az előzőleg beprogramozott műsort. A végén álljon vissza készenlétbe.

Aki ismer ilyen készüléket az ne titkolja előlem! Fedje fel a titkát!
Köszönöm! :R

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8316) krealon válasza M_AND_Ms (#8315) üzenetére


krealon
veterán

Eleg barkacs megoldas, de nalam a PVR funkciot egy IBM x22-es (Pentium 3 1000MHz, 512MB RAM) notebook tolti be. Lubuntu + tvheadend + ITE9135-os tuner (Overmax). Mindez 20W teljesitmenyfelvetel mellett.
A beallitassal elment egy nap, de azota kivaloan mukodik.
Lepesek:
- Lubuntu telepites
- ITE9135 firmware letoltes, telepites
- tvheadend repo-bol az unstable verzio installallasa
- http://localhost:9981 -en configuralas. (manualis mux megadas kell a freki valtozasok miatt)

EPG-bol (webes interface-en) lehet hozzadni musorokat a felveteli lisathoz es meg a reklamokat is kivagja a musorbol (arra nem jottem ra milyen modszerrel csinalja, igy nem hasznalom ezt a funkciot).

(#8317) M_AND_Ms válasza krealon (#8316) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Jól hangzik, de az egész kóceráj édesanyámnak kellene.

Az én DVB-C-re használt Amiko Alien2-es boxomra is csak egy független firmware oldja meg maradéktalanul ezt a problémát (az előtte megvolt Amiko 8900-estől is pont emiatt szabadultam meg). Véleményem szerint a boxokat olyan fejlesztőcsapatok készítik akiknél a csekély értelműség kötelező szempont a felvételnél.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8318) darvinya válasza M_AND_Ms (#8317) üzenetére


darvinya
titán

Amit keresel már megtaláltad.
Alien 2.

Ennél csak rosszabb van.
Mert az egy gombos felvételnél alapból az előre beállított felvételi idő lesz, ami 2 óra(ez egyszerűen állítható)'
A másik tévhit, hogy feléled „mély” készenlétből bármi is, amit valójában csak gomb indítás éleszteni.
Ilyenkor úgynevezett alap készenlét fut, csak nincs óra jelzés.
Az összes többit tudja WayteQ HD95CX.

A legnagyobb gond itt az AH aki nagyon beszól az fw-be.
De a WayteQ most igért új fw-t hozzá.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8319) Kernel válasza M_AND_Ms (#8315) üzenetére


Kernel
nagyúr

DVB-T boxoknál az emberek többségének elvárása az olcsóság, amit a gyártók egyszerű tudással honorálnak. A felhasznált olcsó processzorok láthatóan nem is tudnak ilyeneket:

-az egygombos felvétel az adott műsort kezdje el felvenni és annak végeztével a felvétel is álljon meg (tehát, ne fixen 2 órát vegyen fel)

-felvétel alatt lehessen más, már felvett műsoranyagot visszanézni.

Ezeknél ez nem szoftveres kérdés szerintem, mert akkor már legalább hallottunk volna róla, hogy némelyik tud ilyet is.

Egyébként a DPS 80 (kártyafogadó nélküli) vevő egygombos felvétellel indult, bekapcsolt készenlétről időzítve (Rec vagy View, igény szerint). Készenlét ennél egyfajta, rendesen leállt, ahogy kell. Áramfelvétel jelentéktelenre csökkent, kihűlt minden alkatrész.

Időzített felvétel után bekapcsolva maradt, ha jól emlékszem, de inaktivitás esetén a beállított 3 óra után kikapcsolt, ami energiafogyasztásban jelentéktelen összeg. Még ennél az aránylag erősen melegedő, 15 W-os szerkezetnél is:

15W x 3h = 45 Wh

Ha 1 kWh energia kb. 50 Ft, akkor 2,25 Ft-ról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8320) frovery válasza darvinya (#8318) üzenetére


frovery
senior tag

Linuxban kell gondolkodnia, mert ezek az egyszerű, akár Ali chipes kütyük nem ekkora igényekre vannak kitalálva.
Nekem egy Cloud Ibox (VU+ klón) van, Dyras DVB-T stickel megspékelve. Ez kijött 30000Ft-ból. Hibátlanul rögzít, mást is tudok nézni közben(műhold). Rögzít a pc merevlemezére, rögzít a rádugott penre, vagy külső vinyóra is. Nincs gond a pc-n való lejátszásra, szerkesztésre. Természetesen egy linuxos készülék, némi hozzáértést kíván, de ha be van állítva 1× rendesen, megy hiba nélkül. Nekem 4hónapja óta teszi a dolgát, azóta nem buheráltam, mert stabil.

(#8321) digikábeles válasza M_AND_Ms (#8315) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azt javaslom, nézz körül a felvevős bluray lejátszók háza táján. Érdemes a tévé típusának megfelelő készüléket venni, mert akkor megkapod azt a kényelmet, amit a tévé kezelése során megszoktál, ráadásul mindegyik távirányító kezeli a másikat is. LG, és Samsung a szóba jöhető típusok, a Panasonic és a Sony leragadt a dvd felvevőknél.

(#8322) M_AND_Ms válasza Kernel (#8319) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"
-az egygombos felvétel az adott műsort kezdje el felvenni és annak végeztével a felvétel is álljon meg (tehát, ne fixen 2 órát vegyen fel)

-felvétel alatt lehessen más, már felvett műsoranyagot visszanézni.

Ezeknél ez nem szoftveres kérdés szerintem, mert akkor már legalább hallottunk volna róla, hogy némelyik tud ilyet is."
Az első ponthoz nehogy bármiféle extra hardverigény kellene. Egyszerűen csak ki kellene olvasni az EPG-ből az aktuális műsor befejezési időpontját. Ez tisztán szoftveres dolog

A második pont is pont CSAK szoftveres kérdés. Ezeknek a boxoknak a hardvere tudja ezt (ez nem nagy hardverigény). Jó példa erre a számomra rossz emlékű Amiko 8900. Itt alapból nem tudta, de amint előkapartam hozzá, egy 3 verzióval azelőtti firmware-t, máris működött. És stabilan. Tehát, a hardver tudja. A vicc csak az volt, hogy abban a verzióban más, funkciók nem mentek.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8323) M_AND_Ms válasza darvinya (#8318) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tudom. :P Pont azért van nekem Alien2-őm, de az sem a gyári Spark-kal, hanem egy Enigma klón HDMU-val. Lehet, hogy édesanyámnak is egy ilyen lesz, mert inkább fizetünk érte 30-40ezret és tudjuk úgy használni, ahogy 20 éve a videomagnót is tudtuk, minthogy 10ezerért csak az anyázás jogát kapjuk meg.

Mert az egy gombos felvételnél alapból az előre beállított felvételi idő lesz, ami 2 óra(ez egyszerűen állítható)
Nem tudom, hogy a gyári firm, hogy működik (rég nem használom), de HDMU alatt szépen megy, hogy a műsor végéig vesz fel.

A másik tévhit, hogy feléled „mély” készenlétből bármi is, amit valójában csak gomb indítás éleszteni.
Ezt a mondatodat pontosan értem. Az Alien2 mély készenlétből is indítja az időzített felvételt (és okos, mert a beállított időpont előtt percekkel már indítja a ketyerét, hogy a mire lejön a tényleges idő, addigra teljes mértékben felálljon a rendszer. Ez 2-3 perc)

(#8320) frovery : Igen, Linux-ost kell venni. Ez most újra megerősödött bennem is. Ezek a tucat boxok annyit se tudnak, mint egy videomagnó 1986-ból. Ellenben van rajtuk játék! :W Őrület!

Köszönöm a válaszokat!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8324) Kernel válasza M_AND_Ms (#8322) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor az MStar-chipes boxoknál a hazai forgalmazók miért nem oldják meg, hogy tudja a HE-AAC-t is? Legalább utólagos frissítéssel. Kezdve az Alcor HD2400 stb.

A másik valóban nem tűnik nagy dolognak, legfeljebb problémát okozhat egy műsorcsúszás, EPG-hiba, ezért inkább be sem vállalják a gyártók a várható komplikációkat, gondolom. Plusz még az olcsó ár miatt sem törik magukat. Nagyobb tudású program fejlesztése is valahol pénzbe kerül, valakit meg kell fizetni érte, noha az csak egyszeri kiadás lenne.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8325) spiritex


spiritex
veterán

Szerintetek az óránként kb. 1-2x előforduló 3-4 másodperces kiesést mi okozhatja? (Erősítős szobaantennám van olyan 4-5 km-re az adótól.)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8326) spiritex válasza spiritex (#8325) üzenetére


spiritex
veterán

Lemaradt: Jelerősség 97-99%, Jelminőség 93-97%.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8327) Watt25 válasza spiritex (#8326) üzenetére


Watt25
veterán

Nem számít. A lényeg, hogy a szobaantenna összeszed mindenféle zavaró zajt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8328) spiritex válasza Watt25 (#8327) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, akkor kénytelen leszek mennyezetet fúrni, mert néha nagyon rossz időpontban történnek a kihagyások.
Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8329) M_AND_Ms válasza Kernel (#8324) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"problémát okozhat egy műsorcsúszás, EPG-hiba, ezért inkább be sem vállalják a gyártók a várható komplikációkat, gondolom"
És az EPG-ből programozáskor nem lehet ilyen? És a manuális programozásnál nem lehet ilyen? Mindkét esetben a programozott felvételhez egy kezdő és egy befejezési időpont van eltárolva. Egyiknél az EPG-ből, másiknál meg a felhasználó által megadottakból vannak ezek megállapítva.
Az egygombos felvételnél meg a kezdési időpont az aktuális idő, a befejezésit meg nem kiszámolni kellene (pl: + két óra), hanem szintén az EPG-ből kiolvasni.
Ha csúszás van, attól még a szoftver problémamentesen le tud futni, nem okoz sehol sem komplikációt, legfeljebb lemarad a műsor vége, vagy feleslegesen lesz a másik műsor eleje felvéve. De még egyszer leírom, ez akármelyik felvételi programozásnál előfordul.

"nem törik magukat"
Na ez az igaz oka a szar szoftvereknek.
Mondjuk két darab "IF" berakása a programban nem okozhat túlzott agykapacitás befektetését. Bár, megint megkérdem, hogy mi van játékokkal? Vagy azok berakása a szoftverbe csökkenti az előállítási árat??? :F

No, de itt befejezném, mert nem volt szándékom szétoffolni a topikot, csak mások tapasztalatára voltam kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8330) darvinya válasza M_AND_Ms (#8329) üzenetére


darvinya
titán

EPG-s felvételt mindegyik tudja.
Csak azt nem, hogy az adott műsor nevet figyelje és kövesse (és itt már az EPG lista frissítéstől függ a pontossága).
Ekkor valósul meg az egy gombnyomásos műsor felvétel, hiszen a műsort figyeli nem az időt.

Ez szoftveres probléma, és én most itt kanyarodnék vissza AH-ra.
Legtöbb ALI chipes fw így kezeli, de a Mo-ra forgalmazot box-ok mind HW, mind SW eltér az eredeti típustól.
Emiatt nem lehet felrakni az eredeti fw-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8331) M_AND_Ms válasza darvinya (#8330) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Csak azt nem, hogy az adott műsor nevet figyelje és kövesse (és itt már az EPG lista frissítéstől függ a pontossága).
Ekkor valósul meg az egy gombnyomásos műsor felvétel, hiszen a műsort figyeli nem az időt."

Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én az egy gombnyomásos felvétel alatt azt értem, hogy nézek egy műsort és rájövök, ezt fel akarom venni. REC gomb és hip-hop nekiáll felvenni, de nem két, vagy három óra hosszan, hanem az adott műsor végéig. vagyis a felvétel vége időpontot az EPG-ből kiolvassa és beállítja. Ennyi. Nem várom el, hogy a csúszást kövesse (ezt én is elfogadom, hogy utópia), csak annyit, hogy a megálljon az EPG szerinti műsorvége időpontban.
Amúgy, ezek az úri igényeim onnét származnak, hogy anno upc-n szocializálódtam és a kezdetektől sok-sok éven át upc-s boxom volt, amit szidtunk, mint a bokrot. Majd mikor digis lettem és naivan vettem egy boxot rájöttem, hogy van még lejjebb.

A szoftver eltérés abból lehet, hogy a MindigTv-s matrica megkapása követelményeket támaszt a szoftver felé. Pl.: ne lehessen rendezni a csatornákat, kódolt adókat ne lehessen rögzíteni, stb. (legalábbis a boxok tesztjeiből ezt olvastam ki). Mondjuk matrica nélkül is lehet venni a MindigTv-t, mert ahhoz antenna kell inkább.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8332) darvinya válasza M_AND_Ms (#8331) üzenetére


darvinya
titán

Nem beszéltünk el egymás mellett, csak maga a program mechanizmusát írtam le.
Csak ilyen módon lehet mind az egy gombnyomásos felvételi idő beálljon, és a program követés megvalósítani.

Hasonló módot írtál le, csak egyszerűbb programozási változatát.
Az EPG-ből kiolvasott időtartamot.

Nekem elment a kedvem ilyen box programozásától.
Mert a komplex fw-t(ld: amit írta, stb.) csak fikázni tudták.
Ráadásként, direkt olyan HW-t raknak be bizonyos box-okba amiről semmilyen adat nincs.
Sok minden megvalósítható Linux alatt, de ahhoz inkább legyen az egyén dolga megoldani.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8333) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősömnek van egy Synaps THD -2880 CX beltérije,és azt kérte tőlem,kérdezzem meg tőletek,hogy van-e olyan program,mely a kódolt csatornáról felvett anyagot visszaalakítaná számítógépen is lejátszható kódolatlanná?

(#8334) darvinya válasza Kezdő vagyok (#8333) üzenetére


darvinya
titán

Nincs

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8335) Kezdő vagyok válasza darvinya (#8334) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a választ!

Más:
egy pontos linket kérhetnék,a fentebb emlegetett Alien 2-ről?
Kódolatlanul vesz fel?

[ Szerkesztve ]

(#8336) azbest válasza M_AND_Ms (#8329) üzenetére


azbest
félisten

Van egy olyan (rosszindulatú?) feltételezésem, hogy az átnevező a "gyártó" cégek nem is látják a rendszer forráskódját. Szerintem legfeljebb csak a kínai munkásemberekkel kommunikálva próbálják elérni, hogy az legyen benne, amit kérnek. Csak ez nyelvi, szakmai és hozzáállási tényezők miatt nem nagyon sikerül.

Elképzelt szituáció: magyar cég levelet ír a kínai beszállítónak, hogy egy funkciót javítsanak meg, pl ékezetet. A kínai kapcsolat ígéri, hogy persze, majd vadul elkezd kattintgatni a chipsetgyártótól szerzett sdk-ban és próbál valami hasonló modult találni, mint amire szükség van. Utána pedig megnyomja a deploy gomb kínai megfelelőjét és átküldi ezt a magyar cégnek. A kínai munkás ki sem próbálja, hisz nem is olyan adás van náluk. A magyarok elkezdik próbálgatni, jobb esetben az a terület nagyjából olyan, mint amit kértek, de persze a belepiszkálástól más helyeken meg újabb hibák kerülnek be, mert mondjuk nem ugyanabból a verzióból indultak ki.Persze több kört is futhatnak, mire használható verziót kapnak.

Miért gondolom így? Mert amikor a kernel forrás miatt ekéztem a magyar "gyártókat", akkor kibukott, hogy nekik sincsen meg. Így a nagy fejlesztéseik abban merülhettek ki, hogy innen-onnan szedett, nem pont ahhoz a rendszerhez fordított modulokat próbálgatás alapon gányolnak bele a gyári rendszerbe, hogy az támogasson plusz dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#8337) Kernel válasza azbest (#8336) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez le is volt írva régebben az Alcor fórumán, hogy a forgalmazó a külföldi féllel egyeztet a javítások ügyében, sokat kell rá várni, azért olyan lassú az átfutás.

Meg amikor egyik hibát kijavítják, erre bejön egy másik, fórumozók szentségeltek, az is jó poén volt. Csak egyik fél sem nevetett.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8338) darvinya válasza Kernel (#8337) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezért kellene nekünk csinálni már ilyen box-okat.
Nem csak importálni, licencelni, mert akkor minden meglenne hozzá.

Sajnos még a Linux-os box-ok is hemzseg hibáktól, amit a rendszer adodóan könnyebb javítani, de pontos javítás ott sincs.

Ez már a fejlődés káosza.

(#8335) Kezdő vagyok

Kereső Amiko Alien 2 talán?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8339) frovery válasza darvinya (#8338) üzenetére


frovery
senior tag

Ennek sajnos ellentmond, hogy az Amiko magyar fejlesztés, magyarországon összerakva de azok is hezsegnek a hibáktól. :(((

(#8340) M_AND_Ms válasza frovery (#8339) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Amiko magyar fejlesztés"
Többé-kevésbé, de inkább ez utóbbi. Talán a dobozt hajtogatják nálunk :DDD
Ugyanolyan kínai, mint a többi. Ezek mind-mind két-három termék klónjai, bizonyos megkötésekkel még a firmware-ek is csereberélhetők.
Például az Amiko8800-as testvérei itt találhatók. Nos akkor ki, és hol is fejleszt?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8341) frovery válasza M_AND_Ms (#8340) üzenetére


frovery
senior tag

Az Ali chipes Amiko-k, mind magyarországon fejlesztett és magyarországon előállított termékek. A lengyel opticumtól megvásárolt licencből. Kicsit olvass utána és rájössz, hogy tényleg magyar. :R

(#8342) M_AND_Ms válasza frovery (#8341) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért valljuk be túl sok magyar innováció nincs bennük. Mint látszik, ugyanazok a megoldások, mint a többi más gyártónál: ugyanaz a firm, ugyanazokkal a betegségekkel bír, maximum a 3-4 lehetséges skinből egy másikat raknak rá a "fejlesztők".

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8343) frovery válasza M_AND_Ms (#8342) üzenetére


frovery
senior tag

Sajnos ebbe én sem látok bele, de igazad van. Ma már egy új készüléknél szinte semmit nem tesztelnek. Kijö, ahogy kijön, aztán pár hónapig javítgatnak, (barkácsolnak). Fél, egy év után meg el is felejtik az adott típust, mert kijött közben egy másik.
Ezt hívják fogyasztói társadalomnak. :O

(#8344) darvinya válasza frovery (#8341) üzenetére


darvinya
titán

Nézd az én Samsung tv-m is magyar, rá van írva Made in Hungary.
De belső tartalom, azaz a paneleken pedig Kína és Thaiföld.

Ez nem egyenlő avval, hogy alapról rakják össze.
Saját fejlesztés a vett chipset -ből, ami adatlap hiányában nem érne semmit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8345) Zsocy155


Zsocy155
őstag

(#8346) azbest


azbest
félisten

Most nézem android telefonon az aktuális mindigtv appot... komolyan nézni a gps / wifi alapján a koordinátáimat? :U Ezt mire fel?

(#8347) frovery válasza azbest (#8346) üzenetére


frovery
senior tag

Tényleg figyeli? Hogyan tudtad ezt megnézni?

(#8348) wwenigma válasza azbest (#8346) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, bekapcsolja ha engedélyezve van a GPS, egyébként azért mert Magyarország területén lehetséges a használata... (pl. F1 kozvetitesek jogi dolgai miatt) akkor is szol ha az IP tartmanyod orszaghataron kivul van. Bár megoldhato fake GPS progival (engedelyezett mock location mellett) az átverése asszem. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8349) juhasz22 válasza StSanya (#8300) üzenetére


juhasz22
aktív tag

Hát el kell mondanom, hogy bizony elég szörnyű ez a D1 csatorna. Én gondolom, hogy az M3 kompenzálásaként kerülhetett be az Alap csomagba de ha tudják, hogy ilyen kevés a hely akkor nem egy full felesleges érdektelen borzalmas képminőségű csatornát tesznek be. Egyébként arrol nem tudni valamit mikor és melyik csomagban lesz elérhető a RTL 2 programja? pl: D1 helyére

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#8350) Watt25 válasza juhasz22 (#8349) üzenetére


Watt25
veterán

A d1 szerintem is katasztrófa, mármint képminőségileg. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.