Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) darvinya válasza fgabor87 (#9300) üzenetére


darvinya
titán

Ahogy elnézem a rajzot és mit használsz splitternek.
A hiba a tápfeladóban van, mert a splitter DC-t csak IN felé adja át, a másik OUT-ra nem.
A monitor tunerje lekapcsol a visszaható feszültség miatt, ha direktbe kötöd a tápfeladóval.

Szerintem ez a tápfeladó a régi CRT tv-hez készült.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9302) galiba1 válasza fgabor87 (#9300) üzenetére


galiba1
csendes tag

Tehát az első ábrán a tv adja a tápot a másodikon meg külön táp? Akkor az is lehet, hogy a tv nem tud kiadni feszkót. Sorry, most olvasom, hogy mérted az 5V-ot. Akkor azt mérd meg, hogy a tápfeladón át megy-e a fesz.

[ Szerkesztve ]

(#9303) fgabor87 válasza darvinya (#9301) üzenetére


fgabor87
tag

Lemértem a tápfeladót, és csak az antenna irányába nyomja a tápot, de úgy is kipróbáltam, hogy a tápfeladó és a Tv közé betettem még egy DC blokkolót is, de akkor sem volt jó, úgyhogy szerintem nem a visszaható feszültség lesz a gond.

galiba1A Tv nem tud tápot adni, az első képen az a kis négyzet a DC felirat mellett a tápfeladó akart lenni.

Amit még szívesen kipróbálnék, csak nem tudom, hogy lehet-e, illetve, hogy hogyan, hogy a tápfeladót úgy átalakítani (ideiglenesen) hogy kihagyni belőle ezt a rakás alkatrészt. Magyarul vezesse bele a kábelbe a feszültséget, a tápfeladó Tv-s részére meg rátenni egy DC blokkolót. Tehát a a táp feladásán kívül semmi mást ne végezzen. Sajnos elektroban nem vagyok jártas.

(#9304) darvinya válasza fgabor87 (#9303) üzenetére


darvinya
titán

a tápfeladó és a Tv közé betettem még egy DC blokkolót is,

Ezt miként tetted?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9305) galiba1 válasza fgabor87 (#9303) üzenetére


galiba1
csendes tag

A tv felé egy 10-100pF kondi a táp felé pedig egy tekercs (akár a tápfeladóból is lehet). A tekercs és a kondi csomópontja pedig az antenna(erősítő) felé a koaxra.

(#9306) fgabor87


fgabor87
tag

Még egy észrevétel: jelenleg analóg kábeltv van rákötve a tv-mre. Próbaként bekötöttem a tápfeladót. Alsó csatornákon semmi változás, viszont a felsőbb frekvenciákon elég zajos lett a kép. Vn, amelyiken csak zajosodik, másikon átlós vonalak jelennek meg, de elég erőteljes. Ez azért lehet érdekes, mert a DBV-T adások is magas frekvenciákon jönnek.
Nem hiszem, hogy a tv vagy a gépem zajosítaná el, mert ugye a mindig tv akkor sem működik, ha a tápfeladó a padláson van.
De simán elképzelhetőnek találom, hogy valami annyit torzít a jeleken, hogy már nem tud a tv képet megjeleníteni. Csak akkor az USB-s tunernél miért nincs ugyan ez a gond? :/

(#9307) darvinya


darvinya
titán

A bekarikázot rész nem ér össze( ha berakod a tokjába)?

(#9306) fgabor87

USB tuneren jelen van az 5V.
Akár meg is mérheted.
De ott a tápfeladóval valami gond van.

Arra a tranyóra mi van pontosan ráírva?
Adapterre mi van ráírva. pl: fesz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9308) fgabor87 válasza darvinya (#9307) üzenetére


fgabor87
tag

Nem ér össze, de ma délután egy picit rendbe raktam a nyákot, mert elszörnyedtem, hogy néz ki. Ez a rész is újra lett forrasztva, most már nem lóg be a másik rész fölé.
A trafó az egy 12V-os 100mA-es cucc.
A tápfeladóra meg hogy 8-24V, gondolom 5-öt csinál bármekkorát dugok bele a megadott tartományon belül.

Egyébként ezt az egész tápfeladót mindenestül egy TechniSat SmartTenne 1HD aktív antennához kaptam. Viszont azt az antennát is az USB-s tunerrel használom, azzal meg ugye működik a tápfeladó.

(#9309) darvinya válasza fgabor87 (#9308) üzenetére


darvinya
titán

Nincs semmi ráírva a tranyóra(fesz.stab.)?
Pontosan letudod mérni mekkora fesz van a tranyó(fesz.stab.) után közvetlenül?

Nemrég sikerült 7809-es fesz.stab-ot rövidre zárni.
Eredménye nem volt 9V és rettentően zajos lett.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9310) Kernel válasza fgabor87 (#9303) üzenetére


Kernel
nagyúr

...tápfeladót úgy átalakítani (ideiglenesen) hogy kihagyni belőle ezt a rakás alkatrészt.

A gyártók nem arról nevezetesek, hogy felesleges alkatrészeket raknának be bármibe, itt is inkább a spórolás jelei látszanak. A 78xx stabilizátorok például hajlamosak lehetnek gerjedésre, amit a bemenetre és kimenetre kötött hidegítő kondenzátorral szokás hárítani.

A kimeneten itt is látható ugyan kondenzátor, de az szemre is túl kis értékű, épp csak a TV-s frekvenciákat vezeti el a föld felé. Nagyobbat szokás alkalmazni, több száz nF és/vagy 10-100 µF nagyságrendben. A kettő párhuzamos kombinációját az indokolja, hogy az elkók nagyobb frekvencián esetleg kevésbé hatékonyak.

A tekercset pedig semmiképp sem lehetne kihagyni, mivel az átvezeti az egyenáramot, viszont ellenállást képez a nagyfrekvenciával szemben. Ilyen nagy frekvencián például az a pár menet már fojtótekercsként viselkedik, vagyis a TV-s frekvenciákat nem engedi át a tápegység irányába, ami ráterhelne, lerontaná a jelszintet.

Mindamellett a stabilizátor esetleges gerjedése (nagyobb jelszintje miatt) átszűrődhet a fojtótekercsen is, okozhat vételi zavart, keresztmodulációt, ami főleg analóg vételnél jól látható.

A másik bekötési variációban (a splitteren keresztül) talán a splitter visszafelé irányban történő csillapító hatása érvényesül, azért nem tud annyira bezavarni. Oszcilloszkóppal lehetne megnézni, hogy a 78xx kimenetén van-e gerjedés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9311) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Érdekesség:említettem régebben,hogy ha felveszek a Golden Media HD-val pl. a Duna HD-ről,akkor a 37 cm-es TV-n(katódsugárcsöves)a kép úgy lesz visszaadva,hogy nemcsak alul-felül van fekete csík,hanem jobbról és balról is.
Tehát egészen picike 4:3-as arányú képet kapok torzításmentesen.
Viszont ha ezt a műsort a pendrive-ra rögzítem,a számítógép VLC Player programja csak a két oldalt tesz fekete csíkot a képre.
Ugyanez van,ha a Strong SRT 8903 felvételét nézem is.
Ott viszont rendesen nagy képre rakja ki a képet,mármint a teljes 4:3 képernyőre.
Magyarán szólva mindkét box helyesen rögzít,csak a Golden Media HD ezt nem tudja rendesen visszaadni.
Programfrissítés kellene?

(#9312) darvinya válasza Kezdő vagyok (#9311) üzenetére


darvinya
titán

Talán, ha javították.

WayteQ 95-ön én Auto módban használom, hogy 16:9-es tv-n ne legyen 4:3-a kép.
Igaz ekkor nyújtja, de legalább nincs formátum ugrálás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9313) Kernel válasza Kezdő vagyok (#9311) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt szokták gyászkeretnek is nevezni, a box programja nem teljesen kompatibilis a hazai adásrendszerrel. Jó esetben egy gondos gyártó javítja, frissítéssel.

VLC Player programja csak a két oldalt tesz fekete csíkot a képre.

Az meg a pillarbox, a HD-adók műsora nálunk így van megoldva, hogy eleve 16:9 keretben sugározzák a 4:3 adást is, ami ezáltal 16:9-es TV-re pont jó.

4:3 TV esetében viszont a boxnak kell gondoskodni a megfelelő illesztésről, amit főleg a külföldi piacokra gyártott készülékek nem feltétlenül tudnak alapból.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9314) darvinya válasza Kernel (#9313) üzenetére


darvinya
titán

Nézéskor jó neki, csak visszajátszásnál van gond.
Tehát semmi köze a külföldi illesztéshez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9315) M_AND_Ms válasza Kernel (#9313) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Milyen külföldről beszélünk?
A 16:9 és a 4:3 nálunk más lenne? Szabványokról van itt szó!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9316) fgabor87 válasza Kernel (#9310) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi a választ. :R
Közben megtaláltam a hiba okát. Egy szoftver és egy hardverhiba is van, és ezek véletlen összjátéka azt mutatta, hogy szinte sehogy sem jó.
A hardver hiba a tápfeladóban van, ami összefüggésben van a tegnap említett analóg tv-s zajjal. Ha sikerül pont jól megmarkolnom a tápfeladó és a tv között lévő kábelt, akadozva elindul a hang. Ha nagyon jó vagyok, akkor a kép is megjelenik néha. A tápfeladót a padláson elhelyezve bithiba 0-2, jelerő 65 stabilan. Feltételezem, hogy a TV valamely alkatrésze nagyfekvenciás zajt bocsájt ki, ami a tápfeladó gyenge minősége miatt zavart kelt. Sajnos az alufóliás csomagolás nem vált be, úgyhogy az is lehet, hogy nem kívülről kapja a zajt, hanem a gyenge minőségű, alulméretezett alkatrészek okozzák a galibát, ahogy Te is említetted.
Miért mondom azt, hogy ha a padlásra teszem a tápfeladót, működik, amikor eddig azt mondtam, hogy így sem jó? Itt jön képbe a szoftverhiba. :) Említettem, hogy van analóg kábeltv-m. Ha megkerestetem a TV-vel a földi digitálisat, majd a kábel analógot, akkor a csatornalistában benne van mind a két csatornalista, de a gyakorlatban a digitálisak nem működnek. Ha újrakerestetem a digitálisat, ismét működnek, de akkor eltűnik az analóg csatornalista. Megoldás: digitális antenna, majd analóg antenna keresés, így működik egyszerre a 2 csatornalista.

Most már megvan a hiba oka, úgy néz ki, hogy az új tápfeladó választásnál arra kell figyelni, hogy minőségi darab, és jól árnyékolt legyen. Igazából az a kérdés, hogy a külső árnyékolás, vagy a belső alkatrészek okozzák-e a hibát.
Külső árnyékolás szempontjából a Könczöl tápfeladó néz ki jobbnak, de a másik fajta praktikusabb lenne. Viszont annak a csatlakozója szintén műanyag házas, így nem árnyékolt. :F

(#9317) darvinya válasza fgabor87 (#9316) üzenetére


darvinya
titán

A belső a lényeg, mert hiába szép és jó a külső, ha belseje egy r.sz…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9318) frovery válasza fgabor87 (#9316) üzenetére


frovery
senior tag

A Könczöl termékei belülről is nagyon jók. Náluk a belbecs a lényeg. :)

(#9319) Kernel válasza M_AND_Ms (#9315) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt konkrétan a három földi HD-adó (M1, M2, Duna) már említett pillarbox rendszeréről van szó. Ezt is megoldhatták volna anamorf módon és kapcsolójellel, mint az SD adóknál is, Duna Word, stb. Akkor valószínűleg kevesebb kompatibilitási probléma lenne az innen-onnan behozott boxokkal, főleg azok gyászkeret-jelenségével, a 4:3 TV-ken.

16:9 TV-n a pillarbox rendszer nem okoz gondot, hiszen pont oda van méretezve. A 4:3 képet az MTV már eleve beteszi közepre, két fekete oszlop közé, a TV / box pedig "azt hiszi", hogy az is egy 16:9 műsor. Itt jegyezném meg, páran azt hiszik, hogy ezzel feleslegesen pazarolják a sávszélességet, csakhogy a fekete rész információt nem hordoz (azon kívül, hogy fekete) így a tömörítés után már lényegében helyet sem foglal az adatfolyamban.

Állítólag a dolog kitalálásakor fontosabbnak tartották az ilyen módon garantált kompatibilitást a 16:9 TV-kre, holott egyébként normális esetben az anamorf adást is simán beállítja magának a készülék a helyes képarányra, a kapcsolójel segítségével. De akkoriban talán nem bíztak még ebben annyira.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9320) doc


doc
nagyúr

ennek vajon milyen hatasa lesz a MindigTV kinalatara es araira? :F

(#9321) Kernel válasza fgabor87 (#9316) üzenetére


Kernel
nagyúr

A gerjedéses problémákra ez is jellemző, hogy akár kézzel megérintve is változhat a helyzet, gerjedésre pedig a 78xx stabilizátor "köztudottan"(szakmában köztudott) hajlamos lehet. Hidegítő kondenzátor beforrasztásával lehetne próbálkozni, vagy az IC cseréjével is, hátha egy másik példány kevésbé gerjed. Ilyen szempontból mindegy, hogy fémes árnyékolás van-e, mert a zavarjel az áramkörön belül keletkezik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9322) M_AND_Ms válasza Kernel (#9319) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én teljesen egyforma működést látok mind 4 királyi adón. (Digi hálózatban - kapcsolójellel) A SuperTv2 az, ami pillarboxozik.

De akkor sem értem hol itt a külföldi kontra belöldi. Inkább egyik adó kontra másik adó.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9323) fgabor87 válasza Kernel (#9321) üzenetére


fgabor87
tag

Köszi.
Esetleg valami másik topicban tudnál ebben picit segíteni? Mert itt már nagyon OFF-nak érzem. :)

(#9324) Kernel válasza M_AND_Ms (#9322) üzenetére


Kernel
nagyúr

Digi más téma, oda például a Duna Word HD műholdról is érkezhet miután a MinDigTV-n csak SD anamorf. Sőt, a nagyobb szolgáltatók (UPC, Digi) közvetlen optikai kapcsolaton szokták venni a jelet. Továbbá Digikábelen kétféle rendszer megy, az analóg és a digitális formátumok között is van eltérés. Még az sem mindegy, milyen képernyőn, milyen készülékeken nézi valaki, az AFD-kezelés szempontjából.

De a topik tárgyánál maradva, a külföldről származó, nem a magyar piacra szánt DVB-T készülékeknek, sőt némelyik hazai forgalmazású készüléknek is (nekem is volt ilyen, még jó, hogy korrigálta később a forgalmazó, frissítéssel) azért vannak problémái az AFD-kezeléssel, gyászkeret jelenségével, mert külföldi DVB-T adásoknál az MTV által használt pillarbox megoldás nem annyira jellemző. Nyilván ezt nem lehet általánosságban kijelenteni, helyfüggő, de ezek a gondok nem véletlenül jelentkeznek.

(#9323) fgabor87

Van másik topik is, ahol vagy én, vagy a többiek is bizonyára hozzászólnak, de amúgy nem egy komplikált ügy. Csak egy kép, amit hirtelen találtam, a lényeg látható, hogy mivel lehet kísérletezni:

Vagy kiveszed a stabilizátort, próbára bekötsz a kimeneti pontjára egy megfelelő feszültségű szárazelemet. Az biztos nem fog gerjedni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9325) Kezdő vagyok válasza darvinya (#9314) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Pontosítok:
Pl.adott a Duna TV-n a "Linda"című magyar sorozat.
Ha nézem a Golden Media HD-vel:alul-felül,balról-jobbról fekete csík.
Ha ezt felveszem pendrive-ra,úgyszintén alul-felül,balról-jobbról fekete csík
Ha lejátszom VLC Player-el a számítógépen,16:9-es monitoron csak balról-jobbról van fekete csík.

Strong SRT 8903-al normál 4:3 arányú"Lindá"-t kapok,ha a box tunerének a képét nézem,ha felveszem pendrive-ra,és lejátszom:akkor is tökéletes 4:3 arányú "Linda"jelenik meg.
Ha lejátszom VLC Player-el a számítógépen,16:9-es monitoron csak balról-jobbról van fekete csík.

[ Szerkesztve ]

(#9326) frovery válasza Kezdő vagyok (#9325) üzenetére


frovery
senior tag

Melyik Golden Media HD boxod van pontosan?
Milyen sw verzió van rajta?

(#9327) Kernel válasza darvinya (#9314) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nézéskor jó neki, csak visszajátszásnál van gond.
Tehát semmi köze a külföldi illesztéshez.

Először úgy lehetett érteni, hogy csak visszajátszáskor van gond, azért is fogalmaztam így:

a box programja nem teljesen kompatibilis a hazai adásrendszerrel.

Hasonlóan működött az én régebbi boxomnál is, a real time AFD-t rendbe tették (de arra is várni kellett), míg a felvétel helyes visszajátszása már túl magas labdának bizonyult a forgalmazó, illetve annak kínai partnere számára. Miután szerintem ők is (az Alcorhoz hasonlóan) a kínai gyártóval távkapcsolatban kommunikálva igyekeztek foltozni a problémákat, ami így elég nehézkes, hosszadalmas is volt.

Most itt kiderült, hogy voltaképpen a valós idejű műsor sem jól jelenik meg, ami még rosszabb, de a javítás mindenképpen egy jó frissítésen múlik. És már megint ott tartunk, hogy a készülék nem a magyar piacra készült, illetve a gyártója nem számolt velünk, ebből vannak a gondok.

(#9325) Kezdő vagyok

A boxok a bejövő adatfolyamot 1:1-ben rögzítik. Amit VLC-vel látsz, az az eredeti formátum, a bal-jobb fekete sávok a kisugárzott kép részét képezik (pillarbox). A vevőbox programján múlik, ezt hogyan képes visszaadni. Ráadásul 4:3 TV esetében többféle működési lehetőség is van:

1. Ha a TV képes a vertikális eltérítés csökkentésével összébb húzni a képet, a SCART-kábelen külön átvitt kapcsolójel hatására.

2. Ha a TV képes a videojelbe ágyazott kapcsolófeszültség érzékelésére, ami bármelyik bemeneten hat rá (még koaxon is).

3. Ha a TV nem képes a képméret módosítására és/vagy nem SCART-kábelen van összekötve.

Utóbbi esetben a vevő programjának kell gondoskodni a 4:3-ba ágyazott letterbox kialakításáról. Első két esetben viszont a TV húzza össze a képmagasságot, de ilyenkor boxnak másképp kell "torzítani" a képet, hogy a kívánt eredményt kapjuk.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9328) StSanya


StSanya
őstag

A Minimax után jön a C8 – az új szabadon fogható csatorna bekerül a MinDig TV kínálatába is

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9329) danee91


danee91
senior tag

Új adó MindigTV-n:

[link]

[link]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#9330) bb.bocs


bb.bocs
őstag

még egy hasznosnál hasznosabb adó...

(#9331) Armagedown válasza StSanya (#9328) üzenetére


Armagedown
őstag

Azt mondják, ajándék lónak ne nézd a fogát, de ez így is nagyon gagyi lesz, ennél rosszabb nem is igazán lehet egy tévécsatorna, de legalább ingyen van...

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9332) bb.bocs válasza Armagedown (#9331) üzenetére


bb.bocs
őstag

csak a normális adók elöl veszik el a helyet... inkább fizetősbe tennének be vlmi használhatót. még... na mind1 :D

(#9333) StSanya válasza Armagedown (#9331) üzenetére


StSanya
őstag

Ha a sávszélbe belefér, inkább ezt nézem, mint a monoszkópot feliratot, hogy mikortól van adás... ;]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9334) azbest válasza Armagedown (#9331) üzenetére


azbest
félisten

A megfogalmazásból úgy tűnik, mintha a tulajdonos többi csatornáját reklámozná úgy, hogy azokból mutat 1-1 műsort vagy részletet. Ebből akár arra is lehetne következetni, hogy azok a csatornák esetleg később bekerülnek. Különben mi értelme van azokat reklámozni. :U

(#9335) Kezdő vagyok válasza frovery (#9326) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Golden Media UNI-BOX 9080 CRCI HD PVR COMBO+

A software verziót,ha otthon leszek tudom megnézni.

Más:
ez jó áron van?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9336) Bozek válasza azbest (#9334) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért, hogy előfizess másra. Bár akkor meg az a kérdés, hogy ez miért érné meg a MindigTV-nek?

(#9337) Kezdő vagyok válasza frovery (#9326) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

S/W: 06000700_1.5.13EMU

(#9338) darvinya válasza Kezdő vagyok (#9335) üzenetére


darvinya
titán

Teljesen jó ár.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9339) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!
A héten jártam Szabolcsban és a háztetőkön két antenna volt egy irány antenna és rá merőlegesen egy nagy lepke. Gondolom két átjátszóra vannak állítva. De ez miért jó? Jobb lesz a nyereség, vagy ha az egyik bedöglik megy a másik?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9340) #93794560 válasza jFox (#9339) üzenetére


#93794560
törölt tag

Attól függ, hol jártál.
Én Nyíregyházán lakom, nem messze a városi adótól, ami ugyanazokon a frekvenciákon ad, mint a legközelebbi nagy adó, Tokaj. Könnyen elképzelhető olyan, hogy Tokajra és Nyíregyházára is ráállítják az antennákat.

[ Szerkesztve ]

(#9341) jFox válasza #93794560 (#9340) üzenetére


jFox
őstag

Válajon és Mérken láttam. Akkor azért van, hogy ha mindkettőre ráállítassz egy antennát, akkor jobb a jel?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9342) #93794560 válasza jFox (#9341) üzenetére


#93794560
törölt tag

Erre inkább a szakik tudnának válaszolni.
Én kb. 600 méterre lakom a nyíregyházi adótól, így nem igazán tudom, hogy itt a legmélyebb belvárosban mennyire fogható Tokaj jele. Gyanítom, hogy a városi adó ilyen közelből elnyomja Tokaj jelét, bármennyire is erősen ad. Ez a 600 méter, ami az adó és köztem van, elég közeli ahhoz, hogy a jel minősége még két ház árnyékolása mögött is elég jó, szobaantennával. 84-90% körül.
Tetőantennát nem tudok használni, mivel egy társasházban lakom, az első emeleten. Lehet, hogy csak próbából megnézem Tokajt is, és a kettőt együtt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9343) darvinya válasza jFox (#9341) üzenetére


darvinya
titán

Nem mert kiolthatják egymást, viszont stabilabb lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9344) Kernel válasza #93794560 (#9342) üzenetére


Kernel
nagyúr

SFN módban vagy kioltják vagy erősítik egymást, ha előbbi akkor már régen rossz lenne. Úgy szinkronizálják őket, hogy erősítés legyen.

30 km távolság nem sok, Tokaj teljesítménye sokszoros, ennél jóval messzebbre is hat.

Leraktam egy nyilat Nyíregyháza, Hősök terére, így néz ki. A többi már csak a helyi rálátáson múlik, amúgy teljesen korrekt, sokan elfogadnának ilyet:

http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9345) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Lejárt kártyát hova kell visszaküldeni?(Mindig TV Extra kártya)

(#9346) darvinya válasza Kezdő vagyok (#9345) üzenetére


darvinya
titán

MindigTv v. mindigtvextra honlap elérhetőség, posta cím.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9347) Kezdő vagyok válasza darvinya (#9346) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ajánlva érdemes feladni a levelet?
Ha személyesen viszi be valaki,más is beviheti,nem csak a tulajdonos?

(#9348) darvinya válasza Kezdő vagyok (#9347) üzenetére


darvinya
titán

Tulajdonosnak személyesen, mert papírt állítanak ki róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9349) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Megvettem az új tápfeladót, ami egy ilyen.
Sajnos a helyzet az, hogy ezzel az analóg adások szemmel láthatóan jobban gerjednek, mint az előzővel, és a plusz kábel beiktatása ezen egyáltalán nem segít. :( Digitális TV pedig teljesen működésképtelen vele. Ha folyamatosan fogom, akkor van valami, de rosszabb jelértékekkel, mint az előző tápfeladóval. :(
Teljesen tanácstalan vagyok, ezek szerint mindegy milyen feladót veszek, egyszerűen gerjed a TV-mmel. :(

(#9350) danee91


danee91
senior tag

Csak elindult !

M4K UHD MindigTV

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.