Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) Nite


Nite
őstag

sziasztok!

most probalom allitgatni az uj tv-met csakis az ingyenesen foghato csatornakhoz, belteri antennat hasznalok, a tv-ben termeszetesen van beepitett dvb-t tuner :)

problemam, hogy csak m1 m2 es duna + dunaw van, rtl klub tv2 nincs sehol :F

nincs jelerosseg problema, az m1hd-n az epp most sugarzott fradimeccs majd kipukkasztja a szemem olyan kivalo :F

Paid my dues!

(#9602) Watt25 válasza Nite (#9601) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt olvasd el.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9603) Nite válasza Watt25 (#9602) üzenetére


Nite
őstag

ertem, namost nekem ez kellene:

Tokaji adótorony

MUX "A" 43 650 MHz 55 kW
MUX "B" 31 554 MHz 12.9 kW
MUX "C" 60 786 MHz 46.8 kW

8.2 kW mar ekkora kulonbseg hogy mar egyaltalan semmi? :F

Paid my dues!

(#9604) darvinya válasza Nite (#9603) üzenetére


darvinya
titán

Inkább az a gond, hogy nem veszi az antennád a felső frekvencián lévő mux-ot, amin van RTL, Tv2.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9605) Kernel válasza Nite (#9603) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nagyobb frekvencián a terjedés is rosszabb, vagy például egy régebbi fajta, erősítős szobaantenna eleve rosszabbul teljesíthet, a sáv felső határa felé közeledve.

Nem feltétlenül az antenna, hanem az erősítő minősége miatt behatárolhat. (Minél kisebbek a fizikai méretek, annál magasabb frekvencián rezonál, szobaantennákat viszont szeretik kisebbre méretezni a kelleténél.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9606) frovery


frovery
senior tag

Ez is valami :)

+Info:
Az AH 2014. június 11. és 16. között hat telephelyén (Tokaj, Aggtelek, Kékes, Úzd,
Nagykanizsa és Sopron) helikopteres antennacserét végez, melynek keretében sor
került a torony tetején lévő korábbi antennarendszer leszerelésére és a több tonna
súlyú, új antenna helikopteres beemelésére.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lesz némi csatornavándorlás is június 2-án

AH info: B=>C mux
HBO: C=>B mux
Spektrum: B=>C mux

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#9607) minas


minas
aktív tag

Tanácsot kérnék a következőben:
A jelenlegi földi digitális antenna jelét (egy tv-vel üzemel, benne vevővel) egy további tv készülékre szeretném elosztan (abban is beépített vevő van), akkor szükséges-e erősítő (és ha igen, milyen és hová), különösen arra tekintettel, hogy a második tv 28-30 méter kábelnyi távolságra lesz a fejkonvertertől? (az első tévénél kb. 10 méterre kábel van) Most kiváló a jel, gyakorlatilag az antenna szinte közvetlenül néz a széchenyi-hegyi adóra.

[ Szerkesztve ]

(#9608) darvinya válasza minas (#9607) üzenetére


darvinya
titán

Most kiváló a jel, gyakorlatilag az antenna szinte közvetlenül néz a széchenyi-hegyi adóra.

Milyen távol van az adótorony?

Ha 25 km-en belül van, akkor csak jó minőségű kábel és elosztó kell.
Mivel elég nagy teljesítménnyel ad ez a torony.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9610) darvinya válasza Knobber (#9609) üzenetére


darvinya
titán

Örvendetes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9611) Watt25 válasza minas (#9607) üzenetére


Watt25
veterán

Bár sok mindentől függ, de első körben én is megpróbálnám erősítő nélkül, jó minőségű csatlakozókkal és kábellel. Simán működhet. (Nekem is majdnem 30m kábellel jön le a 4 emeletes panelház tetejéről a második emeletre, el is osztottam a jelet és 90% fölött van a jelerősség így is.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9612) Bozek válasza Knobber (#9609) üzenetére


Bozek
nagyúr

Már csak ez hiányzott. :D Engem sokkal inkább a D és az E MUX érdekelne, az előbbi tervezett indulása július 1., az utóbbié pedig augusztus 1. Legalábbis a Frekvencia.hu szerint.

(#9613) frovery válasza Knobber (#9609) üzenetére


frovery
senior tag

(#9606) frovery

Jó napot! :W

(#9614) Knobber válasza frovery (#9613) üzenetére


Knobber
aktív tag

Teljesen különbözik a két link, amit én küldtem az már a hivatalos Mindig TV blog alig pár órás bejegyzése, és abban benne vannak a júniusi leállások, teljesítménycsökkenések is ami a bővüléssel és az új muxokkal jár.
Míg amit frovery kolléga linkelt (köszönet érte), abban még csak a bővítést pedzegetik.

Youtube: Knobber

(#9615) minas válasza Watt25 (#9611) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz. Megpróbálom erősítő nélkül.

Ha viszont mégis szükség lehet rá, akkor EZ jó lehet?

Illetve - más téma - EZ hasonló esetben jó lehet műholdasra?

(#9616) frovery válasza Knobber (#9614) üzenetére


frovery
senior tag

ha neked a sat-tv-radio.hu írása smafu, akkor igazad van. Magyarországon(ha olvasnál más fórumokat is), akkor tudhatnád, hogy ők a legfrissebbek és leggyorsabbak a hír közlés terén. De legyen neked igazad, biztosan te is 20 éve olvasol műszaki fórumokat! :R

(#9617) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Valakinek esetleg nem jár le mostanában az Extra csomag és új kártyát/előfizetést kíván vásárolni?
Az előfizetéshez (elég nagy) kedvezménnyel adnak kártyaolvasó Cl modult, erre lenne szükségem az új TV-hez.
Ha valaki épp tervezi, légyszi írjon egy privátot és megegyezünk, hogy mindenki jól járjon. :R

(#9618) frovery válasza Monyos (#9617) üzenetére


frovery
senior tag

Miért nem kérsz az ügyfélszolgálattól? Náluk a legolcsóbb!
1 éve 5990Ft-ért postával együtt elküldték 3 napon belül.

(#9619) Monyos válasza frovery (#9618) üzenetére


Monyos
aktív tag

Ja, hogy így is lehet? :U
Csak annyi a dolgom, hogy felhívom a Mindig TV Extra ügyfélszolgálatot és kérek egy CA modult a kártyához? :F

(#9620) darvinya válasza Monyos (#9619) üzenetére


darvinya
titán

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9621) frovery válasza Monyos (#9619) üzenetére


frovery
senior tag

Persze, simán lehet. Szüleimnek is először egy beltéri és egy kártya volt 24 hó hűséggel. Majd 1 év elteltével vettek lapos tv-t, ahhoz lett igényelve 1 modul+társkártya. 5990Ft-ot kellett kifizetni amikor hozta 3 nap után a postás. Ebben a modulra és a kártyára 12 hó húséget kellett csak vállalni. Tehát majd külön fognak lejárni a hűségidők.

(#9622) Monyos válasza Monyos (#9619) üzenetére


Monyos
aktív tag

Most tettem le a telefont, az ügyfélszolgálat mást mondott. :(
De lehet, hogy én értettelek félre titeket. A szitu: fél éve van Mindig TV Extra csomagunk és most az új TV-hez szeretnék CA modult, tehát csak önmagában a modult, társkártya, minden nélkül.
Az ügyfélszolgálatosnak elmondtam, hogy mit szeretnék, megkérdezte, hogy mióta él a csomagom. Miután mondtam , hogy fél éve azt a választ kaptam, hogy: " sajnos utólag nem tudok vásárolni már CA modult (...próbáljam meg ott ahol a TV-t vettem) ". :U

(#9623) frovery válasza Monyos (#9622) üzenetére


frovery
senior tag

Csak modult lehet nem fog adni, csak ha kell a társkártya is mellé.
Van társkártyád???
Vagy mit raksz a modulba???

(#9624) azbest válasza frovery (#9623) üzenetére


azbest
félisten

Mivel van előfizetése, így gondolom azt a kártyát :)

(#9625) frovery válasza azbest (#9624) üzenetére


frovery
senior tag

Így biztosan nem fognak neki modult küldeni. Szerintem.

(#9626) looser


looser
addikt

Sziasztok, átolvastam amit lehetett (nyilván nem mindent, hiszen nem lennék itt :-) de sajnos nem jöttem rá: ez a televízió támogatja külön dekóder nélkül a Mindig TV Extra kártyát? A CI+ ezt jelenti? Esetleg kell hozzá kiegészítő kütyü?

Üdv és köszi!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9627) Watt25 válasza looser (#9626) üzenetére


Watt25
veterán

A legegyszerűbb szabály az, hogy tulajdonképpen ma már nem tudsz újonnan olyan tévét venni, mi ne tudná a MindigTV-t fogni dekóder nélkül. (Egyébként DVB-T és MPEG4 kell hozzá, illetve a kártyához CI, de sokkal egyszerűbb, az első szabály.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9628) looser válasza Watt25 (#9627) üzenetére


looser
addikt

Ez szuper, de a kártyát bele tudom dugni? Ez lenne a lényeg. A régi tv-t megkapja valaki a dekóderrel együtt (neki elegek a szabadon fogható csatik), de a kártya maradna; még van rajta néhány hónap.

Szerk.: vagy ez a sablonválasz? :-))

Szerk2.: köszönöm, akkor ez így tiszta.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9629) Watt25 válasza looser (#9628) üzenetére


Watt25
veterán

Kiegészítettem a választ. A lényeg, hogy egyszerűen ma már nem kell emiatt izgulni. Felejtsd el, hogy ne működne.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9630) darvinya válasza looser (#9628) üzenetére


darvinya
titán

Csak modullal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9631) juhasz22 válasza looser (#9626) üzenetére


juhasz22
aktív tag

hisz ott van a leirásban

Támogatott szabvány
CI+, DVB-T/C (kábel TV és földi sugárzáshoz)

miért találom ezt a tv-t brutálisan olcsónak? 180k -122cm smart TV ráadásul Sony:)

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#9632) darvinya válasza juhasz22 (#9631) üzenetére


darvinya
titán

Ez normális ár érte, most már UHD Tv az újdonság.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9633) looser


looser
addikt

Ó. Hm :-)
Tehát, mert egy laikus sajna csak így érti, de akkor ha van ez a tv és a Mindig TV Extra kártya, rádugom az eddig dekóderre dugott antennát és...akkor kell még valami? Az a CI+ izé nem olyan rés, ahova bedughatom a kártyát, hanem kell még valami hozzá?

:F :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9634) darvinya válasza looser (#9633) üzenetére


darvinya
titán

1. Igen
2. Igen kell egy modul amibe kerül a kártya.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9635) Watt25 válasza looser (#9633) üzenetére


Watt25
veterán

Kell CA modul is.
Ezt rakod a tévébe és ebbe rakod a kártyát.
Ezt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9636) looser


looser
addikt

darvinya, juhasz22 & Watt25: köszönöm a válaszokat, most már minden oké! :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9637) alexander12


alexander12
aktív tag

Sziasztok, most vettem egy strong srt 8113 típusú boxot. 3.1-es szoftver van rajta, azóta megjelent két frissítés. Az lenne a kérdésem hogy sorban mindkettőt fel kell-e tennem vagy a legutolsó tartalmazhatja a az összes addigi javítást?

kíváncsi, OP8T

(#9638) darvinya válasza alexander12 (#9637) üzenetére


darvinya
titán

Ezek önálló fw-k, így törli az előzőt.
Tehát hiába rakod fel sorba, mindig az utolsó érvényesül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9639) alexander12 válasza darvinya (#9638) üzenetére


alexander12
aktív tag

köszönöm a gyors választ :)

kíváncsi, OP8T

(#9640) Nite


Nite
őstag

gyerekek, vettem egy (igaz noname) kulteri antennat, ami garantaltan jo az osszes multiplexhez...

a szobaantennahoz kepest az A mux-on szinte semmi valtozas, minden tokeletesen kristalytiszta, de a C mux-on tovabbra sincs semmi... egyetlen valtozas, hogy mostmar nezhetek 5 SD es 3 HD szlovak csatornat is... :(((

de a legfurcsabb...

3 potty a hozzam 3 legkozelebbi ado, a nyil pedig az antennam pozicioja es iranya!

lenyegeben teljesen szarul all es igy jo a vetel :F :F :F

Paid my dues!

(#9641) Kernel válasza Nite (#9640) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs ott valami épület, tereptárgy, amiről visszaverődő jelet veszed?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9642) Nite válasza Kernel (#9641) üzenetére


Nite
őstag

a vilagon semmi :F

Paid my dues!

(#9643) darvinya válasza Nite (#9640) üzenetére


darvinya
titán

3 potty a hozzam 3 legkozelebbi adó…

Eddig oké, de…

…,a nyil pedig az antennam pozicioja es iranya!

Ez nem oké, rossz az irány.
Te hátad mögött látod a dolgkat annélkül, hogy hátrafordulnál?

(#9644) Nite

Akkor biztos, hogy visszavert jelet fogsz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9644) Nite válasza darvinya (#9643) üzenetére


Nite
őstag

ezt en is tudom, de csak igy mukodik :F

Paid my dues!

(#9645) Nite válasza darvinya (#9643) üzenetére


Nite
őstag

letezne, hogy a visszavert erosebb mint a kozvetlen :F

Paid my dues!

(#9646) LógaGéza válasza Nite (#9645) üzenetére


LógaGéza
addikt

Természetesen létezhet, ha valami piszkosul leárnyékolja a közvetlent, és van miről visszaverődnie a jelnek. Mi víztornyok és panelek közelében jártunk így, na ott volt olyan, hogy sose arra volt az irány, amerre kellett volna lennie :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9647) upsyka


upsyka
aktív tag

Sziasztok,

költözés miatt szolgáltatót kell váltanom és a MindigTV és a helyi (Törökbálint) kábelszolgáltató között kell választanom tv ügyben és ebben kérnék egy kis segítsséget, mert nem vagyok otthon ebben a témában :)
Nekünk egy lg 32ld320 készülékünk van, ebben van dvb-t mpeg4 tuner, viszont csak CI kártyamodul van! Ehhez a készülékhez is elég csak a kártyamodult és a kártyát megvennem vagy máshogy kell megoldanom?
Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9648) Watt25 válasza upsyka (#9647) üzenetére


Watt25
veterán

Átfutottam az ottani kábelszolgáltató (PR-Telekom) csatornakiosztását. Szerintem ez is lényegében az I-TV Zrt alatt van, amely a Digi leányvállalata. Legalább is a csatornakiosztás eléggé megegyezik a Digi kábeles szolgáltatásával. Én ebből arra következtetnék, hogy technikailag ugyanazt, ugyanúgy adják, vagyis kódolatlan digitális csatornákat kapsz. (Illetve csak a prémium csatornák (DigiFilm, HBO, stb.) van kódolva.) Vagyis, nem is kell CI foglalattal bajlódni, és sokkal nagyobb bitrátával is küldik az adásokat, mint a MindigTV, több a HD csatorna és azokat valóban FullHD-ban kapod. (MindigTV-n csak 1440 a vízszintes felbontás.) Én is éppen azt várom, hogy az Aktiv1 elindítsa a digitális csatornákat nálunk is (Érd) és máris mondom le a MindigTV-t.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9649) upsyka válasza Watt25 (#9648) üzenetére


upsyka
aktív tag

köszi a segítséget :) akkor azt monod maradjak inkább a kábelszolgáltatónál? nekem az is jó/jobb, mert a netet is tőlük rendelem :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9650) Kernel válasza upsyka (#9647) üzenetére


Kernel
nagyúr

Esetleg tudjál róla, Digis rendszeren az alábbi műsorokhoz adnak kártyát és boxot, mivel ezek kódolva vannak:

Digikábelen ugyan van Smart CAM is, de ha jól tudom, a viszonteladó partnereknél inkább csak box van erre a célra.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.