Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) danee91


danee91
senior tag

TV2 új hangkodek

Ha még nem volt..

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8852) azbest válasza danee91 (#8851) üzenetére


azbest
félisten

ehh.. ha jól tudom, akkor a HE-AAC = LC-AAC + magasabb frekvenciák plusz részletei. Ezzel kapcsolatban volt, hogy amelyik box nem tudta a he-aac-t azon is volt hang, csak a kevésbé részletgazdagabb lc-aac összetevőjét játszotta le. [link]

Szóval, elvileg ez a fejlesztés valójában visszalépés. Nem tudom a kevésbé hatékony tömörítést ellensúlyozza-e a magasabb bitráta.

[ Szerkesztve ]

(#8853) danee91 válasza azbest (#8852) üzenetére


danee91
senior tag

Majd miondjárt belehallgatok, Strong SRT 8105 beltérivel, mert elvileg már a 2. hangsávon ezzel a módszerrel megy most is a továbbítás

Nálam a beltérimmel a 2. hangsáv jobbnak tűnik 1 minimálissal, de lehet csak bebeszélem magamnak. Amúgy nálam AAC-t ír mind2 hangsávra, lehet nem kezeli ez a HE-AAC-t rendesen..A lenti Samsung C650-es LCD tévénk tuti kezeli, mert HE-AAC 2.0-t ír a hangsáv infóra

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8854) danee91 válasza danee91 (#8853) üzenetére


danee91
senior tag

Sőt, lehet azért térnek át, mert sok beltéri nem kezeli rendesen a HE-AAC-t, így inkább nyomják a simát, nagyobb bitrátával?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#8855) Bozek válasza danee91 (#8854) üzenetére


Bozek
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a beltérik kezelik-e az AAC_LATM formátumot (m1 eredeti hangsáv a kézilabda meccsek alatt). A PC igen, de például ha konvertálni akarom, akkor már szűkül a választási lehetőségek köre.

(#8856) juhasz22 válasza bl4ze (#8828) üzenetére


juhasz22
aktív tag

Nalunk elmondhato hogy kivalo veteli lehetosegek vannak mert egy sima rf kábellel fogjuk az osszes adast akadas nelkul az adotornytol kb 30 km re

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#8857) Watt25 válasza danee91 (#8853) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem mindkettőre HE-AAC -t ír ki az LG tévém, és elsőre nem hallottam különbséget minőségben.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8858) azbest válasza danee91 (#8854) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként valószínű, hogy azért. VLC-ben hallgatva nem tapasztaltam lényeges eltérést és még az is lehet, hogy a magasabb bitrátával tényleg jobb az eredeti nyelvű hangzása. A normál hangsáv mintha kicsit fémesebb csengésű lenne, gondolom a túl pici bitráta miatt is. A monogram 0.9.6 he-aac dekóder mintha nem kezelné nekem az új codecet smartdvb alatt.

Most valami ACM Wrapper -t választva az Ms DTV-DVD audio decoderrel kezeli a hangot a smartdvb, így van hang mindkét változatnál.

(#8859) Watt25


Watt25
veterán

Ha már hang, pont ma vettem észre egy érdekességet. (Itt az első és az utolsó HSZ a lényeg.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8860) BTO válasza spiritex (#8834) üzenetére


BTO
őstag

azt hiszem már irtam olyan nincs hogy bika szoba antenna,mert mind 1 dipolból áll csak max nagyobb az erősitő nyeresége-erősitése amit beleszerelnek. ha szart vesz a dipol akkor azt a szart erősiti jobban az a bika szoba antenna. a kültéri lapantennák se mások mert csak vizálló kivitele a szoba antennának.
amugy a 30dB erősitésü erősitők már gerjedés határon vannak,ha szarabb nem trisildes 3x árnyékolásu kábelt használnak hozzá a levezető kábel kisugárzását is visszaerősithetik és akkor begerjednek.gyakorlati tapasztalatomba volt már ilyen reflektorfalas 28dB erősitésü antennánál.

semmi sem tökéletes

(#8861) darvinya válasza Bozek (#8855) üzenetére


darvinya
titán

WayteQ HD95CX-nél ez könnyű, mert Linux/win-os kodek fel tehető.(még DTS is)
Vagy már rajta van, legalábbis a v6-os fw tudja ezt a formátumot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8862) bl4ze válasza juhasz22 (#8856) üzenetére


bl4ze
veterán

Hol, helyileg?

Én Diósd-Érd határában vagyok.

.:. bl4ze .:.

(#8863) spiritex válasza BTO (#8860) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, teljesen igazad van, a legfontosabb a jó alapjel, de az én tapasztalatom az, hogy ez a Philips szobaantenna az első tökéletes szobaantennám, pedig már a 3. a sorban (hiába, nagy úr a lustaság, hogy az ember kifúrja a mennyezetét, hogy levezessen egy kábelt a padlásról vagy a tetőről). Az is érdekes, hogy nekem csak maximum erősítéssel ad hibátlan, kockásodástól mentes képet, 84-99%-os jelminőséggel. Az első két fokozat nem elég valamiért...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8864) herrká válasza herrká (#8799) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm, hogy megtárgyaltátok a problémámat!
A MindigTv honlapja szerint, nálunk elég a szoba antenna.
A hsz-ekben szereplő típusoknak utána fogok járni. Sajnos kölcsön kérni nem tudok, itt a lakótelepen kábeles tv van, illetve a városban szinte mindenhol.
A tetőre sem tehetek ki semmit a lakás szövetkezet hozzájárulása nélkül.
Azt hiszem válaszoltam a felmerült kérdésekre.
Köszönöm!

(#8865) sajby válasza herrká (#8864) üzenetére


sajby
senior tag

Én nem kérdeztem a lakótelepen... :D
Másztam a tetőre,azóta tökéletes.

(#8866) juhasz22 válasza bl4ze (#8862) üzenetére


juhasz22
aktív tag

zsambek

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#8867) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Jelenleg a hbbtv-s műsorújság működik nálatok?

doc
Az enyém sem tudja alapból (szervizmenüben átállítva már működik), de a mindigtv-n a Hírek éás a Műsorújság nem töltődik be (a rádiók és az időjárás működik).

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8868) doc válasza Tutu7030 (#8867) üzenetére


doc
nagyúr

az en TV-m sajna nem tudja, amugy elvileg (tudtommal) kellene hogy mukodjon

(#8869) bl4ze válasza juhasz22 (#8866) üzenetére


bl4ze
veterán

Tegnap átvittem egy Thomson dvb-t antennát, sajnos az antenna egyik oldalon el van törve, a foglalat belül a dobozban letört - nem tudom számít-e minőségben, vételben....
Ő :

Mindenféle külön mozgatás, játék nélkül 20 csatornát fogott be - ez kevés ?
8 ingyenes, 12 fizetős és 4 rádió

A kép szép, a Pana tv szerint 85-98% közötti jelerősséget mutat.

...kérdés az ajánlott 48dB Philips zajszűrős antenna jobb lenne-e , lehetne-e vele az összes csatornát fogni amit a MindigTV Extra Családi kínál ???? :Y

.:. bl4ze .:.

(#8870) doc válasza bl4ze (#8869) üzenetére


doc
nagyúr

ha elofizetsz a MindigTV alapcsomagra, egy hetig megkapsz minden adot ingyen (HBO es Csaladi csomag), szoval legkesobb akkor meg mindig kiprobalhatod :)
itt megtalalod hogy milyen csatornak vannak (a TV-nek elvileg mindet meg kell talalnia, csak nagy reszuk kodolt)

(#8871) bl4ze válasza doc (#8870) üzenetére


bl4ze
veterán

Jaja, értem. Csak nem találta meg. Akkor a jel gyenge mindegyikhez.
Na majd még játszom picit vele, illetve lehet ki kell vezetni egy kültéri antennát... :(

.:. bl4ze .:.

(#8872) Flashget


Flashget
félisten

már free a retek klub 2...

Realme GT Master Edition

(#8873) M_AND_Ms válasza Flashget (#8872) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Rohanok haza....

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#8874) Watt25 válasza Flashget (#8872) üzenetére


Watt25
veterán

Gondoltam azért csak meg nézem, hogy mi megy rajta, de az EPG csak a következő műsorig mutatja, hogy mi lesz...
Megnéztem port.hu -n. Mondjuk kapásból találtam olyat, ami tetszik: Agymenők. (Tudom, máshol is adják, de valahogy még mindig van egy csomó rész, amit nem láttam.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8875) doc válasza Flashget (#8872) üzenetére


doc
nagyúr

ez az, ami csak egy rovid ideig lesz free, ugye? Mer' akkor nem erdekel :D

(#8876) Flashget válasza doc (#8875) üzenetére


Flashget
félisten

igen február 4-ig.

Realme GT Master Edition

(#8877) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Tegnap vettünk a közeli "Hülye azért nem vagyok" boltban egy MinDig TV Extra Alap csomagot WayteQ HD-95CX STB-vel, 1 évre előre fizetve. Ma délután 4 fele aktiváltam be a kártyát Interneten keresztül, de még mindig csak az ingyenes csatornákat tudom nézni. Meddig kell várni amig beaktiválják?
Ha jól tudom anno volt olyan, hogy 7 napig lehetett mindent nézni, a kártya első használatától kezdve. Ez megszünt?
Az új Ügyfélkapun valahol meg lehet nézni, hogy milyen szolgáltatások meddig érvényesek az adott kártyán? Kicsit nekem átláthatatlan az egész...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8878) azbest válasza LógaGéza (#8877) üzenetére


azbest
félisten

Az ügyfélkapun ugyanolyan az elrendezés már nagyon régóta. Bejelentkezés után a szolgáltatások fül alatt a digitális szolgáltatás részen látszanak kártyánként az aktív előfizetések.

Gondolom csatornakereséskor megvannak az adók. Lépj a tv2 vagy rtl klub csatornára, hagyd ott egy darabig, hogy be tudja aktiválni a kártyádat. A közszolgálatin állva nem fog aktívvá válni, mert azon nem jönnek a kártyaadatok.

Ha nem volt egy hetes próba, akkor lehet a boltban már felhasználták róla.

(#8879) wagi


wagi
senior tag

Ha regisztrálva van egy kártya a későbbiekben másik dekóderben is lehet használni vagy csak abban amelyikkel regisztrálva lett.

Tehát a kártyát központilag hozzákötik a dekóderhez?

[ Szerkesztve ]

(#8880) Watt25 válasza wagi (#8879) üzenetére


Watt25
veterán

Semmilyen párosítás nincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8881) azbest válasza wagi (#8879) üzenetére


azbest
félisten

Nincs hozzákötve. Párosítás csak olyan szolgáltatónál van, ahol szolgáltatói készülékkel megy csak az adás és nélküli nem is lehet szerződni csak kártyára.

(#8882) wagi válasza azbest (#8881) üzenetére


wagi
senior tag

Köszönöm a választ.

(#8883) LógaGéza válasza azbest (#8878) üzenetére


LógaGéza
addikt

Anno június fele aktiváltam be egy kártyát, úgy rémlik akkor máshogy nézett ki... De mindegy, lehet csak az emlékeim ködösek.
Viszont ezt a szolgáltalások részt én nem találom... Vagy vak vagyok, vagy nemtudom... Tudnál egy linket küldeni róla.

Egy ideig "néztem" az RTL2-t, de még mindig azt irja a STB, hogy Érvénytelen kártya, és nincsennek is fizetős adások.

A doboz amibe volt teljesen le volt fóliázva, semmi nem utalt rá, hogy bontott lett volna. Nehogymár egy MM-ből vett csomagból elhasználják a kártyát :DDD

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8884) donjohnson válasza Flashget (#8872) üzenetére


donjohnson
addikt

úgy látszik kell a nézettség a való világnak. ;]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8885) azbest válasza LógaGéza (#8883) üzenetére


azbest
félisten

Arra tippelek, hogy a webshopba regisztráltál csak be, de az ügyfélkapu az még egy fokozat. A kezdeti időkben ez engem is megtévesztett :)
https://ugyfelkapu.mindigtvextra.hu/szolgaltatasok

Nem lehet, hogy fordítva tetted be a kártyát? A box menüjében van valahol kártyainfós rész is. A kártyát úgy fordítsd, hogy a chip felőli végét dugod be és a chip alulra nézzen. A 14edik oldalon van erről szó az útmutatóban is [link], a menüben is látnod kell hogy ott a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8886) #93794560 válasza donjohnson (#8884) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az RTL2 nem csak a VV6 miatt került fel a MinDig TV-re, hanem az Antenna Hungáriánál pontosan tudják, hogy nagyon sok Digi-s hiányolja a csatornát, és mint tudjuk, ott nincs RTL2. Gondolják, ezzel elcsípnek egy pár új előfizetőt.

(#8887) csernak75


csernak75
senior tag

Ezzel hogy bepaszírozták az RTL2-őt nem lett kisebb a bitráta? Vagy volt neki hely?

(#8888) Watt25 válasza csernak75 (#8887) üzenetére


Watt25
veterán

Nem volt neki, valamivel csökkennie kellett a bitrátának.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8889) azbest válasza csernak75 (#8887) üzenetére


azbest
félisten

Most 15-15 csatorna van a B és C muxokon. Régebben kevesebb felé volt osztva a sávszélesség. Persze azóta volt több szoftverfrissítés is a rendszerükön, ami ügyesebben osztja be a sávszélességet. Igaz, csodák azért nincsenek.

(#8890) LógaGéza válasza azbest (#8885) üzenetére


LógaGéza
addikt

Erre ha rámegyek, akkor kapok egy ilyen felugró hibaüzenetet:

A művelet nem sikerült. (System.InvalidOperationException: Nullable object must have a value.\n at System.Nullable`1.get_Value()\n at Eloir.GetEloirBySzdID(Boolean OnlyActive) in D:\Projects\EcoGate4\EcoGate4\BusinessLogic\Eloir.cs:line 29)

Szerintem hiba van a rendszerben :D Mellesleg ha nyomok egy OK-t, akkor "A nyilvántartásunk szerint önnek nincs digitális szolgáltatása." üzenet fogad. De beregisztráltam mind a két helyre, miután megadtam a kártyaszámot, és a STB gyáriszámát, kérte az adataim, és ott is megadtam mindent, be is tudok lépni az Ügyfélkapura - sőt, még az ajándék fejest is meg fogom kapni :)

Kártyát kivettem és visszaraktam, majd újrainditottam a STB-t, és jó lett... Ez a lényeg, és van HBO is. Akkor várok 7 napot, és ha addig nem történik valami változás az oldalon, akkor reklamálok.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8891) Bozek válasza Flashget (#8872) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam még nem talált semmit a DVBViewer. De lehet, hogy csak rosszul kerestem. :) Majd délután ránézek megint.

(#8892) donjohnson válasza Bozek (#8891) üzenetére


donjohnson
addikt

mux b-n keresd.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8893) Flashget válasza Bozek (#8891) üzenetére


Flashget
félisten

samu tv-n még csak keresnem sem kellett ott volt, pont behangolni akartam a Mindigtv-t :))

Realme GT Master Edition

(#8894) spiritex


spiritex
veterán

Nem pont ide tartozik a kérdésem, de az LG lcd tv-k topicjában nem nagyon néznek mindigtv-t...
Tehát az lenne a kérdésem, hogy létezik, hogy nem minden dvb-t tuneres mai lcd-ben van +5V feladás az erősítőnek? Mert vettem anyukámnak egy LG 32LN536B-t és hiába keresem a menüjében, sehol sem találom. Ez nem egyértelmű dolog ezek szerint? Köszi a választ előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8895) hegti válasza Flashget (#8872) üzenetére


hegti
aktív tag

Legnormálisabb műsorok: Tom és Jerry legújabb kalandjai, Agymenők

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#8896) Watt25 válasza spiritex (#8894) üzenetére


Watt25
veterán

Inkább pont az a jellemző, hogy nincsen bennük ilyen lehetőség. Kell tápfeladó. (Konkrétan én az enyémet (LV5590) kimértem, nem tud ilyet.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8897) spiritex válasza Watt25 (#8896) üzenetére


spiritex
veterán

Na ezt nem tudtam. Lenne még egy LG specifikus kérdésem mindigtv relációban, ha nem gond. Azt meg lehet valahogy oldani, hogy a program váltó fölfelé gomjának nyomogatásával ne menjen át a rádió adókra az utolsó tv adó után? Persze ki lehetne törölni a rádió adókat, de nem szeretném. A listával is tudom, hogy lehet szűrni csak a DVB tv adókat, de az sajnos nincs kihatással a P+ P- al való lépegetésre.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8898) Watt25 válasza spiritex (#8897) üzenetére


Watt25
veterán

Ilyen lehetőségről én sem tudok, illetve nem is próbáltam. Nem szoktam használni a P+, P- gombokat, mert szörnyen lassú. EPG-ben válogatok a csatornák között.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8899) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Van itt valaki aki Miskolcon a diósgyőri átjátszóról veszi a MindigTV műsorát?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#8900) marion1


marion1
tag

A B-muxon már megy a RTL-2. Csatorna frissítéssel rakja be a listára.Fehérgyarmat-Penyige adótoronyról 13 csatornán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.