Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) Watt25 válasza danee91 (#9350) üzenetére


Watt25
veterán

Nézz a naptárra!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9352) danee91 válasza Watt25 (#9351) üzenetére


danee91
senior tag

Én is gondolkodtam, hogy kacsa, de ez már amúgy is régóta tervben volt, persze várjuk meg míg más oldalak is lehozzák :D

UI: Bár ha jól emlékszem, 1 v. 2 éve ugyanilyenkor ugyanez az oldal hozta le a kamu M3D hírt, amit később cikkben bevallottak :R

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#9353) Watt25 válasza danee91 (#9352) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor miért gondolod, hogy most ez igaz?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9354) frovery válasza fgabor87 (#9349) üzenetére


frovery
senior tag

Ezek a leggyagyibb konstrukciók, minden téren.
Ajánlottam a Köncöl féle termékeket. :U

(#9355) darvinya válasza fgabor87 (#9349) üzenetére


darvinya
titán

Ez teljesen ugyanaz amid volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9356) Kernel válasza fgabor87 (#9349) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az is lehet, hogy az erősítő túl sokat erősít, túlvezérel, amire egyik tuner érzékenyebb, másik kevésbé. Akkor viszont a tápfeszültség csökkentésével lenne érdemes próbálkozni, vagy kipróbálni más erősítőt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9357) frovery válasza Kernel (#9356) üzenetére


frovery
senior tag

(#9358) fgabor87 válasza darvinya (#9355) üzenetére


fgabor87
tag

Nem ilyenem volt, ami volt eddig, arról nem mutattam képet, mert azt egy aktív antennához kaptam, így külön nem lehet megvenni.
Biztosan nem erősít túl, mert megint az van, hogy ha megmarkolom a tápfeladót, akkor megjön a kép.
Meg az analóg adások ennél sokkal jobban gerjednek. :(

Akkor ezt visszaküldöm, és megpróbálok majd egy Könczöl-t. Azért ezt vettem, mert nekem ez jobb lett volna elhelyezés miatt... mert ugye ezt egyből TV-be tudom kötni.

(#9359) darvinya válasza fgabor87 (#9358) üzenetére


darvinya
titán

Akkor újabb táp vásárlás előtt nézd végig az kábeleket, antennát, hogy nincs zárlat, fordítva kötve, nem ér az épület/hálózat földjéhez, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9360) darvinya


darvinya
titán

Nem arról volt szó, hogy a C8-as csatorna Minimax után lesz?
Mert most külön csatornán van. :Y
Este nyolcig nézhető kezdés felirat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9361) Kezdő vagyok válasza darvinya (#9360) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,én is úgy értettem a hírekben.
Lehet tudni már valamit az új multiplexekről(milyen frekin,milyen adók fognak jönni,esetleges HD adások)?

(#9362) Kernel válasza darvinya (#9360) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kímélni kell a készülékeket, mert némelyik rosszul reagál, ha a műsor átvált kódoltról kódolatlanra, illetve vissza, ezért kellett állítólag így elkülöníteni. Meg praktikusabb is így a felhasználó szempontjából, ha pedig technikailag lehet, akkor miért ne.

Gondolom, a sávszélességet dinamikusan át tudják állítani, mint ahogy az működik régóta a közszolgálati multiplexen is, probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9363) darvinya válasza Kernel (#9362) üzenetére


darvinya
titán

Kímélni kell a készülékeket, mert némelyik rosszul reagál, ha a műsor átvált kódoltról kódolatlanra, illetve vissza, ezért kellett állítólag így elkülöníteni.

De akkor miért nem árulnak a „matrica” alatt olyan készülékek amik bírják.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9364) doc válasza darvinya (#9363) üzenetére


doc
nagyúr

en meg vegyek csak ezert a TV-m melle set top boxot, ha esetleg a TV-nek gondja lenne vele?
de nem ertem ez miert ne lenne jo igy, ket ado ket kulon helyen van
mivel egyszerre ugysem mennek, a savszel sem hianyzik

(#9365) fgabor87 válasza darvinya (#9359) üzenetére


fgabor87
tag

Rendben, köszönöm.
Teljes kábelcsere lesz, mert az amúgy is terveztem, 3X árnyékolású koaxra, jó minőségű kopressziós F csatikkal.
Akkor most megpróbálok egy Könczöl féle 5V-os tápot. Nekem már az is jó, ha annyira működik, mint a mostani, mert ezt már raknám vissza az eredeti helyére. :)

(#9366) darvinya válasza fgabor87 (#9365) üzenetére


darvinya
titán

Hiába veszel Könczöl tápot, ha rossz a kábel, stb. azon úgysem fog segíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9367) fgabor87 válasza darvinya (#9366) üzenetére


fgabor87
tag

Tudom, ezért (is) cserélek először kábelt a tv-től az antennáig 3x-osan árnyékolt réz telektronik jön, mert most csak 2x-esen árnyékolt acél van.
Nem hiszem, hogy zárlatos lenne ez a szakasz, mert az új tápfeladót először úgy próbáltam ki, hogy csak a koaxba kötöttem be, konnektorba nem, és az analóg kábeltv-n néztem meg, és már ott rettenetesen gerjedt. Analógon sokkal jobban látni a gerjedést, ezért teszteltem le először azon. De mivel konnektor közelében sem volt még, biztosan nem nálam romlott el pl zárlat miatt.
Egyébként fogásra és kinézetre is elég gagyi volt, nem ilyenre számítottam. :(

(#9368) Knobber válasza Kezdő vagyok (#9361) üzenetére


Knobber
aktív tag

Még csak találgatások vannak. Eddig nem nagyon tudtak megegyezni sok csatornával (ahogy Facebookon írják folyamatosan tárgyalnak). Nagyon sokan a Fox és a Paramountot követelik, így valamelyik a kettő közül szerintem biztosan esélyes lesz.

Youtube: Knobber

(#9369) frovery válasza Knobber (#9368) üzenetére


frovery
senior tag

Eléggé drága árazású csatorna mindkettő. A nagyobb dth-k sem rakták még be egyiketsem. Bár érdekes, mert felénk a Juroptelekom kábelesnél benn van a Paramount az elejétől, mint az M3 is.
Nem rossz csati egyébként, nálunk a családban hetente 2-3 filmet biztosan nézünk. Egyedül az analóg kábel végett pocsék a minősége. :B

[ Szerkesztve ]

(#9370) darvinya válasza fgabor87 (#9367) üzenetére


darvinya
titán

Azért nem árt átnézni.
Lehet, hogy az erősítő nincs jól felrakva az antennára, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9371) fgabor87


fgabor87
tag

Még eszembe jutott egy olyan kérdés, hogy mi van akkor, ha egy hálózaton van mondjuk 3 végpont, egy 3-as tápáteresztős osztó, és mind a 3 végponton be van kapcsolva a +5V?
Az osztó OUT irányokba nem enged tápot, azaz a kimenetek DC szempontból egymástól le vannak választva, tehát a végpontok egymást nem fogják kinyírni. Na de mi lesz a helyzet az IN-en? A feszültség adódik össze, vagy az áramerősség?
És mi a helyzet akkor, ha az egyik végpont pl nem 5V-ot ad, hanem 12-t?

(#9372) doc válasza fgabor87 (#9371) üzenetére


doc
nagyúr

ez mar NAGYON nem a MindigTV-rol szol, viszont van egy pont erre valo topic :U

(#9373) darvinya válasza fgabor87 (#9371) üzenetére


darvinya
titán

Mi hogy mind a 3 végponton be van kapcsolva a +5V ?

Teljesen felesleges.

Már párszor lelett írva, hogy így nem jó a kiépítés.

Tápfeladó osztó előtt legyen közvetlenül az erősítőbe.
Máskülönben elosztott v. a rajta lévő eszközöket táplálod csak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9374) fgabor87 válasza doc (#9372) üzenetére


fgabor87
tag

Bocsi, és köszi a linket. :)

(#9375) Knobber válasza frovery (#9369) üzenetére


Knobber
aktív tag

Minden csak akarás kérdése, a Mindig TV-nek jó kis lefedettsége van most is ez azért nagy ütőkártya náluk. Lehet kapnak olcsóbb árat, és be tudják tenni a kínálatba. Az RTLII-vel sem tudtak megegyezni, amíg nem indult el a VV6. Utána hirtelen kellett az RTLII-nek a több néző, a Mindig TV-nek a több előfizető és voilá megegyeztek a VV6 indulása után kb 1-2 hétre.

Youtube: Knobber

(#9376) darvinya válasza Knobber (#9375) üzenetére


darvinya
titán

Eléggé szomorú lenne, ha VVxxxxxxxxx színvonalas műsornak tartják, emiatt kerül be bárhova.

Előre meghunyászkodom, de akinek az műsor.
Azok biztos nem tesznek hozzá a közösség(ük)he(ő)z.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9377) Bozek válasza darvinya (#9376) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig sokan nézték sajnos... Na meg az Édes Élet... Ezért is hülyül el a társadalom, mert ezek mennek a TV-ben...

(#9378) Kernel válasza fgabor87 (#9371) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem adódik össze a feszültség, de ilyen esetben diódás leválasztású splitter szükséges, amiből én kétágút láttam valahol, persze attól még létezhet hármas is. Kapacitív leválasztó erre nem alkalmas.

Mivel ez mindig csak a nagyobbik feszültséget vezeti tovább (logikai "vagy" kapu), továbbá egyik készülék nem tud visszahatni a másik kimenetére, ami kártékony is lehet, ezáltal kényelmesen megoldható, hogy a több készülék közül bármelyik van bekapcsolva, az megtáplálja az antennát. Nem kell átmenni a szomszéd szobába tápot bedugni stb.

Azonos feszültségek esetén egyébként az áramterhelhetőség összeadódna a diódás kapu esetében, de azért ez függ attól, hogy mennyire pontosan egyforma az a két feszültség. Kis eltérés esetén is már billen a mérleg, így ezzel nem érdemes kalkulálni, de nem is szükséges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9379) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Kódolatlan M3 Anno

A MinDig TV Extra Családi csomagjában található M3 Anno csatorna 2014. április 16. és 23. között kódolatlanul, ingyenesen elérhető lesz az összes MinDig TV felhasználó számára.

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#9380) S-eye válasza S-eye (#9265) üzenetére


S-eye
senior tag

Sziasztok. A korábbi hozzászólásomban említett ELTI antennaval és erősítővel sikerült befogni a 95 km-re lévő tokaji adótoronyból a jelet! A jelerősség 69% a CH60-on, és 72% a CH43-on. Én csak ajánlani tudom. Valószínűleg a fehérgyarmati adóról is bejönne.

(#9381) Tamás88 válasza fgabor87 (#9300) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem úgy is működik, ha nincs bedugva a 230-ba a tápfeladó, ráadásul lepkeantennával. Igaz ekkor a Főnix tv nem jön be.

(#9382) Abydosgate


Abydosgate
újonc

Üdv mindenkinek!

Érdeklődőm van-e valakinek hasonló problémája? ( Mindig TV földi vétel)

Egy hónap telt el az UE40F6320 vásárlása óta és 3x reklama után az ügyfélszolgálat a füle botját se mozgatja. A problémám az, hogy egyszerűen mondva nem szerkeszthetsz saját ízlés szerint csatornalistát. Egyszerűen nincs ilyen funkció, illetve szürke inaktív a csatona áthelyezés gomb... :W

Nosza gondoltam nem szúrtok ki velem, letöltöttem a netről egy kis segéd programot amivel szerkeszthetem a csatorna listát és a kívánt sorrendet tartalmazó csatornalista fájlt pendrive-ról visszatöltöttem, hurrá működik...5 percig. :W Legnagyobb megdöbbenésemre a lista visszaállt egy teljesen használhatatlanra.

Hoppá, valamit biztos benéztem, ismét visszatöltöttem a kívánt csatornalistát és hurrá megint jó... ismét 5 percig. :W

Belementem habzó szájjal a kártyamodul menüjébe és letiltottam a letöltés opciót...csat. lista visszatölt...5 perc :W és az agyvérzés kerülget a kártya menüben a letöltés tiltása opció letöltés engedélyezett-re változott... :W

Számomra ez elfogadhatatlan, kíváncsi vagyok a véleményetekre birka módon bele kell-e nyugodni egy ilyen anomáliába 2014-ben egy ilyen TV-nél?

(#9383) Bozek válasza Abydosgate (#9382) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bele, mindegyik cég ezt csinálja. Bár én PC-n használom, ott természetesen nincs ilyen gond.

(#9384) Kernel válasza Abydosgate (#9382) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kedvenclistát tudsz létrehozni egyéni igény szerint, a főlista nem módosítható az újabb Samsungoknál. Vagy én még nem láttam olyat.

Tudomásom szerint a MinDigTV-matrica követelményéhez is hozzátartozik, hogy a TV (box) eszerint működjön, meg amúgy is világtendencia. A szolgáltató így központilag tud gondoskodni róla, hogy az újonnan bekerült csatornák valóban bekerüljenek, vagy máskor törlődjenek, mindez a laikus, illetve idős emberek szempontjából is kedvezőbb lehet, hogy nem kell nekik variálni.

Vagy másoknál is előfordulhat, hogy van egy új műsor, de nem programozzák be, mert akár nem is tudnak róla, nem foglalkoznak vele, a csatorna nézettsége alacsony marad, ami a szolgáltatónak sem jó.

Most itt mellékes a saját véleményem vagy igényem mindezzel kapcsolatban, csak ez van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9385) cs-robert válasza Bozek (#9383) üzenetére


cs-robert
csendes tag

Azért nem minden TV-nél van ez így. Nekem Panasonic van. Úgy rendezem a MinDig TV-s csatornákat, ahogy nekem tetszik.

(#9386) Watt25 válasza Abydosgate (#9382) üzenetére


Watt25
veterán

Azt nézd meg, hogy nincs-e a tévében olyan opció, hogy LCN? Ha van, akkor kapcsold ki.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9387) M_AND_Ms válasza Kernel (#9384) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez megint, valakinek a félresikerült agymenése
A sorrend kötöttség megkövetelése nem biztosítja azt, hogy bekerüljenek az új adók és kikerüljenek a megszűnők. Ugyanis ettől meg nem fog nekiállni hangolni a tévé.
Normális gyártók lehetőséget biztosítanak annak beállítására, hogy a készülék megtartsa-e a szolgáltatói sorrendet, vagy sem. Továbbá ésszerűen kidolgozott módon működik a hangolás, a frissítés és az egyéni sorrend kialakításának lehetősége.
Tapasztalatom szerint a box gyártók és különösen azok szoftvereinek fejlesztő nem tartoznak az ésszerűen gondolkodók közé.
Érdekes, a nálam szereplő négy vevőkészülék egyikén sincs MindigMatrica és tökéletesen élvezhető rajtuk a MindigTv adása. Ez megint csak egy néphülyítés. vevőkészüléket kell venni és nem matricásat!

(#9385) cs-robert: de például, ha az ideig Pana tévét UPC hálózaton használod, és az első beállításkor ki is választod ezt a tévé menüjében, akkor már ott is tiltva lesz az egyedi sorrend kialakítása. Szóval ez bizony a vevőkészülékek szigorítása a szolgáltatók igénye szerint. (a Pana tévénél ezért nem szabad kiválasztani, hogy UPC-n használod) Nagy és értelmetlen marhaságnak tartom

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9388) cs-robert válasza M_AND_Ms (#9387) üzenetére


cs-robert
csendes tag

Nálam a Panasonic TV kiírja, hogy új adót talált, ha le akarom keresni, akkor nyomjam meg az OK gombot. Utána lekeresi, majd berakja a lista végére. Utána meg oda rakom a listában, ahova akarom. Tehát nem kell tudnom, hogy új adó van, a TV figyelmeztet rá.

(#9389) M_AND_Ms válasza cs-robert (#9388) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Erről beszélek. Amúgy, ezt a figyelmeztetést is kikapcsolhatod, ha akarod

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9390) StSanya


StSanya
őstag

LG TV-knél is lehet a csatorna listát szerkeszteni. Legalábbis a 2013-as kiadású LA660 és 27MA73D modelleknél.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9391) Kernel válasza StSanya (#9390) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nemrég egy idős embernél egy új LG-t kellett beállítani, meghatározott sorrendre. UPC kábel, Mediacard a TV-be, a kezelés egyszerűsítése érdekében. Kezelési nehézségek miatt a kedvenclista is kerülendő.

Beállítottam mindent, másnapra minden visszaállt az eredeti sorrendre, miután a kábelen jött egy frissítőjel, ami szépen elrendezte a dolgokat. De azt nem tudom, hogy ehhez valami OK-t is kellett nyomni, vagy csak úgy spontán történt.

Utána felhívott a fia, aki már maga is egy idős ember, hogy majd érdeklődik a UPC-nél, milyen gyakori ez a frissítés, vagyis érdemes-e variálni. Azóta nem beszéltünk.

Nem hinném egyébként, hogy érdemes, ahhoz túl gyakori a csomagfrissítőjel, sőt én ezt már előre megmondtam, hogy gondok lehetnek, nem is nagyon akartam vállalni a kiszállást. Csak ennek ellenére is ragaszkodtak hozzá, hogy szakember üzemelje be.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9392) hegti válasza juhasz22 (#9379) üzenetére


hegti
aktív tag

A tavaszi szünetben, s húsvétkor :)

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#9393) StSanya válasza Kernel (#9391) üzenetére


StSanya
őstag

Volt ilyen problémám az LA66x TV-nél, aztán a firmware frissítés rendbe rakta. Olyan volt eleinte, hogy már a frissítés ellenőrzésekor elmásztak a csatornák. Most nagyon korrekt, pl. a C8 csatornát automatikusan berakta üres helyre, 35 körül, 40-től ugyanis az osztrák csatornák vannak.

De a fiam personal TV/monitorja már nem volt ilyen okos, a C8-at berakta 8-asnak, így abból kettő volt... :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9394) spiritex válasza M_AND_Ms (#9387) üzenetére


spiritex
veterán

"Jó vevőkészüléket kell venni és nem matricásat!"

Sőt, én már oda jutottam, hogy ami matricás, az a nem jó! Ahogy tudom kerülöm a matricás készülékeket ez a hülye ráerőltetett frissítés és sorrendváltoztatás hiánya miatt! Még a STRONG PRIMA VI-al is szívok állandóan, mert nem hagy békén. Folyamatosan "Új szolgáltatásokat talál", és hiába mondom, hogy NEM, nem akarom megkerestetni őket, folyamatosan felugrik ez a hülye ablak csatornaváltáskor... Már végigpróbáltam az összes országot, mert sokszor megoldást jelent más ország beállítása a csatorna sorrend tiltására, de ebben az esetben ez sem segít, csak jön ez az ablak! Ilyenkor, ha elegem van, mindig kénytelen vagyok fejet hajtani és rákerestetni arra a bizonyos "új szolgáltatásra", hogy békén hagyjon... Szerencsére a másik Panasonic C3-as tv, amiben már benne van a dvb-t, az nem ilyen idegesítően erőszakos, mint ez a box.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9395) elfelejtette válasza spiritex (#9394) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekünk a Prima V csak annyit ír, hogy "Szolgáltatások frissítése, kérem várjon..." én pedig csak várok, amíg be nem fejezi, nem kérdezi meg, akarom-e vagy se.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9396) spiritex válasza elfelejtette (#9395) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem meg megkérdezi. De hogy minek, ha úgysem fogadja el :F !

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9397) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Mindig TV-hez milyen kártyával bővíthetős STB-t ajánlanátok?
(Előre is elnézést kérek, ha volt már a kérdésem, beleolvastam a topicba, de nincs időm végigolvasni az összes kapcsolódó hsz-t.)

Szempontok:
- megbízható működés
- remek képminőség (egy Samsung PS42A410C1XXC (version: SB14) plazmánk van, 42"-os, 1024-es felbontás, 4:3 képarány, 2 db HDMI, 2 db scart, ehhez lenne használva, egyelőre nem lesz új TV)
- egyszerű kezelhetőség, logikus, magyar menü (szülők is boldoguljanak vele)
- hibátlanul kezeli a mindig TV kártyákat
- tudjon műsort felvenni pendrive-ra, és ez a funkció működjön hibátlanul, minden szempontból (felvétel, visszanézés, stb, az nem lényeges ha szg-en nem nézhető meg a felvett tartalom)
- erős/érzékeny vevőegység (Hajdúnánáson lakunk, torony nyíregyházán (huszonpár km) és a tokaji (harmincpár km) van a közelünkben)
- összedugom és jól működik (nem kell vacakolni firmware frissítéssel hogy egyáltalán használható legyen)
- értelmes távirányítója van (logikus gombelrendezés, nem hiányzik róla fontos opcióhoz gomb)
- lejátssza az avikat és mkv-kat gond nélkül (xvid, divx)
- árban 10-12e Ft körül

Másodlagos szempontok:
- lejátsza az x.264-es mkv-kat is
- tud kezelni külső winchestert is

Amiket eddig nézegettem il. olvastam róluk:
- Wayteq HD 95-CX: mindig TV ugye alapból ezzel adja ha csomagban veszem, de aggasztóan sok problémáról olvastam vele kapcsolatban, főleg műsorfelvétel funkcióval kapcsolatab, ill. a firmware-nél is cserélni kell megbízható verzióra, szóval kínlódás
- Strong SRT 8903: Erről eddig jó véleményeket olvastam, főleg itt a topicban, számomra úgy tűnik, megbízható, bedugom és jól működik típus.

Pár kérdésem is volna:
- Régebbi antennával, aminek a jele sima egyszerű koax kábellel van lehozva, működhet, vagy eleve nézzek hozzá antennát is? Kettő van a padon, egy lepkeszárnyas és egy halszálkás (nem tudom mi a pontos nevük).
- Koax kábelt érdemes cserélni jobb minőségűre, ha igen, milyet kell keresnem?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#9398) darvinya válasza s3toraph (#9397) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Én nem találkoztam még 4:3-as plazmával, vagy egyáltalán lapos tv-vel.
Inkább 16:9-es tv.
erős/érzékeny vevőegysé - inkább ez antánnától függ, mint a dekódertől.
összedugom és jól működik - ezt max. kiszálló és helyenen telepítő szakember garantál, v. az AsztroShow távgyógyításban
tudjon műsort felvenni pendrive-ra, -mindegyik tud felvenni
értelmes távirányítója van - kinek mi a fontos
lejátssza az avikat és mkv-kat gond nélkül (xvid, divx)
- árban 10-12e Ft körül

Másodlagos szempontok:
- lejátsza az x.264-es mkv-kat is
- tud kezelni külső winchestert is
- én WayteQ 95CX-et használok „gond” nélkül v6-os fw-vel
Koax kábelt érdemes cserélni jobb minőségűre, ha igen, milyet kell keresnem? - igen sokat befolyásol vétel továbbításban

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9399) s3toraph válasza darvinya (#9398) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Valóban, rosszul írtam, 16:9-es.

Azért kérdezem, mert én pl. waytech-ről jót nem nagyon olvastam. Strongról meg főleg csak pozitívat. Ma/holnap rendelném valamelyiket, de nem akarok befürödni vele...

Ha neked 95CX-ed, kérdeznék:
- v6-os firmware hogy került rá? Gyárilag, vagy te raktad rá? Ha te, mennyire bonyolult dolog?
- műsorrögzítéssel és azt visszanézni, ezzel nincs gondod?
- csatornákat be lehet egyéni sorrendbe rakni egyszerűen?
- menüjén egy tud igazodni egy idősebb is?
- x.264-el hogy áll?
- általában nem egyforma minden csatorna képaránya, ezt beállítja megfelelőre automatán? Vagy ha kézzel kell, azt megjegyzi, hogy ne kelljen mindig újra beállítani?
- milyen koaxal használod? (típus, márka, vagy amiről be tudom azonosítani)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#9400) spiritex válasza s3toraph (#9399) üzenetére


spiritex
veterán

Egészen pontosan 4:3-as a felbontása az 1024x768-as HD-Ready plazma tv-dnek, de a képernyő attól még 16:9-es. Ezt egyszerűen úgy oldják meg a gyártók, hogy nem négyzet alakúak a pixelek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.