Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) darvinya


darvinya
titán

Mi fene van a History Chanel-el.
Állandóan elmegy a kép és hang, pedig stabil minden más.
Széchenyi hegyről veszem a jelet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9152) bb.bocs válasza darvinya (#9151) üzenetére


bb.bocs
őstag

nekem is ez volt... reggelre stabil úgy látom

(#9153) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hello :)
kérdésem a kvöetkezö. 1 tvn an 2 tuner több progival. olyat szeretnék hogy 1 kártya van,de az 1 gépen, a két tuner külön rogrammal egyszerre menjen, úgy hogy mindkettövel tudok egyszerre kódolt adást nézni, magyarul 2 porgram 1 idöben olvasson 1 olvasóban 1 krtyát. lehet ilyt? vagy igényelnem kéne még 1 kártyát inkább? :D

(#9154) róland válasza bb.bocs (#9153) üzenetére


róland
veterán

Megy az, de a pontos megoldásról egyeztess Azbest kollégával. (Ha jól tudom neki 3 tunert szolgál ki 1 kártya.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9155) azbest válasza bb.bocs (#9153) üzenetére


azbest
félisten

Persze hogy megy. Bár kicsit zavaros hogy több programmal szeretnéd nézni a tévét. Linuxon ez úgy megy például, hogy oscam kezeli a kártyát, a tvheadend kezeli a tunereket és végzi a dekódolást. VLC player pedig mutatja az adást. Több vlc több adást. De akár telefonon vagy tableten is lehet nézni wifin át.

Windowsra is biztos megoldható hasonló, ott is oscam a kártyához, talán argus-tv vagy mediaportal program a tunereket és dekódolást végzi, vlc vagy más programok, telefonok, tabletek... ami tetszik az adás nézéséhez. XBMC is van mindkét platformra.

Ahány tuner van annyi muxot lehet kezelni egyszerre, tehát 3 tunerrel a most elérhető összes csatornát lehet bármilyen kombinációban nézni vagy felvenni. Már persze az ingyeneseket és amire az előfizetés szól.

[ Szerkesztve ]

(#9156) bb.bocs válasza azbest (#9155) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha.hát bár progit próbáltam már. püben segítesz ha belevágok? :) és am ez azért kell, mert van amikor felveszek vlmit, de közben néznék mást, de a homesys nem engedi pl :D
és mennyi az esélye annak hogy az 1 kártyaolvasástól mad akadni fog az adás? :) köszi a segítséget, akkor nem kérek lehetetlent

(#9157) Bozek válasza bb.bocs (#9156) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld ki a DVBViewer-t. Ha jól látom, az tud kezelni több tuner-t is egyszerre.

(#9158) bb.bocs válasza Bozek (#9157) üzenetére


bb.bocs
őstag

nálam eddig minden dvb ilyen progival kb baj volt :D vagy beállítás gond túl bonyolult, cvagy nem tudom befagy,meghal :D :D de köszi

[ Szerkesztve ]

(#9159) Kernel válasza bb.bocs (#9158) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig Windowsra a DVBViewer a legprofibb, én is két tunerrel használom. Nincs probléma a működésével, PIP, többszörös felvétel is korrekt. Minden tunernél külön lehet beállítani, hogy CI-modul van/nincs, de nekem nincs, így kipróbálni nem tudom ezt a részét:

http://en.dvbviewer.tv/wiki/Options_Service_-_Hardware

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9160) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
WayteQ HD-95CX box-om van. Az normális ennél, hogy a műsorinfó órákkal le van maradva és ha nem lépek elég gyorsan tovább akkor az HBO-nál kiírt "kódolt csatorna" ablak minden csatornánál látszik?
Köszi

(#9161) fezsoo


fezsoo
aktív tag

[marciusi_karbantartasok]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#9162) darvinya válasza Zsocy155 (#9160) üzenetére


darvinya
titán

Üdv

Ez csak a v13-as fw-nél van.
Rakj fel régebbi fw-t.

[itt WayteQ 95CX fóruma]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9163) Zsocy155 válasza darvinya (#9162) üzenetére


Zsocy155
őstag

Köszi szépen!
Annak mondjuk utána nézhettem volna, hogy van külön fórum. :B

(#9164) jFox válasza darvinya (#9162) üzenetére


jFox
őstag

Nekem a v5 v8 és v13-mal is csinálja. Ugyan ez a gondom, mióta megvettem. És a wayteq support sem tudott mit mondani rá, csak hogy vigyem be a szervízbe. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9165) Zsocy155 válasza jFox (#9164) üzenetére


Zsocy155
őstag

v7-el nem próbáltad? Ha nem akkor én azzal kezdem a próbát. :)

(#9166) darvinya válasza jFox (#9164) üzenetére


darvinya
titán

Én v6-ot használok, de csak bekapcsolás után egyszer csúszik az EPG! az első használatkor.
v13-nál meg folyton kifagyot, még adat sem volt.

Az éjféli EPG halál eddig mindegyiknél volt 1 óráig.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9167) jFox válasza Zsocy155 (#9165) üzenetére


jFox
őstag

Azt lehet, hogy kihagytam. :U Nem tudom.
Darvinya: nekemis így műxxik a v13-mal is meg a többivel is. :K De v13 nekem nem fagy. :N Viszont semmi változást nem látok a v8-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9168) darvinya válasza jFox (#9167) üzenetére


darvinya
titán

Fw cserélés előtt csinálsz gyári visszaállítást?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9169) jFox válasza darvinya (#9168) üzenetére


jFox
őstag

Nem, mivel a fw cserérvel minden törlődik belőle.
Kellene?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9170) darvinya válasza jFox (#9169) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem éppen töröl mindent.
Én szoktam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9171) jFox válasza darvinya (#9170) üzenetére


jFox
őstag

Pedig úgy indul frissítés után mint amikor először bekapcsoltam. Bekéri a TV formátumot, régiót, csatornákat keres, stb.
Na majd megpróbálom. És gondolod ez segíthet az EPG elcsúszás és az időnként kintmaradó Nincs engedélye felirat probléma megoldásában?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#9172) darvinya válasza jFox (#9171) üzenetére


darvinya
titán

A bekapcsolás után első EPG-be lépéskor minden fw-nél van csúszás.

Nincs engedélye felirat műsornézésekor, kártya hiba.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9173) plman


plman
tag

Szép jó napotMindnekinek!

A következő problémával szembesültünk kb egy órája:

Adott két különböző típusú készülék, Egy Alcor, és egy Wayteq, Az Alcor sima kártya nélküli, a wayteq pedig kártyás, amelyen előfizetés is van. Az a helyzet, hogy délután három óra körül, egyszer csak kifagyott a kép mindkét készüléken, és megjelent a "nincs jel" hibaüzenet. Vártunk kb. fél-háromnegyed órát és mivel nem történt változás úja kerestük mindkét készüléken a csatornákat. Csakhogy semmilyen csatorna nem jött be rajta egyedül a szuper TV2 amely azelőtt nem is volt egyáltalán. Azok a csatornák amelyek ingyenesen foghatók (M1, M2, TV2....), meg sem jelennek a találati listában egyik készüléknél sem. Az előfizetéssel rendelkező készüléken pedig az ingyenesen fogható csatornákon túl az előfizetett csatornák sem jelennek meg egyáltalán, csak azok amelyek le vannak kódolva mivel a másik csomagban vannak.

A mindig Tv honlapján mára nincs karbantartás jelezve. Mi lehet a probléma?

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9174) plman válasza plman (#9173) üzenetére


plman
tag

Hozzászólás tárgytalan, rendbe jött minden anélkül, hogy hozzányúltunk volna bármihez is. nyilván valami vételi zűr lehetett, pedig a szomszédoknál nem jelentkezett ez a gond egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#9175) bb.bocs válasza Kernel (#9159) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor jó lenne megoldani hogy megosztani a kártyát 1 gépen, de akár másikra is. megoldani :) akár onlineis elérni :)

(#9176) mukibuci válasza bb.bocs (#9175) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

sőt az milyen jó lenne, ha azt az egy megosztott kártyát használhatná az egész ország :K :(((

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#9177) bb.bocs válasza mukibuci (#9176) üzenetére


bb.bocs
őstag

höhö.ez saját használatra van. nem akarok még egy kártyát igényelni...
am a program megy, csak a kártyámat nem találja meg, ne mtudni miért...

(#9178) darvinya válasza bb.bocs (#9177) üzenetére


darvinya
titán

Alapból egyáltalán látja Windows?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9179) bb.bocs válasza darvinya (#9178) üzenetére


bb.bocs
őstag

hogyne. homesyssel megy. de most leszedtem 1 oscamet. ami néha látja néha nem. amikor látja, akkor a homesys esik össze. amikor meg a homesys akkor az oscam nem találja. mégsem olyan egyszerű ez?:D és akkor még a vewer sem ismeri fel alpból .D majd az oscam is kiirja ezt reader12 [sc8in1] Cannot open device: /dev/ttyUSB0:1
huhhh

[ Szerkesztve ]

(#9180) Knobber


Knobber
aktív tag

Napi körkérdés (talán még nem volt):
Kinek van HBO-ja Mindig TV extrában? Ha igen, hogy tetszik (ár/érték) , ha nem miért?
Nekem van, csak hiányolom hogy 2100/hó ért mindössze egy csatornát kapunk. (UPC-nél ennyiért HBO Pak-ot kapsz on demand-el igaz ott van erre elegendő sávszélesség).

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#9181) Watt25 válasza Knobber (#9180) üzenetére


Watt25
veterán

Ráadásul általában a legkisebb sávszélességgel adják, tehát a képminősége végül is szinte a legrosszabb az összes közül.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9182) Ryder1 válasza Knobber (#9180) üzenetére


Ryder1
senior tag

Hát én úgy vagyok vele, hogy ennyi pénzt havonta csak akkor adnék egy filmes csatornáért, ha HD-ban adnák és eredeti nyelven, magyar (esetleg még angol) felirattal is lehetne nézni mindent. :)

(#9183) wagi válasza Knobber (#9180) üzenetére


wagi
senior tag

2100/hó?

van itt olcsóbban is [link]

(#9184) Watt25 válasza Ryder1 (#9182) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk az eredeti nyelv megvan...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9185) Ryder1 válasza Watt25 (#9184) üzenetére


Ryder1
senior tag

Se HD, se felirat. Sokat érő. :D

(#9186) Knobber válasza Ryder1 (#9185) üzenetére


Knobber
aktív tag

Felirat az van, hétfőnként az esti 8 órás film mindig felirattal kerül vetítésre :D

Amúgy meg a teletexten is be lehet kapcsolni, pl a Pi Életénél működött is a teletext felirat, de nem tudom hogy a TV kezeli-e így de az időzítés botrány volt.

De az mondjuk pozitív dolog hogy Dolby 5.1 hang van hozzá, azon nem spóroltak...

Youtube: Knobber

(#9187) Ryder1 válasza Knobber (#9186) üzenetére


Ryder1
senior tag

Na, az kemény. :D

Időzítés nem a csatornák erőssége. RTL és TV2-es feliratok is valamikor jók, valamikor el sem lehet olvasni, vagy késik az egész.

(#9188) azbest válasza bb.bocs (#9179) üzenetére


azbest
félisten

Ja hát úgy nem csoda... a homesys-t iktasd ki. Egyszerre két program nem tudja közvetlenül a kártyaolvasót kezelni. Ha ilyen media centeres beütésű felületet szeretnél használni, akkor xbmc-t tudom javasolni a korábban már említett mediaportal vagy talán inkább argus-tv program mellé.

[ Szerkesztve ]

(#9189) StSanya


StSanya
őstag

Mi az a Mindig TV Plusz, és hogyan állítsuk be?

Samsung TV-seknek kis segítség...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9190) darvinya válasza StSanya (#9189) üzenetére


darvinya
titán

Pontosan miben kellene segíteni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9191) Bozek válasza darvinya (#9190) üzenetére


Bozek
nagyúr

A link a segítség a Samsung tulajoknak, hogy hogyan tudják aktiválni a MindigTV Plusz-t. :)

(#9192) darvinya válasza Bozek (#9191) üzenetére


darvinya
titán

Elég fura a megfogalmazás. :U

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9193) StSanya válasza darvinya (#9192) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem érthető... A cikk címét írtam a linkben, alatta pedig, hogy Samsung TV-seknek segít. Ha elolvasod a linkelt cikket, rá is jössz, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9194) Apa+Fia válasza StSanya (#9189) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

F6670-es re hogyan lehet ezt a varázslatot meg csinálni? :)

Apa csak 1 van!

(#9195) róland válasza StSanya (#9189) üzenetére


róland
veterán

Akkor megkérdezem kollégát, hogy a cégnél beállította-e, hiszen tőle van a cikk. :D

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9196) M_AND_Ms válasza StSanya (#9189) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Samsung ezt is jól megbonyolította (Cseh beállítás, telepítgetés, stb)

Panasonic esetén alapkövetelmény, hogy élő Internet csatlakozás legyen (ahogy ez általános alapkövetelmény a HbbTV szolgáltatáshoz). Ha ez megvan, akkor máris használható a HbbTV szolgáltatás a piros megnyomásával, amikor megfelel adón állunk.
Ha úgy van beállítva, akkor minden olyan adón szól a tévé, ahol HbbTV szolgáltatást észlel, de ez kikapcsolható (persze ilyenkor is működik, csak nem fog a tévé külön szólni, amikor az ilyen csatornára váltunk).

Ennyi! Nem kell ezt bonyolítani :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9197) Watt25 válasza M_AND_Ms (#9196) üzenetére


Watt25
veterán

Nem megbonyolította, hanem ők onnan közelítik meg a dolgot, hogy Mo-n nem engedélyezett a HbbTV használata... Ez egy kerülőmegoldás erre, ami még mindig jobb, mint az LG megoldása. (Ott nem lehet visszakapcsolni magyar régióra, mert akkor megint nem lesz HbbTV.)
A tévégyártók országonként, tesztelés után engedélyezik tévéikben a HbbTV-t. Eddig nem volt HbbTv Magyarországon, nem volt mit tesztelni.
Persze ettől még undorító ez a hozzáállás, de ez van.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9198) M_AND_Ms válasza Watt25 (#9197) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mo-n nem engedélyezett a HbbTV használata

IP cím alapján is lehetne szabályozni... de ezek szerint a nyelvbeállítás alapján ésszerűbb :F

Amúgy pl a Digi hálózatán a valamelyik német adóhoz is jön ilyen szolgáltatás. Akkor az most német, vagy magyar?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9199) Watt25 válasza M_AND_Ms (#9198) üzenetére


Watt25
veterán

Nem nyelv, hanem régióbeállítás alapján megy. Tehát akit nem zavar az idegen régióbeállítás, az minden további nélkül használhatja Magyarországon is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9200) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. A napokban vettem egy tetőantennát, bele egy 16 dB-es erősítőt. A laptopomhoz van egy USB-s TV tuner, feltettem hozzá a PogDVB nevű programot, mert az valamelyest írogatja a minőséget. Meg is talál minden csatornát, de az ablak aljában van két jelző, egyik L a másik Q néven. A Q az viszonylag stabilan áll 100%-on, néha lemegy 80 körülre. Gondolom ez lenne a jelminőség. Az L viszont folyamatosan 0-n áll, meg sem mozdul. Ez mit mutat?
Azért érdekel, mer bár a tunerrel szinte tökéletesen megy a TV, a Samsung TV-m ugyan ide kötve nem hajlandó csinálni semmit. A csatornákat megtalálja, de csak nagy feketeséget mutat, néha-néha 1-2 másodpercre megindul a hang, néha a kép is, de aztán kifagy.
Azért is érdekes, mert közvetlenül, egy 2 méteres kábellel az antennára kötve is ezt csinálja, a TV tunerem meg 15 méterrel és egy 3-as osztóval is simán veszi az adásokat. Illetve ezzel a közvetlen módszerrel egyszer már működött, azóta hozzá sem nyúltam az antennához, de most már így sem megy. Volt kábelcsere, csatlakozócsere, de semmi.
Azt olvastam, hogy ezek a Samsung monitor TV-k nagyon érzékenyek a jelminőségre/erősségre. Nade ennyire? :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.