Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) spiritex válasza azbest (#8498) üzenetére


spiritex
veterán

"a) a box menüjében bekapcsolhatod a tápellátást, mert képes kiadni 5 voltot az antenna felé."

Egy kérdés:
ha az ember bekapcsolja a tápfeladást, de az antennában nincs erősítő, akkor károsodhat bármi, vagy úgy lehet hagyni nyugodtan, még ha esetleg nincs is erősítő (mert mondjuk egy magas árboc tetején van az antenna és valaki nem tudja könnyen megnézni)?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8502) azbest válasza spiritex (#8501) üzenetére


azbest
félisten

Ha korábban is használták, akkor gondolom hamar kiderül, hogy volt e táplálva. Próba erejéig valószínűleg elviseli a zárlatot is, de ha láthatóan nem hoz javulást a bekapcsolása, akkor jobb kikapcsolni.

(#8503) StSanya válasza fezsoo (#8495) üzenetére


StSanya
őstag

Komolyabb antenna kell mindenképpen, ha arra áldozol, az erősítőt talán megúszod.

Javasolt antennák:

SYNAPS AHD 343 TRIPLEX

ELTI TRICA vagy itt

Ezekkel az antennákkal azonban pontosabban kell irányba állni.

Adók távolsága és a sugárzási teljesítményeik alapján, ha egy mód van rá, a Csávolyira állj, ha valami kitakarná, akkor a Kiskőrösire:

Csávolyi adótorony MUX "A" 45 666 MHz 77.6 kW
MUX "B" 25 506 MHz 83.2 kW
MUX "C" 28 530 MHz 60.3 kW

Kiskőrösi adótorony MUX "A" 45 666 MHz 49 kW
MUX "B" 25 506 MHz 50 kW
MUX "C" 28 530 MHz 43.7 kW

Úzdi adótorony MUX "A" 52 722 MHz 28.8 kW
MUX "B" 37 602 MHz 25.1 kW
MUX "C" 47 682 MHz 33.1 kW

Kecskeméti adótorony MUX "A" 53 730 MHz 3.8 kW
MUX "B" 39 618 MHz 2.3 kW
MUX "C" 58 770 MHz 3.2 kW

Pécsi adótorony MUX "A" 52 722 MHz 61.7 kW
MUX "B" 37 602 MHz 18.2 kW
MUX "C" 47 682 MHz 64.6 kW

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8504) fezsoo válasza azbest (#8500) üzenetére


fezsoo
aktív tag

A csatlakozások jók. Átnéztem őket. Családi házban lenne, vagyis nincs eltévedt vezeték.
Az in-out is jól van minden hol.

Az az érdekes hogy apóséknak ide kb 1 km-re ilyen antennájuk van. Tökéletesen jön vele a vétel.
majd szét esik, olyan öreg. de veszi az adást. Az ingyeneseket!

StSanya Köszi szépen. De ebből már csak jövő héten lesz valami...

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8505) Kernel válasza spiritex (#8501) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hiába kapcsolod be a tápot, utána ismét megnézed a menüben és már kikapcsolta magát, ha azt érzékeli, hogy zárlatra dolgozik. Márpedig a passzív antennák, de már maga a balun is DC-szempontból zárlatot képeznek, ezért védelemre mindenképpen szükség van, hiszen ilyen beállítási hibát bárki elkövethet, még szakember is, véletlenül. Simán el lehet felejteni, hogy korábban be volt állítva a táp, azután dugom rá a passzív antennát.

Dugózárlat, kábelzárlat is igen könnyen előfordulhat.

Másik példa a lepkeantenna 12 V-os adaptere, abban lekapcsoló védelem nincs, de a zárlati árama csak 100 mA nagyságrendű (vagy annyi sem), így az amúgy is melegedő adapter a zárlattól csak egy kicsit melegedik jobban.

Ezek az erősítők csak néhányszor 10 mA áramot igényelnek, vagyis elég gyenge táp szükséges hozzájuk.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8506) azbest válasza fezsoo (#8504) üzenetére


azbest
félisten

No, hát akkor ha jóban vagy velük meg lehet próbálni, hogy átviszed a boxod és bedugod az övék helyére.
Vaktában felesleges rögtön költekezni. Ha mindig 0 a jelszint a boxnál, akkor valami nagyon nem jó: mondjuk a box. 666Mhz-re állítva látnod kellene mindenképpen pár százaléknyi jelet szerintem.

Nekem 50 km-re a szentesi toronytól számítógépes tunerrel, 12 centis botantennával, fémháló miatt árnyékolt falak közt is látom melyik frekvencián jön jel, csak túl kevés a vételhez. A padláson lévő szedett vetett, félig összetört, szakszerűtlenül bekötött ezeréves antenna is jó vételt produkál ugyanott vidéken, waytek 90cx boxszal. Ablakba tett ócska erősítős szobaantennával is szoktam onnan tévézni, de az már érzékenyebb a körülményekre. Városban több a zavaró jel, ott valamivel nehezebb jól belőni az adást. Szegeden a belvárosban 12 centis botantennával is ugyanolyan bizonytalanul jön, mint a kislepke és 3 ágú kőniggel. Igaz itt van tucatnyi wifi hálózat és a helyi tévé adója is valahol a közelben van.

Az a lepke valószínűleg elég kellene hogy legyen. Persze jobb fajta antennák is vannak, de hogy 5km távra lenne csak jó az elég elhamarkodott kijelentés. 5km távra még egy 12 centis botantenna is megteszi sokszor.
Ha jól látom apósodék antennája ráadásul vertikális polarizációra van fordítva és mégis elég jó a vételük a horizontális sugárzáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#8507) fezsoo válasza azbest (#8506) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Na igen. Pontosan. Az is lesz hogy holnap átviszem hozzájuk. Aztán ha ott a gond, akkor hétfőn tudom is cseréltetni, :))

Az alap csomag kártája nem gond ugye ha nincs bedugva? Attól az ingyenes csatornáknak kellene jönni, Meg mutatni a jel erősséget! :F :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8508) azbest válasza fezsoo (#8507) üzenetére


azbest
félisten

Persze, a jelet akkor is mutatja. Sőt kereséskor ha nem csak fta-ra van állítva, akkor emlékeim szerint a kódoltakat is listázza, csak nincs hozzáférés szöveg és fekete képernyő fogad, ha oda váltol.

Ha a box jónak bizonyul, akkor otthon esetleg az egyik lepkét levíve egy rövidebb kábellel a boxra kötve is megpróbálhatod, így kizárhatod a hosszú kábel hibáját, mert szerintem valami minimális jelet kell hogy kapj úgy is vele.

[ Szerkesztve ]

(#8509) fezsoo válasza azbest (#8508) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Ezek után egyre gyanúsabb hogy valami nem okés. Hogy még csak egy villanásnyit sem jött be semmi.....

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8510) azbest válasza fezsoo (#8509) üzenetére


azbest
félisten

Bocs hajlamos vagyok sokszor átszerkeszteni a hozzászólásomat, ahogy jönnek a gondolatok :B

Szóval állítsd be kézi hangolásnál 666MHzre (némítsd le a tévét mert sípol, legalábbis a 90cx) és úgy nézd, hogy mutat e bármi jelet. Az nem mérvadó, hogy bevillan-e az adás képe, mert ahhoz már valamilyen szinten jónak kell lennie a vételnek, kicsi az átmenet a nincs kép és van kép között.

Legközelebb amikor megyek vidékre, viszek magammal egy kislepkét (fele akkora mint a tied). Pont vezet egy koax az asztalom és az elavult analóg műholdvevőm tányérjának oszlopa közt, ahová fel tudom tenni. Csak most tudatosult bennem, hogy a szobaantennámtól 2 méterre van egy drótkerítés az útban az adótorony irányában. Csoda hogy megy vele valamennyire :D

[ Szerkesztve ]

(#8511) fezsoo válasza azbest (#8510) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Ez így sem csinál semmit. :(

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8512) azbest válasza fezsoo (#8511) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, egy még egyszerűbb teszt is van: fogsz egy darab kábelt (mondjuk 1m), lecsupaszítod úgy 12 centisre az egyik végét - csak a középső vastag drót maradjon rajta, a szigetelést, fóliázást húzd le arról. Ne érjen össze a belső ér és a szigetelés. Ennek a másik végét szakszerűen kösd be. Azt nem mondom hogy lesz vele vétel, de jó eséllyel valami minimális jelet ki kéne jelezzen vele. No asszem ennyi ötletelésre tellett tőlem :)

szerk, vagy akár egy 12 centis egyenes drótdarabot bedugva az ant-in közepébe is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#8513) spiritex


spiritex
veterán

Azt jól látom, hogy a napszak és az azzal összefüggő időjárási viszonyok ugyanúgy befolyásolják a jel minőségét (a vételi viszonyokat), ha az ember messze lakik a toronytól (értsd kb. 100km), mint az analóg időkben? Régen pl. mindig este volt élvezhető az analóg adás, napközben tiszta havas, szemcsés volt mindig. Mert ma reggel, amikor még nagy köd volt, 100km-re a szentesi toronytól (igen, ez a legközelebbi normális erősségű torony) 10-20%-on voltak a közszolgálati adók, aztán ahogy haladt előre az idő, 40-50-60%-ra javult, majd most már 90-100%-on vannak.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8514) Kernel válasza spiritex (#8513) üzenetére


Kernel
nagyúr

A vízpára, legyen az felhő vagy köd, elnyelő hatású a rádióhullámokra, ez a műholdas vételben is okozhat fennakadásokat.

Tisztán napszak szempontjából, amikor még 50 km-ről vettem az adást (annak is csak egy reflektált jelét), nappal nem nagyon volt élvezhető, a sűrű kihagyások miatt, de estére nagyjából stabilizálódott. Ha nem is tökéletesre, de tűrhetőre.

A szakirodalomban nem láttam ennek okára való utalást. Az persze régóta régóta ismert, hogy este javul alacsonyabb frekvenciájú rádiójelek, AM RH vagy annál hosszabb hullámok terjedése. De az azért, mert visszaverődik az ionoszféráról, ezt a reflexiós képességet pedig közvetlenül befolyásolja a Nap energiája.

UHF és annál magasabb frekvenciák viszont nem verődnek vissza, hanem áthatolnak az ionoszférán, ezért is lehetséges a műholdas vétel. Így aztán nem egyértelmű a magyarázat, bár én gondoltam arra is, hogy estére csillapodnak az egyéb zavarok, amit például a járművek okoznak, részben ezért is javulhatott a vétel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8515) spiritex válasza Kernel (#8514) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8516) fezsoo válasza azbest (#8512) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Na ma reggel újra átnéztem a csatlakozásokat. Amiben bizonytalan voltam azokat újra kötöttem.
Közbe egy másik dekóder is ideért. Az antennát is már irányba állítottuk.
Majd keresés.. és jöttek szépen az adók. :DD
A keresés végével a hozott dekóder ki, a saját be. Keresés indul. És lám csodát mindent megtalált. :K
Azon tanakodtunk hogy mi az amit tegnap nem így csináltunk :F
Lehet hogy valamelyik kötés nem volt 100-as. ;]
Az antenna maradt a sima lepke Hirschmann Nincs benne erősítő!

Ezeket csak azért gondoltam leírni, hogy másoknak akik most szeretnének majd ilyen rendszert. Legyenek ilyen tapasztalatok is leírva. Biztos sokaknak van még hasonló antenna a padláson, tetőn. Ezek szerint simán megoldható a vétel velük is.

A kép egyébként tökéletes. Nem akadozik és nem szemcsés.
Nagyon megvagyok elégedve. :C

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását. Aki segíteni próbált. :R

Kellemes délutánt mindenkinek. :))

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#8517) Bozek válasza azbest (#6360) üzenetére


Bozek
nagyúr

Windows újratelepítés után ismét megpróbálkoztam az Oscam és az Acamd használatával. Örömmel jelentem, hogy sikerült, már a DVBViewer (megért 15 eurót) is látja és megnéztem SmartDVB-vel, az is működik. Igaz, ennek az utóbbinak valami hülye kinézete lett, mióta nem használtam. :D
Mondjuk ma reggel megint nem akart működni, de kihúztam az USB-ből a billentyűzetet, majd visszadugtam és magához tért.

Köszönet mindenért azbest!

(#8518) azbest


azbest
félisten

Örülök, hogy sikerült :K

(#8519) Kezdő vagyok válasza Watt25 (#8492) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Arra lettem volna kíváncsi,hogy ha már két összehasonlítási alap van,az is segítség.
Pl.Mindig TV kontra UPC műholdas.

(#8520) frovery válasza Kezdő vagyok (#8519) üzenetére


frovery
senior tag

Ha jól emlékszem, megírtam e két szolgáltató közötti különbséget.
SD csatornák terén nem sokkal de valamivel jobb a UPC. Sajnos a Mindigen nagyon kockáznak, elhúzottak az SD csatornák. UPC-n sem túl rózsásak de saját beltérivel, ami legalább HDMI csatlakozóval ellátott, ott jobb azért a minőség.
HD csatornák terén is a UPC szerintem jobb. Saját feladásban nincsen full HD, csak 1440×1080i. Átlagosan ha az ár/érték arányt nézzük a UPC Direct jobb a MindigTV-nél.
Jelenleg egyazon tv-vel, egyazon boxal tudom mindkettőt nézni.
Pana plazma tv, Cloud Ibox (Vu+ klón) beltérivel, Dyras usb-s dvb-t stickel a beltériben.
Tehát csak egy csatorna váltás és látom a két szolgáltató közti különbséget. :R

(#8521) Kezdő vagyok válasza frovery (#8520) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!

(#8522) Degeczi válasza frovery (#8520) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szintén Pana plazma TV-n nálunk is elfogadható képet adott a UPC Direct SD csatornákon, utána a T-Home-os IPTV-n katasztrofálisak, sokkal gyengébbek ugyanazok (a HD-k már korrektek)

(#8523) wwenigma válasza frovery (#8520) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Saját feladásban nincsen full HD, csak 1440×1080i.

El kell hogy keseritselek, de az is FHD.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8524) frovery válasza Degeczi (#8522) üzenetére


frovery
senior tag

Van egy 82cm-es samsung lcd led is, 1 éves. Azon a T műholdas iszonyatosan maszatos, életlen volt. Jelenleg a upc direkt-el, nem rossz. Ez sd csatornákra igaz. HD-n szép a kép azon is.

(#8525) frovery válasza wwenigma (#8523) üzenetére


frovery
senior tag

Ezt magyarázd el nekem légyszives.
Full hd az full hd. Az 1440×1080, az nem az. Meglehet magyarázni a pórnépnek, hogy az, meg, hogy nem lehet látni a különbséget de lehet.
Én mint vájtfülű, zenében is észreveszem a 320Kb/s és a 4000Kb/s közötti különbséget. :W

(#8526) darvinya válasza frovery (#8525) üzenetére


darvinya
titán

1440×1080=1080i
1920x1080=1080p

Ez mind fullHD.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8527) Watt25 válasza darvinya (#8526) üzenetére


Watt25
veterán

1440×1080=1080i
Pfff....

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8528) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném megékdezni, hogy egy régi 51 cm-es crt tv esetén mire állítsam a külső set-top-box felbontását, ami scart-on van a tv-re kötve? 576i-re vagy valami másra?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8529) csernak75 válasza spiritex (#8528) üzenetére


csernak75
senior tag

Az 576i tökéletes lesz! :)

(#8530) Kernel válasza frovery (#8525) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak ezzel annyi a gond, hogy az MTV-től nem is nagyon láthattál natív 1920-as szélességű műsort, mert állítólag nincs is, vagy elenyésző.

Bár nem tudom, az újabban kialakított HD-stúdiók jelét milyen formában adnák, ha lehetne, de a felvételeket állítólag 1440-ben tárolják, a nemzetközi, műholdas műsorcserék, sportközvetítések stb. szintén 1440-ben mennek. Így jutottak végül arra, hogy a korábbi, 1920-as sugárzás egyszerűen pazarlás. Túl sok sávszélt visz el ahhoz képest, hogy gyakorlatilag ki sem tudják használni, továbbá az emberi szem a vízszintes felbontás ilyen mérvű csökkenését jellemzően észre sem veszi.

Emlékezetből idéztem Vigosz (Vígh Zoltán, MTVA) hozzászólását, másik fórumról. Ha nem is szó szerint, de lényegileg erről volt szó, még annak idején, amikor átállították.

(#8526) darvinya

Az még hagyján, hogy félreértésben vagy, de ezt egyszer már tisztáztuk is, hogy az interlaced vagy progresszív letapogatási módnak és a felbontásnak semmi köze egymáshoz. Két külön fogalom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8531) darvinya


darvinya
titán

MindigTv Extra(és családi) csatorna váltózások!

Ma 10h-tól Bp. Széchényi adón megváltozott a csatorna lista.

Törölt csatornák:
PRO4
PRIVAT SPICE

Új csatornák:
SzuperTv2

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8532) #93794560 válasza darvinya (#8531) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálunk, Nyíregyházán is életbe léptek a változások. Jött a Super TV2, és ment a Pro4, és a Private Spice.

(#8533) varmi2


varmi2
nagyúr

A Tokaji hegy vételkörzetében is megtörtént a váltás.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#8534) spiritex


spiritex
veterán

Lenne újabb két kérdésem:
1. Ha egy öreg videomagnót RF modulátorként szeretnék használni egy nagyon öreg tv elé, akkor be kell kapcsolni mindig, amikor tévézik az illető, vagy elég ha csak az áramba be van dugva.
2. Van-e erősebb nyereségű antenna a Synaps AHD 343-nál, ami kb. 80 km-es távolságra való és hasonló árban van? Valami Mandarin-ra emlékszem. Az jobb, erősebb és megéri a többlet kiadást?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8535) darvinya válasza spiritex (#8534) üzenetére


darvinya
titán

Be kell kapcsolni, hiszen a videó csatornáján fogja látni a dekóder képét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8536) frovery válasza spiritex (#8534) üzenetére


frovery
senior tag

Távolsági vételre én ezt ajánlanám: Iskra DTX-92
Vagy az említett: Tecatel Mandarine

(#8537) regvoltrossz válasza darvinya (#8531) üzenetére


regvoltrossz
tag

Természetesen Szegeden is ez a helyzet. Elöször meg is lepődtem, amikor a helyi tévé egyel alacsonyabb helyre került a listában. Egyébként nem úgy volt, hogy csak elsejétől változik?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#8538) darvinya válasza regvoltrossz (#8537) üzenetére


darvinya
titán

De, csak ma van munkanap.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8539) Ted_Beneky válasza darvinya (#8538) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Meg holnap is :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#8540) darvinya válasza Ted_Beneky (#8539) üzenetére


darvinya
titán

Holnap csak 14-ig. :D

Ilyen rövid idő alatt nem lehet az egészet megcsinálni részegen. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8541) Ted_Beneky válasza darvinya (#8540) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Az igazság néha olyan kézenfekvő :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#8542) Bozek válasza darvinya (#8531) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valószínűleg a Vasvár/Hegyhátsál adón is, bár még nem néztem meg pontosan. Csak feltűnt reggel, hogy a DVBViewer-ben a Sport1 bitrátája 1,6 MBit-ről 2,2-re ugrott. :)

Szerk: Na, megnéztem, a PRO4 helyett SuperTV2 jön, úgyhogy azt nem is kell átállítanom.

[ Szerkesztve ]

(#8543) spiritex válasza frovery (#8536) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi!
Még annyi, hogy egy ilyen Mandarine antennához vagy úgy egyáltalán milyen kábelt illik venni ezek közül, mert nem értek hozzá? [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#8544) róland válasza darvinya (#8540) üzenetére


róland
veterán

Ugye nem akarja senki azt állítani, hogy az egyes adótornyoknál multiplexelik az adásokat!?

(Én eddig abban a "sötétségben" éltem, hogy az adótornyokon csak a meghatározott sugárzási frekvencián kisugározzűák a multiplexeket, azaz azokon maximum csak rf moduláció történik.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8545) darvinya válasza róland (#8544) üzenetére


darvinya
titán

Az nagyon nem költséghatékony lenne.
Minden egyes tornyba van dekódoló és abból készítik az ottani jelet.

Átjátszás nem mindig megy egyszerűen.
pl: villamos vezetéken küldött internettel együtt megy teljesen más formátumban, vagy optikai kábelen, vagy átsugárzással a nyers jelet, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8546) Watt25 válasza róland (#8544) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem is tök alaptalan az ilyen "nálunk is már megy a SuperTV2" beírás, mert én sem hiszem, hogy a multiplexálás adótornyonként megy.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8547) darvinya válasza Watt25 (#8546) üzenetére


darvinya
titán

Önmagában nem is lenne gondom amit írsz, de a sávszélességet így nem lehet átállítani.
Mert ahhoz már a teljesítmény is változik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8548) róland válasza darvinya (#8545) üzenetére


róland
veterán

De még ha ott is multiplexelnék a nyers jelből, akkor is fennáll, hogy a központból miért adnának ki különféle nyers jeleket!? (Sokkal egyszerűbb egyféle jelt kiadni.)

Elképzelhetőbbnek tartom, hogy holnap már csak ügyelet van a központban, max. bemennek délben koccintani a dolgozók, s nem akarnak ilyesmivel foglalkozni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#8549) tdk.112 válasza darvinya (#8526) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nagyon nem így van.

https://en.wikipedia.org/wiki/1080i

Az általad említett 1440x1080i is valójában a qHD-hoz van közelebb, mint a FullHD-hoz.

Inkább sugároznának 720p-ben, több értelme lenne.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#8550) Watt25 válasza darvinya (#8547) üzenetére


Watt25
veterán

He??? Sávszélesség? Teljesítmény? Mi közük van egymáshoz?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.