Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) darvinya válasza s3toraph (#9399) üzenetére


darvinya
titán

Szia

-v6-os fw-t még régebben WayteQ adta ki, eltároltam és használom.(www.digiportal.hu oldalról letölthető).
-amit felvesz azt visszanézhető.
-nem, egyéni sorrendért 35+ os készüléket kell venni. De én LCN-t használom és könnyen megszokható volt a csatorna lista, mert a régen is ilyesmi sorrendem volt.
-nem annyira bonyorult a menü. De beállítás után nem igazán kell változtatni rajta, hogy naponta abban kell navigálni.
-x264 kodek alap, mivel ebben megy a sugárzás. De magát a ilyen típusú file konténert semmilyen dekóder nem kezel, még számítógépen is speciális kodek kell hozzá.
-én automatán használom így minden csatorna 16:9-ben adja.(egy hiba a fw-ben, mert ilyet 16:9-nél kellene végeznie) Nem kell külön beállítani (azaz nem is lehet), mivel globális
-TreShield kábel réz belsővel(nem acél!)

(#9400) spiritex

Akkor valójában ez nem is HD ready, hanem csak SD 16:9-en

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9402) spiritex válasza darvinya (#9401) üzenetére


spiritex
veterán

Az 1080p a FullHD, a HD-Ready pedig 720 sort jelent... A 768 több a 720-nál, tehát HD-Ready.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9403) Watt25 válasza spiritex (#9402) üzenetére


Watt25
veterán

Ha precízek akarunk lenni, a HD-Ready jelentése pontosan inkább az, hogy a tévé képes a HD jelek fogadására és azt az ő felbontásában helyesen megjeleníteni. Tehát igazából olyan, hogy HD-Ready felbontás nincsen. A HD-Ready, az a tévék egy tulajdonsága. Nem azt jelenti, hogy 720p. (Régen léteztek olyan plazma tévék, amelyek csak sima SD adást voltak képesek fogadni, az ilyenektől való megkülönböztetést szolgálja ez a kifejezés.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9404) spiritex válasza Watt25 (#9403) üzenetére


spiritex
veterán

A 720p-t úgy hozzák mindig összefüggésbe a HD-Ready-vel, hogy egy HD-Ready tv-nek min. 720p-t meg kell tudnia jeleníteni. (Az előző hozzászólásomban nagyon pongyolán fogalmaztam elismerem.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9405) s3toraph válasza darvinya (#9401) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem.

- Az LCN az micsoda?
- Akkor jól értem hogy x.264-es mkv-t nem játszik le? Szg.-en persze más hogy megy, persze kodec kell hozzá de iszonyat egyszerűen megoldható.
- Ha a csatornalista fix, arra van lehetőség, hogy a csatorna számát begépelve, átvált rá? Esetleg olyan opció, mint a T-home beltérieken, hogy van egy gomb amire feljön a csatornalista kicsi ablakban és lehet föl-le lépkedve, Ok-al kiválasztani egy másik csatornát?
- Ez az automata képarány, milyen képet eredményez nálad? És milyen TV-n (típus, képarány, felbontás)? Nem lesz összenyomott, vagy éppen kinyújtott a kép?

Mindenkihez:
- Megnéztem a kézikönyvét, egészen pontosan 1024 x 768 @ 60Hz. Igen ez még SD felbontású csak, de egy normális digitális jellel nagyon szép képe van még ma is.
- A strong 8903 mellett ki szavazna, wayteq-el szemben, és miért? Segítsetek dönteni! :)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#9406) darvinya válasza spiritex (#9404) üzenetére


darvinya
titán

Csakhogy ezt 4:3-ban tudja.
De 16:9-ben nem, és emiatt lesz SD.

(#9405) s3toraph

-LCN (Logical Chanel Number).
-nem azt lejátsza, mivel a konténer mkv és kodek x264. Én a x264 konténerről beszéltem.
-igen, és a távirányítón lévő navigációs gombok közepén lévő OK gombbal felhozható a csatornalista, és navigációs gombbal fel-le létethető külön is csatorna alatt.
-16:9-be rak minden, tehát 4:3 széthuzza a 16:9-et békén hagyja.
FullHD-s a tv-m és olyan minőségű amiben sugározzák.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9407) Kernel válasza spiritex (#9404) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fizikailag legalább 720 soros, 16:9 arányú kijelző kell a HD-ready minősítéshez, ha jól tudom (720p az már a képletapogatás módját is magába foglalja), de ami inkább félreértés tárgyát szokta képezni, amikor a fórumokon gyakran azt hiszik, hogy egy HD-ready TV-re 720p (i) jelet kell küldeni, ami persze nem így van. 1080-at is lehet, fel van rá készítve (ready).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9408) azbest válasza darvinya (#9406) üzenetére


azbest
félisten

A képarány és a felbontás két külön dolog. Attól, hogy 1024x768 még akár 16:9-es is lehet. Nem minden készüléknél használnak négyzet alakú pixeleket. Ha jól emlékszem, akkor a plazmáknál elég jellemző volt ez a felbontás szélesvásznú módban. :)

[ Szerkesztve ]

(#9409) s3toraph válasza darvinya (#9406) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Még várok, hát ha lesz a strong-al kapcsolatos vélemény is az elhangzott kérdések tekintetében.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#9410) darvinya válasza azbest (#9408) üzenetére


darvinya
titán

1024x768 még akár 16:9-es is lehet. Nem minden készüléknél használnak négyzet alakú pixeleket.
Ezt max. úgy oldják meg, hogy 1024 képpontot ¼ képpontal megtoldják ugyanazzal a képponttal, de ez akkor is csak 4:3-as kép arány marad.
Mivel több képpont nincs, vagy csinál az eredeti 4:3-as arányból 3:2-est és ezt nyújta szét 1024¼-re.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9411) Kernel válasza darvinya (#9410) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kétféle megoldás van ezeknél a plazmáknál. Régebben a téglalap alakú pixelek, későbbiekben simán csak ritkított pixelek, pontosan 1024x768. Amit írtál, azt megfejteni sem lehet.

A kép megfelelő torzítását a TV elektronikája végzi, de ilyet számítógépen is lehet csinálni egyébként. KMPlayer, PotPlayer, MPC-HC is rendelkeznek olyan opcióval, hogy "Scale to 16:9 TV", ami (ha félreérthető is), de direkt ilyen kijelzőkhöz lett kitalálva. Ott is csak arra az esetre, amikor a TV 1:1 pixelkiosztásban csatlakozik a számítógéphez, vagyis mint a legtöbb monitor, normál esetben. (Miután lehet másképp is, amikor a TV végzi a geometriai torzítást.)

Szoftveresen így néz ki az előkészített kép, ezt a kijelző fizikailag egyszerűen visszatorzítja 16:9-re, miután szét vannak húzva a pixelei:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9412) LógaGéza válasza s3toraph (#9405) üzenetére


LógaGéza
addikt

Építettünk pár fejállomást, mindet Wayteq HD-95CX-el, tavaly nyár óta mind 0/24-be megy, és csak a frekvenciaváltásoknál mentünk ki áthangolni őket, más probléma egyiknél se volt.
Frissítés is csak annyi, hogy rárakod egy pendrivera, és rányomsz a menüben, hogy frissítés. Szerintem nyugodtan beruházhatsz rá, nem fogsz csalódni.

- Ha a csatornalista fix, arra van lehetőség, hogy a csatorna számát begépelve, átvált rá? - Igen, van.

- Esetleg olyan opció, mint a T-home beltérieken, hogy van egy gomb amire feljön a csatornalista kicsi ablakban és lehet föl-le lépkedve, Ok-al kiválasztani egy másik csatornát? - Erre is van lehetőség ha jól rámlik, ha másnem EPG-vel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9413) spiritex válasza Kernel (#9411) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm szépen! Nem éreztem magamban elég erőt és kedvet a magyarázathoz! Kicsit feleslegesnek is éreztem bevallom, bár a Read Only PH-sok félretájékoztatásának elkerülése végett viszont meg kell tenni, ahogy te tetted. :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9414) darvinya válasza Kernel (#9411) üzenetére


darvinya
titán

Igen a kép amit mutatsz az 3:2-es képarány 4:3-as képnél.
Dscaler programban tökéletesen leírja és illeszti, méretezhető.

(#9412) LógaGéza

Csatorna listát számítógépen csak v13-asnál lehet visszaimportálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9415) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

helyzetem: Szeged
ideális frekvencia CH23 csatornaszám 490.000Khz (Mindig TV honlap - táblázat alapján)

antenna: Home Somogyi FZ50
dvb-t: Strong SRT 8903

jelszint: 91%
minőség: 57% (esőben ugrál nulla és 57% között)

antenna ablakban van irányba állítva.

kérdés:
1. hogy lehetne jobb kapcsolatot elérni ? hosszabb antenna kábel a két eszköz közé nem segítene picit?
2. max ERP: Mindig TV honlap szerint 20kW Szegeden, ez rossznak számít ?

köszi

(#9416) Kernel válasza darvinya (#9414) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mit akarsz ezzel a 3:2-vel... az egy 16:9-es kép, 4:3 keretbe "préselve".

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9417) azbest válasza darvinya (#9414) üzenetére


azbest
félisten

Nem a 3:2 pulldownra gondolsz? Az egészen más [link].
A példa kedvéért itt egy 42" hd-ready 16:9 képarányú plazma, 1024x768 felbontással [link]

(#9418) LógaGéza válasza darvinya (#9414) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem csatornalistára gondoltam, hanem magára a firmware frissítésre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#9419) frovery válasza Ágógreen (#9415) üzenetére


frovery
senior tag

Jobb antennával, amiben nincs erősítő. Egy sima dipol is jobb lehet ezeknél a csodakütyüknél. :K

(#9420) Ágógreen válasza frovery (#9419) üzenetére


Ágógreen
senior tag

pl? link? ár?

[ Szerkesztve ]

(#9421) frovery válasza Ágógreen (#9420) üzenetére


frovery
senior tag

Ez attól függ, hogy csak szobába rakhatsz antennát, vagy ki is?
szobába 1.
szobába 2.
szobába 3.
Kintre természetesen ezeknek a nagyobb változatai is elférnek. Amiket ajánlottam bentre, elég jól elhelyezhetők. Nagyobb a nyereségük, mint azok a lapos kis szobai kütyük.
Erősítő ha kellhet, de én anélkül próbálnám vételi helytől függően. Mindenképpen erősítő nélkül tegyél próbát és ha vételhatáron lenne a jeled, vagy akadozna, akkor jöhet az [erősítő].

Természetesen egy jó minőségű 3×-os árnyékolású réz belső erű koax kábel is kell:

[ Szerkesztve ]

(#9422) Ágógreen válasza frovery (#9421) üzenetére


Ágógreen
senior tag

huh köszi. :R
akkor úgy látszik hülyeségekbe fektettem az eddigi summát. :(((
...pedig csak jó akartam :(

[ Szerkesztve ]

(#9423) frovery válasza Ágógreen (#9422) üzenetére


frovery
senior tag

Sok helyen, kis szerencsével jók azok a típusú antennák is, ami neked is van.
Én alapból ellenzem ezeket a csoda antennákat. Mindíg egy jó és nagy nyereségű antenna kell, aztán ha nagyon muszály, kell csak az erősítő, abból is minél kisebb zajszintű. 3dB alattiak jók. Tehát ha neked abban a lapos izében, nincsen megfelelő nyereségű antennád, akkor hiába anagy erősítés. Az erősítő a zajjal és egyéb nemkívánatosan összeszedett jellel csak erősít, ront a vételeden.

(#9424) szucsjanek


szucsjanek
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem volna, hogy miért van a guide elcsúszva egy órával a tényleges adáshoz képest? Az óraátállítás óta ilyen, szóval egy órával előrébb jár a guide, és eléggé zavaró ez így :(

(#9425) Tutu7030 válasza szucsjanek (#9424) üzenetére


Tutu7030
veterán

Állítsd át az időt a készüléken, ha nem tette meg magától. Az időbeállításnál "Eltolás" vagy hasonló néven keresd.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9426) szucsjanek válasza Tutu7030 (#9425) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

Ha automatikusra állítom akkor rossz időt mutat, 1 órával kevesebbet, a manuális beállításnál meg a guide nem alkalmazkodik a tv beállításához... és nincs ilyen csúsztatás lehetőség sajnos, LG LW5590ről van szó.

(#9427) szucsjanek válasza Tutu7030 (#9425) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

ja, és az időzónát sem engedi átállítani...

(#9428) Tutu7030 válasza szucsjanek (#9427) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálunk az ld320-on volt az óraállítás után 1 óra eltérés, mert finn régióara van állítva a dvb-c miatt.
De most néztem, és nálam sem lehet módosítani már az időt. :F :Y

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9429) szucsjanek válasza Tutu7030 (#9428) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

Nálam németre van állítva a hbbtv miatt, bár az ugyanez az időzóna, de ha magyarra állítom is, ugyanez van :) Valamint az óraátállítás előtt is ezekkel a beállításokkal ment, jó volt, az nem lehet, hogy a mindigtv-nél van gixer?

(#9430) Watt25 válasza szucsjanek (#9429) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem LV5590, ami kb. ugyanaz csak 3D nélkül és nincsen gondom az időzónával. (És MindigTV-t használok.) Valami nálad nem jó.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9431) Tutu7030 válasza szucsjanek (#9429) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálam jó a mindigen is (samsung d6500 tv).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9432) szucsjanek válasza Tutu7030 (#9431) üzenetére


szucsjanek
csendes tag

bakker, egy órát szórakoztam vele, mire beadta ezt az eltolást... automatikus módra kell állítani, kilépni, majd néhányszor újra belépni a beállításhoz, és előbb utóbb aktívvá válik az időzóna állítás vagy az eltolás :D köszi a segítséget!

(#9433) Tutu7030 válasza szucsjanek (#9432) üzenetére


Tutu7030
veterán

:DDD :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9434) spiritex


spiritex
veterán

Van egy LG 32LN536B LED-nk, amin a MinDig TV adásának a képe le van maradva a hanghoz képest minden adón. Szerencsére van erre beállítás a tv-ben és a hang +6-os késleltetésének beállításával tudtam szinkronizálni a képet és a hangot.
Két kérdésem van:
- Miért lehet ez az elcsúszás? Köze lehet ahhoz, hogy 50 km-ről veszem kb. a jelet és a hang előbb ér ide ennyivel?
- Mit csinálnék, ha nem lehetne eltolni a hangot? Mert STB-okban pl. nem láttam még ilyen opciót. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9435) Watt25 válasza spiritex (#9434) üzenetére


Watt25
veterán

Miért lehet ez az elcsúszás? Köze lehet ahhoz, hogy 50 km-ről veszem kb. a jelet és a hang előbb ér ide ennyivel?
:D :DD :)) :)

Bocs...
De ez tényleg vicces volt...
Elvileg ilyen nem lehetne, csak és kizárólag a tévéd hibája lehet. Illetve a kérdés, hogy a hangot a tévé hangszóróján hallgatod, vagy külső erősítőn? Mert ha ez utóbbi, akkor ezért van...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9436) spiritex válasza Watt25 (#9435) üzenetére


spiritex
veterán

Tudom, hogy vicces, de olyan jópofán hangzott így a kérdés :)
Nem erősítőn hallgatom, hanem a tv hangszóróján. Viszont ha már benne van egy ilyen opció a tv-ben, hogy lehet állítani a hangot, akkor csak nem hiba, valamiért számítanak a készítők erre a jelenségre... A csúszka egyébként most van középen +6-os állásaon! Gyárilag 0-n volt, de az balra volt a középponthoz képest.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9437) Watt25 válasza spiritex (#9436) üzenetére


Watt25
veterán

Az erősítők miatt van benne ez az opció.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9438) spiritex válasza Watt25 (#9437) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, még csak annyi hogy mi lehet az a jelölőnégyzet, ahol be lehet pipálni, hogy Bypass? Most ki van véve a pipa.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9439) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Helló, pár napja írtam ide. Szegeden lokalizálódom.
ideális frekvencia CH23 csatornaszám 490.000Khz (Mindig TV honlap - táblázat alapján)
antenna: Home Somogyi FZ50
dvb-t: Strong SRT 8903

most olyat csinál a Strong dvb-t készülék, h beállítom CH23-ra és mindig átvált CH60-ra random módon.
ennek mi lehet az oka ?

köszi :R

(#9440) Watt25 válasza Ágógreen (#9439) üzenetére


Watt25
veterán

Az, hogy a vételi körülmények az idő folyamán változnak és a beltérik hajlamosak saját belátásuk szerint a jobbnak ítélt MUX-ra átállni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9442) blueye


blueye
veterán

SRT 8903at uzemelek be egy nyaroban. Tokeletesen veszi az osszes ingyenes adot kiveve az RTL klubot es a TV2t.
Miert? Mit tehetek?

(#9443) darvinya válasza blueye (#9442) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg írd meg melyik torony van közelben v. ahonnét veszi a Mux-okat.
Lehet az antenna rossz és magasabb frekvenciát nem veszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9444) blueye válasza darvinya (#9443) üzenetére


blueye
veterán

Szolnok es Karcag

(#9445) Watt25 válasza blueye (#9442) üzenetére


Watt25
veterán

Fusd át ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#9446) blueye válasza Watt25 (#9445) üzenetére


blueye
veterán

koszonom

(#9447) spiritex


spiritex
veterán

Az LG LED tv-m a Duna World adót mindig MPEG hangsávval adja. Ha kézzel átlapcsolom HE-AAC-re akkor érzékelhetően hangosabb és jobb a hang, de ha elkapcsolok, majd vissza, akkor visszaáll a halkabb MPEG-re. Próbáltam, hogy a Beállításokban a hangsávot nem Auto-ra teszem, hanem HE-AAC-re vagy DD-ra, de sajnos ez sincs kihatással erre az adóra, marad MPEG-en. Miért van ez szerintetek, ill. nálatok is így van ez a Duna World-nél?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9448) darvinya válasza spiritex (#9447) üzenetére


darvinya
titán

Rossz a tv fw-je, nézd meg nincs hozzá frissítés LG honlapon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9449) malphitee


malphitee
senior tag

Sziasztok. Végre megtaláltam ezt a topicot, itt legalább a legjobb , fogyasztói emberektől tudok segítséget kapni. Helyzet a következő . Kedden érkezik a tvm, ami egy LG 42LN575S névre hallgat. Nem akartam a szolgáltatóknál rendelni előfizetést ra, így bele néztem a mindig tv extra családi csomagjában , es pont elég nekem az a 30 csatorna havi 2000 ért 6honapig majd a másik 6honapra 2600.

Jöjjön a lényeg: megrendeltem a fent említett csomagot. A tvm en van hátul CI+ foglalat, es ezért a mindig tv extra csomagot CA modullal rendeltem. Ami nagy fejfájás nekem, hogy ha azt a modult be helyezem a tv hátuljába (ha jól tudom abban lesz valami kártya is), akkor rakotok a tv re egy SZOBAi antennat es tökéletes képem lesz, vagy tető antennat kell meg vennem hozza? Ha igen milyet érdemes ? A HD csatornákat meg tudja jeleniteni tenyleg HD ban a TV, attól függetlenül hogy CA modullal kertem, nem pedig dekoder avagy setopbox-al? Illetve a mindig tv extra al ha meghozza a futár , kell valamit aktivalnom utána hogy működjön ? Minden választ várok szeretettel ;))

[ Szerkesztve ]

(#9450) Tutu7030 válasza malphitee (#9449) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szia!
Itt kb minden kérdésedre megtalálod a választ.:)
http://www.mindigtvextra.hu/mindig_tv_extra_szolgaltatasok_tipusai
http://mindigtv.hu/lefedettseg

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.