Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) BTO válasza _BM_ (#9687) üzenetére


BTO
őstag

nem néztem meg alaposan a házat.
de 84 ben aposomék antennaárbóca nem volt leföldelve-aztán se- sréhen az utca tulfelén a villám lebontotta a kéményt a szomszédnak.
tehát a villám nem mindig a legmagasabb pontra baxik bé- :DD

semmi sem tökéletes

(#9702) Knobber


Knobber
aktív tag

(#9703) StSanya


StSanya
őstag

Indul az új digitális földfelszíni televíziós hálózat tesztsugárzása

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#9704) Bozek válasza StSanya (#9703) üzenetére


Bozek
nagyúr

A tesztsugárzással sokra nem megyünk, jó lenne már tudni, hogy mi lesz az új MUX-okon.

(#9705) _BM_ válasza Knobber (#9702) üzenetére


_BM_
senior tag

Ingyen lesz a Hírtv ;)

(#9706) karburátor válasza Knobber (#9702) üzenetére


karburátor
tag

Ezek a tranzakciók nem a csatornapolitikáról szólnak, hanem a pénzről... Mivel pénzről szól, és a te pénzedről!!, ezért te csak szarul járhatsz!! Következő kérdés...

(#9707) Jester01


Jester01
veterán

A 1211 (06-22 óráig), a ’kék számok’-ra vonatkozó díjazásért hívható telefonszám, amely díj telefonszolgáltatónként eltérő

Igen, a tündérbogyó vodafone miatt nekem többe kerül a kék szám mint a sima hívás, ráadásul még nem is a lebeszélhető összegből vonódik.

Nincs rendes telefonszáma a mindigtv extra ügyfélszolgálatnak? Na nem mintha olyan rettentő sokat beszélgetnék velük, de azért mégis...

Jester

(#9708) darvinya válasza Jester01 (#9707) üzenetére


darvinya
titán

A 1211 (06-22 óráig), a ’kék számok’-ra vonatkozó díjazásért hívható telefonszám, amely díj telefonszolgáltatónként eltérő

Szerintem oda van írva, hogy a kék szám szolgáltató függő.
Tehát hívás előtt meg kell kérdezni.

Elvileg van normál szám is, de az eldugták.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9709) Knobber válasza Jester01 (#9707) üzenetére


Knobber
aktív tag

Szolgáltató: Antenna Hungária
Központi telefon: +36 (1) 464-2464
Itt szerintem átkapcsolnak/átirányítanak a Mindig TV extra ügyfélszolgálatára, ha megkéred őket.
Meg találtam még az extra oldalán egy ilyet: MinDig TV Call Center: 06-80-90-99-00

Youtube: Knobber

(#9710) Jester01 válasza Knobber (#9709) üzenetére


Jester01
veterán

Aha, az zöld szám, ha extrázni is tudnak akkor az már csak ingyen lesz nekem is. Köszi. :R

darvinya: Igen, tudom. Épp azért kérdeztem, hogy van-e nem kék is, mivel tudom, hogy így drágább (de mintha ezt le is írtam volna).

Jester

(#9711) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
Az megoldható UHF közösítővel, hogy szolgáltató kábelTV-jét és MindigTV-t egy TV-re tudjam kötni?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#9712) #93794560 válasza tonyrulez (#9711) üzenetére


#93794560
törölt tag

Megoldható, de ha a kábelszolgáltatónál és a MinDig TV-nél is használnak egy frekvenciát, akkor azok zavarják egymást.

(#9713) frovery válasza tonyrulez (#9711) üzenetére


frovery
senior tag

Írd le milyen kábel tv-d van és hogy az UHF-en melyik freqiken adnak. + Melyik adótoronyról nézed a Mindigtv-t, mert így meglehet nézni, hogy ütköznek e valahol a freqik.
Sokféle elosztó létezik

(#9714) tonyrulez válasza frovery (#9713) üzenetére


tonyrulez
őstag

A KábelTV frekvenciák, és a tatabányai átjátszóadó felé forgatnám, aminél a frekvenciák a táblázat szerint:
MUX "A" 514 MHz
MUX "B" 538 MHz
MUX "C" 778 MHz
MUX A van közel az egyik kábelcsatornához 3,75MHz-vel, B esetén több mint 10 MHz a távolság, C esetében meg már többszáz. Valamelyik okozhat problémát?
:R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#9715) #93794560


#93794560
törölt tag

A MinDig TV kínálatában megjelent 6 tesztadás, mindegyiken egy szöveg tudatja, hogy a kínálat hamarosan bővül. Nem tudom, hogy mióta van, én még csak most vettem észre.

(#9716) darvinya válasza #93794560 (#9715) üzenetére


darvinya
titán

június 4-től.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9717) Bozek


Bozek
nagyúr

Ez a 6 tesztadás azt jelenti, hogy ennyi lesz az új MUX-on? Na most akkor vagy lesz HD adás még, vagy pedig hagynak helyet későbbre is...

(#9718) Bozek válasza bul07 (#9696) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez valahová rendesen elkerült, mert nálam be se jön... Az összes többi megvan, de a National Geographic eltűnt...

(#9719) azbest válasza Bozek (#9717) üzenetére


azbest
félisten

Csak szimplán tesztadás. Valójában két videó és két hang megy rajta, csak több csatornaként is fel van véve. Majd a hónap vége felé körvonalazódik ki mik lesznek. Ha jól emlékszem akkor következő hó elején már lehet rajta valódi adás is.

(#9720) Nite


Nite
őstag

nem keves veraldozat aran csak sikerult osszehoznom a C mux-ot is, de...

basszus ha megnyitom a tv menujet, szetesik a kep, ha kilepek azonnal helyreall :DDD

ezen mar tenyleg csak rohogni tudok :C

Paid my dues!

(#9721) Bozek


Bozek
nagyúr

Másnál megy a NatGeo? Nálam már napok óta semmi... Az összes többi simán megy, szóval érdekes a dolog.

(#9722) azbest válasza Bozek (#9721) üzenetére


azbest
félisten

Pécén nézed? Töröld a pluginnál a cache-t.
SmartDvb-nél Users\neved\AppData\Local\SmartDVB\Plugins\acamd\chcache.ini

(#9723) Bozek válasza azbest (#9722) üzenetére


Bozek
nagyúr

DVBViewer-t használok és köszönöm, a cache törlése megoldotta a problémát. :)

(#9724) szabi41


szabi41
csendes tag

Sziasztok

Tv vásárlás előtt állok és érdeklődnék hogy milyen kártya olvasó kell a mindig tv extrához és hogy hol lehet venni.

http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-32LN575S-smart-tv

Ez volna a tv.

Választ előre is köszönöm.

(#9725) tonyrulez válasza szabi41 (#9724) üzenetére


tonyrulez
őstag

CI slotba CA modul való.

4 8 15 16 23 42

(#9726) Armagedown


Armagedown
őstag

Lehet hogy hülyeséget beszélek, de nem lett volna jobb, ha a sok adótorony építés helyett egy saját műholdat lövet fel az AH, ahonnan csak ők sugároznának, a szabad kapacitást pedig bérbe tudták volna adni másoknak ? Nem lenne sehol sem vételi probléma, nem biztos hogy a dvb-t a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9727) darvinya válasza Armagedown (#9726) üzenetére


darvinya
titán

A műhold mitől lenne jobb?
Erősebb viharban jobban árnyékolt lesz.

A vételi probléma eddig is volt, csak analógnál nem volt egyértelmű.
Csak kásás kép/hang.

Ráadásként ott csak 1 adó volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9728) M_AND_Ms válasza Armagedown (#9726) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mert a műholdhoz a vevőknél jól telepített parabola kell, meg egy box (a tévék nagyon kis hányada rendelkezik dvb-s vevővel)
A dvb-t vétel jóval egyszerűbb, sok helyütt egy kis antenna is elég és a korszerű tévék nagy része képes a vételre.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9729) Bozek válasza Armagedown (#9726) üzenetére


Bozek
nagyúr

És kivel löveti fel a műholdat? Farkas Berci felviszi a hátán? :D Bérelni meg eddig is béreltek műholdas frekvenciát, adják onnan is a közszolgálati csatornákat.

Amúgy ha belegondolsz, akkor sok helyen lehet szobaantennával is fogni (bár ezt sokan ellenzik itt is), ami már mindjárt nem igényel szerelést. Műholdas vételhez meg mindenképp kell egy parabola.
Ha másik oldalról közelítjük meg a technikát és mondjuk PC-n nézné az ember, akkor mégis olcsóbb egy DVB-T tuner, mint egy DVB-S.

(#9730) Armagedown


Armagedown
őstag

#9727
"A műhold mitől lenne jobb?
Erősebb viharban jobban árnyékolt lesz."
Nem tudom mekkora összeg a műhold, sem az adóhálózat költségeit sem ismerem, de szerintem teljes kihasználtság esetén jobban megérte volna a dvb-s2, a sokkal nagyobb kapacitás miatt is, a szabad kapacitást pedig bérbe lehet adni.

#9728
"Mert a műholdhoz a vevőknél jól telepített parabola kell, meg egy box (a tévék nagyon kis hányada rendelkezik dvb-s vevővel)
A dvb-t vétel jóval egyszerűbb, sok helyütt egy kis antenna is elég és a korszerű tévék nagy része képes a vételre.
"
Ez a dolog láthatóan nem zavarja a konkurens szolgáltatókat.
Láttam már több tvt is lnb csatlakozóval, külön fel is volt tüntetve, mint "UPC kompatibilitás"
A legtöbb ember úgy is szerelőt fog hívni a lepke felszereléséhez is.

#9729
"És kivel löveti fel a műholdat? Farkas Berci felviszi a hátán? :D Bérelni meg eddig is béreltek műholdas frekvenciát, adják onnan is a közszolgálati csatornákat.
Amúgy ha belegondolsz, akkor sok helyen lehet szobaantennával is fogni (bár ezt sokan ellenzik itt is), ami már mindjárt nem igényel szerelést. Műholdas vételhez meg mindenképp kell egy parabola.
Ha másik oldalról közelítjük meg a technikát és mondjuk PC-n nézné az ember, akkor mégis olcsóbb egy DVB-T tuner, mint egy DVB-S."
Szvsz egy műholdak fellövésével foglalkozó cég lőné fel, nem az AH.
Így nem kellene bérelni semmit, mert volna saját.
A szobaabtennás vétel a földi sugárzás előnye lenne, ha stabil vételt biztosítana.

Remélem nem írtam semmi égbe kiáltó marhaságot.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9731) M_AND_Ms válasza Armagedown (#9730) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem mondtam, hogy nincs műholdvevős tévé, de azért csak nézz körül a piacon!

Dvb-t egy kis botantennával is lehet venni, műholdhoz legalább egy 60-as lavór kell.

De megsúgom, meddő vitát generáltál.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9732) #93794560 válasza Armagedown (#9730) üzenetére


#93794560
törölt tag

A műholdas vétel nem igazán lenne jó, mert nagyon sok helyen, így nálam is olyan a ház fekvése, hogy a parabolának egyáltalán semmi rálátása nincs az égboltnak abba az irányába, ahonnan a jelet venni lehet. Társasházról van szó.

(#9733) Knobber


Knobber
aktív tag

Most hogy vannak a tesztadások, nekem egy pillanatra kiírta az "MTV Hungary" nevet. Adás nem ment rajta, és a freki alapján az új MUX lehetett.
Zenecsatornát ígértek a nyári bővítésbe, így lehetséges hogy MTV-t fogunk kapni.

Youtube: Knobber

(#9734) BTO válasza tonyrulez (#9714) üzenetére


BTO
őstag

nehogy má tatabányán belekösd a catv hálózatba .
amugy a vhf/uhf közösitő szélessávu ,a messzebbi tv adók is belejönnek,és az is szétveri a catv hálót a környékeden.
van elektromos és kézi átkapcsoló.

[ Szerkesztve ]

semmi sem tökéletes

(#9735) frovery válasza Knobber (#9733) üzenetére


frovery
senior tag

Az aztán tényleg jó kis "zenecsatorna".
Még véletlenül sem kellene ilyen csatira pazarolni még fél mega adatfolyamot sem. :W

(#9736) Bozek válasza frovery (#9735) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért? Az RTL II-re és a SuperTV2-re érdemes pazarolni a sávszélességet? :D

(#9737) Kernel válasza Armagedown (#9730) üzenetére


Kernel
nagyúr

Műholdas sugárzást gazdagabb országok is inkább csak kiegészítőként alkalmaznak, hegyvidékek lefedésére például. Vagy nagyobb kiterjedésű, sivatagos országoknál is egyszerűbb így megoldani. Mindamellett a műholdas közszolgálati adás nálunk is adott.

Ugyanakkor a földi mikrohullámú gerinchálózat is eleve adott, ha szükséges is bővíteni a rendszert néhány átjátszóval, gapfillerrel, szerintem az nem olyan nagy tétel, egy ekkora nagyságrendű projektben.

A földi sugárzás stratégailag is előnyösebb az ország számára, még ha háborúval nem is szeretnénk kalkulálni, de ez akkor is egy érv, politikai szempontból. Ha mindössze 1 db műholdra lenne bízva az ország lefedése, azt könnyebb "megvakítani", zavarójel fellövéséve például.

Valamint az esetleges mobil vétel, városi botantennás vétel, nyilván kényelmesebb, mint tányérral szenvedni, amit egy erősebb vihar is elmozdíthat, felhő beárnyékolhat.

Főleg, ahol lakóparkokban, lakásszövetkezetekben, panelprogram után stb. nem is engedik a külső antenna felszerelését, ott jól jöhet egy működő szobaantenna, ha tegyük fel, valaki a központi rendszert nem akarja használni, vagy IPTV-t stb. Noha több helyen egymással verseng a UPC és Digikábel, lehet választani, míg máshol csak egyik, netán egyik sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9738) frovery válasza Bozek (#9736) üzenetére


frovery
senior tag

Természetesen arra sem de itt most "zene" csatornáról volt szó. Azért raktam idézőjelbe, (nem figyeltél), mert az MTV Hungary NEM zenecsatorna, hanem egy reality szennyel átszőtt valami.
A Zenecsatorna számomra a VH1, VH1 Classic, MTV Hits, MTV Dance. Ezekkel le is lehet fedni a fiatalabb és idősebb korosztályt is. Persze lehetne írni más tematikájú csatornákat, Mezzo, MTVLiveHD, amiket még szívesen látnék, hallanék. :R

(#9739) M_AND_Ms válasza Knobber (#9733) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Zenecsatornát ígértek a nyári bővítésbe, így lehetséges hogy MTV-t fogunk kapni."

Az minden csak nem zenecsatorna (barom reality-k mennek rajta orrba-szájba)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9740) Bozek válasza frovery (#9738) üzenetére


Bozek
nagyúr

A VH1 meg a VH1 Classic teljesen más korosztályt céloz meg, nem a fiatalokat. Az tény, hogy az MTV Hungary-n sok a reality sajnos, de ezt nézik az emberek, ebből van bevétel. Márpedig ez nem szeretetszolgálat, hanem kőkemény üzlet.

(#9741) frovery válasza Bozek (#9740) üzenetére


frovery
senior tag

"A VH1 meg a VH1 Classic teljesen más korosztályt céloz meg, nem a fiatalokat. "
Ezért írtam az MTV Dance-t és az MTVLiveHD-t. Ezek mai zenéket adnak, tehát a fiatal korosztálynak is megfelelő.
Az MTV Hungarynak láttál már nézettségi mutatóját?
2 gyermekem van. Egy 19 éves fiú, aki amatőr dj-ként is dolgozgat pár éve. Lányom 12 éves. A 2 gyermekemet figyelembe véve, soha nem nézik ezt az általad említett "zene csatornát". Pl. A Vivatv-t sem nézik, az is ugyanaz mint az említett. Persze az én és gyermekeim véleménye nem lehet mérvadó, csak leírtam az én szemszögemből.
Amit biztosan néznek mindketten. Vh1, VH1 Classic, Mooz Dance, MTVDance, MTVHits, MTVMusic. Ezeket napi szinten bambulják, sokszor csak háttér zeneként.
Ma már az igazi zenecsatiknak nincs létjogosultsága az internet világában. Pc-n van egy 40 rádiókból álló netes stream válogatásom, ami a winampban van lementve. Ez szól a legtöbbször. :K

Egyébként meg nem az előfizetők fogják eldönteni mi kerüljön be, hanem az üzleti érdekek és a pénz.
Sajnos. :U :O

[ Szerkesztve ]

(#9742) darvinya válasza frovery (#9741) üzenetére


darvinya
titán

Ezért támogatnám a az új reklám adót.
Már az is jó lenne, ha nem reklámot szakítanák meg filmmel, hanem fordítva.

Azért mert ezek a nyereségéhes izék 10x fizettetik meg amit nézünk, nem fogom őket sajnálni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9743) azbest válasza darvinya (#9742) üzenetére


azbest
félisten

Érdekes logika azt hinni, hogy a reklámadótól csökkenne a reklámidő. A csatornának reklámot mutatnia bevételt jelent. A műsor arra kell, hogy odakapcsolj megnézni a reklámot. Legfeljebb, ha ezután kevesebb bevételt hoz a reklám a csatornának, akkor még többet tesznek be belőle. (persze ez is limitált államilag, így a kiadás oldalon kell ellensúlyozni -> még silányabb műsorok) :U

[ Szerkesztve ]

(#9744) darvinya válasza azbest (#9743) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, csak az irány lenne jó.
Csak a szabályozást kellene keményebbé tenni, hogy mikor mit és mennyi lehet.

Bár internet világában már lehet semmit nem érne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9745) cigam válasza darvinya (#9744) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem elég ha piac szabályozza magát? Miért kell nekik minden szarba beleugatni, anélkül hogy értenének hozzá? Itt sem a nézők érdekeit nézik, nem szakmai döntés születik, csak a pénzbehajtás.
Zavar a reklám? Ne nézd! Előfizetsz a fílmcsatornákra, megveszed DVD-n, ott majd nem szakítják meg reklámokkal.

Nem mellesleg ezt már egyszer "szabályozták". Úgy hívják médiatörvény. Na az is olyan lett amilyen...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9746) Bozek válasza cigam (#9745) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem csak pénzbehajtás van, hanem a haverok helyzetbe hozása. Kíváncsi lennék, mennyit fizet majd a HírTV...

(#9747) darvinya válasza cigam (#9745) üzenetére


darvinya
titán

Addig oké, hogy szabad piac szabályozza, meg van „média izé”.
De a gond csak azzal, hogy aki írta az piaci tollat használt, nem golyós tollat.

Egy rossz példa: anno 1996-ban el kellett törölni bizonyos MSz szabványokat, hogy Hiper izé be tudja magát fészkelni magukat.
Erre kontráztak 2004-2005-ben.
Ennek végeredménye, hogy még a sz…rt is eladják nekünk.
Nem mellesleg Mo lett EU szemétlerakata.

Ezt kell nekünk megtapsolni, hogy még több legyen.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9748) bul07 válasza azbest (#9743) üzenetére


bul07
nagyúr

RTL megérdemli a reklám adót , a lógóm ki van mikkor vagy 5csatornán egyszerre kezdődik el a reklám természetesen mind a RTL-hez tartozik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9749) csernak75 válasza bul07 (#9748) üzenetére


csernak75
senior tag

A reklámadótól NEM! lesz kevesebb a reklám.(sőt lehet több is... :U )
Inkább egy olyan törvény kellene hogy minden órában csak 1x lehessen max. 5 perc reklám és kész. Amelyik csatornának nemtetszik hazamehet! :)

(#9750) azbest válasza bul07 (#9748) üzenetére


azbest
félisten

Minden újabb kivetett adót a végfelhasználó fizet meg végül. Szóval vigyázz mit kívánsz magadnak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.